Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: SsangYong Chairman W 2015: Státnický luxus z Jižní Koreje

Prestižní model jihokorejského SsangYongu se dočkal již druhé modernizace. Chairman W se vyrábí od února 2008 a přežil dokonce i krizi firmy.
Zpět na článek
Avatar - flyboyeda
23. 6. 2014 11:32
Nový Hyundai Genesis vypadá mnohem lépe
Chairman vypadá jak auto z 90. let
Avatar - dewill
23. 6. 2014 14:01
Imitace krbu
Ta přístrojová deska je hodně divoká, vypadá to jako by si tatínek mercedes zaskotačil s nějakou dodávkou od Fiatu >:D

Ovšem naprostá bomba jsou ty noční fotky interiéru, ten displej vypadá jako imitace hořícího ohně v krbu 8-s
Avatar - pumpkin
23. 6. 2014 13:13
Re: To už jsem někde viděl...
V Bratislave jeden taký starý kórejský mercedes ešte pod značkou Daewoo parkuje v predĺženej verzii. Tuším do toho aj dávali Mercedes motory.
Avatar - Magister
23. 6. 2014 11:25
To už jsem někde viděl...
SsangYong Chairman... aneb strašně rád bych byl Mercedesem :-)
30. 8. 2015 20:32
.
Mal som moznost vyskusat Chairmana prvej generacie a musim uznat ,ze auto bolo na tu dobu kvalitne spracovane .
Motor tam bol 2,8 od Mercedesu a automat radil jemne aj ked iba 4-stupnovy .Podvozkovo bolo to auto na velmi vysokej urovni .
Kedze sam vlastnim mercedes w202 240 tak ma zaujimalo aky je v tom rozdiel .
Porovnaval som Chairmana s BMW 725 tds a musim uznat ze Chairman bol na tom podvozkovo ovela lepsie .
Jasne ze BMW bolo modernejsie spracovane a celkovo budilo BMW dojem ovela lepsieho auta az na ten podvozok ten ma Chairman lepsi.
Inak vobec by som sa nehambil za to keby som ho vlastnil prave naopak vsade to auto aj ked ma uz svoj vek vzbudzuje dojem a malo kto ho pozna.
Avatar - dolfi
24. 6. 2014 18:57
Re: Nemůžu se zbavit dojmu
Takže pro export na Ukrajinu, tam jsou teď fašouni u vlády... ;-\
Avatar - Hotwire
24. 6. 2014 12:18
Re: ssangyong
No neviem, povedal by som ze to auto uz nieje ani pre korejsky trh, teda mam namysli ten juhokorejsky. >:D
Avatar - DaewooMaster
24. 6. 2014 11:21
Re: To už jsem někde viděl...
Nespolupracovali, jen Daewoo v roce 1998 SsangYong koupilo a v roce 2000 zase prodalo. :-) BTW Chairman dovolil Daimler prodávat v Evropě jenom v ČR, SR a Polsku, takže v rámci Evropy celkem unikátní auto. Ještě nedávno jsem jednoho viděl pravidelně stát u silnice v Žabokrkách.
Avatar - KubikCv
23. 6. 2014 23:13
Re: To už jsem někde viděl...
taky si pamatuju Daewoo Chairman..ale myslím,že nějak Daewoo a SSangyong spolupracovali
23. 6. 2014 22:18
Nemůžu se zbavit dojmu
jako by byl tenhle vůz šitý na míru nacistickým pohlavárům. Asi to evokuje ten okřídlený znak, připomínající vzdáleně orlici a ta černá barva.
Avatar - rokyta.p
23. 6. 2014 19:29
ach jo
a ještě dvojité w a číslo, už neví co by vše zkopčili! korea korea ;-\
Avatar - flyboyeda
23. 6. 2014 17:52
Re: Nový Hyundai Genesis vypadá mnohem lépe
u mýho komentáře se mi neobjevujou palce, ty je u mně vidíš já je usebe nevidím,

díky za dopověď
Avatar - pumpkin
23. 6. 2014 16:37
Re: ssangyong
Treba si uvedomiť že to nie auto pre európsky trh. Určite sa tam nájdu aj oveľa staršie modely ešte stále vo výrobe.
Avatar - 3_diamanty
23. 6. 2014 15:10
Re: Nový Hyundai Genesis vypadá mnohem lépe
moja rec :yes:
Avatar - lukas06
23. 6. 2014 14:39
Silná inspirace
Za předu je vidět "silná inspirace" bývalým Skem od Mercedesu, jinak to není až tak špatný, ale jsou i daleko lepší auta!
Avatar - 3_diamanty
23. 6. 2014 15:07
ssangyong
zaspal s touto limuzinou kdesi v 90-tych rokoch... nepochybne ako retro spomienka na korejsky luxus je to fajn auto ... ale doba je dnes uz inde

taky genesis je uz o 25 rokov dalej :yes: