Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Jaguar F-Type 2016: První jízdní dojmy z Portugalska

Jaguar pro modelový rok 2016 připravil vylepšené provedení kupé F-Type. Prodávat se začne už nyní na jaře.
Zpět na článek
Avatar - iudex
4. 2. 2015 09:54
Re: Super
Súhlas s eSkom, jednak výkon, ktorý umožňuje predsalen citeľný odskok od plebejských hothečov (základ s manuálom je im dynamikou príliš blízko), ale hlavne ten samosvor, ktorý umožní efektívnejší prenos výkonu.
S tou M4 sa úplne nestotožňujem, dynamicky sú si síce podobné, ale BMW je (aspoň pre mňa) auto, ktoré možno stretnúť bežne, kdežto Jag je imidžovo vyšší level, je to exkluzívnejší tovar.
Avatar - CHerokee
4. 2. 2015 17:20
Re: Super
Vím, jel jsem. Ale novinářům ji na pár dní nikdo nepůjčil :-) , proto ani nebyl žádný souhrnný test verze R.
Avatar - CHerokee
4. 2. 2015 16:43
Re: Super
Čeští novináři vynášejí do nebes verzi S, ale s R těžko mohou sorvnávat, když ji jim nikdo nepůjčil. Tohle auto je krásné, co mě ale zaráží je váha. A zejména pro ni prakticky v každém srovnávacím zahraničním testu s Porsche prohraje.

https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - Emel
4. 2. 2015 10:51
Re: Super
Nechci moc bychařit, s Caymanem jsem nejel... ale pokud bych chtěl kupátko pro radost a měl trošku větší budget, pak F-Type i Cayman jsou na seznamu.
Avatar - Dinar
4. 2. 2015 09:55
Re: Super
Tohle není vždycky jen otázka racionality, V6S oproti V8 v zásadě nic nechybí, ale to, co se mě na Ftypu líbí, ten nekorektní "chuligán faktor" ten má až s véosmičkou. Jede to jak kráva, je to uřvaný, zadkem vrtí na drc a s těmi čtyřmi laufy je k sežrání. ;-)
Avatar - Magister
5. 2. 2015 07:49
Re: Super
Taky jsem žádný pořádný český test na Rko nečetl. S váhami souhlasím, Jagy jsou poněkud těžké ve srovnání s konkurencí.
Avatar - Emel
4. 2. 2015 17:01
Re: Super
Jak nepůjčil? V8 tu normálně byla na Jaguar days a mohl se s ní svézt kdo chtěl...
4. 2. 2015 13:54
Re: Super
Libra, EUR, CZK...does not matter :-) . Zrovna dnes se mi podařilo poslat částku místo v CZK v EUR. Tak rychle někomu zavolat se mi už dlouho nepodařilo >:-[]
4. 2. 2015 13:53
Re: Super
Vůbec se nepřu kluci...tak mě napadá, že kdyby měl někdo z JLR superkoule...tak bude na Ringu připravenej Cayman i 911 pro porovnání >:-[] (ale tyhle věci asi neudělá nikdo)
Avatar - iudex
4. 2. 2015 13:26
Re: Super
Presne tak, pridávam sa s bycharskou alternatívou, uvažoval by som o oboch. Samozrejme že sú charakterovo iné, ale je to rovnaká trieda, priami konkurenti, skrátka dve malé dvojmiestne zadokolkové kupé pre zábavu; ostatne ľudia si bežne vyberajú so širšieho spektra odlišných áut v pohode (napr. niektorí sedan strednej triedy vs. liftback nižšej strednej ;-) )
4. 2. 2015 11:27
Re: Super
To jo, ale pak každej preferuje něco jinýho ;-)
4. 2. 2015 10:48
Re: Super
JJ, nemají evidentně důvod snižovat cenu. Z hlediska JLR určitě dobře, pro klienty hůř. Jak se to řídí s manuálem budeme vědět v dubnu...tentokrát je odstup od novinářských jízd velkej ;-\
4. 2. 2015 10:46
Re: Super
I kdyby stály na korunu stejně, bude to fuk. Porsche je prostě jiný ;-)
4. 2. 2015 10:45
Re: Super
Můžou jej chválit víc, mě R sedne podstatně líp. Nejde o zvuk, ale o to s jakou lehkostí se dostaneš na limit a musíš krotit.
4. 2. 2015 10:44
Re: Super
Souhlas ve všem ;-) . Troubit na trumpety by se nám líbilo...ale když ten rachot lebek je tak úžasnej :-)
Avatar - Dinar
4. 2. 2015 10:08
Re: Super
GT4 bude nirvána, a pak opona. :-!
Já vidím ftypa trochu jinde než caymana, jedno, jaká verze, ftype je spíš nařvaný spratek na denní ježdění s tím, že na okruhu je s ním pr.del. Cayman je řidičská škola, preciznost, spojení se strojem, trochu jiná zážitková polička. ;-)
Avatar - Emel
4. 2. 2015 09:58
Re: Super
Ale tak mně se taky líbí kupé, což o to... ale v celém článku není o roadsteru ani slovo, což mě trošku překvapuje.

Jinak... za 2M je tu taky Cayman GTS... uvidíme co vypadne z té GT4.
Avatar - Dinar
4. 2. 2015 09:57
Re: Super
Image určitě, bral jsem to z hlediska řidičské value for money. ;-)
Avatar - Dinar
4. 2. 2015 09:56
Re: Super
Co s roadsterem, stejně to v našich podmínkách budeš mít pořád nahoře, navíc kupé vypadá o kus lépe a má nějaký kufr. ;-)
Avatar - Emel
4. 2. 2015 09:53
Re: Super
Aha, ten samosvor mi unikl... pak jo, eSko, co se dá dělat :-) .

Jen tak mimochodem... co roadster? To na něj po představení kupátka všichni zapomněli :-) ?
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2015 09:47
Re: Super
S-ko dokonca chvalia v kazdom este viac ako tu najsilnejsiu verziu..... lepsie vyuziva svoj potencial a je to vraj vhodnejsi motor aj na zabavu ako ten vacsi a silnejsi agregat

za mna osobne poprosim jedno S-ko s manualom .. a samozrejme verziu kupe v bordovej farbe ;-)
Avatar - iudex
4. 2. 2015 09:46
Re: Super
Tiež som pozeral, že manuál je len o 10 kíl ľahší, pri podstatne jednoduchšej prevodovke s menším počtom stupňov by som čakal väčšiu úsporu. Takisto nečakané je zhoršenie akcelerácie (zaujímalo, by ma, koľkokrát do stovky radí manuál a koľkokrát automat). Každopádne je fajn, že tam manuál dali, ku kupé/roadsteru s primárnym účelom zábavy je to vhodné.
Inak neviem, aké boli ceny pred FL, ale v Británii vraj síce je manuál o 1800 eur lacnejší, ako automat, ale zase automaty o tú istú sumu zdraželi, teda základ stojí toľko, koľko predtým. ;-\
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2015 09:46
Re: Super
S-ko dokonca chvalia v kazdom teste viac ako tu najsilnejsiu verziu..... lepsie vyuziva svoj potencial a je to vraj vhodnejsi motor aj na zabavu ako ten vacsi a silnejsi agregat

za mna osobne poprosim jedno S-ko s manualom .. a samozrejme verziu kupe v bordovej farbe ;-)
Avatar - Dinar
4. 2. 2015 09:43
Re: Super
Základ nee, chce to esko, samosvor, lepší brzdy, adaptivní tlumiče, to ftype hodně postrčí, takže základ je za 2,1 ale dá se předpokládat umění cenového jemnocitu, jinými slovy oba známe jednoho, co umí na ftype domluvit velmi slušnou slevu. Jiná věc je, že za podobné love je tu M4, což je projevem podobné auto jako V6S a má navrch zadní sedačky a kufr. Pro mně dává ftype smysl pouze s osmiválcem, to je mašina vremeni, samo že jako zadokolka, s awd ftype nutně ztratí kouzlo. ;-)
4. 2. 2015 09:32
Re: Super
podle tech tabulek je 4 kolka pouze s automatem
4. 2. 2015 09:21
Re: Super
... a rozdíl ve čtyřkolce 80 kg.
Avatar - Emel
4. 2. 2015 09:13
Super
Čtyřkolka, manuál... paráda. Docela koukám, že rozdíl v hmotnosti je man vs. aut je jen 10kg... a rozdíl v akceleraci a normované spotřebě dost výrazně ve prospěch automatu.

Pro mě ale klidně jedno základní s manuálem... 1.8M, sakra, to už není zase taková raketa :-)