Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaguar F-Type Coupé bude dražší než roadster

Druhá karosářská varianta modelu F-Type bude debutovat v Los Angeles. Do prodeje se dostane na jaře příštího roku.
Zpět na článek
Avatar - salamoon
8. 11. 2013 12:17
toto auto ma dostava do depresie...
...ze ho bohuzial asi nikdy nebudem vlastnit :-(

s pevnou strechou je este krajsie,nadhera,umenie na kolesach.
Avatar - Barrichello
8. 11. 2013 10:26
Re: Prověř si příště data...
Mě se to auto nelíbí.....nemůžu si pomoct, ale XK se mi líbí mnohem víc....
Avatar - Enthusiastic.driver
8. 11. 2013 09:13
Nejkrásnější.
Ten design je zkrátka kulervoucí! Coupé se mi líbí ještě o kus víc, než roadster. Vlastně se mi líbí tak moc, že už se mi snad nic nemůže líbit víc. Jsem docela zvědavý, jak bude tenhle design stárnout, ale osobně tipuji, že nic jiného, než zrání, se předpokládat nedá...

Takže bych prosil jedno kupé se silnějším V6... V8 má sice nepozemský zvuk, ale je to s ním už moc velká divočina >:-[]
Avatar - Magister
8. 11. 2013 09:08
F-Type
Jako souhlasím, že to je jedno z nejkrásnějších aut vůbec. S V8 má nádherný zvuk a i odpovídající výkon... ale ta cenovka přímo zabíjí prodejnost. Trošku poskládané jde hodně přes 3 miliony a to je úplně mimo...
8. 11. 2013 13:59
Re: Prověř si příště data...
...věnoval jsem ti 2min života googlením...vyberu si to. :-)

Jaguar
In August, Jaguar sold 5,405 vehicles, up 92% reflecting strong demand for all XF derivatives. Together the XF sedan and Sportbrake were up 91% with the XF sedan
üüüü
accounting for almost 50% of all Jaguar sales in August. The Jaguar XJ has also delivered another very strong month, up 50% with sales growth in almost all major regions. Jaguar demonstrated strong growth in all of the major regions: the China Region up 278%, Europe up 75%, North America up 70%, the UK up 37%, Asia Pacific up 28%, and other overseas markets up 46%.
Calendar year to date, Jaguar sold 49,198 vehicles up 38% with increases in each major region: 112% up in the China Region, 33% up in North America, 24% up in the UK, 23% up in Asia Pacific, 19% up in Europe and 27% up in other overseas markets.
Avatar - Enthusiastic.driver
8. 11. 2013 11:37
Re: Nejkrásnější.
Pro mé oko je právě F-Type dokonalý ve všech ohledech. Kompaktní, elegantní, agresivní. Nabízí všechno, od každého kousek. 458 rozhodně není škaredá, ale ten design působí oproti jagu tak nějak "jednoúčelově".
Avatar - Emel
8. 11. 2013 10:31
Re: Nejkrásnější.
Hezký to je... ale že by to úplně kosmicky převyšovalo vše ostatní, to tedy nepřevyšuje. Kupříkladu u předních světel obecně preferuju horizontální orientaci a tenhle detail se mi u F-Type úplně nelíbí (ne že by mi vadil). Takže.. F-Type, nový Cayman, 458... co se designu týče, volil bych 458, její startrekové tvary jsou pro mě... řekněme působivější. Nic proti Jaguaru, elegance má taky něco do sebe.
8. 11. 2013 16:03
Re: Nejkrásnější.
Žes tohle o dizajnu nikdy nenapsal pod článek o Hojadéééai >:-[]
Avatar - Emel
8. 11. 2013 21:57
Re: Nejkrásnější.
Toho jsem si vědom... 458 je divná celá... ale kupodivu se mi to líbí.
Avatar - 3_diamanty
8. 11. 2013 20:56
jaguar slape
dnesny clanok na sme ma potesil

[odkaz] :yes:
8. 11. 2013 16:14
Re: Nejkrásnější.
Na to, že u předních světel prefruješ horizontální orientaci, je 458 výborná volba :-)
Avatar - Emel
8. 11. 2013 16:07
Re: Nejkrásnější.
Jde o design... ale jinak ano, je to i o něčem trošku jiném.
Avatar - Hannu
8. 11. 2013 14:02
Re: Prověř si příště data...
Ajaj...tak jestli má podle mě něco charisma, tak je to právě evolucí k dokonalosti vypiplaná 911. Já na ní tedy nevidím chybičku z hlediska techniky, ergonomie, designu, emocí... Každopádně je ale Jag FTC naprostá trefa! Moc bych Jaguaru přál návrat na výsluní...
8. 11. 2013 13:34
Re: Nejkrásnější.
Hmmmm...jsem průměrnej řidič...možná ještě míň, ale tohle bych si nedovolil napsat. XKR je proti F-type měkčí (jak trefně napsal Dinar-žvejkačka)...ale na okruhu. kromě mokra jsem neměl problém přenýst výkon. S V8 jsem najel přes 1000km na silnicích, ve všech režimech a druzích silnic...
Avatar - fOE
8. 11. 2013 13:02
Re: Nejkrásnější.
Srovnat F type (zakladni) a cayman pekne jde, ale co tam dela 458, vzdyt to je auto uplne o necem jinem a za jine penize.
Avatar - Dinar
8. 11. 2013 12:40
Re: Nejkrásnější.
Jo, jo, je děsič, i to je na tom autě kulervoucí, párkrát jsem ho "lovil" po přidání plynu v nájezdu na čtyřpruh nebo výjezdu z nějaké otevřené zatáčky na široké silnici první třídy, a z rychlostí ve kterých se to odehrává, se orosí pozadí každému. >:D Vypínat ESP v tom autě znamená velmi odpovědně pohybovat pravým kotníkem, na druhou stranu ve sport modu je ESP brilantně nastaveno a nechá tě krásně a přitom bezpečně sklouznout. Mě se to auto fakt líbí, a kupé ho posouvá mnohem víc k reálnému využití, aspoň pro mně. ;-)
Avatar - Enthusiastic.driver
8. 11. 2013 11:31
Re: Nejkrásnější.
Máš nepochybně pravdu, ale asi bych si to do smrti vyčítal, kdybych tam ten rain mode dal >:D
Avatar - 3_diamanty
8. 11. 2013 10:56
Re: F-Type
to bolo za rok 2012, rok 2013 by mal byt zase pre jaguar lepsim a zase by mal ist hore, v eu predaj jaguarov za 10 mesiacov tohto roka oproti minulemu opat stupol o 8% .. pomaly ale isto to ide spravnym smerom, definitivu zabezpeci az predaj SUv ktore predaje urcite nakopne lepsie ako limuziny a sportiaky
Avatar - Magister
8. 11. 2013 10:49
Re: F-Type
Však, i přes obrovské investice a komplet nové typy - "Jaguar zatím postupuje jen pomalu, zaznamenal meziroční nárůst o 6 procent. Zato Land Rover vystřelil o 36 procent vzhůru a překonal tím všechny historické prodeje."
Avatar - jurajos
8. 11. 2013 10:35
Photoshop...
...alebo toto naozaj niekde existuje?

[odkaz]
Avatar - 3_diamanty
8. 11. 2013 10:35
Re: F-Type
jag ma nakrocene spravne [odkaz] a ked pride SUV a nastupca X typu a aj teto kupatko od F typu tak je o buducnost a uspech postarane
Avatar - Magister
8. 11. 2013 10:32
Re: Nejkrásnější.
To není tebou nebo konkrétním výkonem. Jaguar má se zvládnutím velkého výkonu obecně problém, stejné to bylo u XKR. To auto i na suchu tancovalo... někoho to možná rajcuje, ale podle mě je to spíše chyba...
Avatar - Magister
8. 11. 2013 10:29
Re: F-Type
XF je zklamáním neprodává se, jak se očekávalo ani po faceliftu... což mi potvrdil osobně prodejce. Prostě čekali více, chtěli srovnávat s BMW 5 a prd z toho. Zůstali tam, kde byli s S-Typem. Jaguar se staví do pozice prémie, přesto v tomto segmentu hraje marginální roli a nové typy to zatím nezměnily. XJ měl konkurovat S Klasse a A8 a je to propadák. XK se neprodává, protože už je zastaralý, tam zaspali dobu nebo nemají peníze na vývoj.

Věřím, že zmiňované nové typy pomůžou. Jaguaru samozřejmě taky fandím... a rád bych je častěji potkával na cestě.
8. 11. 2013 10:20
Re: F-Type
Jagu se daří poměrně dobře...letos rostou prodeje o cca 20%, loni taky. XF, F-Type výdělečný, XJ balancuje na hraně s výdělkem.
X-over plánují z toho důvodu, jako to udělalo Porsche...zvýšit zisky a prodeje. Navíc platforma poslouží X-T, XF, X-over, RR Evoque II a RR Evoque+.
Je to pro mě evropská značka, proto fanda/nefanda...držím palce.
Avatar - Magister
8. 11. 2013 10:15
Re: F-Type
To je tím, že je to nové. A odkud bereš info? Jinak se Jaguaru dlouhodobě nedaří, narozdíl od Land Roveru. Proto plánují nástupce X-Typu a SUV. Co se ČR týká, tak mám dojem, že všichni fandové značky jsou tu... to je úplná tragédie. Je to škoda, jsou to pěkná auta.
8. 11. 2013 09:50
Re: Nejkrásnější.
Měl jsem štěstí až na jeden den na počasí, pokud je mokro...rezignuješ. Má to tolik výkonu, že je nejlepší dát rain mode a jet naprosto v klidu :-)
Avatar - Enthusiastic.driver
8. 11. 2013 09:48
Re: Nejkrásnější.
Je to možné, já jel jen trapných 20 minut, ale upřímně se přiznám, že jsem na to auto prostě neměl a vystoupil jsem jako zdeptaný balíček řidičského neštěstí...

Na svou obranu musím uvést, že bylo vlhko až slizsko... Ale prostě na snahu jet bokem na dálnici na čtyřku při 3/4 plynu a monstr bok v pomalé zatáčce při polechtání plynu na podtočenou trojku, jsem asi ještě nedozrál...
8. 11. 2013 09:38
Re: F-Type
Výstižný... ;-) Až budou mít prázdný výrobní linky půjdou dolů :-)
8. 11. 2013 09:37
Re: Nejkrásnější.
První tejden divočina, druhej si zvykáš, třetí přemejšlíš jestli zajedeš do Ardenu hned nebo až za 2dny :-)
Avatar - 3_diamanty
8. 11. 2013 09:32
Re: Prověř si příště data...
najkrajsie auto sveta predsa nemoze byt lacna zalezitost, navyse toto je skutocna nadhera a nie ako x-krat prezvejkana carrera ktora vyzera ako rozplacnuta zaba , toto je skutocne auto s charizmou a sarmom a ono se to pak proda neboj ;-) uspech zarucene bude na beton :yes:
8. 11. 2013 09:31
Re: F-Type
Podla mna je tiez prilis drahy, ale cenu urcuje vztah dopytu a ponuky na trhu a podla dostupnych sprav ma F-Type velky uspech. Este v maji mali objednavky na pokrytie vyrobnej kapacity do konca roka. Zjavne si mozu dovolit este vyssiu cenu.
Avatar - 3_diamanty
8. 11. 2013 09:26
Re: Nejkrásnější.
jednoducho genialne auticko, umelecke dielo na kolesach a pritom vcelku tak jednoduche tvary , ziadne prehnane hrany ani obliny, ziadne kudrlinky ani nejake patvary bez praktickeho efektu ale jednoliaty celok akoby vytesany z kamena, nadhera jaguar posunul vnimanie dizajnu aut skutocne do uplne inych nebeskych hladin :yes: pre mna momentalne jednoznacne najkrajsie auto sucasneho autombiloveho sveta :yes: :yes: :yes:
Avatar - Magister
8. 11. 2013 12:15
Re: Nejkrásnější.
To jsem nezkoušel, ale XKR mi při testovací jízdě na rovince na suchu na trojku při kick downu začalo tancovat. Možná to bylo i nižší váhou auta... i při té velikosti hliníková karoserie dělá své... ale pro mě to byl argument pro nekoupi vozu.
Avatar - Enthusiastic.driver
8. 11. 2013 11:33
Re: Nejkrásnější.
XKR-S mi paradoxně přišlo trochu kultivovanější...
Avatar - Magister
8. 11. 2013 10:51
Re: Photoshop...
Podobná cesta je i v Chorvatsku - v Kvarneru, když jsem sjížděl směrem k Novi Vinodolski. Byla tam zácpa, tuž jsem si to prohlídnul...