Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda s upravenými vozy Rapid a Citigo dorazila k Wörthersee na megasraz

Kolona osmi Škodovek vyrazila včera v 10 h z Prahy po vlastní ose k jezeru Wörthersee, kde se ode dneška koná tradiční tuningový sraz. Redaktor Světa motorů Jiří Baborský je u toho.
Zpět na článek
Avatar - Choochoo
28. 5. 2014 11:01
Re: Už jsem se lekl
Kde vidis tu masu u Tourera na predku kde se blatnik lame tak 5cm na lemem do kapoty nebo na zadku kde si auto drzi klinovity tvar a zadni blatnik je rozrazen umne vlnou. Videl si to na vlastni oci? Asi ne protoze bys jinak videl ze plechace Civic nenabizi a vsechny vybavy maj v zakladu hliniky. Takze stejna bida to bude stale jen u koncernu ;-)
muzes porovnat, akorat ty kola nejsou zaklad hliniky 16" ale uz vyssi vybava 17", coz ale na vnejsi prumer kola nema vliv, ten se nemeni.
[odkaz]

Jinak jsem zvedav take na ten tuzing ;-)
28. 5. 2014 10:28
Re: Už jsem se lekl
Akce asi napadita, to asi jo, ale tam to konci.
Neni otazka jestli "LZE" neco dokoupit nebo ne, ale to je primo potreba. Rapid vypada opravdu tragicky, mala kolecka a obrovska masa materialu. Na plechacich opravdu bida.
[odkaz]
Vysledek Skodovackeho tuneni je vlastne seriove auto konkurence, ktera uz nabizi hliniky casto v zakladu a i bez paketu vypada moderneji a ne tak lowendove. Cena nakonec bude jak auto o tridu vysse.
Avatar - pumpkin
28. 5. 2014 12:14
Pozor, pozor. Vážení občania!
V nasledujúcich dňoch sa môže našou dedinou prehnať Škoda s partiou tunerov. Zvýšte preto pozornosť a autá nechajte zamknuté v garáži. Ferov syn na to minulý rok doplatil a všetci dobre vieme ako teraz vyzerá jeho Favorit... Koniec hlásenia.
28. 5. 2014 10:33
Re: Už jsem se lekl
Prosím, nereaguj na mne, píšeš obyčejný *** a Tesle děláš leda ostudu!
Jen se modlím, jestli ty nejsi ten majitel Tesly, kterého já osobně znám, ale to takový neskutečný internetový pako snad není. :no:
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 5. 2014 05:53
Tak ja to zhrniem....
You can put lipstick on a pig, but it's still a pig....
28. 5. 2014 21:02
Škoda ide do Worthersee...
...a po ceste tuzí auta. To by sedelo.
Avatar - boost.
28. 5. 2014 20:21
Rapid
Dobrej stance na Rapidu na úvodní fotce. Jestli v tomhle stavu přijedou až do Veldenu, tak budou pro smích. Nutně to potřebuje snížit a nainstalovat podložky... 8-s

Chudák redaktor jezdit s takovým výtvorem.
28. 5. 2014 12:07
Re: Už jsem se lekl
To sem muzes dat kazdeho kombika, protoze ten ma vzdy vice masy nez liftback, HB, sedan. Tohle je ale neni kombi ale sedan s patymi dvermi, proste Rapidu se malo co v krase vyrovna. Spise si mel dat odkaz na konkurenci ale P308 a Citroen a ten na silnici nevypada tak nabubrele ;-)
28. 5. 2014 11:46
Re: Už jsem se lekl
Jenze to by pak nemohly delat tuning po ceste, protoze by uz nebylo co tunit. Je potreba si vzdy vybrat neco hodne bidneho a to u tohoto Rapida neni problem. Takze souhlas s tim tvym koncem, bude to dramaticky rozdil, ale tomu se prizpusobi i cena. Vysledek bude dramaticky vuci tomuto Rapidu, ale ne vuci zakladu konkurence, ten je nekde jinde
Avatar - iudex
28. 5. 2014 10:52
Re: Už jsem se lekl
Veru, taký Rapid Spaceback na 17kach s čiernou strechou a zadným sklom vyzerá o dve triedy lepšie, ako tento biely holobyt (ale to platí pre väčšinu áut tejto triedy). A možno to je hlavný zmysel tohto "tuningu po ceste": narvú tam maximálne možné kolesá, nejaké tie spoilery, možno polepy/fólie, aby bol vidieť ten dramatický rozdiel oproti tomu základu, ktorý vyzerá ako nedokončený polotovar.
28. 5. 2014 23:39
Na zaplakanie
Tragické foto: [odkaz]
A pre zmenu na smiech: [odkaz] -jak koza, čo jej paznechty nalakovali na červeno...
Kam sa sakra podel vkus a aspoň nejaké estetické cítenie...
29. 5. 2014 10:35
Re: Tak ja to zhrniem....
v schade to zmakli oboje najednou >:-[]
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 5. 2014 07:36
Re: Tak ja to zhrniem....
'Smiat sa s niekym' a 'smiat sa niekomu/na niekom' su dva rozdielne koncepty ;-)
28. 5. 2014 23:34
Re: Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
Reálne tak 15 korún... ;-) Aj s montážou.
28. 5. 2014 21:32
Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
Ta nabídka spoilerů a kol na Rapid je jistě chvályhodná, ale nejpotřebnější díl v nabídce originálního příslušenství pořád chybí - jednoduchý boční kryt pod přední sedáky, aby nebyla vidět ta kolejnice s tím hnusným nýtem či co to je. Citigo tím trpí také, ale u minivozu to snad jakž takž lze zkousnout. Ovšem u auta, které škodovka řadí do segmentu C, je to neakceptovatelné řešení - je to totiž to první, co řidič a spolujezdec uvidí, když otevře dveře... Přitom by stačil plast se dvěma druky, který měl už Favorit a Felicie, výrobní cena tak 100 Kč na auto...
29. 5. 2014 13:00
Re: Šrot
si děláš srandu ne? Rapid je vysoká a úzká sociální koza a růžové kola ala blondýna, prahové lišty a rychlé pruhy tomu moc nepomůžou :no: Tohle je holá ubohost!
Avatar - idam.i
29. 5. 2014 09:09
PR
Ja som myslel,že som na stránke o motorizme a nie na stránke propagačného časopisu značky Škoda. :no:
29. 5. 2014 06:50
Re: Tak ja to zhrniem....
-jak koza, čo jej paznechty nalakovali na červeno...
se podělám smíchy.. >:D :yes:
28. 5. 2014 20:50
Cele zle...
Boha, taky tuzing som uz dlho nevidel. Cervene disky! Hehe... Uz len brzdice do cervenej, velku nalepku Brembo (samozrejme cervenu) na dvere, duc-duc "hudbu" na plne gule (teda ak to ma vobec radio) a mozete vyrazit...

Nie, dakujem! Radsej pesi!
28. 5. 2014 10:34
Re: Už jsem se lekl
Souhlasím, Rapid holt potřebuje nějakou optickou vzpruhu. Doufám, že ten výsledek bude stát za to. ;-)
28. 5. 2014 13:19
Re: Už jsem se lekl
Všichni tu víme, že ty bys u Hondy přehlídl i stodolu! >:D

Mám k tomu jednu radu, zajdi k očnímu, protože jsi slepej jak patrona. ;-)
Avatar - Wolfsteen
29. 5. 2014 11:17
Re: V čem je ten převratný tuning?
Hehe, to někdo koupil a "vytunil" zjistil, že to stojí za hou...o a tak to prodává? >:D
28. 5. 2014 22:24
Re: Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
vyrobni cena 100 korun?
Avatar - Stejsn
28. 5. 2014 15:21
Re: SPZ
Chvilku, jen asi 11 let ;-) Od roku 2003 vyhláška Ministerstva dopravy hovoří takto: „Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla do místa určeného konstrukčním řešením tak, aby při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě.“

Toliko z vyhlášky Ministerstva dopravy č. 401/2003 Sb.

Dle současné legislativní úpravy je tedy způsob připevnění SPZ už jen dobrou radou.

Více na: [odkaz]
28. 5. 2014 12:01
Re: Už jsem se lekl
Krasavce z toho tezko udelaj, spis jsem zvedav na FIII
Avatar - iudex
29. 5. 2014 09:25
Re: Na zaplakanie
Veru, čakal som, že tuning Rapidu dosť prospeje, ale tento vulgárny tuzing je tragikomický, človek nevie, či sa má na tom aute smiať, alebo zaplakať nad ním.
A tie červené kolesá len zvýraznili výšku podvozku, chcelo by to radikálne znížiť a rozšíriť, t.j. kratšie športové pružiny a tlmiče plus dištančné podložky.
Avatar - woody-alien
28. 5. 2014 15:20
Re: Už jsem se lekl
Jj, Rapid dokáže být hezkej ale víc se mi líbí vyšlechtěnej Spaceback než "dooktávkovanej" Lift.
Avatar - Hittman
29. 5. 2014 10:29
Šrot
Doufám, že se nedotknu spousty lidí, ale ze šrotu pěknými koli a barevnými prvky auto neuděláš.... ;-\
29. 5. 2014 07:19
Re: Tak ja to zhrniem....
Přesně takový byl přece ale záměr designera, rozdávat lidem smích a tak dobrou náladu.
28. 5. 2014 10:38
Re: Už jsem se lekl
Malý kolečka a masu materiálu má i Civic Tourer. A na plecháčích to bude stejná bída. A tam už se s tím nic moc dělat nedá. ;-)

Počkejme na výsledek, to, že bude lepší, než sériovka, je už teď jasné. Já se jen obávám toho, aby to nedopadlo jako "benzínkovej tuning".
29. 5. 2014 19:54
Re: Šrot
Akurát optická disproporčnosť nemusí byť zapríčnená práve pomermi jednotlivých rozmerov, ale skôr tvarovým riešením a rozvrhnutím jednotlivých (optických) hmôt. Je to možno jedno z meradiel kvality dizajnu, a je vidno, že Rapid v tomto smere veľmi neboduje...
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 5. 2014 17:23
Re: Šrot
Rapid je rovnako siroky ako Ford Fiesta. A rovnako dlhy ako Fiesta Sedan.
Avatar - Ozzman
29. 5. 2014 10:54
V čem je ten převratný tuning?
[odkaz]

Tohle se už prodává a je to na bazarech (minuly odkaz už nefunguje co sem dával výše).... v čem tedy spočívá ten nový paket? V tom, že ta kola jsou červená a kus volantu s řadičkou téže? Vypadá to určitě solidně oproti tomu holobytu na plechu, ale nezdá se mi, že je to novinka?
29. 5. 2014 08:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 5. 2014 23:51
Re: Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
Dodávateľ nahodí cenu podľa množstva, pokiaľ pôjde o plast bez zvláštnych požiadaviek na vzhľad, čiže vezmú to jak to vypadne z mašiny a v debne alebo vo vreci hromade pošlú, kľudne to tých 15 Kč za kus, alebo ak chceš 20 môže byť, doprava to zvihne o pár halierov, odvezie sa jeden plný nákladiak za týždeň...
Montáž veľmi nepočítaj, narátajú na to nejakých 20 s, čo je pri cene hoci 500 Kč/hod, tak okolo 3 Kč. Takže dáš nejakých 20 Kč a predávať to budeš plus výrobná marža napr. 1200% si na 240 korunách, plus marža pre predajcu - a kryty koľajníc máš za bratský príplatok 400 plus-mínus nejaké dobré. ;-) Tak nejak to chodí...
28. 5. 2014 22:57
Re: Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
No ano, co by na dvou jednoduchých plastových výliscích mělo stát více? Ale i kdyby to bylo 200 nebo 300 Kč, tak by si to spousta majitelů Rapidu ráda dokoupila a na sedačky doinstalovala, první dojem z auta by totiž byl hnedle výrazně lepší...
28. 5. 2014 22:25
Re: Už jsem se lekl
Kombi mívají nad zadním kolem sklo. Samozřejmě, pokud designér zvolí "dynamickou" linku a spodní hrana oken stoupá do nebes, pak má i kombi nad zadním kolem velkou masu plechu.
29. 5. 2014 13:01
Past na oko
tak posobia vyrazne cervene disky na bielej podlozke cakajucej na farbicky.

Citigo ako pozeram a mozem aj oci vylozit, ziadnu vyraznu, nebodaj prevratnu zmenu nevidim. Aj v priamom porovnani povodny vs. upraveny obrazok je velmi tazke najst rozdiel. Takmer 24kKc vyhodenych von oknom, vyjma diskov, tie mozu byt.
Mimochodom, kde su tie cierne polepy?
28. 5. 2014 15:41
Re: SPZ
Díky, měl jsem za to že vrtání do SPZ je "ničení úředního dokumentu". Něco jako, když si do občanky namalujte smajlíka >:D . Jak vidno spletl jsem se.
Avatar - woody-alien
28. 5. 2014 15:16
Re: Už jsem se lekl
Myslíš jako pr.del strakatýho psa ? No tos Škodovkáře moc nepotěšil... >:D
28. 5. 2014 11:53
Re: Už jsem se lekl
Souhlasím. Já Rapidu docela fandím a jak už jsem psal, chci vidět ten výsledek, snad nebudu zklamán.
28. 5. 2014 13:21
Re: Už jsem se lekl
No, každého tak uplně ne, málokterý má zadní okno vysoké deset centimetrů a zbytek plech, plech a zase plech. ;-)
Avatar - Ozzman
28. 5. 2014 12:24
Re: Už jsem se lekl
Skoro každý dnešní auto na malejch (základních) kolech vypadá tragicky, Oktávka, Golf kombi, Mondeo, Passat ... na Hondu jim nešahej >:-[]

Taky mne zajímá, jak moc to změní. Předpokládám, že velké zásahy do auta dělat nebudou, aby vyměnili celou přední masku (viz rozdíl mezi Oktávkou a O RS), nebo přidělají širší prahy? Snad to nedopadne jako vesnickej závoďák s laminátovým křídlem a podsvícené diodama z baumaxu >:D Osobně by se mi líbil na tuhle akci spíše Spaceback, uvidíme :-)
28. 5. 2014 11:15
Re: Už jsem se lekl
Naprosto souhlasím :yes: Doufám že ten výsledek bude stát za to. :yes:
28. 5. 2014 10:23
Už jsem se lekl
že tam chce škodovka dovézt ty snad nejnudnější auta, co má v programu.

Jinak akce docela nápaditá. Osobně jsem zvědav, jak to ve finále dopadne. Snad ten výsledek bude stát za to. >:D
28. 5. 2014 10:26
Re: Už jsem se lekl
jen
doufejme
že
přovětrali celou garderóbu [odkaz] [odkaz] když už at to stojí za to >:D >:D >:D >:D >:D >:D

PS: nojono zaměstnanci dinomobilky holt léčej depky >:D >:D >:D
Avatar - Emel
29. 5. 2014 21:24
Re: Šrot
Jasně, jen je ta Fiesta o 3cm vyšší. A má snad nějaký proporční problém?
Avatar - Emel
29. 5. 2014 21:22
Re: Šrot
Za to zřejmě dostal Red Dot ;-)
29. 5. 2014 15:37
Re: PR
Co bys radši? Korejce, Francouze, Japonce? Jsi v ČR a tady je Škoda logicky nejvíc. Takže tak.
Avatar - Emel
29. 5. 2014 14:06
Re: Šrot
Jen tak pro srandu, výška / šířka
Civic 2002: 1495 / 1695
Civic 2013: 1470 / 1770
Rapid: 1461 / 1706
Avatar - Ozzman
29. 5. 2014 11:27
Re: V čem je ten převratný tuning?
Je jich tam víc, jmenuje se to "style pro"

[odkaz]
[odkaz]
:-)
29. 5. 2014 10:38
Re: SPZ
Vrtat do ní můžeš, nesmíš porušit modrý pruh s vlajkou EU, jakékoli písmeno či číslo a takovou tu ochranou vlnku. Jinak je na papírku, který dostaneš společně s RZ napsáno, že ji provrtat můžeš :-)
29. 5. 2014 10:36
Re: Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
výrobná cena nárazníka na Porshe Cayene po nalakovaní je cca 20€ ( bez hmloviek atd...)
Avatar - Cuba66
29. 5. 2014 10:35
Re: SPZ
To myslíš opravdu vážně s tím zakázaným vrtáním?? :-)
Avatar - Ozzman
29. 5. 2014 07:50
Re: Už jsem se lekl
No já myslimm, že sem tu podobu zatim dost trefil, až na ty červený kola teda >:D
29. 5. 2014 07:21
Re: SPZ
To není povoleno, ale přikázáno! Přečti si zákon.
29. 5. 2014 07:17
Re: Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
Kousek pokrouceného plechu (lopatka na uhlí) stojí 10x méně, než jiný kousek jednoduššího tvaru a méně pokroucený (díl auto-škoda), ale s embosem Volkswagen.
29. 5. 2014 07:11
Re: Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
vyrobni cena bude tak 7 korun na sedadlo. a dojem z rapidu bude furt na ho*vno i kdyby sis priplatil ty 4 stovky
Avatar - pumpkin
28. 5. 2014 22:59
Re: Cele zle...
V Nemecku je teraz medzi tunermi celkom v móde znižovanie a práve krikľavé disky šialených farieb. Im sa to možno bude páčiť.
Avatar - petrumr
28. 5. 2014 20:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - šmoula nešika
28. 5. 2014 18:25
Re: Už jsem se lekl
Že už by ho někdo koupil? Přiznejte se... >:D
Avatar - Ozzman
28. 5. 2014 15:18
Re: Už jsem se lekl
>:-[] Decentně votuněný fáro >:D Já to psal už předtim, že Spacebacku by to slušelo víc >:D
28. 5. 2014 13:34
Re: Už jsem se lekl
Už abychom viděli nějaký další fotky ;-) Těším se
Avatar - iudex
29. 5. 2014 09:27
Re: Cele zle...
Ono samotná myšlienka farebných diskov nie je zlá, viem si predstaviť auto s diskami zladenými s farbou karosérie.
Toto je ale nevkus (rovnako u nás behá jedno päťkové biele GTI s ružovými! diskami). :no:
28. 5. 2014 23:37
Re: Kdyby raději nabízeli boční plasty na přední sedačky...
No to si zase nemyslím. Výrobní cena možná jo, ale u subdodavatele, který za ten díl bude chtít dostat zaplaceno. Zaplatit bude třeba i přepravu, uskladnění a nakonec i tu montáž do auta.
Avatar - Emel
28. 5. 2014 14:37
Re: Už jsem se lekl
Masa plechu kolem zadního kola je taky dost velká, v té modré aspoň nebijí do očí ty plastové lemy. Navíc ještě ta nesmyslná manýra se skrytou klikou zadních dveří u kombíku, kterou se nakazil i Renault... proboha proč? Mně tam prostě ta klika chybí.

Tady máš jednoho hezkého Rapida... jo, a vnější obvod kola je stejný jako u těch plecháčů, to jen tak na okraj ;-)

[odkaz]
28. 5. 2014 14:33
Re: Už jsem se lekl
To nevypadá vůbec zle :yes:
Avatar - Ozzman
28. 5. 2014 14:13
Re: Už jsem se lekl
Řekl bych, že to bude něco v tomto stylu [odkaz] :-)
28. 5. 2014 14:10
České Budějovice
Citigo na mě zatím působí lépe, možná je to i tou zelenou :-) Hlavně aby nezapomněli sundat ty pásky >:D
28. 5. 2014 10:32
Re: Už jsem se lekl
Taky se těším na výsledek. Doufám že ta auta páni redaktoři pěkně nastrojí >:-[]
29. 5. 2014 11:47
Re: PR
jsi v čechách a tak se píše o škodovce. podivej se na německé servery a uvidíš, že o německých autech se píše v první řadě daleko více, než u nás o škodě.
29. 5. 2014 11:44
Re: V čem je ten převratný tuning?
to jsou referenční vozy. To LB na ně taky dosáhne, ale mají to dražší jak ve škodovce, přes skoda plus....
Avatar - Emel
29. 5. 2014 11:18
Re: Šrot
Rapid sám o sobě je povedené auto, stačí normální liťáky... tohle se moc nepovedlo, vypadá to hůř než normální verze v trošku lepší výbavě.
28. 5. 2014 14:48
Re: SPZ
Odjakživa. ;-)
Plastové podložky musely mít výjimku ze zákona.
28. 5. 2014 13:29
Re: Už jsem se lekl
Buď bez obav, ty auta prokouknou. A to hodně. ;-)
28. 5. 2014 14:33
SPZ
Od kdy je povoleno v ČR povoleno provrtat SPZ a přinýtovat ji přímo ? :-O
29. 5. 2014 07:13
Konečně pěkná škodovka!
Už existují modely nové a už konečně celkem líbivé škodovky. Původně se mi ani nechtělo věřit, že jde o model škodovky, ale podle čumáku je to ona. Její fotky jsou v novém katalogu, letáku Globus!!! (Hned za Roomstrem).