Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auto Tip 08/2013: Kombi vs. SUV

V pondělí vychází nové číslo Auto Tipu. Co v něm najdete?
Zpět na článek
7. 4. 2013 09:18
Seat Toledo a dvojče Rapidu?
Vždyť je Toledo o třídu výš než Rapid!!!
Rozbalit vlákno
7
7. 4. 2013 10:26
Re: Seat Toledo a dvojče Rapidu?
Ty mas v tech tridach solidni gulas. Toledo je uplne stejne auto, akorat ma jina svetla a narazniky, takze asi tezko muze byt v jine tride.
Avatar - Ham.
7. 4. 2013 10:32
Re: Seat Toledo a dvojče Rapidu?
Až na pár plechů jsou to zcela identická auta. Stejné rozměry (Rapid je o milimetr delší), rozvor, motory, sekají se na stejné lince, jen se ně lepí jiné znáčky.
Avatar - 3_diamanty
7. 4. 2013 10:34
Re: Seat Toledo a dvojče Rapidu?
toledo je presne to iste auto co rapid.... akurat ma logo seat na maske... stare toledo bolo tam kde golfy a octavie ale tam je dnes uz leon..... toledo je vlastne uz pod leonom imidzovo aj cenou podobne ako napr P301 je pod 308mickou

tu si pozri toledo [odkaz] je na mm zhodne s rapidom ;-) a je to presne dvojicka s rapidom ako citroen C-eleysee a p301 u francuzov

mieto toho presviedcania ma o sportovosti kie a nesportovosti hyundaia co tak radsej si dostudovat kam patri toledo aby si si nerobil ostudu?
Avatar - peter_ko
7. 4. 2013 11:22
Re: Seat Toledo a dvojče Rapidu?
Tak tomuto hovorím gól do vlastnej brány... >:D
Inak som veľmi zvedavý na to porovnávanie SUV vs. KOMBI. Už sa teším čo prevratné sa dozviem.
Avatar - petrumr
7. 4. 2013 12:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
7. 4. 2013 12:31
Re: Seat Toledo a dvojče Rapidu?
da sa povedat ze vo vacsine pripadoch su dnesne SUV fakticky vyuzivane ako bezne kombiky na bezne ucely ( rodina, praca, cestovanie, podnikanie ) , ved dokonca niektore SUV a nie je ich malo nemaju v nejakom slabsom zaklade ani stvorkolku ... takze je to vo vacsine pripadov ako keby len zvysene kombi ... napr taky yeti v dvojkolke alebo sportage v dvojkolke... su to v podstate svojim sposobom normalne kombiky len so zvysenym podvzokom... do terenu vhodne nie su v dvojkolke a ani v stvorkolke s nimi majitelia do terenu tiez nechodia... majitelia tu skor ocenia vyssi posed, lepsi vyhlad z auta, mozno vyssiu bezpecnost a pod.... zvlast velke rozdiely medzi dnesnymi SUV a kombikmi velmi nie su .... kedze dnesne SUV su fakticky uz tiez vyuzivane viac na cesty ako v terene ....

este som chcel dodat ze napr: vacsie kolesa a vyssi podvozok su fajn na nase rozbite cesty kde su same jamy... na slovensku su iste aj preto SUV velmi popularne
7. 4. 2013 17:46
Re: Seat Toledo a dvojče Rapidu?
Bývávalo. Toledo "postoupilo" do nižší ligy. Taky jsem tomu nejdřív nechtěl věřit, že budou v MB vyrábět s Rapidem Toledo, dvě generace přece bylo sourozencem Octavie ! Prostě to vzhledem situaci Seatu zredukovali jen na Leona.
7. 4. 2013 13:22
STOP SUV!!!
Jsou to obrovská, smradlavá a neekologická monstra!!! :no:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - peter_ko
7. 4. 2013 13:41
Re: STOP SUV!!!
Ako tak sledujem Tvoje dnešné príspevky... nepomýlil si si náhodou server? Nechcel si ísť diskutovať sem [odkaz] ?
Avatar - 3_diamanty
7. 4. 2013 13:51
Re: STOP SUV!!!
uz tu chyba len magnetofon ;-) ale on pride ked sa tu objavi clanok o qorose >:D
7. 4. 2013 14:27
Re: STOP SUV!!!
Ne nechtěl, děkuji za nabídku ;-)
7. 4. 2013 18:09
Re: STOP SUV!!!
no ja ti neviem karkulka, ale taka cx-5 je daleko ekologickejsia ako napr 2l 16v laguna III , rovnako ekologicka ako Mondeko 1.6, Octavia 1.8TSi a dalo by sa pokracovat. Nova RAV4 tiez verim ze nebude zla.
Samozrejme porovnavat porovnatelne, AT s AT a 4x4 s 4x4 :-)