Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Carens vs. konkurence: Co koupit?

Počínaje květnem na český trh vstoupí nová generace MPV Kia Carens. Srovnali jsme tento jihokorejský model se dvěma jeho konkurenty.
Zpět na článek
6. 5. 2013 11:58
Re: Bože to je zase srovnání
Ano, Altea sa dá porovnať s Carensom. Oba sú v porovnaní s konkurenciou najhoršie. Altea kvalitou interieru a Carens kufrom a zadnými sedadlami. Ešte aj Verso k nim možno pripočítať. Súhlasím, je to názor tendenčný a individuálny. Ale uvedené tri vozy zanechali na autosalóne vo mne hrozný statický dojem. Je to hanba najmä pre toyotu. Sedel som aj v iných modeloch toyoty (nie som milionár), no od tej chvíle pre mňa tá značka neexistuje,
3. 5. 2013 12:09
Re: k porovnaniu
Tešil som sa veľmi na Carens na autosalóne, videl som, sedel som a môžem povedať, že - ako skoro vždy - sú ázijské autá v MPV segmente absolútny šunt. Najväčšou prioritou pri MPV by predsa mal byť priestor a praktrickosť. Carens je v tomto UPLNA nula, žiadny kufor a sedenie na zadnych sedadlach je najhoršie na svete, predne dvojite stlpiky su na čo? Komu stači efektny design, zaruka, naoko kvalita a mega reklama, tak nech si ju kupi. Pre mňa je za tu cenu bezkonkurenčny P 5008, pripadne Touran - design, priestor, kvalita, skusenosti, čo viac treba? Azijci nevedia, na čo sa použiva MPV, pretože tomu nerozumeju, nepoznaju taky životný štýl, tak nech to radšej nerobia. Iba zavadzaju ľudí. Carens nepredá v EU nič, iba ak zniži cenu aspoň o 3 tis. Ani Nemec ani Francuz ani Talian ani Škandinavec si ju nekupi, tak kto vlastne?
Avatar - Jaros71
24. 4. 2013 10:02
Re: Nechápu
Taky nechápu..s firemním Touranem 1.4 TSI máme super zkušenosti a servis je např. proti KIA Cee'd , kterou má otec , téměř za polovinu..long life olej je třeba měnit až po 2.letech/30tis..u Ceeda každý rok..atd!!
Ještě dražší servis mají japonci..s firemní Hondou CR-V je taky servis každý rok a necháme tam kolem 10tis..!! :no: :no:
Za pět let jsme v servise VW byli dvakrát celkem za 10600kč..+ kulanční oprava vadného řetězu u TSI stála cca 8tis..to byl jediný problém.
Např. Honda si vzala ještě 10tis. za nezáruční výměnu brzd.destiček a kotoučů - najeto v necelých 3.letech 38 tis.km!!!
Nemáme se prý divit je to kvalita z Británie..??
Jen motoricky je japonec perfektní!!
U VW najeto přes 60tis. a desky i kotouče jsou dobré a původní!! :yes: >:-[]
No,nevidím to tedy s VW vůbec zle!!
Podobně dobře sloužil jen FIAT a manželce nový Opel Corsa... :yes:
Avatar - Jaros71
24. 4. 2013 09:54
Re: ceny carensu
Souhlas..pokud to budeme brát cenově - je KIA zajímavá!
Myslím , že její cílová skupina budou právě rodiny , co na lepší značku prostě nemají.
A KIA není špatná volba..např. proti Renaultu Lodgy..!S ním bych tedy havarovat ani cestovat opravdu nechtěl. ;-)
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2013 09:07
ceny carensu
Cena novej Kia Carens sa začína na Slovensku od 17 900 eur za verziu 1.6 GDi.

myslim ze slusna cena za paradne auto so solidnym motorom .... casom urcite este klesne

ked si pozriem kolko stoji P5008 so slabsou 1,6VTi tak nie je o com... kia drvi konkurentov :yes:
24. 4. 2013 08:51
Re: Nechápu
v mojom trojročnom teste touran skončil.kupoval som novy a ide kade lahšie.skoncil som s firmov co ma v znaku skrizene motyky. pred tym som mal jazdenku zafiru a bez problemov. inac do KIE by som sa vobec nebal ist lebo manzelka ma 5 rocnu i30 a slape jak hodinky.ina kvalita ako VW,a dostava zabrat. ale ja s tym VW to ja jazdim po servisoch. respektive dojazdil.
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 23:50
Re: Carens víťazom?
To si děláš srandu?
Scénic..to je snad ta nejhorší kvalitka jakou tady můžeš zmínit.. ;-)
Renault má kvalitu na kapotě ve znaku..jsou to auta na ...
Snad jen Laguna , která se stejně moc neprodává , šla se zpracováním nahoru..
Do Renault servisu jsem pár let se Scénicem jezdil..dost často!
Až příliš..
VW , KIA i Toyota jsou kvalitou někde úplně jinde.. :yes:
Jen si vybrat , které se prostě víc líbí. ;-)
Avatar - pumpkin
23. 4. 2013 23:00
Re: Je přece jasné...
Za tieto tvoje priblblé príspevky by som ťa na hodinu zavrel v novom Sandere. Taký smrad z plastov som zažil naposledy pri Fiate Palio. 8-s
Avatar - pumpkin
23. 4. 2013 22:57
Carens víťazom?
Dnes som si na autosalóne posedel vo vyššie spomenutej trojke a teda neviem neviem či Carens nie je lepší ako Verso, aspoň čo sa týka interiéru. Touran je už mimo a Verso je zvnútra stále dosť japonské.
Ako musím uznať, klobúk dole Kia. :yes:
Ale na Scénic to ešte nemá.
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 22:46
Re: Tak som si trosku omrkol vsetky MPV o ktorych som pisal
Jasně chápu..proti Felicii je to kus auta.. ;-)
Jenže když máš dvě děti a bereš k moři do Itálie nebo Chorvatska manželku s dědou...tedy 5 lidí se zavazadly do Versa nedám!
Do Touranu nebo Zafiry Tourer ANO.. ;-)
A to je zase moje priorita..v zimě tam naskládat 4.lidi a lyže a go na hory!
Rakev rozhodně nikdy instalovat nebudu..zkusil jsi to někdy absolvovat?
A taky kam ji celý rok uskladníš??
Díky nechci.
Když MPV tak se zavazadelníkem.
Jinak jiné auto...třeba SUBARU Forester nebo oblíbenou Mazdu CX5..4*4 by se hodilo..
;-)
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 22:18
Re: Je přece jasné...
Já běžně vozil kamarády v 6ti. Vždy byl jeden v kufru >:D V zatáčkách sem mu dával zabrat >:D >:-[] Notno podotknout, že to bylo tak na 2km jízdy většinou po sídlištích Prahy :D
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 22:15
Re: Bože to je zase srovnání
Takže oprava, Pěkně sem olízal plasty a už to není módní hit... beru zpět. Nicméně i tak auto působí velmi solidním dojmem, jen třeba v OII fl jsou použity hezčí materiály.. :-)
Dost mne zklamalo, že auto celkem poskakuje na nerovnostech a jsou slyšet rány (39 tisíc najeto ležérním tempem, takže to nebude únavou a stavem vozu) :-)
Jsem zvědav na Carens, ale Altea je spíše konkurentem předchozího Carensu a tam je interiér daleko za Seatem :-)
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 20:18
Re: Je přece jasné...
a my sme sli 6ti na ziguli k moru v 93tom do Caorle v italii... rodicia vpredu teta ujo vzadu a ja s bratom im na kolenach sme sedeli... a batozinu ktora nevosla nam niesol autobus z cestovky. to si mal vidiet ;-) zazitok mam dodnes.. skvele casy :yes:
23. 4. 2013 20:16
Re: Nechápu
"špatný dodavatel řetězů" ... hahahahaha >:D
V skutocnosti sa to vola konstrukcna vada.
Ale inak vela stastia s tym autom.
23. 4. 2013 20:07
Re: Je přece jasné...
Já když jsem byl malej (3 roky) tak jsme jeli ve Favoritu 4 dospělí, já, a v kufru pes ;-)
Avatar - petrumr
23. 4. 2013 20:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
23. 4. 2013 20:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
23. 4. 2013 20:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
23. 4. 2013 19:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 19:46
Re: Tak som si trosku omrkol vsetky MPV o ktorych som pisal
cena je vazne prijemnym prekvapenim u versa... ale samozrejme nepozeral som len na cenu.. zvazil som aj dizajn, image, rozmery, razvor, motory, interier a verso vyzera vazne velmi dobre v kazdom porovnani... kufor sice nema najvacsi ale ako 5 miestne auto je to stejne dostatocne.... ja si myslim ze bohate to staci... a dnes nie je problem si dat box na strechu a je to.... skor mi ide o celkovu konkurencieschopnost a vyvazenost auta ( motor, podvozok, komfort, priestrannost interieru, dizajn ) a v tomto je toyota silna.... nema slabe stranky ... ocenim priestrannejsi interier pred maximalnym kufrom.... a tak ma viac zaujima velky razvor ako dlzka zadneho previsu... suhlasim. je to o prioritach.... a ako sa poznam mne by v MPVcku aj 400 litrov bohate stacilo... podstatny je pre mna vnutorny priestor ... toyota verso je moja volba :yes:
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 19:23
Re: Je přece jasné...
feldu som nekupoval a mam ju ... lancer som kupoval a nemam ho?

mame dve auta..... lenze ty to nepochopis s daciou ... mal som aj dalsie auto este pred feldou ( vlastne sucasne s feldou ) ale slo z domu kvoli poruche prevodovky ( 1,4 vw polo 60k )

a ver mi ze lancer je inde ako dacia a som rad ze sme nesli do sandera >:D

bolo by ferove ak by si sa pochvalil aj ty.... s cim jazdis... dacia nie je zle auto.... sam v buducnosti zvazujem sandero ale pokial nezijem sam tak v rodine treba vacsie auto nakolko aj pes sa rad vozi a na dlhsie cesty v stvorici plus pes je vacsie auto proste vhodnejsie....
23. 4. 2013 17:35
Re: Je přece jasné...
Toppere, každý není zloděj... Někdo je rád, že má na auto 100 000 - auto není ta nejdůležitější věc, každý není bohatý - jenže to kapitalistický zloději pořád nemůžou pochopit - proč si myslíš, že např. Dientsbier jezdí Octavií? Myslí na lidi! A ty se bohužel řadíš k moderním histerkám, který řvou když nemaj v autě klimatizaci. Největší sranda je ta, že fňukáš nad motorama a výbavou, a máš Feldu >:-[] :no:
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 17:34
Re: Nechápu
:yes: Touran je naprosto bezproblémové MPV..
Ve firmě jednoho máme pátý rok , 1.4 TSI , a kromě kulanční pozáruční opravy řetězu - kauza TSI ( špatný dodavatel řetězů) - kdy 70% hradilo VW , se nic nekazí a auto slouží a jezdí perfektně!! :-)
Možná měly problémy první Tourany , ale po faceliftu 1. i 2. už jsou naprosto vychytané.
Taky proto jde o nejprodávanější MPV v Německu a Rakousku v posledních 6.letech..!!
:yes: :yes: ;-)
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 17:27
Re: Tak som si trosku omrkol vsetky MPV o ktorych som pisal
Nové Verso je pěkné MPV..je to velký posun od starého modelu.
Jen bych osobně nikdy nerozdýchal tu kapličku budíků uprostřed.. :no: :no: :no:
Cenově je Toyota Verso OK , jen např. šíbr k prostřední výbavě nepořídíš..!! ;-\
Prostě japonec..a TOP verze už je drahá jako VW.. :-!
Taky kufr není moc velký na MPV..asi bych si ji nekoupil.
Ale každý má jiné priority..
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 16:23
Tak som si trosku omrkol vsetky MPV o ktorych som pisal
cize spominanu 10tku kandidatov.... a prekvapujuco u mna vyhrala Toyota verso !!!

to auticko sa mi zacina pacit... sice nie som zastanca budikov v strede ale ocenujem ze su to klasicke budiky a nie displej a ze su aj natocene k vodicovi takze to vyzera pekne a je to dobre viditelne.... vonkajsi dizajn sa mi tiez akosi zacina pozdavat... razvor je nekompromisny toyota ide na to dobre... interier je vzdusny a pritom verso vyzera skor ako kombik a nie MPVecko.... vybavou uspokoji aj narocnych zakaznikov .... a skvela 1,6tka uz v zaklade za 16 990 euro sa mi vidi proste vyborna volba :yes:

napr. P5008 1,6 VTi - cena 18 490 eur to je trosku rozdiel oproti toyote a pritom je peugeot aj slabsim autom 8-s .... a clovek by povedal ze japonec je drahy ;-)

celkom jasne to vyhralo verso... neviem ake su ceny v cechach ale z hladiska ponukaneho vykonu, priestoru vybavy imidzu kvality to vidim na verso.... aj ked je fakt ze ceny carensu este na slovensku nevieme... francuzi su prekvapujuco drahi a v zaklade aj slabsi...
Avatar - Mrakoplas
23. 4. 2013 15:31
Re: Nechápu
Mýlíš se. Auta hodnotím podle toho jaká jsou a jak se mi zamlouvají. Kdo je vyrobil mi je celkem šumák. Každá značka má modely na které je hrdá a i ty na které by raději zapomněla. Jenom některé mají víc těch prvních a jiné víc těch druhých.
Pokud třídíš zdejší osazenstvo na odpůrce a zastánce VW, asi ti nikam nezapadnu. Programoví odpůrci, plivající na cokoliv z Wolfsburgu, se mi jeví stejně trapní, jako fanatičtí zastánci, jásající nad každým šroubkem z koncernu.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 15:17
Re: Je přece jasné...
rozhoduji naklady?

si trosku mimo..... dnesny clovek si rad priplati za kvalitu pohodlie komfort a vybavu a aj motor ... a pre cloveka ktory na to ma nehraje nejakych 2000 eur hore dole ziadnu rolu a rad si zaplati za to co chce a potrebuje a za komfort..a pojde radsej do scenicu alevo C maxa ako do dacie ver mi

;-)

ady ty si stale uplne mimo... a pritom ked si sem prisiel tak som si normalne myslel ze si robis srandu a bral som to s humorom ale vidim ze si vaznejsi pripad :yes:

ta tvoja spolahliva 1,6tka je vazne slaby motor v dacii s tym si to nekupi asi nikto... jedine blazon.... jedine co za nieco stoji je silnejsie DCi a ten TCe.... inak ale ani tieto motory nie su na take auto ziadna slava.... sa pozri ake motory ponuka konkurencia ;-)

ady ked sme uz pri dacii ... lodgy dosiahla v testoch bezpecnosti EuroNCAP len 3 hviezdicky - ver mi ze radsej by som si priplatil za 5 hviezdickovy scenic ktory je bezpecnejsi a citil by som sa v nom istejsie a bezpecnejsie ako v tvojej najlepsej dacii na svete.... a takto mozem ist aj dalej... mozeme sa bavit o vybave a opat dacia taha a kratsi koniec... mozeme sa bavit o motoroch a podvozku a opat ti to nalozim ... zbytocne sa strapnuejs :yes:
23. 4. 2013 15:07
Re: Je přece jasné...
Výbava? Spíš moderní vymoženosti. Vše jsou moderní vymoženosti. Rozhodují náklady. BRAVO CENA, BRAVO SPOTŘEBA, BRAVO SPOLEHLIVOST. Kdo že je v třídě MPV tedy nejlepší? Přece Dacia Lodgy s nízkou cenou, přiměřenou spotřebou a spolehlivým motorem 1,6 - protože co v autě není, se nemůže pos*at ;-)
Avatar - twistedTSD
23. 4. 2013 14:42
Re: Nechápu
Sypající se Touran? To tvrdíš na základě čeho? 8-s
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 4. 2013 14:24
Re: k porovnaniu
Z mojho pohladu je taky Prius "premiovejsi" nez porovnatelny Mercedes.

Dovod? Premiovejsia, a tym myslim "z inej galaxie", technika.

Co sa tyka pohodlia, komfortu, kvality materialov su na tom taky Prius a Acko rovnako. Prius ponuka vyssiu kvalitu, spolahlivost (podla Nemcov) a technologiu.

Merat premiu znakom na kapote, cenou ci mnozstvom koze/dreva, je trochu kratkozrake, nemyslis?
Avatar - CHerokee
23. 4. 2013 14:21
Re: dizajnovy duel
MB má 6 let servis... Béčko celkem jde.
23. 4. 2013 14:18
Re: dizajnovy duel
No když se podíváš na prodeje v této kategorii, je na tom MB-B lépe, než ona srovnávaná auta, tedy lépe něž "etalon". Takže... Možná, když si spočítáš "značkový" servis Kia, který je podmínkou sedmileté záruky a akčních 5 let servisu od MB zdarma, možná z toho budou zajímavé počty.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 14:15
Re: Je přece jasné...
v com najlepsie?

je mozno najlacnejsie ale rozhodne neposkytuje taky komfort posadke ako napr carens scenic verso C mac a dalsi.....

najlepsi je kazdy v niecom... niekto podvozkom niekto vybavou iny bezpecnostou alebo priestrannostou interieru ... dacia boduje cenou velmi dobrou cenou ale v komforte je na chvoste rebricka a rovnako aj v kvalite spracovania a aj v moznosti ponukanej vybavy....

kazdy je v niecom najlepsi.... dacia boduje cenou ale z hladiska komfortu je posledna... cize najhorsia.... takze musis rozlisovat v com je najlepsia... neda sa to pausalizovat ked je uplne jasne ze je kopec kriterii kde dacia nestaci na konkurenciu :-)

tu mas celkom dobry testik.... a predstav si tu nehoraznost - vyhral to scenic [odkaz]
>:D
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 14:14
Re: k porovnaniu
OK..samozřejmě mluvím o výrobě..ty slevy jsme bez problémů v Porsche dostali..
Mimochodem , jiný velký prodejce VW nám sdělil , že je to pod jeho nákup..
Porsche , jako spolumajitelé , mají jiné cenové možnosti v Německu..! ;-)
23. 4. 2013 14:06
Je přece jasné...
...že nejlepší MPV je Dacia Lodgy - BRAVO DACIA!!! :yes:
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 14:01
Re: k porovnaniu
pochop ze pre cloveka ktory ma financny strop u MPV napr 500 000kc je cena 650 000 kc nerealna... nikto ti neberie nadsenie z MB B je to skvele auto ale pre mnohych pridrahe ved sa staci pozriet realne na cesty a je jasne ze MB B je menej rozsireny a rodiny skor preferuju scenic alebo ford c max... a hadaj preco... ano zase sme pri cene.... :yes:
Avatar - CHerokee
23. 4. 2013 13:50
Re: k porovnaniu
Kdo neřídil prémii nepochopí. MB B je u nás ve slušné výbavě už kolem 650 000 Kč.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 13:45
Re: dizajnovy duel
MB je super auto ale nie je piamy konkurent uz len kvoli vysokej cene... zakaznik orlanda asi nebude zvazovat ci orlando alebo MB B ktory je dvakrat taky drahy

to je ako porovnavat passat CC s panamerou obe su paradne auta ale jedno je predsa len cenou inde

inak mne sa MB B paci a v nemecku ma obrovsky uspech.... ale v nasich zemepisnych sirkach ho nevnimam uz len kvoli cene ako konkurent scenica ci carensa alebo orlanda
23. 4. 2013 13:34
Re: Bože to je zase srovnání
Altea se mi zvenku líbí víc. Uvnitř se dá ale říct, že pokud to jsi ochoten zacálovat, tak Carens nabízí víc. V běžném průměru moc velký rozdíl není.
23. 4. 2013 13:31
Re: Bože to je zase srovnání
jo s navi za pade... jinak mi to připomíná minulou generaci A4 nebo současný Exeo. S A4 jsem jezdil, interier ok, ale už je to dávno. Tohle je nové auto.
23. 4. 2013 13:26
Re: Test
:yes:

jak jsem psal výše, by se mi líbilo, kdyby se dohodli na API s něčím podobným jako je WiDi. A moje navigace by se jen šupla na display.
Jenže dokud budem kupovat vestavěný navigace s aktualizací 1x za dva roky za 50tis, tak proč by to dělali, že jo...
23. 4. 2013 13:26
Re: Test
V tejto kategorii podla mna nikto tolko za navi nevyplazne. Nechapem preco to neurobia ako mazda: radsej o nieco slabsiu grafiku, ale nech to stoji 12-15 litrov, a nie takmer patdesiat...

Okrem toho vacsinou to nie je konecna cena, pretoze update map tam bude predplateny na rok, mozno dva. A potom plat zase, alebo mas v aute navi akurat tak na okrasu...
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 13:21
Re: Bože to je zase srovnání
carens ma o 17,2cm vacsi razvor ako altea ..... to je uz myslim dost velky rozdiel... takze je asi jasne kto bude vo vnutri kralovat v preostore pre posadku ;-) ....carens je aj o 4cm sirsi ako altea... ktora je fakticky ako taky prerasteny golfik.... ale na dnesne MPV ako carens alebo scenic ci P5008 sa razvorom a priestorom nechyta
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 13:16
dizajnovy duel
carens vs peugeot 5008 renault scenic ford c-max citroen c4 picasso chevrolet orlando dacia lodgy mazda 5 toyota verso vw touran
-------------------

dizajn by som ohodnotil podla poradia u mna asi takto:
1 - C4 picasso ( ten novy )
2 - P 5008
3 - carens
4 - scenic
5 - mazda 5
6 - verso
7 - c max
8 - orlando
9 - touran
10 - lodgy

nech sa na mna nik nehneva ale altea XL s malym razvorom stareho golfa k tymto MPV vazne nepatri ;-) tieto vsetky mPV su uz uplne inde
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 13:15
Re: Bože to je zase srovnání
Ano není to žádný zázrak, proto si myslím, že Altea i když je starší nemá o tolik horší interiér :-)
23. 4. 2013 13:10
Re: k porovnaniu
Jednalo se o Tourana v Comfort Edition s 1.6TDI (+ mlhovky, multifunkční volant, vyhř. sedadla, podélné ližiny), ten už si nějakou slevou prošel...
Ano, skladovku/předváděčku umí s cca 18%, pokud ale nemají co chci, musel by do výroby...
23. 4. 2013 13:07
Re: Bože to je zase srovnání
Tohle ale není test, jde o porovnání ceny sice možná s konkurenty, ale s prodeji v tomto segmentu hooodně průměrnými (touran) až okrajovými (verso). Možná se mnou GTi nebude souhlasit, ale v tomto segmentu prostě koncern "etalon" nemá. S odřenýma ušima možná v Německu, ale jinde na světě jen těžko.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 13:05
Re: Test
s tou navigaciu je to snad zly vtip... aj v ceede stoji tolko... nehoraznost ;-\ ... nastastie napr mne by to az tak nevadilo a nepriplacal by som si za to... ale pre mnohych to bude iste velka polozka.... nerozumiem tej cene za navigaciu ta je uplne mimo 8-s
23. 4. 2013 13:05
Re: Test
Píšu v obecné rovině - v nejvyšší výbavě není moc co dopřiplácet.. (lak?)

S vestavěnou navigací do soukromého vozu moc lidí nepočítá - většinou to jsou fleety nebo referenční vozy. Raději Garmina s aktualizací zdarma...
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 13:03
Re: Bože to je zase srovnání
mne to pride ako parada [odkaz]

aj olizovaci plastov is pridu na svoje... cast plastov je makcena....
23. 4. 2013 13:02
Re: Bože to je zase srovnání
Já třeba interiér řeším víc, než nějakou tu křivku zvenku (ale ani zvenku ledacos nezkousnu). Ono ty technologie i v autě strašně rychle frčí a i když se cítíš komfortně, dnes bych asi nevydýchal auto bez USB zásuvky, možnosti přehrát MP3, použít auto jako handsfree či BT audiostream. Klidně může zmizet CD, do budoucna by se mi třeba líbilo, kdyby se výrobci dohodli na nějakém API pro navigace, buď že by sis nahrál jakou chceš nebo že by fungovalo něco jako intel ViDi, že by tvoje navigace (z navi, z mobilu, z tabletu) přes wifi šupsla na obrazovku auta no a zvuk, to už funguje. Elekronika v autě kráčí rychle dopředu, je to třeba vidět u C4 picasso i u té alteiy.
Ale carens co se interiéru týče žádný zázrak ani krása rozhodně není.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 13:01
Re: Test
ale ved ja nevravim ze je to pecka.... ze je to najpriestrannesjie MPV galaxii..... len sa mi to vidi ako priestranne auto.... co je inak v nejednom clanku o carense aj spomenute ....
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 12:59
Re: Bože to je zase srovnání
nejde ani tak o interier.. kto chce velky priestor pre posadku s posuvatelnymi sedackami vzadu tak pojde do carensu ( 2750mm ) , razvor altey ( 2578mm ) je na urovni stareho golfu .... mpv ako carens scenic P5008 ford c-max su dnes ale uz uplne inde a ponukaju vnutri viac priestoru pre posadku a na urovni MPV nie na urovni hatchu ako altea. :yes:
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 12:59
Re: Test
Toppere Toppere >:D Já jen žasnu.. Jak to můžeš hodnotit podle fotek?:) Prosím.. Takové věci jako prostornost a jízdu aut nekomentuj, dokud se s tim nesvezeš, nebo si tam aspon nesedneš.. ! >:D Díky.. Technické údaje jsou věc jedna a realita je věc druhá... VEm si jen proklamované obrovské objemy kufrů škodovky dle tabulek vs realitu...:)
23. 4. 2013 12:50
Re: Bože to je zase srovnání
No tedy že by carens v interieru předvedla něco úchvatného? Upřímně, na nové auto je interiér docela bída.
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 12:46
Re: Bože to je zase srovnání
No já si nemyslím, že ten interiér působí tak zastarale a upřímě tohle bude asi to poslední, co bych řešil u auta. Když se mi bude líbit a cítit se tam komfortně, tak mi neavdí, že je starší.Večer s ním zas pojedu tak poreferuji >:D
23. 4. 2013 12:43
Re: Test
Standartna vybava ok, to beriem. Ale navigacia za 48 litrov??? Som myslel ze casy ked vstavana navi dvihla cenu celeho auta o 10% su uz davno prec. Aspon teda u mainstreamu...
23. 4. 2013 12:36
Re: Nechápu
Tak určitě, nejlepší je cokoliv z koncernu vždy a zásadně považavat za ten největší šunt. Jest tak? >:D :yes:
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 12:35
Re: Bože to je zase srovnání
[odkaz]

altea xl je na podvozku stareho golfa a skutocne s razvorom 2578mm nemoze uz konkurovat carensu s razvorom 2750mm to ani zo srandy ... interier ani nespominam tam je seat tiez uplne pozadu ....
Avatar - Mrakoplas
23. 4. 2013 12:29
Re: podstatné ...
Jak už jsem psal minule, tak plus užitečná hmotnost. K čemu jsou litry které kvůli užitečné hmotnosti nelze využít.

Myslím, že to by byl námět na zajímavý článek. Jak u kterého vozu příplatková výbava zamává s užitečnou hmotností.
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 12:26
Re: k porovnaniu
Máš asi špatného prodejce VW...pokud chceš kontakt mohu poskytnout.. ;-)
U prodejce VW Porsche ...se dostaneš od 10 do 15 %..záleží na dohodě a odběru..
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 12:26
Re: Test
a vyzera to zvnutra aj dost priestranne [odkaz]
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 12:24
Re: Test
Taky si myslím , že jako prezentace nového Carensu je to pěkné.. :yes:
A je o čem diskutovat.. ;-)
23. 4. 2013 12:24
Re: k porovnaniu
Data, fakta, čísla...
Ad slevy:

Minulý týden jsem poptával Tourana a nejvyšší nabízená sleva pro neskladový vůz byla cca do 6%.
Sleva u Kie (např. na Ceed) je - pokud nebudu počítat slevu importéra - cca taky do 6%.

A pokud jde o ceníky a z nich vycházející nabídky - u VW aby se v tom prase vyznalo, taková Kia opravdu přehledná.
Avatar - nalimer
23. 4. 2013 12:23
Re: Bože to je zase srovnání
plne súhlasím.
Altea XL s 1,4 TSI s 92 kW so xenonmi, navigáciou vychádza na cenníkových 460.000Kč. nevýhodou je 5 miestne auto a zastaralý dizajn.
Nehovoriac o tom, že 2,0 TDI s náhonom 4x4 (nie freetrack) výjde so xenonmi a navi na 567.000Kč.
Avatar - Mrakoplas
23. 4. 2013 12:22
Re: Nechápu
Hodnotit spolehlivost modelu, podle jednoho auta z X tisíc vyrobených, se mi zdá poněkud mimo realitu.
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 12:21
Re: Bože to je zase srovnání
Myslím , že by mohli srovnat alespon všechny tyto jmenované MPV..cca 10 vozů je na podobné úrovni.
Jenže všechny testy jsou jen shrnutí názoru testujícího..a každý kupec má názory vlastní!! ;-)
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 12:18
Re: Test
skvely clanok.... asi najlepsi co som o carense zatial cital.. pekny rozsiahly podrobny test ( chvalim rozdelenie do kapitol )... pecka, klobuk dole ,, takto ma vyzerat zoznamenie sa s autom :yes:
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 12:16
Re: Bože to je zase srovnání
nic v zlom ale altea XL je uz auto uz par rokov za zenitom.... interier tiez... vacsim konkurentom je podla mna scenic alebo ford c max..... ;-)
Avatar - Jaros71
23. 4. 2013 12:16
Re: k porovnaniu
VW má vysoko postavené ceníky..
Jenže v KIA dostaneš možná slevu -5%...
Ale u prodejce VW (např.Porsche Praha,Brno,Olomouc..) ti dají -10 až -15%!!! :yes: !
Pak je Touran na ceně KIA..při mnohem lepší následné prodejní ceně a menší ztrátě na hodnotě auta.. ;-)
Hlavně má Touran lepší využítí a obestavění prostoru..to VW umí dokonale.
A spolehlivost již je perfektní..
Posuvná a sklápěcí sedadla má VW také a všechna..
Hlavně je u Tourana velký kufr...ten KIA nepochopitelně u MPV NEMÁ! :-!
Výhoda u KIA je nyní akce 7+7+7..jenže končí tento měsíc...! ;-\
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 12:08
Re: k porovnaniu
suhlas absolutny ... niektroe znacky to uz cenovo prehanaju a medak nie je vynimka... tam uz tiez nevedia co pytat za ich "bezne auta " ... ;-) ktore faktickyu v nicom neprevysuju beznu konkurenciu

uz davno to vravim ze rozdiely medzi premiou a nepremiou ( kvalitativne ) su dnes uz minimalne ale cenove rozdielu tomu absolutne neodpovedaju... dokonca su velakrat nepremiove auta aj praktickejsie a mozno aj lepsie a spolahlivejsie ako predrazena premia z ktorej sa kazdy ide pototo..... presne tak... :yes:

premia nedava velky zmysel pre bezneho uzivatela ktory ma imidz kdesi u * a skor pozera prakticky a logicky na veci :yes:
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 4. 2013 11:47
Re: k porovnaniu
Minule som si nacenil zakladne Acko na uroven vybavy mojej 6 rocnej Mazdy 3. Dostal som sa nad 30 tisic eur... Ak si pozriem, kolko stoji fully-loaded hybridny Auris, kde chyba snad uz len mikimauz, tak Mercedesu nepomozem ani 6 rocny servis zadarmo.

Nehovoriac o tom, ze stale budem mat len Mercedes, na ktory vyrobca nie je schopny dat vacsiu ako dvojrocnu zaruku. Premiova trieda my ass.
23. 4. 2013 11:39
Test
viz. odkaz - [odkaz]

Jinak jak už bylo výše 100x napsáno, soupeři jsou někde jinde - pro mě Ford Grand C-Max, Renault Grand Scenic a P5008.

Touran by pro mě byl zajímavý pouze ve chvíli, kdy by CNG varianta měla větší klasickou palivovou nádrž. Přeci jenom, jezdit za méně než 1,2 Kč/km je silný argument. Na CNG zvládne 500km, ale v benzínu už daleko méně.

Jinak výbava Carensu za 1* - chybí mi pouze vyhřívané čelní sklo :-)
23. 4. 2013 11:36
Re: podstatné ...
jsou to údaje které jsou k daným uvedené na stránkách auto.cz

třeba Scenic mám dojem že tam možná počítá i nějakou schránku pod podlahou
- hold pořád je to čarování s čísly a ještě řešit v jaké poloze jsou sedadla už se nedá

klíčové je stejně co se vejde do kufru při nějak normálně nastavených zadních sedadlech "ke stropu" a to se stejně nikde moc nedozvíte
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 11:31
Re: Bože to je zase srovnání
No.. teď sem si projížděl Alteu Xl a to auto plně odpovídá Carensu velikostně i celkem tvarově a cenově. To je dle mého řádný soupeř :-) Vyčkej na řádný test.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 11:06
Re: k porovnaniu
dobra volba :yes:

uznavam ze golf kombi sa mi paci ;-)
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 11:03
Re: k porovnaniu
No, vidiš, já BYCH za ty peníze koupil Oktávku kombi >:D Nebo Golfa kombi... :-) Ideální vůz pro aktivní život, když opomenu vozy střední třídy, na které cenový limit nesahá >:D
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 10:54
Re: Bože to je zase srovnání
tiez mi toto porovnanie pride uplne mimo misu .... kedze na najvaznejsieho konkurenta pre carens nepovazujem touran...... ale scenic C4 picasso P5008 a ford c max..alebo orlando.... bohuzial ani jedno z tychto aut nemame v tabulke ;-\ .... cenou je touran uplne mimo.... no a verso je sice fajn ale je to skor kusovka ako napr mazda 5..... ale ok verso beriem... len skoda ze tam chybau francuzi a aj orlando a c max..... takto bez nich mi to porovnanie pride o nicom a nezmyselne..... opat clanok ako pises... na rozputanie diskusie ale bez nejakeho logickeho zakaldu
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 10:49
Re: k porovnaniu
ano je fakt ze krabicoidny tvar je praktickejsi ale biky si myslim vojdu aj do carensu a uplne bez problemov kedze je carens dlhsi ako touran ... ano kia je skor rodinna odpovedaju tomu aj motory a celkove komfortne ponatie auta to mas pravdu.... ale so silnejsim dieslom alebo silnejsim GDIckom a svojim lubivym sportovym dizajnom moze tiez prilakat aktivne zijucich mladych ludi a aj sportovcov ... vsetko je to o prioritach.... ja by som siel do carensu alebo versa.... urcite nie do tourana aj keby som na neho mal... touran si viem predstavit na vozenie naradia alebo pre podnikanie.... ale ako auto pre aktivny zivot volim kiu :yes:
23. 4. 2013 10:43
Bože to je zase srovnání
Tyhle tendenční články jsou až trapné, jen rozvířit diskuzi... K porovnání vybereme "etalon" třídy podle auto.cz, tedy Touran, ano možná že v Německu dosahuje na lepší než 7 místo v prodejích... Asi by bylo správné porovnávat nováčka s premianty třídy v prodejích, co nabídne víc a levněji. Těmi jsou podle loňských statistik v ČR - Orlando, 5008, C-max, C4 Piccaso, 3008, Scenic.... Až pak tedy Touran a Verso které se do desítky v ČR ani nevešlo, i drahá Zafira a Mercedes B se prodává lépe než Verso a MB ani na karbicák od VW příliš neztrácí...
Tak nevím pane Bureš, co jste nám chtěl "sdělit"? To jsou postřehy alá TV Nova.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 10:42
Re: podstatné ...
536 litrov ma carens v najzadnejsej polohe zadnych posuvnych sedadiel.. ak vzadu sedia napr mensie deti tak tym staci menej miesta na nohy a lavica sa da posunut dopredu a moze vzniknut maximalne az 650 litrovy kufor..... ale oficialny udaj je 536 litrov presne ako pises ( pri zadnej polohe sedaciek ) -- a je to merane po roletku teda nie po strop .. cize spravne meranie :yes:
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 10:40
Re: k porovnaniu
No nevim. Verso není zrovna krasavec, ten Touran válcuje tím krabicoidním tvarem tudíž připomíná spíše dodávku a tam bude jeho silná zbraň. Proto i mne zmátlo, že je menší než Carens. Kiu si umím představit spíše jako vůz pro matku s dětmi a Tourana i pro aktivní mladý pár, který chce převézt kola, lyže atd.. jelikož je to takový zmenšený Transporter. :-)
23. 4. 2013 10:16
Re: k porovnaniu
no to urcite- a tech 16 cm do delky je rozmer, ktery se da ututlat vid:)
23. 4. 2013 10:12
Re: Nechápu
proc sypajici? spousta modelu si prodelala sva jalova leta, tak i touran. On se z nich ovsem vyhrabal a nyni je kvalitativne na spici. Druhy model v dlouhodobem testu AB uz jede jak svycary.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 10:06
Re: k porovnaniu
fakt mi pride zvlastne preco je touran posadeny cenou tak vysoko ... pritom cisto papierovo a teoreticky je najmensi z porovnatelnych mpv ako su: carens verso scenic ford c max mazda 5 , P5008 a pod.... a ked sme pri dizajne tak asi aj najjednoduchsi a najnudnejsi je touran.... nevyvola napr ziadne emocie..... ako C4 picasso alebo scenic... ta cena touran je skutocne uplne mimo.... a podla mna aj fanusikovia koncernu pojdu skor ku konkurencii... take verso alebo scenic su paradne auta a ovela lacnejsie a krajsie..... carens koniec koncov tiez... vw si takpovediac sam sebe podpilil konar cenou.... inak by predaje boli urcite lepsie...
Avatar - CHerokee
23. 4. 2013 10:04
Re: k porovnaniu
Některé akční skladovky vyjdou lépe. MB B je fakt lepší volba...
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 09:59
Re: k porovnaniu
ja rozumiem ... ale nie kazdy da za MPV 26 tisic ( a aj na to ma ) ..... niekto ma hranicu napr 18 tisic eur... jasne ze mercedes je super to nik nepochybuje :yes: :yes: :yes:
Avatar - nalimer
23. 4. 2013 09:55
Re: k porovnaniu
nech to znie akokoľvek hrozivo - treba vyskúšať.
(ne)výhodou MB je, že v cene ma zahrnuté všetky supporty, servis a hlavne kvalitu. rozdiely sú v detailoch.
23. 4. 2013 09:49
co vybrat?
Vybral bych si bud toyotu a nebo Kiu a to už z jednoho základního důvodu, protože má atmosférický spolehlivý motor což se o vw tsi nedá říci, dále k vůli levnější údržbě a nakonec k velice povedenému vzhledu. :-)
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 09:49
Re: k porovnaniu
mercedes B je urcite skvele auto.... ale pri pohlade do cennika je nezmysel sa bavit o medaku.... najlacnejsi model stoji 23 a pol tisic eur..... pricom predpokladam ze najdrahsi carens nepojde nad 21-22 tisic eur.... medak je skutocne cenou uz inde... ak by som si chcel vybrat slusne vykonne a aj vybavene Becko tak ma vyjde na 26 tisic... aj viac.... a to uz sme fakt inde ako carens ci scenic alebo verso....
Avatar - nalimer
23. 4. 2013 09:42
Re: k porovnaniu
rázvor nie je všetko. ad.1 - nástupca touranu získa väčší, ad. 2 - rázvorom sa získa priestor pre druhý rad sedadiel, nie pre objem kufru.
avšak súhlasím, že Touran je "mimo misu". žiaľ, náš región trpí naozaj zbytočne VW group + (hlavne značky VW, Škoda). a v mnohom je to viac o PR.
Avatar - nalimer
23. 4. 2013 09:35
Re: k porovnaniu
:yes:
Pre 4 členné rodiny naozaj odporúčam návštevu Mercedesu, pojazdiť si s B-čkom, sčítať si náklady a Mercedes naozaj nebude tak drahý.
Avatar - 3_diamanty
23. 4. 2013 09:35
Re: k porovnaniu
touran ( razvor 2678mm ) dlzka 4397mm
carens ( razvor 2750mm ) dlzka 4525mm

carens je trosku vacsi ako touran.... aj dlzkou aj razvorom a je aj o 11mm sirsie auto zvonku ;-) ale samozrejme porovnat sa to da... to nie su velke rozdiely

touran mi pride v tomto porovnani trosku mimo ( nielen cenou ) mohli tu dat radsej scenic a aj ford c max ci napr mazdu 5.... clovek by mal lepsi prehlad co kupit :yes: .. nepride mi zrovna touran ako hlavny super carensu... skor to asi bude c max a scenic ci C4 picasso... nuz ale tie v tabulke nie su ;-\
23. 4. 2013 09:31
Re: k porovnaniu
Velkost: KIA Venga=Golf Plus
Avatar - nalimer
23. 4. 2013 09:30
Re: k porovnaniu
Carens je velkostne na úrovni Touranu. Ale ako som spomínal v príspevku, z tejto kategórie áut je (slušne nazvané) zvláštne robiť 7 miestne automobily. V prípade nárazu zozadu (čo vodič nevie v žiadnom prípade ovplyvniť) je takmer 100% istota usmrtenia.
Avatar - dal
23. 4. 2013 09:14
Re: k porovnaniu
:yes: Prémie je prémie, za mně také Mercedes B. Za 600 nová v naftě a super vybavená je férová nabídka.
Avatar - Ozzman
23. 4. 2013 09:08
Re: k porovnaniu
Mě přijde, že Carens je menší než Touran ne? Carens bych spíše přirovnal ke golfu plus velikostně. Nicméně sem už včera tento nový model viděl (sice nejel po svých) a vypadal k světu :-)
Avatar - CHerokee
23. 4. 2013 09:05
Re: k porovnaniu
Souhlasím. Z výše jmenovaných v článku bych si nevybral nic... za ty peníze už je Mercedes B, což je krásné rodinné prémiové auto.

Btw. taky jsem o něm uvažoval, ale na denní ježdění mi stačí i menší, proto jsem šel do Ačka.
Avatar - nalimer
23. 4. 2013 08:56
k porovnaniu
Otázka na p. Bureša znie, či je hlavným parametrom cena, či je parametrom počet sedadiel alebo niečo iné.
Porovnateľnými MPV sú ešte Dacia Lodgy, Seat Altea XL (s nevýhodou či výhodou len 5 sedadiel), Opel Zafira, Ford Grand C-max, Mazda 5, Renault Grand Scenic, Peugeot 5008, Citroen C4 Grand Picasso (posledné kusy starej generácie), Toyota Prius +, potažmo 5 miestny Mercedes B (z vlastných skúseností totiž nezaznávam 7 miestne vozidlá na báze nižšej strednej triedy. ak už 7 miestne, tak S-max, Sharan/Alhambra).
osobne si myslím, že Carens dokáže plne konkurovať cenou a kvalitou mnohým hore uvedeným.
Čisto subjektívne, osobnými favoritmi s prihliadnutím na cenovku a to, čo ponúkajú sú u mňa Opel Zafira, Kia Carens, Peugeot 5008 a Seat Altea XL. (len na margo, momentalne jazdím s hore menovaných na Mercedes B, 180 CDI. v pomere výkon/cena najhorší, v jazdnom komforte a spracovaní subjektívne najlepší).
23. 4. 2013 08:51
podstatné ...
Když si kupujete takové auto tak první co vás bude zajímat je kolik toho naložíte a to v článku úplně chybí
Touran 695 / 1989
Carens 536 / 1694
Verso 484 / 1645

plus třeba Grand Scenic až 785 / 2083
23. 4. 2013 08:50
Nechápu
Tak tady je dle mě jasně nejlepší volbou Toyota. Ikdyž Carens taky nevypadá zle. Sypající se Touran je úplně mimo.
Avatar - sargis
23. 4. 2013 08:50
hm..
trosku mi tam chyba Scenic za Francuzov.