Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: O druhý balík šrotovného je na Slovensku značný zájem, 8 tisíc aut k sešrotování za první den

Slovenská vláda podpoří ve druhém kole šrotovného nákup nového auta částkou 1000 eur (asi 26.600 Kč) za podmínky, že prodejce poskytne slevu ve stejné výši. Stát na tento účel vyčlenil 22 milionů eur (zhruba 585,2 milionu Kč).
Zpět na článek
7. 4. 2009 09:58
neregistrovaný "Poly_"
Avatar - THE KLF ™
6. 4. 2009 20:31
šrotovné 2nd edition is over
1/2 šrotovného 2nd edition sa minula za 1 deň!!! :yes: Tomu sa hovorí akcia. Maximálne by malo vydržať do stredy.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - gld
6. 4. 2009 21:56
Re: šrotovné 2nd edition is over
je to teda sila..ľudia už v nedelu poobede čakali pred šrotoviskami..niet sa čo čudovať..premiér potvrdil že to bude posledné šrotovné..aj u nás v mikuláši stojí pred vrakáčom asi kilometrový vláčik áut

zábava začína >:D
6. 4. 2009 21:44
OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
V dnešných Správach STV hovoril nejaký topmanažér VW Slovakia, že na dnešných (pondelkových) rokovaniach v centrále VW vo Volfsburgu potvrdili výrobu malého VW Up! v Bratislave (v hre bola ešte španielska Barcelona). Výroba sa má údajne začať už budúci rok. Máte už niekto podrobnejšie info?
Rozbalit vlákno
11
6. 4. 2009 22:09
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Ono je to jasné už nejakú dobu, len to nikto oficiálne nepotvrdil. VW v Bratislave je v pozore už dávno, všetko je už naplánované a práce sa rozbiehajú. Včleniť ďalšiu linku s novým modelom do zabehnutého cyklu nie je žiadna zábava. Niektoré pracoviská sú vždy zhodné pre niekoľko modelov. Aj teraz môžeš vo VW vidieť na jednej linke Porsche, Tuaregy, Q7 aj Octaviu...
6. 4. 2009 22:23
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Už sa o tom dlho šepká, ale oficálne som to ešte nepočul... Ale bolo by to super, keby to vyšlo! :yes:
Len potom nechápem, prečo bývalý minister financií Mikloš pení na Fica, že VW v BA stojí a on dáva milióny na šrotovné... Síce vytrhnuté z kontextu to pravda je, ale to, že VW Slovakia v blízkej budúcnosti chystá výrobu malého auta, ktoré bude mať určite lepšie predaje ako Cayenne či Q7, to už nepovie...
6. 4. 2009 23:14
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Preco by to mal povedat, ked to nijako nesuvisi?????????????????? 8-s 8-s 8-s 8-s
7. 4. 2009 06:37
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
A prečo by opozičný panák nemal peniť na toho koaličného. To už len zo zásady, niečo proste vytiahnuť vždy treba, nie. Vládnúca strana bude vždy zlá a opozícia bude vždy breptať. bez ohľadu na to, kto a v čom má pravdu.
Ja osobne si myslím, že VW Bratislava by ten model dostal, aj keby sa vláda neangažovala a neponúkla žiadne finančné stimuly. Predpovedám, že Bratislave pripadne ešte jeden model, a to už budú nová lisovňa a nová lakovňa, v ktoré sa tajne dúfa, asi nevyhnutnosťou.
7. 4. 2009 08:39
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Hovori sa aj (info z dobreho zdroja) ze nova lisovna a lakovna bude ale budu sa tu lakovat plechy ktore sa potom budu vozit naspat do DE. Ked uz sa ma zasvinit nejaka krajina tak aby to nebolo Nemecko ale zaostaly vychod. ;-\
7. 4. 2009 09:39
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
nezasvini sa nic, uz to nie je co byvalo, environment funguje a vo VW zvlast
7. 4. 2009 09:47
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Do technologie a pripadnych ekologickych problemov okolo lakovania nevidim - ako som kupil tak predavam (od chlapika co tam pracuje na trosku vyssej pozicii). Ak je tak ako hovoris som len rad. Bude sa tu viac vyrabat a nevznikne pritom ziaden "bordel".
7. 4. 2009 21:31
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Vivat unia - bolo by z toho velke halo, VW si nic negativne v spojitosti so znackou jenoducho nemoze dovolit.
Mimochodo, nepracujes vo VW nahodou aj Ty? ;-)
Avatar - dochtor
8. 4. 2009 09:07
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Samozrejme, súčasné autá a ekológia - to až tak úplne dohromady neide. Bol by si však prekvapený ako je upravené okolie práve pri existujúcej "novej lakovni"
Avatar - Rysguf.
7. 4. 2009 08:06
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Vyroba by sa mala spustit uz maji 2009. Tak sa aspon preriekla jedna pani na informaciach vo VW. Ked sme tam mali ist na exkurziu a vysvetlovala ze nemozeme ani za nic lebo horlivo sa tam menia nejake vyrobne stroje kvoli vyrobe UP!-pu...
7. 4. 2009 09:41
Re: OT: údajne potvrdené - VW Up! made in Bratislava?
Tak ta pani vie velke H, novy maly model ma schadzat z pasov v roku 2010, niekto si nabeh noveho vozu predstavuje jak Hurvinek valku...
6. 4. 2009 23:24
srotovacia mania, kolo 2.
Tak ako som pisal uz minule, predajcovia pochopili. Pochopili, ze ze Slovaci su blbsi, nez predpokladali a ze fantasticke (uplne rovnake) predaje mohli dosiahnut aj bez predbiehania sa v zlavach. Tesne po ohlaseni 2. kola srotovneho (pri ktorom musi dat predajca zlavu nie 500.- ale 1000.-, aby stat poskytol tiez 1000.- a nie len 500.-), cennikove (a vdaka manii su zaroven aj predajne, nakolko v osiali zakaznikov viac lakat netreba) ceny aut vyleteli hore o taku sumu, ktora nielenze spolahlivo pokryje rozdiel v minimalnej zlave, ktoru musi predajca poskytnut, oproti minulemu kolu, ale aj zvysi marzu. Takze mania zostala, ale vyhodnost takejto kupy je nepomerne znizena. Samotne ceny su vyssie, extra zlavy navyse uz niet. Rovnako ako v sobotu, aj dnes zvitazila davova psychoza. 8-s
Rozbalit vlákno
6
7. 4. 2009 06:31
Re: srotovacia mania, kolo 2.
Ty si taky mudry, teba mali spravit premierom... >:-[]
7. 4. 2009 06:38
Re: srotovacia mania, kolo 2.
Si ubohy.
7. 4. 2009 08:35
Re: srotovacia mania, kolo 2.
Niektory cenu zvysili uz v prvom kole. ;-)
7. 4. 2009 10:07
Re: srotovacia mania, kolo 2.
vies na zvysenie cien dodat i nejake cisla s cennikov ? aspon tych co najviac boduju na srotovnom.
7. 4. 2009 18:53
Re: srotovacia mania, kolo 2.
Citroen C1 (facelift). Najdrahsi model 270000, teraz 290000. Peugeot 107 podobne. Suzuki Splash v plnej vybave 328000, teraz tiez cca 370000 (koniec akcie). Pri C1/107 porovnavam stary a novy akciovy cennik. Presne terajsie ceny si mrkni na nete. Tie predchadzajuce si pamatam dobre.
7. 4. 2009 14:55
Re: srotovacia mania, kolo 2.
Znamy kupoval Tahliu namiesto Skody 105. Videl som jeho cennik z pred srotovneho. Na tom cenniku je cena ~8000E. Potom ma srotovaci cennik kde je 8000-2000=6000E.

Kazdy vieme, ze bezne maju predajcovia na strankach cennin a akcny cennik. Otazka je ci tych 8000 je normalny cennik alebo akcny cennin.

Ak je to normalny cennik, tak mas pravdu, ze najprv zrusili akcny cennin - zdrazeli - a potom dli akoze srotovne -2000.

Povedal by som, ze to aj tak bolo, akurat, ze ludia dostali 500E oproti akcnemu cenniku. Mne by to za 500E nestalo.
neregistrovaný "Poly_"
7. 4. 2009 09:58
Zaciatok konca
Tak nech sa nasi predajcovia pekne nabalia. Pretoze az na zopar kusov, toto su posledne auta, ktore sa tohto roku na SK predaju.
Ludia ktori nemaju stare auto si u nich urcite nic nekupia, kedze v CZ, PL a HU su auta ovela lacnejsie...
Rozbalit vlákno
5
Avatar - gld
7. 4. 2009 18:03
Re: Zaciatok konca
hm, kupovať v maďarsku auto..musí byť zábavné jednať s predajcom >:-[]

to už skorej s poliakom..aspoň sa barzo lepšie dohovoríš ;-)
7. 4. 2009 18:58
Re: Zaciatok konca
Zabavne, nezabavne, hlavne lacnejsie. Auto sa nekupuje podla zabavy, ale ceny. A som si isty, ze oni (predajca) urobia vsetko preto aby spolocnu rec nasli ;-)
Avatar - gld
7. 4. 2009 20:23
Re: Zaciatok konca
ako ktoré, ako ktoré.. ;-)
7. 4. 2009 20:45
Re: Zaciatok konca
No, ako su na tom drahsie auta, neviem. A nesledoval som ani vsetky (relativne) lacne. Ale drviva vacsina je lacnejsia v HU.
7. 4. 2009 18:56
Re: Zaciatok konca
Suhlasim scasti. Napriek vyhodnosti kupy auta v zahranici, robi tak len male percento kupujucich. A je fakt, ze ak ceny po srotovnom neklesnu, predaj sa takmer zastavi. Ja preto verim v znizenie predajnych cien. Predsa nechcu skrachovat... ;-) ... a preto sa nikam neponahlam, aj nad vymenou auta som uz rozmyslat zacal ;-)