Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ukrajinská firma Askaniadesign připravuje svůj vlastní supersport

Askaniadesign je firma, která sídlí v ukrajinském Záporočí, domovu vozidel ZAZ. Tohle designové studio nyní představilo již druhý prototyp supersportu vlastní konstrukce.
Zpět na článek
Avatar - flyboyeda
1. 12. 2014 11:58
Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
jsou to zákeřní podvraťáci

a to auto navíc vypadá, že je to taková dizajnová směsice ,jednotlivé dizajnové prvky ukradli od všech možných supersportů

dizajnová loupež po Ukrajinsku
Rozbalit vlákno
38
1. 12. 2014 12:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - maros
1. 12. 2014 12:52
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Bohužel má pravdu. :-!
1. 12. 2014 22:24
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
TO STE SI MĚLI NECHAT NA 1.DUBNA SOUDRUZI !!!!
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
1. 12. 2014 12:56
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
obcianska vojna, ludia tam kapu od hladu a zimy ale podme vyrabat supersport, to je ta krasa demokracie/kapitalizmu...
1. 12. 2014 13:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 13:18
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
ja viem ako to funguje, len sa mi to zda moralne zvratene. ale moralka je v dnesnej dobe uz sproste slovo, preto to tak vyzera na svete...
1. 12. 2014 13:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - AUDIRS6
1. 12. 2014 17:37
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Takto, rozdelim to na 2 casti - ekonomika, politika/vojna:
ekonomika - ked utekal Janukovic a nakladnymi autami odviezol 100 000 000 000 $ do Ruska, nemozeme sa cudovat, ze ekonomicka situacia je v UA taka, aka je...
Za posledny rok som tam stravil viac casu nez by som si prial, pocestoval rozne kuty a poviem ti, je zanedbatelne % ludi, ktori maju dovod byt spokojni...
Priemerna mzda je vraj okolo 3500 hrivni ( ale vsetci dobre vieme ako je to s priem. mzdami - vacsina ludi tu dostava na ruku cca 1500-2500h.), pri sucasnom kurze cca 15 h / $ a cca 19 h / € je to do placu. Nehovoriac o dochodkoch, ktore su aj len okolo 1000 hrivnove !
Potraviny su tam o malo lacnejsie nez na SK, elektrika stoji od 0,23 h / Kwh + DPH ( ich PDV )
Pre toto vsetko moji znami vdaka mojim znalostiam reci a aj mentality tychto ludi, planovali zacat tu nejaky biznis - vyroba - nic zlozite, nakolko slovo kvalita so slovom Ukrajinec neide dohromady. :-!
Mal som to moznost X razy vidiet, ja osobne by som tiez Ukrajinskej vyroby nechcel asi nic komplikovanejsie na vyrobu. Su tu ale aj svetle vynimky - napriklad niektore potravinarske firmy maju vyrobky fakt konkurencieschopne s EU vyrobkami a su o dost lacnejsie, pritom chutovo vynikajuce.
Aktualne sme v stadiu, kedy cakame, ako sa zacne spravat novosformovana vlada, a ich danove riesenia - totiz - bol dost velky problem, pri exporte z UA dostat nazad DPH od UA danovych uradov. Poznam niekolko firiem zaoberajucich sa exportom v UA, a maju zadrzane DPHcky skoro rok !!!!! - to sa potom moc dobre nepodnika... :-!
2. Vojna - nie obcianska ! - klasicka agresia vychodneho suseda - najskor bandy ozbrojencov vnutri, zorganizovani byvalymi berkutovcami, potom rusky "turisti" ktori sa k nim pridali, potom ako na Kryme "zeleno muzici", no a aktualne aj regulerne ruske vojska, ktore sa ale obcas tvaria, ze len zabludili z nedalekeho cvicenia ( na ruskej strane - takto sa vyhovarala skupina paradesantov !!! )
Podla zabavenej techniky ktoru UA armada mala moznost zabavit, a jej naslednej identifikacie podla vyr. cisel, je uplne jasne mozne identifikovat, na ktorej konkretnej ruskej zakladni bol ten-ktory "GRAD", T-64 predtym dislokovany...
Takze o nejakej obcianskej vojne by som uz od teba nechcel pocut ani slovo. Chod tam, zazi to nazivo ako ja, porozpravaj sa s tymi ludmi ako ja ( dobre je vediet aj Ukrajinsky aj Rusky - hlavne na zapadnej casti UA moc rusky jazyk teraz radi nemaju >:-[] ) no a ti ludia ti sami povedia, ako to vnimaju.
Uplny brutalny rozdiel je sledovat Rusku a UA telviziu - spravy - ked dojde k nejakemu utoku a rusi hovoria, ze to UA armada utocila na civilne ciele, UA spravy podrobne vysvetlia ako "povstalci" finguju obstrely civilnych cielov za obstrely UA armady:
najskor rozlozia svoje strelecke pozicie v civilnej zone, postrielaju smerom na UA pozicie, potom tie miesta opustia a 2. skupina ostreluje tu cast, z ktorej predtym oni strielali po UA armade !!! ved to je svinstvo najvacsie !!!!!!
Ruska propaganda je v tomto ale bruatalne silna, dokonca aj niektore EU televizie visielaju ich verzie sprav, no a potom ludia ako ty, si nevedia vysvetlit realitu aka je...
Kedysi davnejsie som "Volodu" uznaval...Toto, co ale robi na UA - to je predzvest konca Ruskej rise tak, ako ju on planoval. EU pomoze UA - a ten zubozeny narod vydrzal uz vsetky mozne krizy, vydrzi aj tuto agresiu.
Rusko ale ma problem - odliv investorov a zahranicneho kapitalu z ich trhu je brutalny, pokles ceny ropy tiez. Rozny ekonomicky experti sa zhoduju, ze pokial sa nic nezmeni a ruska politika bude pokracovat tymto smerom a zapad nezrusi sankcie, tak ruska ekonomika to ma za 2-3 roky za sebou... :-!
No a co to znamena z pohladu "Volodu" ? - skus zatlacit dive zviera do kuta - tak, ze nema uniku... Co mozes cakat...? 8-s
Takze tak. Prosim ta teda este raz a dorazne:
Nepouzivaj slovne spojenie "obcianska vojna" v suvislosti s tym, co sa deje na vychode UA.
Dakujem.

PS: Pan Boh nam pomahaj!
1. 12. 2014 18:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - AUDIRS6
1. 12. 2014 18:50
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Zaujimave, ze sa zhodneme na vacsine...
S tou obc. vojnou - bohuzial nesuhlas - ako asi teda vies, toto vsetko co s deje je cielavedomo spriamovane a naplanovane uz roky nazad, akurat ze ten odpor, ktory teraz ukrajinci davaju rusom, s tym sa v Moskve neratalo. ;-)
Ta polit. strana - ked si zoberes kolko mala pred tym % a kolko teraz, tak inac nez slovom neuspech sa to oznacit neda. Plus zmenili trochu retoriku tak, aby ich volili na vychode aj ti ukrajinci, ktori by za inych okolnosti volili proEU strany.
Ja si mam moznost vybrat zdroj informacii o celom tomto ich probleme, smutne je, ze nakolko predpokladam, ze ty tiez, tak ze ty preferujes inu stranu pohladu. :-!
Poslancov nejakych pozname aj my, ved pre biznis je to defakto nutnost >:D
A k tomu, co sa schyluje... - ja som svojim sposobom diplomat ( v mojich veciach a jednani s ludmi ), ale ako by som to oznacil diplomaticky korektne...hmm...tazko ;-\
Skor sa priklanam k nazoru, ze miesto kadejakych sankcii a tlacenia Volodu do kuta, bude musiet zapad urobit nejake ustupky, lebo (ekonomicky a politicky)ranene divoke zviera, zatlacene v kute, ktore ovlada najvacsi jadrovy arzenal na Zemi, to nieje nic co by som chcel zazit... ;-\
Ludia aj na vychode aj na zapade chcu ale 1 : MIER !!!
A cudoval by si sa, vacsina ludi na vychode tiez nechce odtrhnutie "Novorusie" a priclenenie k Rusku tak, ako sa to stalo s Krymom !
Teraz je otazka, kto ma pevnejsie nervy, a ci si zapad uvedomi, ze sa musia chciet s Volodom dohodnut. Ak nie, necaka nas nic pekne...
1. 12. 2014 20:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 13:25
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
to není "občanská válka", ale klasická ruská agresivní okupace území sousedního státu
1. 12. 2014 13:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 13:45
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Ty vaše občanské války už známe,v roce 68 se prý taky schylovalo k občanské válce a tak musel Velký bratr "ochránit" Bilaka a jeho partu,teď prý zase brání nebohé Rusy před "nacisty",akorát se k tomu jednou hlásí,pak zas že prý s tím nemají nic společného,no klasická ruská maskirovka...
1. 12. 2014 13:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 14:16
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
A možná by se tví milovaní ivani zastavili až v Praze,kde by je uvítal jejich český Janukovyč-Milouševič a samozřejmě také Bartoš,Huml,Vyvadil a další putinovští agenti a agitátoři.
1. 12. 2014 14:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 14:36
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Vyšetřit by si zasloužili paranoidní kremlofilní šílenci Bartoš a Huml,kteří za každým rohem vidí Židy a agenty CIA,kteří se snaží rozbít slovanskou vzájemnost. >:D
1. 12. 2014 14:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 14:24
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Říkal to přece i Zeman, tak to musí být pravda. Je mi ale záhadou, proč se v tý občanský válce ztrácí tolik ruských vojáků na dovolené?

[odkaz]
1. 12. 2014 14:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 14:30
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
V měsicích červen, červenec, srpen - 21, 17, 24 vozů ;-) Další měsíce ještě nebyly k dispozici.

EDIT: Koukám, že jsi opět použil svůj neobvyklejší argument. "Plácáš jako obvykle" :-)
1. 12. 2014 14:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 14:45
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
No vidíš, a až tohle někdo napíše i o tvém příspěvku, tak to bude na této stránce jako hlavní zpráva dne.

Samozřejmě, proto jsem nesehnal říjnová data.

Mohl jsi zapojit kreativitu a po roce obměnit svůj argment.
1. 12. 2014 14:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 15:04
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Tu o perníkové chaloupce, tak to tak jednou rolníky a dělníky na východní Ukrajině napadlo založit si svůj stát Nové Rusko, a protože jim to jejich vláda nechtěla dovolit, vyjeli ze stodol a garáží se svými tanky, děly a raketovými systémy a rok bojovali s jejich státní armádou. Měli i vrtulníky a možná i několik stíhaček. Bla Bla Bla a jestli neumřeli, válčí tam dodnes. Tomuhle nemůže věřit ani hodně pitomé dítě.
1. 12. 2014 15:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CHerokee
1. 12. 2014 18:50
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
"Povstalci" - ruskými agenty již léta verbovaní už by byli dávno poraženi. Je to Rusko vs. Ukrajina. Okupace. Velmi podobná té v Maďarsku 56 a pak u nás 68.
1. 12. 2014 19:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CHerokee
1. 12. 2014 19:45
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
V čem? Jedině v tom, že Ukrajina je velká země, zkonsolidovala armádu a brání se.

[odkaz]

Ukrajina a Rusko se dohodly.... povstalce nikdo nezmiňuje a ani nebere v potaz.
1. 12. 2014 20:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 15:37
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Na tom územi byly vojenské základny se zbraněmi i vojáky. Majdan propustil a vyhodil Berkut. Jako základ pro zkušenou a vybavenou jednotku to stačilo. Kombinace jejich místní znalosti a toho, že UK armádu řídili čerstvě politicky dosazení týpci stačila. Představ si to v ČR. Kdyby to byla Morava vs Čechy, tak si projdi základny a jejich vyzbrojení a měl bys představu co proti čemu by šlo. A ještě si představ, že by Čechy vedl Stropnický a Moravu nějaký nasraný vojak s 20-ti letou praxi.
Ono to chce hledat informace z obou stran a pak je zvažovat a ověřovat. Zde je možnosti hodně, ale ta, že by Rusové pořád útočili a pořád byli na stejném místě je nesmysl. Podívej se sám, jak vypadali akce, kdy tato síla opravdu šla do akce. Nyní je to jen vřeštění Kyjeva, který by rád proti Novorusiji dostal posilu - NATO.
1. 12. 2014 20:08
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
:no:
1. 12. 2014 20:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 20:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 13:45
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Co s tym ma demokracia/kapitalizmus? Ty by si daval svoje peniaze socialne slabsim spoluobcanom, lebo je to podla teba moralne? Musis rozlisovat statny sektor (statny rozpocet) od sukromneho.
1. 12. 2014 13:37
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
To ti říkal Huml? >:D
Avatar - fOE
1. 12. 2014 14:45
Re: Ukrajincům se nedá věřit, nic bych od nich nekoupil
Prosim, trochu se rozepis.
1. 12. 2014 12:56
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
27
1. 12. 2014 13:27
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
zase to pomatené blouznivé falešné panslovanství 8-s
1. 12. 2014 13:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 14:58
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
nejsme žádní "Slované", to byla jen nablblá prosovětská propaganda, jsme míšenci románští, germánští, slovanští, balkánští a nevím jací ještě ... takže nevidím problém proč nepsat Sukhorukov ...
1. 12. 2014 15:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
1. 12. 2014 13:34
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
Těším se, až si přečtu článek, se kterým budeš spokojenej. Ale myslím, že mám spoustu času.
1. 12. 2014 13:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
1. 12. 2014 13:46
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
Myslím to tak, že seš pořád nespokojenej.
Avatar - 3_diamanty
1. 12. 2014 13:52
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
mozno si len neuvedomuje ze prilisna snaha na poukazovanie na chyby a nedostatky ( ved sme ludia ) ma fakticky v reale viac negativny dopad ( aj ked povodny zamer je pozitivny )

poukazovanie na chyby je samo o sebe ok... ale ak sa to prehana a pod kazdym clanok sa hadze autorovi pred oci len to zle a len chyby ( a to dobre nikto neoceni a nevidi ) tak to podla mna nie je moc stastna metoda ako docielit uspech
1. 12. 2014 14:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
1. 12. 2014 14:11
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
nijaky novinar a tester sa tu nestane lepsim novinarom a testerom ked im budete kazdy den na oci vyhadzovat len same nedostatky chyby nepresnosti a to velakrat nie zrovna tym najcitlivejsim sposobom..... ono tym skor docielite presny opak .....a kludne sa moze stat ze pan tester si schvalne sem tam spravi "chybicku" v clanku a v redakcii sa budu kluci bavit prave na Vas ... panovi vecne nespokojnemu.... mozno by to chcelo len trosku sebareflexie.... vy tiez nie ste superman.... dozaista mate aj slabsie stranky a keby vam ich kazdy pripominal kazdych 5 minut asi by to neposobilo moc pozitivne ani na vas ani na nikoho...... sme ludia ...

co tak trosku nadhladu a panovi testerovi raz tak napisat .. Hele Ondro... u mne dnes dobry tak na 60% >:D ale porad mas co dohanet ;-)
1. 12. 2014 14:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
1. 12. 2014 14:21
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
mozno to chce len trosku nadhladu a citlivejsi pristup ... a Vase reakcie padnu na urodnu podu :yes:
1. 12. 2014 14:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 13:55
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
1. 12. 2014 15:05
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
Oceňuji, že máš v některých oblastech slušné znalosti. Ale to, že kluci, co testují auta, neumí správně pracovat s ruskými jmény, nevidím jako problém. Jak by měl článek o ukrajinském autě vzniknout jinak, než opsáním? Buďme realisté.Malá čeká kotliny, malý rozpočet internetového plátku, zřejmě nijak závratné příjmy redaktorů...
Mě víc vadí špatné testy aut- to je gró jejich práce, to chci hlavně číst, tam se pro mě láme chleba. Stajně jako v autosalonu, kde je jediný dobrý testér z celé té "grupy".
1. 12. 2014 15:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 14:17
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
Jsme Slované. >:D
1. 12. 2014 14:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 14:32
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
Ty jsi komik,zeptej se Angličana jestli je Germán a bude na tebe koukat s otevřenou hubou.Tyhle panslovanské a pangermánské hovadiny patří do historie. >:-[]
1. 12. 2014 14:43
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 15:05
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
Jistě,gilgíte,každý kdo nepochopí genialitu Putina a jeho nohsledů je hlupák z pražské kavárny. >:D
1. 12. 2014 15:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 15:46
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
To víš,nejsem takový génius jako soudruh Huml,který by tvé transkripce jistě ocenil.
1. 12. 2014 15:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 12. 2014 15:53
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
Tvoje věcné připomínky k tématu beru (o anglickém přepisu jsem vůbec nevěděl).
Nechápu ale, proč k nim občas (nebo vždy?) přibalíš nějakou jízlivou poznámku. Nestačilo by jenom napsat technické poznámky a nechat na pokoji osobnost autora? Možná by jim to prospělo více než výsměch a ponižování, které z tvých příspěvků čiší. Ale možná, jenom možná, ti to ponižování druhých dělá dobře...?

Pro mě jsou tvoje věcné připomínky tyto:
- zdroj článku (pravděpodobně) worldcarfans.com
- umístnění prototypu nejasné (?). Zde mi chybí odkaz na tebou zmiňované "původní ukrajinské podklady".
- má Záporoží více továren ZAZ?
- zbytečný anglický přepis jmen (Sukhorukov, ale Suchorukov).

Ta omáčka kolem je vesměs pořád stejná (stejně jízlivá?).

PS. Co kdybys ty technické informace (připomínky) psal jen pro čtenáře (diskutéry)?
1. 12. 2014 16:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _Karel_
1. 12. 2014 18:16
Re: Tak to dopadá kdyz se jenom opisuje
:yes:
Avatar - 3_diamanty
1. 12. 2014 14:37
predne partie
mi pripominaju laferrari ( ta linia svetiel ) ... ale neviem ci mi niekto rozumie ako to myslim..... mam uz trosku obavy ..... obavam sa ze zase dostanem odpovede ze ukrajinska askania nebude konkurent pre laferrari . ze som uplne mimo .. ze som hnup..... a podobne mudrosti ...

bude dolezite hlavne taketo auto vediet predat zakaznikovi.... tu vidim mozny problem .... maloseriove znacky ako saleen, spyker, koennigseg alebo lotus ci marrusia by o tom vedeli rozpravat ;-) ... eko doba takymto autam uz moc dnes nepraje

... nehovoriac o tom ze dnes uz skor letia luxusne SUVecka a su vacsou a aj praktickejsou frajerinou ako nejake 700 konove stihacky z ktorych uz na zadok davno nikto nepada

prave predat takyto supersport od askanie vidim ako klucovy faktor ( aj keby bol technicky spickovy ) .... predat ho konecnemu spotrebitelovi bude najvacsia vyzva celeho timu ktory sa na aute podielal :yes:
Rozbalit vlákno
0
1. 12. 2014 15:01
Proti gustu žádný dišputát
... ale přijde mi, že udělat design karoserie je jedna věc, udělat mechaniku podvozku apod. druhá a udělat motor třetí. Dokud nebude víc detailů těžko soudit.
Rozbalit vlákno
0