Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Acura: první ochutnávka nového konceptu

Začátkem tohoto týdne se na veřejnost dostaly první prozatím zahalené fotografie konceptu automobilky Acura, který má být odhalen na autosalonu v New Yorku a má být zároveň předskokanem pro připravovaný sériový model.
Zpět na článek
17. 3. 2009 11:31
17. 3. 2009 11:57
17. 3. 2009 20:25
neregistrovaný "babo"
17. 3. 2009 21:25
17. 3. 2009 22:14
neregistrovaný "babo"
18. 3. 2009 10:06
18. 3. 2009 23:18
19. 3. 2009 10:50
neregistrovaný "babo"
19. 3. 2009 18:08
19. 3. 2009 10:51
neregistrovaný "babo"
Avatar - King
17. 3. 2009 11:31
TL
Linie viditelné na 2. a 4. fotce mi připomínají sedan TL [odkaz] , což hodnotím velmi kladně. Tak to snad nebude taková obluda jako X6. :-!
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Pierro
17. 3. 2009 11:57
Re: TL
No jestli to bude mít podobnej zaječí pysk jako Acura TL tak pánbůh s náma... ;-\
neregistrovaný "babo"
17. 3. 2009 20:25
Re: TL
inak ten pysk nevyzera vraj live vobec tak zle. Kamos na TL strasne nadaval, ale bol v USA videl live a bol skoro az nadseny (az som sa divil).
Ale ze je to na americky trh, tam vyzera perfektne. Tu by bolo asi divne....
Kazdopadne TL vyzera byt okrem TSX konecne poriadny sedan... Tam by sa mali sustredit a na novy RL (/legend). A nie obludy typu X6, ci SsongYong (ktoreho je X6 podla mna skoro az kopiou).
17. 3. 2009 21:25
Re: TL
Uplny suhlas. Ked uz honda/acura odpiskala nastupcu NSX, a konci aj s S2000, mohla by radsej zapracovat na Legende/RL a dostat ho na vyssiu uroven konkurencieschopnosti ako kedysi pri I. a II. generacii, kedy bol lepsi ako mnohe premiove europske znacky a konkurovat mu technicky mohol len Lexus. A inak to porovnanie X6 a SSangYong presne sedi. Ked som videl X6 nazivo prvy raz, tak si vravim, ze niekto si urobil tuzing z Actyonu do stylu BMW. A ono nie... :-)
actyon [odkaz]
x6 [odkaz]
neregistrovaný "babo"
17. 3. 2009 22:14
Re: TL
Mozno keby vtedy Acura tak s legendom uspesna nebola, tak by sa jej dnes vodilo lepsie :-) :-) Vtedy ako jeden z prvych modelov LEGEND COUPE, krasny vzhlad, o nieco vyssi vykon, slusna vybava a spickove jazdne vlastnosti urobili hit a ACURA/HONDA si zacali mysliet, ze na premiu bude stacit trochu pozmenenu a vykraslenu hondu... Dnes sice ACCORD EDM a LEGEND su len prezlecene ACURY TSX/TL (a nie naopak, to hned aj vidno, ked si clovek sadne do ACCO a potom hned do civicu, alebo crv trebars). Ale aj tak, divna politika, chybajuci V8, priecne ulozene motory... Lexus je inde a Infiniti sa mi zacina pacit cim dalej tym viac. Uvidime ich novu vlajkovu lod, z FX a G som ale nadseny.

BMW skoda komentovat, fakt tu bolo s podobnym napadom Infiniti daleko skor, ale s tym rozdielom, ze FX je sice menej prakticke, ale je to krasne auto (a da sa sediet v zadu). X6 navyse sa podoba stylon na Actyon hodne. Keby to skopirovali korejci, nikto by sa nedivil, ale v EU by kazdy ukazoval prstom... Takto aj tak k BMW len uznanlivo kyba hlavou.
Cely byznam X6 ako auta je fakt v tom, ze "pozrite kolko mam prachov". Auto sice nie je ani SUV, ani coupe, ani prakticke, ani sportove, ale ja na to mam.

Na druhej strane ze vznikaju take auta bude asi preto, ze ludia take nieco chcu a tomu sa neda nijako oponovat :-(
18. 3. 2009 10:06
Re: TL
Prosím Tě, můžeš mi říct, co všechno má X6 shodného s Actyonem, že jí vydáváš za jeho kopii? Pokud vím, tak je to jen podobný profil karoserie. Podobný ve stejné míře, jako jsou si podobné všechny limuzíny, hatchbacky, coupé, kabriolety atd..
Avatar - King
18. 3. 2009 23:18
Re: TL
Jistěže. Ale X6 je všeobecně pokládána za zakladatele SUV-kupé kategorie a existence infiniti a ssanyongu se přehlíží. Asi jako se přehlížela kompaktní MPV od Mitsubishi, Mazdy a Hondy do doby příchodu Scénicu...
neregistrovaný "babo"
19. 3. 2009 10:50
Re: TL
asi tak
19. 3. 2009 18:08
Re: TL
Ono je to tym, ze tie auta predbehli svoju dobu. Honda so svojim Shuttle prisla 1984, Mitsubishi Chariot dokonca o rok skor. Ale i ked Renault so Scenicom sa objavil az o 12 rokov neskor tak mal lepsie nacasovanie a aj reklamu, ktoru vtedy Honda, Mitsu na svoj model nerobila, kedze bol uz dlho v predaji. Teda aspon v nasich koncinach. Myslim, ze v USA ked by sa spytal na Scenic, tak nebude vediet co to je, pripadne to zameni so Scion.
neregistrovaný "babo"
19. 3. 2009 10:51
Re: TL
mne to Actyon pripomenulo proste okamzite. A fakt neviem ktore z tych aut je vacsia obluda, ale fakt sa mi zda, ze X6 8-s