Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Podložky pod registrační značku: Šunt, nebo jakost?

Kvalita rámečků na tabulku espézetky se diametrálně liší. Otestovali jsme ty nejběžnější. A tekla při tom krev!
Zpět na článek
21. 2. 2016 12:16
21. 2. 2016 12:22
21. 2. 2016 12:38
21. 2. 2016 12:51
21. 2. 2016 13:16
21. 2. 2016 14:58
21. 2. 2016 19:49
21. 2. 2016 22:59
22. 2. 2016 07:54
21. 2. 2016 12:01
To už je fakt moc
Vyfoťte si bebínko do článku, no. Redaktor má na prstu kapku krve, ale do nadpisu se musí za každou cenu dát, že tekla krev!!! Jste ubožáci!!!
Se divím, že se to kopyto redaktor tím rámečkem nepodřezal...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - rohYpnol
21. 2. 2016 14:22
Re: To už je fakt moc
První příspěvek, tohle vidím na BAN... >:-[]
Avatar - Wolfsteen
22. 2. 2016 10:33
Re: To už je fakt moc
Neberte život tak vážně. Chce to trošku nadhled :-)
21. 2. 2016 12:16
Rozmer
Osobne jsem s kvalitou ramecku pod znacku nikdy na na zadnem aute problemy nemel (ani pred 20 lety na 105ce, ktera byla posledni, se kterou jsem parkoval tim v clanku popsanym "pusinkovanim", ostatni na to uz nemela vhodne narazniky).
Co me ale pred par lety, kdyz jsem auto prihlasoval v DE, prekvapilo, byl jiny rozmer onoho ramecku ... nemeckou znacku jsem tam ani za boha nenarval, takze jsem musel jeste na zulassungsstelle zakoupit ramecky nove (o par mm vetsi) a ty pak pekne prisroubovat. Ja .ul jsem si myslel, ze v ramci EU-unifikace je toto uz davno poresene ... no nebylo.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Aoyagi
21. 2. 2016 12:22
...
Tak test to sice není moc objektivní, ale je to hezky napsané a pobavilo :yes:

Já beru rámečky zdarma od dealerů dané značky. Sice nevím, kdo je vyrábí, ale ještě mi žádná RZ neupadla.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Googlit
21. 2. 2016 12:26
Dobrou chuť pokud zrovna obědváte
Homo kukuč, červené brýlky... osobně si myslím že kdyby si paní redaktorka stopla nějakého chlapa tak si bebí neudělá a třeba by i parkování pusinkami proběhlo :-)
Rozbalit vlákno
2
21. 2. 2016 16:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Googlit
21. 2. 2016 16:31
Re: Dobrou chuť pokud zrovna obědváte
Děkuji! Dávám ti :yes:
Avatar - Pepa_007
21. 2. 2016 12:38
PR článek?
Je to normální test a nebo test za účelem PR?

Každopádně koukal jsem se na web SPZ Guard a hodně tam straší vysokýma pokutama atd... .
Cituji:
"Jízda s nečitelnou, poškozenou nebo chybějící značkou je tvrdě postihována..... "
"Může se to stát každému. Značka na služebním autě je uchycena v chatrném plastovém rámečku a za cesty se uvolní. Dotyčný má dvě možnosti - pokračovat v jízdě a riskovat vysokou pokutu a zákaz řízení, nebo auto odstavit do doby než sežene značku novou......."
"Cizí značky jsou pro zloděje velmi zajímavé. "Zneužívají se k nejrůznější trestné činnosti. Pachatelé je dávají například na auta, která používají při loupežích či krádežích. Těch možností je mnoho." uvedla mluvčí kriminálky Pavla Kopecká....." + odkaz na článek na idnes.cz .
"....v případě krádeže nebo ztráty se můžete s vysněným nápisem nadobro rozloučit. Úřad ji zablokuje kvůli riziku zneužití a dotyčný tak přijde o investici v řádu tisíců korun."
"Při cestě do zahraničí je riziko odcizení RZ ještě mnohonásobně vyšší a postihy za jízdu bez ní se řídí zákony daných států."

+ je uveden odkaz na PDF s oscanovaným testem ze světa motorů.

Nejni lepší RZ normálně přišroubovat do nárazníku vruty?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - rohYpnol
21. 2. 2016 12:49
Re: PR článek?
Je, jenže podložka spolehlivě funguje jako nárazník proti * co neumí parkovat. Takže podložka to odnáší jako první, což ti chrání nárazník ;-)

A taky jsou místa, kde je prostě zvykem parkovat tak natěsno, že prostě couváš dokud to jde, abys vůbec byl schopný zaparkovat...
Avatar - pumpkin
21. 2. 2016 13:37
Re: PR článek?
To nie je celkom pravda. Mám vpredu podložky a aj tak si to väčšinou odnesie značka. Možno len mám vždy šťastie na autá s guľou.

Inak tiež mám len podložku od predajcu, ale značky sú navyše podlepené obostrannou lepiacou páskou.
Avatar - rohYpnol
21. 2. 2016 14:18
Re: PR článek?
Ano, často to odnese značka (hlavně ty koule), ale právě díky tomu, že je na podložce, tak to neodnese nárazník.
Avatar - rohYpnol
21. 2. 2016 12:51
Test o ničem
Fórovost podložky pozná každý kdo nemá IQ houpacího koně. Hlavně ale test neřeší UV, což je dost zásadní. Jako nová je plastová podložka pružná, po dvou zimách a létech zkřehne že je jak porcelán... :-!
Rozbalit vlákno
0
21. 2. 2016 13:16
Číčovina
To opravdu někdo řeší jakou dá pod značku podložku? Já jsem ji třeba nikdy ani nekupoval, protože vždycky stačila ta co už na tom autě byla >:D
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Barrichello
21. 2. 2016 14:13
Re: Číčovina
Jo třeba když chceš chromovanou, tím nemyslím aušusovej chrom plast, ale plechovou, chromovanou.

Asi nejlepší co je, ale musí se holt vrtat do čísla a dávat šrouby.
Avatar - Honza Mička
21. 2. 2016 14:20
Re: Číčovina
Dobrý den,

pokud bych si kupoval značku na přání, taky bych to řešil. Dost se totiž kradou a stejnou vám už na úřadě nevydají.
Avatar - rohYpnol
21. 2. 2016 14:24
Re: Číčovina
To bude výpalných >:D Za stěrači lístek vrátím značku, za dva litry >:-[]
Avatar - Barrichello
21. 2. 2016 14:42
Re: Číčovina
Proto je lepší značky šroubovat, dá to víc práce a neukradne to každej hejhula s rybičkou v kapse jako jen nacvakávací
Avatar - rohYpnol
21. 2. 2016 17:38
Re: Číčovina
No nevím, pak ti tu RZ na přání čornou i s nárazníkem a za stěračem budeš mít vrátím značku za dva litry, nárazník za dalších 5 >:-[] ;-)
Avatar - Barrichello
21. 2. 2016 22:19
Re: Číčovina
Odmontit nárazník zrovna netrvá 2 minuty >:D
22. 2. 2016 00:03
Re: Číčovina
Kdyz do toho spravne dost silne bouchnes treba jinym autem tak je dole behem 1s >:D
Avatar - Barrichello
22. 2. 2016 09:02
Re: Číčovina
Akorát už nejde pak většinou použít >:D
22. 2. 2016 00:05
Re: Číčovina
Proto bych takovou blbost neudelal odpadnou minimalne 2 starosti...
22. 2. 2016 08:58
Re: Číčovina
je úplně fuk jaký je rámeček. Značky na přání se kradou i přišroubované - akorát je pak díra v nárazníku. Nezletilým frackům na to stačí kousek tyče jako páka a hned je se čím pochlubit.
Avatar - 1975ak
21. 2. 2016 14:58
SPZ
Držák přední značky jsem odšrouboval a značku navrtal na přímo. Reklamy na zadní zalepil reklamu reflexní folií.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pekelná Micinka
21. 2. 2016 17:33
Bělásek dávno už ztracený v dálkách
Pamatuju, jak se mi jako děcku líbili takové šroubky s "rubínovou" hlavičkou. To byla paráda, objevovali se za socíku na některých autech. A vpředu byly myslím čiré.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - pumpkin
21. 2. 2016 17:44
Re: Bělásek dávno už ztracený v dálkách
Jéj, to si pamätám. :-) Aj keď ja už iba z vrakov, ktorých bolo v 90. rokoch požehnane.
V bazároch sa ešte nájdu:
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - simon_sez
21. 2. 2016 17:49
najlepsia podlozka pod znacku
...je ziadna. Prednej som sa uz zbavil, a mam SPZ napevno, so zadnou bude viac prace, ale pojde prec tiez. >:-[]
Rozbalit vlákno
3
Avatar - white label
21. 2. 2016 19:53
Re: najlepsia podlozka pod znacku
Souhlas, jediná podložka pod RZ, kterou respektuji, je ta přímo z výroby (teda pokud tam z výroby nějaká je). Všechny ostatní jsou jen hyzdící plastový balast navíc...
Avatar - pumpkin
21. 2. 2016 20:31
Re: najlepsia podlozka pod znacku
Podložku rovno z výroby som asi nikdy nevidel.
Avatar - white label
21. 2. 2016 20:57
Re: najlepsia podlozka pod znacku
Určitě viděl, vpředu to není nic moc neobvyklého...
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
21. 2. 2016 19:49
Samolepky
Nejlepší by byly registrační značky v podobě kvalitní samolepky a povinnost mít registrační značku pouze vzadu (po vzoru USA). U některých aut (zvláště veteránů nebo sportovních) přední registrační značka auto vyloženě hyzdí...
Rozbalit vlákno
3
Avatar - twistedTSD
21. 2. 2016 22:24
Re: Samolepky
Někdo samolepky vpředu používá, ale mám zato, že je to zakázané.
Avatar - Midlosek
21. 2. 2016 22:59
Re: Samolepky
Je to tak, už se to řešilo ;-)

[odkaz]
22. 2. 2016 07:54
Re: Samolepky
V Malajsii maj značky z plastu. Člověk na ouřadě dostane číslo a zajde k prvnímu hejhulovi, kde si koupí plastovou placku a příslušná písmena a číslice a doma pěkně sekunďákem dolepí a přišroubuje. V případě ztráty čísla se prostě jen koupí jiné.

Možná, že tam nepoužívají plech, protože v tom vlhku by ty SPZ asi rychle rezli. Každopádně tohle je elegantní a levné řešení. Rámečky tam nemá nikdo.
21. 2. 2016 20:48
U nás je skrutkovanie zakázané
To na Slovensku je priskrutkovanie priamo zakázané. Nesmie sa narušiť celistvosť tabuľky s EČ.
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
22. 2. 2016 07:50
Plastové držáky? Nikdy víc!
Plastových držáků jsem si užil několik. Nakonec jsem přední i zadní značku přilepil kvalitní oboustrannou lepenkou. Když jsem potřeboval, i mně trvalo sundat zadní značku přes půl hodiny.

edit: Pro případné rýpaly, ze zákona jsem povinný značku pevně přichytit k vozidlu, aby nehrozila ztráta a držák je navrhované řešení. Jak ji přidělám je moje věc, takže páska může být.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - euro89
22. 2. 2016 08:52
"Německý vzor"
Já osobně u podložek pod značku preferuji tzv. německý vzor, tedy podložku, kde se odloupne ten spodní proužek s reklamou a značka se zasune zespodu. Mám ozkoušeno, že jde o nejlepší a nejkvalitnější provedení. U toho v ČR nejběžnějšího nacvakávacího typu se totiž často přihodí, že když chcete značku vyndat, tak jí poohýbáte. Stalo se mi to dvakrát - jednou u mého prvního auta a po druhé u služebního - a od té doby používám jen ty německé. Problém je je ovšem v ČR sehnat, protože jsou mnohem dražší. Třeba můj bývalý zaměstnavatel Würth je na západ od ČR nabízí běžně, ale v ČR se přizpůsobil trhu a má v nabídce jen levnější typy. Když jsem se tenkrát ptal proč neprodáváme stejné podložky jako němci, bylo mi řečeno, že by v nákupu stály víc, než ty současné v prodeji. Pak sežeňte kvalitní podložku... ;-\ Ale kdo jezdí pravidelně na západ, tak v každém i menším městě je nějaký obchod Würth, A.T.U. a pod., kde se dají kvalitní podložky sehnat. ;-)
Rozbalit vlákno
0
22. 2. 2016 13:46
podložka bez rámečku na reklamu
Mě by spíše zajímalo, kde si lze koupit kvalitní rámeček bez toho širšího rámečku dole pro reklamy apod. Prostě takový, co má všude po obvodu jen tenký proužek. Existují německé, jen takový držák (jako na mobil), ale prý moc dobře espézetku nedrží...
Rozbalit vlákno
0
21. 8. 2019 11:02
Osvědčené a vyzkoušené léty podložky pod SPZ
Osvědčené a vyzkoušené léty podložky pod SPZ a možnost mít držák SPZ ve 3D na www.podznacky.cz
Rozbalit vlákno
0