Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Čalounění sedadel: Není kůže jako kůže

To, co se tváří jako kůže v interiéru auta, nemusí být vždy tak docela z živého zvířete. Za kvalitní hovězinu se totiž platí.
Zpět na článek
3. 5. 2012 07:44
3. 5. 2012 08:25
3. 5. 2012 10:36
3. 5. 2012 11:37
3. 5. 2012 11:47
3. 5. 2012 12:49
3. 5. 2012 14:50
3. 5. 2012 20:20
3. 5. 2012 21:13
3. 5. 2012 22:48
3. 5. 2012 23:23
4. 5. 2012 12:10
4. 5. 2012 12:44
4. 5. 2012 12:51
3. 5. 2012 09:01
3. 5. 2012 09:44
3. 5. 2012 09:45
3. 5. 2012 09:55
3. 5. 2012 13:38
3. 5. 2012 10:00
3. 5. 2012 10:05
3. 5. 2012 09:47
3. 5. 2012 10:19
3. 5. 2012 11:12
3. 5. 2012 10:24
3. 5. 2012 10:29
3. 5. 2012 11:19
3. 5. 2012 11:29
3. 5. 2012 14:55
3. 5. 2012 15:34
3. 5. 2012 11:34
3. 5. 2012 13:07
3. 5. 2012 13:16
3. 5. 2012 14:17
3. 5. 2012 15:02
3. 5. 2012 19:45
3. 5. 2012 22:50
4. 5. 2012 08:30
3. 5. 2012 16:38
11. 12. 2018 09:10
12. 12. 2018 15:39
18. 12. 2018 14:16
3. 5. 2012 07:44
Alcantara
Nevím jak vy, ale já mám nejradši Alcantaru. Krásně vypadá, je to pohodlný, nevydává žádný blbý zvuky, člověk nemusí přemýšlet, jestli si kůži neodře něčím na kalhotech...jen kdyby nežmolkovatěla ;-\
Kůži bych do auta nechtěl, to radši klasickou látku nebo něco jako AlfaTex. Než v zimě přimrznout a v létě se přilepit... ;-\
Rozbalit vlákno
15
Avatar - KANKUNEN
3. 5. 2012 08:13
Re: Alcantara
Máš pravdu. Navíc kdyby výrobci chtěli, tak umí vyrobit hadrové sedadla co dobře vypadají a ne z šedé pytloviny.
3. 5. 2012 08:25
Re: Alcantara
Tak jen pro informaci - Alcantara ve voze Škoda Superb 2 béžová - kůže na rozdíl od gumy se dá poznat tak, že když použijete kvalitní impregnační přípravek na kůži, tak do pravé kůže se dá vetřít a vsaje, na gumě se jen rozmaže po vrchu - pravá kůže je na sedáku a opěradle zepředu, na bocích a hraně zepředu sedadla taky, boky opěradla, hlavová opěrka a zadní část sedadla je guma, jo taky opěrky rukou. Podobně je to na zadním sedadle. Ve Škodě Octavia 2 L&K černá alcantara je to stejné jako u Superbu. Jo a jako nová opravdu voní kůží, ne jak ty korejské "kůže". V IX20 s rádoby koženým čalouněním to od novoty smrdí jako v chemickém provozu. Impregnaci jsem ještě nedělal, ale je mi to už dopředu v celku jasné, z čeho to je.
Ale je pravda, že pocitově je asi lepší látka než kůže, hlavně když je horko v létě nebo jak bylo minulý týden >:D Jen ty kožené sedadla mají většinou pohodlnější a lepší čalounění.
Avatar - euro89
3. 5. 2012 10:36
Re: Alcantara
Alcantara se mi taky líbí, ale na údržbu je jednoznačně horší než kůže. Já jsem si třeba nikdy ničím, co jsem měl na sobě, kůži v autě neodřel. I když je pravda, že přítelkyně má džíny, na kterých jsou na zadku takový kamínky a preventivně v nich má zákaz sedat do mýho auta. :-) Každopádně když se ti třeba něco na sedačku vyleje, tak hladkou kůži lehce otřeš, ale alcantara se čistí blbě. Já mám v autě sedačky vyhříváný a kůže je děrovaná, takže nemám problém ani v zimě ani v létě. Alcantaru bych si koupil jedině do auta, který bych měl třeba na víkendy a pod. Jezdit v tom denně, tak je za chvíli po ní. Pokud mohu porovnat například kůži Poltrona Frau s alcantarou v Lanciích, tak moje stará Thema má kůži v perfektnim stavu, ale většina novějších Kapp a Lyber s alcantarou má sedadlo u řidiče od nastupování "odrbaný".
3. 5. 2012 11:37
Re: Alcantara
Problém s alcantarou je, že to často není pravá alcantara. Stejné jako u kůže.
3. 5. 2012 11:47
Re: Alcantara
Vazne? Ja uz jsem dlouho nevidel zadny fake, ktera auta to maji? :-)
Na druhou stranu, calounici to umi vyresit vzdycky. :-)

OT: Na podzim jsem koupil bezovej Alcantara interier z totalne rozstrelene Lybry, celej vikend si hral se svareckou a voila, nabytek do obyvaku za 5000 korun je hotov. A zda se mi to pohodlnejsi, nez drahe kozene gauce - doma clovek perforaci ani odvetravani nema... :-)
3. 5. 2012 12:49
Re: Alcantara
Je možné, že se mi to jen zdá. Zkrátka mi přijde, že se v některých autech až příliš opotřebovává. Alcantara je velmi odolná. A není to zrovna levný materiál. Mám někdy problém uvěřit, že je pravá. Možná, že je to jen nějaká specifická verze.
Avatar - gld
3. 5. 2012 14:50
Re: Alcantara
V tom "gauči" ti funguje aj pôvodná odvetrávacia elektronika? >:D Tak to všetka česť, môže to vyzerať štýlovo.
3. 5. 2012 20:20
Re: Alcantara
Ne ne, ono to ani odvětrávání nemělo, u Alcantary jej netřeba. Ale byla by to dobrá machrovina.

Mě se hrozně líbil ten nábytek co mají v Top Gearu, tak jsem si vytvořil neumělou imitaci. Teď ještě ten stolek s V12.
Avatar - gld
3. 5. 2012 21:13
Re: Alcantara
Máš z toho niekde uploadnuté fotky? Rád by som to dielo videl. Ak hej tak mi to môžeš poslať cez súkromnú správu.
3. 5. 2012 23:23
Re: Alcantara
V TG mají jen blok, ne? Možná bych se pokusil o nějaký pěkný řez. To je jen takový nápad, musel bych si to nechat projít hlavou, jak by to vypadalo.
4. 5. 2012 12:10
Re: Alcantara
JJ, je to jenom blok - ale kde vzít a nekrást, 30 tisíc za vrak 7-er se mi dávat nechce...navíc jsem šikovnej jak hrábě do kapsy. I u těch blbejch sedaček mám pravoúhlý sváry, ohýbání profilů se nezdařilo.

[odkaz]
4. 5. 2012 12:44
Re: Alcantara
Mě se vždy líbí nákresy motoru, kde je blok poloprůhledný a jsou vidět písty. Napadlo mne udělat blok průhledný - ideál by byl křišťál, ale mám pochybnosti, že tak velký kus existuje (nemluvě o ceně). Plast je jednoduchá verze, ale plasty nemám rád. Ze skla by to mohlo jít. Je to pořád jen nezralá myšlenka, ale líbí se mi, kam směřuje. :-) Nikdy mne nenapadlo tohle z TG okopírovat, ale možná jsi mne nakopl. >:D
3. 5. 2012 21:46
Re: Alcantara
Od určité třídy nahoru už kůže automaticky převažuje. Samozřejmě se vyhřívá a odvětrává, pak je nepřekonatelná. Látka je kůže nezaměstnaných...
3. 5. 2012 09:01
KOŽKA
Ještě než tu spustíš palbu z plakátové zálohy, podívej se, jestli máš vůbec pouvoir k psaní přispěvků pod tímto článkem. Rozhodné je, jaká nosíš kopyta. Pokud jsou kožená, můžeš si tu s přehledem zadat. Ovšem slovo "kožená" znamená, že musí být kožená celá, nejen na třech pružcích z tržnice... Jasně, spodní šití a tkanička jsou podmínkou, mokasíny jen k táboráku...

Kůže je evergreen, vypadá stále stejně a autu propůjčuje faktický i asociační status dravce džungle. Ovšem na tohle ti nestačí králičí kožky v lowendovém snu vašeho panelákového vchodu.

Kůže se výborně udržuje a všechny fleky, včetně tvého případného biologického odpadu se z kůže dají dobře setřít. U levnějších kůží a tedy i levnějších aut však hrozí efekt klouzačky, a to zejména, dojde-li ke kontaktu s oblečením zdejších tesilových Rambů. Ale jak známo, ti jezdí specifické modely, takže zbytek kožařů se tímhle nemusí trápit. Samozřejmostí kůže je vyhřívání, případně odsávání sedadel.

Kůži velmi kvalitně sekundují materiály moderní, umělé, ovšem nepředstavuj si to jako oloupané kozačky z krešlaku tvojí holky, moderní materiály (především alcantara) poskytují vysokou míru komfortu. Tu ostatně poskytují i klasická látková sedadla, takzvané "pytle". Není to tedy tak, že bys měl při absenci kůže jezdit jen v noci, aby se ti na semaforech nesmáli všichni pěšáci.

Snad jen... kůži když už, tak preferuj výhradně na kabinu, kalhoty z kůže se tolerují jen na alpských svazích v okolí Garmisch-Partenkirchenu, případně v Modré Ústřici.

Závěr - z hlediska stálosti, lehké údržby, kraluje kůže. Alcantara a další moderní materiály poskytují výborný komfort užívání. A i pytle poskytnou dobrou službu, tam ovšem bacha na ten bioodpad...

A rada na závěr - zajeď si někam, kde v rámci hygienického minima obnovují kabiny alespoň na základní civilizační úroveň. Vedle odstranění hranolků zaschlých pod sedadly a chlupů zadřených do sedadla spolujezdce ti kabinu vymazlí tak, že až si odpoledne pro auto přijdeš, začneš mu vykat...
Rozbalit vlákno
6
Avatar - KANKUNEN
3. 5. 2012 09:44
Re: KOŽKA
:yes: - stačí se někdy kouknout do auta a už víš, že to prase má doma stejně.
3. 5. 2012 09:55
Re: KOŽKA
Tak ako je potom možné, že ženské, ktoré majú doma sterilnú čistotu, tak väčšinou v aute majú bordel ako afgánsky taxikár.... >:-[]
Avatar - Tomas_2002
3. 5. 2012 13:38
Re: KOŽKA
máš na mysli toto ? >:D [odkaz] :yes:
3. 5. 2012 10:00
Re: KOŽKA
Ja jen dodam, ze pokud chces mit pri jizde ty kozene kalhoty, tak je k tomu treba mit motor...mezi koleny.
Takze palec: :yes:
3. 5. 2012 09:39
ty jseš básník?
buhehehehehe >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Tomas_2002
3. 5. 2012 09:47
Kůže
No jo, o tom se tu mluvilo již kolikrát. Například Topperovy modly neviděly pravou kůži ani z vlaku a naprosto běžně používají koženku, kterou jsme se po létech naučili si hnusit i na deskách diplomové práce natož abychom na tom seděli celé dny v autě. Tady jsou právě vidět ty rozdíly a přidaná hodnota. >:-[]

Kůže na volantech to samé - to, co se po třech letech používání sedře jako sádra prostě francouzi a korejci nemohou nazávat kůží. Teda vlastně můžou a dokonce to dělají :-) Ale kůže to není.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Barrichello
3. 5. 2012 10:13
Re: Kůže
Já viděl kůži ve Volvu S80 - dalo by se říct docela renomovaná kára. Vyšší střední, najeto 117 tis km.
Mno, jak se někteří posmívají kůžím v amerických autech, tak muj 9 let starejch Sebring i dneska už 7 let starý 300C jí měl/má teda v ohodně lepším stavu a obě káry měly/maj najeto daleko víc.

Takže není kůže jako kůže, to je pravda. Ale s tím rozpadnutím po 3 letech maj evidentně problémy jiné značky.

Kůži ve VW nemůžu komentovat, bo sem v žádném VW co by mělo kůži nejel. Vše látka. Mohl bych jí komentovat u BMW 7 z roku 1998, žel to měl sedačky vyměnné z bouračky co měla najeto 40 tis, sice se válely 5 let někde ve skladu, ale ne na sluníčku a nikdo na nich neseděl.
Pak už sem zažil jen kůži v A8 který mělo najeto 220 tis a ta taky zrovna nevypadal na stav 1A :-)

No a pak už jen Jaguar, to byla špička. Kársná sněhobílá kůže v prefektní kondici i po 5 letech a 150 tis km.

No a nový káry nemá smysl komentovat, ve funglovce nebo něčem rok starém vypadá kůže vždycky super.
Avatar - Tomas_2002
3. 5. 2012 10:19
Re: Kůže
Já mám perfektní zkušenst s kůží ve Škodovkách. Po 5 letech, najeto přes 200.000 km, volant vyhlazenej že se leskl jako psí koule, ale ani náznak toho, že by se měl někde prodřít nebo ošoupat. Sedačky měly už takové ty vrásky, ale to bylo způsobeno především špatnou (nulovou) údržbou. Tak si prostě představuji trvanlivý materiál.
Avatar - Barrichello
3. 5. 2012 10:30
Re: Kůže
Tak ty vrásky sou normální, co není normální je prodření, díry nebo velké fleky kdy se odře ta vrníchní vrstva a prosvítá jiná barva.

Samozřejmé péče o kůži udělá hodně, já používám přípravky Armor All či TurtleWax. Na kůži i na plasty.
3. 5. 2012 11:12
Re: Kůže
Aha... Takže ty "navštívíš" projetou prostitutku v bordelu a pak si budeš stěžovat na všechny ženský, že jsou hrozný špindíry, protože si od jedný šlápoty chytil syfla?

Takže ti gratuluju k tomu, že si opět po dlouhé době vytáhnul svoje 14 denní zkušenosti s evropským autem z půjčovny. Na horší vergly než v autopůjčovnách nenarazíš...
Avatar - Barrichello
3. 5. 2012 11:17
Re: Kůže
Jaký rozdíl je, když někdo odsedí zadnicící 117 tis km v káře z půjčovny nebo ve služební nebo ve svojí??
Může mi to objasnit, jak sedí jinak tou zadnicí v káře z půjčovny jinak?

To by mě teda zajímalo, hrozně moc. >:D

Psal sem i o dalších jetejch kárách, jestli sis nevšiml.

Evropský káry měly ještě před pár lety takovej menší problém - mimo nejvyšší výbavy a luxusní modely totiž kůže nikde nebyla, vše látkový sedačky >:D >:D
3. 5. 2012 10:24
Re: Kůže
nejaka konkretni zkusenost s francouzem?
Avatar - Tomas_2002
3. 5. 2012 10:29
Re: Kůže
Mégane Break 2003, první majitel, najeto 75.000 (doložených) a údajně kožený volant byl sedřený jak thajská prostitutka.

A pak ještě děsivá kůže na sedačkách u Latitude. Ale tam se to vzhledem k ceně dá pochopit. Fakt jsem z ní měl špatný pocit, ale tam to trochu zachraňovala ta masážní funkce :-)
3. 5. 2012 11:19
Re: Kůže
jasne, rencek...tam to uz v autosalonu vypada odflakle. u psa to pusobi mnohem lip...otazka jak tomu bude za 5 let.
3. 5. 2012 11:29
Re: Kůže
Zasmál jsem se, když jsem si přečetl, že pravá kůže nedýchá. Autor asi kvalitní kůži neviděl ani z vlaku. Látka to není, ale říct něco takového o kůži... a vždy ji lze perforovat.
Avatar - gld
3. 5. 2012 14:55
Re: Kůže
Nuž- nedýcha. Posaď sa na neperforovanú neodvetrávanú koženú sedačku v lete a za 5 minút plávaš vo vlastnom pote.
3. 5. 2012 15:34
Re: Kůže
Pravá kůže, pokud ji při zpracování nezmršíš, absorbuje - i tvůj pot. Ano, pokud se posadíš na sedačku, kterou ti vytopilo slunce na 70 stupňů, tak se pěkně zapotíš. Rozhodně se prodyšností ani zdaleka neblíží látkám, ale prodyšnost je právě velký rozdíl mezi pravou a umělou kůží. Má totiž póry. Dnes se dělají umělé póry i do umělé kůže, aby simulovaly tuhle vlastnost. Pořád nenapodobí její hebkost, měkkost, vůni.

Jinak kůže je kůže. V zimně nezahřeje, v létě neochladí - to bychom neměli chlupy a nemuseli se potit. Naprosto chápu výhody látky v autě, ale s kůží nemám problém. Mám ji doma a ze sedaček propocený nejsem. Pokud je příjemně v místnosti, je příjemně i na sedačce. V povlečení z pravé kůže jsem i spal, takže mám slušnou představu, jaké má vlastnosti.
Avatar - euro89
3. 5. 2012 10:22
kůže a dřevo
Dvě věci, které patří do každého správného auta (vyjma ryze sportovních aut alá Lotus) a které zároveň ve většině nových aut mají do přírody hodně daleko. Ještě že mám ve svém youngtimeru kvalitní ručně šitou hnědou kůži Poltrona Frau a pravé dřevo. Vždycky se pak bavím tím, když někoho vezu a dotyčná osoba se diví, že nejde o dnes obvyklý plast, ale o pravé dřevo a že kůže je opravdu kůže. :-)
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Barrichello
3. 5. 2012 10:35
Re: kůže a dřevo
No sranda je že tu imitaci dřeva zvláště v 90. letech a počátkem 00 hodně používaly i německé značky, plast ala dřevo měly i Passaty, některé Audiny atd.

Samozřejmě mistři v tom byly i amíci, u levnějších kár ty dřevěné dekory byly taky plast, vyjimkou byly Lincolny a Cadillaky kde u některých modelů bylo skutečeně pravé dřevo.

A pak 300C, jenže tam sice je pravé dřevo, ale zas pouze madla dveří a vrchní část volantu. Kalifornský ořech, pro Evropu standard, v USA za příplatek, levnější verze měly syntetickou želvovinu ale rozdíl je patrný na první pohled.
Avatar - euro89
3. 5. 2012 10:43
Re: kůže a dřevo
Tak 90. léta byly celkově taková plastová doba. Dokonce i tradiční Lancia dávala do Kappy a Lybry pouze imitaci dřeva. K pravýmu dřevu se vrátil až Thesis. Vtipný bylo, když se několik let souběžně prodávala Dedra s Kappou. Dedra vznikla ještě za slavných časů Lancie (1989) a měla pravý dřevo. O dvě třídy luxusnější Kappa přišla na svět v roce 1994 a měla už jen imitaci. Nevím, jak bych se v té době jako zákazník cítil, kdybych si kupoval mnohem větší a dražší auto, které by bylo méně poctivé, než lidovější model od stejné značky. Konec konců, možná i to je jeden z důvodů, proč Kappa nikdy nedosáhla úspěchů Themy...
Avatar - Barrichello
3. 5. 2012 11:08
Re: kůže a dřevo
No to bylo právě to, že se šetřilo kde mohlo a většinou na nepravých místech
3. 5. 2012 14:07
Re: kůže a dřevo
Ja mel v merglu vzdycky nejakou drevenou listu, nebo radicku nebo nejakou jinou malou blbustku, vzdycky to bylo prave tropicke drevo a vzdycky tomu casem popraskal pruhledny kryci lak, pripadne zmlecnel a uz to nevypadalo hezky. Desne blbe se to opravuje, protoze ta vrstvicka dyhy uslechtileho dreva nalepena na obycejnem drevu slouzicim jako podklad je strasne tenka a ten kryci lak je priserne tlusty a tvrdy a nikdo to nechce rucne brousit dolu.
Naopak s kuzi v aute mam ty nejlepsi zkusenosti, cely interier nadherne voni, vypada to skvele a dobre se to udrzuje. Akorat na sedadle ridice uz mam prvni varhanky, proti kterym se neda vubec nic delat. Cisteni a impregnace na to nema znatelny vliv, akorat to je trochu mene videt, protoze se v tech prehybech nedrzi prach a spina. Cistim to docela casto, jednou tydne na to beru specialni penu Sonax s echt vcelim voskem a zatim se to zda byt good.
3. 5. 2012 19:44
Re: kůže a dřevo
Mám snad všechny existující přípravky od Sonaxu na impregnaci a čistění kožených sedadel. Drtivá většina je kromě příjemné vůně úplně k ničemu a zahanbí je 10x levnější indulona ;-\
3. 5. 2012 22:53
Re: kůže a dřevo
Sonax je obecně výborný, no na kůže je lepší Armor. Dělají to jako krém a jako gel, krém je lepší. A též opravdu krásně voní. Dělám si tím i řemínky na hodinky :-)
Avatar - Barrichello
4. 5. 2012 08:14
Re: kůže a dřevo
Jojo, tady se s GTI shodnem, Armor je super, používám ho už 5 let a spokojenost :yes:
4. 5. 2012 10:46
Re: kůže a dřevo
tak to taky zkusim :-)
4. 5. 2012 13:45
Re: kůže a dřevo
Skus pouzit toto:
[odkaz]
Ma to taku vonu, ze obnovi povodny pach, akoby bola koza celkom nova.

Nie je to cistic, ale impregnator. Da sa pouzit aj na brusenu kozu a semis, kam by sa vosky nemali pouzit.
Na hladku kozu mam tuhy vosk, ale znacku si teraz nespomeniem, to pozriem doma.
4. 5. 2012 15:48
Re: kůže a dřevo
Přesně.
4. 5. 2012 11:38
Re: kůže a dřevo
Mám spreje, krémy, všechno možné .... používám je, aneb cokoliv je asi lepší než nic. Ale když si člověk dá tu práci (a že se namaká), tak stará dobrá indulona poslouží nejlépe. Kůže změkne, kupodivu ani nechytne mastný lesk a "tváří" se plně spokojena ;-) Je potřeba si ale naplánovat alespoň jednodenní odstávku provozu, protože se pomaleji vsakuje.
To například toto nepřesvědčivé mléko se vsákne ihned [odkaz] Jako plus beru, že kůže krásně voní :yes:
4. 5. 2012 15:47
Re: kůže a dřevo
Jo, znám to, koupil jse si jednou jak Armor, tak Turtle i samozřejmě Sonax (ten ostatně používám výhradně, a to i do ostřikovačů). Turtle nic moc, Indulónou jsi mě zarazil, no jakou užíváš, modrá je moc mastná, umím si představit indulonu červenou. Přesto - vem krém Armor. Já s ním dělám i volant a ručku.
4. 5. 2012 16:06
Re: kůže a dřevo
Až doplácám Sonax arzénal, Armor vyzkouším. Název slyším poprvé. Indulona modrá, je tuhá, takže napatlat sedačky je malý fitness, ale výsledek je zaručen. Stejně jako na lidské kůži se vsakuje pomaleji a během té doby je dost mastná - pak je to už ok.

Do ostřikovačů používám tento malý německý zázrak. Stačí štamprle na kanystru a stále to barví, čistí i "voní" jak blázen.[odkaz]
4. 5. 2012 16:34
Re: kůže a dřevo
To je nějaký koncentrát, doufám, že to neleptá lak :-)
4. 5. 2012 16:41
Re: kůže a dřevo
Snahy o dokonalý lak jsem už dávno vzdal ... poté co mi v servisu poškrábali střechu a zdevastovali práh, neznámý dobrák poničil kus blatníku... a nemluvě o jiných individuích mlátících dveřmi o kolemstojící ... ;-\

došly mi baterky v klávesnici, tak se asi dnes loučim >:D
4. 5. 2012 16:44
Re: kůže a dřevo
:-) :yes:
3. 5. 2012 10:48
s kůží na trh....
.... článek zajímavý, tohle téma je relativně neprobádané (aspoň co se povědomí širší veřejnosti týče....)

Ovšem víc než snahu o "čtivost" a fráze typu:"Třešničku na dortu tvoří německé vozy, ano, i v USA žijí z image.", které s tématem článku vůbec nesouvisí, bych ocenil snahu o systematičnost.... ;-)

Čili úplně ideální by byla nějaká tabulka, kde by se po značkách psalo, jakou "kůži" používají, jak jí marketingově říkají a kolik se za ni připlácí.....

Jinak osobně mám trošku problémy se zády, takže kůži v autě nechci, protože je prostě ráno studená, ikdyž máte vyhřívání sedaček.... (zahřátí kůže vždycky trvá, ať je vyhřívání jakékoliv....). Ale samozřejmě, z estetického a pocitového hlediska kůže auto posunuje někam úplně jinam....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Tomas_2002
3. 5. 2012 11:34
Srovnání
Ono by bylo lepší než srovnávat s vozy v Americe, kdyby někdo udělal srovnání kůže ve vozech u nás.Francouzi vs. Korejci vs koncern atd.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - jazva
3. 5. 2012 13:07
Re: Srovnání
Koncernom sa zase moc neoháňaj. "koženné" volanty od Seatu by ti vedeli pokaziť náladu. Ich odhadovaná životnosť je pol roka. NAJVIAC!!! 8-s
Avatar - Tomas_2002
3. 5. 2012 13:34
Re: Srovnání
Vždycky zapomenu že tam ten Španěl taky patří >:D
3. 5. 2012 11:36
z velkej casti je to vina novinarov
„Vypadá to jako kůže, tak to asi kůže bude, vždyť jsem si ještě připlatil!“. Lebo zakaznik auto kupuje casto po precitani xy clankov.

Ale tomuto dost zavaznemu problemu sa nevenuje nikto. Ja som toho uz precital viac ako dost, ale koza je proste "koza". Novinar nezistuje dokladne na com sedi a to je obrovska chyba. Pritom nie je nic horsie ako spotena * na umelej kozi.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Tomas_2002
3. 5. 2012 13:35
Re: z velkej casti je to vina novinarov
Hlavně že klepe na palubní desku jako nadržený geolog, ale na čem sedí, na to si nesáhne :yes:
4. 5. 2012 10:49
Re: z velkej casti je to vina novinarov
"nadrzeny geolog" si nejspis koupi defendera ne :-|
Avatar - blake26
3. 5. 2012 13:16
koza v MB
mam skusenosti s tym ako vyzeraju kozene sedacky v mergloch a co sa tyka tak bezne pouzivanejsich aut tak su u mna na prvom mieste auta tejto znacky (ML-270CDI) ktore malo najazdenych 240 tis skoro nebolo poznat na sedackach ze ich pouzivala 5 clenna rodina a tak isto MB E W211 auto 180 tis najazdene a parada celkovo interier toho auta je spicka a to ma 8 rokov
Rozbalit vlákno
0
3. 5. 2012 14:17
Kozka
Koza v aute je dobra len kvoli lahkej udrzbe a lahkemu utretiu pripadnej gr..ky, ked to spolujazdec nevydrzi a nema poruke sacok...

Kozka sa moze tvarit akokolvek luxusne, aj tak je to hnus, pokial nie je perforovana a vetrana. Inak v lete skvari jajka a v zime sa zadnica neda odlepit, kym nezacne hriat odspodu sedak...
Rozbalit vlákno
4
3. 5. 2012 15:02
Re: Kozka
To sis poplet´, ty to znáš z autobusů Karosa, ale tam je to koženka.
4. 5. 2012 08:30
Re: Kozka
To je tvoj dopravny prostriedok? Mile, ze si sa pochvalil.
Avatar - jozephko
3. 5. 2012 15:45
Kožu by som nechcel ani zadarmo
Keď si budem kupovať nové auto, budem mať opačný problém. Ako si kúpiť top výbavu s top motorom bez toho, aby som musel strpieť kožené sedačky? Hlavne u japoncov dobrý motor so slabšou výbavou alebo naopak sa kúpiť nedáť. A ak je dobrá dobrá výbava s dobrým motorom, automaticky je k tomu koža. Rád by som si priplatil za látkové poťahy, ale to sa nedá.
Rovnaký nezmysel je to priemerom kolies. Taká CX-5 sa predáva so 17-kami, ale top výbavu kúpite len s 19-kami, a samozrejme v koži.
Pričom 19-ky sú rovnaký nezmysel ako koža. V zime chladí, v lete páli, po čase praská a vyzerá hrozne. 19-ky zase z človeka vytrasú dušu a vodič aby išiel maximálne 70, aby na najbližšom výmole nezničil ráfky.
Všade len samé pozlátko a hra na image a zdravý sedliacky rozum išiel asi do pr....e.
Rozbalit vlákno
4
3. 5. 2012 15:55
Re: Kožu by som nechcel ani zadarmo
Co se CX-5 týče, podle německého konfigurátoru si můžeš v nejvyšší výbavě 20 tisíc připlatit za 17" místo 19". >:D Kůži se ale nevyhneš.
3. 5. 2012 20:07
Re: Kožu by som nechcel ani zadarmo
Mas jediny stesti, ze ty si evidentne auto dlouho kupovat nebudes. Popros nekdy nekoho, at te sveze v aute s kuzi a s poradnymi koly. Z vlastni zkusenosti vim, ze to nejen dobre vypada, ale dobre to i funguje...V zime zapnu vyhrivani, v lete odvetravani a nemam problem.....
Avatar - salamoon
3. 5. 2012 23:41
Re: Kožu by som nechcel ani zadarmo
no lenze kvalitne vetrane kozene sedacky okrem premie nikde nejak extra nie su,to je ten problem. 8-s
a koza bez vetrania je utrpenie.
Avatar - ZiP2150
4. 5. 2012 19:15
Re: Kožu by som nechcel ani zadarmo
Mas v skutku obmedzeny pohlad.

1.teoria o kolesach: X5 s aktivnym podvozkom je na 20" kolesach s 315mm sirokymi pneu pohodlnejsia na nekvalitnych slovenskych cesta ako vacsina aut s 15" balonmi. A aj bez aktivneho podvozku je to pohoda. Podla tvojho nazoru na vec si sa v novom aute s velkymi kolesami a nizkym profilom pneu neviezol, asi...

2.s kozou je to dalsi blud. Kolegovci tu spominaju o vyhrievani a odvetravani v com maju pravdu, mam v aute kozu a nikdy som netrpel - staci mat stredy z latky/alcantary, ktore ponuka niekolko vyrobcov. Mam alcantaru a nepotrebujem ani ventilaciu ani vyhrievanie: [odkaz]
Avatar - Norge
3. 5. 2012 16:38
skinn
..jo, a tiez je pravda ze ina koza je v C-classe a ina v SL a tiez, ze inu pouziva Brabus a inu AMG .. A tiez inu anglicania a inu nemci ci taliani ... atd. Trochu skresleny clanocek :-! a verim ze kazdemu je jasne, ze ak je to mozne tak kvalitny kozeny interier je bavlnka a velmi prijemny na dotyk ...musi byt ventilacia aj vyhrievanie ! Asi tazko porovnavajte VW a MB ci BMW ... Si chodte pozicat phaton a S-classe, ..zamesnavatel zase ... >:D
Rozbalit vlákno
0
3. 5. 2012 20:05
Co je to kůže...
Dříve jsem rád chodil do prodejen obuvi, kde jsem nasál vzduch prosycený vůní kůže a věděl jsem, že ty boty jsou kožené. Dnes jdu okolo a z obchodu se valí pach syntetiky a chemikálií a vím, že ty boty kožené nejsou. Stejně tak ten, kdo někdy měl v autě kůži Connolly ví, jak má vypadat kůže v autě a že to co tam je teď nemá s kůží nic společného, ač se to kůží nazývá (samozřejmě, čest vyjímkám!).
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Co je to kůže...
Firma Connolly už před lety zkrachovala... svět nebyl ochoten platit za kvalitu její práce ;-\
4. 5. 2012 16:52
Re: Co je to kůže...
Nicméně kůži vyrobenou dle jejich specifikací pořád koupit lze.
4. 5. 2012 16:14
Re: Co je to kůže...
Příplatky za kůži jsou dost vysoké, takže už v nižší střední je to na pováženou, jelikož tvoří dost značnou položku celého vozu. A jelikož tomu tak obvykle není, nemůže být ani pseudokůže kvalitní ;-)
Na druhou stranu, pokud někdo bude do mini auta chtít kožená sedadla a automobilka jí za pár šušnů nabídne, proč ne. Je to každého volba, kvalita nekvalita.

Boty :yes:
11. 12. 2018 09:10
Firma
Já bych si klidně nějaký čištění kožených autosedaček zaplatil, co jsem koukal tak v modřaněch v praze je dobrá firma jmenuje se mistrkuze to by melo mit vyznam ten nazev. :-)
Rozbalit vlákno
2
12. 12. 2018 15:39
Re: Firma
Super, tu neznam tak to se podivam co maji vsechno v nabidce.
18. 12. 2018 14:16
Re: Firma
Jojo podivejte se a uvidite, urcite si i zavolejte pro konzultaci jestli mate zajem, jsou moc vstricni. :-)
15. 10. 2019 11:56
Kožené sedačky VOLVO Xc60 2010
Dobrý den. Chci se zeptat na kůži ve Volvu xc60 (2010)
A zajímá mne jestli je to nějak synteticka kůže nebo opravdová ze zvířete. Mockrát děkuji.
Rozbalit vlákno
0
2. 11. 2020 11:46
Potahy na míru
Kupoval jste někdo do auta potahy na míru na kožená sedadla? mám auto, kde jsou kožené sedačky už v dost dezolátním stavu, tak bych tam potřeboval dát potahy...
Rozbalit vlákno
0
4. 11. 2020 17:14
Potahy na míru
Právě na kožené sedačky se potahy na míru hodí nejvíc, jinak totiž klasické potahy ze sedadel mohou sjíždět. Pořídil jsem do Octávie II kožené potahy na míru za necelé 4 tisíce, akorát jsem na ně musel počkat, než se ušijí.
Rozbalit vlákno
0
6. 11. 2020 23:29
Potahy na míru
Nechal jsem si je ušít u firmy https://www.autohotarek.cz/ měl jsem na ně už více zkušeností z okolí
Rozbalit vlákno
0