Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v lednu 2016: Hyundai hlásí propad o 25 %

Zatímco Hyundai nebo Citroën hlásí za leden citelný propad, Škodě nebo Audi se výrazně dařilo.
Zpět na článek
4. 2. 2016 12:21
Re: Ooops...
Škoda také kdysi (ne tak dávno) v reklamě tvrdila, že do Fabie II C se vejde "stádo ovcí". No, zas tak daleko od pravdy vlastně nebyla
;-)
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 12:06
Ooops...
...kde se asi stala chyba?

Zřejmě nejde o H-faktor, ale o H-fu(c)ktor... A to i30 má po FL stejně jako další modely... Ale není se čemu divit, když mi v reklamě p.Vošický tvrdí, že i20 je vynikající RODINNÝ vůz, tak asi budu po rodinné návštěvě autosalonu poněkud zklamaný...

A atmosféra mezi prodejci Hyundaie tomu také nepomáhá. Je to o to smutnější, že Hyundai konečně nabízí modely, které jsou zcela rovnocennými soupeři pro ostatní tradiční evropské modely.

Takhle to zkrátka dopadá, když se příliš tlačí na pilu a když všichni manažeři chtějí mít úspěch hned, nejlépe včera...
4. 2. 2016 12:11
sen ceskych ridicu
tak panove, priznejte se, pro koho z vas je ten i30 na obrazku snem, jak maj napsany na dverich.
>:D
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 12:04
Re: tazke casy
zlé časy přicházejí na fiat....Lancia 0, Alfa Romeo 2 ks, to sou prodejní čísla, lepší má i UAZ (9 ks) >:D >:D >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 12:07
Re: tazke casy
Zlé časy? Majitel Fiatu bude mít větší exkluzivitu než majitel F150 >:-[] ;-)
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 13:15
Re: sen ceskych ridicu
Někdo zas sbírá odvahu, když leze do výrobku fa Spolek předražených podvoníků AG, odštěpný závod Junge Boleslavu popř. vlhohrad >:D >:D
4. 2. 2016 17:13
Nie je to dolezite..
Ale mam taky pocit, ze H Elantra je 9 najpredavanejsie auto na svete....takze to v H preziju.
4. 2. 2016 18:14
Re: Ooops...
Můžeš mně ty znalče vysvětlit, proč není jinde ta Octávka o tolik lepší a dražší jako u nás? Pro jiné trhy je snad jiná?
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:11
Re: Ooops...
Trpišovský byl ten imbecil co vybrzdil... ty myslíš Vošického, ne >:-[] ;-) ?
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 14:35
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Myslím koncern Spolek podvodníků AG, Vlkohrad >:D >:D

Ono na tom není nic složitého, čím méně těhle aut na silnici i v registru, tím líp >:D
Avatar - Ham.
4. 2. 2016 14:30
Nic zvláštního se neděje,
prostě jenom skončila doba, kdy Hyundai masivně podporoval prodeje, pumpoval velké peníze do reklamy, do prodejní sítě a především držel nízké ceny. To nejde dělat donekonečna a jen hlupák si může myslet, že prodávat auta pod cenou lze trvale, vždy musí přijít doba, kdy značka musí začít vydělávat. A to nyní přišlo. Hyundai získal významný podíl na trhu, možná větší než sám doufal a postupně zdražuje a už není zdaleka tím nejlevnějším na trhu, pár prodejců dostalo zmrzlou opratí po čuni, což není nic jiného než šetření nákladů a prodeje poklesly. Ale poklesly na úroveň, kdy Hyundai patří stále mezi největší hráče na českém trhu. A pokud to udělá celé postupně a obratně, tak se někde v první pětce udrží a to je jednoznačně jeho velký úspěch. Takže přestože se mi agresivní reklamy křivoháčka zajídají, tak musím uznat, že hoši dokázali slušně vyprášit jak japonskou, tak francouzskou a italskou konkurenci a urvat si svůj podíl na trhu. A souhlasím, že vedení Škody by mělo poslat do Hyundai ČR zvláštní prémie, protože vymezovací kampaň vůči Škodě pomohla Hyundai a právě Škodě. Hyundai se úspěšně podařilo navodit atmosféru, že je zde vlastně jenom jednoduchá volba, Škoda nebo Hyundai a eliminovat tak prakticky celý zbytek konkurence na trhu z čehož paradoxně profituje i Škodovka, protože se díky Hyundai nemusí měřit s Fordy, Opely, Peugeoty či Fiaty, ale stačí jí nabídnout něco proti Hyundai a lidé to žerou. ;-)
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 12:16
Brutální čištění registrů pokračuje
škoda - 10 663 ks vyřazeno, vw 1287, seat 468 a audi 343. Koncernisti ubývaj rychlejc jak přibývaj. >:D >:D

Škoda prodala v lednu 6493 ks OA+LUV a vyřazeno 10 663 ks. HEHE
VW 1631 ks nových a 1287 ks vyřazeno.
A Audi se Seat taky jen mírně v zisku - 484 ks nových vs 343 vyřazený resp. 506 nových vs 468 vyřazených >:D >:D
4. 2. 2016 12:32
Hyundai si za to muze sam
Vyrazne zdrazeni a ukonceni smluv s dobrymi prodejci musi mit nasledky

Ja mam i30 a do hyundai uz nepujdu prave z techto duvodu zdrazeni cenu posunulo na uroven nemeckych znacek, tak proc lejt penize korejcum a kvalita sluzeb zbyvajicich servisu je zalostna ...
Avatar - strýček BOB
4. 2. 2016 13:22
Gratuluji korejcům k fantastickému úspěchu...
Vždy jsem jim držel palce, vkusné vozy, nevtíravá reklama, nízké ceny, kvalitní servis a velmi levné náhradní díly, to je mix, který nemá konkurenci a zákaznící na to dlouhodobě slyší.

Rejže právě sklízí úrodu, tak jim přeji bohatou sklizeň! :yes:
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 13:11
Re: Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
Nebude, lidi mají krátkou paměť a co oči nevidí srdce nebolí. Stačí se vrátit k čistému marketingu a cenově opět udělat modely atraktivní.

Tohle není průser v kvalitě produktů. Koneckonců se podívej na VAG, lžou kudy chodí a zákazníkům je to úplně buřt.
Avatar - Uživatel_5340709
4. 2. 2016 12:43
Re: Jsem rad...
Největší skokani měsíce MB a Mazda. :yes:
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 13:31
Re: Důvod nízkého prodeje...
Stejné story ti tu vysypu na VW, Tiguan, 22 záručních oprav během 70 000 km, Touareg - 3 zurční oprava během roku, počt dní v servisu (vč. víkendů) během toho roku: 95 >:D
A můžu pokračova Phaetonem atd.
Audi spotřeba oleje během servisního intervalu - 2,2 litru. At žije longlife. Seat - výměna turba po 15 000 km a VW Transporter, nový motor po 55 000 km

Kámoš dělá v ofiko servisu VW, Audi a Seat >:D
>:D
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 13:14
Re: sen ceskych ridicu
sen českých řidičů je přeci hatapák v kombajnu nebo sazometová oktávka >:D >:D
Avatar - twistedTSD
4. 2. 2016 13:00
Re: Až bude Euro za 25 (což je jeo tržní hodnota),
To asi těžko. Fabia je od počátku trefa s výrazně rostoucími prodeji, jak v ČR tak v evropském měřítku. i20 je od počátku těžká ne-trefa, aspoň tedy v ČR.
Avatar - KANKUNEN
4. 2. 2016 12:53
Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
za ty hulvátské reklamy bude křivé H trpět dlouho.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 13:00
Re: Ooops...
No dobře, ale podívej se na reklamy Hyundaie. Co reklama, to totálně přemrštěná (tzn. prázdná) hesla.

Tucson - a teď tu vládnu já
i20 - rodinný vůz

atd.

Navíc totálně nesmyslné vymezování se vůči Škodě... Kdyby se Korejci zabývali sami sebou, pracovali na kvalitě a měli poctivou reklamní kampaň založenou na důvtipu, zákazníci by si k nim našli cestu sami, jen by to trvalo výrazně déle.

Jenže management chtěl všechno hned. Ale prodejní čísla se prostě nedají diktovat shora. Klasický případ organizační struktury, kde neexistuje zpětná vazba a kde vedení nemá pojem o realitě.
4. 2. 2016 19:00
Re: Ooops...
Ty cenové rozdíly jsou obrovské. Cena je daná postavením na trhu. Tvoje tvrzen, že je přesně o tolik ve všem lepší, o kolik je dražší, je prostě nesmysl.
4. 2. 2016 17:25
Re: Důvod nízkého prodeje...
Fakt je, ze sa kazdy rok najde nieco vyse 5 milionov, co maju iny nazor ako ty a Hyundai si kupia. Ale mozno su to vsetci hlupaci a len ty si lietadlo. Ktovie?
4. 2. 2016 17:20
Re: Nie je to dolezite..
V roku 2015 bola Elantra piate najpredavanejsie auto. Pred nou boli Corolla, Golf, Focus a Ford F-Series.
4. 2. 2016 17:13
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
OK, tiez si myslim ze je jedno ci sa auto preda v Cechach alebo v Mexiku. Len nechapem tie kecy o "Důvodech nízkého prodeje" u automobilky, ktrora rocne preda cez 5 milionov aut.
4. 2. 2016 15:26
Re: sen ceskych ridicu
No, zrovna v tomhle řetězci se dá nakoupit mnoho kvalitních potravin, na rozdíl od jiných...

Samozřejmě některým lidem stále zvoní v uších ta počáteční masáž pro ČR: LIDL JE LEVNÝ!

To je ale, samozřejmě, obrovský omyl :-)
4. 2. 2016 14:43
U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
podla udajov Médea Research: Fyzické osoby si nejvíce registrovaly osobní vozy Škoda (678 vozů), následuje Hyundai (504 vozů), dále Dacia (352 vozů), Volkswagen (227 vozů), Peugeot (226 vozů) a Kia (181 vozů).
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 16:50
Re: Ooops...
Nic proti, byl jsem jak v Nošovicích, tak v Mladé Boleslavi. Netvrdím, že Hyundaie jsou stavěny na víc jak 150 tis. km, ale úplně stejné je to u Škody. Jestli má někdo stále pocit, že Škoda je ta Německá kvalita, zatímco Hyundai ta nekvalitní rejže, tak má podle mě růžové brýle. Ty dvě značky si nemají co závidět a pokud si srovnám Octavii s i30, tak opravdu nevím, za co mám tučně připlácet za Octavii, která se umisťuje na konci spolehlivostních žebříčků...
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:36
Re: Důvod nízkého prodeje...
Však ony se projevily. Žere to olej - viz slavné audi nebo se zapéká - viz BMW >:-[]
A protože nikdo dneska na měrku a pod kapotu nekouká, dopadá to dost neslavně.
4. 2. 2016 15:23
Re: sen ceskych ridicu
Snem ne, ale určitě racionální volbou... já například stále nemůžu pochopit, proč někdo vyhodí 350tis za Fabii, když za stejné peníze může mít o třídu větší vůz... a není nezbytně nutné zůstat u rýže, že?
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 14:41
Re: Důvod nízkého prodeje...
2 roky, volej v autě >:D >:D >:D >:D

To bude kvalita sama >:D >:D >:D Ten vůbec nebude kyslej a bude pořád krásně mazat jak novej, HAHAHA

No tak to jo, pokud máte olej v autě 2 roky, tak to asi nemá smysl dál diskutovat. Dýl jak rok to tam nemá co dělat a američani doporčují měnit olej dokonce každého půl roku v manuálech >:D >:D >:D
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 13:25
Re: Hyundai si za to muze sam
zato škodovky a vw montují slováci, poláci, ukrajinci, turci atd.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 13:10
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
že nemam rád koncern? to už tu každý ví 17 let co sem chodím >:D >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 14:59
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Myslím si, že Hyundai má na to, aby v soukromých prodejích předstihl domácí Škodu. A na rovinu jsem i přesvědčený, že to je jejich cílem. A pokud by se jim to zadařilo, bude to mít velmi pozitivní dopad na další prodeje.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:37
Re: Ooops...
Přesně tak. Navíc propad v kvalitě nových Octavií je ze statistik jasně patrný. Sešup na úroveň Dachen.
4. 2. 2016 13:25
Důvod nízkého prodeje...
Jak psal někdo v jiné diskuzi, tak má možná trochu pravdu:

Hyundai je koupě na celý život. Jako nový ti ho nikdo neukradne a jako starý ho neprodáš... :-)

Jinak z okolí po zkušenostech s 2x i30, jedna ix35, jedna i40 a ceed si už nikdo další Hyundai/Kiu nekoupil nebo to neplánuje. Nejlepší na tom byl ceed (15 závad, řešeno asi 30 návštěvami servisu než se to postupně odstranilo, nutno dodat, že záruka skutečně fungovala) a u i40 to bylo asi 12 závad, ale tam byl problém s uznáváním a nakonec prodána ještě v záruce, páč už nebyly nervy to řešit. Ostatní vozy kolem 5-6 reklamovaných věcí. Z mého pohledu to o dobré kvalitě nevypovídá a prodejní čísla tomu začínají dávat za pravdu (kupující se již nevrací...). Další věcí je samozřejmě cena, která je na úrovni konkurence, ale reálně za horší vůz (méně spolehlivý, horší technicky, jízdně atd.).
4. 2. 2016 12:48
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Jen potvrzuješ to, co o tobě mnozí tušili již dávno ;-) >:-[]
4. 2. 2016 12:39
Jsem rad...
...ze roste Mazda, Peugeot a dalsi z meho pohledu "kvalitni" vyrobci, na ukor korejcu, kteri o kvalite porad jen zvani. :yes:
Avatar - Uživatel_5340709
4. 2. 2016 12:08
U korejců je
teď období "sklizně" toho co zaseli. Ford a PSA by si měli vzít svůj díl spravedlivě zpátky. :yes:
Avatar - rohYpnol
5. 2. 2016 11:18
Re: Ooops...
Poctivěji postavená Octavia ... jojo, zas ty růžové brýle >:-[]
Avatar - Blue Sun
5. 2. 2016 09:33
Re: Porovnávačka
Co má tohle společného s nákupem policejních aut (kterých bylo kolem přelomu roku dost)? Jsi d€bil, nebo ještě hůř?
5. 2. 2016 07:34
Re: Hyundai si za to muze sam
".. Na druhou stranu je i30 z výše uvedených relativně nejpohodlnější. " :-!
Diky, sam sis odpovedel. ;-)
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 20:33
Re: Ooops...
Znovu - Octavia ve všem rozhodně lepší není. i30 má mnohé klady.

Sám si protiřečíš, když uvádíš že praktičnost/užitná hodnota je stejná, z čehož logicky vyplývá, že nemůže být VE VŠEM horší >:-[]

A právě že když budu v autě trávit víc času, tak mě hodně brzo začne štvát laciný interiér Octavie nebo nic moc sedačky (i30 má citelně pohodlnější) nebo hůře odhlučněná zadní náprava (a případně torzka).
4. 2. 2016 20:19
Re: Hyundai si za to muze sam
"..Ten víceprvek u i30 je horší než jednoduchá náprava." A jak se to 'horsi' projevuje? :-!
Avatar - Emel
4. 2. 2016 19:09
Re: Jsem rad...
Budu za černou ovci, ale spíš si umím představit, že mi v garáži skončí Ceed SW než 308SW, ten Ceed se mi prostě líbí a vcelku i ten interiér mi vyhovuje (já jsem ale známý interiérový analfabet :-) ).
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 18:47
Re: Hyundai si za to muze sam
Jestli motory Hyundaie mají problém, tak pak nevím co TSI/TDI... A samozřejmě, že se vždycky objeví nějaký vadný kus.
4. 2. 2016 17:49
Porovnávačka
Hoši porovnává se Leden 2015 versus Leden 2016 , toť vše, suché číslo nepřesně-přesné nutné dodat -KRÁTKODOBÉ. Takže pokud někdo vyhrál tehdy výběrko a prodal nadstandartně, tak teď je jakoby neuspěšný. Takže až Hyundai v únoru zase poroste do nebes nelekněte se , nic se nezměnilo. Reklama je dál špatná, připadně zas vyhrál nějaké vyběrko a lidé to brzo stejně tomu Vošickému spočítají.

>:D >:D >:D >:D >:-[]
Avatar - twistedTSD
4. 2. 2016 17:39
Re: Důvod nízkého prodeje...
Když jsem vybíral mezi ojetými diesely, společným jmenovatelem problémů hlavně u Francouzů nebo Italů (u VW už nevím, těch jsem v hledáčku tolik neměl) bývaly právě long life intervaly. Zatímco dCi v Renautlech bývalo noční můrou nejednoho majitele a v Renault fóru se člověk dočetl, že při 150 tisících je nejlepší jej hodit do Áček, v Almerách údajně dosahovalo mnohem větší trvanlivosti - protože Nissan zvolil interval poloviční. Takže já bych na nějaký long life u vlastního auta nepřistoupil, to ať si zkouší na firmy, kterým je jedno, jak se to motoru líbí nebo nelíbí.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 17:16
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Jasně, jen tak vytáhnou 200 klacků. Jsme přeci národ milionářů, že 8-s 8-s :no:

Ano, kdyby nebyly jeté roční vozy, tak by skutečně skončili u nového, ale určitě ne u Škody, a nebo by u Škody museli vzít menší/slabší/nevybavený model.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 16:42
Re: Hyundai si za to muze sam
V základu je prostě Škoda zoufalá a to je ten zásadní rozdíl od Hyundaie. Jasně, když do Oktávky nasypu příplatky v ceně Fabie, tak určitě bude působit líp jak i30, ale za jakou cenu...
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 16:33
Re: Hyundai si za to muze sam
Myslíš ten infotainment co si Škoda nechá tučně přeplatit a ten infotainment, který nemá možná 85% prodaných vozů >:-[] ?

Myslíš tu jednoduchou zadní nápravu Octavie, která odskakuje a navíc duní?

Benziny v aktuální generaci ano, tam je to bod pro koncern. Nicméně z druhé strany motory Hundaie jsou bezproblémové.
4. 2. 2016 15:37
Re: Důvod nízkého prodeje...
Tak já mám třeba i30 jako třetího novýho korejce v řadě a světe div se, vždy bez problémů... Cerato byl držák, Ceed o něco slabší, několik banalit jsem řešil a teď mám i30 kombi a krom dvou ptákovin (seřízení kapoty, přitažení střešních lišt) a dvou standardních neduhů, které automaticky vyměnili v záruce "nouproblém"

1. Výměna spojky (standardní problém i30 s 1.6MPI)
2. Výměna zadních brzdičů (taktéž standardní problém)

A až budu za dva roky měnit zase auto, tak nemám jediný důvod nejít znova do Hyudaie.
4. 2. 2016 15:29
Re: Hyundai si za to muze sam
Je to tím, že reálně jsou schopni a velmi ochotni dávat na i30 docela brutální slevy, kdežto na Ceeda tomu tak nebylo a věřím, že stále není...
4. 2. 2016 15:27
Re: sen ceskych ridicu
Ideálně z Áček po dědkovi z reichu, bratru za "stopade" >:D >:D >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:10
Re: Hyundai si za to muze sam
Třeba použité materiály - i30 má výrazně lepší výplně dveří než Octavia, lepší sedadla, víceprvek vzadu pro všechny, velmi povedený a bezproblémový 1.6 CRDi, ...
Avatar - Blue Sun
4. 2. 2016 13:15
Re: Lidi procitli?
U Renaultu už spousta lidí čeká na novinky.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:33
Re: Důvod nízkého prodeje...
Naprostý nesmysl. Reálná ztráta hodnoty mého vozu mě má motivovat abych nešel do koupě nového vozu?? To sotva. Když budu chtít nový vůz tak se starého prostě zbavím a jestli na něm tratím o 10 nebo 30 tisíc víc než bych si představoval na věci nic nemění.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:16
Re: Důvod nízkého prodeje...
Když myslíš....že tomu oleji něškodí to že je 2 roky v autě, v zimě, v létě, sutdený starty, atd......mě je to jedno.
Já to dělám takhle skoro 12 let a všechno mi funguje.
4. 2. 2016 15:14
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Já stále nechápu proč se stále ohání tím soukromý prodej a firma. Jako OSVČ bych byl hlupák, kdybych si kupoval auto na sebe a né na firmu a takových lidí je hodně přes milión v ČR... Navíc jde o to kolik prodám a je šumák, zda jsem to prodal ukrajinci, čechovi, firmě, marťanovi... >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 18:25
Re: Ooops...
Klid, pan expert nám to vysvětlí, že jedině u nás známe skutečnou hodnotu Octavie >:D >:D ;-) Jinde ještě nepochopili a nedokážou ji docenit a prodává se za dumpingové ceny... >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:40
Re: Důvod nízkého prodeje...
V poho, u koncernu je standardní problém KO turba, nadměrná spotřeba oleje, rozvody, prasklá hlava... >:-[] ;-)
4. 2. 2016 15:19
Re: Ooops...
Nemyslím si, že zrovna Škodovka je nějak výrazně kvalitněji postavený vůz... myslím současné generace.

V dobách první i30/Ceedu a O2 to bylo na první pohled zřejmé, tam "bil" rozdíl kvality do očí hned... ale dnes?
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:04
Re: Důvod nízkého prodeje...
Horší technicky >:D >:D >:D Vzbuď se!

Podívám-li se na nabídku a ceny ojetin Korejců, tak jsou na tom velmi dobře. A je vidět, že je lidi ani moc neprodávají a drží si je. Koneckonců záruka 5 až 7 let o mnohém svědčí. Můžeš po leasingu prodat auto, které je ještě v záruce - tudíž si mnohem líp drží cenu. A tohle byl nepochybně záměr Korejců. Vědí, že pro úspěch v ČR je nutný úspěch na trhu ojetin, jedině pak budou vozy opravdu žádané i jako nové.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 14:38
Re: Důvod nízkého prodeje...
Klidně se jezdi na co chceš, moje auto to není, že.
Já to měním každých 6 tis km >:D

Chryslery sem měl tři a navíc se v tý komunitě pořád pohybuju, takže vím co se kazí a co ne. Fiat mě nezajímá vč. fitaích motorů v přelpeních a jeepech a HEMI a Pentastary se nekazí >:D
4. 2. 2016 12:35
Re: Až bude Euro za 25 (což je jeo tržní hodnota),
Nebuď legrační, i kdyby bylo euro za 10 Kč, tak počet bezdomovců v Bolce bude pořád stejný. Škodovka je závislá na tom jak se jí daří nebo nedaří na cizích trzích, jestli se v ČR prodá o pár tisíc Šáde víc nebo méně je úplně jedno.
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 12:50
Re: Jsem rad...
nekvalitny vyrobca nemoze ponukat 7 rocnu alebo 5 rocnu zaruku.... to asi nejde ... ceed ma kvalitny podvozok aj interier aj spolahlive motory.... podla mna u neho nie je problem v kvalite.... priciny docasneho poklesu ja vidim inde
Avatar - Uživatel_5340709
4. 2. 2016 12:10
Re: tazke casy
Už se těším na rétoriku, že alfa a lancia jsou západní zoufalci /s čímž bych i nyní souhlasil/ a UAZ je východní hvězda prodejů se svými devíti zářezy. :-)
4. 2. 2016 13:50
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
To jsem nemyslel (ani nevím jestli myslíš koncern GM, FCA, Ford, PSA, VW...) spíš tu jednoduchost názorů ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
4. 2. 2016 12:59
Re: Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
Tady by se tvůrce konspiračních teorií vyřádil. ;-) :yes:
4. 2. 2016 12:39
Re: Hyundai si za to muze sam
... když navíc ceed je hezci nez Hyundai
taky nechapu
4. 2. 2016 12:43
Lidi procitli?
Háčko už padlo dolů víc než Citroën, kterej ať je jakej chce na českým trhu je prostě v háji ... Tak to už je hodně špatný myslím, že do léta ho Ford může bez problému překonat a kdo ví jak to půjde ještě dál jestlis e lidi fakt vzpamatovali.

Překvapil mě Peugeot, kterej PSA alespoň trochu zachránil, ale naopak ztráta rozjetýho Renaultu je k zamyšlení a celkově na to jak si vede v Evropě v česku dost ztrácí.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 12:13
Re: tazke casy
Se tešíš zbytečně, protože jediným zoufalcem je tady koncern FCA >:D >:D
4. 2. 2016 12:24
Až bude Euro za 25 (což je jeo tržní hodnota),
bude to zajímavější, i20 bude např. o cca 10% levnější a tomu se všude dává přednnost před národní hrdostí...jen v Bolce bude víc bezdomovců.
7. 2. 2016 08:24
Re: Hyundai si za to muze sam
A nebude to třeba tím, že Kia je vlastněná Hyundaiem, stejně jako Škodovka VWem, tudíž je mnoho lidí (myšleno dokonce globálně) vnímá jako méně hodnotné, druhořadé značky? Hyundai ročně celosvětově prodává 5 milionů aut, Kia "jen" 3 miliony.
Navíc Hyundai dává hodně výrazné slevy i privátním zákazníkům, většinou sám od sebe, asi si to může víc dovolit.
IMHO i30 se mi líbí nesrovnatelně víc jak ceed a co jsem se ptal majitelů nových i30, tak většina z nich měla stejný názor.
5. 2. 2016 11:18
Re: Důvod nízkého prodeje...
"...jestli se ti nelibi, ze jsi Cech, tak tahni jinam. " A co kdyz nejsem Cech, dovolis mi tu prosim te zustat? >:D Pises jak douchebag a mofo. ;-)
Potrefena husa heka, vid?
5. 2. 2016 08:21
Re: Důvod nízkého prodeje...
"...nynější stav mě nezajímá ani u Hyundaje ani u Škodovky". >:D Zjevne si lzes do kapsy, protoze se tady projevujes na tema Huyndai -25% prodeje za leden 2016 , vid?
5. 2. 2016 08:18
Re: Důvod nízkého prodeje...
"...peníze co chtějí a nebo se nejsou ochotni smířit s reálnou ztrátou hodnoty co to má" :-! Blbost.
Hodnoty automobilů podle databáze Eurotax klesnou po čtyřech letech nebo stovce tisíc kilometrů na toto % pořizovací ceny:
Renault Megane 29%
Škoda Rapid Spaceback 35%
Hyundai i30 38%
Opel Astra 38%
Kia Ceed 40%
Ja nevidim nic mimoradneho. :-!
Avatar - Emel
4. 2. 2016 22:55
Re: Ooops...
i30 SW 1.6GDI Weekend za 445t žádná jiná liga není, naopak dynamicky je ta 1.2TSI živější motor a ve výbavě je jen pár zajímavých extras (vyhřívaný volant, zadní senzory, rádio na volantu. Mít na volbu tyhle dvě, vezmu už Octavii.

i30 mi dává smysl jako Czech Edition Plus za 360 s tempomatem, klimou, senzorama, koženým volantem atd. (stále 1.6GDI SW). Za ty peníze tomu nic důležitého nechybí a stejně drahá Škodovka bude mnohem větší kompromis.

PS: jako top má i30 paket Premium za 105t... ale třeba za chromované kliky dveří bych jim urazil ruce :-)
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 22:10
Re: Důvod nízkého prodeje...
Jistě, mam ho v kanystrech a mažu tím panty u vrat a podobné věci, zbytek pak nechám někde v servisu či u pump kde to berou
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 22:08
Re: Důvod nízkého prodeje...
Já měl namysli spíš TDI, ty maj problém s olejem. Osobně sem dolíval madam do dehtového Audi A4 na parkovišti (dáma to sama neuměla) litr oleje a pořád to bylo málo. A říkala mi že má do intervalu prohlídky ještě 5 000 km. Faaaakt kvalita >:D
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 22:03
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Jasně, 232 tis aut za 1/2015-1/2016 a všechno byly 120ky a Favority. Ted bych prosil tu o budulínkovi.
Felda ani jedna vid, oktávka a fabie taky nic, ani superby nic. vtipálku
4. 2. 2016 20:28
Re: Důvod nízkého prodeje...
"...No tak to jo, pokud máte olej v autě 2 roky, tak to asi nemá smysl dál diskutovat." :yes: si myslim taktez. :-!
4. 2. 2016 20:28
Re: Důvod nízkého prodeje...
"....a tehdy olej vydrzel celej interval k 30tis km...." >:D >:D >:D
Zadny olej nevydrzi 30 000 km, potazmo 19,000 mil. Jestli tam neco v tom motoru je - po takovem najezdu - pak to neni olej. :-!
Avatar - Blue Sun
4. 2. 2016 20:07
Re: Porovnávačka
Tak... kdy dostala Policie nové stíhačky? Taky v lednu, ne?
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 18:15
Re: Důvod nízkého prodeje...
Tak nějak. Jenže tu jsou firemní prodeje, kde Škoda prodává za zajímavější částky. A o tom to je. Pak je samozřejmě logické, že se firmě vyplatí, když ceníkovou Octávku za 650 pořídí reálně za 550, a až jí prodává dál, tak se tváří, že stála těch 650 a je za extra výhodných 350...
4. 2. 2016 17:50
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Už se to zadařilo, taky ze Škodovky jich pár letělo.
4. 2. 2016 16:42
Re: Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
Co se mu vymstilo? Má snad někde jinde v Evropě Hyundai větší tržní podíl než u nás?
4. 2. 2016 16:38
Re: Hyundai si za to muze sam
S tím infotainmentem máš pravdu. Co jsem viděl reálně, tak je to horší než v Dacii.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:52
Re: sen ceskych ridicu
Já taky, je jich docela hodně
4. 2. 2016 15:51
Re: sen ceskych ridicu
Pár takových šťastlivců znám >:-[]
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:41
Re: sen ceskych ridicu
Jo, 10 let starý, najeto 120 tis a děda jezdil jen do kostele. Serviska falešná nebo není, km smazané hned po dovozu a udělaná čerstvá stk už s novými km.
Trochu naleštit, nový volant a šaltr páka a hurá do světa.

Mámo, jezdí to za 5 litrů >:D
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 12:21
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
ale nielen korejci ale aj toytoa hodne klesla... pride mi ze klesli hlavne sukromne predaje znackam .... v minus 10 ( mali sme tu polku januara velke mrazy ... zrejme aj u vas boli ) asi malokto kupuje auta ;-) ... lebo pred rokom bola tepla zima ... dalo sa chodit cely januar v botaskach
Avatar - rohYpnol
5. 2. 2016 11:15
Re: Ooops...
Tohle už se tu taky řešilo, uváděný kroutící moment je "na klice", ne "na kolech", TSI má těžší převody, takže v konečném ten rozdíl není nijak dramatický.

1.4 TSI 90 kW jede srovnatelně s 1.6 GDI, a to i v pružných zrychleních. Na silnější 1.4 TSI už se GDI nechytá, to je pravda, ale se slabší je srovnatelná.

Že někdo měl od GDI přehnaná očekávání, že pojede stejně jako turbo, je věcí jinou.
Avatar - twistedTSD
4. 2. 2016 18:30
Re: Důvod nízkého prodeje...
...a nebo člověk, pro kterého je jeho auto více než jen spotřební zboží á la pračka. ;-)
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 16:51
Re: Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
Z dlouhodobého hlediska je podstatný trend, a ne podíl samotný.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 16:27
Re: Důvod nízkého prodeje...
Jasně, jenže o kolik byla srovnatelná nová Oktávka dražší... Jestli to byl diesel tak si myslím, že těch +60 tis. Kč rozdílu na ojetině to na rozdíl v ceně nových vozů nestačí. ;-)
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:34
Re: Důvod nízkého prodeje...
O jakém neúspěchu na trhu nových aut hovoříš? Hyundai tu je VELMI úspěšný na trhu s novými vozy.
4. 2. 2016 14:48
Re: Nic zvláštního se neděje,
IMHO taky skoncila doba, kdy si Hyundai auta registroval na sebe. :-)
4. 2. 2016 13:47
Re: Důvod nízkého prodeje...
vono zalezi jak jezdis
ja když s konkretnim autem jezdil vic a většinou trasy 100km+ v kuse, tak sem to nechal na dlouhej interval, ted co s tim manželka jezdi ***cky 5km-, tak sem presel na zkracenej.
a tehdy olej vydrzel celej interval k 30tis km, ted se na zkracenej dolejva litr
4. 2. 2016 12:27
Re: sen ceskych ridicu
Je to kombik, tak jich urcite bude hodne >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 23:06
Re: Ooops...
Nic proti ale 1.2 TSI úplně živější není než GDI. Už se to tu řešilo mockrát. TSI je přirozeně pružnější (jenže u GDI stačí podřadit), ale nad 100 kmh je GDI jasně silnější. 99 kW vs. 81 kW neokecáš. GDI směřuje spíš na 1.4 TSI (90 kW).
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 19:56
Re: Ooops...
tak čistě akademicky si dokážu představit, že někde můžeš napsat, že o co je dražší, o to je lepší - v případě, že nějak kvantifikuješ to o kolik % je jedno auto lepší než druhé (třeba tabulkové bodové hodnocení).

Ale jestli tahle úměra někde platí, pak určitě ne u nás. Cenový rozdíl i30 a Octavie je výrazný, kvalitativní rozdíl je spíše diskutabilní.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 18:34
Re: Ooops...
Ani ta Octavie nestojí stejně u nás jako v zahraničí, ale to je fuk - i kdyby. Jenže podstatou je, že ostatní značky tu jsou výrazně levnější, takže Octavia je prostě poměrově dražší než ostatní konkurenti.

Proč? Protože si to může dovolit. Protože firmy ji kupují za úplně jiné ceny. Ale ne proto, že je Octavia o tolik lepší. Rozumíš tomu rozdílu?
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:35
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Navíc jde o to kolik prodám a je šumák, zda jsem to prodal ukrajinci, čechovi, firmě, marťanovi... sám sobě... na export na západ...

Ne, jedno to opravdu není.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 18:31
Re: Ooops...
Octavia a i30 si nemají co vyčítat. Někdy je lepší i30, jindy Octavia. Ano, když se budu bavit o Octavii za 650 tis.+, tak opravdu bude působit líp jak Hyundai.

Jenže v běžných výbavách a motorizacích má Octavia jediný klad - a tím jsou TSI. Stačí ale uvažovat o dieselu a není co řešit - 1,6 CRDi.

V Octavii připlácím za nic, žádné zásadní rozdíly nejsou, ani v kvalitě, ani ve zpracování. Mimochodem je to právě Škoda, která přechází od Continentalů třeba k Hankooku nebo Nexenu...

Tak mě tu pouč o těch rozdílech, pane experte :-!
Avatar - dal
4. 2. 2016 16:08
Re: Hyundai si za to muze sam
Máš částečně pravdu ale u Octavie všechno líp funguje, má lepší Infotainment, benzínové motory, ovladatelnost, kvalitu lakování, odolnost proti korozi atd.
Ten víceprvek u i30 je horší než jednoduchá náprava např. u Civicu, Golfu, Leona, Astry u OIII je to tak trochu tragédie(bubnování ze zadu).
Výplně dveří a sedadla souhlas ale ten papíro-koženkový volant nebo podsvícení i30 bleeee!
1,6TDi nemá cenu komentovat, ten je podle mě nejhorší naftovou 1,6 na trhu.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 16:03
Re: Důvod nízkého prodeje...
A majitelé německých aut a škodovek nekraticky obhajovat své vozy, i když sou s nimi 15x ročně v servisu >:D >:D >:D Berou to jako normální.
4. 2. 2016 15:52
Re: Hyundai si za to muze sam
myslíš jako loupající se kožený volant a řadící páku, mě teda materiály určitě lepší nepřišli spíš naopak, Ta 1,6 CRDI bude asi v pohodě, ale mě tady ty vyhoněný malý nafty neberou. Navíc podvozek mě přišel takový divný, párkrát jsme musel prudčeji zabrzdit a měl jsem pocit jak když se mi auto kroutí pod zadkem.
4. 2. 2016 15:12
Re: Jsem rad...
Mas pravdu, ze Kia, ktera je mi sympatictejsi nez Hyundai (asi diky brainVošingu) se jevi celkem kvalitne...na fotkach. No pri zivem setkani je kazdy model plny kompromisu a prekvapive to nejlepsi od Kie je asi elektricky Soul - tedy v kontextu ostatnich elektroaut na nasem trhu.
Zaruka kvalitu nedela, no celkovy dojem z vozu ano, to ze korejci "dumpovali" zaruky je sice fajn i pro me, ktery korejce nekupuju, nebot i nekorejsti vyrobci zlepsili svou nabidku zarucnich podminek, ale jak pisu - zaruka neni ukazatelem kvality ani v nejmensim.
4. 2. 2016 14:13
Re: Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
Proč by jim to mělo být jedno? :-| Díval bych se na to ze širšího pohledu a z pohledu komplexu služeb, image, kvality samotného auta atd. Pokud si lidi dále kupujou něco od VAG, tak to asi bude víc věcma než nějakou pseudokauzou.
Avatar - Uživatel_5340709
4. 2. 2016 13:57
Re: Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
Na chvástací reklamy rychle zapomenou, ale na to, že auto a přístup servisu, popřípadě uplatnění záruky nebylo jak očekávali, tak na to jen tak rychle nezapomenou. ;-)
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 12:35
Re: Hyundai si za to muze sam
ja hlavne tomu megauspechu i30 u vas vobec nerozumiem..... priznavam ze pred rokom ked mal take neskutocne predajne cisla som len kukal jak bager na tvrdu hlinu ako je to mozne..... predavat dvaapolnasobok toho co povedzme ( pre mna ovela zaujimavejsi ) ceed ... no nechapal som... a dodnes neviem vo robi ten velky rozdiel....

u nas je i30 aj ceed na tom predajne podobne... co mi vzhladom na rovnaku techniku pride logicke... ale u vas ako vravim... to je moc divny nepomer
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 16:53
Re: Ooops...
no, blboni to jsou stejnak oba >:D >:-[]
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 11:51
tazke casy
po rokoch rastu prichadzaju na hyundai tazke casy? uvidime..... kazdopadne vecne rast nemozu.... ale januar je dost specificky mesiac... tak uvidime ci ide o docasny stav alebo ma hyundai uz to najlepsie za sebou.... a sinusovka uz zacne klesat..... az prvy kompletny kvartal tohto roka napovie viac

misak zase slusny narast ... asi v tom budu mat prsty zase nejake tie akcie na nesmrtelne ASX :-)
4. 2. 2016 12:44
Re: sen ceskych ridicu
představa ze s tim nekam prijedu a vedle me se postavi tenhle sen s reklamnim napisem, takze všichni co pujdou okolo budou mit o mych snech jasno ...
... asi bych musel sbirat hodne odvahy abych do toho vlez a nejel vlakem
7. 2. 2016 18:44
Re: Hyundai si za to muze sam
Tak třeba u i30 - Ceed jsou motory ze Žiliny a převodovky z Nošovic.
5. 2. 2016 08:34
Re: Nie je to dolezite..
No, v tride compact, coz F-150 neni, je Elantra na 4. miste za 2015.
[odkaz]
5. 2. 2016 08:12
Re: Důvod nízkého prodeje...
"...jestli propad o 25% povazujes za uspech.." Stromy nerostou do nebe. Jeden skluz na dlouhem casovem horizontu nic neznamena. Ja se na to divam kam to H/K za tech 20 let dotahli - a to je obdivuhodne. Problem vidim v ceske skodolibosti a zakomplexovanosti, jak to tady ctu. Tento jev je tu vice jak 20 let, a nic se nemeni. :-! Cesky trh je asi tak vyznamny jako vyrazka na sloni pr*deli, pri tech objemech H/K na svetovem trhu.
5. 2. 2016 07:45
Re: Důvod nízkého prodeje...
"..Golfa IV v roce 2001... A to je už sakra doba na to, aby se projevily slabiny. " :-!
Vsak ano, upravily se specifikace, tak aby vse bylo normalni - napr. pro 1.6 MPI spotreba oleje je OK i pri 1 L/1,000 km. ;-) Statistika s tim pocita. Problem se objevi, az kdyz jsi to zrovna ty komu pripadna "blba karta" >:D
5. 2. 2016 07:31
Re: Důvod nízkého prodeje...
"H...koupě na celý život. Jako nový ti ho nikdo neukradne a jako starý ho neprodáš" ... a to je spatne?? :-! BTW, kazde auto se da prodat, otazka je za kolik, vid?
4. 2. 2016 23:53
Re: tazke casy
no mohlo se jich pár prodat, hodně se mi líbí, ale už je prostě na trhu dlouho a co si budem povídat, dost to pohřbilo,že to nemá třeba odvozené kombi a také páni novináři, kteří ji oketě ve srovnáváních ignorují...no a nehorázná cenová politika našeho zastoupení ve srovnání třeba s Polskem, nebo Slovenskem to je na další debatu...
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 22:42
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Jde o to, že se toho vyřazuje víc jak se toho prodá nového. Takže pokud aut z koncernů D3 v čr přibývá, tak za cenu ojetin ze západu což sou zas ty 10-15 let star ludry, kterým se tu místní D3 boys smějí že sou to bazaroví kovbojové.

Tak milí amigos, ti bazaroví kovbojové vás zachranují, jinak se toho jde víc ven a na magnet než si toho koupíte nového, takže nebýt kovbojů je těch D3 wagenů na silnicích mně a méně. A týká se to všech od Audi po Seat >:D >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 22:41
Re: Ooops...
Je to tak, důstojný základ u Škody vždy byl až Ambition s pár příplatky. Ve stejné ceně můžeš mít i30 v TOP a to je jiná liga.

Jak říkám, Octavia má navrch až ve Style+Columbus a výš, a to jsme cenově úplně jinde než i30. Jinak řečeno - srovnatelná Octavia na i30 nemá :-!
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 22:32
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Jenže jestliže z A implikuje B, pak to ani zdaleka neznamená, že z B implikuje A. Tohle není konjunkcí.

To, že dražší vozy se kupují na IČO a čím dražší, tím větší podíl, je jedna věc. Jenže z toho ani omylem automaticky nevyplývá, že jestliže u Octavie je % podíl IČO vyšší než u Hyundaie, pak je vyšší i pořizovací cena (resp. vyšší výbava).

Obecně cena Octavie samozřejmě vyšší bude, protože je prostě srovnatelná Octavia dražší (předražená). Ale neznamená to primárně, že se pořizují lépe vybavené nebo v silnějších motorizacích než i30.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 22:23
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
A kolik potkáš těch RS??
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 22:13
Re: Důvod nízkého prodeje...
Tak Alero má plechovej filtr a CTS papírovou vložku. FRAM je renomovaná firma a Filtry tough guard vydrží 10 000 majlí (16 000 km).
Používám je už od stratusu (12 let s vyjimkou Sebringu a 300C a Jaguaru a BMW) a no problem [odkaz]
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 22:09
Re: Důvod nízkého prodeje...
No vida, aspon u něčeho se shodneme :yes: :yes:
Avatar - Emel
4. 2. 2016 22:06
Re: Ooops...
Ten Active má těch kompromisů víc... schránka na brýle je zaslepená, loketní opěrka chybí, řadící páka má jen gumovou hlavici... to tak namátkou. Takový ten důstojný základ je Ambition+ za 460 (1.2TSI 81kW 6MT) - pořád bez senzorů, xenonů, navi, dynamic sedaček apod.

To je nějak ten bod zlomu (v benzínu) - mít aspoň těch 460, už se dívám na Octavii. Mít 400, asi si raděj trošku dovybavím Ceeda SW. Obecně je ale Octavia po posledním zdražení v těch základech dost drahá.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 22:05
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
jasně, oktávka žádná, felda, fabie, superb taky nic.

tuhle sem viděl nádherně naleštěnou fabii, z boků a zepředu jako leštěnka, jen ty pátý dveře, ty byly shnilý našrot >:D >:D
A kamarád vyřazoval superba 1, najeto 420 000. Motor KO
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 20:55
Re: Ooops...
Znovu - znám jak Octavii, tak i30. A interiér Octavie aby vypadal musí být Style + Columbus, případně LaK nebo RS či Scout.

Takže ano, pokud srovnám Active nebo Ambition s i30/Ceed, tak i30/Ceed je lepší (hodnotnější) volbou :-!
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 20:45
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Jasně, jenže i ten živnostník si musí na své náklady vydělat. Takže ano, zaměstnanec samozřejmě nemůže brát drahý vůz. Ale kolik těch tvých živnostníků si může dovolit drahý vůz?
Sám navíc tvrdíš a obhajuješ, že z podílu PO je u Octavie značné množství živnostníků a že nejde jen o fleety. Takže proto se ptám, proč asi tak podle tebe je ten podíl PO u Octavie a i30 tak odlišný?
A stále mi nejsi schopný odpovědět...
Podle mě bude podíl živnostníků u i30 i Octavie obdobný, jenže čísla Octavií naskakují "fleetovými" prodeji. Jinak řečeno - když si odmyslím nákupy velkých firem (a státu), tak preference Octavie před i30 nejsou nijak vysoké. Takže ta Octavia asi tak úžasná nebude...
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 20:15
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Tohle není odpověď na moji otázku. Ty mi tvrdíš, že spousta těch, co nakupují Octavie na IČO jsou živnostníci a je to jejich svobodná volba. Ale já se ptám, proč je podíl PO u Octavie a i30 tedy tak výrazně odlišný??

O složení prodaných Octavií a i30 nemáš žádné čísla, takže to, že jsou prodávané právě dražší a vybavené Octavie vs. základní i30, je jen nějakou tvojí domněnkou. Nepodloženou :-!
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 20:10
Re: Důvod nízkého prodeje...
však o tom píšu
Avatar - Blue Sun
4. 2. 2016 20:03
Re: Důvod nízkého prodeje...
Řekl bych, že v pořizovací ceně vůči výbavě byla ta Octa spíš o sto tisíc dražší, než jen o šedesát...
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 19:51
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
ale to nerozporuji. Jen tvrdím, že sotva kdo z těch, co ji koupí s -200 tis., by ji koupil i za plnou raketu, kdyby nebyly k dispozici ty roční vozy.
Avatar - Emel
4. 2. 2016 19:21
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Vidím to podobně - pro rodinu když budu mít míň peněz, koupím si Ceeda SW s atmo 1.6, pokud víc, tak nějakou Octavii s 1.4TSI.
Avatar - Emel
4. 2. 2016 19:11
Re: Lidi procitli?
Čemu říkáš víc dolů? Důležitá jsou absolutní čísla spíš než relativní změny...

Renault má našlápnuto dobře, potkal jsem pár nových Meganů a musím říct že dost dobré, naživo to působí takovým svalnatým dojmem :-) . Talisman bych si domů nekoupil, ale taky vidím co na něm lidi vidí.
Avatar - twistedTSD
4. 2. 2016 18:33
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Fabia a Rapid.
4. 2. 2016 17:24
Re: Důvod nízkého prodeje...
Při této logice by to muselo znamenat, že za prodávanou Octávku, která koncáka vychází v porovnání s korejcem o cca 80k dráž dostanu tuto cenu při prodeji... a to je ten největší omyl :-)

Když srovnávám tržní ceny, např. na Sauto u O2 a i30 z 2013, tak z toho O2 jako vítěz rozhodně nevyjde... s ohledem na nákupní ceny už vůbec ne.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 16:45
Re: Důvod nízkého prodeje...
až na to, že hladina oleje často reaguje až je pozdě, viď ;-)
Avatar - twistedTSD
4. 2. 2016 16:25
Re: Jsem rad...
Čistě teoreticky proč by nemohl, zase pěkně vydělá na prohlídkách (které by majitel jinak neabsolvoval, a navíc si lze adekvátně pošéfovat jejich cenu), no a 7leté auto s rozumným nájezdem obvykle ještě není žádný vrak.
Avatar - dal
4. 2. 2016 16:24
Re: Důvod nízkého prodeje...
Mám u 1,2TSi EA211 najeto něco přes 75tis. km a dolíval jsem 3X celkem 2,5l a to i přes to, že měním olej po 15tis.
Avatar - twistedTSD
4. 2. 2016 16:08
Re: tazke casy
No, aspoň Giuliett by se pár prodat mohlo.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:00
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Ne tohle jsou vyřazené vozy. Nikoliv vyvezené, ty do toho vůbec nepočítám. Pokud to vezmeme s vyvezenými,sou ta čísla ještě brutálněujší a ten poměr je někde jinde.

Za 1/2016: 11 320 pro škodu (vyvezená+vyřazená); VW 1725 ks; Seat 714 ks, Audi 559.
Pokud to tedy vezmeme i s vyvezenými, tak nemá koncern šanci - z registru zmizelo od každé zančky víc aut než přibylo. Smůůůůla >:D

A dám sem čísla za rok 2015, se taky nasmějeme >:D
Audi - 9 583 vyřaz+vývoz, 5 019 nové
Seat - 14 421 vyřaz+vývoz ; 6 759 nové
škoda - 220 043 vyřaz+vývoz; 74 057 nové
VW - 33 662 vyřaz+vývoz ; 25 798 nové

Tuhle tabulku D3 fanatici nebudou mít rádi, z čr mizí víc ubarwagenů než přibejvá >:D >:D >:D
Pro úplnost ještě
BMW - 9 484 výřazeno+vývoz; 5892 nové
MB - 9 411 vyřazeno+vývoz; 6 171 nové
Porsche - 459 vyřazeno+vývoz; 344 nové
4. 2. 2016 14:05
Re: Důvod nízkého prodeje...
A ještě si to člověk odservisuje sám... :-)
Avatar - speedfred
4. 2. 2016 13:46
Re: Důvod nízkého prodeje...
tak nakoniec je najlepšia asi ta Lada s Daciou,aspon za malo peňazí.
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 12:25
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
ano to je jasne ale niektori sukromnici ktori kupuju auta tak obcas cez zimu pockaju.... a kupia neskor ked je teplejsie ... napriklad skladovky a tak... proste tie vozy ktore su k dispozicii alebo je len kratucka doba cakania .... tiez nepojdes ako sukromnik kupit nove auto v najvacsej zime :-) ... my sami sme kupovali auto az na jar... a pritom sme ho mohli mat uz v zime ... ale chceli sme pockat a nahodit aj rovno letne pneu a aby nebol bordel na cestach ved to pozname .... auto pritom uz dostupne bolo aj v zime ( otazka par dni ) ... nebol by problem ... takze niektori majitelia zrejme ( sukromne osoby tuziace po toyotach kii a podobne ) zrejme si nechali kupu na neskor ked sa otepli trosku... uvidime... prvy kvartal bude klucovy
Avatar - Emel
4. 2. 2016 23:25
Re: Ooops...
Papírově (vmax, 0-100) je to vyrovnané, větší krouťák kompenzuje menší výkon. Viděl jsem pár srovnávaček a obecně 1.6GDI zaostává za očekáváním. 1.4 TSI je už úplně jiná liga, má o 50% větší krouťák dostupný v širším spektru otáček, to je soupeř pro TGDI.
4. 2. 2016 19:54
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Proste proto, ze velke procento z tech prodeju PO, pod cim si ty nejspis predstavis jen fleet a vnucovani sluzebaku zamestnanci, ktereho se nikdo na jeho nazor neptal, je ve skutecnosti prodej za uplne stejnym ucelem a ze svobodne vule jako FO. Jen ten clovek ma moznost si to odepsat z dani, tak to udela. To deleni na prodej FO/PO je tedy ne moc vypovidajici. Skodovky, a to se bavime prave casto o tech drazsich, si ze sve vule koupi daleko vic lidi, nez je v kolonce FO.

Osobne si nemyslim, ze by H/K dosahovala stejne urovne jako koncern.. v tom porad jeden stupinek chybi a poznas to proste jednodusse.. z pocitu z auta, z detailu. Naopak zrovna Skoda je dnes ve forme jako nikdy predtim. Najednou to nejsou zadne kompromisy, ale svebytne modely, ktere zaujmou i za cenu (vsude po EU :-) srovnatelnou treba s VW. Zejmena Fabia a Superb, ktery jde vylozene maximalne na dracku. Oktavie je spis takovy nudny patron, nenadchne. neurazi, ale kvalitativne nejblizsi praktictejsi alternativa Golfu, ktera pusobi celkove dospeleji, jako velke auto (proto z casti rejdi i ve vodach stredni tridy jako konkurence, protoze nejednoho kupce svymi vnitrnimi rozmery a paletou motoru a priplatkove vybavy dokazala stahnout do nizsi stredni :-) )
Avatar - woody-alien
4. 2. 2016 19:08
Re: Nic zvláštního se neděje,
Tohle jsem vůbec nepochopil. Jak to, že nekvičíš o zasloužené odplatě, o Hyundaích rozpadajících se ještě na ploše dealerství, o nebetyčné zpupnosti pana Šéfa...co nějakej bonmot ve stylu z houna bič neupleteš nebo něco podobného....?
Hele, na střízlivé zhodnocení tu nejsme zvědaví. ;-)
Za mě bych navíc dodal, že jedna vlaštovka (měsíc) ještě jaro nedělá a teprve delší období ukáže, jak se všechny ty vyjmenované věci (zvyšující se ceny, plíživé osekávání výbav, agresivní a velkohubá reklama, necitlivé pročištění dealerské sítě) projeví na prodejích.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 18:20
Re: Důvod nízkého prodeje...
Pokud jsi první majitel a víš že auto půjde dál, nemáš důvod nectít longlife když sám výrobce jej předepisuje...

A to je ten problém. V bazaru bys musel kupovat po svědomitém majiteli, který měnil častěji než předepisoval výrobce... A takových moc není... Takhle se bude chovat jedině člověk, který si bude chtít auto držet dýl než záruční dobu.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:37
Re: Důvod nízkého prodeje...
Mam to vyměněný za 35 minut vč kafíčka >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 14:44
Re: Hyundai si za to muze sam
nemá. Jednoznačně. ;-)
4. 2. 2016 14:44
Re: Ooops...
heh, koukám, že jsme všichni tři dali stejnou myšlenku snad ve stejný okamžik:)
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 14:21
Re: Ooops...
U nás je prodejce Hyundaiů úspěšný, dřív prodával Seaty... Na Hyundaie přešly i některé firmy.
Servis je nic moc, ale z druhé strany - autorizovaný servis a prodejce Škoda je u nás mnohem větší bída. No, vlastně je to asi celkem jedno, celkem si můžou podat ruce.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 12:54
Re: Hyundai si za to muze sam
Není se čemu divit.

1) Prodejní síť Kia vs. Hyundai
2) i30 vyrobena u nás (sice ji tam beztak montujou Rumuni, Bulhaři a kdo ví kdo ještě, ale to je jedno...)
3) Podpora prodejů - reklamy, prodejní akce, Hyundai je všude
4) Vzhled a prostornost - Ceed má docela hodně skloněné čelní sklo, což ubírá pocitu prostornosti, a ne úplně pohodlná přední sedadla, v tomto je i30 úplně pohodová...

Kia v ČR prostě není nijak výrazně tlačena, což je z jedné strany dobře (morálně bych neměl s Kií problém), z druhé strany špatně (schází jí ten tah na branku). Kiu zkrátka ponechali jako domácí na Slovensku a u nás je Kia na pohodu. Zatímco Hyundai je pod přemrštěným tlakem (Korejců? Vošického?).

Růst prodejů Hyundaie nebyl přirozeně vybudovaný a odpracovaný, ale jen marketingově nafouklou bublinou, růstu prodejů neodpovídala hodnota a vnímání značky ze strany zákazníků. Jednou takováto bublina vždy musí prasknout.

Nic proti vozům samotným, jsou opravdu vydařené a v mnohém převyšují VAG.
4. 2. 2016 16:44
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
skodofky kupujou fyzicky osoby jako zanovni rocni auta s 200tis slevama.
kdyby takovahle nabidka nebyla, pulka z nich by koupila novy.
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 16:22
Re: Jsem rad...
na ceed citam chvalu na interier v kazdom teste... rovnako na viacprvkovu napravu... motory ma tiez bezproblemove a to aj crdi... sice nejazdia za 3,9 ako papierova konkurencia ale su spolahlive.... ceed je dobre auto bez nejakych slabin... netvrdim ze je to spicka.... su aj lepsie.... ale rozhodne s kvalitou nema uz dnes kia ziadny problem... nove sorento aj sportage uz dokonca nebude problem porovnat aj s nejakou tou zakladnou premiou vo svojich segmentoch.... ;-)

mas pravdu ze zaruka je jedna vec kvalita druha.... ale robit nekvalitne vozy s megazarukou by bolo neekonomicke a neefektivne ;-) ... to by ani nemohlo fungovat
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 13:08
Re: Ooops...
Jasně, měli rovnou napsat luxusní dálniční manažerský dostavník i20, to zní přesvědčivěji :*)
Avatar - pelikoš
4. 2. 2016 12:55
Re: Ooops...
obrovský rodiný vůz a to jerozdíl >:-[]
5. 2. 2016 01:01
Re: Ooops...
jina liga? ach zas ty expresivni vyrazy.. no jina liga je premie, urcite ne i30 v TOP :-) ja bych dal prednost te skromneji vybavene ale celkove poctiveji postavene Octavii.. a asi nejsem sam :-) i30 v topu je neco jako Octavie za 1,1 mega.. nesmysl :-)
4. 2. 2016 21:15
Re: Ooops...
U holobytu (Active) se klonim na stranu H/K. I presto ze od prvniho dotyku budes mit pocit lacinejsiho auta. Ale nez uplna soc Oktavie, je tak nejak zajimavejsi. Uz vyssi vybavovy stupen s nejakymi malymi priplatky ( kozeny paket, o stupen lepsi radio, xenony) rekneme v cene 50, 60 tisic, z oktavie dela jednoznacneho viteze.

I ten Active ma interier lepsi, lepe zpracovany, slicovany.. preslap v podobe vyplne dveri.. je v podstate jediny.. a vzhledem k tomu jak casto si toho vsimnes.. neresim.

skoda torzky, ktera by mela byt stejne jako u Golfu jen u nejslabsich verzi. U 110kw TDI opravdu pusobi nepatricne a mas pravdu, ze boucha. Jel jsem ale s vice auty a mam za to, ze v prubehu zivotniho cyklu to asi i vymenou tlumicu zlepsili. Jenze jizdni vlastnosti i30 jsou presto horsi.
Avatar - twistedTSD
4. 2. 2016 16:40
Re: Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
Hyundai je ale ve zcela jiné pozici než VAG, nemůže si tolik vyskakovat a zákazníci mu IMHO tolik neprominou. Vždyť své místo na evropském trhu si pořádně začal hledat teprve nedávno.

Celou dobu jsem říkal, že se to Vošickému z dlouhodobého hlediska vymstí. Místo aby budoval image skutečně kvalitního a konkurenceschopného výrobce, tak...kolotočáři.
Avatar - Bubáq
4. 2. 2016 15:47
Re: Ooops...
Se vším souhlasím až na toto: "...že Hyundai konečně nabízí modely, které jsou zcela rovnocennými soupeři pro ostatní tradiční evropské modely.".
Stále nejsou a nebudou rovnocenné. Pokud je myšlen design a technické parametry, pak ano. Pokud se ale podíváme pod skořápku, pak uvidíme neskutečně ošizené všechno možné... Pravda, ložiska se už naučili dělat o něco obstojněji (200 tis. km namísto původních 80 tis. km), ale konstrukce všeho dalšího je dovedená až za hranici toho, co můžeme považovat za trvanlivé, spolehlivé nebo snad kvalitní. prostě jsou to pořád auta na 150 tis km, dále už to za rozumných nákladů nejde.
A navíc si myslím, že speciálně v ČR se nepovedla strategie, že H bude vnímán jako domácí výrobce. Hodně lidí si podvědomě (a zcela správně) spojují Korejce s drastickou kulturou vůči vlastním zaměstnancům, s kulturou, které je ochrana prostředí šumafuk, prostě s mnoha negativy. A tyto vjemy byly srdnatě podporovány H v počátcích jeho fungování v ČR, nyní jsou stejně srdnatě podporovány kulturou nově příchozích dodavatelů... Jo, abych nezapomněl, ten pan Vošický má na tom taky svůj podíl, na tom, že na H se kouká jako na sprostou firmu.
4. 2. 2016 15:06
Re: Hyundai si za to muze sam
můžeš mi prosím upřesnit v čem i30 převyšuje koncern nebo jinou konkurenci, měl jsem jí dva roky a nenašel jsem nic včem by vynikala :-)
4. 2. 2016 13:36
Re: Důvod nízkého prodeje...
Tak story ze servisu prakticky od jakékoliv značky ti taky můžu napsat přehršel. Já spíš píšu o reálných zkušenostech 5 různých lidí, který ani těm autům nedávali nějaké výrazné zatížení. Navíc to jsou všechno auta kupovaná za posledních 5 let. Když jseš na ty ameriky, tak se můžem zeptat někoho od Fiatochrysleru nebo Jeepu... ;-) Samozřejmě ze servisu. To je jako se ptát chirurga co operoval. Asi nebude říkat, že jsou těla v pohodě... >:D Jinak si nemyslím, že longlife je zabiják motoru, jak se tady píše. Posledních asi 12 let nejezdím na nic jinýho a, představ si, nic... ;-)
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 13:35
Re: Hyundai si za to muze sam
vždyť jsem psal, že to je vlastně jedno, je to zkrátka vůz vyrobený v Česku...

Navíc v důsledku - motorárna a převodovky jsou stejně ze Žiliny...
4. 2. 2016 20:45
Re: Ooops...
je ve vsem lepsi, ale jsou to detaily. prakticnost a uzitna hodnota 3er nebo A4 jsou taky podobny.. a presto asi nebudes mit problem s tim, ze jsou krapet lepsi :-) Optikou ma to ctyri kola, motor a pet dveri.. na detaily kasle pes.. Ceed staci. Znova placas a placas.. laciny interier u Oktavie.. hmm.. chces mi tvrdit ze Cees nebo i30 ma lepsi? >:D Doufam ze ai vcas uvedomis, ze jsi zase vycetl kravinu a radsi to prejdeme. Naopak, pokud v tom budes sedet vice.. za vyssi lacinnost vseho od kastle po interier.. ti da vzpomenout ze v H/K sedis v Korejci.
4. 2. 2016 18:30
Re: Ooops...
A kde je prosimte levnejsi, v porovnani s konkurenci? Z toho vo vim ja, je to vsude v EU +- stejne. Jasne, u nas je v nekterych pripadech vyhodnejsi koupit Golfa nebo Passata ale to se bavime o konktetnich prodejcich, konkretnim case nakupu a ko konktetnim naspecifikovanym modelu. I pri zapocitani mozne slevy od dealera podle meho okoli, neni samozrejmosti aby napr. Passat vychazel lepe nebo stejne nez Superb. Jinde v EU napr. u O RS muzes mit v zakladu treba bohatsi zakladni vybavu.. ale to jsou detaily. Podbizivou cenu Skoda nema nikde, vsude je na stejne cenove hladine, i v porovnani s ostatnimi znackami. Takze co zase resime? Dalsi vyblity dogma.. ze Skoda je u nas predrazena a jinde je to nejlevnejso strep. Urcite. Skoda ze to tak neni. Zkus prosim porovnat nabidku O RS nebo Superbu Style u nas a jinde. Pridej odpovidajici Golf a Passat. Ale bude to ztrata casu.. zjistis, co pisu.

Ohledne koncern vs. H/K.. zalezi co od auta cekas, jak vnimas jednotlive atributy.. za me.. sedni do tech aut.. ne holobytu, ale aspon stredni vybavy.. a poznas :-)
4. 2. 2016 14:33
Re: Hyundai si za to muze sam
Řekl bych, že i30 má sklon čelního skla úplně stený.. :-) Hlavní rozdíl je v tom, že cee´d je designově podstatně stravitelnější! :-)
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 13:54
Re: Ooops...
přesně, taky jsem si všiml. Zahraniční verze reklam jsou v pohodě. Jen u nás má Hyundai potřebu reklamou něco dokazovat...

Jak říkám, prodejní čísla diktovaná zhůry. Tohle vždy dopadá špatně.
Avatar - R32
4. 2. 2016 13:41
Re: Ooops...
S tou reklamou (v CZ) to Hyundai preháňa, sledujem aj české programy a reklama na Hyundai - teda ten pokec k nej je fakt hrozný. U nás na Slovensku bežia cca tie isté reklamy no žiadne "masírovanie" sa nekoná. Úplne normálna reklama bez povyšovania alebo porovnávania s konkurenciou...
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 13:09
Re: Malý soused z Nošovic...
tak oni to mysleli Ha Ha faktor... Jen se jim to zvrtlo na AHA faktor >:D
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 12:12
Re: Ooops...
nieco na tom bude.... ale hodne stratila aj kia... ale januar je dost nepredvidatelny mesiac.... kludne to moze dohnat vo februari alebo v marci.... aj sukromnici ( u kie tvoria dost podstatnu cast ) nakupuju auta v januari v zime menej ako po ine mesiace... a tentoraz je ta zima kusok silnejsia ako pred rokom ked sme mali cely januar u nas plus 5 stupnov co si pamatam ( chodil som vtedy celu zimu v outdoorovych polovickach ) .... tak mozno sa to zrovna este ... samozrejme firemne vozy nestratili ( skoda, vw )

uvidime... este to nemusi byt take hrozne ako vyzera..... ;-) ... snad to este dozenu
4. 2. 2016 12:59
Re: Škodovka by měla Vošickému poslat odměnu,
Myslím, že máš naprostou pravdu. :-!
4. 2. 2016 13:01
Malý soused z Nošovic...
Pýcha předchází pád, aneb kdo se směje naposled... :-)
4. 2. 2016 17:56
Re: Ooops...
Kdyz to rikas.. bude to teda asi pravda. Jen bych ti doporucil jednu vec. Nez budes neco komentovat, neco si o tom zjisti. A tim nemyslim to, co vyctes z diskuzi. Ja zdejsi diskuzi ctu celkem dlouho. Skoda, ze je to tady samy netovy placal a bychar.. a lidi, co skutecne vedi o cem mluvi a neco si osahali i v realu.. je tu kolik? 5? Ja ale chapu, ze tobe jde o zabavu, traveni volneho casu na diskuzi.. ne o auta.. o kterych nevis vubec, ale vubec nic. Ty ani nechapes ze je kazdemu kdo aspon neco malo odjezdil tak k smichu to tve placani.. ted si vybavim ten tvuj nazor ze 80kw staci..100kw je az dost.. u Optimy.. >:D Interier je na vrcholu mainstreamu.. jak jinak nez podle fotek.. Jasne no.. nevis o cem mluvis.. skoda jen ze se ani nesnazis neco dozvedet. Ja byt tebou nebo ted napr Aychim.. tak drzim hubu a krok, hltam informace od zkusenejsich a neztrapnuju se.. vubec se pak nedivim, ze clovek co skutecne nejake realne zkusenosti ma do diskuze vubec nejde protoze ho nebavi cist cancy od zamindrakovanejch blbecku jako jsi ty (evidentni viz diskuze pod Borhyovou, ktera je mi mmch. take nesympaticka..) Cest Webpajovi, AudiRS6 a jednomu dvoum dalsim, kteri evidentne skutecne vi.. a obcas asi nevydrzi a sice zbytecne, ale prece se snazi uvest tyhle vase blitky na pravou miru. Ja jsem se taky zaregistroval teprve kdyz mi dosla trpelivost s urcityma blitkama od lidi, kteri by vubec nikam psat nemeli, pokud by meli nejakou soudnost.

Kia, Hyundai - sazi na libivy design a prijatelnou cenu. Jenze to druhe uz neplati az tolik jako driv, tak jdou k sipku. Negativni kampan v CR kolem problemu s Vosickym ale i hloupa reklamni strategie jsou jen poslednim polickem.

Ver, ze chtit auto a mit ty penize, pujdes radsi nez do i30 nebo Ceedu do Oktavky.. proc? Protoze je presne o tolik ve vsem lepsi, o kolik je drazsi. Vyjimkou muzou byt naproste holobyty kde Korejci preci jen muzou bodovat. Pokud ale budes chtit poradne auto s nejakou vybavou.. pujdes vylozit prachy na stul ke koncernu jeste rad.. ver mi ;)
19. 7. 2016 13:24
Realita je taková
Propad Hyundai o 25%? Lidé už se asi poučili, že Hyundai je velmi nekvalitní značka. Pravděpodobně nejhorší značka, co jezdí po evropských silnicích. To člověk pozná až když si to koupí a pořád musí jezdit po servisech. Lituji ty, co si to koupili. :'-(
17. 3. 2016 11:11
Re: i30
v práci mají bazarové i30 skoro všichni OZ(cca 10 lidi) a je fakt, že všichni jsou s tím autem spokojeni, jen na co stěžovali bylo to, že to v zimě snadno klouže, ale jinak si ho moc pochvalují, mají to v plných palbách a ty vychytávky se hodí... ;-)
15. 3. 2016 18:30
i30
Jel jsem ve starší, bazarové i30 a není to špatné auto. Celkem držák motor 1.6 a dost prostoru kombi za rozumný peníze. Ještě chci vidět jak to bude až bude škoda vyrábět to velký SUV
15. 3. 2016 15:49
auto roku Superb
no ted jsem i někde četl článek, že škoda superb výhrála nějakou soutěž auto roku, takze to asi taky o něčem svědčí, rád bych si jednou superba také porídil, ale to musí klesnout cena, abych si aslespon to bazarové mohl pořídit.... :yes:
11. 3. 2016 08:24
Škoda jede
no zdá se že obliba Škody v česku nikdy neskončí, ale mě se to líbí :-) taky máme doma Fabii, sice starší verzi z bazar, ale a je to pořád skvělej sluha a dobrej pán >:D
Avatar - Emel
5. 2. 2016 19:00
Re: Nic zvláštního se neděje,
Čteš špatně... trh rostl o 20%, Hyundai o 4%, tedy ztrácel tržní podíl, konkrétně asi 13% svého podílu (procent, nikoli procentních bodů... ale při pátku se na procenta moc necítím, tak raději ber to číslo s rezervou :-) ).
5. 2. 2016 14:36
Re: tazke casy
nechci zabřednout do debat kolem designu, ale v mém okolí se zrovna líbí...takže asi tak, ale to nemá cenu řešit. Po Ostravě jsem za poslední týden potkal čtyři, což je uspech. Jasný, Renegade je převlečený Fiat, což mi nevadí a samotný Fiat se mi líbí, ale renegade mi prostě nesedí vůbec, ale to muže bejt Jeepu celkem jedno :-) :-)
Avatar - rohYpnol
5. 2. 2016 13:05
Re: Nic zvláštního se neděje,
Růst podílu a růst trhu samotného jsou dvě zcela odlišné věci. Jestliže poroste trh jako celek a já si zachovám tržní podíl, tj. můj podíl bude růst o 0%, tak jsem prodal víc než loni, takže i 0% je OK.

Jestliže Hyundai zvýšil podíl o 4% tak je to prostě úspěch a je úplně jedno, jestli celý trh rostl třeba o 200%... Naopak tím větší je 4% růst úspěchem.

A je úplně jasné, že z ničeho se vždy roste snadněji, takže je úplně jasné, že růst musí Hyundaie zpomalovat.
5. 2. 2016 11:24
Re: Důvod nízkého prodeje...
"...když si do servisu dáš auto, dají ti do něj opravdu ten olej co sis zaplatil nebo přivezl" Pokud to nevidis jak to delaji, tak 100% nevis. V nejlepsim pripade ti prelijou 1 cm pres max. rysku. [odkaz]
I ta diskuse pod clankem je zajimava.... :-!
Avatar - Emel
5. 2. 2016 11:06
Re: Důvod nízkého prodeje...
Věcí důvěry je, že když si do servisu dáš auto, dají ti do něj opravdu ten olej co sis zaplatil nebo přivezl, že pokud je na lahvi Motul tak je uvnitř fakt Motul.

Věcí víry je to, že lepší olej s kratším intervalem autu pomůže.
5. 2. 2016 09:18
Re: Důvod nízkého prodeje...
Tiež no problem, tvoja voľba, plechový filter... dôležité je, ako vyzerá vovnútri, či sú čelá vložky kartón ( zvyčajne FRAM ), alebo plast, alebo plech, ono aj v plechových obaloch je papierová filtračná vložka, víme ? , a niektoré autá majú v amerike plechový filter a v Európe papierovú vložku, obal je súčasťou motora. Pre inšpiráciu

[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

možno budú ďalšie 2 :no: , ale dajú sa nájsť aj testy s meraním plochy, prietoku a filtračnej schopnosti s rozobratím po splnení funkcie filtra.
5. 2. 2016 08:02
Re: Důvod nízkého prodeje...
"To je věc víry." >:D >:D Spis duvery. Dneska se pancuje vsechno, a to ze zaplatis premium cenu v autor. servisu neznamena ze ti tam nalijou spravne to co maji. Taky zastavam nazor - delej si se svym motorem co chces. ;-)
5. 2. 2016 07:50
Re: Důvod nízkého prodeje...
"...Alespoň budou mít olejáři co žrát.... " >:D >:D Jsi chytry jak radio, vid? ;-\
Olej je levny - ve srovnani s cenou noveho motoru ci opravou zadreneho. :-!
Avatar - Barrichello
5. 2. 2016 01:21
Re: tazke casy
Já vídám pro praze vícemně jen dva kusy + předváděčky. Co se týče cherokee, většině lidí se to nelíbí, at lidem kolem amerik tak i lidem mimo co jezdí evropská auta.

Renegade je jasná prodejní jednička v Evropě, ale s Jeepem to nemá skoro nic společnho.

Zbývají teda tradiční modely Grand Cherokee a Wrangler.
4. 2. 2016 23:49
Re: tazke casy
tak zrovna náš trh není zrovna berná mince a v celkových číslech se tady Jeepu daří a ta narážka na Cherokee...no je to individuální- osobně jich pár v Ostravě potkávám a líbí se mi, jen to podle moho přehnali s cenou, což je problém...osobně se mi zase vůbec nelíbí právě Ranegade..ale Grand Cherokee se mi líbí hodně a potkávám je tak často, že mám pocit, že je někde rozdávali
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 22:36
Re: Důvod nízkého prodeje...
ses měl podívat pod auto, beztak někdo šlohl filtr >:D
Avatar - Emel
4. 2. 2016 22:26
Re: Důvod nízkého prodeje...
To je věc víry. U oleje reálně nemáš šanci jako uživatel poznat, jestli je ten olej dobrý nebo ne. Většina servisáků v autorizovaném servisu ti řekne, ať tam necháš longlife a měníš ho po 30 nebo dle výzvy PP. Já dávám normální olej po 15 a myslím si, že tím autu prospívám... ale (jako u víry v boha) - ať věří každý čemu chce a necpe to ostatním :-)
Avatar - Emel
4. 2. 2016 22:14
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
No a dál? Já v tom pořád marně hledám ten problém, který je předmětem tvé škodolibé radosti. Vyřazení Superba I po 420tkm asi nebude tak častý případ, ale stejně to přece nemůže nikoho mrzet, ne?

Neříkám že v tom nebudou i novější auta, ale pragmatické kritérium pro vyřazení je přece jediné a pro všechna auta stejné - nemá to dost velkou hodnotu, aby se vyplatilo to prodávat. Pokud auto bude aspoň trošku slušné, tak ho dám za dvacku do áček do výkupu. A pokud ne, je to bouračka a půlka věcí nefunguje a plní to Euro 1... tak po takovém autě nikdo plakat nebude.
Avatar - Emel
4. 2. 2016 21:59
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Odpovídám pořád stejně - čím lepší / dražší auto, tím víc se kupuje na firmu a tím méně se prodává fyzickým osobám, bez ohledu na to, jak se pak reálně využívá... a platí to i pro tak "nefiremní" auta jako je Porsche.

Pokud si Mercedesy kupují hlavně velké firmy a živnostníci a soukromé osoby méně, znamená to, že je s Mercedesem něco v nepořádku? Neznamená, je to jen o tom, kdo je ochoten utratit za auto kolik peněz.
Avatar - Ham.
4. 2. 2016 21:16
Re: Nic zvláštního se neděje,
Ta změna strategie z dobývání tržního podílu na vydělávání v ČR není vidět jen nyní v lednu, ale celý loňský rok bylo možné sledovat určitý bod zlomu, v ČR už vloni Hyundai rostl daleko pomaleji než trh (4% vs 20%), což je v kontrastu třeba s celoevropskými prodeji, kde v roce 2015 byl Hyundai stále nad trhem (10,9% vs 9,3%) a je to samozřejmě v hlubokém kontrastu s roky před tím, kdy v ČR Hyundai rostl vždy daleko rychleji než trh. Takže ta tendence na českém trhu je patrná už řadu měsíců.
4. 2. 2016 20:55
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Pokud to auto potrebujes k praci a travis v nem vic casu.. uz na na nej klades jine podminky a meritka nez rodinka. Spousta zivnostniku zivori. No ti asi resi jine problemy. Ja rikam, ze KDYZ UZ NEKDO si muze dovolit lepsi auto.. tak to jsou z velke vetsiny zivnostnici.. jejichz nakup na PO je vsak do znacne miry zamenitelny s nakupem FO.. jednak jsou schopni vydelat, jednak odpisy z dani. Btw. zapominas u PO take na jednu vec. A to cim dal vice rozsirene oerativni leasingy, asi na ukor tech klasickych. A to je zas dalsi kapitola. Nema cenu to rozebirat dal.. jak vidis, zaver je ten.. ze statistika FO/PO.. vypovida opravdu jen o nakuopech FO/PO ale vubec ne o tom, kdo da vlastni penize do jakeho auta ci v jakem chce jezdit..
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 20:37
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Špatná otázka. Zaměstnanec by dostal nula, otázkou je, o kolik by se zvýšil zisk ;-)

"dost z toho budou spíš ti živnostníci než větší firmy" - sorry, neberu, jen pouhá domněnka.
Avatar - Emel
4. 2. 2016 20:32
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
U živnostníka do jisté míry taky, však má i30 těch 50% firem a dost z toho budou spíš ti živnostníci než větší firmy.

Firma řeší pořizovací cenu míň, většinou s tím autem víc najede a ta optika je jiná. Pro střední firmu je 50.000 (daňově uznatelných) málo významná položka a klidně si za tu Octavii připlatí, pokud z ní bude mít zaměstnanec větší radost... zkus si někdy cvičně spočítat, kolik by z těch ušetřených 50.000 dostal zaměstnanec, pokud by se koupilo levnější auto a on to dostal jako odměnu. A navíc firmu to auto reprezentuje.
4. 2. 2016 20:29
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Podivej se co nakoupila MP Praha nebo s cim jela PCR hlidat plot do Madarska.. navic to je v kolonce PO jako fleet pravem.. jak u Skodovky tak Hyundaie.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 20:25
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Blbost. U soukromníka platí okřídlené "více plechu za stejně peněz". A u toho živnostníka, co mě tu přesvědčuje, že si to přeci taky kupuje pro rodinu, už tohle neplatí? To sotva...
Víc auta za stejné peníze ocení jak FO, pak PO (živnostník) :-! :-!
4. 2. 2016 20:20
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Nepiš už raději nic o cenách Škodovky vs konkurence v celé EU. V době internetu už ti to nikdo nesežere.
Avatar - Emel
4. 2. 2016 20:19
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Ano, protože je Hyundai řádově levnější. i30 se dala v důstojné výbavě koupit za 350, včetně tempomatu a tak... Octavia ani náhodou a pokud si postavíš vedle i30 Fabii v kombíku, tak aspoň u soukromníka platí okřídlené "více plechu za stejně peněz".
Avatar - Blue Sun
4. 2. 2016 20:05
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Stačí se mrknout na státní správu a bezpečnostní složky... Kolik tam už je Škodovek...
Avatar - Emel
4. 2. 2016 19:18
Re: Nic zvláštního se neděje,
No já nevím. Samozřejmě souhlas, absolutní čísla jsou důležitá a Hyundai na tom je u nás tak, jak by před pár lety nehádali ani největší optimisti.

i30 má už svá léta, tam je to normální životní cyklus. Tuscon uvidíme, podle mě by se chytit mohl, design prodává. Ale i20... nevím jestli s takovými čísly dokážou vydělávat.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 18:44
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
A proč je podíl firemních prodejů diametrálně odlišný u Škody a Hyundaie?? Proč u Octavií je PO nějakých 85%, zatímco u i30 50%? Proč když porovnám prodeje FO, tak je Hyundai vcelku vyrovnaným soupeřem Škody když srovnávám srovnatelné třídy aut?

Jistě, protože Hyundai je podle tebe asi řádově levnější. A proto se tu bavíme o tom, že prodeje Hyundaie už nejdou tak jak dříve protože je již cenově srovnatelný s konkurencí. To je opravdu výtečná logika >:-[] 8-s 8-s
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 18:10
Re: Nic zvláštního se neděje,
Teď se nebavím o trhu jako celku, ale o Hyundaii.
4. 2. 2016 17:33
Re: Až bude Euro za 25 (což je jeo tržní hodnota),
Škodovka profitovala před zavedením intervencí ČNB a profituje i po jejich zavedení. Většinu produkce prodává na cizích trzích a velkou část produkce produkuje v továrnách mimo ČR, takže jestli ČNB revalvuje nebo devalvuje je firmě jako je Škodovka, která většinu finančních toků stejně váže na euro celkem jedno a jestli ČNB zruší intervence zítra nebo za tři roky v Bolce nepřidá ani neubere jediného bezdomovce.
Avatar - Ham.
4. 2. 2016 17:18
Re: Nic zvláštního se neděje,
Trh v ČR v současnosti roste nejvíce za posledních několik roků.
4. 2. 2016 17:09
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Takže jdou záměrně ušetřit 200k, ale kdyby taková nabídka nebyla, tak by těch 200k klidně vyhodili... jo tak to jo, teď už to chápu :-)
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:52
Re: tazke casy
U jeepu to drží akorát Renegade a Grand Cherokee, obluda Cherokee je v čr propadák a Wrangler kupuje jen specifická klientela.
4. 2. 2016 15:46
Re: tazke casy
tak Lancie už není důvod řešit, a Alfa zatím taky ne, když pořádně nic neprodává...ale v koncernu se za r. 2015 dařílo Jeepu a Fiat ten propad nemá tak katastrofální.
4. 2. 2016 15:40
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Tohle je přesně ta realita... ještě bych rád věděl, co je v těch číslech schováno za modely... předpokládám, že u Škodovky to bude Fabie a u Hyu i30...
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:39
Re: sen ceskych ridicu
Já proti Lidlu nic nemam, ale už sem tam prostě dlouho nebyl.

Já jezdím hlavně do Globusu, tam maj proti Lidlu asi tak 40x větší sortiment a zbytek bud přes net nebo občas do Billy.
4. 2. 2016 15:18
Re: Důvod nízkého prodeje...
Nejde o to, kolik to stojí peněz. Jednak to stojí i čas a navíc je tu prostá otázka: A má to skutečně smysl? >:D
4. 2. 2016 14:47
Re: Až bude Euro za 25 (což je jeo tržní hodnota),
Zapomínáš, že je taky Škoda je v zahraničí o 10% levnějšínež odpovídá tržní hodnotě měny....takže dopady by to mělo a ČNB nemůže donkonečna udržovat podhodnocenou korunu.
4. 2. 2016 14:45
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Tohle bych přisuzoval spíš extrémnímu zájmu o české ojetiny ze zahraničí. Taky podle toho trh s ojetinami vypadá.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 14:34
Re: sen ceskych ridicu
V Lidlu už sme dlouho nebyl >:D
Avatar - Hittman
4. 2. 2016 14:23
Re: Ooops...
Servisům Škoda se většina v Kroměřiži vyhne a jedou raději do Holešova, kde to kluci umí a dělají poctivěji..
Oproti H se v KM Kia zatím drží a prodává...
Avatar - Hittman
4. 2. 2016 14:09
Re: Ooops...
No v Kroměříži Hyundai vydržel cca dva roky, než zmizel...
Avatar - Hittman
4. 2. 2016 14:07
Nevím,
jak audi, ale jestli to dělají jako osatní firmy, že před Vánocemi vyprázdní sklad a v lednu nakupují na "sklad", tak to pak možná dělá ten růst. V Olomouci teď se pomalu nedá projít showroomem....
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 12:23
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Auta s ekupují furt, spoust alidí měla taky objednaná auta z lonska a na salon přišla až v eldnu. dostaneš od prodejce telefon, pane /paní máte tady vás vůz, přijedte si pro něj a máš smolíka i když je -15.

Se prodali 4 Tesly třeba a to je taky auto co by se v lednu teoreticky nemělo vůbec prodávat.
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 12:07
Re: tazke casy
tam je to ozaj bida.... ale nejak ma to ani neprekvapuje priznavam.. uz davno tu mala byt nova giulia .. 5 dverak od MiTa a hadam aj nova giulietta.... v alfe proste zaspali dobu .... a lancia? neviem ale predava sa este u vas? tusim jej zanik je uz neodvratny

mna prekvapil ten narast superbu.... skoncit pred rapidom asi nebude o nahode... ;-)

pozeram ze fiesta u vas preziva druhu mladost ... tiez moc pekne cisla
5. 2. 2016 13:31
Re: Důvod nízkého prodeje...
Klidne si tu zustan, do toho mi nic neni, no diskutovat s tebou nebudu, na tuhle uroven se mi klesnout nechce.
4. 2. 2016 20:59
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Opravdu bude podobny? Kolik tech nabusenych i30 aspon na urovni zakladni vybavy O RS na ulici potkas? >:D Asi moc ne, vid.. smir se s tim.. ze kdo na to ma.. pujde spis do te Skodovky.. ktera navic v nizsi stredni vicemene tam kde H/K konci, zacina..
4. 2. 2016 20:38
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
Kdyz myslis.. ja cisla nemam.. ale co takhle jit ven a nesedet jen u PC? Statistiky mam ale u premie, kde u BMW i Audi je podil FO/PO velice podobny.. na FO nepripada ani ne deset procent.. to jsou krapy, co, ze se to kupuje jen do fleetu.. sve penize by za to asi nikdo nedal.

ja mam pro tebe jeden argument. Jen maloktery zamestanec si muze dovolit koupit drazsi auto. zkus se nad timhle zamyslet, jestli to neco nevyvozuje. Ber v uvahu to, ze opravdu ne kazdy zivnostnik a kazda mala firmicka resi nejaky "fleet". Ale vsichni v necem jezdi a vsichni to maji porizene z vkastni vule a koupene jako PO. Jestli ti to nedocvakne.. hledej statistiky dal :-)
Avatar - dal
4. 2. 2016 20:29
Re: Hyundai si za to muze sam
Chce to do toho sednout a jezdit. Mám s i30 najeto přes 100tis(s mým vlastním 65tis). S Civicem nějakých 30 tis. s GVII 15tis. s Leonem 75tis.km. Takže můžu posoudit. I30 je nejhůř ovladatelná, při větším zatížení kufru tluče až na dorazy a zatáčku by jsem si s ní troufl projet ze všech jmenovaných nejpomaleji. Na druhou stranu je i30 z výše uvedených relativně nejpohodlnější.
4. 2. 2016 18:54
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
sli by do nižší vybavy
Avatar - woody-alien
4. 2. 2016 18:48
Re: Nic zvláštního se neděje,
Jo, taky mě to napadlo. Chtělo by se to podívat na plochy dealerství. Je docela možné, že v lednu 2016 se už zaměstnanec dealera dokáže mezi odstavenými "prodanými" kusy protáhnout i na WC. >:-[]
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 16:40
Re: Hyundai si za to muze sam
Tak si to rozmyslete >:D Nebo Slovensko obsadilo Polsko?

Když začínali, boly zo Žiliny.
4. 2. 2016 16:16
Re: Důvod nízkého prodeje...
kéž by šlo jen o 10 nebo 30 tisíc... ten rozdíl bude vyšší a to o dost... byl jsem s kamarádem, co se snažil zbavit 4,5 letého Ceeda, nákupka 430 tisíc Kč a v AAA (a ne jen tam) jsme se pohybovali kolem 110 tisíc Kč na ruku... Oktáfka v podobné nákupce byla v tom čase podle stavu kolem 170 tisíc, když nebyla dobitá...

a když se to potom snažil prodat normálně, tak čekal několik měsíců a nic... nakonec to nechal známému v podstatě za těch 110 tisíc, protože spolu dělali i další věci, tak to měl jako "bonus"...
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2016 16:16
Re: Hyundai si za to muze sam
su od nas ;-) zo slovenska
4. 2. 2016 16:09
Re: Důvod nízkého prodeje...
Nevím jak audi, u běžných TSi žádnou spotřebu, která by byla měřitelná nemám a to už jsem jich měl celkem dost a i mám. Skoro každej motor má hlídání hladiny oleje (minimálně od Golfa výše) a zadírání motorů BMW není dáno olejem, ale špatnou konstrukcí motoru. Olej s větší teplotní rezervou ten problém samozřejmě zmenší, ale rozhodně nevyřeší. Prostě to je špatná konstrukce motoru, kde dochází v některých místech k extrémním teplotám.
Avatar - Emel
4. 2. 2016 16:08
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Tahle tabulka je naopak fajn. Jaká auta se vyřazují? Buď totálky, nebo auta natolik jetá, že jejich hodnota je menší, než výše ekopoplatku. Že takové auto ze silnice zmizí a je nahrazeno něčím novějším je v pořádku, ať má značku jakoukoli.

Logicky v tom bude nejvíc starých Škodovek, typicky 120 / Favorit.
Avatar - Emel
4. 2. 2016 16:03
Re: sen ceskych ridicu
Alternativně jiná deset let stará ojetina ;-)
Avatar - Bubáq
4. 2. 2016 15:57
Re: Důvod nízkého prodeje...
Prosím rozlišuj, kdy se jedná o výjimku, která potvrzuje pravidlo, a kdy se jedná o dlouhodobou zkušenost "napříč celým portfóliem modelů" :-). Nehledě na to, že v Česku je zažitým přístupem co nejvíce pomlouvat toho, pro něhož dělám.... Spíš, než zaměstnanci servisu uvěřím těm, co mají svou osobní zkušenost jako vlastníci auta a jeho řidiči.
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 15:14
Re: Důvod nízkého prodeje...
Mě stojí 5 litrů oleje 400kč + 230 kč filtr (Alero) a 6 litrů oleje 1000 kč a filtr 300 (CTS). Strašná raketa. Oleje GM a PetroCanada, filtry FRAM.
4. 2. 2016 15:05
Re: Důvod nízkého prodeje...
Tak to jezdíš na intervaly supersportovních mašin co maj třeba 200 koní na litr a dostávaj na***... >:D Když se ti to chce měnit... >:D Alespoň budou mít olejáři co žrát. Akorát ty americký plečky maj 200 koní na 6 litrů objemu.
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 14:47
Re: Ooops...
Mě vždy přišlo zbytečné, když někdo prodává Kiu a ne Hyundai a naopak. Technika je stejná, mnohé ND stejné... Ale asi to tak Korejci sami chtějí, že prodejce se zřejmě zaváže, že nebude prodávat druhou značku. Podle mě by Kia a Hyundai pod jednou střechou byla ideál. Ne každý má rád korejské fluidní vlnobytí...
Avatar - Barrichello
4. 2. 2016 14:43
Re: Důvod nízkého prodeje...
Odservisovat se dá i AMG mercedes, pokud k tomu máš diangostiku a vybavení dílny na úrovni a hlavně to umíš a umíš si sehnat díly >:D

Servisvoat jednoduchá auta klasické koncepce s kalsickými atmosférami je samo jednodušší.
4. 2. 2016 14:03
Re: Důvod nízkého prodeje...
Tak pokud se jezdí ***čky, tak se ten interval stejně zkrátí na 15-20 tisíc podle typu auta, čili se ten long-life mění skoro jako normální olej. Potom akorát přestává mít ekonomický smysl (i když i výměna po 2 letech místo roku je dobrá u malého nájezdu). Ale já většinou jezdím alespoň z větší části dálky, takže longlife je v pohodě a olej mě bralo asi jen jedno auto (TDi) a to tak 0.5 až 1 litr během těch 30 tisíc km. Co mám nyní různá TSíčka, tak tam spotřeba není prakticky žádná, resp. není potřeba dolévat za celý interval.
5. 2. 2016 08:45
Re: Důvod nízkého prodeje...
To neni jeden skluz, to je dlouhodoby trend, nekde to tu popisuje Ham, tak si to najdi.
S tema kecama kolem ceskych negativnich vlastnosti na me nechod, jestli se ti nelibi, ze jsi Cech, tak tahni jinam.
Avatar - dal
4. 2. 2016 20:43
Re: Ooops...
Když trávíš v autě více času, tak tě budou štvát i detaily.
To je nej důvod proč se např. Golf tak dobře prodává. Neexceluje ve všem ale ze všech jeho konkurentů tě nejméně věcí dokáže prudit. Ať se ti to líbí nebo ne, koncern má ty auta prostě nejdotaženější.(pochopitelně vyjma prémie)
4. 2. 2016 18:55
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
200 je normalni sleva u rocni lip vybaveny oktafky
4. 2. 2016 17:28
Re: Hyundai si za to muze sam
já beru základní modely aby bylo možné dát do letáku cena od. Pokud, ale šáhneš po lepší motorizaci a lepší výbavě tak je tom koncern lépe. To, že si to nechá zaplatit není chyba auta, když to lidi jsou ochotni zaplatit, tak proč ne.
4. 2. 2016 16:18
Re: Důvod nízkého prodeje...
Filtre FRAM >:D >:D >:D jedno vulucuje druhe. Horsi filter je asi len pokrcena papierova vreckovka v prazdnej konzerve. Filtracna plocha mala, plyty s roznymi medzerami a aj spojene, cela z kartonu na rozdiel od plastu alebo kovu u lepsich vyrrobcov, ako robi obtokove ventily.....
Avatar - twistedTSD
4. 2. 2016 16:16
Re: Brutální čištění registrů pokračuje
Jestli ti k radosti stačí vyřazení pár shnilých Favoritů...šťastný to muž...
4. 2. 2016 16:12
Re: Důvod nízkého prodeje...
35 minut asi tak 6-7 do roka (při mém proběhu), někdy v zimě... Dík nechci. >:D A pak ještě ten starý olej někam dávat... Jistě to řešíš ekologicky... >:-[]
4. 2. 2016 15:20
Re: Důvod nízkého prodeje...
Já taky asi 12 let jezdím na longlife a taky mi vše funguje... >:D

Mimochodem longlife se zaváděl u Golfa IV v roce 2001... A to je už sakra doba na to, aby se projevily slabiny.
4. 2. 2016 15:10
Re: Důvod nízkého prodeje...
Tak nechával jsem si jednou dělat i testy toho oleje v laborce a nic hroznýho z toho nevypadlo (známej se tím živí a určuje životnosti např. u stavebních strojů, mašin atd., kde jsou velké olejové náplně). Stejně to píšou hlavně servisáci, který ty výměny olejů živí. Třeba názory pana Jandy alias Cimbu.cz jsou fakt k smíchu... Pan odborník na všechno, co ho vyhodily z motorsportu pro neschopnost. Ale ať si každej mění co a jak chce... >:D
Avatar - rohYpnol
4. 2. 2016 15:07
Re: Nic zvláštního se neděje,
Ne, jen nastala doba, kdy je trh nasycený a není možné zvyšovat prodeje a podíl na trhu donekonečna. A tím, že korejci chtěli a chtějí stále víc a víc, se spousta dealerů dostala do slepé uličky. Hyundai stále podporuje, ale jen když rosteš - a to je ten problém. Neudržitelný rozvoj.
4. 2. 2016 14:43
Re: Ooops...
Ale to je fakt záležitost českého regionu a trpišovskýho.

V Evropě třeba reklama na i30 s dědou vyznívá úplně normálně, jen v čechách je v tom cítit taková arogance a komplexy z golfu.

Jinak je to jak říkáš: konečně mají modely, o kterých by i člověk uvažoval.

Dávám trpišovskýmu rok, maximálně dva.
4. 2. 2016 14:37
Re: Nic zvláštního se neděje,
Vystihl jsi to přesně. Akorát si myslím, že pokud budou chtět v Evropě fungovat v černých číslech a nedotovat to tady jako za posledních 5 let, tak postupně spadnou do pozice Japonců, kteří se smířili s tím, že tu mají pár % trhu, ale z minulosti ví, že větší podíl je bude stát neúměrné investice jako to stálo Hyundai nyní.

Ale i tak díky Hyundai třeba za delší záruky, které byly nucení nabízet i ostatní výrobci... >:D A snad už to vydrží (5 let jako základ... )
4. 2. 2016 21:18
Re: Důvod nízkého prodeje...
No tak jestli propad o 25% povazujes za uspech, pak mas pravdu.
4. 2. 2016 18:18
Re: U sukromnych zakaznikov Skoda az taka hviezda nie je
tak dale.. jasne, koncern se kupuje jen na firmy.. kdezto H/K apod. si clovek vic koupi za sve.. Koncern se fasuje, ostatni kupuje. To je tvuj nazor.

Realita: PO nejsou jen fleety velkych firem, ale i zivnostnici a mali podnikatele. Asi tr to prekvapi, ale ac to auto maji v podstate k soukromym ucelum(vybiraji si ho sami..jak pro praci, tak pro sebe..).. tak takovi lide si auto na ICO koupi temer vzdy.. protoze by byli blbi, kupovat to jako FO..

no a ted si vezmi klasickeho zamestnance.. tedy typickeho kupujiciho, fyzickou osobu, ktery si kupuje auto pro sebe a pro rodinu.. ponejvice na rocni najezd 10-30 tisic km/rocne.. s platem 20, 30, 40 kc cisteho. Co si takovy clovek asi tak pujde koupit za auto. Superba za 800 tisic? Oktavku za 500+ ? Audi za mega? Je to divny vid.. ale na takovy auta proste nema. Drazsi a lepsi auta se temer vzdy, dle statistik z pres 90% kupuji na firmu. Jen korporace/podnikatel/zivnostnik si takove auto muze dovolit jak diky prijmum tak naslednym danovym odpoctum.

Co z toho vychazi? Spis to, ze H/K prodava nejlevnejsi plecky, nez to, ue by o koncern nebyl zajem.

Pokud budu mit na auto male naroky a omezeny rozpocet, Korejci jsou dobra volba. O tom, ze hodne lidi kupuje jen podle designu ani nemluve.
Avatar - Bubáq
4. 2. 2016 15:51
Re: Hyundai si za to muze sam
Převodovky a motory do H/K přichází z Polska :-)
4. 2. 2016 23:07
Re: Důvod nízkého prodeje...
Psal jsem oktáfka v podobné pořizovací ceně... (bavíme se o době asi před 6 lety - nynější stav mě nezajímá ani u Hyundaje ani u Škodovky a je zřejmě jiný). V té době šli škodovky pořídit za znatelně lepší ceny i oproti oficiálnímu ceníku.
4. 2. 2016 21:14
Re: Jsem rad...
No tak ked to citas, tak to asi tak i bude... Co tak neco vyzkouset na vlastni kuzi, toppere?
4. 2. 2016 20:49
Re: Ooops...
pro diskuzni teoretiky je to holt prekvapeni ze jak Octa tak Sup jsou i pres vsechny vyhrady.. vlastne hned po VW na druhem miste.. to nic nemeni na tom, ze je to spise smutne, kde ta uroven autovyroby je..
4. 2. 2016 20:31
Re: Porovnávačka
Jo tebe si pamatuju diky jedne perle.. O 3 RS umi jezdit jen rovne.. jsi to ty, vid? Nenapsal bys prosim v rychlosti kolik mas najeto a s cim? Pobavime se.. :-)
Avatar - dal
4. 2. 2016 17:25
Re: Hyundai si za to muze sam
I v tom základu má OIII slušný PP, daleko lepší než vrchol v i30.
O té nápravě OIII jsem psal.
Motory i30 mají také problémy, stačí si pročíst jejich fórum.
Jo a zapomněl jsem, že často odchází u i30 také spojky.
4. 2. 2016 15:17
Re: Důvod nízkého prodeje...
Už jsi se byl zeptat v AAA co ti daj reálně za Oktáfku a i30 po 5 letech? Lidi Hyundaj často neprodávaj právě proto, že to moc nejde za peníze co chtějí a nebo se nejsou ochotni smířit s reálnou ztrátou hodnoty co to má.
4. 2. 2016 15:16
Re: Důvod nízkého prodeje...
Je to zajimava teorie, ale fungovat to bude naopak - za neuspechem na trhu novych aut, ktery uz nastal drive a ted se prohlubuje, bude nasledovat opadavani zajmu o ojetiny a tudiz budou padat i jejich ceny.
4. 2. 2016 20:25
Re: Ooops...
Kvalitativni rozdil tam je. ale jiste se najdou lide, pro ktere to neni na prekazku. protoze ne kazdy, je olizovac plastu. viz me predchozi prispevky. To, ze kontra diskuze je interier Supu hned po Passatu na vrcholu mainstreamu ( beru Passat, Sup, MA6, Mondeo) z hlediska kvality, zpracovani a slicovani neznamena, ze to je stejne meritko pro vsechny. Pro nekoho je daleko dulezitejsi dojem a vubec nehodnoti detaily.. Ten to muze naopak povazovat oproti opulentnejsimu Mondeu za propadak a vubec nebude chapat co mu rikam. Koneckoncu, kolik lidi nakupuje ciste srdcem (ocima) a vse ostatni jde stranou? Hoodne. Bezny zakaznik naopak vubec neresi.. temer nic z toho, co nadsenec doaut.. To je treba dle me priklad H/K crossoveru/SUV ktere jsou ve vsem prumerne, ve vsem o neco horsi nez Tiguan etc.. ale proste mnohym lahodi oku.. nabidnou co je potreba.. a za prijatelnou cenu.. tak sup a IX 35 je doma.. i kdyz je to.. no, nic :-) Nicmene pokud budeme porovnavat vyrobek jako takovy.. tak H/K je levnejsi.. logicky, je take horsi. VE VSEM. Ale pro mnohe nepatrne, prakticnost/uzitna hodnota stejna = i30/Ceed naprosto idealni rodinne auto.. Pokud to s autem budu myslet vice vazne, travit v nem vic casu, byt narocnejsi na detaily, moznost vybav.. Skodovka je jasne pred.. napric vsemi kategoriemi kde stavi soupere v +- podobne generaci/stari, nelze samozrejme stovnavat novy vs. vybehovy model..
4. 2. 2016 13:42
Re: sen ceskych ridicu
jestli do lidlu jezdis v Rolls-Royce, tak chápu, ze bys nechtel, aby te spolunocleznik z ubytovny videl jak lezes do vagnu