Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Fluence nové generace: Bude vypadat takto?

Renault Fluence se prodává od roku 2009 a po šesti letech na trhu už může poohlížet po nové generaci. Bude vypadat podobně jako ilustrace jednoho ze známých grafiků?
Zpět na článek
Avatar - grifith
29. 11. 2015 18:32
Re: Klasika
Poodhalil si vlastní diagnózu....? >:D :yes:
29. 11. 2015 15:49
Kdyby tak opravdu vypadal
byl by to docela hezky vuz...
Avatar - grifith
29. 11. 2015 16:44
Re: 1.2 TCE
Fluence nikdy nebyl, a pokud nebude jeho zaměření jiné, ani nebude volbou nějakého fleetu. Proto bych si s naftovými motory hlavu moc nelámal.
Globálně však souhlasím s tím, že kolotoč na poli zastoupení nafty a benzínu se do budoucna bude měnit. Nejspíš ne ve všech kategoriích, ale v mnoha určitě.
Avatar - grifith
29. 11. 2015 16:02
Re: Kdyby tak opravdu vypadal
To máš pravdu a navázal by tak na povedené prodejní výsledky současné generace v jejich prvních 4 letech produkce.
29. 11. 2015 18:32
Předek
Kdyby takto vypadal na Meganu a nebo i tom Talismanu, hodně by to prospělo. Ty bumerangy pod světly se mi nelíbí. Uvidíme jaká bude finální podoba, snad ne ty překomplikovaná světla z Meganu.
Avatar - grifith
29. 11. 2015 16:12
Re: 1.2 TCE
Těžko říct, jakým směrem by se motorová nabídka pohybovala. V rámci nízké ceny by SCE mohlo být zachováno, emisní limity značky však můžou kartami míchat.
Avatar - miromen
29. 11. 2015 17:00
Re: Kdyby tak opravdu vypadal
jj povedene a tohle by si Renault mohl vzit jako inspiraci
Festival nesmyslů
A zase jednou Theophilus Chin, aby to porád nebyl X-Tomi. >:D >:D >:D
A Micka si zase odskrtne splnený clánek ke kterému usilovne shánel informace z ruzných zdroju.

Uz aby zase zavolal ten anonymní vývojár ze Skody, s tím je aspon legrace. Ovsem ten volá Vaculíkovi, ne Mickovi.
Avatar - Emel
30. 11. 2015 08:44
Re: Předek
Dvě věci...

Za prvé - to, co je nahoře, není ani náhodou jednoduché a sterilní auto, jen zmizely ty samoúčelné hokejky, jinak zbytek auta je rafinovaný a razí víc dynamickou verzi renaultího designu (Talisman) než tu vykulenou (Clio).

Za druhé - čistý a jednoduchý neznamená nudný. Kdykoli se tu mluví o ikonách mainstreamového designu, dříve či později zazní 406 Coupe... a to je dokonale "čisté" auto, o kterém asi nenapíšeš, že tě nudí.
Avatar - Blue Sun
30. 11. 2015 07:03
Re: Předek
Čistě = nudně... Ne, jeden VW tu už máme, nechte taky něco pro lidi, kteří tu německou sterilitu nemusí.
Avatar - Emel
29. 11. 2015 22:56
Re: Předek
Souhlas, je to bez nich takové čistší, tohle je takový mix toho lepšího z Meganu i Capturu... nízká světla... jo, líbí.
29. 11. 2015 16:07
1.2 TCE
O tom že v tom bude dost pochybuju spíš 1.6 SCE
Avatar - Emel
30. 11. 2015 11:16
Re: Předek
Espace, Kadjar ani Captur (z novějších Renaultů) hokejky nemají, Talisman a Megane ano - jinými slovy, není to žádný nepostradatelný prvek designového jazyka značky, ale jen taková kudrlinka, která se buď uchytí nebo ne.

Působí snad Espace sterilně? Podle mě ne. Ano, bavíme se o předku, ale auto je vždy celek a design Renaultu na tom podle mě nestojí, naopak se bez toho docela dobře obejde, aniž by se tím nějak moc poněmčil. A zejména tady, o nějaké podobnosti Fluence nahoře s Golfem nemůže být řeč... u Talismanu je to něco trošku jiného.

I nejlepší designové kousky Renaultu stojí na čistém designu - namátkou Laguna I, Megane II... a je to bezpochyby francouzský design.

Překrucování žádné nevidím, nevím proč máš potřebu z toho dělat kovbojku.
Avatar - grifith
29. 11. 2015 17:00
Re: 1.2 TCE
Vůbec to nerozporuju, situace v jiných státech může být narozdíl od ČR odlišná. Dieselmanie by při podobných parametrech nabyla podobných rozměrů, to je jasné ;-)
29. 11. 2015 17:09
Re: 1.2 TCE
podpora nafty je u nas i na benzinkach
ja az na výjimky beru do obou aut V100 na benzine.
bohužel nejblizsi benzina s V100 je 15 km daleko, coz u toho druhyho auta je nekdy problém, protože s nim jezdim jen ***cky, ale většinou se mi tim smerem podari jet když uz benzin ubyva.
minule bylo jasny,ze tim smerem cestu nemam a jet kvůli tomu 15km tam a zpet se mi nechtělo, tak jsem jel na nejblizsi mensi benzinu a tam v nabídce maji 3 druhy nafty a pouze 1 druh benzinu - N95, takze volba zadna
29. 11. 2015 16:56
Re: 1.2 TCE
ve francii jsou 2/3 osobních aut a malych dodavek v nafte. nejde tedy zdaleka jen o firemni auta, ale i o soukromy.
ono se ani není co divit, když benzin tam je zatizeny o 0.2E vyssi spotrebkou nez nafta, tedy vcetne DPH to dela 6.5kc na litru a to ma nafta o 10% vyssi vyhrevnost, tedy nižší spotřebu uz jen diky vyssi vyhrevnosti
u nas ten rozdil vcetne DPH cca 2.50 kc na litr.
nedokazu si představit na tu dyzlmanii, kdyby rozdil ve zdaneni byl 6.5 kc na litru jako ve francii
30. 11. 2015 00:18
Re: Předek
Přesně tak, tak jak to má Espace a nebo tento nákres je to hodně čisté a povedené, ty kly na tom Meganu vypadají strašně a bojím se, že naživo to o tolik lepší nebude
29. 11. 2015 20:14
Re: Předek
Mě se to nelíbí ani u jednoho, kazí to celý dojem z přední části. Stačí se podívat na ten photoshop výše, jak čistě bez těch hokejek design působí ;-)
29. 11. 2015 20:00
Re: Předek
U Talismanu mi to nevadi, ale u Megane to vidim podobne jako ty.
29. 11. 2015 16:33
Re: 1.2 TCE
michanice bude hlavne na ukor naftových motoru
od nového roku francie zacina se srovnavanim spotrebnich dani na naftu a na benzin.
vazne se mluvi o zakazu vjezdu naftových aut minimalne do rozsirenyho centra parize.
s novou metodikou mereni emisi budou mit naftova auta bez SCR velky problém prolizt, SRC ale znamena další prodrazeni auta a pro uzivatele další povinnost v dolevani močoviny.
vyrobci na to budou muset zareagovat bohatsi nabídkou benzinovych motoru a utlumem naftových.
a je otázka, jestli naftovy motory mají v malych autech, coz je domena hlavne francouzu a italu, vůbec nejakou budoucnost.
Avatar - miromen
30. 11. 2015 09:00
Re: Předek
Zbytečna slohovka. U něj jde o mindrak. Jinak pravě na te horni fotce jde pěkně vidět , že někdy meně je vice. Rozhodně do vzhledu prospělo. Tim netvrdim že by posledni modely Renaultu nebyly pohledne ale to dopilovani by to chtělo.
Avatar - Ada je zase tady
29. 11. 2015 17:56
Klasika
Hnus se zkaženými rendlíkovskými střevy. :no:
Avatar - grifith
30. 11. 2015 19:12
Re: 1.2 TCE
Tak to jsem upřímně řečeno nevěděl. Díky za info ;-)
Avatar - Blue Sun
30. 11. 2015 10:32
Re: Předek
Vidíš, na mě právě působí ta příď německy sterilně a toho tu už máme opravdu dost, až příliš. O zbytku auta, pokud vím, nebylo v mém ani předcházejícím příspěvku ani půl slova, řešil se předek.
Poslední dobou začínáš být vicemistr překrucování, na jossalita ti schází jen kousek.
Avatar - grifith
30. 11. 2015 06:40
Re: 1.2 TCE
No zachována, to je těžké říct- Vzhledem k aktuální situaci, kdy se klasická benzínová atmosféra vytratila z nabídky, je "znovunasazení" atmo motoru u Meganu velkou neznámou.
29. 11. 2015 21:43
Re: 1.2 TCE
Na autoforu pisou, ze 1.6 SCe bude zachovana i pro Megane. Neuvadi, jestli i na nasem trhu, ale udajne splnuje EURO 6, takze neni duvod, aby nebyla.
29. 11. 2015 19:31
Re: 1.2 TCE
Já bych naftu u Fluence taky neřešil. Už jen proto, že se stejně jako současná generace nebude prodávat ani doma ve Francii a dalších západních státech.
29. 11. 2015 20:25
Re: Předek
Tak treba za tri roky bude facelift :-)
Ale mas pravdu, ze je to vizualne cistejsi bez tech mrozu... Espace to vylozene kazi celkovy dojem
29. 11. 2015 19:34
Re: Kdyby tak opravdu vypadal
jj, pokud bude vypadat takhle, tak pěkný. Navíc žádný hokejky pod předními světly ;-) :yes:
29. 11. 2015 21:44
Re: Předek
Presne tak. Zatimco kazda automobilka unifikuje design, Renault se snazi svoje modely ozvlastnovat. Pritom kdyby udelaly "Espace sedan" ve velkem provedeni (Talisman) a v mensim (Fluence), bylo by to idealni.