Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz GLE Coupé: X6 ze Stuttgartu oficiálně

Mercedes-Benz zveřejnil první oficiální informace o novém GLE Coupé. Vůz je cílen na zákazníky, kterým se zamlouvá například BMW X6.
Zpět na článek
10. 12. 2014 09:12
Parodie na X6
Jinak to nazvat neumím.
Quo vadis, M-B?
8-s
Avatar - Magister
10. 12. 2014 10:12
Re: Ugly as sin
X6 i tohle jsou oba hybridy, co chtějí umět vše, ale nic nezvládnou špičkově...
Avatar - Magister
10. 12. 2014 10:11
Re: Parodie na X6
Tak kombíky jsou oběcně ošklivá auta....
Avatar - Magister
10. 12. 2014 10:10
Re: Parodie na X6
CLA posbíralo celou řadu cen za design... nejspíš žiješ v minulosti. Na GLE si ale budu muset zvykat.
Avatar - Magister
10. 12. 2014 14:29
Re: Parodie na X6
Já nevím, ale pro 4 lidi je tam podle mě na nižší střední místa dost. Kufr mi taky vyhovuje. Přešel jsem ze starší C Klassy na GLA a jsem spokojený, i když mi nejde tolik o místo, ale o jízdní vlastnosti a projev motoru.
10. 12. 2014 10:40
...
To je blbý, to se bude lidem líbit.
Ještě by se mohla v rámci příplatkové výbavy prodávat svítící hvězda jako na Actrosech.
10. 12. 2014 09:23
Re: Parodie na X6
Jde tam, kde cítí prachy. Evidentně se mu to poslední dobou moc daří. Stejné "Quo vadis" tu bylo i u jiných modelů, které měly být začátkem konce a nebo měly být propadákem apod.
Avatar - Ji/Ri
10. 12. 2014 09:47
Re: Parodie na X6
Počkej na osobní setkání. Je pravda, že mb nejsou moc fotogenické, ale o to více jsou parádní na živo. To např. u vw jsou fotky wow a ve skutečnosti šedost.
Vyděržaj maladěc ;-) :yes:
Avatar - CHerokee
10. 12. 2014 21:57
Re: Parodie na X6
Mi taky. Z řady A, CLA, GLA je asi nejlepší volbou.
Avatar - Hombre_71
10. 12. 2014 19:15
Re: Parodie na X6
Vidíš, a mě se GLA třeba líbí moc. Sto lidí, sto chutí
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
10. 12. 2014 09:17
Ugly as sin
Mozno MB dufa, ze zo skaredeho kacatka vyrastie labut. Ale obavam sa, ze labute budu akurat za volantom....
Avatar - Warrual
10. 12. 2014 09:21
Re: Parodie na X6
GLE a CLA je vrchol designovýho nevkusu! Kdo si to může koupit? :no:
Avatar - Magister
10. 12. 2014 10:11
Re: Parodie na X6
Ve srovnání s čím? Mi se moc líbí.
Avatar - AUDIRS6
10. 12. 2014 21:52
Re: Parodie na X6
ale joooo - elegantny banan na kolesach >:D
Avatar - white label
10. 12. 2014 20:59
Re: Parodie na X6
O CLA se dá napsat leccos, ovšem s výjimkou toho, že je elegantní... ;-)
10. 12. 2014 10:04
Re: Parodie na X6
no zvlášť nové "céčko" v kombi verzi na živo zezadu nijak krásné není, no ale na tohle to samozřejmě nemá, skutečné nejméně krásný mercedes :-)
10. 12. 2014 09:48
No zbohom...
No podľa mňa hrúza. Ja tak niekedy rozmýšľam, či je toto Mercedesu "zapotřebí". Je to nepekné, nevyvážené, cirkusové. A pritom, ako poznamenal kolega vyššie, C je krásne, rovnako aj S a S coupé. Taktiež AMG GT je nádherné auto. Ale toto... No ale o predaj sa nebojím, po svete chodí dosť komediantov ktorý majú peniaze, ale vkus si za ne nekúpia.
10. 12. 2014 09:44
Určitě ne božská komedie
Nevěřícně koukám na tuto splácaninu všeho možného a nemožného...Mercedes na GLE narouboval z Ml všechny "nádhernosti" a ještě k tomu přihodil krásný zadeček z S coupé, ovšem tady vydadá jako tlouštík v plavkách. K této kreaci ještě stutgarští přihodili příznačný název GLE (představte si pánové koupil jsem si nové auto, je to.......GLE...........jo fakt, ale je to BLE a s AMG paketem ;-) a komedie je dokonána.
10. 12. 2014 09:35
Re: Ugly as sin
X6 se mně líbí, je tam cítit taková přirozená arogance a agresivita. MB jde cestou laciné kopie.
Přední světla mně tam vůbec nesedí, vůbec to nepůsobí agresivně, spíše celkově auto působí tak nějak splácaně jako Opel Antara.
Interiér-středový panel něco mezi amerikou a hjondéé. Přitom nové Céčko je tak krásný vně i uvnitř.
Tohle prostě ne :no:
Avatar - twistedTSD
10. 12. 2014 10:06
Re: Parodie na X6
No, když jsem před časem poprvé uviděl v reálu takové GLA, udělalo se mi nevolno. Vypadá snad ještě hůře než na fotkách, a to už je silná káva.
Avatar - Magister
10. 12. 2014 14:25
Re: Parodie na X6
Pohřebáky. Jaguar a Alfa jsou pro mě úplným pohřbením filozofie značky.
Avatar - 3_diamanty
10. 12. 2014 12:08
voci tomuto
je aj prisera menom X6 hotovy fesak ....

a vraj kriza... na voloviny sa penazi furt najde

inak suhlas s mariachim nahore.... tato zrudicka je cista parodia na X6.... ja uz dnesne mercedesy ani nespoznavam... a zase tam vidim predne svetla takmer rovnake ako ma uz kazdy medour od A po S ( o tablete v inteieri uz ani nevravim ) ..... kam smeruje tato znacka? kde sa podela charizma a aura stareho dobreho mercedesu? zacina to byt vsetko sterilne nudne a "nechutne charizmou lacne" ... z mercedesu sa uz vytratilo kuzelne caro minulosti ktore znacke davalo punc noblesy cele desatrocia
Avatar - Magister
10. 12. 2014 12:07
Re: Parodie na X6
Kombi není stylové... Na začátku je sedan, pro který je design udělán a pak se k tomu přišije přichlastek. Chápu však jeho praktičnost a důvody vedoucí k jeho koupi.
10. 12. 2014 11:03
první dojem?
Někdo trochu šikovný si pohrál ve photoshopu s fotkou BMW X6... A ano, je to docela hezké, ale něco mi to připomíná. Jako vždycky ode mě je to jen teorie, protože tohle si nikdy nebudu moci koupit. Doba je vážně zlá, když od sebe už i prémiové značky takhle natvrdo kopírují myšlenky. Chápu, že je těžké postavit a vymodelovat něco nového tak, aby to bylo pokud možno stejně dobré nebo lepší než předloha a zároveň svébytné. Sám bych to nedokázal. Ale tohle? To je úlet, naprostý úlet, který zahazuje veškerou důstojnost a váhu jedné z nejlepších obchodní značek na světě, kterou takto lacino vymění za potenciální komerční úspěch. Co bude následovat? Ještě nezačali vyrábět motorky s dvouválcovým boxerem, ale co my víme, už si koupili svého výrobce... Mohu se samozřejmě mýlit. Rád bych.
Avatar - Dinar
10. 12. 2014 10:16
Re: Parodie na X6
Mám to s posledními MB naopak, načinčaná verze céčka v hluboké červené nebo modré metle na fotkách super, v reálu po Německu jezdí tmavě modré nebo bílé základní verze, které vypadají nějak nedodělaně. Jak tam není chrom, ta velká hvězda a velká kola, auto se úplně ztratí. Inspirace vlastní historií je fajn [odkaz] ale nesmí se to přehnat, nepíší se "baculatá" padesátá. ;-)
Avatar - boost.
10. 12. 2014 09:59
Cirkus, tablet, X6.
Tak by se dalo charakterizovat nové GLE. Na X6 naroubovali díly z jiných Mercedesů (obzvlášť ten eskový zadek se k tomu absolutně nehodí) a mezi výdechy ventilace tři roky starého interiéru nalepili tablet Comandu.

Ok, přímý pohled čelní je kinda sexy. To jo. Ale jinak fuj. 8-s :no:
Avatar - speedfred
10. 12. 2014 09:58
Re: zvládli to
no ja mám pocit,že s SUV-kupé boli prvý v Sangyongu alebo ako sa to volá.To bola zruda brutálna.
Avatar - white label
10. 12. 2014 10:16
Re: Parodie na X6
Obecně ne, MB dělá kombi hlavně praktická, Audi (a dnes už i BMW a Jag) spíš stylová, nejlíp je to vidět ve vyšší střední.
10. 12. 2014 09:49
zvládli to
Cieľ bol jasný - x6 klon a to dali. Baviť sa pri takomto aute o vkuse a pod. je zbytočné, lebo už základná myšlienka je nevkusná. Akurát u mňa vyhráva na celej čiare bmw, lebo mali odvahu prví a mb sa len nalepil s rporiadnym časovým odstupom.
10. 12. 2014 20:43
Re: Parodie na X6
Nikdy bych nevěřil, že budu jednou X6 považovat za elegantní dizajnový výtvor s čistými liniemi >:D . MB probuď se a nepředstavuj nám takovéhle mrdky!
Avatar - petrumr
10. 12. 2014 20:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
10. 12. 2014 17:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
10. 12. 2014 16:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
10. 12. 2014 16:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
10. 12. 2014 16:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petrumr
10. 12. 2014 16:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 12. 2014 14:07
Re: A ako sa potom bude nazyvat ML ?
Aha, sorry, nedocital som ... :-)
Avatar - iudex
10. 12. 2014 13:35
Re: 2x
Turbomotor = preplňovaný motor, v tom pojme druh paliva nikde nie je obsiahnutý. ;-)
Ale ako píšeš, krútiaci moment napovie.
Avatar - Honza Mička
10. 12. 2014 13:32
Re: 2x
Dobrý den,

turbomotor = turbobenzín :-) Obzvláště, když to srovnáte s 350 Bluetec, který má 190 kW a 620 N.m, je to pak patrné ;-).
Avatar - iudex
10. 12. 2014 13:10
Re: zvládli to
Bol to Ssangyong Action: [odkaz]
A hoci je to obluda špatnejšia než Gorgona Medúza, je bezpochyby zakladateľom tohto pochybného segmentu škaredých krížencov. >:-[]
Avatar - iudex
10. 12. 2014 13:06
Re: Parodie na X6
GLA je pre mňa auto kategórie: nevadí, že sa iba hrám na terénniak, hlavne, že som vnútri malé ako kupé. >:-[]
Avatar - iudex
10. 12. 2014 13:05
Re: Parodie na X6
Presne tak; napr. pri predstavení nového Céčka som bol nadšený; pri prvom live stretnutí (s nie tak nabitou verziou) prišlo značné vytriezvenie.
Avatar - Dinar
10. 12. 2014 12:36
Interier
To auto je splácanina všeho možného, ale je to novinka, tak proč má starou variantu MB interieru? Ovladače klimatizace, multimédia s telef. tlačítky atd., to je přece verze MB vnitřků předchozí generace. :-O Kde je nový esklasse styl? Navíc ta palubní deska nemá vlastně žádný design, je to jen navrstvená hamatná hromada s připlácnutým tabletem. Ať je bmw x6 jaké chce, elegancí interieru tohle GLE roznese na kopytech.
[odkaz] vs. [odkaz]
Avatar - Magister
10. 12. 2014 12:12
Re: Motor GLE 450
Měl by být, jako AMG Performance, podle toho co se píše na webech. Tam bude asi ideálním řešením.
Avatar - boost.
10. 12. 2014 10:53
Re: ...
Dá se koupit oficiálně i pro menší modely.
Avatar - Honza Mička
10. 12. 2014 10:03
Re: 2x
Dobrý den,

je to turbomotor, už jsem to dopsal ;-)
Avatar - Dinar
11. 12. 2014 07:40
Re: Nie som pán dizajnér..
Mimo silnici nepoužitelné, v TG nevyjela X6 ani po trávě do kopce atd. atp., kolikrát už se tohle diskusní klišé objevilo. Velká SUV napříč značkami (u bmw jedno jestli X5 nebo X6), mají terénní schopnosti velmi podobné, a pokud nemluvíme o terénu ve smyslu projíždění vyschlých koryt řek v amerických kaňonech (oblíbená místa pro tvorbu reklamních fotografií nových SUV), tak vyšší světlá výška a awd jsou to, co je pro jízdu mimo silnice podstatné a je to také to, co mají SUV všech značek společné, tj. X6 nevyjímaje. O tom, kam to auto dojede, pak rozhodují hlavně použité pneumatiky mnohem více než cokoliv jiného. Tady máš např. video, kde si sovětský člověk dělá z X6 traktor, vyplatí se počkat do té části, kdy s ní jezdí v brázdách spolu s ladou nivou. [odkaz] Myslím, že je to z hlediska schopností toho auta docela výmluvné, jakkoliv takto X6 ani jiná SUV moc lidí nepoužívá. Taky mám aktuálně objednaného RR Sporta, upřednostnil jsem ho před X5/X6, která považuju v komplexu za o něco lepší auta, a to čistě pro design, který se mi líbí více než u akt. generace X5/X6. ;-)
10. 12. 2014 22:55
SUV
Pořád nechápu lidi, kteří si koupí takový typ auta.Je zvenku obrovské a těžké,ale uvnitř místa tak akorát pro 4 a kufr tak maximálně na golfovou tašku.O spotřebě radši ani nemluvě, protože si nedokážu představit mít auto,co sežere 20 litrů na 100km. V dnešní době,kdy všichni mluví o ekologii někdo postaví tuhle obludu, opravdu to nechápu. Když se logicky zamyslím,tak by se místo tohohle ohavného monstra mohla se stejnou spotřebou pohybovat po silnici 2-3 normálmí auta. Sám mám mondeo III. a co se kvality týká nevidím mezi ním a třeba starší třídou C rozdíl, jízdně je Mondeo výrazně lepší,dokonce i v oblasti komfortu.
10. 12. 2014 22:12
Nepovedlo
No, snažil jsem se vymyslet nějakou sofistikovanější frázi, ale někdy je prostě lepší napsat/říct první asociaci, kterou vizuální kontakt (byť pouze fotografický) vyvolá: "Tohle je fakt hnus..." A to říkám jako někdo, komu se poslední designová léta Mercedesu docela líbí.
Avatar - white label
10. 12. 2014 21:58
Re: Parodie na X6
Pak může být problém v tom, že jsem zatím nikde nenarazil na elegantní banán, přitom fronty na banány už se u nás nestojí poměrně dlouho... ;-)
10. 12. 2014 20:46
Re: Parodie na X6
CLA je naprosto v pohodě, vše je navíc umocněno faktem, že MB dokázal na "kompaktu" postavit elegantní sedan, což nebylo jednoduché zadání.
GLE coupe je děs a hrůza! Už aktuální ML je dizajnovým krokem zpět.
10. 12. 2014 20:25
Příliš Avantgarde
Už jsem chtěl napsat "fuj" jako většina, ale...uvidíme za pár měsíců. Všichni jedou na stealth hranaté vlně a Mergl přijde s retro vajíčkem! Podle mne to spíš nevyjde...ta chromovaná lišta vzadu mě málem zabila, auto bez AMG paketu dost ztrácí šarm...takže uvidíme...
10. 12. 2014 18:36
Re: A ako sa potom bude nazyvat ML ?
GLS uz delala kdysi Skodovka, ne?

[odkaz] :yes:

Se ctyrokou maskou a piskotkama vypada o vesmir lip, nez ten bastl nahore.
Avatar - _Karel_
10. 12. 2014 16:47
Re: 2x
Vožralej nepiš. Zůstaň u čtení, dokud to jde.
10. 12. 2014 14:52
Re: zvládli to
to áno, ale reálne segment otvorilo až bmw. NIečo ako kolumbus objavil ameriku.
Avatar - Magister
10. 12. 2014 14:26
Re: Parodie na X6
No to není, já to tak vnímám. Rád bych slyšel případ, kdy byl design navrhnut pro kombík a pak dodatečně z něj předělávkou vznikl sedan :-)
10. 12. 2014 13:35
Disproporční spatlanina
Jak jinak to nazvat než disproporční spatlanina. Vždyť ani v interieru to neni hezky. Ale je mozny ze to odpovida vkusu čínského zákazníka. Dobre jim tak.
10. 12. 2014 10:46
Divnô
S konečným záverom počkám na osobné stretnutie, ale vyzerá to zatiaľ ako kindervajco 8-s
10. 12. 2014 10:34
Re: Parodie na X6
To je fakt, ale kombíky C nikdy nebyly hezké :-)
10. 12. 2014 10:27
Toto auto nemá za cieľ potešiť, ale vystrašiť
Mne sa toto nafukovanie nepáči, viac sa mi páčili autá pred 20 rokmi. Toto je obluda, autá sú nafúknuté, neprehľadné, zadné sklo tam už dávať nemusia a o 20 rokov už ani predné, budú tam asi všade kamery, resp. to pôjde samo. Kde sú tie časy, keď sa robili nenafúknuté autá:
[odkaz]

Keď si pozriem tento Mercedes, napadne ma niečo medzi kozou na kolesách a nafúkaným mafiánom. Za mňa nafúfaným nesympatickým autám, čo majú za úlohu nie potešiť ale vystrašiť ostatných účastníkov premávky :no:
Avatar - twistedTSD
10. 12. 2014 10:11
Re: Cirkus, tablet, X6.
Souhlas, k vozu cílícímu na X6 se mi hodí agresivnější tvary, zvlášť záď působí tak nějak nepatřičně.
Avatar - Hittman
10. 12. 2014 09:14
2x
2x přeplňovaná nafta s 245 kW a jen 480 nM?
Avatar - fOE
10. 12. 2014 09:56
Libi se
Predne reknu, ze nejsem zadny fanda SUV a kdybych uz musel tak postavte prede mne X5 a X6 a bez zamysleni beru X5, ale i tak musim napsat, ze tento vytvor MB se mi libi. Minimalne prave tak jako X6 a proporcema to funguje dalece lip nez treba X4. Nevadi mi predek, nevadi mi linie a libi se mi zadni svetla. Proc ne, aspon z fotek je to zajimava alternativa k Mnichovu.
Uvnitr uz to je jednoduse aktualni MB, BMW mi sedi vic. Celkove a ciste jen designove proc ne.
16. 12. 2014 21:14
Re: ...
... a exkluzivny potah na volant z medvedej kozusiny! ;-)
16. 12. 2014 21:10
Re: Libi se
Vies, uz sa sa poskladali ksichty s najkrajsich oci, nosov, pier, usi, vlasov, ... a boli z toho nakoniec maskary. ;-)
16. 12. 2014 21:06
Re: No zbohom...
A tiez hufy ludi, pre ktorych je MB modla a ked vidia tuto "hviezdu" na kolesach, tak su priam zurivo nekriticky.
16. 12. 2014 20:53
Re: Parodie na X6
A hlavne ze mam logo Mercedes.
16. 12. 2014 20:51
Re: Parodie na X6
A zabudol si na W210 kombi. Hroza. :'-(
Avatar - bigsoul
12. 12. 2014 19:18
Re: Ugly as sin
ALe zvládnu to lepšie ako 90% a to je dobré číslo :-)
11. 12. 2014 16:16
Re: Nie som pán dizajnér..
je to možno klišé ale je to pravda...my sme RR skúšali na klasických pneu a to auto išlo všade..potom človek výjde na cestu a je ohromený tým akú dávku luxusu a pohodlia od toho auta dostane..v X6..dobre, neviem aké pneu by tam človek mal dať ale viem že na nejakých normálnych pneu je to auto mimo cesty tragické, na normálnej ceste uskákané a nervóznejšie než je RR..zvonku je to velké, vnútri malé, nepraktické..som fan BMW ale počiny ako napr. X6 sa mi proste hnusia. a čakal som že ked do toho sadnem, tak ma privíta aspoň klasické BMW..lenže to auto je ťažkopádne, neohrabané a vskutku okrem imidžu nechápem účel takého auta...

X6,X5..v komplexu lepší auta...moja otázka znie v čom? pretože fakt som nenašiel ani jednu vec v ktorej by som povedal..dobre tak v tomto nový RR na X6 stráca, nemá atď..
10. 12. 2014 13:40
Re: A ako sa potom bude nazyvat ML ?
Vychadzam z tohoto :
[odkaz]
Avatar - AUDIRS6
10. 12. 2014 13:21
Re: A ako sa potom bude nazyvat ML ?
GL = Gelende Luxorious, teda luxusny tereniak.
aby to bolo vsetko prehladne, tak to bude nasledovne odvodene od triedy z ktorej vychadza:

A = GLA
C = GLC
E = GLE, plus GLE coupe ( to co tu vidis )

a kedze este existuje aj S klasa, nieje vylucene, ze mozno casom urobia aj GLS.
Avatar - iudex
10. 12. 2014 13:15
Re: Interier
Veru, palubovka GLE vyzerá trochu ako trojposchodová torta. 8-s Tri vizuálne oddelené vrstvy spolu tvoria nesúrodý, prehnane objemný celok.
Avatar - 3_diamanty
10. 12. 2014 13:14
Re: Pche!!!
[odkaz] dodnes je to auto zaujimave :yes:
Avatar - 3_diamanty
10. 12. 2014 13:12
Re: Interier
interier je velmi podobny s interierom vo velkom GL...... ale GL aspon nema ten nechutny tablet

S klasse styl sa nekona.... ale bohuzial tablet pribudol... jak na tu potvoru

suhlas ..... X6tka je voci GLE hotova fesanda .... na GLE sa uz nielen zle pozera ale aj interier mi pride uz za zenitom sucasneho stylu aky nastolilo S-ko.... dokonca ta palubovka GLE mi pripomina "ameriku" ... chyba uz len paka pod volantom [odkaz]
Avatar - _Karel_
10. 12. 2014 13:04
Re: Libi se
Souhlas, taky se mi zadní světla líbí. Iinteriér taky-ale. Jak nemám obecně žádný problém s tablety, tak tady je to naroubování hrozný. V céčku se mi tablet líbí.
Avatar - iudex
10. 12. 2014 13:04
Re: Parodie na X6
Sorry, ale je to prašť jako uhoď (alebo ako sa u nás politicky nekorektne hovorí: Cigán ako černoch). ;-) Ak Ťa poburuje GLE, nemôže sa Ti súčasne páčiť X6, lebo sú si veľmi podobné. Ak ale smeruješ k tomu, že M-B sa sprosto opičí po BMW, potom súhlasím.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
10. 12. 2014 13:02
Pche!!!
První byl Actyon, vše ostatní přišlo až po něm... :-!
10. 12. 2014 13:02
jako ceske hospody
Mercedes se rozhodl, ze bude jako ceske hospody, ktere aby se zavdecili vsem delaji ceskou, reckou, tureckou, italskou atd...kuchyni ale poradne udelat jednu kuchyni z toho neumi, jelikoz je to mish mash....kdyby zustali u tradic, udelaji lepe, muj nazor tedy....me se u nich vzdy libili ty krivky, ale ted je to opravdu mish mash styl....skoda....
Avatar - iudex
10. 12. 2014 13:02
Re: 2x
Tým si hittmanovi asi moc nepomohol. ;-) Jeho otázka nepriamo smerovala k tomu, či turbodízel, alebo turbobenzín a odpoveď turbomotor to moc nerieši. Ale z krútiaceho momentu sa dá dovodiť, že je to benzín.
10. 12. 2014 12:57
A ako sa potom bude nazyvat ML ?
Lebo podla mojich info, prave ML malo mat oznacenie GLE ? Inak hroza, X6 sa mi celkom paci a skutocne som ocakaval tento model, ale toto som neocakaval... Ako to mohol niekto takto zbastardit...?
Avatar - KANKUNEN
10. 12. 2014 12:56
Tato kategorie se dá rozdělit napůl
a) starší X6
b) vše ostatní včetně ssangyong, nové X6, MB
Prostě ta majestátnost fungovala jenom na jednom autě ostatní jsou kočkopsi.
Prodeje X6 se teď postupně rozdrobí, prostě to chce nový nápad.
10. 12. 2014 12:46
Re: Parodie na X6
S tím nemůžu souhlasit. Je spousta aut, které mně v provedení kombi oslovují víc. Typický příklad je A6. XF taky vypadá v kombíku velmi hezky.
10. 12. 2014 12:18
Re: trocha filosofie
Já bych se až tolik nebál .... Ti kteří ovlivňují budoucnost automobilové dopravy většinou takové penilní extenzory sedlají ....
Avatar - Choochoo
10. 12. 2014 11:56
Re: první dojem?
Taky jsem v prvni chvili vahal, jestli nejde o dalsi render X-Tomiho.
Na Mercedesu se mi libi o trochu vice strecha nez na X6, prijde mi ze tolik za prednima sedackama nepada dolu, ze by mohlo byt vzadu vice mista na hlavu.
Avatar - white label
10. 12. 2014 20:54
Re: Parodie na X6
Takže se domníváš, že jinak, než dělat ze sedanu kombík, nebo naopak, to prostě nejde?
Pokud ano, pak je to hodně černobílá představa...
10. 12. 2014 20:15
Re: Parodie na X6
U které automobilky kreslíš, že to všechno víš tak přesně?
10. 12. 2014 18:34
Re: Interier
...doplněný rádiem z dodávky.
10. 12. 2014 17:04
Re: 2x
Jakože většina českých motoristických titulů pod pojmem turbomotor rozumí benzínový motor s turbem? Jak se říká potom dieselovému motoru s turbem?
Já teda bydlím na vsi a auto vidím dvakrát denně, když projede kolem, ale toto:)
10. 12. 2014 16:47
Nie som pán dizajnér..
ale toto je proste..neviem ako to nazvať tak aby som niekoho neurazil ale..toto auto si svoju klientelu určite nájde..tak ako si ju našla X6 ktorá je rovnako nepraktická, škaredá a mimo cesty nepoužitelná, takisto si nájde zákazníkov tento nový počin mercedesu...

interiér neviem, nesedel som v tom takže môžem hodnotiť len čo sa týka nejakého vizuálneho dojmu..zle to nie je ale čakal som že sa s tým chlapci v MB pohrajú trochu viac...príde mi to také celé akosi upatlané, zlepené a osadené..interiér v takom ML alebo GL je omnoho krajší...čo sa týka interiéru tak je interiér X6 krajší...

niektorí X6 alebo aj toto označujú ako imidžovka..no neviem..mal by som si kúpiť niečo čo považujem za imidžovku, tak si kúpim nový RR Sport..dizajnovo sa naň tieto akože imidžovky nechytajú ani náhodou, mimo cesty im to RR natrie s prehladom a celkovo je to auto krajšie na pohlad a výborne sa s tým jazdí..ja beriem..RR Sport nie je priamou konkurenciou pre tieto autá ale pokial existujú autá ako RR, nemám dôvod o takýchto obludách vôbec uvažovať.. :-)
10. 12. 2014 14:56
Re: Parodie na X6
Ja jsem nikdy nerek, ze se mi libi X6 :-)
Nicmene MB se nejak nevyhlo sve typicke klesajici linii boku, ktera u teto karoserie proste nefunguje...
Avatar - _Karel_
10. 12. 2014 14:48
Re: 2x
Turbomotor=turbobenzín - tak to je na motoristického redaktora tristní. :-O
Moje technické znalosti jsou mizerné, ale napsat toto....
Avatar - AUDIRS6
10. 12. 2014 14:02
Re: A ako sa potom bude nazyvat ML ?
a protirecim ti snad ??? ved akurat, ze to GLE bude aj GLE coupe !
akurat ze som pozabudol na aktualne GL, ktore bude remarkovane na GLS.
Avatar - white label
10. 12. 2014 13:45
Re: Parodie na X6
Takhle obecně je to nesmysl jaksviňa. Samozřejmě, že jsou i stylová kombi a v některých případech i stylovější, než příbuzný sedan. A rozhodně není pravidlem, že se vždy první nakreslí sedan (hb,lb) a pak se na něj "přikreslí" kufr z kombíku.
Avatar - 3_diamanty
10. 12. 2014 12:10
Re: Toto auto nemá za cieľ potešiť, ale vystrašiť
moja rec.... ved to vravim stale .. zlate 90te roky... vtedy vznikali najkrajsie a najkvalitnejsie auta... bez setrenia na somarinach a bez 10 displejov v interieri..... mali sme tu stihle krasne auta ( dnes su to uz same tazkopadne obludy ) ... bolo aj kopec sportovych dostupnych aut .... krasne casy.... dnes uz len s uctou spominam
Avatar - Deathstar
10. 12. 2014 11:02
trocha filosofie
Víte co mě na tomhle autě sejří nejvíc? Ne to jak vypadá (i když X6 si může oddechnout už není nejošklivější děcko na hřišti). Ani ne to, že je to bude v terénu k ničemu a na silnici to bude tradiční boj s fyzikou. Ne

Nejvíc mě sere, že vzniklo v době jako je ta dnešní. V době, kdy je na tradiční auta vyhlášená lovecká sezóna, kdy za chvíli budou zakázána ve všech velkých metropolích, kdy se dělá downsizing downsizingu. Mercedes přijde s neúčelnou, hnusnou krávou, která zase zvýší flotilové emise a dobře se na ní ukáže jako na "škodlivé" auto.

Odvaha a sympatická snaha vůči emisním blbostem jsou V12 v modelech AMG. To je prostředník ekologii. GLE je ve své bezúčelnosti a přehnanosti (a zároveň v očekávaně dobrých prodejích) naopak skvělý nástroj a dobrý argument do rukou odpůrců tradičních aut..
Nemyslíte?
Avatar - Deathstar
10. 12. 2014 10:47
Motor GLE 450
Nevíte jestli se ten motor 450 dostane i do Céčka?

Jinak GLE je nechutná obluda
Avatar - white label
10. 12. 2014 10:22
Re: Parodie na X6
Zajímavé, vidím to sice podobně, ale právě naopak.
Avatar - Honza Mička
10. 12. 2014 15:57
Re: 2x
V tom případě je to tristní pro většinu nejsilnějších českých motoristických titulů :-)
10. 12. 2014 10:14
Re: Parodie na X6
nemá cenu to dál pitvat, máš recht.... bohužel to auto je opravdu mimořádně odporné.... 8-s
Avatar - Snooob
10. 12. 2014 10:12
Proti prudu...
Pojdem proti prúdu ale mne sa to páči! Tak ako sa mi pačila X6 I.
Ale zabudovanie toho "tabletu" do palubky je tragické.. 8-s
Avatar - twistedTSD
10. 12. 2014 10:28
Re: Parodie na X6
Zkrátka a dobře, tohle je na mě trochu moc: [odkaz]

Takové C-class nakonec nějak překousnu, ale GLA á la čím víc záhybů, tím víc Adidas, už je na mě trochu příliš.