Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lamborghini Aventador LP700-4 je do léta roku 2014 vyprodaný

Zájem zákazníků o italský dvanáctiválcový supersport neustává, nadále je vyprodán na více než rok dopředu.
Zpět na článek
4. 2. 2013 10:15
4. 2. 2013 11:13
7. 2. 2013 00:58
4. 2. 2013 10:15
Jednoduché
:yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ham.
4. 2. 2013 11:13
Re: Jednoduché
:yes:
(když to někdo umí)
Avatar - Johny.Rico
4. 2. 2013 11:08
Dokonalé auto
Škoda, že nová F12 není tak krásná, jako Aventador. O FF nemluvím vůbec, to je největší paskvil Ferrari. Lamborghini dělá ale konstantně krásná auta a nikdy se neseklo. Tak to má vypadat :yes:
Rozbalit vlákno
13
4. 2. 2013 11:45
Re: Dokonalé auto
To najskor preto, ze ich robi tak malo. Diablo sa tahalo ako jediny model 11 rokov, s min. 8 roznymi verziami, nasledovalo ho Murcielago/Gallardo dalsich 9 rokov a z nich vysiel Aventador. Opat z rovnakeho koceptu vysiel Reventon a okrem toho nemaju nic. Predtym ich drzal Countach a LM002.
Vzdy maju jeden model na X rokov, kdezto Ferrari malo za ten cas min. 15 modelov. Vo vacsom pocte sa stale najde nejaky zmatok.
Aj ked neviem najst jedine Ferrari, ktore by sa dalo nazvat skaredym.
Avatar - Johny.Rico
4. 2. 2013 12:18
Re: Dokonalé auto
FF jsem viděl naživo, seděl, nejel. Škaredý exterier, uvnitř krása vystlána kůžá na x způsobů. Bohužel, já si auta vybírám dle designu, a krom F430 a Enza by to u mě nevyhrálo jediné Ferrari.
4. 2. 2013 12:36
Re: Dokonalé auto
tak mě by jedinné ferrari v garáži ale vůbec nevadilo
Avatar - Johny.Rico
4. 2. 2013 12:49
Re: Dokonalé auto
Neber mě špatně, mě také ne. Obrovská poklona před Ferrari a jejich majiteli, umí své peníze dobře utratit. Pro mě má ale větší punc exkluzivity momentálně Lambo a Maserati.
4. 2. 2013 14:21
Re: Dokonalé auto
Neviem neviem. Povedz to majitelovi F40 alebo F50, co ma punc exkluzivity vacsi. Asi pokruti hlavou.
Lambo okrem Miury a ciastocne Countach nema model, ktory si dlhodobo drzi cenu na spici. Diablo padlo na 1/3 povodnej, Murcielago je u uz na polovici.
Dokonca podla mna ani konkurencny Veyron dlho neudrzi cenu, ako napr jeho predchodca EB110.
Tie auta stracaju auru vynimocnosti tym, ze ich drzia prilis dlho pri zivote a zmykaju maximum, kym je to mozne.
Ano, prvotnym predajom a teda zaujmom automobilky to maximalne prospieva, len historickemu oceneniu modelu uz nie. Mozno tak o 10-30 rokov zacne opat stupat.
4. 2. 2013 14:42
Re: Dokonalé auto
Historické ocenění modelu je trochu problematické. Automobilka může 100x chtít a nemusí se to povést. Podívej se na F50, které zdaleka není tak ceněné jako F40. Současník F40, 959 bylo taktéž vyjímečné, ale dnes není tak na očích. U Ferrari jsou ty vrcholné modely (F40, F50, Enzo) prakticky limitky s oznámenými plánovanými počty vyrobených kusů (ano, u F40 to neplatilo), což samo o sobě pomáhá exkluzivitě. U standartních vrcholů produkce lamba toto není. Ale, vedle toho existují exkluzivky jako Reventon, Aventador J.
Opakuji to pořád, ale Lamborghini a Ferrari jsou dosti rozdílné a to hlavně přístupem, sebeprezentací. Každému doporučuji v jeden den navštívit muzea u obou výrobců, vidět místo, nasát atmosféru. Na místě to všechno (jak u Ferrari, tak u Lamborghini) perfektně zapadne do sebe a je to jen a jen o osobních preferencích.
4. 2. 2013 15:13
Re: Dokonalé auto
Ano, limitka pomaha udrzaniu ceny. F40 bol vynimocnejsi dobou, kedy vznikol a pouzitymi technologiami. O.i., je to pomaly prekapotovana formula. F50 vznikal ako seriovy limitovany stroj. Tam by som hladal rozdiel ceny.

Lambo malo aj za cas Diabla limitovane serie, napr. Sport Veloce alebo GT. Ani tie vsak nepomohli udrzat cenu.
Reventon je trieda sama o sebe, prerod lietadla na auto.

959 je tiez vysoko cenena komodita, s podobnych dovodov ako F40.

Tym som vsak chcel povedat, ze sa neda o Lambo tvrdit, ze je exkluzivnejsie ako Ferrari.
4. 2. 2013 20:18
Re: Dokonalé auto
Souhlas. Lambo nelze obecně brát jako exkluzivnější než Ferrari. Ale jak říkám, den a noc.
Avatar - MarTin1
4. 2. 2013 14:25
Re: Dokonalé auto
Maserati??? Tak to nemůžeš myslet vážně :-)))) Lambo ok, ale jenom z toho důvodu, že jich je málo.
Avatar - Johny.Rico
4. 2. 2013 21:27
Re: Dokonalé auto
No fakt :-) Quattroporte staré je boží, nové taky. Granturisma taktéž. Fakt k ním mnohem více inklinuji a když jich nevidím tolik jako Ferrari, což je docela "houska na krámě" v dnešní době, tak mě to více přitahuje :-)
Avatar - salamoon
4. 2. 2013 20:35
Re: Dokonalé auto
mat peniaze,a zaujem kupit supersport,tak nemam problem ani s FF,a s F12 uz vobec nie.
narozdiel od pre mna dnes uz silno prvoplanoveho lamborghini.... :-|

ale moznost volby je tu vzdy a to je fajn :yes:
Avatar - HitmanPB
4. 2. 2013 23:23
Re: Dokonalé auto
Moja reč. :yes:

Rešpekt pred Ferrari, ale jedno jednoznačne pri výbere z dvojice Ferrari - Lamborghini by som bral Lamborghini.
Z môjho pohľadu táto značka ponúka viac emócií a tajomna ako Ferrari.

P.S. Čo sa týka horľavosti - je to 50 / 50 ;-)
5. 2. 2013 00:34
Re: Dokonalé auto
JJ ten hmyzi ((C) Clarkson) a miestami pikantne hranaty dizajn kuzli...

MImochodom mi doslo odkial sa zrejme beru tie hranate otvory i u buducej NSX - [odkaz]
7. 2. 2013 00:58
Cliché
Takový klišé alá transformers nebo F16 nebo co.
Rozbalit vlákno
0