Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová generace Lady Niva přijde za dva roky. Bude retro?

Niva měla premiéru před čtyřiceti lety a stále se vyrábí. Skutečný nástupce přijde na podzim 2018, veterán ale pojede dál.
Zpět na článek
14. 1. 2016 16:53
Vizualizace
Ta vizualizace se fakt povedla, pěkný, čistý a moderní design a přitom jasná návaznost na původní Nivu. :yes:
14. 1. 2016 17:44
Re: Vizualizace
Přesně, je to pecka. Povedený retro render ;-) :yes:
Avatar - Barrichello
14. 1. 2016 15:41
Nesmysly redakce
Tohle je co

Tohle je co

lada-auto.sk/…d/cennik_4x4.pdf
lada.de/…ische_daten0.htm… />
Motor 1,7 dávno euro 6 plní, na slovensku i v neměcku na to maj ceník a auta se daj objednat a koupit. Že je není schopná dovéz CS Auto Lada je věcí druhou, stejně jako není schopná dovézt Kalinu a Grantu, zatím na slovensku už sou auta objendnaná a čekají první várku.
14. 1. 2016 22:09
Super retrodesign!
Auto vypadá výborně, což ovšem také dokazuje mimořádně povedený vzhled historického originálu! :-) :yes:
14. 1. 2016 20:45
Re: Nesmysly redakce
Presne tak, zlobive Barrichello! Neprojevilo dostatecnou uctu, priste prosim k profesionalnim redaktorum, kteri v kazdym druhym clanku napisou nejakou hovadinu/lez, pristupovat s pokorou a vazit si jejich prace! Bud rad ty stouro, ze to pise z hlavy, overovani informaci je dobry mozna tak pro nejaky sraby.
14. 1. 2016 22:42
Re: A přijde nová Lada 4x4 nebo nový Chevrolet Niva?
Když většině Čechů, kteří se alespoň trochu zajímají o auta, řeknete Lada 4x4, budou na vás koukat jako blázni. Pod pojmem "Lada Niva" si všichni představí klasický ruský teréňák. O Chevroletu Niva a jeho nástupci jsem psal nedávno tady [odkaz]
14. 1. 2016 22:36
Re: Nesmysly redakce
Já jsem podle nich ten článek nepsal, použil jsem hlavně ruské zdroje. Příšlo mi ale dobrý tam napsat, jaká je situace s Nivou momentálně v ČR.
14. 1. 2016 22:34
Re: Nesmysly redakce
Joabe: motoristickou novinařinu dělám dost dlouho na to, abych věděl, že jeden zdroj pro články jaksi nestačí. V tomhle konkrétním případě jich bylo celkem pět.
14. 1. 2016 16:28
Re: Nesmysly redakce
Díky, ale příště bys mohl být trochu slušnější, za ta léta co se "známe". Nebo jsi jiný Barrichello, než za kterého tě mám?. Informaci jsem psal z hlavy, CS Auto Lada už ji má na webu delší dobu.
Avatar - Barrichello
14. 1. 2016 21:44
Re: Nesmysly redakce
Auto Lada CS má na webu vůbec moudra, podle toho psát články o Ladě >:D

Ty usnuli ještě v 70. letech.

Na novinky o Ladě musíš jinám. Jinak nevím co je neslušné označit větu že se čeká až bude plnit motor Euro 6, když je dávno v cenkách a v německu i fyzicky na showroomech [odkaz]

za nesmysl.
15. 1. 2016 08:22
Re: Nesmysly redakce
Tvuj púrispevek ma byt nejaky kviz nebo krizovka ?
14. 1. 2016 23:44
Re: A přijde nová Lada 4x4 nebo nový Chevrolet Niva?
Ano, pokud řeknete obyčejnému člověku, co někdy o Ladě slyšel, Lada Niva, představí si původní Lanu Niva. (hlavně pokud viděl jako dítě Návštěvníky...krtkujeme..) (člověk co se o auta zajímá bude vědět naopak o trochu více, ne?) Ale v článku samotném je zamotaná zmínka o tom Chevroletu Niva. Pro laika pak nastává zbytek textu dobrý zmatek. Nedržíte linii názvosloví, a tedy nové auto nenazýváte správně novým modelem Lada 4x4, ale stále si tam použijete i Niva. A nakonec se ještě "podivujete", že se leckde už Niva nepoužívá... tak to jako pardon... Protože v tom potom těm neznalým uděláte jen guláš... ;-)
14. 1. 2016 21:33
A přijde nová Lada 4x4 nebo nový Chevrolet Niva?
kdybyste nemotali jablka a hrušky...
Vaše vtipná závorka, že "jméno Niva už se leckde nepoužívá", má své důvody.

AvtoVAZ (v něm mají podíl frantíci), neboli tovární značka LADA, nevlastní značku Niva. Tedy klasická pravověrná a původní Lada Niva je oficiálně jen Lada 4x4.
Jméno Niva vlastní GM-AvtoVAZ, tedy pak je to Chevrolet Niva, a ta vypadá úplně jinak.

(a jen doplním: vy to v článku máte také ve jedné části zmíněno, ale stejně pak používáte i vy slovo Niva, když to Niva prostě není. A navíc až pak přijde vaše věta o leckde nepoužívání názvu Niva... ;) )
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2016 15:44
Re: Nesmysly redakce
ja cakam kedy bude u nas nova vesta a xray ( mohli by byt uz tento rok ) .. zvlast xray sa mi moc pozdava... oproti sanderu ponukne aj 4kolku a vyzera moc pekne .. viem si predstavit v tom jazdit kazdy den ;-) a cez vikend.. odbehnut niekam do prirody.... ak bude dobra cena.... ktovie... dnes je uz mozne vsetko ... vieme ako zacinala moderna skoda... najprv nevinna felda a pozrime sa kde je dnes - ma uz vyse 200 kw superby ... lade drzim palce.. xray je trefa ( to auto by u nas mohlo frcat ) :yes:

suhlas.. pozrel som si cennik.. vsetky lady u nas plnia euro 6 ... a taka kalina cross sa mi celkom pozdava uz dnes .... slusna masinka pre beznych chatarov a ludi ktori zrovna nepotrebuju ofroadovy defender nivu alebo na druhej strane ani drahe velke GLE alebo Escalade ;-)
Avatar - classic
14. 1. 2016 18:42
AT
Mít tak Ladička automat, hned ji kupuju!
14. 1. 2016 18:11
lada
Musíme doufat ,že Lada bude konečne i u nás.Jak píše viz nahoře dovozce zatím spí. Koukám na ty auta dnes a denne a musim číci ,že ladovce se povedlo co škodovce bohužel pod vednim vágenu ,povedlo to auto je solidni a možná to bude držák a co jsem koukal přehledne vše se dá opravovat mista je dost :yes:
Avatar - Barrichello
14. 1. 2016 21:48
Re: AT
Má ho, ale ne Niva (4x4). Má ho jen Granta, Kalina, Vesta a odcházející Priora. robota ZF nebo HDM 4st.
Avatar - Barrichello
14. 1. 2016 21:47
Re: Nesmysly redakce
>:D >:D >:D

Ale no tak, nebud k nim tak zlý. Dyt přece Auto Lada CS tam má že žádná Niva není protože není Euro 6. A AutoLada CS je ten nejlepší zdroj na ladu v čr >:D >:D

Kdyby se aspon podívali na stránky [odkaz] což je asi jediný dobře fungující dealer Lady v čr, tak by se dozvěděli, že vozy Euro 6 sou výrobě někdy od října >:D
Avatar - classic
15. 1. 2016 13:18
Re: AT
Máš recht, je to tak... :-) a všechny typy v automatu stojí do 10.000EUR v "plné" >:D což na tuhle třídu ujde...
14. 1. 2016 22:32
Re: Vizualizace
Člověče, já v tom vidím akorát překreslenýho VW Taigun, nebo jak se má to chystwný malý pseudominiSUV jmenovat. Předek jakoby mu z vejfuku vypad. :-)
www.auto.cz/…seriovou-vyrobou
Avatar - classic
14. 1. 2016 21:13
Re: AT
můžu se zeptat v jaké verzi, a v jaké zemi? :-)))
14. 1. 2016 19:15
Re: Nesmysly redakce
No trochu stebou nesouhlasim až na to tedy ohledne škody.Jak nevinná felicia ano podle me nebyla už povedená facko bylo lepsí. Škodovka verne kopiruje sveho chlebodárce resp dává co ji naridí kdežto ladovák svoji techniku až na xray ,ale to jen zanedbatelné naprava a zrejme elektronika co nejmene jinak co píšeš lada si nan ic nehraje a je lepsi ted jak škoda ,al zatim je nám to na pendrek když tu neni. :-)
14. 1. 2016 21:00
x-ray
Přesto že to vzhledově kupodivu celkem jde, tak tomu nevěřím. Navíc ta ilustrace není nová, takových už tady bylo. Zaplácnou to rádoby "suv" x-ray a dobré.