Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Geely Bo Yue: Že by už opravdu čínský průlom?

Čínské Geely má kompaktní SUV, jehož design je evropštější než u mnoha evropských výrobců. Pokud bude stejně dobrá i technika, řada značek by mohla mít problém...
Zpět na článek
Avatar - Ja Prvni 123
10. 11. 2015 19:23
Jste normální?
Vy tady doufáte v úspěch agresora?
Co vlastně chcete.. likvidaci Evropy... a evropanů... zmizíme jako Mayové?

Co dneska ještě Evropa dělá.. kromě aut? A vy tady propagujte a vítáte "evrospké" auto z Číny?
To je stejný, jako když šílená Merklová vítá a platí kapesné a ubytování africké invazní armádě... to jsme se už fakt všichni zbláznili?

Víte proč je relativně levné? Protože neplatí vývoj.. vykradou co jim přijde pod ruku.. a vyrábí to dav ubožáků za hrst rýže...

Chcete, aby vaše děti žily stejně = dřely pro čínské mocipány za hrst rýže...?
Avatar - Ja Prvni 123
10. 11. 2015 19:59
Re: Jste normální?
Evropa není jen VW a kdybys tady byl trochu déle, tak bys věděl, že už roky VW kritizuju.. za povýšenost a aroganci!

Ale to neznamneá vítat agresora z Číny - podle vzoru "nemám rád VW, Číňan zlikviduje VW... tak je vítán"?

To je vylít s vaničkou i dítě... VW není třeba zlikvidovat, ale uzemnit... a pořád je dost evropských výrobců, co vyrábí dobrá auta...

Zatím ještě pořád je... Rover, SAAB, Volvo... kdo bude další?

A proč?
10. 11. 2015 19:49
Re: Jste normální?
Kdy naposledy jsi byl v nejaky fabrice v Cine, kde se platili zamestnanci hrsti ryze? Maj tam srovnatelnej (spis vyssi) prumernej plat nez v CR. Byt to tam celkem uprimne nesnasim, tydle xenofobni vyzblebty bez kouska pravdy jsou hnus.
Avatar - lamal
10. 11. 2015 19:50
Re: Jste normální?
jasne a predrazeny VW group s poruchovymi motormi ktore testuje na zakaznikoch, klamstvami s emisiami a vyjazdovou technikou ala starsie platformy /roomster, rapid atd/ tu bojuje za europu a za nase deti a ich zdrave zivotne prostredie >:D
Re: Nevypadá zle
"Předek raději neukázali, asi abychom nepoznali koho vykradli" - ty uz presne vís ze nekoho vykradli? To ses teda borec. Ve skutecnosti plácal.
Avatar - Barrichello
10. 11. 2015 21:35
Re: Jste normální?
nejen automobilky. Prestižní fa Puma už přesunula výrobu z Vietnamu do Kambodži, Bangladéše a Indonesie.
Ty idio*i, co si ty boty koupí tady za 2500 a oni se jim za 14 měsíců roupadnou můžou brečet krokodýlky.
Větší cenu než 1700 z GB outletu to totiž nemá. Už nevědí jak na tom vydělat, za chvíli to budou šít křováci a somálci, prostě jak jen ušetřit a vyždímat nejvíc co se dá
10. 11. 2015 18:27
Re: Nevypadá zle
interier se da celkem snadno dohledat a je videt celkem inspirace Audi [odkaz]
Avatar - Barrichello
10. 11. 2015 20:03
Re: Otázka casu
Evropu dobyde někdo jiný než čína. Evropa dojede na imigranty a debi*ní sociální systém a na ujetou multi kulti společnost. To a fakt, že nenažrané evropské firmy daly vše montovat a vyrábět do asie Evropu sejme. Je to jen otázka času
Avatar - Barrichello
10. 11. 2015 20:07
Re: Pokus číslo...
VW je v USA už od dob Brouka, tj od 50-60 let let a dones tam neprorazil. Jo když někdo vyrábí aušus a snaží se ho prodávat jako něco echt super a ještě podvádí, tak s tím v USA neuspěje. To jenom u evropských ovcí, které furt kupují to samé i když je to kvalitativně průměr ovšem za prémiové ceny >:D >:D
Avatar - MadPete
10. 11. 2015 17:52
Nevypadá zle
Zezadu. Předek raději neukázali, asi abychom nepoznali koho vykradli. Jak bude působit zpracování a interiér naživo je jiná otázka.
11. 11. 2015 12:25
Re: f
Tak vzhledem k tomu, že technika Volva je vlastnictvím Geely je to víc než logický. To auto bude na špičkový úrovni vzhledem k tomu, že GM prodal Číňanům za pár peněz nejvyspělejší technologie, kterýma disponoval.
Avatar - Jaros71
11. 11. 2015 00:20
Re: K smíchu
Cena se bude při slušné technice a výrobě v asii blížit evropské produkci..a díky nechci.
I když auto nevypadá na čínské poměry zle.
10. 11. 2015 23:49
Re: Jste normální?
Klid. Konkurence je dobrá, protože žene vpřed vývoj. Myslíte si, že Evropské automobilky čekají až je někdo položí na lopatky a usínají na vavřínech? Ani náhodou. Naopak, konkurence je skvělá věc, protože nám přinese rychlejší vývoj, více zaměstnaných lidí apod. Nad výdělkem spláčou leda tak majitelé a akcionáři a to není nic strašného, ti to přežijí.
10. 11. 2015 23:45
K smíchu
K smíchu možná není design ani technika, ale nebude taková ani cena. Za 400000 to asi prodávat nebudou, že...
10. 11. 2015 21:42
Re: Jste normální?
Ale me vubec nejde o nejake zajmy automobilek. Jde o to, ze ty automoiblky (zatim) davaji praci spouste lidem a jsou pilirem ekonomiky.
Avatar - Ja Prvni 123
10. 11. 2015 20:01
Re: Jste normální?
No.. ale tos mě nepochopil.
Čínská relaita mi není cizí.. a hlavně nejde mi o to, že bych nechtěl nic cizího.. jen si chráním své vlastní!!

Jestli ty to nevidíš, tak je to smutný a nic s tím nenadělám.. ale na věci to nic nemění.

UK to dnes říkala dobře: omezit pohyb lidí, zvýšit ochranu sebe sama... a neživit si invazní armádu... taky jsou xenofóbní?

Ne, chrání sebe...
Avatar - Ja Prvni 123
10. 11. 2015 19:54
Re: Jste normální?
Budeš se divit, ale byl jsem součástí transferu výroby Roveru do Číny.. hrst rýže je pochopitelně nadsázka.. ale to co se tam děje, je neuvěřitelný... a fascinuje mě tupost davu - včetně politiků!
Dost možná v čele s politiky...

Já jim přeju, ať se mají dobře... tam.

Oplatím ti stejnou mincí: a ty víš, co znamená slovo xenofóbní?

Můj postoj nemá s xenofóbií společného vůbec nic.
Avatar - Ja Prvni 123
10. 11. 2015 19:55
Re: Otázka casu
a za co si to koupíš.. když bude Evropa dobitá?

To je přesně ten postoj, co mi vadí...

:-!
Avatar - lamal
10. 11. 2015 19:01
f
Z toho co vidno na fotkach to vyzera paradne... design je na cinu ozaj vyspely a prepracovany, akcny, mohutny ale i svojsky, nie je to cez kopirak... dufam, ze sa to tu bude predavat nemal by som osobne ziadnych pochybnosti o kvalite ani technike, tipujem ze vacsina bude XC90
10. 11. 2015 23:41
Re: Pokus číslo...
VW je předražený šmejd pro hlupáky z východní Evropy ... že se v USA nechytli nepřekvapuje
Avatar - lamal
10. 11. 2015 20:13
Re: Jste normální?
co svoje chranis ? budes bojkotovat made in china ? zostanes bez sance aj medzi EU vyrobcami hocicoho pokial sa nebavime o autach
Avatar - 3_diamanty
10. 11. 2015 19:21
Re: Pokus číslo...
no vidis a taky vw hoci aj pozna americky trh a vie co tam ludia chcu a aj tak na nom nie je schopny presadit sa ..... tu predsa nejde o to kto co pozna.... taky buick s cinou tiez v minulosti nemal vela spolocneho a dnes je tam tato znacka bestselerom... a to by sa dalo kludne povedat ze pred par rokmi daleky vychod tato znacka ani nepoznala... ;-) ... vsetko ide ked sa chce.... dokazom moze byt aj uspech korejcov.... ktori este pred 10 rokmi boli za hlboky lowend...

povedal by som ze po zlepsujucich sa japoncoch v 80tych rokoch a neskor korejcoch po roku 2000 je dnes na rade cina... uz v tomto desatroci spravili a este urcite spravia razantne pokroky... a uz coskoro sa to uplne zrovna ... ;-) .. to Geely na fotkach vyzera vazne dobre... skoda ze nie je viac fotiek
11. 11. 2015 12:37
Re: Jste normální?
Tak to konkurence v automotive asi moc není. Ten vývoj co udělo VW za posledních 10 let je víc než žalostnej. Sedneš do Oktávky z roku 2005 a do nový a zjistíš, že rozdíl veskrze žádnej. Pokrok nula. Jo pravda. Víc místa v kufru. To je ovšem dost málo.
11. 11. 2015 11:11
Re: Jste normální?
Tak jim ho prej, co ja s tim... K Japoncum jsem se taky vyjadroval. Tech se tradicni znacky baly, protoze meli pokrokova technicka reseni za nizkou cenu. A svuj uspech si tvrde a poctive vybojovali. Nikdy nekopirovali, narozdil od Cinanu.
11. 11. 2015 08:40
Re: Nevypadá zle
to je vykradené celé, na tom kopírovací národy vyrostly do nynějších rozměrů
11. 11. 2015 06:43
re
je to celkem pěkný,zadek připomíná světlama mondeo,ale počkal bych si na crash testy,jestli je to čistokrevnej čínan,tak je to rakev na kolech :no:
11. 11. 2015 00:02
Re: Jste normální?
A kdyz nekdo ukradne prodejci jablek polovinu a potom je bude vedle prodavat o korunu levneji, tak taky pujdes k nemu? Navic jediny vyraznejsi cinsky pokus o proniknuti na evropsky trh je Quros a neni to ani levne, ani dobre. Kazdopadne si potom nestezujte, jak je tady vsechno na ho*no, nic se tu nevyrabi, vsechno je rozkradeny atd. Presne tvuj pristup tomu napomaha.
10. 11. 2015 21:52
Re: Jste normální?
Tak se podivej, co stoji boty vyrabene v Evrope. Ta Puma tady alespon plati dane a zamestnava vyvojare a designery.
10. 11. 2015 20:32
Re: Jste normální?
Ty si fakt myslis, ze kdyz zacnes kupovat cinska auta, tak to bude mit za nasledek zlevneni evropskych automobilu? Proboha... Bud vyrobu presunou taky do Ciny (nebo nekam, kde bude jeste levnejsi pracovni sila), nebo zkrachuji. Oboji bude mit na nasi ekonomiku takovy vliv, ze penize nebudeme mit ani na ta cinska auta...
10. 11. 2015 20:10
Re: Otázka casu
Ak budú Európu stále riadiť takí idioti ako doteraz, tak sa položí sama. Číne a podobným stačí počkať...
10. 11. 2015 20:09
Re: Otázka casu
Preto nie, lebo keď ten čas príde, pôjdeme po žobraní. Ja, ty, všetci...
10. 11. 2015 18:50
Pokus číslo...
Vcelku čínske snahy dobre nechápem. Pokúšajú sa o prienik na trhy, ktoré dobre nepoznajú, alebo aspoň nerešpektujú jeho požiadavky alebo aspoň nie všetky... Logickejšie by bolo na vstup na nový trh najprv sa dokonale pripraviť a vsadiť na čo najviac istôt, nie náhodnými pokusmi prichádzať o peniaze a kaziť si povesť...
Re: Pokus číslo...
Copak, vypatlánku. Zase jsi mel v noci vlhké sny o Passatu TDI? >:D >:D >:D
Re: Jste normální?
Plácás. Rover zahynul vlastní neschopností, Saab potopilo GM a i pred prevzetím GM jeho výsledky nebyly buhví co. Volvo bylo nejprve prodáno ze Svédska Fordu a pozdeji ho Ford prodal dál. S tím ze se firmy Rover a Saab dostaly do problému nemají Cínané nic spolecného. Nikdo nebránil Evropanum prevzít Rover, Saab nebo Volvo.
11. 11. 2015 00:04
Re: Jste normální?
Jak jsem psal vyse, je konkurence a konkurence. Beru japonce, beru americany a snad i ty korejce, protoze ti opravdu umi byt levnejsi a/nebo pokrokovi. Ne vsak cinana, ktery akorat kopiroval a jelikoz usetril miliardy za vyvoj, tak to ted muze dat velkoryse o trochu levneji. Proti tomu se normalnimi prostredky bojovat neda. A tech firem (ted nemyslim automobilky) kvuli tomu v Evrope zkrachovalo hodne.
Avatar - lamal
10. 11. 2015 22:49
Re: Jste normální?
ja by som suhlasil s tym co pises, ale nie ked ide o auta co je pomerne velka investicia... ked sa budeme bavit o houskách made in ček rupublic urcite si ich kupim radsej ako tie z polska

ked sa chces na to pozriet z nadhladu a aby to malo aspon trochu vyznam tak preco na SK v tej posr.a.tej EU nie je taka zivotna uroven aby si kazdy mohol dovolit made in SK alebo EU ? Tu ludia ziju z 400-500eu/mesacne tak im to nevycitaj, ze nie su patrioti ked za byvanie daju 400e mesacne a este sa nenajedli ani si nic neobliekli... pises nezmysly, ked sa uz bijes do prs tak zarataj realne pomery a netvrd mi, ze to je prave tym, ze kupujeme made in china a nie EU lebo ta budem povazovat za alibistu mimóza
Avatar - lamal
10. 11. 2015 22:33
Re: Jste normální?
ja by som ju nekupoval preto, ze to potrebujem niekomu nandavat, ale preto ze si kupim mne vyhovujuci produkt za mne adekvatnu ciastku

s recami ako.... POKUD BY SI VSICHNI....KDYBY TY .... to su reci do vetra, nikdy sa nestane to, ze VSICHNI budu kupovat JENOM cinu...

zdrava konkurencia neuskodi thats all
Avatar - Ja Prvni 123
10. 11. 2015 21:21
Re: Otázka casu
Tak tak.. po žebrotě.

A proto se braňme.. braňme se, dokud je čas!

Už ho vážně moc nezbývá...
10. 11. 2015 20:38
Re: Jste normální?
Nedivil bych se, kdyby mezi vykazovanou mzdou a mzdou skutecne obdrzenou byl podstatny rozdil...
10. 11. 2015 18:54
Re: Nevypadá zle
No špatně to nevypadá - tedy na prvních renderech. Třeba i uvidíme jak to bude vypadat v reálu. Navíc je potřeba vymyslet evropské jméno, slušnou cenu a obrovskou marketingovou práci - testy všech možných motoristickýcch médií atd.. Třeba se nakonec někdo chytne ;-)
11. 11. 2015 12:30
Re: Jste normální?
Ty vole nevítáš agresora z Číny, ale agresor z Ameriky ti nevadí? Mě by teda vadili oba dva, ale faktem je že směrem z Číny nic v našem směru nepozoruju.
Re: Jste normální?
Já preji cinským výrobcum úspech tak jako ho preji výrobcum z kazdé jiné zeme. Jen at je konkurence pestrejsí.
Avatar - lamal
10. 11. 2015 23:05
Re: Jste normální?
bavime sa o autach a nie o tom, ze slovenske potraviny su tak nedostupne...

´´Na nic neexistuje jednoznacna odpoved a nemuzes po me chtit...,´´ ale ty si ten co prave tvrdi nieco uplne jednoznacne... tak si vyber

tvaris sa ako keby to vsetko spolu nesuviselo... /zivotna uroven v EU/SK/CZ, nepatriotizmus atd/

napisal som co som chcel,

howgh
Avatar - lamal
10. 11. 2015 22:10
Re: Jste normální?
pri tom co sa tu snazis tvrdit by ti malo ist o zaujmy automobiliek o com tocis vlastne ?

sa tu snazis nakecat, ze v zaujmoch automobiliek je chranenie toho co je nase a sam tvrdis ze nie je ? tak preco by som ja mal mat zaujem kupovat ich auta ?

ak oni nemaju zaujem chranit nase, tak mi budu predavat predrazeny šhajz a ja ho kupim len preto aby som nekupil cinu v obavach ze raz zdvihnu kotvy ... preto tvrdim, ze ak nie je sebareflexia na urovni vyrobcov a trhu tak sa im na to mozes v klude vyprdnut
Avatar - lamal
10. 11. 2015 21:27
Re: Jste normální?
ja si to nemyslim, ja som napisal, ze zbytocne tu je sirit hate na made in china presne pre to co si napisal:

Proboha... Bud vyrobu presunou taky do Ciny (nebo nekam, kde bude jeste levnejsi pracovni sila

to robia uz aj teraz a myslis, ze len preto aby posilnili ekonomiku ? ekonomika statu je pre automobilku druhorady jav, prvorady je zarobok do vacku vlastnikom a vyssie zainteresovanym, na ekonomiku statu sa kaslu a na zivotne prostredie ocividne tiez tak nemaj ruzovo vymalovane
Avatar - lamal
10. 11. 2015 20:11
Re: Jste normální?
nech sa zamyslia automobilky v EU nad cenami a konkurencieschopnostou ak pride niekto kto ponukne to iste za menej je to chyba trhnu ? nech zlacneju aj domaci a bude po probleme cinu nikto nekupi

vsetko ostatne je mimo, sebareflexia by mala byt na strane EU vyrobcov a trhu a nie nadavat, ked niekto pride s lepsou ponukou
Avatar - lamal
10. 11. 2015 19:47
Re: f
´´Z toho co vidno na fotkach to vyzera paradne... design´´

treba este nieco dodat?

o technike to je len domnienka

TESLAKOM treba stale viac a viac vysvetlovat, asi mate nieco spolocne >:D
Avatar - Barrichello
10. 11. 2015 18:56
Re: Nevypadá zle
zezadu a z boku to zcel vůbec nevypadá
10. 11. 2015 17:26
ze vzdalenosti 10tis km
to nevypada spatne.
a to jsem odpurce SUV
Avatar - lamal
10. 11. 2015 22:23
Re: Jste normální?
asi mame obaja pocit ze jeden necita druheho, ale dam aj ja este raz:

POKIAL NEMAJU AUTOMOBILKY VLASTENECKE MNENI TAK SI KLUDNE KUPIM AJ TU CINU RADSEJ AKO PREDRAZENY SHAJZ ZO STRACHU

teraz to vyzera, ze som fanusik cinskych veci... nie som >:D
10. 11. 2015 19:58
Re: Jste normální?
Jo, odpor a nenavist ke vsemu cizimu. Prijde mi to jako celkem trefnej popis tvyho postoje.
10. 11. 2015 19:35
Otázka casu
Je fakt len otazka casu kedz sa Cina presadi v automobilovom priemysle a dobije europu...
A preco nie ak ponuknu kvalitu za primeranu cenu?!! ;-) ;-)
Auta v Europe su stale predrazene.....
13. 11. 2015 21:39
Re: Já v tom vidím
Přesně + ta zadní světla na mě jasně křičí Ford
Avatar - Ada je zase tady
11. 11. 2015 18:45
Re: Pokus číslo...
Gilgite, ty mně můžeš víš co? Ano, přesně to! :-!
11. 11. 2015 18:38
Já v tom vidím
zcela jasně inspiraci Rangem Sport. Jsem sám?
11. 11. 2015 14:57
Re: Jste normální?
Ježiš ty seš taky blbej jak dlabaný necky. Proč si myslíš, že se nám do Evropy sypou uprchlíci z Afriky a blízkýho východu? Kdo asi pomohl rozvrátit státy severní Afriky, Irák, Sýrii? Myslíš, že to je všechno jen tak náhodou a Amerika se to tam jen snažila svojí přítomností dát dohromady jo? O Ukrajině radši ani nemluvě. Ta jejich všudypřítomná vojenská aktivita akorát působí jen nestabilitu a obavy. Nevím co si ti nabubřelí tupouni myslí, že se stane, když si nastěhujou svoje kvéry na Ukrajinu jestli to jako uklidní vztahy s Ruskem? Ale že je někdo tak pitomej, že mluví o agresorech z Číny a Ruska, ale není ochotnej akceptovat do očí bijící fakt, že Amerika je úplně stejný ne-li horší agresor, to mě fakt zaráží.
11. 11. 2015 14:49
Re: Jste normální?
Jako ***. Výrobně to vyjde na 300 a prodají ti to klidně za 3000. 8-s
11. 11. 2015 14:48
Re: Jste normální?
Bejvaly kvalitní, tak jako ledacos jinýho. Teď už je to spotřebák. Kup si to a co nejrychlejc to zahoď.
Avatar - Barrichello
11. 11. 2015 14:01
Re: Jste normální?
No přesně tak. Navíc je to tady předražený proti tkaový anglii a dalším
11. 11. 2015 13:33
Re: Jste normální?
Opakuji, je jen otázkou času, než tady Čínani otevřou první montovnu, jsme pro ně levnější, než to vyrábět doma, tam si nechají hi-tech a vývoj, šroubovat, svařovat a balit budou zlaté české ručičky. Takže buď v klidu.
11. 11. 2015 13:25
Re: Jste normální?
je jen otázka času, než tady Čínani postaví první montovnu, buď v klidu
11. 11. 2015 13:24
Re: Jste normální?
Adidasky nejsou "nóbl" boty, ale kvalitní boty. Jestli to šijou děti v Bangladéši je mi jedno, ale zkrátka je to naučili šít dobře.
11. 11. 2015 13:22
Re: Jste normální?
Čína je mnohem dál než třeba my, v Číně se vyrábí věci a realizují stavby, které jsou tady nerealizovatelné ... vyrábět lepší auta, než v Evropě pro ně nebude obtížné ...
11. 11. 2015 12:32
Re: Jste normální?
No a co si myslíš takovej Adidas. Ten nemá v Evropě jedinej výrobní podnik. Všechno se šije v Asii. Jak píšeš Vietnam, Kambodža, Bangladéš. Tady si pak masírci kupují Adidasky za tisíce v domění, že mají nějaký nóbl boty a oni to šijou děti v Bangladéši. >:D
11. 11. 2015 12:28
Re: Jste normální?
Co to plácáš? Ty vidíš někde nějaký invazní vojska Číňanů, který nás jdou okupovat? Zmizíme jestli se necháme zlikvidovat v návalu humanismu opicema, který se nám sem valí z Afriky a neumí nic jinýho než vzít do ruky šutr nebo klacek a mlátit s ním kolem sebe.

Levný to auto bude, ale nepočítám, že budou Čínani prodávat techniku Volva výrazně pod cenou. Vidíš to zbytečně černě.
11. 11. 2015 12:20
Re: K smíchu
Fakt je ten, ze na vyrobcich se zacina stale casteji objevovat Made in Pakistan, Vietnam, India...
11. 11. 2015 12:11
Re: K smíchu
Čína je veľká, ľudí ako smetí. Ešte pekne dlho bude mať k dispozícii haldy pracovných síl za zlomok nákladov voči zbytku sveta. Ak nie aj stále.
Avatar - Barry Lyndon
11. 11. 2015 11:54
tak čínské auto bych si nikdy nekoupil, stejně jako korejské
myslím, že v Evropě máme dostatečně široký výběr, abychom nemuseli svými penězi podporovat jiné kontinenty (globalizace neglobalizace). Význam to má samozřejmě spíše symbolický...
Avatar - Ada je zase tady
11. 11. 2015 11:40
Re: Pokus číslo...
Stačí se podívat na počty rendlíků, koupených zákazníky v USA... >:-[]
11. 11. 2015 09:51
Re: Jste normální?
Jasne, že Číňania za to nemôžu, a tiež si budeme môcť za to sami, keď tí Číňania využijú našu blbosť a budú živí našim chlebom a my budeme hladní. Ale ver tomu, že potom sa bude aj utlčú hoci aj čapicami, ale budeme si za to môcť jedine sami.
Avatar - Barrichello
11. 11. 2015 08:59
Re: Jste normální?
rover mělo BMW a to co předvedl šéf BMW při představení roveru 75 jen přihodily hřebíček do rakvičky s nápisem Rover. Vůbec BMW se to celé nepovedlo, Phoenix už s tím pak moc dělat nemohl.
11. 11. 2015 08:35
Re: Pokus číslo...
promiň , pro východní evropu je zde přece tvé druhé já ipa a jeho lada >:D
10. 11. 2015 23:49
Re: Jste normální?
Kupováním místního předraženýho šmejdu, chráníš jen šmejda co to tady prodává / případně i vyrábí.
10. 11. 2015 23:09
Re: Jste normální?
1. Auta jsou prodejni artikl jako kazdy jiny, takze to, co se deje v potravinach si muzes vztahnout na cokoli jineho. Evropska auta taky nejsou tak nedostupna. Podivej se kolik jich jezdi. Zatim...
Jinak o potravinach jsi se zacal bavit ty, ne ja.
2. To jsem nikde nenapsal. Jenom rikam, ze kupovani cinskych aut poskodi nasi, potazmo evropskou ekonomiku. To je porad dost obecne a "nejednoznacne" tvrzeni.
3. Prave naopak. Celou dobu tvrdim, ze zivotni uroven zeme souvisi s podporou mistniho prumyslu. Je tam spousta dalsich okolnosti, ale to na tom nic nemeni.
4. Ja taky, dokonce nekolikrat :-!
Avatar - Barrichello
10. 11. 2015 22:07
Re: Jste normální?
potom se sem budou muset vrátit ty firmy co vyráběj v asii a omzit asijský import >:D
10. 11. 2015 21:52
Re: Jste normální?
Jo. A kdyz se tu prestanou vyrabet i ty auta, tak co potom?
Avatar - Barrichello
10. 11. 2015 21:48
Re: Jste normální?
Je nutné ptát se proč sou pilířem. Asi proto, že už se tu skor nic jiného nevyrábí a vše se dělá v asii, africe a jižní americe
Avatar - Barrichello
10. 11. 2015 20:13
Re: Otázka casu
Vždycky se dá utéct někam jinam.
Avatar - 3_diamanty
10. 11. 2015 19:36
Re: Pokus číslo...
ved nemusis.... mas na to plne pravo ... tak preco to nevyuzit ;-)
Re: Pokus číslo...
Nevynechávej ty tabletky, Adolfe. Zase to s tebou dost mlátí.
11. 11. 2015 13:30
Re: Jste normální?
"agresor z Ameriky" ??? >:D Tebe bych chtěl vidět naživo, takovýho vypatlance člověk potká párkrát za život. Kdyby nebylo Amíků, tak už nás dávno zase okupují Sověti. B.L.B.E.
Re: tak čínské auto bych si nikdy nekoupil, stejně jako kore
Plácás.
Avatar - Ada je zase tady
11. 11. 2015 11:53
Re: K smíchu
Přesně tak. Pokud by to nabídli s pětiválcovým dieselem od Volva, nebo motorem 3.0 TDI, asi by mne to oslovilo. Řekněme si otevřeně, že to vypadá líp, než nová XC90. A asi se to moc krást nebude. Teď je otázka, kolik to bude stát, jaká bude životnost použité techniky a jaká bude v EU servisní síť a za kolik tam bude stát hodina práce. Možná, že to bude levnější alternativa drahého Volva. Nicméně pokud by s ním měla sdílet i cenu náhradních dílů a cenu servisu, až tak zajímavá koupě by to zase nebyla...

Číny bych se zase tak moc nebál. Jakmile tam cena lidské práce a životních nákladů půjde nahoru na ceny ve světě obvyklé, bude mít Evropa (a také Rusko) časem do budoucna světu zase co nabídnout. Stále je nutno mít na zřeteli, že období dominance USA asi ještě za našeho života skončí a vzhledem k tomu, že největším věřitelem zadlužené americké ekonomiky je právě Čína, spíše bych řekl že podobné výrobky se mohou zanedlouho (i za tu pověstnou hrstku rýže) montovat spíš na americkém, než evropském kontinentu..
10. 11. 2015 22:57
Re: Jste normální?
Na nic neexistuje jednoznacna odpoved a nemuzes po me chtit, abych ti rekl, proc je situace na Slovensku takova, jaka je. Castecny podil na tom ale ma urcite i odmitani lokalnich vyrobku po revoluci, kdy kazdy musel mit vsechno ze zapadu, i kdyby se to tak jenom tvarilo. Je na kazdem, aby zvazil, jestli si radeji koupi deset housek z Polska, nebo treba pet z Ceska s tim, ze v pripade prvni varianty si je bude s vysokou pravdepodobnosti kupovat porad, zatimco kdyz si koupi pet ceskych, tak tim pomuze ekonomice a za par let treba bude mit na deset ceskych, takze na tom bude ve vysledku lepe. Jasne, je to hodne modelova a zjednodusena situace, ale takhle nejak to funguje. Ale netvrd mi, ze jsou treba slovenske potraviny tak nedostupne. Navic dneska se vsichni chlubi tim, ze je neco domaci (i kdyz to treba ve skutecnosti bylo jenom u nas zabalene, jelikoz legislativa umoznuje znacit vyrobky dle mista baleni) a lide na to slysi a jsou si ochotni priplatit. Takze tak skepticky bych nebyl. Neco jineho je, pokud by nekdo nemel ani na to nejlevnejsi evropske auto. Potom je koupe ciny ospravedlnitelna. Jinak ne.
10. 11. 2015 22:38
Re: Jste normální?
Takove chovani je proste kratkozrake. Dobre, tak si nebudes myslet, ze jsi to nandal vyrobcum, ale budes si myslet, jak jsi dobre poridil. A ta cina proste neni zdrava konkurence. Zdrava konkurence jsou japonci, americane, do jiste miry treba i korejci, ale ne cina. Souhlasim, ze reci "kdyby vsichni delali tohle..." jsou dost hypoteticke, jenomze ty evropske podniky budou krachovat i kdyz si tu cinu bude kupovat jenom nekdo. Podivej se, jak to vypada v jinych odvetvich. Mobily, obleceni... Vsechno rovnou cinske, nebo alespon Made in China. Sice existuji i domaci vyrobci (a diky bohu za ne), ale je jich pomerne zanedbatelne mnozstvi. U aut to jine nebude.
10. 11. 2015 22:30
Re: Jste normální?
Tak ja to zkusim taky:
POKUD BY SI VSICHNI KUPOVALI TU CINU A JESTE SI MYSLELI, JAK TO TEM NENAZRANYM EVROPSKYM VYROBCUM NANDAJ, TAK TI EVROPSTI VYROBCI ZKRACHUJI, NEBO PRESUNOU VYROBU A SPOUSTA LIDI PRIJDE O PRACI A POCITI TO I LIDE MIMO OBOR. A I KDYBY TY ZKRACHOVALE PODNIKY POTOM KOUPILI TREBA CINANI, TAK SICE BUDE PRACE, ALE ZISK PUJDE DO CINY.
Ted to vypada, ze jsem nejak zaujaty proti vsem vyrobkum z venci, nejsem, ale cinska auta nejsou ta konkurence, kterou potrebujeme. Pokud by delali auta na vyssi technicke urovni, treba i za mensi cenu, tak je snad i obhajitelne, ze jim da rada lidi prednost. To byl vlastne recept na japonsky uspech. Jenomze cinani to delaji tak, ze leta akorat kopiruji a kdyz se v tom kopirovani dostanou na jakz takz slusnou uroven, tak svuj produkt nabidnou za nizsi cenu a to diky tomu, ze usetri na nakladech pri vyrobe a hlavne jim odpadly desitky let investic do vyvoje.
Avatar - lamal
10. 11. 2015 22:27
Re: Jste normální?
nehovoriac o tom, ze ked by sme zaratali japoncov a diferencovanie/tok financii v EU, tak by si kupoval len skodovky
10. 11. 2015 22:18
Re: Jste normální?
Fakt reagujes na me? Vypada to, ze vubec nic nechapes. Radsi si to precti jeste jednou. Nemyslim to nijak utocne, ale fakt nevidim skoro zadnou souvislot mezi mym prispevkem a tvou reakci. Nikde netvrdim, ze je v zajmu automobilek neco chranit. Nevim, nakolik maji firmy zakorenene vlastenecke citeni. To by melo byt predevsim v zajmu spotrebitelu, protoze firmy se snazi predevsim uspokojit poptavku, takze pokud budou lide uprednostnovat mistni vyrobky, bude to jasny signal pro vyrobce. Jeste jednou, pokud vyrobci zvednou kotvy, tak cela Evropa pujde do kytek. A to prece nechceme.
10. 11. 2015 22:14
Re: Jste normální?
Ne. A prave proto je potreba podporovat mistni vyrobky, nebo alespon vyrobky firem se sidlem a vyvojem v Evrope. A ne tady vest shovivave zvasty vuci cinanum, ze kdyz to bude za dobrou cenu, tak si to moc radi koupime od nich a ze na cinany je to vlastne super auto, takze primhourime oko. Nastesti to vetsina lidi chape a trend je takovy, ze se vyrobci chlubi tim, pokud je produkt mistni, nebo alespon v Evrope navrzeny.
Avatar - lamal
10. 11. 2015 22:06
Re: Jste normální?
o chvilu nebude ani to a potom ? si myslis ze teraz to je len kvoli solidarite voci statu a chranenim toho co je nase ? >:D
10. 11. 2015 20:08
Re: Jste normální?
Ešte keby si vedel o čom melieš...
Avatar - 3_diamanty
10. 11. 2015 19:48
Re: f
vyzera to moc dobre suhlas... este pockat na motory a nejake poriadne foto interieru.... ale zatial fajn .... velkostne to bude asi nieco ako tiguan alebo RAV-ka predpokladam.... kludne aj v eu by to mohlo zamiesat karty..... samozrejme pri predpokaldanej zlepsenej kvalite a bezpecnosti aku uz ocakavame.... ved qoros uz mal 5 hviezdiciek.... Geely sa tusim uz niekde v eu aj predava..... vychodna europa urcite.. aj ja som uz nejake to geely s ukrajinskou znaskou u nas neraz stretol... a geely uz chysta aj konkurenta v strednej triede ... sedan s oznacenim GC9 ... o tejto znacke coskoro uz budeme pocut aj u nas... a vsadim ze do 5 rokoch ju tu mame u nas aj s celou modelovou ofenzivou pre europu
10. 11. 2015 23:45
Re: Jste normální?
tak si kupuj předraženej evropskej (českej) šmejd a podporuj nějakého místního vychcana, změníš svět >:D , je mi úplně jedno kdo to vyrábí, když to Čínani umí líp a za lepší cenu s radostí koupím čínské
Re: Nevypadá zle
S tebou to zase dneska mlátí. >:D >:D >:D

Ale cemu se divit u cloveka jehoz auto snů je VW Passat 2.0 TDI. >:D >:D >:D
Re: Jste normální?
XTade, v této diskusi zase jednou docela solidne plácás. Já preji cinským výrobcum úspech tak jako ho preji výrobcum z kazdé jiné zeme. Jen at je konkurence pestrejsí. Podobné zvratky jaké ty píses proti Cínanum se kdysi dávno psaly o Japoncích.
10. 11. 2015 23:47
Re: Jste normální?
přestaň zachraňovat svět, radši si ukliď pokojíček
10. 11. 2015 19:35
Re: Pokus číslo...
Celé zle. Nesúhlasím absolútne s ničím čo si napísal.
Avatar - lamal
10. 11. 2015 18:59
Re: Nevypadá zle
teba kto vykradol ? :-) z toho co vidim na foto, to vyzera dost originalne v ramci europy