Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Beetle: Skončí podruhé?

Dieselgate bude mít oběť, kterou byste možná nečekali - pokračovatel legendárního Brouku dost možná bude bez nástupce.
Zpět na článek
16. 4. 2016 22:16
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
V koncernu není petrolhedí auto?
Ani žádná 911? ta poslední syrová? ne?!
Ani R8?
Ani Lambo? Anij edno?
Ani RS6,3,4?
Ani Bentley Conti?
Ani nejrychlejší auto světa - Bugatti Chiron?
Ani Pola co vyhrávají WRC?
Nic. Až na uslintaný Scirocco.

No já myslím, že problém nebude v koncernu, ale v tobě a tvým přesvědčení, že jak to nevzešlo z rákosníků, je to o ničem.

Sorry, ale nechápu, jak někdo, kdo toho o autech ví docela dost, může napsat takovou kravinu. :-!
16. 4. 2016 18:49
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Aspoń jedno z aut pro homoklády půjde z trhu.
:-!
16. 4. 2016 18:14
Re: VW navždy
Na hlavní stránce je z 19. článků 6 x zmíněný VW či jeho značky, Lexus či Tesla 0... :-(
Avatar - CHerokee
16. 4. 2016 18:46
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
No zrovna Brouk mě mrzí. Myslím, že ho VW neumí prodat. Je to asi jediné jejich stylové auto s historií, které budí emoce. :-(
16. 4. 2016 18:00
VW navždy
Tento web je pro všechny značky, nebo jej má VW (Škoda) navždy zaplacený? ;-\ :no:
16. 4. 2016 20:37
extremne hnusny
a jeste navic pro teplej dobytek, takze zadna skoda
Avatar - JGucci
16. 4. 2016 20:03
5dv
Beetlu by pomohlo 5ti dvírko, ale ted uz bude pozde...
16. 4. 2016 18:51
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
V historii snad ne. První šíro bylo cool, Corrado.
Ale jinak máš teda pravdu. je to po čertech sterilní značka.
A když chtěj vyrobit něco ze sportovním flairem, vypadne z nich zoufalej Eos...
Avatar - Hammunasakra
16. 4. 2016 18:30
Re: VW navždy
Tak 98 metrů ze 100 je to tady takhle = už roky. ;-)

Tvuj metr času bude asi dlouhý období = 10 let? :-)
16. 4. 2016 18:13
Nevím, co je na "Šíru" cool
Podle mě nic. Nechápu tohle překastlování Golfa pro panáky. Kdyžtak G R-Line nebo GTI vypadej líp.

A o hladu po Beetlech vypovádá nejlíp skutečnost:
To auto (myslím tím ten kus), co je ve fotogalerii ke článku, a co s ním rajtoval každej motoristickej novinář a každá čičmunda v týhle zemi, smrdí na netu už dva roky k prodeji na Das Welt Auto a neštěkne po něm ani pes. >:D Furt tam je, kokněte

Čili asi VW odstřelí nejslabší kus...

>:D :-!
Avatar - AUDIRS6
16. 4. 2016 20:14
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Fokt zase nieco napisal ? >:D
8-s
nemam slov...
Avatar - Hammunasakra
16. 4. 2016 18:32
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Jj a nemá to co dělat s Dieselgate jak se snaží nabulíkovat Fokt = o to auto prostě neni zájem :-!

Se nedivim >:-[]
Avatar - Uživatel_5340709
16. 4. 2016 21:01
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Pane "Foustka" poslední šíro sice vypadá divně, ale je schopno při stejné motorizaci jezdit lepší časy než Golf. Asi to není prodejní trhák, ale je to jedno z mála "petrolheadích" aut, pokud se tohle vůbec dá říct o nějakém autu z koncernu. ;-)
Avatar - WinNatural
16. 4. 2016 20:45
Re: extremne hnusny
Jestli skutečně skončí výroba tohoto hnusu, tak se ožeru jako to prase, hurá :yes:
16. 4. 2016 20:35
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Eos si vzpominam ze jsem sveho casu hrozne chtel - nastesti zvitezil Boxster.

Ted kdyz se po nakym EOSu obcas podivam (a je to trosku tezky ukol protoze to asi bestseller nebyl) tak je to uberzoufalost.
Avatar - 3_diamanty
16. 4. 2016 20:44
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
vw sa docela uspesne sam zbavuje svojich vlastnych modelov ktorymi si chcel zvysit imidz ... scirocco, eos alebo aj beetle, golf kabrio... v principe je to smutne ale nakoniec aj tak asi na tieto imidzovky nemaju a moc ich nevedia takze sa nie je comu cudovat ze ich uz vyradzuju z portfolia... ( a co bude s passatom cc a jeho nastupcom? zase to zvalime na dizlgejt? )

....asi mu v portfoliu coskoro ostanu uz len klasicke tuctove skatule co je na tak silnu a velku znacku docela ostuda ... ale je to ich vec

PS: pekny interier maju aj mazdy... interier mazdy 3 podla mna tiez obstoji aj na poli kupatok .. alebo aj ten nestarnuci v ceede s mierne akoby natocenou stredovou konzolou k vodicovi ... co kupatkam sekne
Avatar - 3_diamanty
16. 4. 2016 20:18
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
nejde ani tak o to ci je to v plnej palbe... ale skratka tato nizka elegantna palubovka mi tak nejak pasuje kludne aj ku nejakemu tomu kupatku .... aj tie budiky su vcelku akoby sportovo ladene... proste by to slo.... astra ma ten smrnc interieru ktory by sa nestratil ani v kupatku ... to som chcel povedat.... jej interier ma v sebe akusi lahkost a akusi sportovo elegantnu vizaz .... ktora by mi pasovala aj inde ako len do bezneho hatchcu

s tymi pasmi je to nejaka nova moda ci co.. uz to niekto pisal o Atece ze nema vyskovo nastavitelne pasy .... fakt neviem ci je to setrenie na 3 centoch alebo je ta skutocna pricina niekde inde... v tomto by som rad vedel kde je pravda
16. 4. 2016 19:33
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Jen bych ti ještě chtěl doplnit, jaks psal k tomu interieru u šíra, že je z G6, tak dokonce první měly dost komponentů vevnitř z G5. Čili ještě horší, než sis myslel.
16. 4. 2016 20:11
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
JJ, neboj, znám novou astru a dost jsem ji už vychválil a stojím si za tím.

Ale jako vždy - máš tady vrcholnou verzi v plný palbě. To je osud internetových zkušeností a ofic fotek. Maj dokonce i dva multifunkční volanty. Ten druhej je o dost sockovatější - jako ze starý astry.

A všiml jsem si v interieru astry jedny věci, která mě fakt točila. Ani v tý zmiňovaný nejvyšší verzi nemá výškově seřiditelný bezp. pásy.

Tak to potom nechápu ten slogan "Výzva prémiové třídě". Vejškový štelování pásu totiž měl i Matiz, a to je hodně, hodně nízká laťka.
Avatar - 3_diamanty
16. 4. 2016 20:07
Re: 5dv
a co tak rovno kombik ;-) ... na co byt skromny .... ale ono to takto nefunguje ...
Avatar - 3_diamanty
16. 4. 2016 19:27
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
dizajn je klucovy faktor..... a detaily.... cit pre detail a akesi zhmotnenie povodnej vizaze do modernej podoby.... tu to vw skratka nevie tak ako by si to podla mna starucky beetle zasluzil
Avatar - Bubáq
16. 4. 2016 19:23
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Topper, prosím zdvořile o vysvětlení: v čem vidíš rozdíl v přístup VW k Beetle a FIATu k 500? Tvůj názor mě zaujal, ale vážně nevím, v čem spočívá "F500 ukázal jako sa to robí". Z mé strany jde o seriózní zájem porozumět rozdílu v marketingu obou modelů s odlišnými výsledky na trhu. Předem díky.
Avatar - 3_diamanty
16. 4. 2016 19:05
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
scirocco ma len jedinu chybu... tuctovy interier z golfu 6.... sportove kupe skratka nemoze vyzerat v interieri ako nejaky tuctovy golfik z autoskoly ... emocie v interieri 0 bodov .... tu to konstrukteri moc nezvladli a tymto krokom scirocco docela sami odpisali uz v case vzniku .... asi za tym zase budu prachy... co ine...
Avatar - 3_diamanty
16. 4. 2016 18:58
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
za mna sa ta sucasna reinkarnacia chrobaka vobec nepodarila takze sa nie je comu cudovat ... uz ta predosla prva reinkarnacia beetla ktora prisla v 90 rokoch vizualne za vela nestala a vobec im nevysla ale zda sa ze sa nepoucili ... a aj tato sucasna druha reinkarnacia je opat docela gycove hebedo... ale bohuzial opat ziadne retro ... ta reinkarnacia chrobaka mala skratka vyzerat uplne inak... F500 ukazal ako sa to robi.. ako sa ozivuju legendy a ako sa s citom pristupuje k legende
Avatar - Uživatel_5340709
16. 4. 2016 23:39
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
:yes: Wraith je krásný kus auta.
Avatar - Uživatel_5340709
16. 4. 2016 23:03
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Tak jo, já byl zamrzej u VW konfekce. Nečekal jsem, že mě přebiješ Conti GT a Chironem.
16. 4. 2016 18:05
Re: VW navždy
ale no tak, tady se nejvíc hřeje na výsluní lexus a tesla. musíš koukat častěji.
Avatar - Emel
17. 4. 2016 21:53
Re: Škoda, II. generace se povedla...
Jestli bych si ho koupil, to bych asi nekoupil... ale jinak jo, dvojka je mnohem lepší, s tou spláclou střechou to má trošku šmrnc a nepůsobí to jako nepřiměřeně velké auto.

Nechce se mi teď hledat čísla, ale mám pocit, že Beetle je hlavně model pro US... a chápu, že je to díky tomu pro dieselgate vhodná kořist.

PS: žluto-černá mi moc nesedí, ale klidně nějaké lehké retro ladění..
Avatar - wakantanka
17. 4. 2016 09:33
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
A to bude dalsi jeho problem. Ze je prakticky. Podla mna imageovka nema byt v prvom rade prakticka. A kedze cielovka su hlavne zeny, idealne by mal byt velkostne Polo a cenou niekde medzi Polom a Golfom. Vtedy by to v europe oslovilo daleko viac ludi.
Avatar - wakantanka
17. 4. 2016 07:54
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Ja to vidim tak, ze new Beetle mal byt velkostne a adekvatne aj cenovo aspon o triedu nizsie. Lebo co pocuvam od mnohych zien,tak sice sa im to paci ale je to velke a drahe.
17. 4. 2016 08:34
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Možná to může být jeden z důvodů, ale nyní je to zase velmi praktické auto na to, že 3DV. Mě by se zase líbilo, kdyby to šlo ještě víc do sportovna a linie střechy šla níž, protože se sedí dole a nad hlavou je zbytečné moc místa. VW by mohl zabít sportovní a retro model jednou ranou... >:D
17. 4. 2016 08:28
Škoda
Když si vezmu už třeba prezentaci Beetlu v ČR, tak testovaný jsou buď žlutý / červený berušky s 1.2 TSi , což mají být asi auta pro holky a nikoho dalšího moc neosloví. Potom žlutý hnus s polepama a 2.0 TSi viz. úvodní obrázek. Přitom nejlepší a nejhezčí verze internetu unikají. Třeba černý s R line paketem a koly twister s 1.4 TSi je něco co vypadá výrazně lépe než to ostatní. Taky to asi nejlépe jezdí, protože 1.2 je slabá a 2.0 těžká, aniž by jezdila výrazně rychleji než 1.4. Navíc i pro podvozek je tento motor nejoptimálnější vzhledem k agilitě. Jízdní chování se vymyká běžné vw sterilitě, tak jako celé auto. Doufám, že letos přijde facelift a přinese víc než jen trochu jiné nárazníky a světla. Třeba elektronika je od počátku jednodušší než ostatní modely a některé funkce chybi.
Avatar - 3_diamanty
16. 4. 2016 19:50
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
astra ma moc pekny interier... ten by pasoval aj nejednemu kupatku [odkaz] ;-)
16. 4. 2016 20:29
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Peugeot 308 taky hele!

jinak palubka pěkně zmáklá. BTW nahoře kvalitní plast, pod tou středovou horizontální linií s infotainmentem+dekory je už obyčejnější. Všimneš si toho až za dlouho...:)
16. 4. 2016 18:17
Re: VW navždy
JJ, uznávám. Ale tak metr dozadu to tady bylo jinak.
17. 4. 2016 10:10
Škoda, II. generace se povedla...
Opravdu se divím, že i druhá generace New Beetlu se moc nechytla. Podle mě je totiž výrazně zdařilejší, než ta hrůza I. generace... Pokud se toto auto správně nakonfiguruje (barva, kola atd.), vypadá moc hezky. Asi je to tím, že pro chlapy je to pořád moc babské auto (i když II. generace působí o dost sportovněji), zatímco ženským zase chybí ta roztomilost, která je tak cool třeba u F500... :-O
Avatar - speedfred
16. 4. 2016 18:38
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Náhodou Šíro sa mi páči,také pekne rozplacnuté.
Avatar - Hammunasakra
16. 4. 2016 23:02
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
911 fakt už není co bývalo [odkaz]

Proč R8 když je tu Huracán. Proč Huracán když je tu F488 ;-)

RS6 jo, i když.. [odkaz] a já [odkaz] [odkaz]

Bentley Conti 1. generace stálo za prd = dle důvěryhodného zdroje, to současný je fajn - i když petrolhedí auto bych mu neřikal

Veyron je spíš ultramegapředražená blbost [odkaz] uvidíme co jeho důkladnější facelift s názvem Chiron

Polo ani náhodou - myslim že se prodávaj lepší ostrý hračky

Scirocco ani omylem - to de totálně mimo mě

Souhlasim že J@W má přehled :-)
17. 4. 2016 15:51
Re: Škoda, II. generace se povedla...
Současný model nemá "New" v názvu, to zmizelo s předchozí generací.
17. 4. 2016 15:39
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Zřejmě to bude dané tím, že ho dělali pro Severní Ameriku a tak ho odpovídajícím způsobem nafoukli. Na tamní poměry je to pořád malé auto. Nafoukle pak bohužel vypadá na rozdíl od F500 nebo Mini (i když poslední generace také vypadá přifoukle).
17. 4. 2016 15:33
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Už je to otřepané, ale výškově stavitelné pásy ti nedá ani BMW, ani o třídu výš.
17. 4. 2016 08:17
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
To by mě zajímalo, v čem konkrétně má Beetle méně detailů odkazujících na původní model než F500? Naopak třeba interiér Beetla je víc propracovaný než u F500. Spíš se F500 lépe strefil do segmentu, kde jsou kupující. To je asi tak vše.
Avatar - Hammunasakra
16. 4. 2016 23:06
Re: Nevím, co je na "Šíru" cool
Tak svět Conti GT ani Chironem nekončí žejo :-)

Já sem nastavenej spíš na [odkaz] [odkaz] :yes: :yes: