Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Připravujeme facelift mobilní verze Auto.cz. Přidejte své názory!

Stále více čtenářů používá mobilní verzi našich stránek. I proto připravujeme modernizaci této služby a samozřejmě vás poprosíme o spolupráci!
Zpět na článek
25. 4. 2016 14:52
25. 4. 2016 15:58
25. 4. 2016 17:22
26. 4. 2016 08:56
26. 4. 2016 14:36
26. 4. 2016 14:38
26. 4. 2016 16:42
3. 5. 2016 18:37
25. 4. 2016 14:52
Appka
A co ta vaše appka? Když ta funguje relativně dobře (až na přeskakování obrázků), tak není důvod mobilní verze stránek... Ne? Stačí hned odkázat na App Store, nebo obchod Play a je to.

Navíc tam není potřeba adblock, jelikož tam nemáte reklamy - jsem spokojen.

Ještě by jste do appky mohli dát možnost volby pozadí - bílé, jako teď, žluté (příjmnější pro oči a černé s bílým textem na noc (úplně nejlépe by se to mohlo měnit se západem slunce. Tak, jak umí barvy na displeji měnit iPhone. ;-)

PS: kde se dá ta nová verze odzkoušet? Nějaký odkaz nebo tak?
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Jeremy.McKvak.ANTIDIESEL
26. 4. 2016 09:38
Re: MOBILNÍ STUPIDNÍ NEPŘEHLEDNÁ VERZE
ANO SOUČASNÁ MOBILNÍ STUPIDNÍ NEPŘEHLEDNÁ VERZE STOJÍ ZA SOUČASNÝ NEPŘEHLEDNÝ HOUNO >:D >:D >:D >:D >:D
26. 4. 2016 11:13
Re: MOBILNÍ STUPIDNÍ NEPŘEHLEDNÁ VERZE
Odpověděl jste si sám, v apce nejsou reklamy, proto se bude redakce snažit protlačit mobilní verzi, kde reklamy jsou..
26. 4. 2016 11:24
Re: MOBILNÍ STUPIDNÍ NEPŘEHLEDNÁ VERZE
Ani bych neřekl...

Pokud jste blíže zkoumal appku, tak je připravená na implementaci reklamy, popřípadě překlopení na předplatné (možnost nějakého předplatného tam je).

Navíc v appce si dovedu představit efektivnější reklamu než na mobilní verzi stránek. A v neposlední řadě díky již zmiňovanému adblocku mi Safari nezobrazí reklamy (tedy přicházejí o peníze, ale v appce adb. nefunguje, proto bych všechno tlačil do appky).

PS: raději dělat jednu věc pořádně, než dvě na guwno...
26. 4. 2016 13:37
Re: MOBILNÍ STUPIDNÍ NEPŘEHLEDNÁ VERZE
V aplikaci je větička "Pro přístup k článku si prosím kupte předplatné". Spíš to tedy zavání exkluzivním obsahem pro předplatitele než odstranění reklam. Ale uvidíme, necháme se překvapit.

P.S: Nevím, co by mě přinutilo platit 3 eura měsíčně za zdejší obsah. Možná více videí, které by ovšem nesměly být v příšerném Flashi :-|
26. 4. 2016 14:01
Re: MOBILNÍ STUPIDNÍ NEPŘEHLEDNÁ VERZE
Právě. Myslel jsem, že to nejprve pustí jako ofiko betu, natahají lidi a pak zpoplatní.

Jinak co se těch videí týče, tak nevím proč, ale často nabíhají neskutečně pomalu a zadrhávají se... Jestli mají pomalé servery nebo co >:D Pomalu jedou jak na Macu, tak na win a připojením to opravdu není ;-\
26. 4. 2016 14:38
Re: MOBILNÍ STUPIDNÍ NEPŘEHLEDNÁ VERZE
Ano, přesně tak, videa se načítají i přehrávají trhaně. Mám sice už pár let starý notebook (i3 3217U), ale 8GB RAM a 100 Mbit připojení a stejně se na videa nedá dívat :-| Nechápu, proč to neudělají alespoň v HTML5..
26. 4. 2016 15:44
Re: MOBILNÍ STUPIDNÍ NEPŘEHLEDNÁ VERZE
Vidíš a jsme na začátku diskuse. Nejprve ať udělají pořádný web s rychlou odezvou, pak doplní appku (třeba podle E15ky) a odkazují stažení appky místo dosavadní příšerné mobilní verze a poté můžou vymýšlet další věci.

Je lehčí vydat aktulizaci aplikace, než nanovo stavět web... (a výhody appky už jsem psal)
25. 4. 2016 15:01
Hlavne premyslejte...
...jak to na malem displeji zprehlednit, a ne jak nacpat do mobilni verze co nejvic reklamy. I kdyz je mi jasne, jakym smerem ta "vylepseni" pujdou...
Rozbalit vlákno
1
25. 4. 2016 15:40
Re: Hlavne premyslejte...
Jsi mě předběhl >:D
25. 4. 2016 15:39
A't to zase nezmrvíte reklamama a bude to čitelný
:-!
Rozbalit vlákno
0
25. 4. 2016 15:58
Ak reklamy
Tak len také, ktoré idú vypnúť. V poslednom čase sa na vaše stránky vôbec nedá dostať, cez priblblú reklamu na Hondu . Keď kliknem na zatvoriť reklamu, aj tak ma prepojí na ďalšie okno na akciovú ponuku. Keď ho zavriem, stále na vašej stránke svieti reklama. Keď sa to zopakuje 5 krát, strácam nervy a radšej vás vypínam.
Rozbalit vlákno
1
25. 4. 2016 17:22
Re: Ak reklamy
Jednoduché řešení přece existuje. Stačí správný doplněk a je vše vyřešeno. Taky jsem ho po dlouhé době vypnul a nestačil jsem se divit, jak se ty reklamy množí. Proto to zase zkusím tak za 1/2 roku. Na čisté stránky si člověk hodně rychle zvykne.
Avatar - cechblog
25. 4. 2016 19:58
KATASTROFÁLNÍ JE CELÝ WEB I DISKUSE
nechtěli byste přejít na Disqus a změnit design i webu a přiblížit se tak 21 století nebo vlastně ne, ty texty se stejně nedají číst, dají se jen prohlížet obrázky
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Blue Sun
26. 4. 2016 09:42
Re: KATASTROFÁLNÍ JE CELÝ WEB I DISKUSE
Panejo... jen ne Disqus nebo jakoukoli jinou externí službu...
Avatar - Jeremy.McKvak.ANTIDIESEL
26. 4. 2016 09:53
Re: §198 odst. 1 pís. b) - Hanobení národa, rasy a přesvědče
Zákon č. 140/1961 Sb.
Trestní zákon
§198 odst. 1 pís. b) - Hanobení národa, rasy a přesvědčení a elektromobilů !!

>:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - Blue Sun
26. 4. 2016 08:56
Příspěvky
Když už změnu, pak ať i mobilní verze umí řazení příspěvků do stromu, jako na webu.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - CommonUser
26. 4. 2016 11:55
Desktop verzia
Co takto vytiahnut hlavu z piesku a uz konecne zmenit PC verziu na 16:9 miesto 2:150.
V clankoch mate strankovanie textu, ale hlavna stranka ma tlacitko LOAD NEXT a rolujeme az po 3. galaxiu. Kedze je mobilna verzia, tak tato desktopova mi nejak unika vyznamom ... z full HD pouzivate polovicu (aj s linkami).
Rozbalit vlákno
0
26. 4. 2016 14:36
Responsivní web
Mobilní verze? K čemu to je, snad jen kvůli rychlosti zobrazování a menšímu objemu dat? Proč nemáte responsivní web?
Rozbalit vlákno
0
26. 4. 2016 14:38
To je něco
Aby se podíval na dlouhé minuty nesmyslných reklam a přečetl si jak je škoda nadpozemská??? :-) ;-\ :'-( :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - lordlord
26. 4. 2016 16:42
.
optimalizovat pro Symbian
Rozbalit vlákno
0
27. 4. 2016 08:28
Technické chyby v mobilní aplikaci
Srovnávací tabulky (např. s technickými parametry) nelze posouvat, obvykle je tak vidět pouze první sloupec.
Aplikace se při otočení telefonu neotočí, i když je tato funkce v telefonu zapnuta.
Obrázek ve fotogalerii se při otočení telefonu naopak otočí, i když je to v telefonu zakázáno.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rokyta.p
29. 4. 2016 00:40
změny webu jsou vždy citlivé téma
Ať se poptá ve škole Míša svých vrstevníků. Ti pořád chodí s mobilama. My staří geronti už to tady dožijem.

Jinak pozor, změna webu je citlivá věc. Víte kolik sprostých slov padlo v tuzemských domácnostech při přechodu z win8 na 10? Ke všemu, když se to šije horkou jehlou za účelem zvýšení počtu kliknutí, tak výsledek může odrovnat celý server. Lidé nebo Amatéři jsou po "vylepšení" k ničemu.

Nejlepší test je praktický, v pátek v redakci zákaz pouštět počítače. Všichni si vytáhněte jen telefon a pokuste se sním přežít den. Odpoledne si porovnejte dojmy a budete vědět přesně v čem je zakopaný pes.

Osobně vidím rezervy spíše v obsahové části než formě. Kdejaký nemotoristický server má danou informaci obsáhlejší a o 2 dny dříve.
Rozbalit vlákno
0
3. 5. 2016 18:37
2 rady
1. návrh
urobte verziu, hoďte ju na mobilweb a zistíte rýchlo, čo ľuďom vadí, buďte pripravení ju korigovať, opačne to nefunguje, nikto vám neporadí dopredu ako urobiť super verziu, každý vie len hodnotiť existujúci stav a potom presne popísať čo mu vadí. Čiže ja vám radím jediné možné, skúste niečo dať a potom korigujte. Ak si poviete, že to dáte na prvý šup a žiadne korekcie, tak máte smolu a ani peniaze nie sú dostatočný argument.
2. návrh
Dávajte len obrázok s hedlajnom, ak máte textové linky, tie sa ignorujú, nikto dnes nečíta poctivo textové odkazy na mobile. Funguje to takto: kuknem obrázok, potom hedlajn a kliknem alebo fičím preč, len textové linky ignorujem.
Rozbalit vlákno
0
4. 5. 2016 13:19
teda to je diskuse...
tak tady se někdo ptá, co si přejeme, dává prostor vyjádřit naše požadavky a místo toho sklidí snůšku hejtů... to je paráda, to se určitě zeptá znovu!
Rozbalit vlákno
0
Díky za reakce!
Dobrý den všem! Díky za vaše reakce a nápady, v úterý jsme na poradě vaše postřehy probírali, procházeli jsme výstupy z dotazníků. Teď už naši programátoři na změnách pracují, další postup budeme s vámi konzultovat,
ještě jednou díky,
Martin
Rozbalit vlákno
0