Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rozhovor s Pavlem Liškou: Dlouhá léta jsem auto řídil bez papírů

Auto i motorku řídí herec Pavel Liška nejraději sám, podle svých slov si tak nejlépe odpočine. A také by se rád sám vydal do světa na dvou kolech.
Zpět na článek
Avatar - petrumr
1. 9. 2013 18:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 9. 2013 16:16
Re: hmm
spletl jsem si to s novým 700 GS. nicméně i ta osmistovka byla od Rotaxu, jen se část výroby dělala v Číně /ta měla problémy/
31. 8. 2013 23:34
Re: hmm
Kardan je bezpochyby výborná věc, na cestovnější motorku, nebo při větším nájezdu opravdu bez starostí.
31. 8. 2013 23:30
Re: hmm
Dobře, tak automatické mazání můžeš mít, ale tak jakotak musíš občas ten olej dolít nebo můžeš nastříkat řetěz.. Neznám osobně nikoho kdo to na motorce má, takže nevím na jak dlouho to vydrží, ale podle mě to patří k základní údržbě tak jako kontrola oleje a tlaku v gumách.
31. 8. 2013 23:25
Re: hmm
No ono je celkem jedno jesli máš skoro funglovku nebo nějaký starší stroj, záleží na kondici řetězovky. A pokud člověk nemaže a ani nešponuje, životnost se rapidně zkrátí. A představ si, že i na dovolené šponuji. Prostě nemám rád, když je vytahaný jako kšandy, takže když jsme najeli za dovolenou i 5 tisíc km, prostě jsem ho dotáhl a zkontroloval. A když se jelo jen do alp, na klíč jsem vždycky místo našel. Sice hodně záleží na jízdním stylu, pohodová jízda s přítelkyní a bagáží dá řetězu míň zabrat než alpy nalehko, stále prudké zrychlování na jedničku, dvojku v serpentýnách. Ani nevěřím, že jde jezdit celá sezona, nebo víc bez šponování.
Avatar - petrumr
31. 8. 2013 20:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
31. 8. 2013 20:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - EauRouge
31. 8. 2013 18:10
Re: hmm
Když se řetěz nemaže, tak se jednoduše snižuje životnost samotnýho řetězu i celý řetezový sady. Nevím jak ty ale zbytečný vyhazování peněz není můj koníček. Nehledě na to, že i předtím než se nadobro odporoučí tak nedělá dobro. Konkrétně - nenamazaný řetěz se rychleji vytahá a zvětšují se vůle na řetězu - což má za následek obrušování ozubení. Během toho řetěz tuhne a klade odpor jak na kolo tak na motor - tudíž se připravuješ o výkon a zbytečně namáháš motor. Plus je tu estetika věci, kdy řetěz šustí,chrastí a vrže.
Právě tím, že mažeš pohyblivé části řetězu jako váleček pouzdro a čep zabráníš tomu aby se ti vys*ali kroužky, který jsou jinak ošetřený z továrny a neměl by s nima být problém.
Já osobně už má odzkoušené, že pokud nejedu dlouho v hustém dešti nebo neprojedu nějakým sajrajtem, tak stačí mazat po nějakých 600-700km a vše je v pořádku.
Otázka na závěr: To je to takový problém, občas máznout řetěz? Vždyť to trvá pět minut a sprej na řetěz stojí pár korun. Navíc to zvládne každý.
31. 8. 2013 16:39
Re: hmm
řetěz fuj. jedině kardan. pro nás co jsme na tom podobně jako Pavel Liška je to spása:-)
jinak myslím, že F650GS není 800ka se sníženým obsahem, ale výkonem.
Avatar - petrumr
31. 8. 2013 16:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
31. 8. 2013 16:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
31. 8. 2013 16:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
31. 8. 2013 14:19
Re: hmm
Me jen hlava nebere to, ze kdyz nekdo nemaze retez protoze to nevi, nebo protoze je na to liny, tak asi nesponuje, protoze to je daleko pracnejsi a clovek se u toho casto i uspini. To musi byt jizda s susticim a chrasticim retezem pri kazdem ubrani plynu
31. 8. 2013 13:56
Re: hmm
Nemazete, klepe to :-)
Snad si to precte i ten, koho se to tyka :-)
31. 8. 2013 13:32
Re: hmm
Hmm tak jestli mas kardan nebo remen, tak muzes drazdit. Jestli retez, tak to moc nepobiram. Jeste rekni ze nemazes a nesponujes.
Avatar - EauRouge
31. 8. 2013 13:25
Re: hmm
To se máš čím chlubit. Ničit si sám sobě motorku je určitě zábava.
Avatar - petrumr
31. 8. 2013 08:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.