Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi A5/S5 Coupé: První dojmy

Kdo od dvoudveřové variace modelu A4 očekával designovou revoluci, bude výsledkem zklamán. Novinka totiž jako by z oka vypadla předchůdci.
Zpět na článek
4. 6. 2016 10:20
4. 6. 2016 11:03
4. 6. 2016 11:18
4. 6. 2016 14:22
4. 6. 2016 14:25
4. 6. 2016 14:28
5. 6. 2016 11:43
5. 6. 2016 11:51
4. 6. 2016 11:39
4. 6. 2016 11:48
4. 6. 2016 13:43
4. 6. 2016 14:22
4. 6. 2016 14:26
4. 6. 2016 13:33
4. 6. 2016 13:59
4. 6. 2016 20:58
4. 6. 2016 21:15
5. 6. 2016 16:06
5. 6. 2016 09:45
neregistrovaný "SR20"
Avatar - AUDIRS6
4. 6. 2016 10:20
Naživo
...to bude hadam lepsie, nez studiove fotky. Uz z prilozenych fotiek z jazdnych zaberov je zretelne, ze ten "odstavovac-predok", ako ho tu mnohi vcera nazvali nebude az tak nestravitelny. [odkaz]
Mna ale, rovnako ako redaktora, stale irituju tie predne svetla. Vcera pocas prezentacie a interview s dizajnerom, ktory ju navrhoval, som mal moznost pocut jeho dovod - ze aby tie svetla boli defakto "nad" maskou singleframe a aby tak bolo aj zo 100 metrov jasne, ze sa jedna o novy voz. Nuz, neviem ci tento argument obstoji. Predsalen vsetkymi ostatnymi rysmi sa jedna o pekne, oblo-ostré / ostro-oblé kupé, ku ktoremu by sa hodili trochu agresivnejsie predne svetla.
V interieri fakt len 1 jedina vytka - stredovy nezasuvatelny displej. Argumenty o zvysenych nakladoch neuspeju, kedze mechanicky sklopny ju maju aj najlacnejsie Audi (A1) a vsetko nasvedcuje tomu, ze aj novinka Q2 ho ma elektricky zasuvatelny po vzore Q7. Tak ale aspon maju robotu na FL. :-!
Zaver: u mna +/- spokojnost. Pockam si na stretnutie nazivo.
Rozbalit vlákno
13
Avatar - maxi!
4. 6. 2016 11:03
Re: Naživo
to si velmi znižil uroveń nadšenia z noveho atraktivneho sportoveho coupe, ked napises, ze +/- spokojnost, nie? To je dost málo,nie?
Sportovna coupe novinka by mala vzbudovat o nieco viac: túžbu, atraktivnu pritazlivost a podobne emocie - ale ako sam uznavas, tie sa nekonaju ani u teba, tak co potom ostatny motofans, ktory az tak nežerú audinky?
Jasne, nebude to zle auto, ale fakt sa mohli odviazat a dat nejake emocie k tomu vzladu, ktomu biednemu prednemu náhonu.
Ako som uz pisal, ten sialene vychvalovany interier ma vobec nenadchol - lacne žaluzie a tak kritizovany a nenavideny display navigacie v C klasse je aj tu?!
Avatar - AUDIRS6
4. 6. 2016 11:18
Re: Naživo
ked si uz raz na nieco zvyknuty, potom ta takato novinka nemoze tak nadchnut, kedze je to len dizajnova evolucia, ktora ma aj nejake tie muchy. Zaluzie - na tie sa vy..r, v reale to budes vnimat uplne inac. Displej - tam bude smerovat moja kritika stale, pokial to nevyriesia. Dizajn A5 celkovo je ale vydareny - vyzera ostrejsie a o to islo predovsetkym.
Ale je pravda, ze to nieje auto, nad ktorym by som tu mal hykat nadsenim. ;-)
4. 6. 2016 14:22
Re: Naživo
Na "žaluziích" mi nejvíc vadí to, že to udělali napříč značkami. WTF? A Audi má teď šéfdesignéra, od kterého nevím, co čekat.
Avatar - AUDIRS6
4. 6. 2016 14:25
Re: Naživo
Uz si videl spy-foto novej A8 ? Zatial som skoro az nadseny !
[odkaz]
4. 6. 2016 14:28
Re: Naživo
Už jsem je zahlédl, ale ještě jsem se na ně pořádně nepodíval.
5. 6. 2016 11:43
Re: Naživo
Prosím tě co z té fotky vzbudilo tvé nadšení? Nic z toho není poznat:)
Avatar - AUDIRS6
5. 6. 2016 11:51
Re: Naživo
Ta lahkost. ;-)
Proste nie obludnost 2 predchodcov, ale navrat ku korenom ( D2 ). Nizky predok, defakto skoro az A6-ova silueta...Vcelku slusne zakomponovany ten dizajnovo novy predok...
Ak si porovnas tieto spy-foto a studiu Prologue, tak ano, som nadseny, nakolko Prologue bol cca rovnako mohutny ako sucasna A8. Toto vyzera a aj bude o dost lahsie ( vraj vyse 150 kg dieta ). :-)
Plus, vraj sa odhodlaju urobit aj plnohodnotnu konkurenciu S65 AMG, teda RS8 ! ;-) :yes:
5. 6. 2016 14:08
Re: Naživo
jj
KDOOOO CHCE DÍZL KŮŮŮPTÉÉÉ DÍÍÍZL [odkaz] [odkaz] [odkaz] >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
4. 6. 2016 11:39
Re: Naživo
Design potřebující vysvětlující argumenty stojí za starou bačkoru.
Avatar - _Karel_
4. 6. 2016 11:48
Re: Naživo
Vyřídím Kabaňovi jak s ním budu mluvit. ;-)
4. 6. 2016 13:43
Re: Naživo
To vypadá jen jako vizualizace, ne jako fotka.

Můj odhad je, že designéři mohli chtít display umístěný víc vpředu ala A6/ A7 (na rozdíl od A3/ Q7/ Q2). Což by vyžadovalo složitější a předpokládám dražší mechanismus. Možná ještě složitější než v A6, protože jsem slyšel i to, že by se jim dovnitř nevešel. Je to přinejmenším zvláštní, když se dokáží vyžívat v tom, jak složité zvládnou udělat výdechy, kolik desítek dílů mají a jak mají ten správný chod. :-)

Jsem zvědavý, jak to bude mít příští Q5 a A6. U Q5, jestli půjde po vzoru Q7 a Q2, nebo jestli převezme řešení od A4, protože jde o střední třídu. A u A6, jestli to definitivně odstřelí jako zvláštní kuriozitu střední třídy, respektive A4/ A5. Jinak nečekám, že na to při faceliftu sáhnou.
Avatar - AUDIRS6
4. 6. 2016 14:22
Re: Naživo
O displeji v novej A6 sa "šušká", ze ma byt "polohovatelny". Nech to znamena cokolvek, znie to zaujimavo. Ja by som sa priklanal k verzii dsipleja medzi vyduchmi klimy ako polozasuvatelnym. V polohe "dole" zasunuty na uroven ladiacu s vrchom pristrojovky a s vyduchmi ( zobrazebie len nejakych zakladnych veci - muzika ap.) , no a vysunutelny vyssie pre hrabanie sa v celom MMI menu, navigacii...atd. ;-)
Q5 tipujem po vzore Q7. Videl som uz nejake spy-foto a zdal sa mi umiestneny na tej pristrojovke podobne - teda ze by sa mal kde zasuvat. Ale bola to biedna fotka, tak hadam sa casom dockame lepsich. ;-)
4. 6. 2016 14:26
Re: Naživo
U Q5 také spíš očekávám, že pojedou ve stylu Q. První generace však uvnitř vycházela z A4, takže by nebyl šok, kdyby v tom pokračovali.
4. 6. 2016 11:53
nejuspesnejsi novinka na trhu je ceske auto
[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - AUDIRS6
4. 6. 2016 12:03
Re: nejuspesnejsi novinka na trhu je ceske auto
uz som sa zlakol, ze si sa rano prastil gebulou o zarubnu >:D >:D >:D >:D
Avatar - chalan66
4. 6. 2016 13:33
???
No za mňa sklamanie !! Žiadna agresívna črta auta, zadný stĺpik useknutý čo stráca líniu kupé !! Taký ľahký facelift !!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Emel
4. 6. 2016 13:59
Re: ???
Agresivních aut je všude spousta.
Avatar - chalan66
4. 6. 2016 20:58
Re: ???
To je fakt, len toto auto je kategória športových aut a tak agresívnejší vzhľad by mu asi pristal viac ako tento rodinný 2 dverový automobil !! Predné svetlá neúmerne malé k maske, zadný stĺpik zlomený , čo kazí líniu cupé !! Je to ako keby si si kúpil A4 ale 2 dverovú !
5. 6. 2016 16:06
Re: ???
Já tedy cestovní kupé nepovažuji za sportovní auta. A třeba pro BMW jsou tradiční dvoudveřové sedany. Na tom není nic špatného.

Ten "zlomený sloupek" má i první generace a měl ho i quattro concept. Předpokládám, že odkazují na dvoudveřové Audi 80, respektive Quattro. Zatímco A7 zase odkazuje na Audi 100 (Sportback je taková kombinace Avantu a Coupé S).
Avatar - fOE
4. 6. 2016 14:12
Tak tohle se nepovedlo
Vidim z boku starou A5, ze zadu naroubovanou aktualni A4 (nic proti tomu) ale ten predek? 8-s
Tady neni o cem, stara A5 poFL byla jasne hezci.
Rozbalit vlákno
2
4. 6. 2016 21:33
Re: Tak tohle se nepovedlo
Za mne další bezohlavní pekáč od olympiády. Kdyby nebyl svět o nic nepřijde. :-!
Avatar - AUDIRS6
4. 6. 2016 21:36
Re: Tak tohle se nepovedlo
Tak hlavne ze nam doprial svet teba... >:D >:D >:D >:D :-!
Avatar - Pekelná Micinka
4. 6. 2016 15:28
Ódy pět
Se zpožděním to konečně nahráli i do Audi Media Smart TV. A vypadá to dobře, není třeba nic vysvětlovat.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "SR20"
5. 6. 2016 09:45
Pekné coupé.
Na Audi až neuveriteľne krásne auto. Správne proporcie, pekné, vyvážené. Pravda, až na tú masku.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - lexi
5. 6. 2016 11:03
čekáni bez konce ?
Zlaté časy designu u Audi dle mého vrcholily od roku 2004 do roku 2008. Začalo to A6 (typ C6), ta se vyloženě vydařila...tvůrce....Walter de'Silva. Pak podle mne úžasná Q7 ...tvůrce Walter de'Silva ( vím, že tento typ polarizuje svět na ty co oslovil a ty co jej nemusí ). Já osobně jsem Q7 IHNED podlehl a mám ji dodnes ( objednal jsem ji aniž bych auto viděl jinak než na netu nebo videu a už ji mám 10 let ). Dále mi do garáže sedla jedna vymazlená Audi Q5 - v kombinaci černé barvy a 19 kol nemá chybu. No a vrcholem byla první Audi A5..první kupé po dlouhých letech, ale čekání stálo za to.Vozidlo se super podvozkem, ale hlavně geniálním designem...také jsem neodolal a v červené základní barvě, která ji sluší nejvíc, jsem si jednu také pořídil, dodnes se jdu občas pokochat do garáže nad dokonalými tvary. Tvůrce, kdo jiný než Walter de'Silva................................… potom dlouhé čekání co přijde. Řada zklamání - především u nové Q7. Teď se mi zdá, že tahle nová A5 právě díky tomu, že si ponechala v designu to dobré z předchozí řady a použila prvky vydařeného konceptu Audi A9 v přední masce, může přinést čerstvý vítr do designu značky Audi a návrat klientů.....takže KONEČNĚ MOHU ŘÍCT BRAVO !!!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - AUDIRS6
5. 6. 2016 11:10
Re: čekáni bez konce ?
A co A6 C7 ? Tam sa tie obliny a priostrenia tiez genialne doplnaju. ;-) Alebo 1. R8.
Zvysok je len taky "priemerny" Audi dizajn, pricom niektore modely ( radsej neuvediem ) povazujem za fakt menej vydarene.
A tato A5 praveze nema z noveho Lichtovskeho stylu ( A9-Prologue ) este skoro nic.
Rozhodne nie masku. Tu bude mat az nova A8. A ako som sa bal, tak to zatial vyzera nadejne.
Vid moj odkaz zo vcera... ;-)
Avatar - lexi
5. 6. 2016 22:35
Re: čekáni bez konce ?
Jen to dokazuje, že design je věcí osobního názoru a to co se jiným zdá být dost dobré na to aby to dali do výroby, může mnohé překvapit....