Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ekonomika

Zpět na článek

Škoda začala stavbu testovacího centra motorů za 850 mil. Kč

21 komentářů

Avatar - Katikakus
Katikakus
Snad jim to do budoucna pomuze vyvarovat se podobnym preslapum jako se soucasnou generaci TSI.
cuoresportivo
jj, Němci nikdy nic kloudnýho nevymyslí, a když aspoň něco, tak to stojí za prd. Design neumí, motory bída s nouzí, jen to natahování platforem jim konečně jde.
Avatar - RWD
RWD
>😁 přesně tak, německy auta jsou na posledních místech hned za těma z Indie a Číny >😁
Josef 1
Takovou velkou zombí masku mohou vytvořit jenom Češi při pohledu na rozzuřeného Helmuta, ale že je to protiaerodynamické, hodně to žere a musí se to trapně zaslepovat, to je jaksi nezajímá.

Nový Rapid má v nejlepším součinitel odporu vzduchu cx=0,5 .

Ach jo.
Avatar - JFK
JFK
a to jsi vydedukoval jak Einsteine?
jossalito
Velikost masky má na aerodynamiku pramalý vliv.
V reálu se maska ihned naplní vzduchem, který před ní vytvoří polštář a další vzduch se valí už přes něj, ne skrze.
Avatar - Anonym
Anonym
roozzřený Helmut, to mi endělej po ránu, málem sem smíchy spadnul z židle >😁 >😁 >😁
Josef 1
Podívejte se, jakými krásnými kladívky se vytváří automobily Škoda, to potom nelze udělat ani zmetek. Ta kladívka si jistě půjčili šéfové od montážníků.

1800 lidí ve vývoji, a kolik z nich je sekretářek a podržtašek???
nomises
Mě to vždycky totálně rozseká >😁 jako kdyby nemohl symbolicky poklepat jeden, vždycky tam buší celý zástup aspoň minutu >😁
Avatar - JFK
JFK
hlavně ten odborářský táta Povšík tam nesmí chybět
BeranK
Pořád tady posloucháme vtipné poznámky o montovně německé automobilky, která ani není česká a kde zlí Němci (dokonce i Hitler se v této souvislosti vzpomene....) ničí technický um a schopnosti Čechů a navíc jim ani nenávají šanci k rozvinutí nejvyšších manažerských a inženýrských dovedností.

Přitom je to jenom další z řady investic, které se v Mladé Boleslavi realizovaly nebo realizují v posledních letech.

A tak (kromě zcela ***ských poznámek výše, které jsou jenom ukázkou zoufalství a vědomí neschopnosti překonat vlastní malost) se nezbývá zeptat 😒br />
Kolik lidí pracuje ve vývoji v Nošovicích, jak je velké tamější zkušební a vývojové centrum?

Kolik lidí pracuje ve vývoji v TPCA v Kolíně a jak jsou na tom s vývojovým centrem tam?

A pro hrdé Slováky (třeba toppera...), kolik lidí pracuje ve vývoji v Žilině u KII? A kolik v Trnavě nebo Bratislavě?

Mimochodem, podobně je na tom třeba Dacie, jejíž výrobky jsou dávány některými škodovce za vzor.

Auto Škoda je jediná plnoformátová komplexní automobilka na východ od Ingolstadtu a na západ od Togliatti. S třemi výrobními závody v České republice a z dalšími (byť většinou sdílenými s VW) v Rusku, na Ukrajině, v Indii, v Číně. A hlavně - s vlastním komplexním vývojem, zahrnujícím jak designcentrum tak třeba ono zkušebnictví. V Nošovicích je hala výstupní kontroly a pár set metrů silnice s různými povrchy, po kterých se projedou "oživená". V Kolíně to samé. V Mladé Boleslavi areál v hodnotě mnoha miliard korun, který se navíc neustále rozšiřuje a zkapacitňuje. A na druhou stranu třeba centrální sklad náhradních dílů - pro celý svět.

Může se někdo divit, že soudní a normální Češi pokládají škodovku za svoji domácí značku a mají k ní podstatně bližší vztah, než k produktům montoven, které chrlí výrobky, které vlastně tak trochu "nikam" nepatří a domov vlastně mají všude a jinde?
fanda008
:yes:
Avatar - JFK
JFK
:yes: :yes:
jossalito
:yes: :-!
honysek
:yes: Není třeba nic dodávat...
fizzypez
:yes: Asi tak...
Avatar - Ham.
Ham.
:yes: :yes: :yes:
Avatar - abacus
abacus
navrhujem -standing ovation- :yes:
Avatar - Anonym
Anonym
Abyste se z toho náhodou nepotento >😒] >😒] >😒]
Kvasiny
Tleskám tomuto názoru... :yes: :yes:
Avatar - Anonym
Anonym
já myslím že testovací centrum na motory do sekaček má Briggs and Stratton za ty léta zmáklý, takže ty svoje zahradní pidi motůrky mohli soudruzi posílat tam >😁 >😁

A německý motory si můžou otestovat němci sami doma popř. v číně >😁 >😁 >😁