Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Subaru Forester 2.0D Lineartronic – Univerzální lesník

Kombinace vznětového boxeru a převodovky CVT je hlavní novinkou Subaru Forester modelového roku 2015.
Zpět na článek
2. 7. 2015 19:40
2. 7. 2015 20:41
2. 7. 2015 11:53
Forester Tajpár
"...Volant má „sportovně“ jednoduchý tvar..."

"...Subaru nezapomíná na svoji sportovní orientaci, a tak u Lineartronicu nabízí možnost manuálního řazení..."

"...Forester patří mezi nejsportovněji laděná SUV na trhu..."

"...Navzdory sportovní povaze není Forester..."

"...Pro sportovněji založené klienty má Forester v rukávu jiné eso – přeplňovaný benzinový dvoulitr o výkonu 177 kW...."

Krucifix, opět se potvrdilo jakej jsem řidičskej neumětel a ve finále i pozér... Neustále se snažím jezdit s něčím, co by se mohlo chovat sportovně, většinou vybírám něco placatýho a širokýho, nebo aspoň výkonnýho a dobře jezdícího. Přitom jsem při řízení Forestera nebyl schopnej odhalit jeho sportovní nadání a vybírám jinde.
Asi je leckdy opravdu lepší se zamyslet nad testy, který čteme a diskutujeme pod nimi, odhodit roušku s nálepkou řidič, vykašlat se na vlastní dojmy a nechat se vést. Pravej sporťák může mít chůdy, variátor a chrochtadlo se čtyřmi hrnky! :yes: ;-)
Rozbalit vlákno
35
2. 7. 2015 12:15
Re: Forester Tajpár
Tak možná chlapci mají na mysli sportovní geny pro něco takového jako Paříž-Dakar ....
Ono se ten charakter dost mění ... první Forester s turbem byl pekelně tvrdý a docela rychlý i na silnici. Předchozí byl cosi jako klátivý skleník na kolech, ale po polňačce se s ním dalo jet překvapivě rychle ....
2. 7. 2015 12:19
Re: Forester Tajpár
Pokud se bavíme o autech určených primárně na silnici, předpokládám, že slovo sportovní směřuje právě tam. Ale jak píšu nahoře...chyba bude ve mě ;-)
Avatar - Ozzman
2. 7. 2015 12:24
Re: Forester Tajpár
No, v téhle inkarnaci jsem nejel, ale [odkaz] Tahle verze s motorem z Imprezy, celkem sportovní byla co si tak pamatuji. Pak sem ještě vyzkoušel první SUV Forestera a to dokonce i s šestiválcem.. bohužel, to už bylo klasické SUV, byť dobře jezdící :-)
2. 7. 2015 12:28
Re: Forester Tajpár
Tu jsem zase nejel já, ale s touhle zkušenost mám. Jen jsem ji neuměl reálně ocenit...je to jen pro znalce asi :-)
Avatar - Ozzman
2. 7. 2015 12:39
Re: Forester Tajpár
Pravděpodobně. Ale je fakt, že SUV v sobě to slovo "sport" ukrývá... asi se musíš ještě učit >:D
2. 7. 2015 12:40
Re: Forester Tajpár
Řekl bych ale, že se jedná o auto schopný dovést tě za sportem, než o užívání si sportovní jízdy :-)
2. 7. 2015 14:12
Re: Forester Tajpár
Forester se sestivalcem? :-O
2. 7. 2015 14:27
Re: Forester Tajpár
To si asi omylem sedl do Tribecy >:D
Avatar - Ozzman
2. 7. 2015 15:33
Re: Forester Tajpár
Sakra, Já žil v domění, že tam byla 3.6V6 Tak to bylo Legacy Outback.. omluva :D:D No v Tribece sem taky jezdil, ale už je to hoodně dávno, na to auto si pamatuji hlavně díky totálně přeposilovanému řízení :-)
2. 7. 2015 17:21
Re: Forester Tajpár
hodíme to trochu do ažůru jo? ;-)
V době prvních foresterů byl v akci šestiválec třílitr - H6 - a nikoliv ve festru. o výkonu 152kW. Pak v roce 2004 přišel FL Oty a třílitr se 180kW. Pak přišel rok 2007, kdy to dostalo SI drive - ale ne v Tribece.... A do ní začali po FL - snad v roce 2009 - dávat až tu 3,6ku, která se dostala i do 2010 Outbacku....
Avatar - Ozzman
2. 7. 2015 22:14
Re: Forester Tajpár
Vždyť povídám, že to byl Outback 3.6 (2010, první "ošklivý Outback"), měl sem tu čest i s předchozím Outbackem s 3.0, který dle mne byl lepším vozem, agilnější, mrštnější. Spletl jsem si to s Foresterem, jak jsem psal výše, už je to pěkně dlouhá doba, co jsem ta auta jezdil >:D Projel sem Forestery hranaté (2.5XT) i novou generaci od 2009/10 (?) cca, která vypadala už podobně, jako ta z testu, já se bohužel v generací Subaru nevyznám >:D A opět se mi více líbil starý Forester.

Tribeccu sem jel taky před FL i po FL, vím, že tam byl nějaký šestiválec s automatem, ale ten vůz mne moc nenadchl. Takové auto pro ženy, lehce ovladatelné a masivní. Nelíbilo se mi a ani interiér nenadchl.

A kdyby ses ptal, proč zrovna já tohle projel i když se o Subaru více nezajímam - dělal sem na brigádě, kde k tomu byla možnost >:D Projel sem v té době všechny subaru ;)
2. 7. 2015 22:58
Re: Forester Tajpár
Tož takovou brigádu bych bral... Trochu mne zmatlo to slovní spojení "první SUV.. s sestivalcem.. "
Avatar - Ozzman
3. 7. 2015 07:10
Re: Forester Tajpár
Já tomu novějšímu Foresteru říkám SUV, tamto byl dle mne jen zvýšený kombík, což se mi moc líbilo :-)

Jo, brigáda to byla fajn, jen se mi rozplynul sen nedostihnutelného WRX STI, když jsem měl problém nasoukat se za volant do sedaček >:D
3. 7. 2015 08:05
Re: Forester Tajpár
Bral? Obvykle u takový brigády člověk ztratí iluze ;-)
3. 7. 2015 08:18
Re: Forester Tajpár
Jo. Na mesic, abych si povodil pořádně auta, se kterymi jsem se jen příležitostně svezl. Abych se s autem alespoň seznamil, tak potrebuji par desitek kilometrů a ne na dalnici. Abych ho poznal.. Tak par tisic. Jsem asi pomalejší. Ja auta casto menim, ale než reknu, že ho opravdu znam, tak mi to trva skutečně tak k deseti tisícům km.
3. 7. 2015 08:35
Re: Forester Tajpár
Aby jsi zjistil, jestli je auto opravdu dobrý, dobrý nebo podprůměrný stačí najet pár set km...a u některých ani to ne. Znát...je zcela jiná věc.
2. 7. 2015 17:17
Re: Forester Tajpár
Forester a šestiválec? Jsi si jistý? To byla série?
2. 7. 2015 17:24
Re: Forester Tajpár
v tomhle - ač subarista - chyba v Tobě nebude - to se chlapci nechali unést vzpomínkami na STI a fabrické geny... no jo no..... holt to se dovyplavuje adrenalin za zkoušek Stie....
Avatar - Dinar
2. 7. 2015 14:42
Re: Forester Tajpár
Jízdně průměrné střední SUV s výzorem, který je už ukrutně out, jak zvenku tak zevnitř. Tohle auto si kupují věrní subaristé snad s úcty k tradici a kvůli nedostatku zkušenosti s čímkoliv od konkurence, jiný důvod ani být nemůže.
2. 7. 2015 14:58
Re: Forester Tajpár
Když jsem ho dostal jako služebák, tak jsem týden sám se sebou bojoval, abych ho "šéfce nehodil na hlavu". Pro ježdění převážně po silnici je to na nic, ale pokud potřebuješ něco jako Landrover Defender, tak je to asi dobrá volba ...
2. 7. 2015 17:23
Re: Forester Tajpár
O vzhledu se dá diskutovat - ale co se jízdy mimo zpevněné komunikace týče - tak aby to něco vydrželo - můžeš mi v té cenové kategorii - do mega - hodit nějakou konkurenci, která to dlouhodobě dá? Jistě - pokud to máš na silnici - existují vzhledově, zpracováním a imageovostí jistě lepší alternativy....
2. 7. 2015 18:22
Re: Forester Tajpár
Dacia Duster :-)
2. 7. 2015 19:17
Re: Forester Tajpár
Myslím, že jsi to přesně vystihl. Já osobně mám s Forestry také delší zkušenost a ten současný (i minulý) rozhodně není sportovní co se běžných představ týče (ani jiná SUV). To, v čem opravdu vyniká, je rychlá jízda po nezpevněných cestách. Opravdu to člověk pozná, až když se pořádně rozjede a odváže, chce to jen najít tu první odvahu :-) ....
Co se týká běžného ježdění, je to normální pohodové SUV jako většina ostatních, jen prostě je tam ta "přidaná hodnota" v podobě možnosti dlouhodobě používat také v terénu (v mém případě tedy zatím pokaždé s klasickým diferenciálem).
Jinak drtivá většina v testu uvedených "výtek" mi vůbec nevadí, naopak mám dost jiných, které ale člověk odhalí až při dlouhodobém používání. To je ale na samostatnou recenzi ...
3. 7. 2015 05:54
Re: Forester Tajpár
Je otázka, kdo z nás může s čistým srdcem potvrdit vlastní zkušenosti, kolik Forester při dlouhodobém užívání mimo zpevněné komunikace vydrží...
3. 7. 2015 08:15
Re: Forester Tajpár
Ptej se... Terenem samozřejmě nemyslim tvrdy offroad, ale pohyb mimo silnice, pole, lesy, bahno až na střeše... Ale mam turbinu, aktuálně 2003, která mi prijde jako nejhezčí... Ale asi jsem divnej ;-)
3. 7. 2015 08:33
Re: Forester Tajpár
Proč ne, nikomu nesahám do svědomí a asi každej si kupuje podle sebe to nejlepší, co v daný kategorii (ať už daný způsobem užívání nebo cenou) dostane.
Jen se musím usmívat nad koncentrací derivátů slova "sport" u v lepším případě průměrně výkonnýho naftovýho SUV :-)
3. 7. 2015 08:42
Re: Forester Tajpár
Jak jsem psal výše. To se jim dovyplavuji endorfiny z testu Sticka. Ano, fester ma sportovnejsi Podvozek ve smyslu, že drží a nenaklani se, ale to je dnes již vlastnost drtive vetsiny SUV. Rozdil se projevi až mimo cestu, kde lze je t rychleji. Ale skutečně nadužívání slova "sportovni" a jeho derivatu, působí až komicky a kontraproduktivně.
Avatar - Dinar
3. 7. 2015 07:18
Re: Forester Tajpár
Úplně nerozumím na co reaguješ. Já na pajovo "forester tajpár", tedy věty z testu o úžasné sportovnosti foresteru. Říkám, že je to jízdně naprosto průměrné SUV, žádný sporťák a designem je out. O výdrži v terénu nepíšu nic, nemám s tím autem, stejně jako s jeho konkurencí zkušenost z dlouhodobého používání v terénu.
3. 7. 2015 08:12
Re: Forester Tajpár
Ja reagoval na tebe a zminku o vzhledu, který je out. Což je věc, kterou každý vnímá individuálně. Možná je to tim, že každý pojem SUV vnímáme odlišně. V tomto ohledu to neni průměrné SUV. Sporťák s touto motorizaci jistě ne.
3. 7. 2015 08:31
Re: Forester Tajpár
Sporťák to nebude s žádnou motorizací... Stejně jako sporťák bude neschopným SUV ;-)
3. 7. 2015 08:44
Re: Forester Tajpár
V ramci kategorie SUV ano. S turbinou. Zvláště pokud se to zvedne na japonský vykon. Ve smyslu sportovnich automobilu jistě ne.
2. 7. 2015 17:55
Re: Forester Tajpár
Zajímavé, že něco takového nenapíšeš po projetí s takovým neschopným balvanem jakým je X6.
Tuhle převodovku, o které se píše nahoře, beru za nejlepší na dnešním trhu. V Outbacku je perfektní. I mě však zaráží tolikrat ve článku zmíněná "sportovnost". Na mě článek působí kontraproduktivně, odrazuje mě.
Připomíná mi to politiku Audi, která poskytuje vozy novinářům společně s podmínkami kolikrát v článku musí být zmíněná sportovnost, pochválený interiér a zmíněná zlepšená ovladatelnost.
Jsou zkrátka auta, která by měla působit sportovnějším dojmem a pak ty, která by se měla zaměřit na něco jiného.
3. 7. 2015 05:52
Re: Forester Tajpár
Četl jsi, že bych někde psal o nejsportovnější X6? Notabene...projeď si ji, aby jsi zjistil jak tak podle tebe neschopný balvan dokáže jezdit. Nejlepší univerzální automatickou převodovkou je ZF 8°. Zatím jsem nejel lepší. Je hladká, rychlá, výtečně fungující.
A Forester? Dobrý univerzální auto, ale o sportovnosti nemůže být ani řeč...
Avatar - Dinar
3. 7. 2015 13:47
Re: Forester Tajpár
Na Autocaru je test superbu kombi 4x4, na konci v hodnocení je odstaveček, kde se mmch. zmiňuje ta "skvělá" převodovka outbacku.

Otherwise, the closest rival to this range-topping, all-weather Superb wagon is the Subaru Outback, which is similarly well equipped yet cavernous, but also much slower and hampered by a continuously variable transmission.
2. 7. 2015 19:40
ach ji
ach jo zas ten lesnik
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
2. 7. 2015 20:41
cena
cena nie je zrovna tiez nizka ;-)

ale uznavam ze v terene ma svoje kvality... auto pekne.... proste forester.... viacmenej take nenapadne poctive solidne auto... svoju rolu splni dokonale.... o tom asi netreba diskutovat.... ak clovek potrebuje SUV .... s tym ze bude musiet obcas zdolavat aj nejaky ten teren tak forester by ho nemal sklamat :yes:
Rozbalit vlákno
0
2. 7. 2015 22:00
BRZ v lodičkách
>:D
Rozbalit vlákno
1
3. 7. 2015 05:52
Re: BRZ v lodičkách
>:-[] :yes: