Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TomTom GO Mobile: Mobilní navigace zdarma jen na 75 km měsíčně

TomTom přichází s mobilní navigací pro operační systém Android. Zdarma je však pouze pro 75 kilometrů měsíčně, a třeba mapa východní Evropy pak ročně stojí přes 500 Kč.
Zpět na článek
26. 3. 2015 14:58
26. 3. 2015 15:47
26. 3. 2015 18:07
26. 3. 2015 19:53
26. 3. 2015 20:26
26. 3. 2015 21:06
26. 3. 2015 14:22
jezdim zasadne bez navigace
ted uz většinou trasu naplánuju na internetu a vytisknu. ma to vyhodu, ze vim kudy jedu. cas od casu samozrejme zabloudim, zapomenu sjet z dalnice apod, ale beru to jako dobrodruzstvi a tim ze musim používat hlavu snad trochu oddalim i nastup demence.
Rozbalit vlákno
8
26. 3. 2015 15:00
Re: jezdim zasadne bez navigace
Tak na znamych trasach clovek navigaciu nepotrebuje, ale chcem ta vidiet ako bludis kdesi po Bruseli, a po volante si posuvas vytlacenu A0-ku s naplanovanou trasou! Vlastne radsej ta takto na cestach ani nechcem stretnut...

Inak tato "akcia" je od TT trochu zufalstvo. V dobe ked na Android su nokiacke mapy zdarma (pripadne Sygic pre europu za 25€ s neobmedzenymi updatmi) mi pripada trochu trufale ponukat tomtom za 500/rocne...
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 15:15
Re: jezdim zasadne bez navigace
Tak zrovna po Bruseli som jazdil bez navi,par krat som presiel okolo toho isteho miesta :-) ,ale inac vsio ok. Suhlasim s kolegom vyssie ze navi podporuje demenciu .
26. 3. 2015 16:27
Re: jezdim zasadne bez navigace
Navigace se zacala masove rozsirovat před cca 10 lety, předtím jsme to všichni zvladli bez navigace.
ja navigaci zapnul jedinkrat v dubrovniku, když jsem po 100km nepotkal jedinou benzinku a v nadrzi bylo uz uplne sucho a zadnou benzinku jsem nemoh najit
26. 3. 2015 18:46
Re: jezdim zasadne bez navigace
Jen potvrzuji. Když jsem před třemi lety kupoval CX-5ku, tak jsem chtěl taky něco "extra" - navigaci, kterou jsem předtím v autě nikdy neměl. Je tam TomTom. Příplatek - 12,5tis.Kč. Update na čtvrt roku 400Kč(jen první do 60ti dnů zdarma). A využívání?!! :-( Jezdím převážně Česko, tak ji zapnu tak pětkrát do roka (když něco hledám v Praze) >:D Jinak mi taky stačí se podívat do internetu a pamatovat si ;-)
27. 3. 2015 00:03
Re: jezdim zasadne bez navigace
Here na WP jsou v pohodě. Prujezdni bod sice tuším nejde ale jinak ok.
Avatar - Katikakus
27. 3. 2015 06:11
Re: jezdim zasadne bez navigace
Pokud nejde zadat prujezdny bod tak jsou daleko od "v pohode".
27. 3. 2015 13:39
Re: jezdim zasadne bez navigace
Pokud jedete z do. Tak ho vlastně nepotřebujete. Do navi v autě je zadat můžu, ale pravdu říct snad nikdy jsem to nepoužil.
Obvykle zadám cíl kam jedu a pak případně další. Do navigace kterou jsem používal ještě před smartem s Here také šly zadat take jsem to nepoužíval.
Co se ale týká datových podkladů, možnosti přepočítat trasu dle provozu, hlasového výstupu atd jsou HERE perfektní.
Avatar - Ronault.
26. 3. 2015 21:34
Re: jezdim zasadne bez navigace
Tak samozřejmě, sám cítí, že když jedu s navigací, ne vždy si pamatuju kudy přesně jsem jel, ale to je málokdy. Spíše si předem přesně naplánuju a sepíšu trať, včetně toho, co je na ukazatelích, což jde díly Google street view dobře, ale navigace je v některých chvílích naprosto skvělým pomocníkem.
Dojedu klidně bez mapy i navigace do Florenci, není problém, ale když jsem tam v tom provozu před pár lety hledal určité místo, tak bez navigace by to nešlo a s mapou v tom šíleném provozu o hubu. Prostě člověk tolik neřeší, kam odjel a má čas číst značky, pruhy a podobně... a to jsem nebyl v takové Neapoli...
26. 3. 2015 14:58
za peníze?
V době kdy je možno používat "Waze" v případě že chcete být informováni o dopravě, nebo "be-on-road" pokud chcete mít navigaci ofline. Jo a malinko zapoměli podotknout, že pokud trafic info náhodou v ČR funguje tak informace jsou staré i několik hodin takže k ničemu :-)
Rozbalit vlákno
0
26. 3. 2015 15:47
...
Ve chvíli, kdy je pro Android k dispozici Waze a HERE, je tahle nabídka jen k smíchu... >:D
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Katikakus
26. 3. 2015 18:07
Re: ...
Tahle nabidka je opravdu trapna, ovsem HERE nejsou pouzitelnou alternativou. Nevim jak na WP, ale na Androidu je to nepouzitelne, naviguje to do poli, neumi pridat prujezdne body, neustale pada. Katastrofa. Sam mam koupenou dozivotni licenci Sygic Evropa + Rusko, k tomu v Praze pouzivam Waze a naprosta spokojenost. Pokud chce nekdo offline navigaci zdarma tak, je tady Be On Road, ktera je o dve tridy lepsi nez HERE.
Avatar - petrumr
26. 3. 2015 19:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Katikakus
26. 3. 2015 20:26
Re: ...
Waze a Google maps. Vyzkousej a uvidis, co ti bude vyhovovat lepe. Po Praze pouzivam Waze, skvele pomaha vyhnout se zacpam, nehodam a upozornuje na policejni hlidky.
Avatar - petrumr
26. 3. 2015 21:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
27. 3. 2015 08:36
Maj to kluci tezky
Bohate casy vyrobcu mobilnich navigaci pomalu konci s tim jak vestavene navigace stale vice a vice smeruji do standardni vybavy kam nasleduji kdysi luxusni klimatizaci nebo ESP. Tim samozrejme ubyva kseftu pro firmy co vyrabi veci k prilepeni na okno, k tomu jeste ta zatracena Nokia co misto toho, aby konecne zkrachovala nabizi navigaci zdarma, neni to nic pekneho. TomTom je na tom relativne slusne, protoze jednak ma nejkvalitnejsi produkt a jednak se mu podarilo se prosadit u automobilek, ale zbytek pelotonu ceka asi neradostna budoucnost.
Rozbalit vlákno
1
27. 3. 2015 13:42
Re: Maj to kluci tezky
Nokia nabízí navigaci zdarma uz tak 7 let. Byla zdarma už pro 5230 kterou jsem měl před 6ti lety.