Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Výroba Mercedes-Benzu SLS AMG skončí příští rok

Příznivci novodobého racka můžou vyvěsit černé prapory. Produkce SLS AMG skončí dle zatím neoficiálních informací za půl roku.
Zpět na článek
Avatar - Deathstar
18. 9. 2013 14:22
Re: Tohle je podle mě
SLS je takový krásný,motoricky brutální,old schoolový retro nesmysl.
S tím obřím motorem a extravagantnímy dveřmi je to taková facka motoristické usedlosti a posedlosti ekologií.

Je drahý jako Ferrari 458 nebo McLaren MP12C,ale zdaleka tak sportovně nejede.Je to spíš zábavné a extravagantní GT ,než supersport.

Verze Black Series je zase dobrá na okruhu jako 458,ale trošku postrádá tu zábavnost základního modelu a s tím křídlem a spoilery je ještě víc ujetá než základní model a trošku vizuálně "přetuněná".

Podle mě je ideálním kompromisem verze GT s 590 koňmi.

Přes tohle všechno,je to užasné auto.Jeden z mých motoristických snů.Ostře žlutý SLS GT v té mojí garáži jednou bude:DDD

Doufám,že nástupce SLC bude podobně zajímavá a zapamatováníhodná kára.

Jinak co s týká souboje BMW vs Merc,tak hodně obecně bych to viděl takhle:

S >sedma
pětka>E
trojka>C
A>jednička

Jsem fanda Mercedesu,ale uznávám,že 5ka je nejlepší sedan svojí kategorie co se dá dneska koupit ,a dosluhující Cčko na trojku taky nemá.

Na druhou stranu SLS, S 65, C63 Black,nebo E 63 AMG 4x4 kombík,tomu nemůže BMW zdaleka ničím konkurovat..
18. 9. 2013 19:07
Re: Tohle je podle mě
pokud byste ty auta řídil pochopil byste to, Fáčko je dobré tak na cestování okolo rodiného sídla a maximálně na výled na golfévé hřiště, tak do 50 km, a to jsem ještě optimista, narozdíl od toho se dá SLS využít i jako auto na cestování delší než 50 km a to ani nepíšu o míře závad, kterými Fáčka trpí
Avatar - Ham.
18. 9. 2013 15:41
Re: Tohle je podle mě
Jednak SLS se prodává lépe než 458 a druhak, že skončí bez nástupce bylo jasné od samého začátku, protože model byl pojatý jako oslava starého racka a jako takový svou úlohu splnil. Nějak modifikovat tvary a dělat další generaci by jistě šlo, ale bylo by vzhledem k retro stylu velmi složité a výsledek by asi stejně nebyl optimální. Je možné, že se MB k podobnému retru zase za 20 let vrátí, ale dnes by to smysl nedávalo. Za SLS jednoznačně patří MB poděkování za citlivý přístup při oslavě legendy :yes: :yes: :yes:
18. 9. 2013 12:10
Tohle je podle mě
nejkrásnější německé auto.Prostě mercedes dizajnově doslova(až na čestnou výjimku Audi R8) drtí BMW a Audi.Esko a géčko taky vypadají skvěle,zatímco BMW nabízí těžkopádný vzhled a ani interiéry nestojí za nic.Kde jsou ty časy,kdy BMW vyrábělo elegantní auta s originální přístrojovkou... ;-\
Avatar - Pekelná Micinka
18. 9. 2013 14:40
Re: Tohle je podle mě
Tvůj popis SLS v prvním odstavci je přesně takový, až na to retro, jaký SLS vlastně není.
18. 9. 2013 13:29
Re: Tohle je podle mě
No vidis. A ja naopak nechapem, preco si niekto s peniazmi na SLS nekupi radsej Ferrari 458 Italia. Podobne asi rozmyslalo viac ludi, preto SLS konci bez nastupcu. Tiez by som nepausalizoval BMW vs. Mercedes. S-ko vladne neohrozene, ale o poschodie nizsie je podla mna 5-ka o konsku hlavu pred E-ckom.
18. 9. 2013 15:45
Re: Tohle je podle mě
Já bych si-kdybych na to měl-taky koupil F 458,prostě jsem jen konstatoval,že se mi SLS líbí a podle mě je to opravdu nejkrásnější německé auto.
Avatar - Deathstar
18. 9. 2013 14:47
Re: Tohle je podle mě
Já to retro myslel jako pochvalu,vzhledový odkaz na 300SL "racka" je jasnej:).
Na druhou stranu technologicky je SLS na výši,to máš pravdu(převodovka stejná jakou používá 458 Italia,transaxle uspořádání,nastavitelné tlumiče atd..)
Avatar - Pekelná Micinka
18. 9. 2013 14:36
Re: Tohle je podle mě
No, mě se 7er líbí a nové S-klasse sice nevypadá zvenčí zle, ale zas taková bomba to naživo není. A to jsem viděl v bílé perleťové metalíze.
18. 9. 2013 12:13
Re: Tohle je podle mě
I když zrovna tahle oranžová vypadá dost kýčově,k SLS se nejvíc hodí černá a docela se mi líbil i v stříbrno-šedé.
18. 9. 2013 22:19
Re: Tohle je podle mě
Myslim, ze na internete si mozeme tykat :-) Odkial beries, ze Ferrari 458 ma problemy so zavadami?