Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Clio RS 220 Trophy je nejrychlejším malým hot-hatchem Nürburgringu

Aktuální Clio RS je prý málo sportovní a zbytečně "vyměklé". Ale stejně je ve své třídě na Severní smyčce Nürburgringu nejrychlejší...
Zpět na článek
Avatar - woody-alien
15. 12. 2015 12:29
Re: Očakávaný víťaz
Hádáš....a to je právě ono. Na samotným teoretizování není vcelku nic špatnýho. Ostatně více či méně tu teoretizujeme všichni. Jenže když ty tvoje vyčtené závěry (třeba stran zábavnosti) narazí na praktickou zkušenost, nemáš je jak obhájit. Udělej pro sebe aspoň to, že se v něčem takovém svezeš než budeš sestavovat žebříčky.
15. 12. 2015 11:57
Zážitky z jízdy v jeho větším bráchovi
Meganu RS Trophy někteří novináři dokonce přirovnávají k jízdě v 911 GT3.Renault prostě tyhle malé dravce umí.Akorát já mám smůlu a ještě jsem žádného nevyzkoušel.Jsou vzácnější než imprezy,eva a dokonce i ferrari vídám častěji.
Avatar - pumpkin
15. 12. 2015 16:08
Re: Očakávaný víťaz
Mne sa páči, ako behom vlastného príspevku dokážeš sám seba uistiť na základe vlastných poznatkov (žiaľ nie reálnej praxe) že Clio R.S. nie je moc zábavné. >:D
Avatar - TeeJay
15. 12. 2015 12:35
Re: Očakávaný víťaz
Nesouhlasíš s tím, že je Fiesta ST a Corsa OPC zábavnější, než Clio? Pokud se to dočteš ve 19 testech z 20, tak na tom asi něco bude a lze to brát jako skutečnost bez ohledu na to, jestli to máš sám najeté. To bychom se nemohli bavit o ničem. taky jsem neřídil 208 GTi, Mini JCW a Polo GTI přesto mám určitou představu o tom, jaká ta auta jsou oproti těm, která jsem řídil. Jediné co neznám, je míra té odlišnosti.
Avatar - iudex
15. 12. 2015 12:32
Re: Očakávaný víťaz
Ad Cupra: veď aktuálne v triede vedie CTR, ktorý je aj najvýkonnejší. ;-)
Audi S1 je štvorkolka (jediná v triede), takže tá je tak trochu v inej lige (tiež neporovnávaš predsa predokolkovú Cupru so štvorkolkou FRS). Ale na Mini JCW som zabudol, to je pravda.
Avatar - TeeJay
15. 12. 2015 12:06
Re: Očakávaný víťaz
Cupře taky dvouspojka nezajistila nejrychlejší čas a Mini JCW i S1 jsou výkonnější, než 220 Trophy, takže tvoje uvažování má určité mezery. ;-)
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 08:09
Re: Tak vám nevim...
A odkud se bere tvé přesvědčení, že rychlé auto nemůže být radost řídit? Podívej se na Civic Type R - nejrychlejší FF na Ringu a emocemi při řízení se mu z hot hatchů vyrovná máloco.
Avatar - Bully_
15. 12. 2015 23:24
Re: Tak vám nevim...
Podle me je to trosku jinak. Zabava za volantem, a vtahnuti do deje, to je asi to nejdulezitejsi nejenom pro maleho HH, ale pro kazde auto, co ma ambice byt aspon trochu sportovnim. Pak clovek autu odpusti spoustu chyb :-) Dokonalych a superrychlych aut je okolo dost, ale kdyz schazi emoce, je vsechno spatne.
Nejake casy, kterych dosahl kdo vi kdo, kdo vi kde a kdo vi s cim jsou dobre s velikou rezervou tak pro nejake ramcove porovnani aut mezi sebou, nebo aby na netu rec nestala. Ale obcas je to zabava i to plkani, to zase proc ne :-)
15. 12. 2015 21:13
Tak vám nevim...
... je opravdu u malého Hothatche důležitý čas na Nürburgringu?

Nemá to náhodou být auto pro radost z jízdy na zakroucené okresky? Dostatek výkonu, dobrá ovladatelnost, precizní řízení a řazení? Prostě aby nám vykreslilo "rohlík" na obličeji od ucha k uchu při každé jízdě?

Hmmm jak čtu článek, tak se asi mýlím... ;-)
Avatar - white label
15. 12. 2015 17:40
Re: Očakávaný víťaz
Nemyslím si, že je obecně druh převodovky (manuál/dvojspojka) nějak zvlášť podstatný pro čas hh na ringu. V tomto směru má obojí své pro i proti. Spíš je dobré, když sedne na konkrétní okruh konkrétní odstupňování převodů, které může být trochu odlišné.
Avatar - iudex
15. 12. 2015 17:34
Re: Iné čísla
To je treba samozrejme rozlišovať a porovnávať porovnateľné. Tiež som pozeral nejaké onboard videá z NS a nechápal som, ako napr. mohol chalan so sériovou Cuprou spraviť čas okolo 8 minút v "bežnej premávke", až som zistil, že je to verzia trate "Bridge to Gantry", ktorá je cca. o kilometer kratšia, ako plný okruh.
Avatar - woody-alien
15. 12. 2015 15:16
Re: Očakávaný víťaz
Neuváděl jsem konkrétní výhrady (i když ty zřejmě tušíš... ;-) ) z toho prostého důvodu, že v případě tohoto nicku jde o princip. Tedy o to, že v jeho případě nelze o nějaké představě, jak ta konkrétní auta jezdí, moc hovořit.
Avatar - TeeJay
15. 12. 2015 13:54
Re: Očakávaný víťaz
Tak já až tak široce nekádruji, píšu v obecné rovině. ;-)
Avatar - TeeJay
15. 12. 2015 13:53
Re: Očakávaný víťaz
Vážně? To je trošku paradox.

;-)
Avatar - Bully_
15. 12. 2015 13:49
Re: Zážitky z jízdy v jeho větším bráchovi
Asi tak, jiste ze je to nesmysl. Nestaci text jenom precist, ale i pochopit.
Avatar - Emel
15. 12. 2015 13:29
Re: Zážitky z jízdy v jeho větším bráchovi
To se musí brát s hodně velkou rezervou... spíš v tom smyslu, že MRS mezi HH je to co GT3 mezi sporťáky, ne že by samotný zážitek z těch dvou aut byl podobný.
Avatar - Emel
15. 12. 2015 13:28
Re: Očakávaný víťaz
K té dvouspojce... faktem je, že třeba Leon Cupra jezdil rekordní kola s manuálem...
Avatar - Emel
15. 12. 2015 17:45
Re: Iné čísla
Pokud vím, Octavia RS na fastestlaps žádný čas pro Nordschleife nemá, 8:30 je jen nějaká spekulace pro plnou verzi, která je ale spíš optimistická.

AutoBild testoval RS combi na Contidromu, s časem 1:38.24... což je o necelou sekundu pomalejší než Golf R a o více než sekundu rychlejší než Focus ST kombi.

[odkaz]

Clio RS Trophy 220 i Octavii RS Combi jel Tommy Maino na Franciacortě, Octavia byla o chlup rychlejší.

[odkaz]

Ale holdenovi samozřejmě o žádné časy nešlo...
Avatar - TeeJay
15. 12. 2015 13:08
Re: Očakávaný víťaz
Pravda, u S1 jsem si to neuvědomil, ale stejně je vidět, že dvouspojka není zárukou, tím spíš, když chybí samosvor. Fakt ho Clio nemá? Sice žere výkon, ale zase ta trakce...
15. 12. 2015 16:14
Re: Iné čísla
i tak je to spatnej cas kdyz to schade prolitla za 8:22 jenom zapomeli napsat ze tu zkracenou verzi >:-[]
Avatar - white label
15. 12. 2015 13:51
Re: Očakávaný víťaz
Nepsal nic o tom, s hodnocením kterého vozu konkrétně souhasí/nesouhlasí, logicky jde o obecnější princip "hádání" (z ruky), navíc pro tento nick docela typický.
Avatar - iudex
15. 12. 2015 13:42
Re: Očakávaný víťaz
Polu GTI chýba nekompromisné okruhové naladenie, to je ako typický VW naladené viac univerzálne alebo ak chceš kompromisnejšie, preto mu ani nominálne rovnako výkonný motor na Clio stačiť určite nebude. Trúfam si odhadnúť, že aj o 10 kW slabšia Corsa OPC Performance bude na okruhu rýchlejšia, ako Polo GTI. Každopádne zase toto jednostranné okruhové zameranie nie je úplne ideálne pre hotheč, ktorý má byť v princípe univerzálnym autom, preto by som i tak uprednostnil Polo.
Avatar - 3_diamanty
15. 12. 2015 12:15
Re: Očakávaný víťaz
dnes je vacsia frajerina byt co najzabavnejsi ( zvlast pri cenovo dostupnom sportovani ake ponukaju tieto auta ) ako co najrychlejsi a za kazdu cenu najvykonnejsi.... popravde by som si rozhodne skor zobral opc corsu.... fiestu ST alebo 208 gti ... ako uz trosku sterilne clio RS ( citam na neho dost kritiky ) ale to ze je stale najrychlejsie treba uznat... v tomto vitazi aj najdalej .... aj ked v reale kupcovi takehoto auta asi viac pojde o zabavu za volantom ... v zabavnosti uz clio RS davno neokupuje prve priecky... hadam aj nove polo gti s manualom bude zabavnejsie
Avatar - white label
16. 12. 2015 17:46
Re: Tak vám nevim...
V tom případě Teejay rozhodně k tomu tvrdému jádru nepatří. Ten od Hondy adoruje úplně všechno, i kdyby to bylo zatím jen na papíře... >:-[]
Avatar - Bully_
16. 12. 2015 17:36
Re: Tak vám nevim...
>:D Neboj, neexkomunikuje. Tvrde jadro Honda-clubu je naopak neuveritelne konzervativni a kazdy model prijimaji teprve tehdy, kdyz se po silnicich pohybuji jeho uz minimalne 2 nasledujici generace >:-[]
Avatar - Bully_
16. 12. 2015 17:33
Re: Tak vám nevim...
Jestli sis nevsiml, tak naopak za emoce chvalim NA HH. Treba s CTR 7G i 8G jsem si tu zabavu uzil, v ramci tridy uz i v te dobe unikatni. Mozna na rozdil od tebe jsem se uz vic jak pred pul rokem projel i v novem CTR a to, co predchozi generace odlisovalo od ostatnich HH, tam uz proste neni. Ze ma jine prednosti, jako daleko vetsi vykon, kroutici moment, jeho prenos na vozovku, lepsi jizdni vlastnosti, vic komfortu, furu elektronickych asistentu pro polovodice atd. atd. atd. je jina vec. Je urcite efektivnejsi, rychlejsi- a to i pro lidi, co nejezdi na krev, univerzalnejsi, ..., ale emoce, ktere mely predchozi CTR diky praci s K20-kou pod kapotou, to slo proste do kopru.
Pravdu mas ale v tom, ze se mne po koupi Lotusu meritka posunuly docela slusnym zpusobem, ale snad ne moje soudnost :-) Dalsi krok- motorku- ale uz asi vynecham.
Avatar - white label
16. 12. 2015 17:29
Re: Tak vám nevim...
Snad těmi čtyřmi "nulami" nemáš na mysli čtyři zdejší zaslepené příznivce Háčka? >:D
Jinak ano, stav mé mysli je stabilně střízlivý bez ohledu na logo automobilky, ale chápu, že to zrovna ty nemůžeš nikdy pochopit... :*) ;-)
Avatar - white label
16. 12. 2015 17:23
Re: Tak vám nevim...
Pro tebe je "potrefená husa" (mimoň) každý, kdo slepě neadoruje produkty Hondy..., no a zábrany jsi v tomto ohledu neměl nikdy. >:-[]
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 15:59
Re: Tak vám nevim...
Chápu, že ho chápeš, u tebe stejný stav střízlivé mysli navozují oooo >:D
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 15:57
Re: Tak vám nevim...
Že se ozve zrovna tahle potrefená husa, to mě vážně zaráží. Tys už úplně ztratil zábrany. >:D
Avatar - white label
16. 12. 2015 15:51
Re: Tak vám nevim...
Já bych řekl, že to jeho střízlivé hodnocení je teď především tvůj problém, viz tvoje "mimoňské" reakce na to. :*) >:-[]
Avatar - white label
16. 12. 2015 15:50
Re: Tak vám nevim...
Chápu, my jsme opravdoví mimoni, kdežto ty jsi opravdové letadlo..., samozřejmě s logem Hondy. >:D
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 14:43
Re: Tak vám nevim...
Tak ono hlavně jeho pořízení Lotusu znamená, že všechno ostatní je už pod rozlišovací schopnost. Jestli je tohle pro tebe "triezvo a objektivne", je čistě tvůj problém. :-!
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 14:41
Re: Tak vám nevim...
Nemyslím. Napsat, že se CTR "lisi od ostatnich porovnatelnych vozu (tedy GTI, GTi, Cupra, OPC, FST) lisi opravdu nepatrne" může jen opravdový mimoň.

Já také netvrdím, že je CTR nejzábavnější kompaktní HH, v tomto ohledu je lepší MRS, ale CTR ve všem kromě řízení funguje lépe.
Avatar - iudex
16. 12. 2015 13:59
Re: Tak vám nevim...
To, že Bully vlastnil CTR s NA motorom neznamená, že musí nekriticky adorovať všetko so znakom Hondy. Naopak vie veci zhodnotiť triezvo a objektívne, na rozdiel od Teba.
P.S. Už len čakám, kedy Honda-klub Bullyho oficiálne exkomunikuje za to rúhanie. >:D
Avatar - white label
16. 12. 2015 13:46
Re: Tak vám nevim...
Tobě je hlavně vždycky jasné, že Honda byla/je a bude nejlepší, samo ve všem na co sáhne. >:D
Mimochodem nikde jsem nepsal nic o tom, že jsem při jízdě zíval nudou, ani že se jedná o první fwd hh, který je schopen přenést celý (poměrně velký) výkon na silnici. K tomu bude mít (hlavně proti 4x4) vždycky dost/dost často daleko.
Avatar - white label
16. 12. 2015 13:39
Re: Tak vám nevim...
Jestli to nebude spíš tím, že ty naopak tradičně vozy s logem Honda naprosto nekriticky vynášíš do nebes. :*) >:-[]
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 13:19
Re: Tak vám nevim...
Je mi jasné, žes při jízdě zíval nudou ;-) ale aspoň něco. Když vezmu v úvahu, že ještě před půlrokem váš KNNAS jednohlasně tvrdil, že to CTR nepřenese... :-)
Avatar - TeeJay
16. 12. 2015 13:10
Re: Tak vám nevim...
Až tak? Měl jsem tě za někoho, kdo je ke kvalitám automobilů tak nějak.. senzitivnější.
Avatar - Bully_
16. 12. 2015 10:09
Re: Tak vám nevim...
Emocemi ho v ramci tridy predci snad kterykoli "stary" NA HH. Jinak se od ostatnich porovnatelnych vozu lisi opravdu nepatrne, zase tak moc bych ho nevyzdvihoval. No, zvenku vypada už z tovarny urcite nejemotivneji :-)
Avatar - iudex
16. 12. 2015 09:39
Re: Tak vám nevim...
Toto hovoria viacerí, evidentne Honda ten dlhý čas vývoja využila a pohon vymakala lepšie, ako svojho času dvojkový Focus RS. Ale ako píšeš, raz darmo, keď je špatná jak noc, ten tuzing prehryzne len zarytý fanúšik, ešte aj neveľmi estetický Focus RS pri CTR vyzerá ako elegán.
Avatar - white label
16. 12. 2015 09:24
Re: Tak vám nevim...
Na novém CTR mě spíš (než emoce) příjemně překvapila efektivita přenosu fwd, v tom v rámci fwd hh vyniká mnohem více, než v samotné disciplíně zvané emoce.
I proto je škoda, že je to tak škaredé auto.
Avatar - iudex
16. 12. 2015 08:18
Re: Tak vám nevim...
Samozrejme že malý hotheč sa bude cítiť najlepšie na krivoľakých okreskách, ale prečo ho vylučovať z okruhov? Ja mám naopak pocit, že majitelia CRS sú na okruhu ako doma, je to zrejme najčastejší hotheč, čo na okruhu vídam (hlavne 2. a 3. generácia s rôznymi stupňami úprav). Preto čas na okruhu nie je pre kupujúcich tohto druhu áut úplne nepodstatný.
Avatar - Michal Fokt
15. 12. 2015 16:35
Re: Iné čísla
Vycházel jsem z informací na WCF a ověřil na fastestlaps. Asi jsme měli stejně špatný zdroj. :-) Díky za opravu.
Avatar - iudex
15. 12. 2015 15:20
Re: Iné čísla
Skutočne neviem, odkiaľ má autor tú cifru, pretože aj samotný nemecký AMS (ktorého redaktor ten čas spravil) udáva 8:23 min. 8-s
[odkaz]
Inak ten čas 8:23 min. je parádny, poráža mnoho väčších a výkonnejších HH ako je GTI Performance či Focus ST (s ním spravil ten istý šofér čas 8:39 min, čo je obrovský rozdiel).
Avatar - Bully_
15. 12. 2015 14:57
Re: Iné čísla
:yes: Neni nad to si overit zdroj autorovych informaci.
A skvely cas, i ty male HH jsou neuveritelne efektivni.
Avatar - iudex
15. 12. 2015 14:07
Re: Očakávaný víťaz
Ono to WRC bolo tuším len limitka za účelom homologácie závodného Pola. Neviem, či sa vôbec u nás dalo kúpiť.
Avatar - Emel
15. 12. 2015 14:02
Re: Očakávaný víťaz
Máš pravdu, to by asi bylo zajímavější... ale ne, myslel jsem normální Polo, a úplně jsem to nedomyslel... :*)
Avatar - iudex
15. 12. 2015 13:58
Iné čísla
Teraz som pozeral fastestlaps a k tomu Cliu RS 220 sa udáva čas 8:23 min. Ako je to teda? [odkaz]
Avatar - iudex
15. 12. 2015 13:56
Re: Očakávaný víťaz
EDIT: chcel som napísať "preto BY mu ani nominálne rovnako výkonný motor na Clio nestačil".
Avatar - iudex
15. 12. 2015 13:54
Re: Očakávaný víťaz
Zrejme myslel Polo R WRC, to má 162 kW/220k.
Avatar - Emel
15. 12. 2015 13:52
Re: Očakávaný víťaz
Zas má 320Nm oproti... kolik má tohle Clio? V Talismanu má 1.6TCe 147kW a 260Nm myslím. A manuál.

EDIT: tak Clio RS Trophy zřejmě 280Nm.
Avatar - Emel
15. 12. 2015 13:51
Re: Očakávaný víťaz
Je fakt že půl minuty mezi tímhle a standardním Cliem RS je propastný rozdíl... otázka co z toho jsou prostě jen pneu...
Avatar - Emel
15. 12. 2015 13:33
Re: Zážitky z jízdy v jeho větším bráchovi
Double
Avatar - white label
15. 12. 2015 17:45
Re: Očakávaný víťaz
Přesně tak jsem to ("za tebe") myslel, doufám, že to vyznělo nějak jinak.
Avatar - white label
15. 12. 2015 13:47
Re: Očakávaný víťaz
Polo GTI (mimo jiné) nemá ani 200 PS (ne, že by to bylo málo).
Avatar - iudex
15. 12. 2015 11:38
Očakávaný víťaz
Slušný čas. Na druhej strane sa to aj čakalo, veď kto má spraviť najrýchlejší čas na okruhu, ak nie najvýkonnejší malý hotheč? 220 koní, rýchla dvojspojka, 18ky kolesá s lepivými gumami Michelin Super Sport (ktoré podľa EVO už na dvojkilometrovom okruhu spravia rozdiel oproti bežným UHP gumám Pilot Sport 3 rádovo v sekundách), bola by chyba, aby bolo Clio pomalšie ako 200k súperi s bežnými gumami.
EDIT: pozerám, že aj Corsa OPC s balíkom Performance má obuté Super Sporty, čo by v kombinácii so samosvorom (ktorý Clio nemá) mohlo znamenať tiež zaujímavý čas.