Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy video: Modernizovaná Kia Cee'd testuje na Nürburgringu

Druhá generace vozu Kia Cee’d se prodává od roku 2012. Na podzim se kompakt vyráběný v Žilině dočká faceliftu.
Zpět na článek
14. 5. 2015 16:23
14. 5. 2015 16:29
14. 5. 2015 21:23
Avatar - 3_diamanty
14. 5. 2015 16:23
tak určite
... no som zvedavy na ten facelift.... podla mojho nazoru ho ceed ( teda ten vizualny ) ani nepotrebuje..... ale ponuka motorov by uz mohla byt pestrejsia ;-) tu asi bude treba viac popracovat :yes:
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Anonym
14. 5. 2015 16:29
Re: tak určite
Nový motor se dá předpokládat. Proč by jinak testovali na okruhu, když se jedná jen o facelift.
Avatar - AUDIRS6
14. 5. 2015 17:20
Re: tak určite
Na okruhu sa pri FL auta bezne testuju. Moze sa jednat o prenastavenie podvozku ( pruziny / tlmice / stabilizatory, gumy...) Plus, C´eed ma dostat aj nove motory, je teda logicke otestovat aj tie pod poriadnou zatazou.
A ako sa v clanku pise, C´eed GT mozno dostane zvyseny vykon a novu prevodovku. Preto tieto testy povazujem za absolutne logicke a potrebne.
14. 5. 2015 21:23
Re: tak určite
Urcite potrebuje movu masku, leba ta akoze tigria je ako navrh z dedinskej umeleckej skoly, menej chromu okolo hmloviek, upravit proporcie palubnej dosky a pristrojovky, zmensit volant a zlepsit spracovanie detailov napr potahov sedaciek.
Avatar - AUDIRS6
14. 5. 2015 21:45
Re: tak určite
upravit "proporcie palubnej dosky a pristrojovky"... 8-s
Pristrojovka ako celok je v C´eede hadam ten najkrajsi korejsky pocin az do prichodu novej Optimy.
A ak by si chcel menit jej proporcie, tak ver, ze v ramci FL je na to minimalna sanca. Napadaju ma 2 auta, kde sa to udialo FL-om: 1. gen. Octacie - lepsie vybavy dostali lepsiu pristrojovku ( kde su tie casy, ked sa este nesetrilo, vsak...) a aktualne Mazda 6 - ktora zase ma na koho utocit - je to jedno z najvydarenejsich aut svojej triedy, s patricnou cenoukou, ale minimom konfiguracii, tak aspon tu pristrojovku chceli zdokonalit a podarilo sa.
Potahy - no neviem ti... Znamy ma noveho - cca 2 rocneho, cca 40 tkm, a vsetko v poradecku. ;-) - teda bola to skoro full-max, ale bez kože.
S autom ako celkom spokojnost maximalna u neho a nedavno som s nim bol, aj sme sa previezli, a ked si spomeniem na tie kilometre pred zabehom a teraz, tak to auto ozilo a zaroven stichlo a je na "diete" - menej papka :-)
Avatar - speedfred
14. 5. 2015 21:55
Re: tak určite
nechcem rýpať,ale to ma vždy pobaví "full max,ale bez kože".... ty si dal ale pred tým skoro,tak ťa to ospravedlňuje.
ceed je stále celkom pekné auto,hlavne 3 dverové
Avatar - AUDIRS6
14. 5. 2015 22:17
Re: tak určite
ved ja take chyby robim velmi nerad:
do uplneho maxu chybala ta koža, siber a ten TFT digitalny farebny displej v tachometri. - on ma monochrom.
Hadam nebudem pisat ze to ma vyhrievanie vsetkeho, elektriku na vsetko, kameru vzadu, senzory vsade a Navinu...a vobec, skoro vsetko... >:D
Inac je to fakt pekny klasicky 5 dverak, v takej tmavosedej metle - velmi elegantny.
Avatar - 3_diamanty
14. 5. 2015 22:06
Re: tak určite
ohladom palubovky .... podla mojho nazoru je ten displej v ceede moc nizko ( akoby po vzore vw ) a mohol by byt aj o chlp vacsi.... jeho velkost sa po facelifte mozno aj zvacsi ale obavam sa ze vertikalne sa neposunie vyssie k ociam vodica ani o centimeter .... mat displej kdesi urovnou pod budikmi je dnes uz dost nelogicke riesenie.... doba pokrocila...

naopak maska mi pride ok.... nahodou ceedu moc sekne.... ja nechcem aby ceed vyzeral ako sportage alebo rio.... je fajn ze ma svojsku masku a pritom kazdy vie ze je to kia ... mozno by som skor prijal nove budiky. nieco po vzore sorenta, su elegantnejsie....
Avatar - AUDIRS6
14. 5. 2015 22:29
Re: tak určite
Zrovna pristrojovka - jej architektura ma pocas predpremierovych odhaleni a pozerani Spy-photos zaujali najviac - vtedy typicka Audi A4/A6 architektura zrazu v Korejcovi ! >:D
Odpadaval som. A co to ? za par mesiacov Golf VII s totoznou architekturou !!!
Toto mi prislo ako brutalne vypalenie rybnika v podani Peta :yes:
Jasne, rocky nejake ubehli, treba ist s dobou, treba vacsi displej, a ak uz nieje mozne ho aktualne dat vyssie, tak v pristrojovom stite treba ponuknut opciu Full-led displej ako napr. Audi TT, VW Passat...a spol...
Asi by som sa mal chalanov co tam robia opytat, ze ake novinky nas cakaju, predpokladam, ze coskoro bude aj nejake skolenie na poFL model a veci s nim suvisiace, tak ak nieco zistim, dam vediet. ;-)
Avatar - 3_diamanty
14. 5. 2015 23:10
Re: tak určite
cakam ze sa pohraju s podvozkom..... samozrejme pribudne nova dvojspojkova prevodovka... mozno este zvysia vykon ceedu GT... je toho viacej co sa povrava tak uvidime co z toho v reale bude pravda.... sportage po facelifte tiez vyzeral na prvy pohlad tak akoby sa ziadny facelift navonok ani nekonal a pritom mal komplet zlepseny podvozok... nove budiky... lepsie odhlucnenie.... nove ulozenie motora s nizsimi vibraciami.... a par dalsich zaujimavych zlepseni.... napokon... na ceede tiez po vizualnej stranke nie je moc co menit... takze aj tu skor ocakavam zlepsenie v technike... v podvozku ... v riadeni
Avatar - AUDIRS6
14. 5. 2015 23:21
Re: tak určite
Vid moje 17:20 ;-)
Takze suhlas, len asi je fakt mozne cakat aj nejaky kozmeticky extrierovy FL, nakolko su stale tazko kamuflovane a len koli inym svetlam by to asi nerobili...takze sa necham prekvapit. ;-)
A ze techniku vylepsuju priam skokovo, na to som si uz zvykol. :yes:
Po Frankfurte budeme mudrejsi. ;-)
15. 5. 2015 11:50
Hlavně, aby zapracovali na tvaru světlometů...
Cee´d je designově pro evropské oko mnohem stravitelnější, než šílený "vlnobijec" i30, ale jedná věc mě na něm hrozně vadí - tvar světlometů, které se absurdně "zakusují" snad do poloviny délky blatníků. To vypadá strašně a dofám, že faceliftem to Kia to napraví! ;-) :yes:
Rozbalit vlákno
0