Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Fluence nové generace: Bude vypadat takto?

Jan Mička Jan Mička 29. 11. 2015 • 21:16
3
34
Renault Fluence se prodává od roku 2009 a po šesti letech na trhu už může poohlížet po nové generaci. Bude vypadat podobně jako ilustrace jednoho ze známých grafiků?

V dosavadním životě Renaultu Fluence nastala změna hlavně v roce 2012. Po třech letech na trhu prošel mírným faceliftem, který se zaměřil především na přední část karoserie ve stylu Renaultu Clio, přístrojový panel v interiéru a multimediální systém R-Link. V segmentu nižší střední třídy letos podle statistik Svazu dovozců automobilů figuruje na šestnáctém místě a oproti úspěšnějšímu Méganu jsou jeho prodejní výsledky přibližně čtvrtinové.

Fluence patří k nejdostupnějším sedanům na našem trhu, jeho nová generace by ale mohla vsadit na výrazně luxusnější notu. Tedy alespoň podle známého grafika jménem Theophilus Chin, který stojí za uvedenými ilustracemi. Vůz si bere co nejvíce z nového designového směru, jehož průkopníky jsou modely Espace, Talisman a Mégane. Nepotrpí si však na podobné výstřelky jako u Mégane, jeho světlomety jsou u dražších verzí dost netradiční. Zadní část je pak zmenšenou interpretací Talismanu včetně protáhlých svítilen, které se téměř dotýkají loga tvaru diamantu. Pouze zadní víko je o něco kratší – partie nám trochu připomínají Alfu Romeo Giulia.

Okolo nové generace Renaultu Fluence ještě nepadlo nic oficiálního, zahraniční zdroje však spekulují o jeho příchodu začátkem příštího roku. To by znamenalo premiéru na autosalonu v Ženevě, případně na jaře v Istanbulu nebo na podzim v Paříži. Paleta motorů bude z části kopírovat nabídku nového Méganu – benzinová jedna-dvojka jistě nahradí současnou atmosférickou šestnáctistovku a k ustoupení od tradiční vznětové patnáctistovky není důvod.

Související články

Témata
Avatar - grifith
30. 11. 2015 19:12
Re: 1.2 TCE
Tak to jsem upřímně řečeno nevěděl. Díky za info ;-)
Avatar - Emel
30. 11. 2015 11:16
Re: Předek
Espace, Kadjar ani Captur (z novějších Renaultů) hokejky nemají, Talisman a Megane ano - jinými slovy, není to žádný nepostradatelný prvek designového jazyka značky, ale jen taková kudrlinka, která se buď uchytí nebo ne.

Působí snad Espace sterilně? Podle mě ne. Ano, bavíme se o předku, ale auto je vždy celek a design Renaultu na tom podle mě nestojí, naopak se bez toho docela dobře obejde, aniž by se tím nějak moc poněmčil. A zejména tady, o nějaké podobnosti Fluence nahoře s Golfem nemůže být řeč... u Talismanu je to něco trošku jiného.

I nejlepší designové kousky Renaultu stojí na čistém designu - namátkou Laguna I, Megane II... a je to bezpochyby francouzský design.

Překrucování žádné nevidím, nevím proč máš potřebu z toho dělat kovbojku.
Avatar - Blue Sun
30. 11. 2015 10:32
Re: Předek
Vidíš, na mě právě působí ta příď německy sterilně a toho tu už máme opravdu dost, až příliš. O zbytku auta, pokud vím, nebylo v mém ani předcházejícím příspěvku ani půl slova, řešil se předek.
Poslední dobou začínáš být vicemistr překrucování, na jossalita ti schází jen kousek.
Avatar - miromen
30. 11. 2015 09:00
Re: Předek
Zbytečna slohovka. U něj jde o mindrak. Jinak pravě na te horni fotce jde pěkně vidět , že někdy meně je vice. Rozhodně do vzhledu prospělo. Tim netvrdim že by posledni modely Renaultu nebyly pohledne ale to dopilovani by to chtělo.
Avatar - Emel
30. 11. 2015 08:44
Re: Předek
Dvě věci...

Za prvé - to, co je nahoře, není ani náhodou jednoduché a sterilní auto, jen zmizely ty samoúčelné hokejky, jinak zbytek auta je rafinovaný a razí víc dynamickou verzi renaultího designu (Talisman) než tu vykulenou (Clio).

Za druhé - čistý a jednoduchý neznamená nudný. Kdykoli se tu mluví o ikonách mainstreamového designu, dříve či později zazní 406 Coupe... a to je dokonale "čisté" auto, o kterém asi nenapíšeš, že tě nudí.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud