Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Europestar Persona: Proton GEN-2 pro čínský trh navržený Lotusem

Další z premiér na autosalonu v Kantonu (Guangzhou) je Europestar Persona. Jedná se o Proton GEN-2 sedan, který byl navržen Lotusem a pro potřeby čínského trhu se bude vyrábět v Číně.
Zpět na článek
19. 11. 2008 09:20
19. 11. 2008 11:23
19. 11. 2008 11:32
19. 11. 2008 12:31
19. 11. 2008 12:42
19. 11. 2008 13:20
19. 11. 2008 13:41
19. 11. 2008 13:55
19. 11. 2008 13:57
19. 11. 2008 13:23
20. 11. 2008 15:28
Avatar - Pierro
19. 11. 2008 08:45
asijská chuťovka
Hrozné auto s ještě hroznějším interierem. Nicméně v číně může mít úspěch.... ;-\
Rozbalit vlákno
1
19. 11. 2008 18:50
Re: asijská chuťovka
Tak pockajme... tuto sa onanuje nad autami typi Logan, Sandero a neviem co este, ktore vypadaju, ako by boli vypadli z nejakeho kompostu. Toto auto je tiez low-budget alternativa pre ludi, ktory nemali trebars na Focus sedan, Corollu, ci Jettu, a urcite lepsia alternativa, nez neaka ta dacia.
Hnusny interier? V porovnani s daciami, ci Thaliami je to proamo bozsky interier, a design exterieru tiez ujde, hlavne ked sa to ma provnat s loganom, ci thaliou, ktorej tam iba prilepili ten zadok. A nezabudnime nato, ze trebars GB je to povazovane za celkom dobru volbu, za take peniaze.
Avatar - R32
19. 11. 2008 09:20
Lotus
Je mi ľúto že je značka Lotus ktorá bola kedysi pojem či už v F1 alebo svojou ídeou športových vozidiel je zneužívaná na takéto projekty. Spojovať značku Europestar ktorá vznikla "včera pri večeri šéfa Protonu kdesi v reštike" a Lotus a ešte k tomu v projekte ľudového auta pre Čínu... svätokrádež... :'-( :'-( :'-(
Rozbalit vlákno
10
19. 11. 2008 11:23
Re: Lotus
Jako znacky Lotus je skoda, ale toto je velmi znamy problem vsech britskych znacek od Rover, Jaguar, Mini, Bristol ...etc. Jednou se dostaly nahoru, a pres typicky anglicky konzervatismus v prumyslu se domnivali, ze vse pujde jako po masle donekonecna. Jenze prumysl vyvoj a "know how" tak nahoru, v jinych zemi, ze nebyla sance na navrat nahoru. Nekdy penize nestaci, musis mit ten spravny managment a vyvojove centrum a lidi v nem.

U nas jsme vzdy ukazovali na komunisty, tatra a skoda sla do kytek, skodu zachranil VW, ale tatrovku banda americkych manageru placenych z nasich dani privedla Tatru na kolena za 6 mesicu. Hlavne mluvim o osobnich vozech! Tehdy si pamatuji ten poprask kdy vyslo najevo ze jsme okolo 10 -20 manazerum platili 600tisic na hlavu mesicne.

A a vpripade lotusu se o jeji pad postaral GM.

Bohuzel toto je podobny problem ktery se nyni deje v energetickem prumyslu, zatimco Francie a Nemecko je na vrcholu ve vyvoji Anglie je pozadu, ve vsem, planovani, vyvoj, a nova infrastruktura.
Avatar - jurajos
19. 11. 2008 11:32
Re: Lotus
Ja sa rád nechám poučiť, ale Lotus je v nejakej kríze?
Za týmto vidím len využívanie voľných inžinierskych kapacít na zarobenie peňazí. Tak ako to napríklad robí Prodrive.
19. 11. 2008 12:31
Re: Lotus
Lotus have an unfortunate reputation for previously producing unreliable cars!!!

Lotus mel a ma vlastni autosalony ale musel se nekterych radikalne zbavit nebo prodava auta ve specializovanych garazi. A ne protoze chtel, takze kolik pak jsi videl autosalonu se znackou LOTUS. Hmm?

Mimochodem Lotus delal vlastni motory 900 serie predlavky z jinych a pote radoby vlastni coz je super ale zase pouziva motory TOYOTA... nema vlastni motory. Az opet Lotus Europa tam je predalany motor opel 220 turbo.

Porsche take pouzival ve svych pocatku komponenty ci motory VW u svych prototypu a pozdeji vyvyjel vlastni. Jenze Lotus vzdy nekde zaspal a musel pouzit jine motory aby nesel pod vodu.

Jak muzes spojovat Prodrive, ktery pokud vim nikdy nevyrabel auta pod znackou PRODRIVE a neplet si to pouze s autama ktere jsou jen jako "know-how show pitch" a nikdy nebudou naprodej.
Avatar - jurajos
19. 11. 2008 12:42
Re: Lotus
Lotus je výrobca športových automobilov a nie nutne spoľahlivých. Tak to bolo vždy, kríza-nekríza.

Motory Rover, teraz Toyota resp. GM používať musí. Inak by dopadol ako TVR a zďaleka by nemohol produkovať tri rady športiakov.

Prodrive som uviedol ako príklad predaja know-how, ktorým disponuje aj Lotus a ako výhodný spôsob zárobku.

Takže ešte raz. V akej že je ten Lotus kríze? V čom spočíva jeho pád?
Avatar - R32
19. 11. 2008 13:20
Re: Lotus
Podľa mňa teraz v kríze nije, je finančne zabezpečený Malajským investorom no práve kvôli tomu sa musí podieľať na takýchto projektoch do ktorých by sa ako samostatná značka asi nikdy nezapojila. V kríze bol pred časom keď ho pred bankrotom zachránila KIA... Musí to byť pre aristokratických Anglánov veľká potupa keď ich niekdajšie pýchy skupujú firmy z krajín ktoré boli pred časom Anglické kolónie alebo im podobné. Môžu byť štastný že RR a Bentley skončili v Nemeckých rukách.
Avatar - jurajos
19. 11. 2008 13:41
Re: Lotus
Nebudem špekulovať či musí alebo nie. Je to rugulérny spôsob využívania svojho know-how, bez toho aby to nejak ovplyvňovalo ich výrobné portfólio.
Vlastnícke vzťahy a z toho vyplývajúce špatné pocity tradicionalistov sú v dnešnom svete trochu mimo, ale mám pre ne pochopenie. Treba si ale uvedomiť, že bez nich by sme dnes možno na Lotus len spomínali.
Avatar - T613
19. 11. 2008 13:23
Re: Lotus
Lotus se zabývá vývojem pro cizí poměrně dlouho. Pokud mne paměť neklame takto své kapacity nabízí i Porsche.
Avatar - DaewooMaster
20. 11. 2008 15:28
Re: Lotus
Přesně tak, Lotus i Porsche dělali třeba na systému závěšení u Daewoo Leganzy a Nubiry. :-!