Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

MB S
Dixik2
| 7. 8. 2013 13:34
U nového S bude začátkem roku 2014.Potvrzeno do prodejce.
Kecají...
Flajzi
| 7. 8. 2013 14:11
"Inženýři Mercedesu v minulých letech tento systém zavrhovali z důvodu možného rozptylování řidiče." - A proto se head-up displeje začaly dávat do kokpitů stíhaček, aby rozptylovaly piloty. :-) Spíš bych řekl, že se na tuhle oblast jen vykašlali, nedávali tomu prioritu.
Kecají...
Dinar
| 7. 8. 2013 14:48
Podobně jako uživatelskému rozhraní infotainmentu, aktuální command je už celkem o.k., ale jak bmw tak audi jim v tom mírně utekli.
Kecají...
_MT_
| 7. 8. 2013 18:14
Jestli rozptyluje, nebo ne, závisí v první řadě od toho, co na něm je. :-) Snad nikoho nenapadne tam strkat animace a další cinkrlátka.
Kecají...
vabis
| 7. 8. 2013 21:21
_MT_ ...animace? chcete říct péčko? >:D
Kecají...
salamoon
| 7. 8. 2013 22:25
suhlasim,a vzhladom na to je tam z toho zoznamu v clanku ten vypis radiostanice uplne zbytocny... :no:

to je tak dolezity udaj,ze ho tam vodic potrebuje?
Kecají...
HitmanPB
| 7. 8. 2013 23:40
...pril voľbe rádiostanice áno, lebo to máš v zornom poli. Stále to tam určite nebude zobrazené, a keby aj, myslím, že by to až tak veľmi nevadilo.

Vieš koľko havárií je kvoli ladeniu, resp. kvoli voľbe staníc rádia ? Veeľmi veľa ;-)
HUD
HitmanPB
| 7. 8. 2013 23:37
Ja iba dúfam, že tí "inžinieri" tam už nerobia.
HUD vnímam ako naprostú samozrejmosť a o vplyve na bezpečnosť jazdy sa ani netreba rozpisovať.
Človek šetrí cca 1 sekundu - čo pri rýchlosti 100kmh znamená 27 metrov...

Nerád sa navážam do Mercedesu, lebo je to ikona automobilového priemyslu, ale chlapci tak trošku zaspali dobu a nielen kvoli HUD - to je iba špička ľadovca.

HUD
Atila_
| 8. 8. 2013 07:29
Nenapada mne momentalne zbytecnejsi vybava nez HUD. Kdyz v aute se kterym jedu je, tak ho okamzite vypinam jako prvni. Sklo mam abych videl na silnici ne aby se mi na nem ukazovaly nejake ptakoviny, ktere uz mam na x jinych displayich.
HUD
Dinar
| 8. 8. 2013 08:05
Mám to stejně jako ty, ale nutno říct, že to je čistě otázka osobní preference, určitě nemůžeš obecně prohlásit, že hud je zbytečnost, protože ty ho nepoužíváš.
HUD
Atila_
| 8. 8. 2013 08:43
Muzu, proc bych nemohl, kdyz muze HitmanPB napsat, ze je to "naprostú samozrejmosť a o vplyve na bezpečnosť jazdy sa ani netreba rozpisovať.
Človek šetrí cca 1 sekundu - čo pri rýchlosti 100kmh znamená 27 metrov..." :-!
HUD
Dinar
| 8. 8. 2013 10:09
Ale jo můžeš... jen si s hitmanem diskutujte. :-!
HUD
Ja Prvni 123
| 13. 8. 2013 21:12
ale proto existuje tolik různých zanček... Mercedes je symbol "staré školy" v tom nejlepším slova smyslu.
Jsem rád, že když už to musí být, take je HUD jenom volitelná položka...
;-)
HUD
ManInBlack
| 8. 8. 2013 17:40
Dovoluji si s Vámi částečně nesouhlasit. Jezdil jsem chvíli s autem s HUD a neztotožňuji se ani s jedním z krajních názorů tady.
Zbytečnost to není, to každopádně. Jel jsem po městech, kde jsem to neznal, příp. kde jsem to znal, ale jsou tam kamery a v tu chvíli byl HUD k nezaplacení. Rychlost i navigaci jsem viděl přímo před sebou a naprosto v pohodě. Rozhodně lepší, než kdybych musel koukat před sebe na budíky nebo někam do hlubin auta na navi (nedej Bože na názvy ulic).
Na druhou stranu jakmile jsem vyjel z města na okresky, tak jsem to vypínal, protože tam už to skutečně působilo trochu rušivě.
HUD
HitmanPB
| 9. 8. 2013 00:38
Rozpísal si to úplne presne.
Ja to nevypínam ani mimo mesta kvoli ukazovateľu rýchlosti a značkám.
Pokiaľ niekoho nerozptyľuje hompáľajúci sa ruženec alebo "medvídek" zavesený na spätnom zrkadle, tak podstatne menší piktogram v dolnej časti zorného poľa by nemal až tak veľmi rozptyľovať... ale to je subjektívna vec :-)

P.S. napríklad informácia v zime o tom, že poklesla vonkajšia teplota na 3 - 5 stupňov a je možnosť námrazy na ceste v zornom poli, nie je prkotina - nemusíš kontrolovať x displejov, keď príde akustický signál - čo vlastne auto hlási - a môžeš sa venovať riadeniu.

Sú borci, čo by najradšej vypli aj ABS, lebo dokážu presnejšie dávkovať nohou brzdnú silu - napr. Chuck Norris >:D
HUD
Brabus25
| 9. 8. 2013 00:45
Měl jsem ho v Bmw 5 teď v Audi A6 a musím jen souhlasit s tím, že navigace atd. je opravdu ideální využití HUD, nebo jak by někdo určitě navrhl - si za pár kaček koupit navi externí a plácnout si ji na sklo že ;-) ale to zase poměrně kazí ten výhled.
A další využití je když se jede hooodně rychle, tam je to už skoro nezbytnost, než koukat pořád na budíky :-!

U mercedesu mi asi před měsícem prodejce řekl, že mercedes nebude mít HUD, protože si jde svou vlastní cestou a nechce kopírovat konkurenci >:D tak asi neměl to správné proškolení :-!