Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dacia Duster: Co uvidíme ve Frankfurtu nad Mohanem

Na nadcházejícím autosalonu v německém Frankfurtu nad Mohanem ukáže rumunská Dacia model Duster Édition 2016, a také speciální edici vozu pojmenovanou Urban Explorer.
Zpět na článek
Avatar - Individualita
8. 9. 2015 10:57
Cena/výkon
Myslím, že poměrem cena/výkon je to asi nejvýhodnější nové vozidlo a to dačky opravdu nemusím. Logan jezevčík to samé. Prostě na trhu si tahle auta rozhodně slušné místo zaslouží :yes:
Avatar - MGRR
8. 9. 2015 09:31
Re: óóóóó
Běžnému uživateli vydrží napořád.

Taky jsem na to kdysi koukal, ale ta lehká, Rumunská mrcha projede/proskáče často víc než kdejaký Off-Road bez uzávěrek.

Zato všechny Patroly, poctivé Off-Roady nám už vymřeli, sežrala je rez, nebo poumírali na nespolehlivé motory/vstřikovače, Patrol propálené písty.

Doba se mění, podívej se na imitace typu X5, Q7, BMW, reproduktory imitující zvuk silného motoru v kabině :-) a to se u BMW chystají používat elektrické sací a výfukové ventily (žádná vačka, žádné rozvody)

Nic nenaděláš a nazývají to technologický pokrok.
Avatar - twistedTSD
8. 9. 2015 15:34
Re: duster nebrat
Joo, z Áček za stopade to bude nepochybně jistota bezproblémového provozu...
Avatar - Ji/Ri
8. 9. 2015 09:43
Zlepšení
... měli by zamakat na interieru. Aby nové auto nevrzalo jako starý křáp a neměl jeden pocit, že to heblo nezůstane v ruce. Jinak vzhledově dobré :yes:
8. 9. 2015 12:37
Zadní kamera
Nově zadní kamera viz foto:

[odkaz]

:yes:
Avatar - MGRR
8. 9. 2015 21:07
Re: Duster klidně brát
Kdyby se řešil za stejné peníze nový Duster nebo nová Vitara

1. silnice a běžný provoz, sem tam travička rozhodně nový model Vitara
2. "terén", hory, silnice, rozhodně Duster s krátkou jedničkou

Tady Kolem Chemnitz směrem k CZ na Krušných horách během měsíce vidím 20-30 Dacií a žádnou, nebo možná jednu Vitaru - Němci na horách nejsou blbý a kupují to co funguje.

Ale pozor, mají jedině benzín, nebo LPG.
Naftě se vyhýbají. Netopí, zmrzne, je nespolehlivá, ale hlavně smrdí, práší a dýcháme to.

Přitom tady benzín stojí až o 10kč víc než nafta/1L
Avatar - Stefič
8. 9. 2015 09:58
Re: óóóóó
pokud si někdo koupí lowcost do terénu, pak asi musí být dost naivní. Na německou dálnici pro jízdu 170+ si také nekoupíš auto s motorem 1.0
Od vozidla s touto cenovkou asi průjezd Himalájem očekávat nelze
8. 9. 2015 09:13
óóóóó
Rustík s automatem i v Evropě. Vždy když zahlédnu jeho spodní ramena, resp ramínka, tak si říkám kolipa to asi v terénu vydrží.
Avatar - Pepa_007
8. 9. 2015 21:22
Re: óóóóó
A co potom SUVčka jako jsou: Nissan X-trail, WV Tiguan, Honda CR-V 2014 kde nefunguje uzávěrka diferáku???

I lowcost v terénu může dobře fungovat. A pochopitelně do Himaláje si koupí pořádnej off road.
A ne nepovedené náhražky.

A dokonce i 1.0 motor může v autě jezdit po dálnici 170+ viz. Focus, Mondeo, atd.... .

Na to abych utratil co nejméně za pohonné hmoty si taky nekoupím diesel. ;-)
8. 9. 2015 11:49
Re: óóóóó
Po technický stránce ok, vše funguje, motor málo žere, výbava mi absolutně vyhovuje, protože víc nepotřebuju. Design parádní. Kufr super. Rez je tradice. Cena fantastická. Dokonce se občas přistihnu, jak přemýšlím o Dusteru na příští rok. Jen vždy když nakouknu na podvozek, tak si říkám jestli ty ramínka vydrží moje požadavky. Spíš si myslím že ano, ale rám je rám.
8. 9. 2015 10:56
Re: óóóóó
Co ma reprak ve vyfuku BMW X5 spolecneho s rameny na Dusteru? A co ma dimenzovani tech ramen spolecneho s pokrokem?
8. 9. 2015 14:36
duster nebrat
Ja tomu autu stale neverim ani lesum cr nezarucili servis a pod., nic mne zatim nepresvedcilo abych si koupil dastra namisto grand vitary z bazaru. Za lepsi penize (v aaa za stopadesat tisic) auto uplne nesrovnatelne s dachnou hnusnou!!!
Avatar - KubikCv
9. 9. 2015 00:20
Re: Duster klidně brát
Vitary tam jezdí..ale starý s rámem....s tím palivem máš pravdu..ale taky tam dost lidí má Lady/Dacie jen proto aby s nima mohli v klidu a bez obav z ukradení jezdit do ČR....
Avatar - Pepa_007
8. 9. 2015 21:25
Re: Duster klidně brát
Na 1. silnice a běžný provoz, sem tam travička rozhodně nový model Vitara.
.....stačí obyč osobák třeba s Haldexem.

Pochopitelně v benzínu. :-)
8. 9. 2015 20:22
Re: duster nebrat
Tak to gratuluju...

>:D >:D >:D
8. 9. 2015 18:27
Ošklivá barva
Upřímně by mě spíše zelená barvu „Altai“ (zelená???) odradila než přitáhla, ale naštěstí šedá zůstala ;-)
Avatar - Individualita
8. 9. 2015 16:10
Re: duster nebrat
Přesně. Ve výsledku slušnej kus za cca stejné peníze jako nová dačka.A vo tom to je ;-)
8. 9. 2015 09:54
Re: óóóóó
Kouknul jsem na tvoji recenzi Logana a vidím, že ti rezne. Takže asi nespokojenost s Dacii?