Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes SL 350 – Jak SLadké je žít

Zcela nová hliníková karoserie se skládací střechou a nový základní šestiválec. Seznamte se: Mercedes-Benz SL šesté generace.
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
13. 8. 2012 15:13
Re: Hmotnost
Moje XJ má 1660 kg a je to pětimetrový sedan luxusní třídy.

Takže ano, ta hmotnost je šílená >:D >:D >:D
Avatar - Norge
10. 8. 2012 18:21
Re: razvor 2955mm?
..jo, a preto, ze za nic nestoja, tak ich nikto necita.

..Bystre ocko Herr Topper, .. po pravde, v technickych veciach sa spolieham na iny zdroj, a asi to tak bude aj s mohohymi inymi. Toto je autoserver, a nie technicke oddelenie ... Ako nic by sa nestalo, keby sa dalo spolahnut na tech.info i na motoristickych strankach ;-) , to je asi fakt.
9. 8. 2012 20:50
Re: nedejte na Vaverku
To je pravda. Teď už je Mig 39:-)
Avatar - 3_diamanty
9. 8. 2012 20:27
razvor 2955mm?
som jediny kto si tuto kravinu vsimol ? zrejme nikto tabulky necita, chlapci opravte si to , toto je trapas

;-\ :no:

toto su skutocne neuveritelne hrubky 8-s

SL ma razvor 2585mm :yes:

uz davno tvrdim ze tieto tabulky za vela nestoja... co tabulka to s chybami.... v kazdom teste :no:
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2012 12:43
Re: Hmotnost
Nojo, tak já holt na to "čipnutí" nějak NEjsem.. :-)
.."spokojím" se s ... no to ještě uvidíme (současná - "stará" - 6.3 AMG zatím "více než uspokojuje" ;-)
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2012 12:40
Re: krása
PARDON - já byla myšlenkami v "jiné diskuzi" - u C5 v testu AutoBild na 100.000 km ;-)
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2012 12:39
Re: Hmotnost
:-)
PS: Ještě k té HMOTNOSTi - když vynecháme budoucí (a hlavně "jinam řazené") BMW M1, tak slovo VYNIKAJÍCÍ by asi pasovalo k (jen 1600 kg těžkému) Ferrari California V8 :yes: ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
9. 8. 2012 12:06
Re: Hmotnost
Poslechnu si to jen občas, nevím, jestli to tak označit za oblíbenou hudbu. Zaujal mě ten výraz, je hodně výmluvný.
Avatar - Pekelná Micinka
9. 8. 2012 11:58
Re: krása
Já píši, že se mi nelíbí, nikoliv, že u nich dřív nebo později odejde žárovička.
Avatar - MarTin1
9. 8. 2012 10:34
Re: Hmotnost
Nikdy se mi ještě nestalo aby mě dealer buzeroval za to že to mám upravený, záruka je u nás 2 roky (bohužel v USA mají 4 myslím) a zjistit se to nedá, jedině tak, že to daj na brzdu. Každej z těch tunerů dává záruku a někteří dokonce delší než je záruka tovární!!!! Navíc se dostaneš na 630 koní, to ti PP nedá a stejně ji musíš upravit aby těch 630 měla....

Takže si vemeš PP za 180 000.- a k tomu dáš ještě 80 000 za úpravu aby si měla stejnej výkon jako když si koupíš normální verzi a tu čipneš... Ušetříš 100 000.-..... jediné mínus je, že nebudeš mít červené brzdy >:D :D...jo a karbonové křidélko..
9. 8. 2012 08:20
Re: nedejte na Vaverku
Žádný MIG-35 neexistuje >:D ;-) To jen tak pro zajímavost... :-)
9. 8. 2012 08:17
Re: nedejte na Vaverku
:yes: Dodám jen,že čím je auto dražší,tím tohle tvrzení má větší význam... U SL samozřejmě není co řešit... Nehledě na jiné nastavení auta pro US trh atd.atd...
9. 8. 2012 07:04
Re: nedejte na Vaverku
Prodejce, jako zaměstananec? Ty máš ale info >:D
9. 8. 2012 07:03
Re: nedejte na Vaverku
jste se hledali... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2012 01:17
Re: Hmotnost
:-)
PS: Ta "šílenost" ve vašem AVATARu to je "vaše (oblíbená) hudba"? ;-)
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2012 01:16
Re: krása
To je FAKT - mám katalogy ojetin a testy v AutoBild docela "načtené" a "DĚSIVĚJŠí" závadu poruchu problém, než je prasklá žárovička v zadním světle (po 60ti tisících km) snad NEpamatuji... (kdyby to byl třeba "rozvodový řetěz", nebo tak, ale ŽÁROVIČKA??
..to víte, Citroën :-)
Avatar - Pekelná Micinka
9. 8. 2012 00:52
Re: krása
Tvoje možná, ale C5ka ne. Ani po dlohodobém pozorování jsem přes srdce ty zadní lampy nepřenes. ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
9. 8. 2012 00:40
Re: Hmotnost
Ano. Velmi slušná je příhodné označení.
Avatar - Pekelná Micinka
9. 8. 2012 00:39
Re: Hmotnost
Myslíš roli v procentech hmotnosti, nebo tuhosti karoserie. Já její hmotnost odhaduji na takových 120 kg, to je řekněme asi 7% hmotnosti. Plá(š)ťenka na Jaguaru bude asi lehčí.
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2012 00:13
Re: Hmotnost
Bubost... je spíš "ušetřit/řešit" (při nákupu SL 63 AMG!) 4 t. € a přijít o ofic. záruku - bych (zase) řekla já ;-)
PS: A verzi 65 AMG do toho OPRAVDU asi raději zatahovat NEbudem, že? :-)
(v minulé verzi mne - asi vzhledem k té převodovce - vůůůbec NEbrala. Tentokrát, přes poněkud "šíííílenou" cenu, by snad i "stála za hřích" ;-)
PPS: NEvíte náhodou (někdo) KDY bude 9G - Tronic (a jestli půjde "ke všem motorům"/či "ke kterým" má jít/být...? :-)
Avatar - Hammunasakra
9. 8. 2012 00:07
Re: Hmotnost
Ano, vzhledem k tomu že to už není "žádný mladík", tak tady to "perfektní" je asi možná i "zcela na místě" ;-)
Avatar - MarTin1
8. 8. 2012 23:53
Re: Hmotnost
Blbost.... AMG Performance paket se nevyplatí, za tu šílenou cenu dotaneš akorát tak tovární chiptuning v podobně zvýšeného tlaku a posunutí omezovače na 300... Lepší je si koupit klasiku a tu upravit, dostaneš se na stejnej výkon a zbyde ti 100 000.-... jediná výhoda je tovární záruka, kterou ti zase přebere tuner.
Avatar - Dinar
8. 8. 2012 22:19
Re: Hmotnost
Ta střecha hraje podstatnou roli, ale abych ti udělal radost, jag má taky perfektní hmotnost. :-) ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 21:33
Re: nedejte na Vaverku
:yes: :-)
PS: Tak u mne je to "auto (levných) snů" (ale - obzvláště na delších trasách - budete spíš "příjemně překvapen" ;-)
Pro ty "ostatní" mám jiná auta. A s tou výměnou "na 599%" NEsouhlasím... :-)
8. 8. 2012 21:14
Re: nedejte na Vaverku
Moje auto snů se změnilo. Nic není jako dřív.
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 20:49
Re: nedejte na Vaverku
No my to máme spíš "2 : 2" (také jsme 2 ;-)
Burřtík nejvíc jezdí MLkem, já C5, spolu SLkem :-)
..no a právě proto mne teď "ukecává" abychom "vyměnili" (vaše auto snů ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 20:46
Re: Hmotnost
Že by přece jen spíš ("má") VELMI SLUŠNÁ hmotnost? ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
8. 8. 2012 20:42
Re: Hmotnost
Není špatná, ale ani vynikající. Jaguar je na tom při větších rozměrech a asi těžší pohonné jednotce hmotnostně stejně, SL má zas pevnou střechu, ale je i novější, takže si nemají co vyčítat, resp. Jag je na tom o "něco" LÉPE, torzní tuhost při zatažené střeše bude pravděpodobně lepší u MB.
8. 8. 2012 20:41
Re: nedejte na Vaverku
tak to vypadá, že ten případ co popisujete máte doma - pan domácí si kupuje drahé káry a vám háže drobky...
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 20:39
Re: nedejte na Vaverku
(tak to) GRATULUJI :yes: - také občas jedu dražším (i RYCHLEJŠíM) vozem než Buřtík ;-)
PS: Zrovna ale přišla nabídka na jeho "výměnu" (já jsem spíš PROTi, Buřtík to docela ZVAŽUJE :-)
8. 8. 2012 20:21
Re: nedejte na Vaverku
manželka jezdila dva roky autem dražším než jsem měl já sám... kdyby jezdila rychlejším, jó to by mi snad vadilo...
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 20:10
Re: nedejte na Vaverku
Já zas jednu co tu (až na vzááááácné VÝJÍMKY) zmiňuje hlavně vůz (kterým nejen jezdí, ale má ho i na SEBE napsaný) Citroën C5 V6 Eclusive :yes: :-)
PS: Mimochodem ČÍM (nejvíc) jezdíte vy (a jaký vůz/vozy na sebe máte napsané VY? ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 20:07
Re: nedejte na Vaverku
Ano - je to celkem "běžné" (jak i Mig 35 jistě sám VELMi DOBŘE Ví ;-)
PS: Jen je asi typ co by (kdyby na to měl a měl třeba Mercedes SL) manželku nechal jezdit max. tak v Citi-go (ojetém, nové je "moc ..." :-)
..a na to SL by mohla sáhnout leda tak při blýskání karoserie (a možná ani to ne.. ;-)
..nicméně to BY musel mít to auto a BY musel mít ty peníze na něj a BY musel mít tu partnerku/manželku - on NEvypadá "ani na jedno" :-)
PPS: Tak a teď mne bude "miblovat" jistě ještě (MNOHEM) víc ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 20:06
Re: nedejte na Vaverku
Ne broučku - když už chcete být "pedant", tak C5 V6 Exclusive má v "techničáku" napsáno Kylie... ;-)
PS: Jestli to měla být "pojistka" aby vám (když chcete být ten PEDANT) Buřtík NEpůjčil vaše "auto snů", tak SE POVEDLO :-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 20:02
Re: Hmotnost
Ok - a na té se SHODNEME, je podle nás "velmi slušná" až "perfektní" = prostě je "přesně opačná" než v úvodu napsal "erbe" ;-)
Avatar - Norge
8. 8. 2012 20:02
Re: krása
.. to je parada :yes: :yes: :yes:

Ako garazmajster troch MB, ..musim podakovat MB za dalsiu skvelu atmosferu, a to ze sa rozhodli ju dat aj do SL, to o niecom urcite vypoveda ;-)

P.S.: ..este by som rad podotkol, ze som rad za tento test, k tej TV uputavke ho bolo treba.

- Mercedes-Benz - :yes:
8. 8. 2012 20:02
Re: nedejte na Vaverku
a já znám jednu paní, co se dokola chlubí cizím peřím...
Avatar - petrumr
8. 8. 2012 19:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 19:58
Re: nedejte na Vaverku
Já jen že (výjímky) EXISTUJí ;-)
Avatar - petrumr
8. 8. 2012 19:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
8. 8. 2012 19:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
8. 8. 2012 19:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Dinar
8. 8. 2012 19:36
Re: Hmotnost
Jasně, ale na hmotnost SL nahlížejme prismatem dané kategorie. ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 19:32
Re: Hmotnost
Napsala jsem "VELMi slušná", ale máte-li potřebu popsat jí jako "perfektní", tak "no problem" ;-)
PS: Já si označení "perfektní" schovávám pro BMW M1 :yes: :-)
Avatar - Pekelná Micinka
8. 8. 2012 19:27
Re: nedejte na Vaverku
>:-[] >:-[] vy jste borci....
Avatar - Dinar
8. 8. 2012 19:24
Re: Hmotnost
Ne slušná, ta hmotnost je perfektní, tohle auto vůbec je mercedesí majstrštyk za posledních pár let. :-) :yes:
8. 8. 2012 19:17
Re: nedejte na Vaverku
Vy máte ušmudlanýho citrouše. co jste si kde půjčila nikoho nezajímá
8. 8. 2012 19:16
Re: nedejte na Vaverku
ty kre.téne já jsem se tě zastal... neumíš číst? reaguješ na někoho úplně jiného...
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 19:14
Re: nedejte na Vaverku
...s vámi si vaše přítelka/manželka asi MUSí "užívat" :-)
PS: Máte hezké "auto snů" - tak TO bych zase NEpůjčila VÁM ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 19:10
Re: SLandista
No (bohužel) ANO - ty moje (v C5) "samy (si na sklo před sebou) NEstříkají" ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 19:07
Re: krása
Tak... děkuji :-)
..a přeji alespoň "důkladné" VYZKOUŠENí (fakt to STOJÍ ZA TO :yes: ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
8. 8. 2012 18:13
Re: nedejte na Vaverku
No, takže ty fámy a obecné povídačky o texasanech jsou tak trochu pravdivé. Ještě že USA jsou víc, než jen Texas. Někdo si rád připlatí, jinej má slámu v botách a hlavně se tak i chová.
8. 8. 2012 18:12
Re: nedejte na Vaverku
Pokud se spolehnu na kalkulačku Denkeru, tak 63 AMG z USA vyjde o zhruba 130 tisíc dráž, než je oficiální cena pro ČR. Celní dluh prostě neokecáš.
Avatar - dicky
8. 8. 2012 17:57
Re: nedejte na Vaverku
Jak zni ten clanek?Jak sladke je zit >:D ale jo kup to za 3.2 MIL >:-[] Sladce
Hale tohle neni ten typ aut ktery by me zajimal ale v texasu jich par jezdi a zrovna nahodou muj syn je prodejce zrovna teto znacky.
Ja vim ze se moc nepotatil farma mu nic nerika bohuzel ale aspon ze zustal u aut. >:D
Takze asi neni model v kterem bych nejel migu 35 >:-[] ale to takovej internetovej supak a letecky modelar s migem35 na polici jako ty asi nepochopi.
Ze u nas prodavame 63 amg za 140 000 babek je proste fakt a jestli jste ochotni platit si nesmyslne ceny tak je vyndejte na stul a nereste to.
Jinak mate tu Denker,Simix .Impextu ktery vam daji spolehlive 3 roky zaruku a i oservisuji.
Takze za 3.3 tady muzes mit MB 63 AMG a to je o svetelny rok jinde nez ten sladky zivot s 3.5 V 6 a formule zvuk od mistniho testera.Co by asi rikal ve ferrari 458.
Jestli TEBE TADY berou na hul a bastis jim to ME nevadi.Ale treba jini takovy nejsou.a proc jim nenpsat ze jinde muzi usetrit. Tak hodne stesti a uspechu.

Kazdy chytry si svych penez vazi :*)

>:D
Avatar - Pekelná Micinka
8. 8. 2012 17:21
Re: Hmotnost
Jj. :-) Musím říct, že interiér SL se mi líbí víc, byť z dlouhodobého pohledu bych raději nevolil tu červenou, ale stejně bych dal přednost Jaguaru, i třeba základní atmosferické verzi. Že je větší jsem se ani nevšiml, asi to bude jen v číslech. EDIT: No jo, na délku skoro o 20 cm, na šířku o 15 a na výšku sice také, ale jen o centimetr a půl (asi coupé), takže celkový dojem je "placatější", což se u sportovního auta "počítá".
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Hmotnost
No a je taky hliníkový ;-) sice bez skládací střechy, ale zase větší a 2+2 místný
8. 8. 2012 17:10
Re: nedejte na Vaverku
jéžišmarjá teď se chudák asi nejspíš voběsí... p.s. hrozně rád bych viděl techničák ve kterým se píše, že Kylie má SL 63 AMG - jenomže nic takovýho není
Avatar - Pekelná Micinka
8. 8. 2012 17:10
Re: Hmotnost
Jaguar XK convertible - atmosféra 1700kg / kompresor 1800 kg
8. 8. 2012 16:41
Re: nedejte na Vaverku
Co to jsou za zásady? :-) :-) :-) :-) :-) Auto si koupím, kde mi ho prodávají levnějc a opravit ho nechám tam, kde to mám nejblíž... Dicky má naprostou pravdu, když se prodává totéž zboží v USA o 40% levněji tak něco kua není v pořádku a ždímají nás jako ovce... no a šestiválec do takového auta nepatří, a k tomu cena 3,5 M to je úlet...
Avatar - Pekelná Micinka
8. 8. 2012 16:29
Re: SLandista
Tvoje dělají málo "fik fik"? >:D Pozor, aby tě ten tvůj franCouz5 jednou nepřefik. >:-[]
8. 8. 2012 16:26
Re: nedejte na Vaverku
Diplomat from Bužumbura :-)
8. 8. 2012 16:17
Re: Hmotnost
Jen stručná poznámka k prvnímu odstavci: ano, na druhou stranu zase Maserati GranCabrio je jako jediné čtyřmístné a to plnohodnotně, nikoliv 2+2 a má pod kapotou výhradně osmiválec. To se samozřejmě odráží na rozměrech a pak i hmotnosti. Ostatně SLK, Z4 ani GranCabrio nejsou přímí konkurenti SL, tím je nejspíš Jaguar XK...

Což nic nemění na tom, že ca. 1.700 kg u SL je solidní výsledek.
8. 8. 2012 16:16
Re: krása
jseš holt prémiová pr-del-ka, na to já nemám!!! :yes:
8. 8. 2012 16:09
Re: nedejte na Vaverku
Vyjímka potvrzující pravidlo...a na ty já sázet nebudu ;-)
Avatar - Andromeda
8. 8. 2012 15:59
Re: nedejte na Vaverku
Trefil jsi to opět na komoru diplomate ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 15:37
Re: SLandista
Mně se zas NEJvíc líbí motor a systém ABC a také ty "fik fik" stěrače a...
...tak vůbec :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 15:34
Re: nedejte na Vaverku
Máte "hezké motto" ;-)
..ale to co jste napsal moc "hezké" NEbylo (a to mám občas k p. Vaverkovi také "připomínky" - tentokrát ale NEeee.. :-)
NEvím kdo vám (na chvíli) půjčil SL 63 AMG (já bych vám po přečtení těchto řádků to své NEpůjčila..
Pěkný den ;-)
8. 8. 2012 15:00
Re: SLandista
prave mne sa ten cumak paci najviac z celeho auta
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 14:51
Re: Hmotnost
..tak ho zkuste zase "rozběhnout" ;-)
..právě že na takovéto auto (s PEVNOU střechou) je to velmi SLUŠNÁ hmotnost :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 14:49
Re: Hmotnost
AMG oceňuje BRABUSem dosažený výkon.. :yes: ;-)
..a jeho Paket Performance 63 AMG 564 PS 900 Nm nechává pozdravovat :yes: :yes: :-)
PS: Verzi 65 AMG do toho "nebudeme (raději) zatahovat", že? ;-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 14:40
Re: nedejte na Vaverku
To (nejspíš) ano - ale mám "docela překvapivou" zkušenost - své doby se mi v jednom ČESKÉM servisu starali o vůz s rakouskými značkami za 1* :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
8. 8. 2012 14:37
Re: krása
Já někde slyšela, že VÍCE než dobře se s ním jezdí i v "normálním" Rakousku třeba.. :-)
8. 8. 2012 14:01
Re: nedejte na Vaverku
Tady nejde o to něco projíždět, jen si plivnout a dát najevo, jak je někdo intelektuálně na výši... ;-)
Avatar - boost.
8. 8. 2012 13:58
Re: nedejte na Vaverku
Bůhví, zda jsi řídil SL 350, kterému se ve tvém příspěvku posmíváš. Totiž šestiválcové SL se do USA nedováží. :-)
8. 8. 2012 13:28
Re: SLandista
Naživo se to vstřebá a za volantem přímo rozplizne :-)
8. 8. 2012 13:28
Re: nedejte na Vaverku
Při nákupu nejen drahých aut cti jedno...kupuj tam, kde budeš servisovat. Koupí navazuješ dlouhodobější partnerskej vztah a ten je potřeba pěstovat.
Nikdy bych si nový auto nekoupil tam, kde bych ho nechtěl nechat spravovat (nejen zpravovat).
Avatar - dicky
8. 8. 2012 12:56
nedejte na Vaverku
Panove kdo chce toto auto za 3.4 mil ve verzi zebrak at si ho zde u vas koupi ve statech za 2.8 mil mate SL 63 AMG a to je trochu jina trida V8 jine svezeni nez v totalne predrazene zakladni verzi.
A dovoz uz nevyjde draz.
Buhvi jestli autor nekdy 63 amg ridil..Jak se rozplyva nad sestivalcem hihi
Takze kdo chce skutecne sl a skutecne je jen s V8 nechte se svezt v 63 amg a pak si dejte dovezt a nedelejte si ostudu nekupujte si nahrazku pro chude se sestivalcem i kdyz se ho zdejsi reklamni oddeleni snazi propagovat co muze .
>:-[]
Je uzasne jakou nesmyslnou cenu si MB v evrope dovoli dat za tyhle auta a jeste uzasnejsi ze evropan to da..
Holt kdo se necha oskubat tak se holt necha >:D
Avatar - MarTin1
8. 8. 2012 12:34
Re: Hmotnost
:yes: Přesně tohle jsem chtěl napsat! Ve srovnání s konkurenci je váha více nez dobra, takovy aston volante, maserati vazej o x set kg víc. Navíc dost podstatná věc, narozdíl od výše zmíněných konkurentů SL ma PEVNOU STŘECHU!!

V8 M278 s tím cvičí neskutečné, nema moc velkej smysl uvažovat o verzi 63 AMG pro normální používání...pouze z hlediska prestiže atd. Továrních 435 a 700Nm a 4.6 akcelerace je na úrovni odcházejícího AMG při nesrovnatelné pružnosti a spotřebě...komu to nestačí (jako mě:-))) tak je tu Brabus kleemann vaeth mkb lorinser...a 520 a 800Nm uz mluvi za VŠE. Nutno říct ze použitelnost tohoto výkonu je při sebemenší vlhkosti znacne problematická- vlastni zkušenost.
Avatar - Pekelná Micinka
8. 8. 2012 12:16
SLandista
No na fotkách to vyniká asi víc než ve skutečnosti, ale při předobočních pohledech docela nepěkně upoutá ta ploška mezi světlometem a maskou. Škoda, že XK také nemá pevnou skládací střechu. Aá, koukám, že čumák je zmíněn i v mínusech, tak nejsem jediný, komu až tak úplně nesedí.
8. 8. 2012 11:05
Re: krása
ty vado, teď jsem se teprve všim, že ten zázrak stojí tři a půl milionu, tak nic, to bych nekoupil ani v itálii ... :-) :-) :-)
8. 8. 2012 10:47
Re: Hmotnost
Jistě, tenhle test se naprosto slučuje s tím, jak na mě SL působilo. Když je tomu jinak, přece nebudu tvrdit, že se shodujeme ;-)
8. 8. 2012 10:32
krása
tohle bych si dovedl představit, kdybych žil v nějaké normální zemi, tedy v zemi s normálním počasím, třeba v itálii, u nás by mi to příšlo, trochu zbytečný, na těch čtrnáct hezkých dnů v roce, tak prémiový člověk zase nejsem, ale jinak krása. hlavně mi to nepřijde prvoplánovitě okázalý a trapně cirkusácký jako hodně drahých aut. má to styl a eleganci, ale nedělá to na mě dojem bezva vytuněný kárky pražského radního za ods. :yes:
8. 8. 2012 10:15
Re: Hmotnost
Tady naprostej souhlas. V8 jsem nejel, ale šestiválec se vodí nádherně...
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: Hmotnost
Například SLK 350 má se stejným motorem 1540 kg, ale taky je o dost menší a hůř vybavené, BMW Z4 sDrive35i je na rovných 1600 kg. A když se podíváme na opačný extrém a přejdeme z kategorie roadsterů mezi kabriolety, tak třeba Maserati GranCabrio váží 2050 kg. Takže podle mě Mercedes odvedl (nejen v tomto směru) opravdu dobrou práci.
Avatar - Sosa
8. 8. 2012 09:47
Re: Hmotnost
ale prosím ťa, toto je ako v diskusii pod astrou alebo insigniou >:D , dôležité je ako to auto jazdí, tiež netreba zabúdať že musí byť dostatočne tuhé, bezpečné a má kopec modernej výbavy čo nejaké tie kilá stojí
8. 8. 2012 09:47
Re: Hmotnost
Ne, není šílená...jedná se o velký auto, kde nějaká hmotnost prostě je. Garantuju ti, že při jízdě těch 17 metráků nepoznáš.
8. 8. 2012 09:30
Re: Hmotnost
Oni sa samozrejme pochvalia s tym, ze sa pouzil hlinik, horcik a vysokopevnostna ocel, ktora autu znizuje hmotnost, Ale aby s kabrioletom zaroven dosiahli na najvyssie stupienky v NCAP, tak podvozok bude poskladany z granitu a ramy dveri a karoserie z olova :-)
8. 8. 2012 09:24
Hmotnost
Ta hmotnost je sialena. A nad tvrdenim ze skoro 1700kg je pre 2miestny roadster "velmi slušný výsledek" mi zostava rozum stat. Kazdopadne zozadu vyzera nove SLko velmi pekne a motor je zjavne skvely.