Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Když už chcete být...
| 20. 5. 2013 12:01
..."světový", tak si zjistěte základy francouzštiny. Auto je ve francouzštině ženského rodu, takže ne Le Qashqai ale La Qashqai...
Když už chcete být...
| 20. 5. 2013 12:28
A Qashqai je rodu jakého? :no:
Když už chcete být...
| 20. 5. 2013 12:52
Quashqai nehraje roli - rozhoduje LA VOITURE, nikoliv název modelu. Ve francouzštině je tedy LA GOLF, jakkoliv nám to může připadat absurdní. :-)
Když už chcete být...
| 20. 5. 2013 12:54
A tak je to s francouzskými vozy se vším. I mně ta jejich řešení připadají absurdní. >:D
Když už chcete být...
| 20. 5. 2013 15:21
No to je důležité, že je nové, TDI, že není i kvalitní >:D

Slušný motor je samozřejmě benzín :yes:
Když už chcete být...
| 20. 5. 2013 13:38
Nesmiš na to koukat z pohledu českýho jazyka. Ve francouzštině se to bere podle slova "auto" a to je ženskýho rodu. takže všechna auta jsou ženský.
Palec dolu si schovej na příště, když tomu nerozumíš.
Když už chcete být...
| 20. 5. 2013 12:52
No nic proti, auto je opravdu la voiture, popř. l´auto nebo l´automobile, kdežto pokud mě paměť neplete, Qashqai je jméno nějakýho kočovného kmene někde z východní Asie... Takže tady bych chybu neviděl. Max bych uváděl jméno bez členu.
Ren...
| 20. 5. 2013 12:07
Vzhledově to jde, ale bez 4x4 a navíc s malým kufrem postrádá pro mě půvab i využití...
Ren...
| 20. 5. 2013 12:15
Captur se klidně může stavět jako konkurence třeba pro B-Max. S tím, že určitě bude budit větší pozornost. Koneckonců na konci zmíněný Fusion taky stavěl na "rádoby" SUV vzhledu...
Moc pěkné, ale nabídka motorizací je zoufalá....
| 20. 5. 2013 12:11
Tohle auto je opravdu velice praktické a navíc i sympatické a také cena se zdá být v pořádku, ale ten výběr motorů je opravdu hrozný. Tříválec 0,9 TCe se moc nepovedl (vyzkoušel jsem si ho v Cliu), a tak ho asi bude volit jen málokdo. Silnější 1.2 TCe by byl fajn, ale zase ho nedodávají s manuální převodovkou - proboha proč? (stejná chyba jako u Clia). No a 1,5 dCi se nedodává v ostřejším provedení s 81 kW - opět chyba! Ach jo, snad to Renault napraví alespoň dodatečně!
| 20. 5. 2013 12:17
Během letošního roku přijde i silnější 1.5 dCi 110. Jen mám takový pocit, že také bude s dvouspojkou EDC. Já osobně bych určitě volil dvouspojku. Nevím, proč lidem dvouspojka vadí. :-O
| 20. 5. 2013 13:23
Tak ti nevím, s pár tříválci jsem jel a ten v Cliu 4 byl suveréně z těch prkačů nejpovedenější....
| 20. 5. 2013 15:04
Tak je vyjmenuj, já si naopak myslím, že je ze všech nejhorší. Tedy když srovnávám s 1,2 208 nebo Fabia, Polo.
| 20. 5. 2013 15:13
Jsem měl možnost vyzkoušet si Captura s 0,9 TCe (podrobnější info hodím později na blog) a byl jsem velmi mile překvapen! Dříve jsem krom fabie neměl s tříválcem zkušenost, ale celkem jsem měl z jízdy příjemné pocity. Pro vůz, který bude jezdit po městě, sem tam nějaký výlet si myslím, že 0,9 je ideální motor. Umí jezdit za málo (na testovací trati jsem měl spotřebu pod 6 litrů, s tím, že se jezdilo terénem zahrnující strmější stoupání), do kabiny proniká minimum vibrací a hluku a nezní to jako mixér (video: [odkaz] ). JASNĚ: je to prostě tříválec, člověk od toho nemůže čekat zázraky, ale v potřebných chvílích se umí "vyprsit" a pro normálního řidiče/řidičku do města ideální. :yes:
4x4
| 20. 5. 2013 12:45
Myslím, že nejen silnější motory, ale i čtyřkolka se objeví, záleží na tom, jak se to auto chytí (dodatečná zástavba není až zas atkový problém - viz. Scenic...). Nakonec, většina aut ve Francii je malých a dost do města a není proto potřeba počítat s využitím SUvčka, jak jsme zvyklí třeba u nás. Proto taky ten automat u jedna dvojky.....

Jinak designově to vypadá hodně povedeně, to co mi vadí na krátkém Cliu (příliš mohutný a robustní předek) tady skvěle proporčně "ladí" se zbytkem auta. Každopádně, ve srovnání s konkurencí (ať už tou již vyráběnou - z vlastního koncernu nebo tou "ostatní") Captur vypadá velmi povedeně - má-li být konkurencí třeba pro EcoSport, pak není co řešit, ale i třeba podstatně dražší Mocca nebo Trax (o Juke ani nemluvě...) jsou nějak tak ošklivé. Porovnávat tohle povedené auto třeba s 500L mi přijde poněkud mimo mísu. No, uvidíme naživo. Ale kombíka jsme viděl a vypadal skvěle....

Clio se (i přes tu masku) povedlo, kombíček a zejména Captur je povedené bez výhrad, Renault si zaslouží :yes:
4x4
| 20. 5. 2013 13:01
Jen ta cena je trochu naoko. Těch 300 000,- Kč je bez klimatizace a rádia. Ale i tak jsou české ceny (jako vždy) hodně zajímavé. Uvidíme, jaký rozdíl bude oproti budoucímu Mégane SUV.
4x4
| 20. 5. 2013 13:50
Mokka na živo nevypadá vůbec zle :-)
Simply Clever
| 20. 5. 2013 12:55
Moc se mi líbí ten výsuvný šuplík a pratelné potahy. Pro mladou rodinu s trochu silnějším motorem (snad bude) dobrá možnost. Šířka vzadu bude asi dostatečná, rozvor zadní nápravy má jen o 5mm menší než nová Octavia.
Simply Clever
| 20. 5. 2013 13:18
Silnější motor než 1,2 TCe? Nebo vadí jedna výkonnová varianta dieselu, která by ovšem měla naprosto dostatečná? Je pravda, že 110k verzi by to sneslo ;-) Uvidíme, třeba do budoucna se dočkáme.
Simply Clever
| 20. 5. 2013 13:24
Měl jsem na mysli 0,9 benzín. Nějak těm tříválcům nefandím. 1,2 už bude OK.
Simply Clever
| 20. 5. 2013 13:59
Pravda jako základní motor je právě tato varianta otázkou. Tříválce také nejsou mým favoritem, navíc jsem zvědavý na životnost této přeplňované verze...
Simply Clever
| 20. 5. 2013 14:32
"rozvor zadní nápravy" ? Nemyslíš náhodou rozchod?
Simply Clever
| 20. 5. 2013 19:59
Jasně že jo. Omlouvám se za špatný termín. Asi jsem myslel bůhví na co. Díky za opravu.
Nicméně je to zajímavý údaj. Při pohledu na octávku zezadu, vypadá jak opuchlá. Ty zadní kola jsou prostě blízko u sebe.
Simply Clever
| 20. 5. 2013 23:38
V pohodě. Jen pro ujasnění.
zaujimave auticko
| 20. 5. 2013 13:01
urcite si najde kopec zakaznikov.... ocenujem velku svetlu vysku, zamrzi absencia 4kolky ale vlastne to ani tak nevadi... je to mestsky cross ( nie terenak ) ... nieco ako fusion ci soul...

co mi na tomto inak sympatickom auticku dost vadi je cele to jeho farebne zladenie... vyzera to ako auto z komiksu ... pripadne ako taka velka hracka ... mozno je to tou nechutnou kombinaciou orandzovej a bielej ale rozhodne sa mi 2008micka zda vzhladovo solidnejsia a dospelejsia a posobi serioznejsie. Myslim ze keby takto farebne ako capture ( alebo ako papousek ) vyzeral nejaky novy hyundai tak po nom ani pes nestekne... to sa stavim ....

interier je tiez svojim ponatim taky akoby hrackarsky a opat je farebny .... neposobi to na mna zrovna prirodzenym a serioznym dojmom....

asi by som siel do 2008micky.... ak by som zvazoval taketo auto..
zaujimave auticko
| 20. 5. 2013 13:03
Místo té bílé můžeš dát černou nebo chrom. Chce to trochu představivosti nebo 3D konfigurátor. U P2008 volba není a nevím, zda je to přednost. :-)
zaujimave auticko
| 20. 5. 2013 13:14
niekomu sa to mozno paci nevravim ze je to nejaky horror .... ale ja som skor za klasicky jednofarebny vzhlad.... exterieru a aj interieru.... mladi ludia maju radi rozne dizajnove a farebne kreacie takze urcite sa to mnohym ( okrem mna ) bude pacit :-) ....

co ma prekvapilo prijemne je

1. velka svetla vyska
2. velky kufor
3. kompaktne rozmery
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 20. 5. 2013 13:13
A je to tady, Renault se zase vyšvihl a předvedl další skvělý model.
Designově se Captur nesmírně povedl, variace mnoha možných stylů dělá auto třídně vyjíměčným ;-) Velikostně malý vůz nabízející ovšem prostor srovnatelný s běžnou konfekcí v nižší střední třídě. A to jak v prostoru pro posádku, tak pro zavazadla. Možnost individualizace se promítá i do interiéru. Nudnost mnoha jiných jiných modelů je ta tam.
Slabší nabídka motorů by mohla být zdánlivě pro někoho překážkou. Slovíčko zdánlivě je na místě. Co vlastně chtít víc, když jediný dieselový motor v nabídce je prakticky naprosto dostatečný, výkonný a přitom skvěle hospodárný. Chceš-li benzín, máš možnost volby 0,9 bude základem. Zda-li důstojným ukáže a osobní zkušenost. U 1,2 TCe není třeba pochybovat o plně dostačujícím pohonu pro auto této kategorie.
Celé dílo korunuje skvěle naladěný podvozek, kombinující jisté jízdní vlastnosti se solidním komfortem.
Za mě zasluhuje Captur obrovskou pochvalu ;-) :yes:
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 20. 5. 2013 13:27
Cosi jsem v tom najezdil a je to hooodně povedený! Ve vyspělých západních zemích to půjde velmi slušně na odbyt, tak jako nové Clio....

RENAULT TOUJOURS !!!
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 20. 5. 2013 13:55
Jen otázku >:D U Rapida jsi byl jedním z těch ( notno podotknout rozumějších:D), pro které bylo 1.2 55kw bylo dýchavičné a nedůstojné, tady je 0.9 66kw ok? Auto také není nejlehčí i přes přeplňování ( Já osobně si myslim že u obou aut jako základ OK ). Nic ve zlém :-)
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 20. 5. 2013 14:15
Psal jsem, že je to základní motor a to zda-li se bude jednat o důstojný pohon se ukáže. Srovnávat motor 1,2 MPi a tento jako základní pohon je dobrý nápad. Moderní 0,9TCe přeplňovaná verze se všemi svými výhodami a nevýhodami, proti staré atmosféře má snad všechny výhody na své straně. Výkon vyšší o 11kw, krouťák vyšší 23Nm a hmotnost nižší o 34kg. Jediný "problém" tak můžeme spatřovat ve vyšší karoserii a tedy čelním odporu. Chápu, jak jsi to myslel vzhledem k diskuzi u Rapidu a neberu to zle, ale přece jen zde v základních motorizacích spatřuji odlišnosti ;-)
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 20. 5. 2013 14:18
Ano, je to podobné, ale né stejné. Bohužel sem nikdy v žádném novějším benzínu od Renaultu nejel ( Maximálně tak 1.8i a 3.0V6 z krásných 90tek:D). Zajímalo by mě jak ty malé přeplnované motůrky jezdí. Třeba i v porovnáním s TSI :-)
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 20. 5. 2013 14:59
Není problém si to někde zkusit domluvit, tu testovací jízdu. Nebýt té krutě nastavené ceny například u Clia a možnosti si do něj objednat obyčejnou 1,2 za mnohen nižší ceny, tka by se jednalo i do něj o dobrý základní motor. Měl jsem z něj velmi dobrý pocit, ne, žádný závodní motor to není, ale jako náhrada původních atmosférických 1,4 je solidní. Myslím že 0,9TCe není konkurencí pro koncernovou 1,2 TSI, od toho zde Renault má 1,2 TCe. :-)
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 20. 5. 2013 16:56
1.2 TSI 63kw? Já bych řekl, že tam to bude podobné, ale spíše sem myslel porovnání té TCE1.2. Když bude příležitost, zkusím to :-)
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 30. 5. 2013 10:53
Vyšší předek karoserie není z důvodu vyšší zástavby motoru, ale z důvodu hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP (střet s chodcem). Nevylučuji, že primární podřízení se NCAP vede následně k vyšší zástavbě motoru. To se ukáže v jízdních testech na nedotáčivosti - hmota vpředu vysoko si řekne o své. Jinak Captour působí při nedostatku informací velmi sympaticky a nadějně.
NADPRŮMĚRNÝ RENAULT
| 20. 5. 2013 16:49
Ze ty stojis s kverem u hlavy GTI a donutil jsi ho napsat tenhle prispevek >:D
Za me zasluhuje tento prispevek obrovskou pochvalu ;-) :yes:
Dvojfarebná kombinácia
| 20. 5. 2013 13:23
Tú dvojfarebnú kombináciu doplnenú polepmi proste nemôžem zniesť, robí to z auta vyslovene "hračku" (aj keď uznávam že aj to bol čiastočný cieľ). Pritom pokiaľ sa nakonfiguruje jednfarebne a bez všelijakých polepov tak je výsledkom pomerne elegantné auto[odkaz] :yes:
Dvojfarebná kombinácia
| 20. 5. 2013 13:24
suhlasim.... pisem o tom uz tiez... tie dvojfarebne kombinacie posobia na mna gycovo a hrackarsky .. vidim ze nie som sam .....nic v zlom.. auto je inak paradne... a urcite bude uspesne

som zvedavy ako novy captur zamava na slovensku s predajmi SX4 ... bude to zaujimave sledovat
Dvojfarebná kombinácia
| 20. 5. 2013 13:52
Nevíte někdo, jestli se to auto bude dát objednat i jednobarevné? Popřípadě nejsou někde fotky základní verze?
Dvojfarebná kombinácia
| 20. 5. 2013 13:53
Souhlas s tím, že přesně to byl záměr, chceš si auto konfigurovat jednobarevné a bez příkras, tak máš možnost. Chceš více originality, dvoubarevná kombinace a různé druhy polepů jsou pro Tebe jak stvořené.
Možnost volby, to je oč tu běží ;-)
5M
| 20. 5. 2013 14:01
Takže nielen v MB majú pochybnú predstavu, že si človek kúpi za pol mega auto s päťstupňom... je to ostuda, aj keď tie diaľničné hodnoty nevyzerali najhoršie.
5M
| 20. 5. 2013 15:44
Že má převodovka stupňů pět, ještě neznamená, že bude pětka krátká.
Pěkně napsáno
| 20. 5. 2013 14:03
Konečně slušná recenze na Renault od tohoto mnohými kamenovaného autora :-)

Chtěl bych pochválit, že v recenzi nebylo vypichováno ovládání rádia pod volantem. Buď testovaný vůz tímto nedisponoval ( Na fotkách ale ovládání pod volantem je), nebo se pan testér poučil, jelikož někomu toto opravdu vyhovuje :-) Za to :yes:

Dále bych se zeptal, zdali se auto dá sehnat i jednobarevné? Na renault.cz ještě není konfigurátor.

Captur vypadá zajímavě, bohužel sem ho naživo ještě nepotkal, jen ten velký znak renaultu v předu musím ještě nějak zkousnout :-) Osobně se mi ale více zatím líbila Mokka, jenž už není tak zajímavá cenově.

Nademnou tu někteří spekulují o použití dalších motorů. Co klasická 1.6 co je v Megane? Ta asi nebude co?:)
Pěkně napsáno
| 20. 5. 2013 14:28
Souhlasím s tím, že se pan tester konečně zaměřil na hodnocení auta jak běží a leží a že nejspíš otevřel i manuál. Či spíše po tolika testech Renaultů se toto naučil a už to nepovažuje za takovou "vadu". V článku není vidět, že by se autor snažil hledat chyby za každou cenu a to si zaslouží POCHVALU ;-)
Ano, jednobarevné auto se samozřejmě objednat bude dát, možnost individualizace je zaplacena a je tedy na ochotě zákazníka toto udělat.
Copak se někomu nelíbí na velkém znaku na kapotě? Renault tento znak poslední dobou zvětšuje a co? Někomu to vadí? To jsou všichni tomuto znaku se divící ve 4% skupině lidí naší společnosti, které tento znak připomíná něco pro ně nepatřičného? To snad ne...
Myslím, že do stylového Capturu se žádný konvenční motor dávat nebude, proto na renaulťáckou 1,6 můžeme zapomenout. ;-)
Pěkně napsáno
| 20. 5. 2013 14:38
Mě se to prostě nelíbí. Ještě tak na Fluenci mi to přijde ok, ale na tom Cliu sem si ještě nezvykl . Jednobarevný vůz bych rád viděl :-)
Pěkně napsáno
| 20. 5. 2013 15:07
S tím znakem to taky nebylo myšleno osobně, je zde mnoho jiných býků, na které ten symbol působí jak rudý hadr.
S dovolením si vypůjčím odkaz od mira158 a celočerná varianta je zde [odkaz] :-)
Nebo vyzkoušej německá stránky : [odkaz]
Pěkně napsáno
| 20. 5. 2013 15:21
V černé vypadá dobře díky :yes:
Pěkně napsáno
| 20. 5. 2013 15:29
Testy toho pána nečtu, ale mohu odsouhlasit, že na něj je to nějak moc dlouhé a celkově ten text vypadá prostě... propracovaně. Takže chválím, že šel do sebe.
Pěkně napsáno
| 20. 5. 2013 18:14
S hodnocenim recenze souhlasim, byl jsem mile prekvapen, ze p. Vaverka zamerne nehledal (nekdy neexistujici) chyby, proste k tomu pristoupil jako profesional :yes:
Jen tak pro pobaveni: Kdyby tohle auto vyrabela Skoda, urcite by od nej ziskalo nejmin 5,5 hvezdy >:D
Pěkně napsáno
| 20. 5. 2013 23:50
Podívej se na německé nebo francouzské stránky Renaultu. Je tam 3D konfigurátor a můžeš si vyzkoušet všechny možné kombinace interiéru a exteriéru.
[odkaz]
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 14:18
Na diskusi to vypadá na takovou malou knoflíkovou válku: kdybych to byl býval věděl, tak by sem sem nechodil... Nahoře sice pan redaktor poměrně zřetelně píše, že se čtyřkolkou se (samozřejmě) nepočítá, ale na diskusní louce si broučci už šeptají konejšivou informaci, že čtyřkolka bude... >:-[] Všechno špatně, kluci, čtyřkolka nebude, vždyť... kdo by jí zaplatil? A vůbec... k čemu jako by ti byla?

Vraťme to však od klepadlových vášní do roviny dospělých. Segmentem dobrý a potřebný počin. Bohužel naráží na genetický problém, který dobře nastiňuje i pan testér v článku - protimluvná charakteristika, totiž: Velkoprostorový malý vůz - myslím dokonale vyjadřuje veškerou garážovou antifilosofii tohoto modelu. Avšak berme život jaký je, nikoliv jaký bys ho chtěl jednou mít, a v tomto pohledu prostě daný segment uspokojí (uspojit bude muset) poměrně četnou garážovou komunitu.

Zapřísahám tě však v jednom: Nikdy nehleď na cenu auta, jako na prvotní a rozhodnou skutečnost. Umíš si představit, že si půjdeš koupit ve vyšší střední nějakou prémii a utečeš z prodejny BMW jen proto, že pětka má dražší blinkr než éčko? Neumíš, viď. No a zde u horního capturu ses cenově diskusně rozdovádil jak... katolická buzna (abych tedy udržel diskusi na vysokoškolsko-profesorské úrovni).

Tedy i zde hleď na cenu až tehdy, kdy to má věcnou logiku, tedy až v době, kdy máš podepsat kupní smlouvu. Nebo to jako kdyby byl captur dražší o jednu výplatu, už bys jako šel jinam? Vždyť je to směšné.

Tedy závěr - Kup si Captura, ber ho na horním bicoloru se žíhanou střechou, ber ho na pětikvaltu, a ber ho bez čtyřkolky. Hlavně se ale nechoď potom vybrečet do garáží těm, co si koupili třeba tohle - [odkaz] :yes: :yes: :-!

P.S. Ale jinak jo, v rámci sloganu volnost, rovnost... zoufalství, jde o model, který nad běžnou tamní produkční šeď ční sympaticky zřetelně a vysoko. Tak teď nevím, zda to budeš vnímat jako pochvalu... ;-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 14:34
V rámci tvojho sloganu by som si kúpil GLK... Keď teda nezáleží na cene.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:07
Jsi docela troškař, ale budiž, GLK, i tak je to výborná volba. Jen lehká korekce - každý dospělý... občan zná periferním vnímáním svého života své sociální patro, jinak řečeno v rámci daného sociopatra uplatňuje své nákupy auta, ale samozřejmě nejen auta. No a přesně tak, jako není rozhodné, zda je BMW 5 o padesát tisíc draží než E-Klasse (pro lidí, kteří žijí takříkajíc v prémiovém patře), není rozhodné ani to, zde ja captur levnější či draží o pár tisícovek než jeho konkurence. Potřebné je znát jen své patro, cena vozů je podružná. A buď si jistý, že jestli něco, pak status svého patra ví bezpečně každý, komu je nad třicet.

To co čteš nahoře, to pitvání tisícovek, to jsou výkřiky životních postojů kluků, pro něž byl zatím největším nákupem nový mobil, a to za peníze, které dostali od babičky k vysvědčení. Dospělý člověk se nezajímá o cenu auta, neboť tu plus mínus zná ještě, než otevře článek, dospělý člověk se zajímá o segment, o motorizaci o převodovku o pohon a o další podstatné věci, to vše samozřejmě v rámci jeho patra, v němž žije. Ale tohle je skutečnost, která může překvapit na diskusi jen velmi intelektuálně jaksi... zanedbaného prosťáčka :-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:17
Kde se prosím, krom jednoho příspěvku výše, řeší cena Capturu? ;-\
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:09
Člověče GTI, tak úplně nesouhlasím. Ze své profese lehce nahlížím do segmentu těch, kterým sice třicet bylo (a zdaleka ne včera), ale své sociální patro si postavili znatelně výše, než svoji finanční realitu. A stále jich přibývá...
Skoro se zdá, že ze studentských slintalů po top classe se stávají krátkodobí majitelé vrcholu střední třídy, aby následně jezdili hjůndajem z druhý ruky, ne prémiovku museli prodat, bo neměli na přezutí... Sociální "patro", jak píšeš, se každý den propadá se spoustou lidí. A je to vidět i na prodejích aut, solidní slušná auta se propadají, udržuje se top a lowend posiluje těmi, co si se donedávna utvrzovali v tom, že jsou zrozeni pro top...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:22
Jo, jdeš na dřeň :-) Samo, že "patro" není neměnné, ale to už je v této diskusi tak samostatné téma, že by zasloužilo snad i samostatný blog :-) Snad tedy - tragedií naší doby je to, že se nepodporuje střední třída, dokonce bych i tvrdil, že se dělá všechno pro to, jak ještě ze střední třídy vyždímat co se dá. A to je špatně. Doplatí na to naše děti.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:11
Jo, rodiče selhali, když je učili počítat... Nebo spíš, rodiče to neuměj, a je jim fuk, jestli to umí děti...
V automobilové branži je to hodně vidět, nadprodukce + "sociální" demence uživatelů tento trh neuvěřitelně drtí. K tomu pseudoekonomické podpory asijských záškodníků (ono se snadněji získává trh a vymývají mozky, když do ceny auta můžeš promítnou, že x-let nebudeš platit daně, nebo případně máš snížené sociální odvody). No uvědomme si že okrádáme jen sami sebe, korejec nedostane úlevy, sebere se šup do Rumunska, Bulharska, je mu to fuk... Škodovka bude fabriku zavírat jen obtížně. Kecy typu rozumné auto za rozumné peníze vypadnou jen z někoho, kdo toho v hlavě moc nemá.
P.S. zajímalo by mě, kolik se H+K vrátilo aut z reklamní kampaně "vrátíme vám vaše peníze"... Nějak už se tento slogan neobjevuje, že by výrazně přibyla lehce ojetá auta v "bazaru"? Když vidím ty pokřivené hodnoty kolem sebe, vůbec se nedivím stavu a prognóze HDP. Tož už mlčím pojďme řešit auta, dokud je co...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:27
Přesně :yes:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 21. 5. 2013 09:23
Na to ti mohl zvednout palec jen GTI.
Tak to vezmeme jedno po druhém.

"V automobilové branži je to hodně vidět, nadprodukce + "sociální" demence uživatelů tento trh neuvěřitelně drtí."

Proto je VW č.1

"K tomu pseudoekonomické podpory asijských záškodníků (ono se snadněji získává trh a vymývají mozky, když do ceny auta můžeš promítnou, že x-let nebudeš platit daně, nebo případně máš snížené sociální odvody). No uvědomme si že okrádáme jen sami sebe, korejec nedostane úlevy, sebere se šup do Rumunska, Bulharska, je mu to fuk... Škodovka bude fabriku zavírat jen obtížně. Kecy typu rozumné auto za rozumné peníze vypadnou jen z někoho, kdo toho v hlavě moc nemá"

Až 268 000 lidí vděčí za svou práci přítomnosti značek Kia a Hyundai v EU
V roce 2011 bylo evropským vládám zaplaceno na daních 1,7 miliardy eur
Výrobní závody odebírají od dodavatelů v Evropě ročně zboží v hodnotě 3,4 miliardy EUR
Praha, 27. 2. 2013 – Nová zpráva, zveřejněná dnes přední evropskou ekonomickou poradenskou agenturou London Economics, nezávisle potvrdila významný přínos skupiny Hyundai Motor Group pro evropské hospodářství.
Zpráva s titulem „Ekonomické a společenské přínosy přítomnosti značek Hyundai a Kia v Evropě“ uvádí, že až 268 000 lidí vděčí za svou práci přítomnosti obou značek v Evropě.
Značky Kia a Hyundai odvedly během roku 2011 evropským vládám celkově téměř 1,7 miliardy eur na daních, včetně cel a daní z příjmu a prodeje, čímž dále podpořily místní ekonomiky.

Výrobní závod v České republice (Nošovice) a závod Kia na Slovensku (Žilina) dohromady pořizují od dodavatelů zboží v hodnotě 4,8 miliardy EUR, z toho připadá 3,4 miliardy EUR (72 %) na dodávky z evropských zemí.
Zpráva také zdůraznila, že v Evropě je realizována kompletní škála aktivit skupiny Hyundai Motor Group od výzkumu a vývoje až po prodej. Prodejní síť pokrývající všechny členské státy EU a EFTA přispívá k evropskému HDP částkou 2 miliard eur.
Michael Cole, provozní ředitel společnosti Kia Motors Europe, řekl: „Hyundai Motor Group kromě podpory více než čtvrt milionu pracovních míst – přímých i v rámci širšího evropského automobilového dodavatelského řetězce – zajišťuje pro své zaměstnance v Evropě program profesního rozvoje a uskutečňuje širokou škálu projektů zaměřených na vzdělávání a sociální pomoc. Jsme potěšeni, že kromě každoročního růstu naší evropské výroby a tržního podílu vyzdvihuje zpráva agentury London Economics rozsah našeho přínosu k ekonomickému růstu v Evropě.“

Kompletní zpráva je k dispozici ke stažení na internetové stránce agentury London Economics: [odkaz]

"P.S. zajímalo by mě, kolik se H+K vrátilo aut z reklamní kampaně "vrátíme vám vaše peníze"... Nějak už se tento slogan neobjevuje, že by výrazně přibyla lehce ojetá auta v "bazaru"? Když vidím ty pokřivené hodnoty kolem sebe, vůbec se nedivím stavu a prognóze HDP. Tož už mlčím pojďme řešit auta, dokud je co..."

Mne by zase zajímalo kolik by se vrátilo aut s TSI, kdyby zákazníci dostali tu možnost.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 21. 5. 2013 13:27
tvé výtahy jsou z článku, které o sobě píší nebo nechávají napsat právě tyto koncerny, platí to ale o všech.
Automobilový průmysl trpí nadprodukcí, je tedy naprosto úžasné, že k té evropské si přidáváme korejskou. Proč korejci nedovolí * si na trh Evropskou nadprodukci. Jasně chtějí vydělat.

Nikdo nepopírá, že korejci někoho zaměstnávají, v konečném důsledku je to ale kontraproduktivní, protože nikde nikdo neuvádí, kolik na to vytvořené pracovní místo připlácíme my všichni. Platí to ale obecně, je jedno která je to automobilka. Automobilka, která generuje zisk by neměla dostávat žádné úlevy. Nám ve firmě taky nikdo nic nedá, že někoho zaměstnáme. Zaměstnáváme ho proto, že očekáváme, že bude generovat zisk, ne kvůli tomu, že za něj od státu dostaneme úlevy/příspěvky. Důsledek toho je, že mohou prodávat za nižší ceny, což se ale projeví u všech ostatních, ve vývoji, v produkci. Můžeš si věřit v cokoliv, ale dojedeme na to všichni. Všechny ty shnilé pseudoekonomické postupy a podpory jsou špatně. Ať jde o jakýkoliv průmysl. A zisky se sypou do ázie.

poslední odstavec nebyla narážka na kvalitu, tam přeci šlo o to, že lidi nepřemýšlí, vezmou si auto (a někoho napadlo, že jim vrátí prachy, když ho nebudou schopni platit), nemají na to... Komentuji sociální situaci, výkonnost ekonomiky, úroveň a kvalitu práce... To, že tu kampaň ukončili znamená, že přestala být výhodná, lidi si vzali bez rizika něco, na co prostě nemají... reagoval jsem na GTi ho poznámku o tom, že soudný člověk po třicítce zná svoje sociální patro. Všude kolem (i na tom, jak rychle zmizela tahle kampaň) vidím, že to tak není.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:09
Isteže, ale keď si vyberám auto predsa ma to núti rozmýšľať, že čo dostanem za určitú cenu tu a tam. Nemyslím teraz Captur vs. Yeti, myslím to obecne. Práve hodnota auta za ponúkanú cenu je pre mňa rozhodujúci faktor.

Mysíš, že keby Renault chcel urobiť rovnocenného konkurenta pre Yetiho tak by bol horší? To ťažko. Lenže on to nechce. Filozofia Renaultu je od Škody výrazne odlišná a preto si tieto autá ani nemôžu konkurovať. Čiže v tomto konkrétnom prípade nejde o nejaké sociopatro, skôr o preferencie človeka. Neviem si predstaviť človeka ktorý by sa rozhodoval medzi Capturom a Yetim. Vlastne si neviem predstaviť niekoho kto sa rozhoduje medzi Renaultom a Škodou už len kvôli spomínanej filozofii.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:19
Píšeš to dobře, avšak podstatu míjíš - představ si nákup BMW 5. Jestli by sis zjišťoval, zda náhodou není MB-E o pět tisíc levnější. Směšné, co? :-) A stejně směšné je to ve všech třídách ve všech segmentech. Auto se nekupuje pedle "ceny", nýbrž podle sympatií.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:22
Tvůj náhled by byl dobrý ve chvíli, kdy budeš mít peněz na vyhazování plnou..... kapsu. Což při koupi BMW 5 zřejmě bude pravda, ale zde diskutujeme nad naprosto jinou cenovou. Tam už tato tvoje premisa trochu bledne nad realitou.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:24
Ale nebledne, v tomhle je to všude stejné. Pouze se hodnotí jinak vysoká čísla...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:28
Faktor ceny je na žebříčku priorit při výběru nového auta na opravdu vysokých příčkách.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:46
překvapivě rozumná diskuze...
;-)
Celý je to o prioritách. Každý máme nějaký celkový příjem - jeden, a mnoho způsobů, jak ty peníze utratit.
Ale každou korunu lze utratit jen jednou!
Takže i lidi, co by měli na toho Mercedesa jezdí raději něčím menším a levnějším... a raději jezdí na dovolenou a poznávají svět... nebo třeba mají obří domáci akvárium!
To už podle výběru.
:-!
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:04
Já bych to upřesnil. Tolerovaný rozdíl ceny mezi jednotlivými modely, které si kupující vybírá, stoupá přímo úměrně ceně vozidla :-)

Tzn, že nebude řešit kupec BMW 5 rozdíl 50 tisíc oproti Mercedesu E, ale rozdíl 200 tisíc by už řešit mohl.
Stejně tak nebude řešit rozdíl 10 tisíc kupec Capturu, jako třeba těch 50 tisíc :-)

P.S. každý mluvíte o stejném, jen každý jinak >:D
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:09
Ta druhá věta stojí za to ji tu někde vytesat :-) :yes:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:15
Beru si autorská práva >:D >:-[]
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:26
>:D :yes:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:32
Veď presne toto som napísal je to o sympatiách (v mojom slovníku filozofii daného modelu). Ak niekto chce Captur o Yetim sa nebude ani baviť pretože je to diametrálne odlišné auto a svoj úspech stavia na úplne iných hodnotách. Závisí len od toho ktoré ako komu vyhovujú.

Tvoj príklad: Predsa keď chcem 5er nerozmýšľam o E classe aj keď je lacnejšie. Ale tak isto sa to dá zobrať aj opačne chcem Captur a nezaujíma že keď si priplatím môžem mať Yeti.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:39
Je vyloučené ze své podstaty, aby někdo chtěl více captura než YETIho, to snad chápeš. Tedy... jestli jsi šofér.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:47
Toto mi hlava nebere... Zhodli sme sa na to že je to len a len o sympatiách a nie o cene a teraz mi povieš, že nikto nemôže chcieť viac Captura ako Yetiho? Prečo? Čo keď mi bude viac sedieť jazdne Captur ako Yeti? čo je viac ako pravdepodobné podľa tohto testu kde tester chváli jazdné vlastnosti. A to je predsa tá šoférska devíza, jazda, nie veľkosť kufru alebo miesto na zadných sedačkách.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:58
Můžeš řešit zda Q3 nebo Tiguana, ale zrovna u rozhodování zda captur nebo YETI, zde je to dané geneticky. Víc ti bude ve vztahu captur a okolí sedět jistojistě Clio, je nižší, asi i lehčí a jízdně tě jistě uspokojí více.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
Asi je to zbytočné ti pripomínať ale zase je to len o preferenciách. Niekomu sa viac máči offroad vzhľad ako klasický hatchback a to nehovorím o tom, že je v meste praktickejší.

Možno tebe sa to zdá ako zbytočnosť ale to nezamená, že sa to bude zdať ako zbytočnosť veľa ostatným ktorí si ho kúpia a ja im to prajem.

Viac diskusie netreba...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:08
Michale, ve městě je nepraktičtější Range Rover. To snad víš ;-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:11
Prajem pekný zvyšok dňa... ;-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:25
:-) :yes: I tobě.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:51
proč?
Když nejsem nadšenec... a když chci sedan na dlouhé cestování... nejezdím s tím na hory a mám rozpočet kolem 1,5 milionu, max do 2.. tak se mi tam přesně tahle dvě auta sejdou!
A pak zajdu do jednoho a druhého dealerství... nechám si nakonfigurovat podobné auto tak, aby plnilo mé představy - a rozhodnu se podle ceny!
Jinak ale připouštím, že lidé tohoto typu - a že jich je poměrně dost - nechodí na auto.cz
>:D
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:02
Pokud by ten rozdil byl polovinou (ci vice) ceny vozu, urcite by i k tomu clovek prihlizel. Tvuj priklad je uplne mimo, skoro jako by ho psal trouba, pardon Adam. :no:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:07
Rozdíl polovinu? >:D Neuhodil ses? Tady se skloňují motivace v řádu dvou tří desítek tisíc.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:24
Škoda Yeti Laurin&Klement: Jen pro 4x4, stojí od 683.900 Kč Nazev clanku na ktery jsi ty sam daval odkaz, porad se bavime o 20-30 tisicich?
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:34
Ano, ten kdo kupuje captura neuvažuje o Yetim, to snad víš. Yeti je nahoře jako důkaz toho pravého (bez ohledu na jakostní či velikostní třídu).
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:42
Tak proc jsi sem toho Yetiho tahal? Ja se bavil o rozdilu ceny vetsim nez 20-30 tisic, jenze to se ti ted prave nehodi do kramu :no:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:14
GTi .... ono yeti je skor SUV a capture skor crossover..... yeti zacina na nejakych 14 500 eur..... capture na nejakych 11 000....
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:29
Skutečnost, že se nedokážeš orientovat v delším textu mi nepřičítej k tíži. Yeti je tam velmi důvodně. A to především z toho důvodu, že jeho velikost je dle mého soudu pravým ideálem toho, co čtu na diskusi - výborné auto pro volný čas atd...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:34
yeti je cenovo inde ako capture.... velkost auta nehra rolu....

evoque je velkostne to co sportage a predsa tie auta nie su konkurentami ;-)

tak vidis... mas medzery ale casom sa doucis
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:36
Aha... :*) >:D
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:38
Tester vyjádřil charakteristiku auta trošku jinak - trefa do černého.

Jak k tomu přistupovat? Captur je alternativa k autům jako C3 Picasso, nikoli Škoda Yeti, která je samozřejmě o třídu jinde. Ano, je to takový malý Qashqai, který si koupíš místo Golfu proto, že v něm je víc místa a vypadá... ne, lépe ne, jen zajímavěji. Golf je ve spoustě věcí lepší, jenže... kdo to ocení? Kdo si to vůbec před koupí uvědomí?

Mně se tu opět vrací mé nedávné dilema u Mazdy - SUV nižší střední dokáže prostorově konkurovat střední a díky levnější technice dokáže udržet nižší cenu. V tom je celé kouzlo CX-5 ve srovnání s 6 a v tom je (může být) kouzlo Capturu při srovnání s Meganem, respektive jiným kompaktem.

Čtyřkolka by byla hezká jako třešnička na dortu, ale jinak asi opravdu zbytečná... za příplatek 50.000 by si to nikdo nekoupil... tedy alespoň u nás.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:42
tiez sa to snazim niektorym vysvetlit ze yeti je inde ako captur ale nie je to sranda....

presne tak... capture je alternativa k autam ako C3 picasso, SX4 v dvojkolke, sandero stepway alebo P2008, fusion ci soul ..... konstrukcne vychadza captur z maleho auta a interier nie je nic ine ako take zvacsene clio... kdez to yeti je na podvozku O2 a interierovo je to tiez auto o triedu vyssie... a ano najvacsi rozdiel je v cene....

zakaznik ktory zvazuje capture tak urcite nezvazuje yetiho .... to je ako keby zakaznik rozmyslal medzi sportagom a RR evoque .... ceny su predsa jasne rozdielne a aj zameranie auta
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:48
Jo jo, těžko se uchopuje tenhle segment. Nahoře píši o tom základním, tedy o té nelogičnosti - velký malý vůz. Na to navazuji větu, že ovšem se na věc nedívejme tak, jak by člověk chtěl, ale jak bude muset. A právě o to jde. To neustálé umenšování aut do délky a jejich růst do výšky (jediný možný směr) :-) mi moc neladí. No a ten Yeti, ten tam není jako konkurent capturu, ale jako důstojná verze sice malého, přesto prostorově nepodskočeného modelu plus mínus dané kategorie.

Vím, o tom mazda dilematu jsem četl u tebe tuším na blogu. S tím souhlas.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:54
Yeti není stejná kategorie, je to bez diskusí o třídu větší auto, se vším co k tomu patří, od techniky přes prostor až po cenu. Jistě, chápu obtížnost tvé situace, kdy není možné argumentovat konkurenčním koncernovým vozem... ale vydrž, až přijde Taigun, bude teprve možné se do Capturu opřít s plnou parádou ;-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:57
presne tak... lenze GTImu nevysvetlis.... ale snad sa casom douci zakladne veci
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:02
Ta těžkouchopitelnost vyplývá z toho, že VW takové auto nemá. Až ho mít bude, přijde i prozření ohledně podstaty subsegmentu :-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:23
Polo Cross?
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:26
Jo, krásný vůz, ale to je v podstatě stále klasický hatchback.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:44
Le Qashqai je takisto hatchback:
[odkaz]
- je len umelo (marketingovo) posúvaný do skupiny crossoverov.
Kto v ňom sedel vie svoje...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:53
No ten Q těží z té své pohledové drsnosti. Ty hranice mezi předmětnými subsegmenty nejsou vždy zcela zřetelné. Osobně v podstatě model captur prodejně nechápu, je tu clio a captur nic dalšího než prostor nad hlavou nepřináší.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:57
To, že ten model prodejně nechápeš, ale není problémem toho auta. 8-s
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:59
No ten bude mít jiné problémy... :-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:01
Já si to nemyslím, ale uvidíme :-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:03
Mužská audiencia: Captur je pre všetkých zakomplexovaných, ktorí si myslia, že si s týmto autom kupujú SUV - ale v konečnom dôsledku sú na smiech.
Ženská audiencia: ženám sa to auto naozaj môže páčiť - hlavne farebné kombinácie...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:06
:-) :yes:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:03
Je to přesně tak, ženy auta vnímají zcela opačně než muži.

Přítelkyně moje auto nemá ráda, protože je černý, nízký, zamračený, tvrdý a když se tomu dá plnej kotel, spolujezdec označkuje hlavou opěrku. Kožený sedačky kloužou, sedí se v tom pololežmo, zvenku to prská a střílí do výfuku. Keců vždy plno a pak s radostí přesedne do F500... ;-\

Nechápu. >:-[]
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:52
:yes:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:05
>:D Jo, až přijde Taigun, bude o čem psát. Ten bude asi ale trochu menší, ne? Toho Yetiho tak jako tak nepouštěj ze zřetele, je to sice o fous větší auto, ale rozhodně se vyplatí si za Yetiho připlatit, to snad uznáváš.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:30
Taigun nevím, koncept byl ještě o kousek menší a snad to má být na základu Up!, což by bylo o třídu níž.

Připlatit si za Yetiho místo Capturu má asi takový smysl, jako připlatit si za S-klasse místo 5er. Tak prostě otázka nestojí, ty modely hrají jinou ligu, přestože mohou pro specifického kupujícího stanout proti sobě. Tvé vlastní pravidlo je, že třída auta se má ctít... tak se tím řiď ;-) .
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:37
Hezky hodnotíš Yetiho ve vztahu ke capturu ;-) S tím souhlas, ovšem já stále tvrdím, že ta auta velikostně zase tak od sebe vzdálena nejsou.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
To není nic proti Capturu, BMW 5 také není apriori horší auto než S-klasse, je prostě menší. A není to jen o velikosti (Yeti je o 10cm delší), je to i o technice... podívej se na motory u Yeti a u Capturu... ten rozdíl třídy tam je pořád.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:49
Jo, to je bolestné.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:55
Ale není, motory Capturu jsou prostě poplatné B segmentu, Yeti má techniku C, na tom není nic bolestného.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:02
To víš, problémek je v tom, že capturem se majitel hodlá dostat do prestižnější ligy, než s obyčejným cliem. Jenomže právě to "obyčejné" clio je přirozenější model. Tady vidíš, jak to má VW mnohem lépe promyšlené. Komu se líbí crosska a Polo, kupuje cross-Polo, a tomu, kdo chce malé SUV brzy nabídne VW originální jedinečný model. Ty by sis přece také nekoupil captura, nýbrž clio.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:47
Nemyslím že to má VW lépe vymyšlené. Podívej se, jakým úspěchem je pro Nissan Qashqai. Podle mě v tomto VW trošku zaspal dobu (jako se mu to stalo s malým MPV). Já jako staromilec mohu sice smutnit nad koncem Almery, nicméně tržní výsledky Qashqaie jsou pádnou odpovědí na mé pochyby o, jak říkáš, "přirozenosti" toho kterého modelu. Já bych si koupil klidně Captur - je větší a hezčí než Clio.

Cross-Polo nenabídne oproti Polu nic navíc, prostorově je totožné... a na nízkoprofilech podle mého působí poněkud nedomyšleně. Jak mi dávají smysl allroady od Audi, tak Cross-Polo mi smysl nedává.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 18:03
Nečekej od VW designové výboje směrem k novým segmentům, v tom je VW vždy konzervativní. Jenomže holt to za to potom stojí (Tigi). Jinak samozřejmě souhlas, crossky z velkých kombíků ano :-) ;-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:31
Výboje směrem k novým segmentům čekám dnes od každého důležitého hráče. Kdo by to před pár lety řekl do Mercedesu nebo BMW... a podívej se dnes, boj o zákazníka to vyžaduje. Jde jen o to, jak rychle to která značka dokáže implementovat a kde má priority. Původní Tiguan mě osobně za srdce nechytl, až facelift to posunul do přijatelné roviny.

Abychom to vrátili zpět ke Capturu - Renaultu se (opět) podařilo zachytit trend doby a po Scenicu je tu další zajímavý model, který dokáže na malém půdorysu velké věci, aniž by u toho vypadal jako krabice od bot. Kompromisy tu jsou, ale pro cílovou skupinu jsou akceptovatelné. To je aspoň můj tip.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:41
Uvidíme. Pro mne je to příliš křečovitý subsegment.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 21. 5. 2013 11:30
Osobně si nemyslím, že by se majitel Capturu chtěl dostat do jiné ligy, než s Cliem.
To je jakobys napsal, že majitel Tiguanu se chce dostat do jiné ligy (asi ligy Touaregu, pokud dobře chápu), než majitel Golfu.
Spíš jde o to, že crossovery dnes hýbou prodejními žebříčky a tak automobilky chtějí nějaký nabídnout v každém možném segmentu - i přes to, že v některých segmentech to je (bude) v podstatě hloupost. Například crossover ve třídě VW Up! je stejná hloupost, jako Up! s pěti dveřmi, ale pokud budou kupci...
Osobně mám teď taky crossover (dýzl :-( čtyřkolku :-) ) a musím říct, že při běžné jízdě jízdní vlastnosti bez problémů stačí na libovolný standartní HB, přitom je to prostornější a lépe využitelné.
Osobně BYCH tedy bral raději Captur, než Clio, v podstatě mi vzhled přijde v rámci současného Renaultího designového směru lepší, než u Clia. Pochopitelně v nějaké "normální" barevné kombinaci, cirkus už u nás projel loni >:D
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:00
Tento segment je zcela jasně uchopitelný a naprosto logický, vytvořit na půdorysu malého auta něco prostorného či prostornějšího než mají vozy nižší střední, to je ta podstata třídy. Nic víc, nic míň. K čemu ti bude čtyřkolka? V článku to bylo naznačeno jasně, kvůli 3% zákazníků se o jeho implemtaci nevyplatí ani uvažovat ... :-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:16
Pláčeš ve špatné garáži...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:18
Já neplaču, to jsi se netrefil ;-) To, že je Captur povedeným vozem, který v třídě nemá konkurenci, nepopřeš.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:25
Nahoře jsem ti to napsal v prvním příspěvku.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:29
Chápu, argumenty nula, tak kličkuješ jak zajíc :yes:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:36
Přečti si ten příspěvek zvolna, pomalu a trochu, trochu hodně u toho přemýšlej, jsi-li toho schopen. Uvidíš, že když budeš mít trochu i štěstí, že to třeba pochopíš.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:41
;-) opakovat se nebudu, asi máš smutné období, že musí všichni podle tebe někde brečet... S tím zde nepochodíš.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:21
Senioři bude jistě kategorie, která může mít v "civilizované" Evropě slušnou kupní sílu a vyšší stavba vozu prostě od určitého věku znamená plus. Možná, že vývoj jde právě tímto směrem z tohoto racionálního důvodu... Vývoj auta nějakou dobu trvá a myslím, že teď je zrovna doba, kdy novinky v této kategorii mají obrovskou šanci. Fusion je minulost a nové SX4 na mě nedělá dojem, že by mohlo být důstojným nástupcem tohoto nadmíru úspěšného japonce... A ti noví se svým vzhledem snaží zavděčit i kategorii, která zas víc řeší, jak to auto vypadá, než co má pod kapotou...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 15:48
Alternativou k Yetimu je Koleos, ne Captur.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:06
Nedávám ho tam jako třídní alternativu ale jako toho, v jehož garáži budou raptoři plakávat... :-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:28
preco by mali plakavat?

preto ze si to myslis ty? ...... to je velmi prizemne myslenie...

skus uz pisat normalne a nerobit z kazdeho clanku trapas dna.....
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:40
No protože každý mladý kupec si kupuje především v capturu tu podprahovou myšlénku, že je to odolné, všehojízdné auto. Až doma zjistí, že si koupil dvoukolku. Tak se půjde vyplakat do garáže ke kamarádovi, který si pořídil Yetiho na 4x4.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:43
blbost....

capture je mestsky crossover.... a clovek ktory ma oci to vidi a vie co si kupuje a tak nema dovod potom vyplakavat....
KNOFLÍKOVÁ VALKA
Každý není takový blbec, jak se domníváš. Nemá cenu ti to ovšem příliš vysvětlovat. Člověk si tato SUV nekupuje proto, aby brázdil offroad stezky a moc dobře ví, co si koupil. ;-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:45
jemu nevysvetlis, on si asi mysli ze clvoek ktory si kupi mestsky crossover ze s tym asi bude chodit na camel trophy...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:48
Takoví si kupují Clio. A takoví jako jsi ty, ti by zase chtěli auto, s nímž projedou všude, pořídí si captura a pak volají kamaráda s Yetim, aby je přijel vytáhnout ze závěje za barákem... Nemaž si tu veřejně medy falše po tvářích.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:51
keby si nemal kazdeho za hlupaka mozno by s tebou aj bola rec....

nie je nic ubohejsie a jednoduchsie ako tu onanovat nad myslienkou ze ludia pojdu do captura v domneni ze dostavaju SUV... a ze ich potom bude musiet kamarad s yetim vytahovat..... to som sa fakt nasmial.... neblazni, nemas to myslim za potreby
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:50
Ale ano... hodně lidí půjde do Captura protože si myslí že dostanou SUV. Tady s Gtim souhlas, ale ten pohon 4x4 už u nás tak důležitý nebude. Podívejte se, kolik jezdí Sportage či IX35tek, Yeti a všech menších SUV bez 4x4... :-) Stejně jako kamarád s Capturem bude volat 4kolu, velká část řidičů Yeti ho budou volat též >:D
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 21. 5. 2013 11:35
Pointa je v tom, že Yetiho můžeš mít se 4x4, Captur (zatím) nikoliv.
A možná je to i dobře, neboť pokud by Renault použil tu našlapanou konstrukci ze Scénicu RX4, mohl bys auto po koupi rovnou nechat na dílně >:D

(jo, já vím, že by tam šlo spíš něco od Nissanu, co se hned po padesáti metrech nerozpadne)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 16:55
Jen blázen může vlastní myšlenku podsouvat druhým co? Ty musíš pochopit to, co potenciální zákazníci Capturu chápou již před nákupem. Nikdo si tato auta nekupuje pro offroadové výkony, ale pro jiné jejich vlastnosti a schopnosti. A to že zapadnou můžeš i se čtyřkolkou si ověř třeba v jednom nedávném díle Autosalonu...
KNOFLÍKOVÁ VALKA
Počítám, že tobě by vyhovovalo, kdyby měl catur poháněné jen jedno kolo... >:D :no:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:07
opat odpoved aka ti vyhovuje...... clovek ti povie pravdu ( grifith ) a ty odpvedas uplne nezmyselne posmeskami a podsuvas opat svoje nezmyselne myslienky inym... ale pochop ze nie kazdy je blazon ako ty....
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:13
Neblazni, s tym pohonom jedneho kola to radsej nahlas nevrav, lebo v dalsej generacii tie pohony budu mat vsetky auta VW group od stredu nadol ;))))
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:16
Jo, pohon rezervy.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:44
Ach jo, s tebou je to marný. Zase si vymýšlíš, co to prosím je za nemoc? Abych věděl, čemu se vyhýbat.... :no: Ty nemáš argumenty, meleš tu hovadiny o autě o třídu výš a myslíš si, co nejsi za hrdinu, Jsi zde pro smích, jen opravdu chytrý člověk to dokáže pochopit, uzná chybu, sklopí ocas a odchází.... to ty neumíš ;-\
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 21. 5. 2013 11:38
Že tě baví dělat si z tych děcek srandu >:D :yes:
KNOFLÍKOVÁ VALKA
Captur ovšem nabídne MNOHEM víc prostoru než Clio a jako bonus vypadá zajímavěji, viz Golf vs. Qashqai... a o tom to celé je.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
Právě, že ne, to "mnohem víc" je šalba novosti. Nabídne ti takřka to samé co clio, jen ve vyšším kabátě.
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:08
lenze kratke clio nema 377litrovy kufor a 2606mm razvor.... ale to by si si musel o tych autach trosku aj viac nastudovat aby si bol v obraze

no a za dalsie by si neveril ako sa ti takych 20cm svetlej vysky moze hodit aj v meste... prid si zajazdit na slovenske cesty
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 17:24
Si to pleteš s autobusem, ne? Nechtěl bys doufám v capturu vozit kámoše nastojato? >:D ;-)
KNOFLÍKOVÁ VALKA
| 20. 5. 2013 19:38
Nabídne prostor pro čtyři lidi a dostatek zavazadel, na úrovni kompaktu. A to se počítá.
TAK SI TO SHRNEME
Ošklivé, nespolehlivé - a francouzská "kvalita" - chcete dieselové SUV? Jděte do [odkaz] - ovšem pokud můžete, doporučuji počkat na facelift ;-)
TAK SI TO SHRNEME
Tak si ti shrňme, blázen se nám zase dostavil, takže rychle volejte psychiatrii Kroměříž ;-) že ty jim taky pořád zdrháš....
TAK SI TO SHRNEME
| 20. 5. 2013 17:15
tak ono aj ty podobne ako aj GTi mas trosku nedostatky v zakladnych veciach... capture je mestsky crossover.... kdez to yeti je normalne SUV.... samozrejme tieto odlisnosti a koncepcia oboch aut sa prenasa aj do ceny...
TAK SI TO SHRNEME
| 20. 5. 2013 18:53
Nevím, co ty si představuješ pod pojmy SUV a crossower, ale když koukám do ceníku, tak Yeti 4WD 2.0 TDI ve verzi fresch je za 450 000, zatímco Capture 1,5 DCI samozřejmě pouze v 2WD přijde na nějakých 430 000.
Ceny jsou tedy podobné, velikost taky, i když do Yeti toho díky jeho koncepci a hranatosti naložíte víc. Ne každému jde ale o to, aby z auta dělal MPV nebo stěhovák.
Capture tedy boduje vzhledem, ale to je asi tak všechno. Daster je určitě jedno z nejlevnějších SUV, ale hezký také není. Když má Renault k dispozici technologii 4wd, nechápu, proč ji neuplatnil také u Capturu. Daster mladé sportovce, co jezdí v zimě na hory moc neosloví, Capture by mohl, kdyby ....
TAK SI TO SHRNEME
| 21. 5. 2013 11:43
Pár korekcí:
- crossover
- fresh
- Captur
- Duster
TRENĎÁČEK
| 20. 5. 2013 17:23
Dosť bolo pláče, pojďme na dřeň. Přes své silniční nepřehlédnutelné hendikepy je nutno captura vnímat na pořadu dne. Samozřejmě se neejdná o třídní referenci, klasiku dokonale stříženého modelu YETI, přesto si captur zaslouží náš interes. Představuji si v něm nějaké to mládě, takříkajíc silničního holoubka, který sice naoko opovrhuje genetickými znaky metrosexuálů, přesto nějaká ta kérka pod kolenním vazem vypovídá o tom, že i náš trenďáček jakkoliv ležérní, touží po uznání okolí. Jasně, není to zatím na čtyřkolo, není to zatím ani na šestikvalt 8-s , ale což, jednou bude líp...

Tak ovšem, co pořídit - bicolor? Zebráčka na střeše? No dovol, to snad už by bylo i na tebe dost. Černouška? Nezlob se, ale ne, tenhle odstín mu nesedí. Chce to jiskřivou zářivou barvičku, a jak jsem se dozvěděl na diskusi, pokud pojedeš mimo katastr obce, nezapomeň dát za přední okno povolení od rodičů. Táta tě pak se svým Yetim přijede vytáhnout ze závěje, ale máš recht, jak píšeš - městský crossover.

P.S. Ruku na srdce - Že bys raději toho yetiho - [odkaz] No nejsi v tom osamocený, toho by chtěl každý...

BRAVO YETI :yes:
TRENĎÁČEK
| 20. 5. 2013 17:32
Nez takoveho Yetiho, to radeji 2 Dustery, muzes pak spolecne s manzelkou ci nekym jinym z rodiny vytahovat 2 Yeti soucasne, kdyz zapadnou... >:-[]
TRENĎÁČEK
| 20. 5. 2013 17:54
BRAVWOOOO :yes: :yes: :yes:
TRENĎÁČEK
| 20. 5. 2013 17:55
Ani jedno! >:D Je to malý a zepředu obě auta ošklivý ! >:D Bral bych do svýho auta ten šuplik z Capturu :-) To se mi líbí :-)

P.S. Ještě je otázka, jestli ho táta přijede s Yetim vytáhnout. Aby tátu taky netahal.... třeba Koleos :D:D >:D Protože ten Yeti 4x4 se také nevyskytuje v ČR nejčastěji >:D
TRENĎÁČEK
| 20. 5. 2013 18:01
>:D To je pravda.
TRENĎÁČEK
| 20. 5. 2013 19:51
Tak to máme totální vrchol, GTI si vymyslí vlastní nesmysly, představuje je za obecně známou pravdu a ještě si to tu znovu zopakuje, jakek že to není kabrňák. Třídní rozdíly jej netrápí, on má vlastní svět, vlastní třídy a co s čím srovná, tak to budou srovnávat všichni. Jo a jak to nemá náhon na všech pět kol, tak to je houby auto ...
K té barvě, máš jich v nabídce málo těch jikřivých zářivých? Chybí ti tam nějaká oblíbená?
Chápu, že je třeba brát tvoje příspěvky s nadsázkou, někdy to prostě jen přeháníš a ženeš do extrémů :-) Ale to by jsi nebyl ty...
SVETLA VYSKA
| 20. 5. 2013 17:35
Poprosim zdroj informacii o svetlej vyske 200mm.
no, proc ne...
| 20. 5. 2013 18:07
ale 500L je porad lepsi volba. S 1.6 d 77kW a traction control je pro tuhle potrebu dokonala... ;-)
Když může mít i malá panda 4wd, tak proč ne Captur
| 20. 5. 2013 18:24
Odpověď na úvodní otázku článku (Proč SUV) je celkem jednoduchá. Je to kromě vyšší světlosti i pohon 4x4. Kdo žije na horách, na českomoravské vrchovině a jezdí po českých okreskách přesně ví proč. Pro mne SUV 2WD nedává smysl. Tedy pokud nechcete vyhodit peníze jenom za to, že sedíte o pár cm výš a starším lidem se lépe nastupuje.
Když už tu je auto, které není zbytečně veliké, ani mrňavé, jako třeba ta Panda - je prostě akorát, není předražené, dokonce ani v provedení DCI a dokonce je i hezké (narozdíl třeba od škody Yeti), tak zase nemá 4WD. Je to k naštvání. A dělat z necnosti výhodu je prostě ubohé. Může to kdokoliv okecávat, jak chce, ale volba pohonu by měla být na straně zákazníka. Já bych si tohle auto koupit šel hned, ale bez 4wd je to pro mne k ničemu.
Pokud mám při každé cestě na hory nasazovat sněhové řetězy na auto, které se tváří, jako SUV, tak kromě toho, že bych u toho vypadal, jako popletený trouba, tak z tohodle tělocviku jsem už opravdu dávno vyrostl. No, a pokud si mám vybírat jen z 2WD, tak tady je ta paleta možností nesrovnatelně větší. Tohle je od renaultu kapitální békovina. Kdyby do toho dali alespoň uzávěru diferáku, aby se z faktické "jednokolky", stala alespoň skutečná dvoukolka, tak by se nutnost nasazování řeťezů omezilo jen na výše položená horská střediska za stížených podmínek, ale takhle je to jen SUV neSUV dobré tak na ohromení sousedky, která autům nerozumí.
Škoda. Renault se tak v mém případě připravil minimálně o jednoho zákazníka.
| 20. 5. 2013 20:07
Dneska se to tady teda pěkně houfuje. Co prosím nechápete na vysvětleném faktu z článku, proč není Captur čtyřkolkou? Zdě se ti rentabilní, dělat pohon všech kol pro mizivé procentu zákazníků?
Zkus to stejně jako GTI. Zamyslete se na co přesně tyto auta jsou a co všechno zákazníci preferují. Potřebuješ auto na hory, aby jsi neměl problémy? Pak pro eteb Captur nebude a ani nechce být. Auto si nechce hrát na offroad. Vše bylo již napsáno výše. Kdo chce, pochopí, kdo nechce, má smolíčka. :-)
| 20. 5. 2013 22:49
Ale on by mohl být. Já spíše spatřuji problém v jediném co jaro62 píše a to je cena. Líbí se mu vůz za přijatelnou cenu s Dci, jenže kdyby měl 4x4, tak by cena mohla být o 60 tisíc výše? (soudím dle příplatku za 4x4 u Koleose) To už by ale pro něj poté ten Captur nemusel být tak lákavou nabídkou. :-)
| 20. 5. 2013 22:59
Ale vysvětli mi jeden důvod, proč by tento model měl být 4x4? Pro ty plus mínus tři procenta zákazníků? Já tvrdím, nesmysl. Ano, rozhodujícím faktorem zde je cena, která by se aplikací 4x4 naúměrně zvedla. U auta tohoto ražení to prostě není třeba. Nebo jak jinak by jsi my vysvětlil, že Yeti se jako čtyřkolka v benzínu nabízí až od 1,8 TSi či 2,0 TDi? I Škoda si za pohon všech kol žádá 45 tisíc... Kdo chce Renault dCi se čtyřkolkou, má možnost vzít Koleos.
Znalci
| 20. 5. 2013 19:07
Jooo když se sejde Péťa Bajza s bloggerem, bejvá sranda. Jeden nemá ještě ani řidičák, druhej má doma Polo z Německa, ale oba jsou světaznalci a o autech by mohli vyučovat. Teorii. A jeden soutěží o nejčastějšího diskutujícího. >:D

Koukám, že se tady vyrojilo znalců. A dost z nich neumí ani napsat správně název auta. No aspoň je sranda. Důležitý bude, co lidi očekávaj od crossoveru. A mám dojem, že většina z nich má rozum, takže bych volbu nechal na nich.

To že VW nemá na captura odpověď, asi nikdo nemůže zpochybnit. A polo cross? No to už rovnou Fabia junior... Srovnat Yetiho s Capturem může fakt jen *. Jiná třída, jinej druh auta... Ale i tací se najdou... 8-s Kam to tady spěje...
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 20. 5. 2013 19:38
Jestli tomu jako dobře rozumím, tak přidanou crossoverovou hodnotou je u horního modelu především snímatelný a vypratelný potah sedadel - [odkaz] 8-s 8-s Díky, tohle už jsem absolvoval v osmdesátých létech >:D

Také jsem poměrně rád, že mi tu experti votevřeli konečně voko - čtyřkolka je na nic, v autě, jak tu psal jeden loeb jde stejně jenom o ruce a o nohy, takže tohle se dá shrnout do přehledné sentence, že čtyřkolky vlastně jezdí jenom antouškové. No, úvaha a názor hodný skutečných mistrů silnic >:-[]

Tak, že by design bylo to, co přitáhne jezdecké srdéčko, když pětikvalt to asi nebude? Dejme si malou ukázku - [odkaz] 8-s 8-s No tohle mi tedy náležitě popiš...

Takže tradiční závěr - nemáš jediný důvod směrovat své kroky jinam, než sem - [odkaz] [odkaz] Ano, toto JE auto. Teď už jde jenom o to, jestli i ty víš, co dělá auto autem... [odkaz]

P.S. Co šuplík? Dobrý? >:D ;-)

Dnes velmi sebejistě - BRAVO ŠKODA :yes: :-! :-!
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 20. 5. 2013 19:52
[odkaz] i nove Yeti bledne pred takovou "ojetinou" >:-[]
Stejne nesmyslny prispevek, jako ty tvoje >:D
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 20. 5. 2013 20:00
Ti doma plyšák natáhl bačkory, že sem pořád rveš to hnusný černý hřbitovní auto a vši mají podle tebe brečet? Špatnej den, to chápu, musí to být pech obhajovat neobhajitelné ;-)
Ty zde pořád opakuješ, jak to auto vlastně nechápeš, tak proč o něm pořád píšeš, když tomu nerozumíš a nechápeš to? Tady ti to nikdo do hlavy nenarve, to musíš sám v sobě. Stejně tak ten pohon nejlíp na všech pět kol, to je dogma, kdo má vzhled SUV, hned nutně potřebuje pohon všeho kulatýho co na autě je. A kdo nemá, není pro tebe IN a hned ho musí někdo někde ze závěje tahat. Tak jukni na ty možnosti dvoukolky a čtyřkolky - psal jsem ti to už výše, v jednom z dílů Autosalonu je to dobře ukázáno. Koukni na to ;-)
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 20. 5. 2013 20:03
[odkaz]
Kdyby to nahodou neumel najit >:-[]
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 20. 5. 2013 20:08
Neusnadňuj mu to tak, stejně budem označeni za blázny a to, co je v testu je, v reálu není pravda. A přece Yeti je zcela něco jiného, Captur mu nesahá ani po ventilky.
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 20. 5. 2013 20:31
Volkswagen Taigun má poháněnou pouze přední nápravu, pohon 4x4 u tak malého SUV nedává příliš smysl.
Šéf vývoje Hackenberg prohlásil, že úprava platformy New Small Family na pohon všech kol by si vyžádala vysoké investice. A na to teď německý koncern rozhodně nemá myšlenky.
Zdroj: [odkaz]
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 20. 5. 2013 20:37
Čím více GTI brečí, tím je auto lepší, toť axiom.
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 21. 5. 2013 00:05
:yes: :-)
TEPLÁKOVÝ KOVBOJ
| 20. 5. 2013 21:21
Slusny, slusny....clovek co ma na auto 300-500 tisic je odkazan na auto od 680 tisic.... mno >:D
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 20:33
Zdravím všechny diskutující. Pár svých postřehů. Recenzi jsem sice moc nečetl, zaměřil jsem se na fotky a zde jsou mé dojmy (chápu, že někteří mohou oponovat, že podle fotek hodnotí jen blázen). Zda je design auta povedený vždy záleží na "chuti" každého z nás, takže jej nebudu komentovat. Ale několik věci, které mému oku neunikly:

1) Chápu, že je to dnes modní a po designové stránce i efektní, ale kdo z vás by rád měl pořád opacaný volant a středový panel. Je to takový detail, ale když zasvítí slunce, tak ty otisky jsou vidět na míle daleko a nepůsobí to zrovna hezky...ale třeba ten, kdo si to koupí, rád nosí u sebe hadřík a po každé jízdě vše důkladně otře, aby se náhodou kolemjoucí nelekl co za "prase" v tom přijelo...Nevím, ale tohle mi moc praktické nepříjde.

2) Drobné detaily, které nějak soudruhům z Renaultu utekly. Např. "dvířka" k nádrži (nejde o to, zda je uzamykatelné, případně otvíratelné tlačítkem z interiéru), ale když už dělám ten design a hraju si s texturou na střeše, bílé rámečky...to vše beru, ale proč ty dvířka mají tak stupidní otvor dole, že přes něj vidím těsnění? Další věc, to nelze poznat z fotek, ale viděl jsem videotest Autosalonu na Primě a ten šuplík, byť je to dobrý nápad, lehce přístupný, ale když to típek zavírá, tak mi nepříjde, že by to šlo dvakrát snadno - chtělo by to více preciznosti, ale třeba autorizovaný servis posuvný mechanismus promaže během každé servisní prohlídky. Přihrádna nad navigací, proč tam soudruzi nedali pogumovanou vložku, aby případné předměty tolik nechrastily? Naopak schránka pod navigací, před řadící pákou by si nějaká dvířka zasloužila, škoda. Efektní jsou naopak "přihrádky" za předními sedadly. Po designové strácne se to někomu opravdu může libít, ale ta praktičnost...už vidím borce, který tam strká několik volných A4...to musí být vážně zážitek...ale chápu, že když jde o styl ostatní jde stranou :-) Slušně vybavená verze a bez loketní opěrky? To myslí vážně? Dobře, asi si řekli, že když v MB do Rapidu dali loketní opěrku, kterou si člověk musí přizvednout, když chce pracovat s ruční brzdou, tak Capturu raději nedají žádnou...detail, který nezamrzí v třídě miniaut, ale tady...

3) A teď to hlavní.... co ty plasty v interiéru? Vzdledem k tomu, že mnozí odsoudili Škodu za to, že Rapid nemá měkčené plasty, ale jen ty tvrdé, tak pár slov k plastům Capturu. Z fotek vyplývá, že je to dokonalá přehlídka tvrdých plastů, byť horní díl má nějakou texturu, ale jinak je to plast, plast a zase plast. Ale tady to není problém, protože to není Škodovka. Takže Captur si dle mého zaslouží stejnou kritiku jako Rapid, i když na stranu druhou by žádná kritika nemusela padnout, protože na danou třídu to vlastně ani nikdo nečeká, že plasty budou měkčené. Jen mě to tak napadlo, že měkké plasty se řeší u Škodovek, ale u jiných např. u Toyoty se to neřeší, byť je používá s oblibou...ale Toyota jde na to chytře, tvrdé plasty se dají recyklovat a Toyota přeci soucití s životním prostředím a pokud to tak i prezentuje, pak zákazník v tom problém nevídí a je dokonce spokojen jak je ohleduplný k naší malé modré planetě.

4) Co se týče jízdních dojmů a ostatní funkčnosti, tak si nejdříve Captur vyzkouším a pak budu dále komentovat...
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 20:40
Poznat tvrdej plast z fotky, to je kumšt... >:D Tvůj první příspěvek na ACZ, a hned taková výuka.

PS: Ten opacaný (?) volant je za příplatek, nikdo tě do něj nutit nebude. ;-)
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 21:28
Nějak se začít musí...každý napsal svůj první příspěvek :-) A výuka to rozhodně nebyla ;-)
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 21:34
Výuku jsem myslel jako dlouhý povídání. To byla narážka na některý spisovatele, co píšou sloh a v podstatě nenapíšou nic. :-) To jsem nemyslel špatně. Sorry. Jen mi přišlo úsměvný kritizovat něco z fotky, a rovnou to srovnat s králem PVC Rapidem.
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 20:40
1) Černý lesklý plast najdeš jak v Golfu, tak na faceliftovaném Superbu. Ať svítí nebo nesvítí sluníčko, tak auto při řízení řídím a nekoukám na to, jestli mi někdo palcuje plast.

3) Jel jsem jak testovaný Rapid z minulého testu dokonce ve stejné konfiguraci a jel jsem Clio, které vychází z Rapidu.... a plasty z Rapidu na plasty Clia nemají ani zdaleka.
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 21:25
To je pravda a já to nikde nepopíral a netvrdím, že v Golfu či Superbu to oceňuji...taky bych to nechtěl. Nicméně, VW to udělal trochu chytřeji alespoň co se týče volantu (ten člověk používá nejvíce že :-) ) a onen černý lesklý plast dal tak, aby ruce s ním nepřišly tolik do kontaktu, takže je to prostě menší zlo. V každém případě tahle povrchová úprava se mi nelibí snad v žádném autě, ale alespoň to není na klikách od dveří jako tuším v 208.

Jo, já zatím Clio nejel, takže težko soudit, ale díky za tvůj názor a hodnocení.
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 22:17
Taky bych se obešel bez černého klavírového laku, nechápu tu módu, ale je to bohužel všude, i v tom Superbu se to zapalcuje.
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 22:56
Jo to je taková samoúčelná hovadina. Mám něco v tom stylu mezi loketní opěrkou a řadící pákou a je tam vidět každý otisk :no: Leštit to jde blbě :no: ale když už to jako teda naleštíš, vypadá to slušně :-)
několik málo postřehů
| 21. 5. 2013 18:06
:-) jo ty v Renaultu jsou hnusnější a smrdí..asi made in China..
Uff..to jsou zase bláboly!!
Rapid je rozhodně kvalitou výše než Clio. ;-) !!!
Ale toto autíčko se myslím Renaultu designem moc povedlo..tady tleskám..
Jen detaily u Capturu mohly být doladěny lépe,ale je to francouz..tak co.
A cena bude asi docela přijatelná.Tak mu něco málo odpustíme.. :-)
několik málo postřehů
| 20. 5. 2013 23:59
Plasty v Capture sú mäkšie než v Rapide, nesúdim z fotiek ;-)

A nové Toyoty - Auris, RAV 4 2013 - majú výbnorné mäkké plasty. Najprv si do auta sadni než budeš hodnotiť mäkkosť plastov.
několik málo postřehů
| 21. 5. 2013 08:50
A je to tady...člověk použije jeden příklad a hned si to někteří zobecní. Ano, nový Auris a nová RAVka mají měkčené plasty, to dobře vím. Jenže, a to uznáš i ty, se jedná o auta vyšší třídy než je Rapid. Auris je velikost Golfu, Octavie, 308, C4, atd...a RAVka je ještě výše. Ale pokud si vemu třeba takovu Yarisku, což je Rapidu nejblíže co se týče vnitřního prostoru (nepočítám kufr), tak tam jsou plasty výhradně tvrdé, jen tuším od Active výbavy jsou některé díly měkčené (ty šedé; v případě verze Trend jsou to ty bílé). Ano Yarisem jsem jel a považuju toho malé auto za povedené a neměl bych s ním problém. Ale třeba takový Prius je taky slušná přehlídka tvrdých plastů a zpracování je bídné (taky jsem jezdil) a jedná se o kategorii výše. Ale u Priusu se hlavně hraje na technologie a hybridní soustavu.

V obecné rovině tady nejde o značku auta nebo konkrétní model, ale o fakt, že mnozí kritizují u jednoho to, co druhý má jako standard a u něj to problém není. Nic více. Proto jsem uvedl příklad Toyoty, kterou uznávám.
několik málo postřehů
| 21. 5. 2013 13:17
Áno v tom máš samozrejme pravdu.
několik málo postřehů
| 21. 5. 2013 09:04
Jedna malá otázka: Jak se pozná měkčí tvrdý plast? To jako že na něj zatlačíš a cítíš jak se celý prohne a tím je měkčí? Pokud je plast měkčený, pak samozřejmě může být více úrovní měkkosti...ale už od začátku je ten plast měkčený.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 20:43
Nic není ještě růžové, po době klopýtání se Renault vrací a tvoří opět auta na špici tříd, kam auta patří. Výborné až skvělé Clio, které přesvědčí jízdou, teď Capture, opět jízdní pecka...

Pokud někdo z francouzské trojky krizi přežije a má nejvíce nakročeno, je to Renault... Nezbývá než držet palce a těšit se na nové modely v nastolené filosofii, pokud bude Megane tak výborně jezdit jako Clio a Capture, Vivat :yes:
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 20:50
Souhlasím s Tebou, je vidět, že Renault se zamyslel a začal dělat konečně auta, která se líbí, jízdně jsou více než solidní. Nechme se překvapit, co dalšího náš od Renaultu čeká :yes:
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:00
No myslím, že jízdně byly renaulty vždycky solidní, taková Laguna I.generace, to byla bomba. Nejvíc renaultu ublížila doba přechodu z klíče na kartu, kdy elektronika haprovala, ale dnes už se není čeho bát. A hands free karta je naprosto pohodová záležitost. Design je špičkovej, kvalita vysoká, mám druhýho Megana a na podzim bude třetí. Neměnil bych. A nikdy mě nezradila ani technika. Což se o služebních autech nejmenovaného koncernu při podobnym nájezdu říct nedá.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:11
Megan III není špatné auto, v konfiguraci třeba s 1,6 dCi nebo 1,5 dCi případně 1,2 TCe, v kombíku a v dobré výbavě třeba Dynamique je fajn... Ale taky uznávám, že je tu dost konkurentů, kteří ho sice nedrtí, ale jsou možná o něco lepší...

... a hlavně...

Po svezení krátkým i dlouhým Cliem si říkám, že koupě současného Meganu by mohla mrzet, jestli nový půjde ve šlépějích Clia... Clio třeba podle mě i na 16" kolech lépe filtruje nerovnosti, méně bouchá a má lepší třeba navigaci než Megane...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:25
No mám vybráno Megane grandtour 1,6 dCi Dynamique, ale poslední dobou do mě manželka hustí, že by chtěla spíš benzín, tak možná zvážím tu samou výbavu s 1,2 TCe a za ušetřenej peníz dovolená na Azurovym pobřeží. :-) Pokud by už byla 1,2 TCe 96 kW, to už bych snad přemýšlel i já. :-)
Konkurenci moc neřeším, max se mi líbí Ceed combi, ale narovinu. Já mám známý u Renaultu, a ta cena bude hooodně dobrá. A počkat na novej model? No ten bude možná příští rok na podzim? Myšleno Grandtour. To se mi čekat nechce. Mě se líbí Megane teď po FL. Clio grandtour je super, ale já mám dvě děti, 9 a 5 let, a to už by nebylo ono. Chtělo to o těch 6 cm delší rozvor. Jako u Megana grandtour.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:40
Pokud chce žena benzín, tak rozhodně vyzkoušet i atmosferickou šestnáctistovku. Věřte nebo ne, ale je živější, lepší reakce na plyn, lepší průběh výkonu, velmi slušný výkon, lepší reálná spotřeba. Jediné v čem je 1.2 TCe lepší, je tichost a zátah někde mezi třemi a čtyřmi tisíci. JInak je to však TCe jako každé jiné, tedy ne moc povedený motor s řadou neduhů.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:45
1,6 16V byl dobrý leda tak ještě ve verzi s Euro III, s Euro V už zdaleka není takový.

Živější rozhodně není,reálně, ano, řve, což klamně naskuje zrychlení, řve i na dálnici ve 130, kdy točí cca 3600-3800 ot., šestikvalt úplně stejně. 1,2 TCe je kultivovaný i v těchto rychlostech, které zvládá s elegancí, tichostí.

PS: Pokud máš vůbec řidičák, tak chápu, že umíš auto hodnotit jen podle zátahu motoru a pociťovaného hluku, ale jinak evidentně vůbec... takových je tady více.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:53
Jistě, člověk tady vypíše X aspektů, ale jinak hodnotím jen podle zátahu. Velmi jasné >:D
Přesedal jsem z auta do auta. Nicméně každý kus je jiný, třeba jsem jen narazil na velmi dobře rozjetou 1.6. Každopádně reakcemi ten motor bude asi vždy dál. O zbytku asi netřeba se bavit, každý holt internetovým hospodským odborníkem...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:56
Turbo není atmosféra, kdo to nechápe, turbo neocení.

Ty hospodký odborníku, otáčky v jednotlivých rychlostech jsou fakta...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:46
No 1,6 16V mám teď, a co jsem měl možnost jí zkusit v MIII, tak mě to docela zklamalo. Sice je to 6ti kvalt, ale zpřevodovaný je to dost podobně, takže za mně ne.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:48
Dokonce bych i 1,6 16V volil s pětikvaltem ve slabší verzi, nemá přesuvník a těch pár kW nejde v praxi vůbec poznat.

Na 1,6 16V mám taky něco najeto... pravda, motor má teď už přes 330t km, je otázkou, jestli to TCe taky tak dobře zvládne, ale to se neví nikdy...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:02
330t km je pěkná porce. Moje první auto byla Škoda 440 Spartak po dědovi z roku 1956, a ta měla najeto mnohem víc. Neskutečná kára. O tom se dnešním autům může zdát. :-) No počítám, že auto budu mít zase po dobu lízingu 5-6 let, takže těch 150t km bude strop. Je pravda, že MGt II, co mám teď, mi bude líto, protože to bylo zlatý auto a je jako nový, protože o auto se starám, ale změna je život.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:25
To bych až skoro nevěřil. Octavku měl můj děda a vím z jeho vyprávění jak se musely mazat ložiska a jak vše potřebovalo péči a to hned po vyjetí z továrny :-) Ale zase to byla poctivá kovářská práce
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:37
To teda byla. Tam si nacouval do podezdívky a auto bylo netknutý. Jo spartak. Chromovanej fous vepředu, chromovaný nárazníky, uvnitř nádhera. A věř mi, že mi lidi mávali. O práci se staral děda automechanik, vyrobil mi dokonce i tempomat. :-) Neskutečný. Zatáhnul jsie za lanko a jelo to samo. Alezas jsem to musel sám vypnout.:-D Dokonce jsem měl i nabídky na koupi do zahraničí. Nakonec jsem ho prodal jednomu sběrateli, u kterýho jsem měl jisttu, že neskončí ve šrotu. Ale to byla jízdní škola. Krása.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:02
Hele, já vim že je to offtopic, ale musím se ti pochlubit, tebe by to jako fanouška značky mohlo zajímat >:D Včera sem se projel v Renaultí V6 3.0 Benzín z 90tek :-) To byl panečku sametovej zvuk a i zátah. Na to že to bylo v pojízdné krabici ( Espace) Tak i přes to :yes:

Škoda, že už se to nedává dnes třeba do Lagun :-) Jen ta spotřeba >:D
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:17
Tak to závidím... ale tady někdo v ulici má se šestiválcem Avantime, tak za ním asi zajdu až ho potkám a trumfnu tě >:-[]
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:51
To jo >:D Ten působí více aerodynamicky >:D Motor není vše no.. >:D
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:49
Ok, v pořádku, to byl jen můj postřeh kdy jsem přesedal z jednoho do druhého ;-)
Renaultovo probuzení
Osobně si myslím, že pokud přemýšlí nad 1,6 dCi, tak by to byl celkem velký skok až k atmosférické 1,6. Nic proti ní, jede na svůj objem a emisní uškrcenost poměrně hezky a za ušetřené peníze by byly asi dvě cesty kolem světa. >:D Předností TCe bych řekl že je spíše zátah od mnohem nižších otáček než 3000. Bavím se zde o verzi 96kw.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:53
Předností krom výkonu je u TCe kultivovanost, motor ve 130 jde v Meganu slyšet stejně jako 1,6 16V ve 90. Chce to trochu jinak jezdit, ale akustická pohoda je akustická pohoda.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:59
Netvrdil jsem jedinou předností, ale chtěl jsem spíš uvést na správnou míru, kdy TCe 96kw tahá :-) Zcela nepochybně bude i akustická pohoda lepší, přeci jen si řekněme, že 1,6 není vyložený tichošlápek.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:31
ani omylom, s EU V je atmo 1,6 totalna zdochlina ;-)
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:48
Motor se dynamicky plně vyrovná 1,2 TSi 63kw, jen je třeba s ním jezdit jako s atmosférou, nikoliv se domnívat, že ono to povalí od 1500. Zrychlení 0-100 srovnatelné, pružné zrychlení na 5. rychlostní stupeň lepší ve prospěch Fluencu. Fakt je to tak hrozné? Subjektivní pocity jsou věc jedna, na ty objektivní máme stopky.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:17
Jenže TSI 63 kW má jen 63 kW, 1,6 má 74 a 81 kW (pokud se nepletu)... Ono to jak jsem jednou psal pro mne není jen o té pržnosti... já si oblíbil turba pro to, co mi u mé atmosféry vadí, krátké převody, což při 35t km je prostě otrava na delšíc trasách... samozřejmě plynulá gradace výkonu je zábavná... jen kolikrát je ten prostor na našich cestách necestách k zábavě 8-s
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:23
ANo turbo, je turbo, nepopírám, že by se mi také více nelíbilo. Jen jsem reagoval na dezinformaci, jaká je ta poslední evoluce 1,6 zdechlina a že turbo není samospasitelné ;-)
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 09:17
Díval jsem se na test proti stopkám ve vedlejším testům a tam fluence úplně v pružnosti propadl, takže je jasné, že to žádná sláva není, možná je něco u červeného pole to netuším, já znám 1.6 slabší a ta malou špičku má, ale jinak nic moc, to zn.že s tsi je to srovnatelné jen teoreticky a to by musela být slabší 63 kw verze a i ta by byla lepší než silnější 1.6 ve fluenci, i jiné 1.6 jedou o dost líp.
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 10:03
Jo takhle, ty myslíš tu remízu v pružném zrychlení? Na 4.RS vyhrál Rapid a na 5.RS Fluence a to se zde bavíme o verzi 77KW s 6ti kvaltem. Pokud by sis přečetl pořádně co jsem psal, tak jsem motor srovnával s 63kw verzí. Tam ať pocitově se ti může zdát turbo silnější, je to jen pocit. Motory jsou srovnatelné nejen teoreticky, ale taky prakticky. Ano, 1,6 řady K4M není výdobytek moderní techniky, nejlepší motor kategorie a jsou zde samozřejmě i lepší motory v kategorii 1,6. Ale netvrď mi, jak moc ten motor je zdechlý a 1,2 TSi mu ujede o parník...
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 10:26
Ano 1.2TSI ujede 1.6 o parník...to by museli mít to pružné zrychleni v pořádku. Těch 18.8s co naměřili je buďto chybný údaj nebo to měřili na 6 převodový stupeň což by hodnota 18.8s zhruba odpovídala. Na 5 stupeň je pružné zrychleni u 77kw verze někde kolem 12s. Atmosférická 1.6 od Renaultu patři dnes mezi ty nejhorší takže od ni lze dnes očekávat tak max. spolehlivost.
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 10:36
Tak pro méně chápavé, srovnávej to s verzí 63kw! Ta má pouze pětikvalt. A souhlas s tím, že to zrychlení bude měřeno na nejvyšší rychlostí stupeň jako vždy - tedy u Renaultu na 5. a u Škody na 6. ;-) Pokud 1,2 TSi 63kw ujede Renaultí 1,6 81kw o parník, jaký pro to máš důkaz?
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 10:42
Měl jsem na mysli silnější verzi. Já slabší tedy 63kw verzi neznám ale tu už si podle mě 1.6 poddá.
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 10:46
Pak se určitě shodneme, 77KW verze Renaultu ujede ;-) Slabší ne, protože ta "trpí" pětikvaltem.
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 12:03
slabsia nema dostatocny vykon, tych 10,resp. 18kW naviac- aj ked az na konci otackomera ti buude chybat a nezachrani to ani lepsi nastup v nizkych otackach
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 13:16
další souhlas, Renaulťácká 1,6 by se bez problémů mohla mezi tyto dvě verze TSI motoru zařadit. Slabší sice ztrácí výkonem, ale krouťák je vyšší, bohužel vše pohřbívá zpřevodování. ;-)
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 11:59
rozdiel v zrychleni 0-100 je okolo 1 se***, takze ziaden parnik sa nekona. Na tej 1,6 musis hodne radit a tocit motor, co u 1,2 tsi nemusis ;-)
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 17:55
O parníku jsem nic netvrdil, ale dle měření v předmětném testu to je velký rozdíll oproti tsi, asi sis test nepřečetl důkladně, to druhé zrychlení je u fluence na 5. a tsi na 6 stupen, je to v testu jasně napsáno, bohužel dolní tabulka není přesná, pokud by tam měl rapid 5st. měl to to do 13 sec si myslím, slabší tsi by se v pohodě silnější 1.6 vyrovnala, navíc do 100 by byla dynamičtější. Přepokládám slabší verze 1.6 by na to byla ještě hůře. Ted má možnost jezdit korejskou 1.6 a ta je tsi rozhodně blíž..a taky to není kdovíjaký výdobytek techniky..
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 18:07
Ano, pokud by jsi znal metodiku testování SM, věděl by jsi, že test pružného zrychlení se provádí na nejvyšší rychlostní stupeň. Psal jsem to dnes 10:36 miromenovi. Premise, že kdyby jel Rapid na pětku, byl by rychlejší, je mimo mísu. To bych tedy mohl začít říkat, že MIII/Fluence na čtyřku taky zaválí a bude mít lepší čas a bude to pravda.
Uvádíš-li zde nějaké informace, ověř si je. Zrychlení 0-100 vyhraje proti slabší verzi TSi právě renaulťácká 1,6. V porovnání MIII a Rapidu je to více než vteřina.... ;-)
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:40
Tak upřímně pokud chceš 1,6 dCi, ber 1,6 dCi, ten je lepší než 1,2 TCe, která neumí být tak výkonově přesvědčivá jako 1,2 TCe. 1,2 TCe jede neskutečně kultivovaně, v malých turbobenzínech není většího tichošlápka, ale """nezatlačí"" tak do sedadel jako 1,2 TSI, protože tu reálnou rychlost nedává tak hlučně najevo... až pohled na tachometr ukáže realitu.

1,6 dCi jede téměř jako dvoulitr, je asi jeden z nejkultivovanějších čtyřválcových dieselů o moc si neřekne a... prostě jede... ale chápu, dovolená na azurovém pobřeží.

Je mi jasné, že Clio po 4 člennou rodinu s dětma není, to je auto pro mladý aktivně žijící pár
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:54
Ty Ronaulte, nečti už ty reklamní brožury... >:D Auto pro mladý, aktivně žijící pár....to mi úplně trhá žíly. Že ty mě chceš dostat na tu ambulanci. ;-)
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:57
To není reklamní leták, to je moje aktuální situace >:-[] >:D ;-)
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:54
Tak že nezatlačí, to je mi celkem jedno, já se nazávodil v práci ažaž. S dětma v autě mi to za to nestojí. Já bych bral tu naftu, nájezd mám někde kolem 20t ročně, ale to je tím, že já jedu daleko, kdežto manželka to tahá většinou po městě. Nebýt tý slevy, tak jdu i do 1,5 dCi, ale to už mi přijde jako malinko krok zpátky, i když je to taky výbornej motor. No bude o čem přemejšlet. Vidím to zatím na 70% pro dCi a 30% pro TCe.

PS: A azurový pobřeží? Není nic lepšího, kor když bydlíme za hubičku u známé cca 30 m od písčitý vylidněný pláže... :-) Jooo Francie, to já můžu.
Renaultovo probuzení
Zatlačení není myšleno rychlostí, ale subjektivním pocitem zrychlení... aneb to, co se dostavuje v dieselech, ale konečný výkon je konečný výkon, na vrcholu stoupání jede nejrychleji ten s tím nejvyšším.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:28
renaulty su v pohode auta... dnesne renaulty su navyse aj velmi pekne, smer akym sa ubera clio a captur sa mi paci.... tesim sa uz aj na novy megane ... myslim ze renault to ma dobre nasliapnute :yes:

u capturu by som prijal jednofarebnu kombinaciu karoserie a napr taky cely cierny by mohol vyzerat zaujimavo :-) ... pacia sa mi aj polohovatelne zadne sedacky.... a tym padom flexibilny rozmer kufra..... dizajn je vec vkusu... aj ked sa mi paci 2008 viac... capture je podla mna peknym a zaujimavym autom.... a ja mu fandim... a renaultu celkovo tiez... maju to dobre rozbehnute... uz to chce len novy megane a lagunu a renault sa vazne nema coho obavat...

razvor 2606mm a kufor o zakl. objeme 377 litrov... tak to sme fakticky ( papierovo ) uz na urovni nizsej strednej triedy.... bude zaujimave sledovat ako captur prehovori do predaja modelu megane.... urcite tam mensi kanibalizmus bude ale v podstate to nevadi... dnes sa uz navzajom viacero modelov akejkolvek znacky prekryva ( aj velkostne aj cenou ).... tak ako rapid bude brat zakaznikov octavii ci fabii... tak bude captur brat zakaznikov meganu a cliu ...

tato trieda aut ma buducnost aj ked som tomu sam spociatku neveril.... coskoro pride aj p2008 do predaja.., pride ecosport od forda, novy soul od kie.... mame tu nove pekne sandero stepway, nissan juke..... pride nova mala honda..... fakticky vznikla nova trieda aut a kazdy chce tuto medzeru na trhu cim skor vyuzit a vytazit z nej... ved preco nie..... zakaznik si koniec koncov rad vybera ked ma z coho.... aspon je trh zaujimavejsi a pestrejsi.

Ja captur vidim ako idealne rodinne auticko napr pre slovensku mladu rodinu.... vzhladom na celkom priaznivu cenu, kompaktne ( ale nie zase male ) rozmery... ( razvor je fajn ) je toto auto ako stvorene pre rodiny ktore sa tlacia na sidliskach na malych parkovacich miestach a zaroven nechcu male auto typu fabia alebo polo... pre nich je captur spravna volba.... jednak ponukne uz spominany vacsi razvor a aj kufor a aj podstatne lepsi image a kuuulovejsi vzhlad.... a zaroven je aj vacsia svetla vyska tiez vyhodou na nasich slovenskych rozbitych cestach.... predsa len na vytlky na ceste vam 4kolku zase netreba... postaci hlavne vacsia svetla vyska.... captur to vsetko splna.... ako je pisane v teste... captur je trefa ... povezme si ale pravdu.... tento segment aut vlastne obajvila SX4-ka... a je v podstate neuveritelne ako dlho dokazala uspesne a osamotene fungovat na trhu bez priameho konkurenta..... uvidime ako to bude s predajom captura ale vzhladom na novu vacsiu a drahsiu SX4ky .. by captur mohol ciste teoreticky zaujat pozicie terajsej SX4ky..... aj ked ta sa este bude nadalej vyrabat a predavat.... lebo je o nu stale zaujem.

takze ano.. captur je trefa
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:36
No, tento příspěvek ospravedlňuje jen autorův nick - nic jiného se čekat nedalo.

A teď k věci - po sestřelení Fluence (dle mého až přehnaně) přichází logicky druhý extrém, pochvala. Renaultu se to totiž jistě nelíbilo.

Pravda je ale taková, že na špici tříd Renault dnes nevyrábí, až na pár okrajových modelů, nic. A rozhodně ne průser zvaný Clio. Captur od Clia není dále - v něčem lepší, v něčem horší, celkově však...No, jestli Megane bude jezdit tak jak tihle dva, tak potěš koště.

Renault mám rád, v jednom jsem vyrůstal a i současné modely stojí za to, ať už komfortem (Espace) či hravostí a schopností vtáhnout do děje (Twingo RS, Clio RS, ale i Megane RS, i když ten vládne hlavně efektivitou a rychlostí). Pokud se však automobilka bude ubírat dále tímto směrem, bude to velká škoda.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:39
Průser zvaný Clio? V čem že?
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:46
Nechce se mi to vypisovat detailně, ale hlavním průserem je nabídka motorů a převodovek. Pak také prostor, zejména vzadu a zpracování interiéru. Jinak má auto docela slušné jízdní vlastnosti a dobrou výbavu, ale to v boji s konkurencí nestačí ani za mák. Jo a v zimě bude člověk proklínat nevypínatelný a necitlivý protiprokluz, to je fakt o hubu pokoušet se třeba rozjet do křižovatky.

Ale samozřejmě at si každý koupí co se mu zlíbí.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:50
Renault nikdy nedělal Clio prostornější než potřeboval, protože pro toho, kdo chce prostornější auto, je tu Megane, Scénic atd.... říká se tomu marketing.

Interiér nemá žádné nedostatky ve zpracování, samozřejmě v rámci B-segmentu.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:56
Až na vrzání a lacinost určitě ne ;-)

Dobře, berme tedy, že Clio je přesně tak prostorné, jak Renault potřebuje, to zní velmi odborně. Renault prostě nepotřebuje, aby v jejich autech mohla cestovat čtveřice mužů pár set kilometrů bez újmy na zdraví, tak jako to jde ve většině konkurentů, nebo, světe div se, i v menším Twingu. To dá rozum...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:59
Čtveřice mužů v Twingu... možná minulé generace.

Ano, Renault nepotřebuje aby si čtveřice mužů kupovala jejich Clio, ale jejich Megane, Scénic, Fluence.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:05
Sorry, ale vzhledem k poměrům na trhu je dost zásadní nedostatek, když se vzadu cítí lidi stísněně. A teď nemluvím o vzrostlých chlapech, to už je trochu extrém...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:12
Poměry na evropském trhu jsou takové, že B segment se nekupuje jako rodinné auto už ani v zemích bývalého východního bloku.

Stejně tak v Evropě ani nefrčí malé kombíky, 10% všech 207 SW se prodalo na pidi trhu v ČR!
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:18
nesuhlasim.....

v cechach na slovensku aj v polsku .... sa stale kupuje napr fabia alebo polo vacsinou ako rodinne auto.... a podobne aj rio corsa a aj clio.... na sidliskach ziju tisicky rodin a vacsinou je to pod barakmi sama fabia... takze predpoladam ze bude asi sluzit na rodinne ucely... a nie na jazdu vo dvojici.... ;-) .. taka je realita :yes:
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:24
Ale kdepak, nejprodávanější auto u nás je Octavia, pro mladé rodiny nižší střední třída... to, co stojí před panelákem není realita, v panelácích žijí i důchodci a ti, kteří na nové auto nemají.

Z mého okolí lidí, kteří mají na koupi NOVÉHO auto pro rodinu volí minimálně nižší střední, většinou na ní přešli z malých vozů. A ti, co nemají a mají více potomků volí alespoň ojetý kompakt. Důchodce a samostatné páry do toho nepočítám, to je jiná skupina.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:45
Stejně je tady mraky lidí, kteří prostě tohle auto vybírají i podle toho, jestli si do něj sednou ve více lidech, tak to je. A vůbec, je to průser, prostorově je to vzadu srovnatelné s auty o třídu níže, zejména co se místa na hlavu týče.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:51
No nevím, kolik lidí vybírá auto podle toho, kolik se do toho vejde dospělých... Clio je určený pro dva dospělý a dvě menší děti, kdo bude chtít prostor pro větší postavy dozadu, volí Megana. Ten finanční odstup tam není tak velkej...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:57
Mně to neříkej, osobně mi je to co se děje za mnou jedno, ale v Cliu už zadní cestující kvičeli...

Objektivně to však stejně minus je, když ten dostatečný prostor konkurence nabízí...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:13
Jako auto pro rodinu s dvěma menšími dětmi není prostorově žádný problém. To, že se v našem kraji z těchto aut začalo dělat plnohodnotné a jediné druhé auto do rodiny je bohužel problém. ;-) Že by toto bylo celoevropským problémem bych se nebál...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:34
ukaz mi konkurenta clia kde moze "cestovat stvorica muzov bez ujmy na zdravi"
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:41
téměř cokoliv - Rio, Fabia, Fiesta, Polo, 208 atd...u mnohých odzkoušeno, včetně Clia.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:57
A proto se z těchto aut nejlépe prodává právě to Clio. Nejdražší a podle tebe nejmenší. Asi jsou lidé, kteří jsou trošku jiní než ty. :-)
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:03
Zdroj? Rád si ty statistiky prohlédnu
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 00:00
Europe April 2013 – models:

Pos Model Apr /12 Mar 2013 /12 Pos 2012
1 VW Golf 43,175 18% 1 155,542 -2% 1 1
2 Renault Clio 26,352 29% 4 101,691 17% 2 5
3 VW Polo 25,460 6% 7 94,306 -15% 4 3
4 Peugeot 208 24,007 210% 8 90,902 632% 5 15
5 Ford Fiesta 23,564 -9% 2 101,282 -14% 3 2
6 Opel Corsa 19,788 -1% 3 83,320 -11% 6 4
7 Ford Focus 18,715 -6% 6 79,936 -16% 7 6
8 BMW 3 Series 17,105 -1% 10 65,292 21% 10 12
9 Audi A3 16,787 45% n/a 49,908 9% n/a 24
10 Opel Astra 16,321 -15% 9 68,166 -17% 9 7
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 00:12
Pěkný, konečně jsem se dozvěděl aspoň, že to je statistika pro Evropu za duben.

Každopádně vzhledem k tomu, jaký prodejní úspěch měly v minulosti krámy typu Peugeotu 206, mě tohle nepřekvapuje. Lidi nekupují ani náhodou podle kvalit auta a Clio boduje vzhledem.
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 00:20
Chtel jsi statistiky a kdyz jsi je dostal, tak te zase neco zere :no: Clio pravdepodobne neboduje pouze vzhledem, ale i kdyby, pokud to ma uspech u zakazniku, tak na nem asi neco je, proste se trefil casti lidi do noty :yes:
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 10:28
Já chtěl zejména zdroj, ten jsem stále nedostal, nauč se číst.
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 11:25
JATO
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 00:25
Je tam i celý rok. Clio je první ve třídě - prostě průser a ještě k tomu drahej.
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 10:27
Já jim přeju, že se jim daří, ale zákazníci nevybírají podle skutečných kvalit aut, ale podle mnohem jiných kritérií. Já úspěch Clia chápu, je líbivé, s dobrou výbavou, slušnými jízdními vlastnostmi a dobrou cenou.
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 11:24
Clio je dražší než Polo, Fiesta, P208 nebo Corsa. Už se přestaň ztrapňovat. Ten "průser" s Cliem ti jen trošku nevyšel. :-)
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 15:04
V papírově porovnatelných výbavách a motorech není. Průser to auto je, zejména s benzinovými motory a tvé onanování to nezachrání
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:11
Pokud si v Cliu sedneš normálně a ne na nízký posaz, tak se 4 vlezou... u těch ostatních to krom Fiesty nejde, tak široký rozsah nastavení sedačky nemají.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:15
Co je to "normálně"? Na to už jsou nějaké normy? Osobně sedím u většiny aut vzpřímeně, opřený o opěradlo, a, ano, téměř vždy nízko. Souvisí to s tím, že chci být řidič, ne cestující. JE to špatně?
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:22
Sedím podobně, v podstatě stejně, ale pokud krom Fiesty jsem jen v Cliu nedojel s výškovým nastavením až do krajní dolní pozice tak, abych seděl pro mne ideálně. Fabia má prostě vyšší posaz, totéž Clio. Když stejnou polohu "napumpuješ" v novém Cliu, místa je vzadu rázem více, téměř srovnatelně, hlavně pokud odbouráš pocity z vyššího pontonu, který také nikde jinde tak vysoký jako v Cliu není.

Clio jsem si i srovnával s Cliem starším vedle sebe na showroomu, které za prostornost nebylo toliko kritizováno. Tam se sedělo výše, viz kritiky na nesportovní posaz Clia RS, když jsem stejně seřídil sedačku v novém, místa bylo v Cliích na chlup stejně.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:50
Jo, to souhlasím.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:55
Nemyslím si, že by nabídka motorů byla nějak tragická. Výkonově je rozsah 55-88kw třídně dostačující nebo ne? Zpracování interiéru se mi nijak zlé neuzdálo, spíše naopak. Prostor vzadu je opravdu jen pro děti, velký člověk si za sebe nesedne ani kdyby sebevíc chtěl. Ale od toho je zde větší Megane. Který se s novým Cliem bude dělit o zákazníky a i díky cenové politice Clia... :-)
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:00
Ano, na papíře je to výkonově zcela dostačující. Bohužel vlastnosti těch motorů v reálu už jsou o poznání méně růžové. A k nejsilnějšímu benzínu je pouze EDC, taktéž kategorie sama pro sebe.

Rozumně se chová jen diesel, ten je však dražší...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:10
Ano, jen EDC k nejsilnějšímu benzínu je chyba, velká, hlavně v momentě, kdy Renault konečně představí převodovku, která je konkurenceschopná - šestikvalt v 1,2 TCe a 1,6 dCi, ty předešlé nestály za stesk.

0,9 TCe a především 1,2 TCe klamou kultivovaností a taky zálěží po kolika km jsi řídil 1,2 TCe, já se 600 km a pak s 12t km a rozdíl je po zajetí značný.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:22
Já asi ve třech tisících a v šesti stech. Každopádně rozdíl po zajetí je i u konkurence, ale ano, dá se k tomu přihlížet.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:28
Podobně jsem zprvu nahlížel na TSI, prvně Golf 63 kW mě moc nepřesvědčil, teda skoro vůbec, najeto 600 km, poté Octavia 77 kW s 30t km a bylo to naprosto jiné kafe.

Jediný kdo překvapil hned syrový nezajetý je 1,0 Ecoboost, to je dravec hned ze startu... tedy má své mouchy, ale pocitově jede nejlépe, reálně pak pohledem na tachometr ani ne.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:37
Pro mě jsou to do značné míry všechno velmi kompromisní motory. Osobně se mi ale vždy líbilo více slabší 1.2 TSI, ačkoliv samozřejmě jede hůře.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:24
Potřeboval bych 63 kW verzi s více zajetým motorem, jel jsem jej v Golfu a v Rapidu a ani v jednom autě mě nepřesvědčil tolik jak 77 kW v Octavce, viz výše.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:45
Doporučuju, podle mě má lepší reakce, míň žere, má dobrý průběh výkonu, takže se na dálnici dá jet rychle a relativně úsporně i s naloženým autem a pětikvalt mi nevadí, protože je dobře zpřevodovaný.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:11
Co máš proti dvouspojkám?
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:18
Proti těm kvalitně fungujícím nic. Ale to se bavíme asi o dvou systémech...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:53
A ty kvalitně fungující jsou dle tebe které?
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 00:06
PDK od Porsche, některá (!!) DSG, což je ale velmi podobný systém a opravdu to neplatí pro všechny, a prý rovněž DCT v emkových BMW, ale s tím nemám zkušenosti...
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 09:15
Která DSG?
Dle tebe = prý?
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 10:24
Ne, dle mě = dva systémy, DSG a PDK, přičemž z DSG šestikvalty s mokrými spojkami, typicky Golf GTI.

Podle lidí, kteří se v tomhle se mnou shodnou, ale dobře funguje ještě i to DCT, ale jak říkám, to jsem nevyzkoušel.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:42
Teď tu o Karkulce, nic více se k tomu nesmyslu nedá napsat.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:47
Nápodobně...holt reakce "nezaujatého" člověka ;-)
Renaultovo probuzení
To, že má někdo neutrální nick ho nezaujatým nedělá.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 21:58
Nezaujatým ho dělá zejména to, že dokáže jak kritizovat, tak pochválit..
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:00
Já kritizuji a chválím kohokoliv, stačí umět čís a nebýt zabedněný.
Renaultovo probuzení
Opět nemohu reagovat jinak, než slovem "nápodobně". Viz můj první příspěvek zde, kde některá auta Renaultu chválím a v následné reakci i některé vlastnosti Clia.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:04
"No, jestli Megane bude jezdit tak jak tihle dva, tak potěš koště."

Jízdní vlastnosti má Clio aktuálně na špičce třídy, tímto jsi charakterizoval celý příspěvek.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:12
No, špička třídy vypadá ještě jinak, ale podvozkově je Clio dobré, to jsem i pochválil výše. Když ale píšu o tom, jak auto jezdí, tak myslím obecně, at už jde o řízení, motor, převodovku, podvozek, brzdy..prostě vše co souvisí primárně s jízdou a řízením auta.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:21
Jízdní vlastnosti jsou jízdní vlastnosti, to je jasný pojem, bez jakéhokoliv jiného chápání.

Dokážu připustit u Clia problém s 0,9 TCe, která je rozporuplná, protože je špatně její poslání chápáno, není to konkurent pro 1,0 Ecoboost, i když má podobný objem a stejný počet válců. Je to malý motor do města a tam se chová patřičně. Řízení, podvozek, komfort, ovladatelnost, brzdy jsou naprosto bez problémů.

Pojmenuj špičku třídy.
Renaultovo probuzení
spickou triedy je dnes viacero aut... aj clio aj 208 aj polo aj fabia.... aj fiesta .... tazko povedakt kto je najlepsi... spicka je totizto dost siroka a vyrovnana ... uz to nie je ako kedysi kedy dominovali dve tri znacky v triede a ostatni boli do poctu... dnes je uz kazdy konkurencieshcopny ... keby nebol tak by sa na trhu nepresadil... kazde dnesne male auto ma dnes svoje kvality.... samozrejme kazdy vynika v niecom inom.... clio patri urcite k spicke ale tam patri aj ibiza aj polo aj fabia aj fiesta aj rio aj ..... takmer vsetci..... snad az na sandero
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:29
Mě zajímá jeho názor, proto se jej ptám.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:34
no mozno ti napise to iste co ja ;-)
Renaultovo probuzení
Já mluvil o jízdě obecně. Jízdní vlastnosti, tam je každému jasné, že jde o chování podvozku.

Druhý odstavec, k tomu nemám co dodat, holt když to říkáš...

Špička třídy je pro mě Fiesta, Polo, dost schopné je Rio
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:08
Je zajímavé, že třeba v Anglii tento motor nikdo nekritizuje. Je to asi dáno očekáváním a inteligencí novináře.
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:21
No jistě, je to asi jen nějaký regionální zvyk >:D
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:14
Což jako nezávislý (zatím mi prostě nikdo nic nenabídl ;-) ) "testér" mohu potvrdit. Jestli se někomu Clio nelíbí, má výhrady k prostornosti nebo velikosti znaku na masce, prosím, ale kritikou jízdních vlastností se pouští na tenký led. A jen tak mimochodem, projížděl jsem dva hatchbacky a ani v jednom nic nevrzalo. To je spíš přání otcem myšlenky...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:18

Já už nezávislý nejsem, dostal jsem od Škodovky oběd, pěknou flashku atd... >:D
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:25
To víš, když ptáčka lapají, flashku mu dávají... >:D To já bych pod externí harddisk nešel... >:-[]
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:30
Nebudu vypisovat všechno, samozřejmě, uzavřeme to slovy:

BRAVWO ŠKODA :yes: :yes: :yes: >:D
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:39
A to jsi parodoval Bajzu nebo bloggera??? >:D
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:13
Popravdě netuším, kdo je Bajza ;-)
Renaultovo probuzení
| 21. 5. 2013 07:04
Ty nevíš, kdo je Péťa Bajza? >:D [odkaz] Teď už perlí tady se škodovkama... >:D
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:33
Externí harddisky jedině v Portugalsku a dále...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 22:23
tak ono to mas tak...... jednemu vrze... inemu nevrze..... jednemu vrze po 10 000km inemu nevrze ani po 50 000km .... takze toto nema zmysel riesit.. zalezi od kusu auta... a to mam na mysli hociktoreho auta... nie len clia.... niekomu to vrze aj vo fabii a inemu nie.... a tak podobne.... prikladov sa da najst milion.... takze vrzanie je skor vec konkretneho kusu ako nejaky pausalny a jasny fakt....
Renaultovo probuzení
Pěkný, ale nenapadá mě důvod proč bych si měl něco takového přát. Já se na Clio těšil, bohužel zklamalo...
Renaultovo probuzení
| 20. 5. 2013 23:18
Ty jseš fakt tragéd. Průser Clio :-)
Zlaté tele
| 20. 5. 2013 22:22
Ať už je test dobrý nebo ....no řekněme kontroverzní (počet válců a tak, však víte ;-) ), rozhodně si v redakci nad angažováním pana LV musí mnout ruce. Počty příspěvků pod jeho testy trhají rekordy a diskutéři klikají a klikají. Čehož důkazem jsou i tyto řádky.

Gratuluji. Myslím to upřímně. >:-[]
ked sme uz pri tych motoroch
skus si ronault precitat toto:

[odkaz]

ano clio je fajn auto ale motorovo ma nejake tie zadrhele..... a mozno aj preto su jeho predaje v cechach nadalej za ocakavanim... 0,9Tce nie je ziadna slava... len aby to tak nebolo v pripade clia aj v inych veciach nielen motore ;-)
| 20. 5. 2013 22:39
Ano, test jsem četl, ale pokud si to přečteš, tak je tam tento motor srovnávaný s 1,6 u Peugeotu nebo 1,2 TSi. Proto hodnocení tohoto motoru proti těmto jednotkám je taková jaké je. Abychom tedy byli spravedliví, pak pro tyto motory je konkurencí spíše 1,2 TCe než 0,9TCe. Tento motor má suplovat atmosforické 1,2 - 1,4. :-)
| 20. 5. 2013 22:43
ano z tohto pohladu mas pravdu... 0,9TCe ma blizsie k dvojvalcu vo fiate panda ako k TSi... :yes: .....

kadopadne by si ale clio zasluzilo nieco lepsie pod motorom 1,2TCe... ako tato 0,9tka....
| 20. 5. 2013 22:48
On ten dvouválec je taky tragický...
| 20. 5. 2013 23:28
Přesně tak, tento motor má suplovat jednadvojky, má konkurovat HTP, 1,2 16V atp, ne jak si pan redaktor myslí, že pomalu dvoulitrovým turbomotorům....
| 21. 5. 2013 12:53
Ten 0.9 TCe má hodnoty výkonu a točivého momentu prakticky shodné s osmiventilovou atmosferickou šestnástistovkou, které používalo Clio do přelomu století. Určitě nesupluje 1,2ky, ty jsou totiž stále v nabídce.
| 21. 5. 2013 13:29
Copak jsi dělal posledních 13 let? Spal? Pokud ne, pak jsi se zajímal zřejmě o jinou oblast než o vývoj motorů. Pak by jsi totiž nemohl napsat to, co jsi napsal. Pak by tento motor mohl potažmo být náhradou za podobně výkonnou verzi 1,8i používanou v R19 v polovině devadesátých let a tak můžem pokračovat dál. Vývoj jde dál a pokud ti něco říká slovo downsizing, pak je to jen dobře pro tebe.
Znovu ti zopakuji, že tento motor v dnešní roli supluje roli nepřeplňovaných jednotek o objemu 1,2 - 1,4 litru. Typicky by tento motor mohl být srovnávám s 1,25 litrem v Kii Rio. Věřit my nemusíš, ale je to tak. ;-)
| 21. 5. 2013 18:41
A já znovu říkám, že kdyby měl suplovat motor 1,2 litru, tak by ten motor zmizel z nabídky ... realita je však taková, že třeba u Clia se montují zároveň. A jjinak nespím já, ale spíše Renault - do modelu Lodgy montuje šestnáctistovku ještě s nižším výkonem než na přelomu století - o výkonu pouhých 60 kW.
| 21. 5. 2013 19:01
Bože, tak jak pro malé děti. Motorová nabídka Clia v benzínových verzích má tři stupně (ano, omlouvám se, čtyři, po započtení verze RS). Základním motorem je obyčejná atmosférická 1,2. Střední stupeň představující právě zmiňovaný 0,9TCe, výkonem a kroutícím momentem vyšším o cca 20%. Aktuálně nejvýkonnějším motorem běžných verzí je 1,2 TCe s výkonem vyšším o dalších 20% a krouťák má navrch daších 40%. V této nabídce tedy motorizace supluje atmosférický motor 1,4. Pokud ti to přijde divné, podívej se na Roomster nebo Fabii, porovnej parametry této jednotky 1,4 s 0,9 TCe a přemýšlej. Proto jak jsi bohužel nepochopil jsem psal že supluje atmosférické motory o objemu V ROZSAHU 1,2 -1,4. Necpi sem paušálně pouze 1,2. Pokud ti ani toto objasnění nedává smysl a nepochopíš to, raději už nic nepiš. I dítě školkou povinné by to zvládlo.
Dacia je levná značka koncernu Renault. Nechápu, proč se rozplýváš nad 60kw motorem, když Roomster jako základ nabízí trojhrnkový šicí stroj s 51kw? To ti vadí ten výkon? Neblázní a ještě jednou - přemýšlej, než něco napíšeš.
| 21. 5. 2013 21:06
No kdybys hned na začátku řekl, že supluje motory 1,4, tak bych nic nenamítal.
Jinak nejzajímavější na té 1.6 60kW v Lodgy je, když ji srovnáš s 0.9 TCe. Výkon 60 kw při 5000 rpm vs. 66 kW při 5250 rpm. Točivý moment 134 Nm při 2800 rpm vs. 135 Nm při 2500 rpm. Takže paradoxně lze říci, že v Lodgy atmosferická šestnástistovka supluje 0.9 TCe.
| 21. 5. 2013 21:18
Kdyby jsi byl pozorných čtenářem, tak již v mém prvním příspěvku v tomto vlákně ze včerejšku 22:39 by ses dočetl, že tento motor nahrazuje atmosféry o obsahu 1,2 - 1,4. V dalších příspěvcích už jsem toto jenom opakoval.
Srovnání motorů v rámci jiných značek (i když koncernových) nejsou relevantní. Dacie má jinou filozofii, 1,6 je základ, aby bylo možno napsat cenu od. Chceš více výkonu, máš možnost za přijatelný peníz pořídit 1,2 TCe. ;-)
| 21. 5. 2013 21:10
nezmizol, 1,2 ma zaplateny vyvoj a je to pouzitelny a lacny zaklad
| 20. 5. 2013 22:42
Toppere, ten člověk to clio ani nenastartoval. Já to clio měl na víkend a je naprosto pohodový a do města, popř. na normální ježdění stačí. Jasně, pokud přesednu z BMW do tohoto, tak to bude bída. Ale někdy si to zkus projet a poznáš, že ten motor naprosto stačí. HTP je proti tomu hrůza.

A ty prodeje jsou proto, že Renault na Clio nedává slevy. A ještě dlouho dávat nebude.
| 20. 5. 2013 22:49
najlepsie to ma vyriesene P208.... ponuka spolahlivu atmosferu 1,2VTi 60kw .... idealny kompromis medzi 1,2 55kw a 0,9TCe .. v renaulte.... renaultu tento ideal chyba

[odkaz]
| 20. 5. 2013 22:50
Já se v tomto s panem Jandou shoduji..a že ho ani nenastartoval...no, to by ho jinak tak přesně nepopsal >:D
| 20. 5. 2013 22:53
Ono by to nebylo poprvé, kdyby se na ACZ objevil test od stolu... V případě francouzských aut je to tady tradice. Redakce čerpá z tabulek a diskuzí... >:D
| 21. 5. 2013 09:59
Tak možná ho pan Janda i nastartoval a projel, ale vysoce pravděpodobně pod vlivem psychotropních látek. Jinak než řádně sjetej by těžko mohl takto hodnotit řízení u Clia. ;-) To třeba ta "špička třídy" - VW Polo má řízení jak pro panenky.
| 21. 5. 2013 10:37
Nevím jak hodnotil řízení, ale to co si pamatuji, zejména o motoru, popsal velmi přesně.
| 20. 5. 2013 23:03
Tak si přečti testy ve světě. Co by za to Peugeot dal, kdyby na tom byl jako Renault. Doufej, že PSA dostane šanci se Renaultu opět přiblížit.
| 20. 5. 2013 23:27
Ten test jsem četl... a už se to tu řešilo mnohokrát. Pan "redaktor" nepochopil, video, kde se diví, že se tříválec nechce dostat nad 160 km/h je jak od primitiva. Z tříválce do města... idiocie
| 21. 5. 2013 10:34
Kvality se nejlépe poznají a demonstrují v extrému, účel videa mi v tomto ohledu přijde nad slunce jasný. Sranda je, že takový Citroën C1 s atmosferickým litrem se kolem 160tky jen v pohodě prožene...
| 21. 5. 2013 11:20
Třeba Clio jede při tacho 160 km/h opravdu 160 km/h a ne třeba 140 km/h. Třeba u VW tachometr hodně silně přeměřuje. zvlášť při vyšších rychlostech. Už to tady bylo u testu Golfíka, který jel místo 140 jen 120. Pokud se tedy při hodnocení motoru řídíš jen tacháčem a řevem motoru, tak můžeš být lehce pomýlen.
| 21. 5. 2013 11:40
A já myslel že přehánějí jen rybaří...no ale Renault muže byt jenom rad za takové ultrafans .
| 21. 5. 2013 11:46
No nevím v čem přeháním. Ale třeba v německém testu jelo Clio 0.9 TCe reálně 182 km/hod. Ale je tady pár prosťáčků, kteří uvěří nějakému pomatenému testu, kdy Clio točí 4000 a nemůže se dostat na 160 km/hod.
| 21. 5. 2013 12:02
No jo, rendlík Blio, 0,9TCE a reálných 182kmph >:-[] >:-[] >:-[]
| 21. 5. 2013 12:22
Pokud si vypneš tlačítko "ECO", tak proč ne. Ne každý to ale zvládne. Pro tyto prostoduché jedince ale Clio stejně není. A když si ho někde půjčí nebo ho testují, tak je lepší, když budou jezdit pomaleji.
| 21. 5. 2013 14:58
Já s tím jel, vím co to dělá a nedělá.
| 21. 5. 2013 15:34
Tak ono se tomu 0,9 TCe moc nad 160 km/h už nechce, ale nechápu, proč to lidem vadí. Tenhle motor asi nikdo jako dálniční střelu kupovat nebude. Do města je to super, na okresky taky, na dálnici to ve 130 km/h ostudu neudělá, když bude potřeba předjet, tak to zrychlí a předjede, ale závodit se s tím nebude. Naprosto tyhle dohady nechápu. Je to motor, kterej není silnej, ale je o pár světelných let dál, něž nějaká 1,2 HTP nebo 1,2 MPI.
| 21. 5. 2013 16:22
Oproti atmosférické 1.2 z 208 má vyšší spotřebu je hlučnější a méně kultivovaný. Dynamika a dokonce i pružnost na stejné úrovni. Tohle je o několik světelných let dal ?
A tohle že má byt náhrada za 1.4 ? Prostě ne zrovna podařeny motor.
| 21. 5. 2013 21:18
kludne to nahrada byt moze, zober si nejaku 1,4, ktora plni EU V a potom a prevez s s 0,9. Na zvuk sa vykasles a o 1,4 uz nezakopnes. Mimochodom, s 0,9 som stravil dva dni a najazdil cca 200 km
BURAGO
| 20. 5. 2013 22:52
Pánové klid, v obou případech se jedná o testíky modýlků - [odkaz] [odkaz]

BRAVO LEGO, BRAVO BURAGO :yes: :-!
BURAGO
| 20. 5. 2013 22:55
A za chvíli se objeví Bajza... >:D
Vidieť že Captur bude mať veľký úspech
| 21. 5. 2013 00:26
Na začiatok musím pochváliť Lukáša za dobrý článok, ale dnes si zaslúžia pochvalu aj prítomní diskutéri. Celkom fajn diskusia, trúfam si povedať že na úrovni. Ale niektorým pomaly klesá, keď si začnú uvedomovať, že čo ak ten Captur bude naozaj predajný úspech. Štamgasti si spomínajú na GTI-ho výstupy pri príchode nového Fiatu 500. To bolo kriku a potom prišiel úspech. Teraz je to podobné a predsa len, GTI zas nie je žiadna chobotnica, čo vyberá vlajky alebo rosnička v pohári, takže v Renaulte už môžu pomaly začať predčasne oslavovať predajné úspechy. :-)

No ale trochu aj k veci. Už tu toho bolo dosť popísané, len by som doplnil odkaz na konfigurátor, kde si Captur môžete hodiť aj do jednej decentnej farby a hneď prestáva byť hračkou. [odkaz]

A ešte príjemná reklama na Captur :-)
[odkaz]
Vidieť že Captur bude mať veľký úspech
| 21. 5. 2013 00:47
Ta možnost tam je. Ale když už můžeš mít bicolor, tak ti to nedá. Jen ty debaty s manželkou asi nebudou jednoduchý.
[odkaz]
Tak TO tu máme...
| 21. 5. 2013 01:22
...další velmi zdařilý model z dílny Tvůrců automobilů.... svěží, moderní, plně odpovídající svému účelu, nepřemotorované, možnost individualizace... opravdu, trefa do černého. I podle zběsilého, ba až panického kvikotu jednoho Oka Vesmíru s centrem v Mostu... bude to cajk.

Btw. GTI, nechceš rozšířit své ódy o další koncern - Renault-Nissan? .... Opět dostáváš na holou zadnici nejen od Toppera, ale i od dalších diskuzních kolegů. Jinak první příspěvek, nebudu-li řešit obsah.... má šmrnc - nebudu-li řešit obsah. Přiber Rencka do garáže, je mi tě líto jak jsi tu bitý jak žito......

Padni komu padni - Renda jede...
Syreček
| 21. 5. 2013 12:00
Jen další ubohá a nekvalitní kreaturka z dílny fy rendlík a syn. Chcípající kobyla kolem sebe kope a hlupáci to žerou. :no:
Syreček
| 21. 5. 2013 13:13
Jen další nesmyslný příspěvek zkrachovalého jedince s nějakým mindrákem :no:
Zkoušel jsi někdy IQ test?
Syreček
| 21. 5. 2013 15:28
Mindráky máš ty z toho, že nežeru ty hloupé vaše frankofilní žvásty.
IQ mám podle různých měření mezi 125 až 130. :-!
Syreček
| 21. 5. 2013 15:38
Ádo, kde bys to vzal? Ty patříš mezi 6ti procentní elitu? To sis spíš spletl s váhou nebo vejškou... Nesmíš věřit všem testům, co na tebe vyskočej... Věřím, že jsi chytrej, ale tohle ti fakt nikdo neuvěří.
Syreček
| 21. 5. 2013 15:54
Ado, IQ se ale nemeri krejcovskym metrem kolem bricha... :-O
Syreček
| 21. 5. 2013 15:59
>:D nevim, kde to meril, ale kolem bricha by to mel tak 72, vzdyt je to takova susinka >:-[]
Syreček
| 21. 5. 2013 16:30
Pak mi z toho vyplývá nějaká chyba měření, jinak by jsi tu nemohl psát takový hlody. Já z toho nemám mindrák, pod každý článek o nějaká značce hned nejdu vyblít názor zcela mimo mísu. Neboj, už jsi se zde identifikoval a všichni ví, co jsi zač ;-)
Syreček
| 22. 5. 2013 01:45
A vice versa ;-)
Syreček
| 22. 5. 2013 08:00
Když myslíš, vymlouvat ti to nehodlám. Jen mi pořád nějak chybí příspěvky k tématu. Tedy diskuze je o Capturu. O něm jsi nenapsal myslím ani slovo. Ale co jsem vlastně čekal.
Syreček
| 22. 5. 2013 10:07
A co o tom psát? Že je to ohyzdné? Tedy zejména uvnitř! A že to bude, jako každý rendlík, tragicky nekvalitní? To přece všichni v České republice dobře vědí, jen pár zaslepenců to stále není schopno pochopit, protože jim chybí životní zkušenost.

A když mně tady bezdůvodně osočuješ, nemůžeš z mé strany očekávat věcnou diskusi.
Syreček
| 22. 5. 2013 11:44
Takže ty ani nevíš jak diskuzi začínáš a já tě pak osočuji? O modelu nenapíšeš nic, napíšeš kravinu, které věříš sám a ostatní s jiným názorem jsou životně nezkušení ;-) Už jsem tady tu rétoriku někde slyšel, nejste náhodou z jednoho vrhu?
Syreček
| 22. 5. 2013 16:22
Tak :yes: ,

Ádo podobně Hitlerův diesel :no:
[odkaz]
Syreček
| 22. 5. 2013 18:25
:yes: Vtipné Vasjo. Ale realitu to nezmění :-!
Syreček
| 22. 5. 2013 18:38
:-) je jasné, kupcu a všichni benzin a všichni atmo, ale realita je jak jsem popsal nahoře . :yes:
Syreček
| 22. 5. 2013 21:06
Teď ti google translátor nějak selhal. Napiš to rusky.
Syreček
| 22. 5. 2013 21:59
Tak :yes: ,
Ty se zase neumíš chovat slušné. To si prostě nevybereš ;-)
Když tak sleduji tvoje příspěvky, mám pocit že u tebe jde o vrozenou demence.

PS:- Vidím v tom, že jsi nedokážeš >:-[] ,takže při použití benzínu :yes:
Syreček
| 23. 5. 2013 00:32
Teď ti google translátor zase nějak selhal. Napiš to rusky. ;-)
Syreček
| 25. 5. 2013 23:11
Jsi dědeček si stěžuje v hospodě, bydlíte v Plzeňském kraji ;-)
Capturing Captur
| 21. 5. 2013 12:36
Sileny kvikot mosteckeho "barometru" dava tusit jedine. Renaultu se opet jednou povedla trefa do cerneho. O uspechu Capturu neni potreba pochybovat - plati totiz prima umera:
Cim lepsi ne-koncernovy vuz, tim vic mostecky zkrachovalec kvici v diskusich na auto.cz!

Tuto vetu si zapamatuj a pokud o tve auto ani pismenkem nezavadi, vis jak na tom jsi... ;-)
Capturing Captur
| 21. 5. 2013 12:51
captur je trefa ... nie je o com... komu sa nepaci ok beriem... ved kazdy si dnes moze kupit co sa mu paci a na co ma.... ale posmievat sa capturu alebo renaultu pri kazdej diskusii o poucovat nas vsetkych ze co je spravne a co si mame kupit aby sme neplakali ..... je uz chore... to mas pravdu.... cim viac tu miestny koncernista kvici tym je jasnejsie ze to auto sa proste vydarilo...

pamatam si ked som tu prisiel na toto forum pred par rokmi.... prispevky GTiho.. som spociatku bral s udivom a v podstate mi pripadali aj vtipne a zaujimave.... ale to bol iny GTi.... za posledne dva tri roky sa zmenil... pise povysenecky , vysmieva sa inym znackam, ludi poucuje co si maju kupit a podobne.... uz mi to nepride seriozne z jeho strany.... pritom kto si GTiho pamata ako pisal pred par rokmi tak vie ze vtedy sa to aj dalo citat... alebo mozno ja som bol este neznaly situacie a GTiho som nepoznal tak mi to prislo jeho pisanie ako zaujimave.... neviem....

ja sa napr necitim byt natolko zdatny a suverenny aby som tu mohol inych poucovat co si maju kupit a co je dobre a co je zle.... proste je mi to proti ludskosti a slusnosti kvakat tu ako diktator a pisat nieco co nie je pravda.... a hlasat tu iste veci ako svate pismo.... pricom viem ze auto je vec ako kazda ina a kazdemu sa paci nieco ine.....
Capturing Captur
| 21. 5. 2013 13:10
Naprostou s tebu souhlasím. Podle mého názoru (a jak vidím, tak zdaleka nejen mého) bude Captur prodejní trhák a to nejen díky svému vzhledu, ale i praktičnosti. A přesně jak říkáš, právě proto ve svých příspěvcích propadá GTI panice, byť se jí snaží neuměle maskovat - jako vždy trapným povýšenectvím, urážením potenciálních zájemců o toto auto a neopodstatněným výsměchem Renaultu. Rozhodně totiž není pravda, že by rozdíl mezi Cliem a Capturem nebyl výrazný, v obou autech jsem seděl a rozdíl v nabídce vnitřního prostoru i velikosti kufru je naopak velmi výrazný. Teprve při prohlídce Capturu mě začalo dávat smysl, že Clio se mezigeneračně v kabině hodně zmenšilo. Jen kdyby ještě u Capturu rozšířili motorizaci, resp. zavedli k motoru 1.2 TCe manuální převodovku a nabídli 1,5 dCi i v ostřejším naladění!
Capturing Captur
| 21. 5. 2013 12:58
Uvidíme, jaké budou prodeje. U nás vzhledem k ceně asi nic moc, ale na Západě a ve Francii se to nejspíš dobře uchytí.
Capturing Captur
| 21. 5. 2013 13:05
pre francuzov by to mohlo byt nieco ako 500L pre talianov... proste novy predajny trhak , uvidime .... ja capturu fandim a myslim ze bude uspesne nielen vo francuzsku ....

inak ceske ceny mi pridu velmi prijemne.... nahodou by to mohlo byt u vas celkom uspesne auto..... na tie slovenske si este musime pockat - zaklad tipujem od 11 000 eur u nas .... co by mohlo byt zaujimave
Capturing Captur
| 21. 5. 2013 20:03
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 17:19
Diskuse má příznačný odér plakátové garáže. Snad na prstech jedné ruky bys spočítal kolegy, kteří se (včetně nicku GTI) vyjadřují striktně, věcně a cíleně k novému modelu captur od renaultu, vždyť ostatní tu jen nezastřeně hořekují sami nad sebou či si své mindráčky odreagovávají nedůvodným, nevěcným a až ubohým napadáním svých diskusních kolegů. Proč? No, protože nemohou psát o capturu, protože namají schopnost hlubší úvahy, nemají schopnost racionálního pohledu na věc.

Osobně vnímám příjezd captura jako z garážové nouze silniční ctnost - sotva vyjelo nové clio (v dvojjediné karosářské variantě, což je na pochvalu) trumfuje renault sám sebe zcela okrajovým modelem. Okrajovým jak z pohledu kupců, tak samozřejmě z pohledu segmentů. Málo platné, zlomit klasiku, tedy třídu kompaktních (subkompaktních) hatchbacků nemůžeš tím, že si pořídíš vyšší holínky a na střechu si necháš vytetovat mapu svého okresu.

A právě ta cingrlátka (údajně se jedná o individualizační výbavové ambice) považuji za rozhodnou skutečnost, která ten model sráží na kolena ještě dříve než se objeví v prodejně. A to nechci ani psát, že ta cingrlátka jsou zde hlavně proto, aby odvedla pozornost od absentované čtyřkolky a pouhého pětikvaltu. Chci tedy věřit, že ta cingrlátka věrně odráží touhy potenciálních zájemců o daný segment. Osobně si sice nedovedu představit, že bych si mohl garáž oplodnit předmětným cirkusem, ale jsem tolerantní, zdržím se tedy hlubších estetických rozborů. Jednu věc si však odpustit nemohu - potahy na sedadla. To považuji za největší úlet, a to především pro nepraktičnost, neb vytahání a shrnutí potahů je časem neodvratné. Argument, že si za rok koupíš potahy nové zde snad ani nezkoušej uplatnit...

A tedy abych dostál nadpisu příspěvku, zdá se, že drtivá většina diskutérů trpí... capturoidy, jinak též úpornou nutkavostí obhajovat neobhajitelné.

Kam tedy zařadit captura na pomyslném žebříčku garáží světa? No, s odkazem na segment to vidím jako zcela okrajovou záležitost. To podporuje především nevyhraněnost, účelová rozháranost modelu - kousek (mini)SUV, kousek (mini)MPV, kousek (mini)crossoveru. A i z tohoto důvodu to s prodeji vidím obdobně jako třeba s prodeji... F500. Za ty roky co se vyrábí jsem na cestách zde potkal asi tak 4 (slovy: čtyři) pětistovky. Možná to byla stále ta samá...

Slogan: Viděti Captura, leda by dopadla dobře matura...

Jo, tam někde bych to možná viděl. Hošík s maturitním vysvědčením v kapse, co zatím vyká i Yetimu... Ostatně jsi-li dospělý, vyzrálý a znalý člověk, pak v crossoverech asi těžko klesneš pod toto - [odkaz] Hlavně mi prosím nepiš, kolik stojí, protože to ví každý... Jsi-li navíc chlap (víš doufám co znamená pojem - chlap?) pak se zajímej o chlapská auta, kapiš? Co říkáš? Co ale pak koupit své dívce? No dovol, ani tohle nevíš? Tak třeba - [odkaz] Ptáš se proč? No především proto, že P2008 je designově asi tak o deset pater výše. Nad capturem samozřejmě.

BRAVO PEUGEOT... :-| :-!
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 17:28
Jeden z dalších trapných pokusů zde psát znova své chabé myšlenky, které jsme si již mohli přečíst a ty jsi bohužel zase nic nepochopil a plácl jsi sem milion písmen o tom samém. To ti ta diskuzní porážka včera nestačila? Ty fakt nepochopíš, kdy je toho dost? Jak už to zde bylo dvakrát psané, když už dokážeš takovému autu věnovat tolik řádků, asi tě musí opravdu děsit, že koncernu v tomto segmentu ujíždí vlak .... Použiju tvou včerejší smutnou náladu a lze ti poue sdělit : brečíš hezky, ale na špatným hrobě ;-)
Btw. už děti v jeslích říkají, že samochvála smrdí, ty se chválit musíš, protože tebe zde chválit nikdo nemůže, není za co
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 17:37
Ja si riikam,ze on musi byt masochista. Dostal tady doslova na prd*l jiz tolikrat a furt si neda pokoj... ;-\
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 18:55
Mno prodeje F500 za rok 2012: okolo 240 000 aut

[odkaz]

V USA se prodava po tisicich mesicne, aktualne brezen 2013 pres 3000:

[odkaz]

Oznacit podobne prodeje za okrajovou zalezitost muze leda tak hemeroid.

P.S Veta "Za ty roky co se vyrábí jsem na cestách zde potkal asi tak 4 (slovy: čtyři) pětistovky" je k popukani.
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 19:40
GTi .... pri vsetkej ucte a snahe zaposobit sa stale viac akosi prepadavas kdesi odkial niet vychodisko....

Neviem kde byvas ( ci na ruskom sibiri alebo kde ) ale ja F500 stretavam kazdy den... a aj viackrat a to ich je na slovensku urcite menej ako v cechach ... to auto je skutocne trefa a velmi uspesne... ak byvas normalne medzi ludmi a aj medzi ludi chodis a nesedis doma tak ti nikto neuveri ze si F500 videl len styrikrat.... to vazne nie... ver mi uz aj phaeton ci vw fox som videl castejsie a to je skutocne problem tieto auta stretnut.....

inak nerozumiem preco by captur mal byt okrajova zalezitost.... to iste mozem ja tvrdit ked pride taigun ze je to auto o nicom a len do poctu..... asi by sa ti to nepacilo ze?

Neskor ti hodim tabulku predaja.... ked sa captur predajne rozbehne som zvedavy ako potom zareagujes ked bude megauspesny ... pamatam si ako si pisal ze f500 bude tragediou a ze vwfox je bomba..... pravdou je ale presny opak....f500 je bomba a fox bol tragediou......

zbytocne si takymito prispevkami kazis uz aj tak dost posramotenu povest
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 20:18
Jsem tu úplný nováček, ale nedá mi to reagovat na samotného GTI-ho. Zrovna dneska jsem Captura viděl zaparkovaného na ulici, tak si troufnu říct toto:

Je pravda, že dvoubarevná kombinace (černá metalíza, bílá střecha se sloupky) se mi úplně nelíbíla, teda ona se mi nelíbila vůbec, protože to auto vypadalo z dálky před bílou fasádou domu, jako by někdo vzal flexu a upálil tomu autu celý vršek, na některých autech to přitom vypadá opravdu dobře. Třeba na MINI je to klasika a takové fábii to až neskutečně pomůže opticky vylepšit její taktéž až neskutečné proporce při pohledu zezadu.

Yeti působí už naprvní pohled "festovněji" a tak nějak dospěleji. Ale Yeti je zase plnohodnotné malé SUV které zvládne i nějaký ten terén, takže to bych nebral jako nevýhodu pro Captur, tam by největší terén měl být obrubník při parkování "po francouzsku". Taky si ale myslím, že absence čtyřkolky vůbec nevadí, protože auto zaměřené do města jí prostě nepotřebuje.

Nebral bych taky možnost individualize jako odvádění pozornosti, to je jako napsat:"když si někdo objedná na BMW M-Paket, odvádí cinkrlátky pozornost od toho, že už nemá klasický R6, ale pouze oturbený R4", vždyť která značka to dnes ve větší či menší míře nenabízí. I fábie jde objednat ve verzi Monte Carlo a když jí občas potkám, tak si pomyslím, že to je i po těch letech výroby pěkné auto, ale rozhodně mě nenapadne, že tím někdo maskuje absenci 6. převodového stupně u TSi

A i přestože jsem cílová skupina, kdybych teď měl kupovat nové auto za cca 350 - 375 000, vzal bych nejspíš Leona 1,2 TSI 77kW, u Capturu mi chybí u 1,2 Tce manuál, jinak se mi auto líbí a myslím, že se prodávat bude slušně
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 20:28
Díky za reakci :yes: výborně jsem si početl :yes: Na ty vometáky tady kolem neber zřetel, to jsou zoufalci (píši o nich v úvodu příspěvku) kteří si sem chodí hojit mindráky. O autech nepíší, ale toho sis jistě všiml.

Velmi cením tvůj pohled a ponor. A velmi cením, že umíš psát :yes:

Jo to MINI jsi trefil, tam ta jiná barva střechy sedne dokonale. Captur je ve světle širší úvahové konkurence (v daném cenovém rozpětí) úplně mimo, trefil jsi toho Leona tak dobře, že se zdejším prosťáčkům dělají mžitky před vočima. Ano, s Leonem samozřejmě velký souhlas :yes:
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 22:30
Je pravda, že v dané cenové hladině je konkurence velká a výběr široký. Ale zase je pochopitelný cenový odstup od nového clia. Je to hlavně o preferencích, někdo chce moderní crossover vzhled, někdo dá za podobnou cenu přednost klasickému hatchbacku.

Osobně se mi příčí myšlenka velkého SUV (samozřejmě podle prodejů v naftě) určeného primárně do města, takováhle auta se jim mohou vyrovnat. "Terénní" vzhled mají, pohon všech kol nikdo ve městě v našich podmínkách nevyužije.

Mě se strašně ve Francii a Itálii líbí používání malých aut, ale tím nemyslím z finančních důvodů, že na víc prostě nebyl budged. Protože takové auto stačí, za 5 let se otluče, že je lepší koupit po pár letech novou Pandu, Clio , Polo a od teď i Captur a za nedlouho i P2008 než koukat na otlučené velké auto které je jednou tak drahé a tudíž by se měnilo za dvojnásobnou dobu. Ve Francii určitě půjde a vlastně rád bych ho potkával i u nás.
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 08:31
Nezapomeň, že jsou i krajiny, kde život není o tom, že si lidé vzájemně obouchávají auta, že jsou i krajiny, kde vůz je šperkem, ozdobou garáže i silnic, koneckonců zdrojem rozkoše pro šoféra. Při tebou uvedené filosofii by vlastně bylo nejlepší nosit jenom tretry z tržnice, aby tvá skvostná hadí kopyta zbytečně neutrpěla újmu od nějakého dupavého křováka... Nezlob se, ale s tím já souhlasit nemohu.
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 09:39
To je pravda, ale mě se prostě líbí francouzský pohled na věc a přístup. Takže auto podobné velikosti do města prostě stačí, když přibyde nějaký šrám, tak to tolik nevadí. Určitě si nemyslím, že si mají lidé auta obouchávat schválně, ale prostě jsou země kde se to tolik neřeší.
Mám na to 2 vzpomínky když mi bylo 19, měl jsem řidičák asi půl roku a byl jsem s přítelkyní a tenkrát s asi
2 roky starou Fábií vypůjčenou od rodičů ve Švýcarsku a Itálii. Táta je přesně ten typ, který nemá na autě ani poletech ani škrábanec.

Cestou na 3 proudé dálnici jsem předjížel auto a koukám, najednou jsme jeli vedle sebe 4 auta a skůtr, takže v takové situaci člověk rychle může přijít nejen k škrábanci

A potom mě známý poprosil, jestli bych vzal jeho Punto a vyzvedl ho na druhé straně města. To auto mělo jen jedno zrcátko a to u spolujedce, levé chybělo úplně, místo vnitřního visel křížek a řadcí páce chyběl vršek, takže koukala jen tyč z podlahy, takže při takovém přístupu se taky zrovna ťukance neřeší.

Určitě nejsem pro nošení "treter z tržnice" v zemích kde to funguje podobně jako u nás, kdo chce jezdit po městě v pohodlí a náležitě okázale, ať si koupí prémii, ať jezdí v BMW 1, X1, MB A, ale ať si proboha nekupuje SUV a ještě v smradlavé naftě která je u auta do města děs. Chápu, že takový člověk si nekoupí Sandero.

Myslím, že aut která se dají nazvat jako opravdový šperk na běžné denní ježdění moc nebude. Pokud bych měl já měl mít v garáži nějaký opravdový šperk, byl by to asi Citroen DS, nějaký starý Aston. A z aut která se vyrábí, by mi bylo líto vzít třeba nové Ferrari do města. Proto bych na to oměstský provoz bral klidně toho Captura
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 09:46
Jo jo.
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 18:27
Nebo CiGo s motorem TDI :yes:
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 10:03
Captur je zrovna takovy sperk o kterem mluvis, ma styl, ktery mozna za par let nebude aktualni, ale to uz tu muze byt zase jiny model, ktery ho nahradi. :yes:
BRAVO RENAULT
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 22:47
Trapné...že by GTI II vzhledem k novosti nicku (a vychvalování koncernu)...achjo :no: :no:
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 09:18
To si opravdu myslíš? Já jsem jen porovnával Captur s Yetim a došel jsem k jinému názoru než GTI, on tvrdí, že ty auta si konkurují, že Yeti je lepší nabídka než Captur, já si myslím, že na ježdění do města je lepší Captur a yeti se čtyřkolkou zbytečný. Navíc v diskuzi u nového P308 jsem psal, že se mi líbí francouzská auta a jsem rád, že po době kdy nevypadala nic moc (Saxo, Xsara, Megane první generace, C5 první generace) začli dělat konečně pekná auta která navazují na tradici aut ze 70. a 80. let, vlastně i na auta z počátku 90. let. Vždycky když jsem ve Francii a vidím tam staré Peugeoty 205, Xantie tak jsem rád, že jsou automobilky které taková auta dělají. A teď se snad podaří navázat.To by GTI určitě nenapsal. Navíc, kdyby jsis příspěvek přečetl pořádně, zjistil bys, že na cinkrlátkách jsme se vůbec neshodli, různé dvoubarvné kombinace se mi líbí, jen na Capturu mi nějak nesedí. Možná to bylo jen barevnou kmbinací. A chybějící čtyřkolku vůbec nepovažuji vzhledem k určení toho auta za chybu.

A vůbec, nemám nikoho potřebu přesvědčovat, že nejsem GTI II >:D
CAPTUROIDY
| 21. 5. 2013 22:57
Captur, který má jednoduchý čistý design kritizuješ za cingrlátka a zároveň vytáhneš trojského koníka P2008, kde ty cigrlátka najdeš i reálně. Docela by mě zajímalo, kde jsi ty cingrlátka na Capturu viděl.
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 08:27
No třeba na pomalovaném volantu.
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 15:38
:yes: za capturoidy >:D Tvoje texty fungujú ako kontrastná látka na identifikáciu ... capturoidov >:-[]
CAPTUROIDY
| 22. 5. 2013 17:48
>:D :yes:
CAPTUROIDY
| 23. 5. 2013 17:50
No snad nechceš posuzovat úspěšnost pětistovky podle počtu kusů, které jsi viděl kdesi v českých končinách.
Kvikot z Mostu...
| 21. 5. 2013 17:29
...uz pry slyset az v Boulogne-Billancourt. Champagne tam zrejme tece proudem. ;-)

BRAVO RENAULT!
Kvikot z Mostu...
| 21. 5. 2013 21:19
>:D To jo, jede na dvě směny. Počet posměšných příspěvků na hodinu se asi brzo stane uznávanou metrikou, přece jen ROI a podobné kraviny používá každý.
Chudinky Capturisté
| 21. 5. 2013 20:26
...budou chodit vyplakávat před garáže Yetistů....kteří ale nebudou zrovna doma, protože budou vyplakávat před garáží ML-istů, případně Landcruiseristů.
teda - kde vzal, ze 500L je drazsi?
| 21. 5. 2013 21:47
jeste k tomu o 70 tis?! Asi zijeme kazdy v jine zemi... ;-)
Lesk a bída GTIho
| 21. 5. 2013 23:33
Jedno nelze GTImu upřít - květnatý a místy originální sloh, bohužel se ale v jeho výlevech stále častěji opakují nejen jeho automobilové neologismy, ale i celé obraty a věty a to už začíná být nudné. Stejně jako jeho hysterická nenávist téměř ke každému autu, které není z koncernu VW, nebo (nedej bože!) ho vyrábí francouzská nebo dokonce italská značka. Jak je vůbec možné, že ještě nějaký Renault nebo Fiat existuje, taková drzost, že?
Pokud by model jako Captur už nabízel VW (ne, Yeti nebo Tiguan s Capturem opravdu srovnávatr nelze), bude v očích GTIho úžasný, když v tomto směru koncern zaspal, je alespoň třeba konkurenčního Francouze zesměšnit a pomluvit za každou cenu (prý "okrajový model", "ověšený cingrlátky" apod.) a každý, komu se líbí, je tedy prosťáček a neschopný břídil.... Ach jo, GTI, to je tak strááášně ubohé, máš opravdu zapotřebí se takhle shazovat? Bývaly doby, kdy jsi byl schopen i věcně argumentovat, ale už jsi to asi nějak zapomněl... Nebo že by ti věcné argumenty došly? P.S.: klidně si můžeš ušetřit své urážky, nejsem totiž "plakátový kovboj" ani chudý teenager, ale člověk, který řídí vlastní i služební auta již 25 let a ještě déle se o auta zajímám. A ještě jedna poznámka na závěr - každý fanatismus smrdí, i ten koncernový...
Lesk a bída GTIho
| 22. 5. 2013 02:01
I když mi už není 20 (škoda :-( ) jako většině zdejších uhrovatých mládenců, jsem pevně přesvědčen o tom, že se dožiju toho, až se ve výrobních halách zkrachovalého rendlíku budou montovat nové Volkswageny :-! Možná z čínských dílů 8-s
Lesk a bída GTIho
| 22. 5. 2013 07:57
Tak to se modli, aby ti život nadělil nesmrtelnost ;-)
Podbízivá (!!!), líbivá tuctovka
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
| 22. 5. 2013 00:22
Cožpak o to, auto je to hezké, pohledné... ale je SOUČASNÉ, tedy neutrální, dekorativní a podbízivé. Oproti Renaultům z přelomu milénií (v té době žiju, nepokračuju dál), které se nepodbízely (prostě se líbily nebo nelíbily, NIC mezi tím), je to tuctovka.

Zatímco tohle [odkaz] bude živé navěky, Captur postupně zevšední, unaví se, jednotlivé linky se budou zdát stále fádnějšími a okoukanějšími... nic hezkého ho nečeká.
| 22. 5. 2013 07:51
No jo, ale právě designově extrémistické modely jako Avantime, Vel Satis nebo hrbatý Mégane minulé generace Renault skoro zabily - téměř nikdo je totiž nekupoval. Je to jednoduché - pokud chce masová automobilka vydělávat, musí být jejich auta alespoň trochu hezká, aby je lidi chtěli, jinak konečná :no:
| 22. 5. 2013 08:26
No já zírám, Avantime :-) A velmi vychvaluji tvé voko, tvou dokonale přesnou charakteristiku. Ta "pouhá" současnost, to je trefa kvartálu, to jsi vyhmátl jedním slovem a absolutně. Neutralita a dekorativnost to jen podtrhují. Závěrečná tuctovka je pak rána do vazu všem tem zdejším vometákům, co se zásadně nevyjadřují k autům, o to více si tu foukají svá intimní prosťáčkovská psychobolístka.
| 22. 5. 2013 09:10
Stejná charakteristika platí i pro ty tvé VW a Škodovky. Dokonce i ty jsi tady psal o tom, že jejich design je vzor, jak má vypadat současný design. Samozřejmě, že dnes nikdo nadčasový nestárnoucí design nedělá. Ten se ukáže až časem. Pokud se za autem otočíš i po deseti letech, tak se to povedlo. Sám asi víš za kterým autem se otočíš. Avantime i Mégane II i dnes působí aktuálněji než třeba Octavia. Ta nebyla nadčasová nikdy. Ta byla jen tuctová a nekonfliktní už od samotného začátku. Design Capturu a jeho nadčasovost zhodnotí čas a ne Avantime. Koneckonců i ten Mégane byl při své premiéře velice úspěšný a lidem se design asi hodně líbil. Stal se autem roku a byl nejprodávanějším autem třídy. Na to už Avantime asi zapomněl. Nebo měl spíš v té době trochu jiné starosti. :-)
| 22. 5. 2013 09:45
:-) Pogo, sakra, tématem nejsou ani škodovky ani volkswageny, nýbrž jen a výhradně captur, renault captur. A Avantime to prostě trefil. Jestli ty z toho modelu nevnímáš to ukapávání medu, pak já ano. A kolega Avantime ťal velmi do realistického. To je vše, veškeré pláče směruj jinam, a na mně se nezlob, já tu jen jistě zcela důvodně vychválil Avantimova slova. Trefná slova.
| 22. 5. 2013 12:18
Toto mi sedí na generáciu Renaultov s plnou prednou maskou (Twingo II, Mégane III...). Tam bolo cítiť, že Renault si už netrúfa na extravaganciu, lebo by ho mohla zložiť úplne. Spomínaná generácia Renaultov veľmi rýchlo zovšednela, tak uvidíme, ako to dopadne s erou veľkých "diamantov" na kapote. Ja im ale veštím lepšiu budúcnosť. To je podobné ako s Fabiou. Kvality prvej gen. sa až teraz ukazujú zatiaľ čo Fabia II je už beznádejne out.
GTI
| 22. 5. 2013 12:44
Ako nič v zlom, asi som potom blb, ale mne sa páči design tejto káry exteriér aj interiér, super je že má vyšší posed a nastupovanie (furt ma bolia kríže), štvorkolku mi na jazdenie po meste netreba, kufor tak akurát - oceňujem možnosť posunu zadnej lavice, dopredu aj dozadu sa zmestia po dvaja dospelí vysokí 185cm (neznášam autá s priestorom vzadu len pre decká - auto ak je štvormiestne má byť štvormiestne plnohodnotne), dvojfarebná kasňa môže byť pri správne navolenej farebnej kombinácii pjekná a ľahšie prejde auto schvaľovacím procesom u manželky. Čo mi vadí, sú motorizácie - oturbené kur*ítka nechcem ani v benzíne ani v dízli aj kvôli vstrekovačom - chcem atmosférický benzín s kvalitnými sedlami ventilov s možnosťou prestavby na LPG, prípadne LPG od výroby - za to by som ochotne priplatil aj 1500E.
Mal som kedysi Megane 1,4 - bolo to lenivé ale pohodlné auto, predal som ho so 130 000km, mal vymenený posilovač riadenia, výfuk a ešte v záruke menený BSI či čo to bolo - stávalo sa že pri zapnutí ostrekovača vynulovalo denný tachometer, výmena BSI v záruke pomohla. Bolo mi malé, kúpil som Picasso 1,8 benál - potom picasso dízel ale nejako v poslednej dobe jazdíme len po meste, takže dízlačik akurát zničíme, treba ho vymeniť za benzíňák.
VÝHŘEZY
| 22. 5. 2013 20:02
Jak jde diskusní čas, myslím, že se již rýsuje diskusní názorový profil (u inteligentnější části diskutérů) na daný model. Intelektuálně jaksi tradičně dušnější fanouškové zkoncentrovali své soudy bohužel výhradně do... napadání kolegů, kteří se modelu skutečně diskusně věnují. Diví se tomu zde někdo? Nikoliv, na tyhle capturoidní diskusní výhřezy je tu jistě každý zvyklý a přechází je jak lány zakyslého jetele.

Samozřejmě, že o informační řády jsou přínosnější kritické postřehy našich kolegů, neb ti nemají potřebu si vzájemně mazat hýždě tekutým medem prosťáčků. Tak v této souvislosti akcentuji například velmi vypovídající názor, který odprezentoval kolega kosmonaut vedle na blogu o capturu, vřele ho každému diskusnímu kolegovi doporučuji, neb zrovna kosmonauta tu někdo těžko může nařknout z toho, že je apriori proti francouzské produkci. Před čtením se nadýchni, neb taková upřímnost, otevřenost a cílenost názoru je na těchto diskusích ojedinělá.

Zdejší klasický prosťáček se nejspíše po přečtení příspěvku kolegy kosmonauta rozpláče, ale tak to již ve světě dospělých chodí: Pravda je krutá jen k těm, kteří svou hlavu slepě noří než do pucvole nevědomí.

Závěrem si dovolím krátce a skromně shrnout své poznatky:
- žalostně nepřemotorováno
- pětikvalt
- absence důstojného pohonu 4x4, který by korespondoval se světlou výškou a s celkovým zaměřením modelu
- rozporuplná řešení (snímatelné potahy, guma z trenýrek na zadní straně předních opěradel)
- naivismus designu

K posledně uvedené poznámce nelze než odkázat na velmi přesnou charakteristiku od kolegy Avantima uvedenou o vlákno výše.

Co na závěr? Snad jen... proboha, jestli má Renault opravdu fanoušky na úrovni zdejších slepě obhajobných diskutérů, hrozím se připomenutí známé garážové pravdy, totiž, že: Automobilka je jen tak dobrá, jak dobří jsou její fanoušci 8-s 8-s :-!
VÝHŘEZY
| 22. 5. 2013 20:22
no tak ono silnejsie motory este len pridu .. treba vydrzat ;-)

stvorkolka je prioritou u SUV-eckach... v crossoveroch moze byt ale nemusi... SOUL tiez neponuka 4 kolku a neponukal ju ani fusion a nema ju ani 2008micka ani sandero stepway ktore ma 208mm svetlu vysku ... jednoducho captur je crossover nie SUV ako si mnohi myslia.... kto chce stvorkolku moze ist do Koleosu... ( zameranie modelu je jasne -- je to mestsky crossover nieco ako 2008 alebo soul, fusion ... ak v tom nemas jasno som rad ze som ti to vysvetlil )

design je subjektivna zalezitost a podla reakcii okolia sa captur proste paci... chapem ze sterilitu a nudu dizajnu VW to nedosahuje a tak si zase potrebujes splechnut a rypnut ale s tymto uz nepochodis.. vtipne to bolo tak pred dvoma troma rokmi.. dnes uz nie

5st prevodovka na takyto typ auta v podstate uplne staci.... nie je to dialnicny expres....ale 4,1m dlhy crossover vychadzajuci z clia.... takze to nevnimam ako nevyhodu... 5st prevodovku ma napr aj fabia TSi 77KW a ono sa to uspesne predava ze? Tam to nevyhoda nie je? Ci aky mas nazor....

Rozporuplne riesenia.... su tak mozno pre teba... automobiloveho teoretika .... v praxi to budu velmi uzitocne a prijemne riesenia...

V com mas s capturom problem? Ze je to renault? .... nehladaj problem tam kde nie je, ver mi ze ono sa to autucko urcite uspesne predavat bude... to ze tebe sa nic okrem koncernu vw nepaci je nam vsetkym jasne.... tak zbytocne tu kazde nekoncernove auto zosmiesnujes.... captur bude idealne auto pre mladych sikovnych a dynamicky zalozenych ludi ale to nie zrovna tvoj pripad..... clovek ktory ma potrebu niektore znacky fanaticky sustavne zosmiesnovat .... tak na toho si kazdy spravi asi rychlo svoj nazor... to uznas sam..... a nie je to zrovna velmi pozitivny nazor ver mi
VÝHŘEZY
| 22. 5. 2013 20:30
Tak proto je Skoda tak mimo v nekterych smerech, podle fanousku znacky, napr. Tebe. >:D
Nejak jsi se nevyjadril k tomu, proc jsi sem do diskuse zatahl Yetiho LK s cenou tusim od...686 tisic. :no:
VÝHŘEZY
| 22. 5. 2013 23:48
Původně jsem v rámci této diskuze nechtěl reagovat, neb seznámení s tímto modelem mám naplánované a bude to relativně brzy.

Nicméně - GTI - říkám to naprosto upřímně - po všech těch letech co ACZ čtu (10), co zde diskutuji (4) - a poté co jsem si tuto konkrétní diskuzi přečetl - musím konstatovat že jsi (při vší úctě) - - - PABLB. Howgh.

Přeji pěkný den.

Ps.: V rámci toho slovního průjmu, jež jsi zde napsal, je mi už teď jasné že Captur bude zatraceně úspěšný model - neb tento tvůj "negační" reflex zatím nikdy nezklamal.
VÝHŘEZY
| 20. 1. 2014 00:15
Souhlasím ,že někdy GTI fanatizuje až moooc.. ;-)
Captur je povedené auto. A někomu se líbí víc , někomu mín'..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku