Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi otáčí: R8 LMX již není první, ale nejrychlejší auto s laserovými světlomety

Válka laserů mezi předními německými výrobci pokračuje. BMW nakonec uvedlo tuto technologii osvětlení do sériové výroby dříve, Audi si však našlo jiné prvenství.
Zpět na článek
12. 6. 2014 08:56
Re: Mě je to jedno
hlavni problem je ze i8 neni vubec souperem R8, jedine co maj spolecne je 4 kola, volant a 8ka v nazvu, jsou to auta kazde pro uplne jine zakazniky ;-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
12. 6. 2014 09:04
Kto ma najvacsich trpaslikov na svete? Audi.
Kua... toto je ako na pieskovisku. Ferko sice postavil torticku prvy, ale ja som svoju postavil z krajsieho vedierka....
Avatar - xjara
12. 6. 2014 08:48
kdyby nahodou
A kdyby ani tohle nevyslo, tak muzou rict, ze je nejmodrejsi auto co ma laserova svetla, nebo ze je to prvni auto co ma laserova svetla a nema turbo ... atd
Ale na wikipedii stejne bude ze prvni automobil co mel laserova svetla bylo BMW.
Avatar - fOE
12. 6. 2014 08:33
Re: Mě je to jedno
No na plakatu urcite. :-)
Avatar - twistedTSD
12. 6. 2014 15:08
Re: Kto ma najvacsich trpaslikov na svete? Audi.
Mně osobně to celkem baví. Jen ať soupeří... ;-)
12. 6. 2014 20:28
Re: Prvy posledny
Spíš 1:1. První full LED světla mělo zase Audi. ;-)
12. 6. 2014 12:29
Re: Kto ma najvacsich trpaslikov na svete? Audi.
To je rozbor...v čem jsou Audi a BMW druzí?
12. 6. 2014 11:44
Re: Mě je to jedno
kde jsi prisel nato ze je i8 supersport? BMW ho oznacuje jako nejprogresivnejsi sportovni auto ;-) je to normalni luxusni sportovni coupe pro 4 osoby, tedy mozne teritorium aut jako Audi A5/A7, BMW6 a jim podobna sportovni coupecka, supersport z i8 delaj jen diskuzni kovbojove co jim lezi v zaludku :-!
Avatar - jozephko
12. 6. 2014 21:24
A BMW je posledné...
Podľa tejto logiky má BMW najpomalšie auto s laserovými svetlami... >:D
Avatar - fOE
12. 6. 2014 13:04
Re: Kto ma najvacsich trpaslikov na svete? Audi.
Na to si taky pockam.
12. 6. 2014 18:53
Re: Mě je to jedno
ježíš ty seš vůl jak noha... flaška rumu má větší cenu než ty a přitom je s ní větší legrace...
Avatar - flyboyeda
12. 6. 2014 14:13
Re: Mě je to jedno
spadl si ze stromu? I8 je jiná kategorie jak A5,A7, BMW6 navíc A5 a A7 jsou taky úplně jiný auta, čekal bych od tebe víc zdravého rozumu
Avatar - flyboyeda
12. 6. 2014 08:44
Re: Mě je to jedno
R8 porazí I8 o tom nemůže být vůbec pochyb, na I8 by stačil i Cayman, R8 a hlavně ta nová verze bude mít soupeře o pár levelů jinde než I8 od BMW

I8 se nechytá
Avatar - flyboyeda
12. 6. 2014 08:03
Mě je to jedno
R8 je stejně 100x lepší auto jak ten ubohý chcípáček s kozím dechem I8 od BMW :-)
12. 6. 2014 18:05
Re: Kto ma najvacsich trpaslikov na svete? Audi.
Mercedes moralny vitaz? :-) To je sranda toto >:D
Avatar - nardoxx
12. 6. 2014 17:10
Re: Kto ma najvacsich trpaslikov na svete? Audi.
Si pozri predaje vsetkých troch značiek a uvidíš, ktorý sú tí druhí. ;-)
12. 6. 2014 14:21
Re: Mě je to jedno
>:D >:D No já od tebe ne. >:D
Avatar - EauRouge
12. 6. 2014 10:18
Re: kdyby nahodou
Kategorizují něco co žádné kategorie nemá. Marketingovým mágům nevyšel tah, tak se to snaží zahrát do outu. V této situaci radši mlčeti zlato a dělat, že jsem nic neřekl než se takhle ztrapňovat.

Pamatuji si jak na této technologii Audi pracovalo, ale pak se nějak odmlčeli, zato BMW prezentuje tyto světla poslední dva roky a očividně na nich intenzivně pracovalo a krásně to využilo k publicitě i8. Takže osobně si myslím, že si to BMW zaslouží a Audi nezbylo než mít nejmodřejší auto s laserovými světly.
Avatar - positivemind
12. 6. 2014 10:07
Re: Mě je to jedno
No jo, ale i8 je přece ten první hybridní supersport :*) nebo ne? :-) v době, kdy dá i golf 100 pod 5s, není zrychlení nic tak fantastického.
12. 6. 2014 19:17
Re: Mě je to jedno
zkus si představit, že jsou na světě lidi, kteří mají jiné priority než ty. Ano, já si říkám, proč by si někdo měl kupovat A4ku nebo céčkový Mercedes, když existuje trojkové BMW. ale protože na světě je plno lidí s odlišnými preferencemi, tak si spousta z nich koupí zrovna
to céčko...
12. 6. 2014 19:09
Re: Mě je to jedno
zeptej se nato potencialnich kupcu i8, ale pochybuju ze nejakeho znas >:D
Avatar - Snooob
12. 6. 2014 13:04
Re: kdyby nahodou
"masivní redesign" si asi mýliš z Q7/A4

R8 behajú už len s fóliami: [odkaz]
12. 6. 2014 11:04
Re: kdyby nahodou
Pokud vím, BMW s tím přišlo první (tedy že v laserových světlech vidí budoucnost). Audi ukázalo na konceptu jen laser v zadních světlech. Před rokem říkali, že jsou zajímavá z marketingového hlediska, ale ještě nejsou zralá do běžné nabídky, možná za pár let. Několik měsíců na to oznámili použití laserových světel v R18 a několik měsíců poté R8 LMX, tedy využívali toho zmíněného marketingového potenciálu.

Jestli je bude mít ve standardní nabídce nová generace R8, nebo A8, je otázka. Celkem mě zajímá, jak funguje jejich automatické ovládání. Systém řídící Matrix LED, které mají mnohem kratší dosvit, dokáže rozpoznat auto myslím na 600 metrů. Takže mě pomalu více zajímají senzory a software, které umožňují nasadit tyhle světlomety do běžného provozu. A jak bude na tu vzdálenost fungovat maskování a vůbec řízení toku světla, abys měl maximální osvětlení a přitom nikoho neoslňoval. Také si říkám, co to znamená pro noční vidění.
Avatar - flyboyeda
12. 6. 2014 20:12
Re: Mě je to jedno
Cenově bude I8 blízko R8, výkonově bude na úrovni Caymana

a to se vyplatí
Avatar - flyboyeda
12. 6. 2014 17:21
Re: Mě je to jedno
navíc Cayman je vo dost levnější jak I8 a přitom je sním větší legrace
12. 6. 2014 09:48
Re: kdyby nahodou
Nechápu moc proč to audi dělá a rovnou nevyšle do světa něco nezměřitelného a neporovnatelného. Třeba jejich oblíbené ... nejsportovnější vůz s laserovými světly.
Takhle se zbytečně dostává do přímého porovnání podle jasných parametrů a prohrává :-( Asi vyházeli to klubko zmr.manažerů a nasadili tam nějakého snílka ...
12. 6. 2014 20:00
Prvy posledny
Zabalit ho do ruzoveho laku a moze byt najrychlejsie ruzove auto.
Presklit strechu kufra, nalozit tam kvety a bude z neho najrychlejsie kvetinarstvo...

Snad vymyslia este nieco originalnejsie, nez tento vykrik do tmy. Audi : BMW stale 0:1.
Avatar - 3_diamanty
12. 6. 2014 10:36
Re: Kto ma najvacsich trpaslikov na svete? Audi.
dobre vravis...

ja sa vobec divim ze nemci a teda audi a bmw vobec toto maju za potreby, zeby im toto vzajomne superenie nejako pomohlo k lepsiemu imidzu? vazne neviem.........ved je to cele usmevne..... nestacim sa divit.... keby slo o horkokrvnych talianov tak nepoviem nic, ti spravia aj z komara somara.... ale nemci? .... zvlastne .... vobec toto saskarenie nema ani bmw ani audi za potreby podla mna .... zaujimave ze mercedes nema za potreby sa nejako nahanat za nicim a za nikym... v tomto smere je jasny moralny vitaz ktory je nad vecou a vzdy bol a bude .... audi a bmw opat predviedli ze su len ti druhi
Avatar - flyboyeda
12. 6. 2014 08:40
Re: Mě je to jedno
Třesky plesky , jseš mimo
Avatar - flyboyeda
13. 6. 2014 16:12
Re: Mě je to jedno
když dáš do youtube I8 vs.. jako první ti vyjede R8
13. 6. 2014 14:46
Re: Prvy posledny
"Titul" prvních plně laserových světel je pořád volný, zatím jsou jen dálková. Přetahování tedy asi není u konce.
13. 6. 2014 09:41
Re: Mě je to jedno
kdys ty muzes srovnavat R8 a i8, takl ja si muzu srovnavat treba raketoplan s ponorkou, nebo treba Nanuk se zmrzlinou :-)
Avatar - flyboyeda
13. 6. 2014 06:58
Re: Mě je to jedno
srovnáváš jabka s hruškama vytuněný sedan , nebo kombík nemůžeš srvonávat s supersporty s motorem uprostřed

to co jsem napsal za tím si stojím Cayman je supersport s motorem uprostřed, který stačí a klidně i porazí I8 a přitom stojí polovinu co I8
12. 6. 2014 21:30
Re: Mě je to jedno
cenove i vykonem bude kdejakej nakladni tahac blizko jak R8 tak Caymanu, tem autum jsou cenove blizko treba i sportovni sedany typu RS, M nebo AMG, cenove a vykonem je jim blizko treba i Mercedes G AMG, a mohli by jsme klidne pokracovat jeste hooodne dlouho co je vykonem a cenou blizko R8 a Caymanu >:D ;-) co to ma ale spolecneho s tim co je a co neni BMW i8?
Avatar - EauRouge
12. 6. 2014 11:40
Re: kdyby nahodou
Ano, z pohledu plánované sériové produkce laserových světel, v blízké době, bylo určitě BMW první, jen jsem měl pocit, že u Audi na tom také usilovně pracují. Nejen díky konceptu, ale právě i použití v závodních speciálech. Kde je mimochodem s prvenstvím této technologie ještě větší zmatek.

Kdo ví, spíš bych řekl že ne. Poslední zprávy o vývoji nové R8 nejsou zrovna pozitivní - masivní redesign, problémy s chlazením atd. Tudíž bych řekl, že se teď věnují důležitějším věcem a standard bude full-LED a lasery budou za příplatek nebo se objeví až časem. To je otázka, hlavně třeba na osvětlených úsecích dálnic nebo ve městech, kde mají občas problém i současné systémy.
Avatar - flyboyeda
12. 6. 2014 18:59
Re: Mě je to jedno
řekni proč by měl dát člověk přednost BMW I8 před mnohem levnějším a mnohem lepším Caymanem GTS ?