Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën DS3 Cabrio vs Fiat 500C: Designový duel

Zatímco Citroën hledí do budoucnosti, Fiat se ohlíží do minulosti, z níž čerpá inspiraci pro své ztvárnění. Oslovuje Vás moderna, nebo retro?
Zpět na článek
9. 6. 2013 10:20
9. 6. 2013 22:39
9. 6. 2013 11:51
9. 6. 2013 13:15
9. 6. 2013 13:39
9. 6. 2013 18:49
9. 6. 2013 23:10
10. 6. 2013 09:44
9. 6. 2013 22:48
10. 6. 2013 10:42
9. 6. 2013 23:09
9. 6. 2013 09:28
Které je hezčí...
je, v tomto případě věc názoru každého pozorovatele. Obě auta mají něco do sebe. Já se přikláním víc k Fiatu, možná už jenom proto, že krásnou původní 500 jsem, asi před třiceti lety, měl, tenkrát otvírací střechu měly všechny.

Celou dobu, co se okrajově o auta zajímám, se tomuto typu karoserie, kde zůstávají pevné rámy bočních oken, říkalo polokabriolet. Pokud zůstane pevné i zadní okno je to jen shrnovací střecha - lidově rolldach. Dnes se to ovšem všechno nazývá honosně cabrio.

U Citroënu se mi líbí, jak se stydí za ten přehnusnej síťkovej větrnej deflektor při otevřené střeše. Na většině fotografií je deaktivovaný, možná i zaretušovaný, vidět je jen na fotkách č.1 a 24, kde jeho hnusota není tak patrná.

Obě auta pro svůj účel z mého pohledu ok. :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Misanick
9. 6. 2013 09:44
Re: Které je hezčí...
Ten deflektor je sice hnusný, ale na druhou stranu tolik nefouká do auta. Ostatně ho má i Fiat a tam moc krásy taky nepobral. Jinak mně se líbí více Citroen.

PS: Co znamená "Designový duesl". Buď jsem v dětství málo četl, nebo pan redaktor včera hodně pařil >:-[] .
Avatar - PlumJelinek
9. 6. 2013 10:20
Anketa
Chtělo by to u těch designových duelů udělat klasickou anketu, zajímalo by mě, jaký model by převažoval. Co se týče těchto dvou, sám nevím, oba jsou krásný >:D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - twistedTSD
9. 6. 2013 10:28
Těžký due(s)l
Mně tak nějak více sedí Citroen, jen kdyby to prosklení nebylo řešeno tak komplikovaně [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
9. 6. 2013 11:34
davam hlas fiatu
:yes:

ten jeho retro dizajn jednoducho milujem... ;-)
Rozbalit vlákno
0
9. 6. 2013 11:51
muj hlas ma DS3
U mě je volba jednoznačná - Citroen DS3 Cabrio 1.6THP. Slušný svezení, navíc s otevřenou střechou, paráda :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - xjara
9. 6. 2013 13:39
Re: muj hlas ma DS3
u me take, ale i ten fiat se povedl. Takze oba :yes:
Avatar - mrvolvo
9. 6. 2013 12:03
Jednoznačně Fiat 500
Tradice a vypilovaný design u mě přebíjí neznatelné pihy na kráse. Dokonalou, bezduchou a umělou modelku zapomenu po kliknutí na červený křížek, ale jiskra v očích a jemné nedostatky "zdokonalují" už tak dokonalé, takže si zapamatuji vše, protože chci:) Fiat 500 je jasná volba, ale je to samozřejmě velmi individuální. Zajímalo by mě, kdo by vyhrál v tomto duelu právě teď. 500 má už něco za sebou. A DS3 je zelenáč. Každému co jeho jest:)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - flyboyeda
9. 6. 2013 13:15
Nic pro mě
Ale pro ženský na nákupy je to OK
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KANKUNEN
9. 6. 2013 13:39
Fiat, ale
tam bych retro ukončil a nedělal ze všeho 500xxx, protože se to omrzí.
Rozbalit vlákno
0
9. 6. 2013 18:49
Ani jeden
Navíc srovnáváte mini vůz, a malý vůz ;-)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Katikakus
9. 6. 2013 19:08
Re: Ani jeden
A opet ten tvuj bordel v tridach!

Srovnej si mozek, pokud nejaky mas Adiku.. 8-s :no:
9. 6. 2013 23:10
Re: Ani jeden
No ještě ty třídy uvaž, ať se ti zde nemusí smát tradičně i uklízečka >:D
Avatar - Katikakus
10. 6. 2013 06:22
Re: Ani jeden
Beru zpět, napsal jsem samo blbost. Tak to dopadá, když si člověk dá na zahrádce 4 dvanáctky a nwtrefí pak na Adyho... :*)
9. 6. 2013 23:23
Re: Ani jeden
Nadpis článku : "Designový duel"

Nepleť do toho třídy, víš, že si v nich slabý.
9. 6. 2013 19:42
těžké rozhodování
Ač Fiatista, tak musím uznat, že Citroen se hodně povedl.
Osobně bych zvolil Fiat (prostě tam není co řešit), ale Citroen je opravdu taky moc moc pěkný.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - wladyk
9. 6. 2013 22:48
Cabrio ?
To není ani jeden z nich. V dnešní době jen zírám jak si výrobci pletou pojmenování typu karoserie. Všechno co má pytel na střeše nacpou do kategorie cabrio. Když už jsme u toho kabria tak většinou od sebe nerozlišují kabrio a roadster. Ostatně název "dvojdveřový sedan" je taky nesmysl. Asi už zapomněli název tudor. Nebo třeba nevědí, že skutečná limuzína má oddělený prostor řidiče od posáky a tak pokud je sedan trochu větší a luxusnější dostane mylný název limuzína. Je to asi jako nazývat sněžný skútr motocyklem, protože má řidítka.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - PlumJelinek
9. 6. 2013 23:19
Re: Cabrio ?
Přesně tak, zažité tradice se bourají a vytváří se chaos. Cabrio necabrio, pětidveřový shootingbrake, čtyřdveřové coupé, SUV (Sport Utility Vehicle - sportovní v čem?), SAV, limuzína nelimuzína..... všichni se snažej být "cool" za každou cenu a przněj co se dá, pak aby se v tom vyznal někdo, kdo se v tom nevyzná :-)
10. 6. 2013 10:42
Re: Cabrio ?
SAV, hm napadá mě Symantec Antivirus nebo Slovenská akaemia ved. To už taky jezdí? >:-[]
9. 6. 2013 23:09
VELKÝ BRATR
No dnes to máme poněkud mezitřídně, subkompakt (DS3) a miniauto (F500). Třídní logiku by spíše mělo porovnání DS3 a MINI, ale to by byl takový výprask od MINI, že Jakub velkoryse poskytl citroenu alespoň papírovou šanci.

DS3 designově těží jednak z toho, že není svázán historickou firemní konvencí, jednak z toho, že je to rozměrově přeci jenom již regulerní auto. Fiat ve své staromilecké nahotě odhaluje bezbranně veškerá svá pozitiva, ale především svá (post)moderní negativa.

DS3 očaruje, uhrane absolutně jistou rukou designéra. Z toho auta doslova čiší přesvědčení, že přesně takhle má vypadat. Neexistuje úhel, v němž by to deesce neslušelo, má špičkově namixované ingredience v podobě dravečkovosti, silného, jistého, avšak sympatického postoje. DS3 je ozdobou současného Citroenu, jasná vizuální informace, auto s přívlastkem - třídní krasoň.

F500 je všechno a nic, spíše tedy... nic. V předmětném duelu to logicky prohrává již svým designovým zadáním, tou krkolomnou snahou vstoupit znovu do stejné garáže, duel prohrává samozřejmě o třídu menšími rozměry a.. jakýmsi odérem nepatřičného, neboť jestli je naše současnost něčím, pak rozhodně modernistickým, technicistním společenstvím lidí, kteří se ohlížejí za sebe jen v případě sebezáchovné nutnosti, nikoliv snad z důvodů vzývání boubelatých garážových berušek.

Tedy ano, Velký bratr dnes natrh´berušce žaket. Dokonale.
Rozbalit vlákno
1
10. 6. 2013 01:57
Re: VELKÝ BRATR
"...duel prohrává samozřejmě o třídu menšími rozměry a....."
Dobre ti to preskakuje >:D