Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Počet stanic CNG v Česku roste, do konce roku jich má být přes 70

Po desítkách za rok přibývají v České republice stanice CNG. Reflektuje to větší zájem zákazníků daný vyšším počtem vozů s pohonem na stlačený zemní plyn.
Zpět na článek
4. 9. 2014 16:28
Počet CNG stanic v ČR roste
Dobrý, ale trochu mě straší obava , že Rusko zastaví kohouty a plyn bude jen do vytápění kotle na zimu
Rozbalit vlákno
5
4. 9. 2014 17:40
Re: Počet CNG stanic v ČR roste
Kua chlape, nejsme žádný .... kdo se bojí kadí v síni nééé .... :-)
Avatar - petrumr
4. 9. 2014 19:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Anonym
4. 9. 2014 19:17
Re: Počet CNG stanic v ČR roste
A odkud myslíš, že je 80% ropy, z Maďarska?
4. 9. 2014 20:07
Re: Počet CNG stanic v ČR roste
z Moravy?
Avatar - petrumr
4. 9. 2014 20:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
4. 9. 2014 19:24
podpora alternativních paliv
Podpora alternativních paliv mi přijde naprosto nedostatečná. Přitom existuje jedno strašně jednoduché řešení, které se vůbec nevyužívá. Stačilo by, aby ŘSD podmínilo vznik nových čerpacích stanic napojených na síť silnic I.tříd a dálnic poskytováním CNG a LPG. Dělat to takových posledních deset let, byla by teď ČR mnohem dál. Navíc by se nabídka zlepšovala na těch nejvytíženějších tazích.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - petrumr
4. 9. 2014 20:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 9. 2014 02:44
Re: podpora alternativních paliv
Tak dnes už přeci jen na to CNG jezdit jde. Co by dali na Slovensku za tu "síť" co tu máme my. Najezdil jsem pár tisíc kilometrů s Puntem Evo Natural Power, což není auto pyšnící se největší nádrží na CNG, ani nijak rekordně nízkou spotřebou CNG, a vždycky byla někde po cestě, nebo blízko cesty, nějaká ta stanice na CNG, takže na benzín jsem nemusel ani kilometr.
Mimochodem, taky by to chtělo už začít přát trošku dalšímu alternativnímu palivu - elektřině, protože nějaká rychlonabíjecí stanice, jako jsou třeba v Německu, je u nás obrázek ze sci-fi filmu.
5. 9. 2014 08:28
Re: podpora alternativních paliv
Nějakou CHAdeMO v ČR najdeš. Otázka je, jestli tvůj elektromobil skousne stejnosměrný proud. :-)
Avatar - Barrichello
5. 9. 2014 09:09
Aletrnativní paliva zavádí hodně pump
ale jde o E85, k vaší smůle a k mojí radosti.

24,50-24,90 je hodně dobrá cena a po Praze a středních čechách je těch pump hafo.
Rozbalit vlákno
1
5. 9. 2014 14:33
Re: Aletrnativní paliva zavádí hodně pump
Kolik na tom reálně ušetříš? Spotřeba o kus vyšší a cena ne až tak zázračná...