Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW Passat Lingyu Fuel Cell: Superb s palivovými články bude jezdit v USA

Volkswagen bude v kalifornském Sacramentu v USA provozovat model Passat Lingyu poháněný palivovými články. Auto, které se poprvé představilo loni při olympiádě v Pekingu, je modifikací minulé generace Škody Superb.
Zpět na článek
neregistrovaný "Stenly67"
25. 2. 2009 06:11
Předčasné
V současné době mi použití palivových článků připadá nesmyslné. Nebo je to snad z "ekologických" důvodů?
24. 2. 2009 21:24
no to není úplně přesné...
Jasně že superb1 vycházel z modifikovaného minulého passatu. Přesněji z prodloužené verze pro čínský trh. Ale je tu jedno ALE. Karoserie nejsou stejné. Škoda má jinak uspořádáno poslední okénko. Passat za dveřmi superb na dveřích. Je to ale jen detail. Mě by spíš zajímalo proč nepoužili původní verzi s oknem za dveřmi....
24. 2. 2009 19:11
Re: globalizace
Staré auto a ten dojezd také nic moc.Honda FCX Clarity má dojezd zhruba 450km,což je nepoměrně více.
24. 2. 2009 18:05
globalizace
Přesně tak.
Passat "long" se vyráběl od roku 1999, Škoda Superb přišla až v roce 2001.
[odkaz]
[odkaz]Škoda_Superb
Avatar - Special-line
24. 2. 2009 14:15
Re: globalizace
Koukni se na Chrysler. Americká značka, modely pro Evropu se vyrábí v Rakousku, mají Italskej motor VM Motori, vstřikování Německý BOSCH s komponentama vyráběnejma v Jihlavě >:D >:D
Avatar - dochtor
24. 2. 2009 09:43
Re: globalizace
V každom prípade klobúk dole pred VW marketingom, že takúto relikviu ešte dokážu predať v US.
24. 2. 2009 09:39
Re: globalizace
Vazne? Ja se o to teda nikdy nijak nezajimal, toto jsem nevedel, potom jo, diky dochtóre...ovsem dottóre, ten nam to urcite objasni vsem. No ale slatanina dobra, ze treba toto vw obdivovatelum nevadi...
24. 2. 2009 09:19
Re: globalizace
No on byl na světě nejprve čínský Passat B5 s prodlouženým rozvorem, z něhož pak Superb vycházel.
Edit: byls rychlejší :-)
Avatar - dochtor
24. 2. 2009 09:18
Re: globalizace
OMYL!
Číňania vyrábajú stále svojho predľženého Passata, ktorý sa po facelifte v Česku istú dobu vyrábal a predával ako Superb.
24. 2. 2009 09:11
globalizace
Cinani vyrabeji stareho superba s xichtem passata a zadkem A6 na vodik a vozi to do Ameru...svet se zblaznil!! >:D

No, 1. aprila sice neni, ale toto je teda perla, az jsem si malem cvrnkl, nicmene je dobre, ze se superb dostane az do ameriky, hodne stesti