Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Autem do Chorvatska 2016: Speciální příloha

Zájem o jaderské pobřeží by letos měl být z důvodu nejisté bezpečnostní situace v konkurenčních destinacích rekordní. Všichni se shodují, že cesta k moři letos bude obzvláště náročná. S pomocí přílohy se potížím vyhnete. Nebo se na ně alespoň připravíte.
Zpět na článek
6. 6. 2016 15:08
6. 6. 2016 21:33
6. 6. 2016 22:22
7. 6. 2016 16:41
6. 6. 2016 22:50
7. 6. 2016 08:04
7. 6. 2016 08:17
7. 6. 2016 15:43
7. 6. 2016 12:25
7. 6. 2016 15:10
7. 6. 2016 15:48
7. 6. 2016 15:47
7. 6. 2016 16:48
7. 6. 2016 18:30
11. 6. 2016 13:17
11. 6. 2016 20:25
10. 6. 2016 15:09
11. 6. 2016 22:14
7. 6. 2016 12:57
7. 6. 2016 13:31
7. 6. 2016 15:28
7. 6. 2016 16:49
7. 6. 2016 17:34
10. 6. 2016 14:25
10. 6. 2016 15:10
8. 6. 2016 07:25
8. 6. 2016 08:51
8. 6. 2016 13:06
7. 6. 2016 16:37
7. 6. 2016 18:38
7. 6. 2016 19:12
8. 6. 2016 22:57
9. 6. 2016 10:06
10. 6. 2016 14:25
12. 6. 2016 06:32
12. 6. 2016 08:54
11. 6. 2016 13:21
12. 6. 2016 14:31
7. 6. 2016 16:38
8. 6. 2016 05:54
10. 6. 2016 10:50
6. 6. 2016 14:12
slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
byla to vždycky prijemna změna po a před nudnou cestou po dalnici.
přes lenart daleko zajimavejsi cesta nez přes hnusnej maribor
ale pravda, nikdy sem nejel ve spicce, tedy většinou tam jsem slovinskem projizdel hodne brzo rano a zpet par hodin po pulnoci a nikdy kdy se menej turnusy.
Rozbalit vlákno
8
Re: slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
Nevyhováraj, väčšina ľudí Slovinsko obchádza, lebo nechcú platiť plnú taxu za pár km jazdy diaľnicou... Za tú sumu kúpiš pekných pár konzerv. ;-)
6. 6. 2016 21:29
Re: slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
kdybych byl takovej kolenovrt jako ty, tak jezdim naftakem a travim jedem NOx cely siroky okoli ..
6. 6. 2016 22:24
Re: slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
A když si koupím Rakouskou známku, ale v Itálii to vemu po okresce, protože 440km za 35 éček at si strčí někam tak jsem co? >:D
7. 6. 2016 08:19
Re: slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
jestli tam jedes rakovino-jedo-metem, tak ses kolonevrt.
to ti uz nikdo neodpare, i kdybys platil 10x tolik
Avatar - _Karel_
7. 6. 2016 15:43
Re: slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
:no:
Re: slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
Vy (Češi) na to máte krásny výraz: ŠETŘÍLEK. Výstižný, pekne znejúci a neurážlivý. ;-) To dá rozum, že kto chce ušetriť, spôsob si nájde. Konkrétne to Slovinsko z rovnakého dôvodu obchádzam tiež. S našimi platmi logické a pochopiteľné.
Avatar - Jaros71
12. 6. 2016 14:26
Re: slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
V Itáli to až do Benátek máš za 18 euro... ;-)
Re: slovinskou dalnici sem vzdycky objizdel
Teba tá nafta už spálila aj poslednú funkčnú mozgovú bunku...? To som si mohol myslieť, na akú tému to otočíš. Mal by si si zmeniť nick na Smrtinaft >:D
Avatar - Dzakobo
6. 6. 2016 15:08
Á
Pan Jelínek sviští do Chorvatska, konečně někdo ukáže Čechům jak na to >:D Pořád lepší, než ty návody typu "Pověs si CDčko na zpětné zrcátko sám" >:D >:D
Rozbalit vlákno
0
6. 6. 2016 16:32
Cez Maďarsko ...
- Ja jazdím tiež na Szombathely. Avšak potom pokračujem na juh cez Körmend (86) v smere na Rédics (86). Pred Rédicsom odbočím vľavo na Lenti, Lóvaszi, ... a pokračujem na Letenye.
Cesty sú slušné a skoro žiadna premávka.
- Z Rédicsa sa dá ísť cez Slovinsko na Mursko Središče mimo diaľnicu. Cez Lendavu a v Chorvátsku je to však motanie a ušetríte len cca 13 km, ako keby ste použili vyššie spomínanú trasu cez Letenye.
Rozbalit vlákno
1
Re: Cez Maďarsko ...
A nejde tá trasa príliš cez lesy? Ja som robil Maďarsko v noci, a toľko vysokej na ceste a v jej tesnom okolí som ešte nevidel. Nebola to práve bezpečná štreka, do takého stáda danielov akých som párkrát stretol, by som vraziť nechcel...
6. 6. 2016 21:33
ovce
Mámo už máme tu novou Octavii,tak můžeme zas do toho CHrovatska.Koukej tu zrovna vyšel článek kudma tam máme ject....máš ten leták od Kauflandu,kdy budou slevněný paštiky?
Rozbalit vlákno
40
6. 6. 2016 22:22
Re: ovce
>:D :yes:
Hlavně, aby se mi nemotali v Rakousku na dálnici až pojedu do Itálie, ikdyž čtvrtek večer je na cestování pro ovci asi docela špatný čas >:D
7. 6. 2016 16:41
Re: ovce
U vás na vesnici je Italie považována za nóbl, jak říkáte, destinaci? :-)
Komické ako sa pri každom článku o Chorvtásku nájde zopár roľníkov, ktorí si musia vylepšiť sebavedomie.
Avatar - _Karel_
6. 6. 2016 22:50
Re: ovce
Chorvatsko je země s krásným mořem a je blízko, ale nemělo by se tam jezdit, protože by člověk mohl být ovce. Teda hlavně pro ty u píva. To sou totiž velcí borci, co lítají k moři zásadně na Kubu nebo na Maledivy, takže nejsou ovce.
7. 6. 2016 08:04
Re: ovce
Já jsem tam byl a nic krásného jsem tam neviděl, a moře už vůbec ne. Navíc jsem si připadal, že jsem pořád v ČR. Místa, kde nehrozí že bude člověk celý den poslouchat Čechy jsou i v Evropě takže není důvod lítat na Bahamy
7. 6. 2016 08:17
Re: ovce
jj, a pak v tom letadle leti tupy stado ceskych ovci.
v chorvatsku je hezky, je to blizko, ale když chces trochu soukromi, prostoru a hezky prostredi, tak to uplne levny není.
a protože většina tech borcu kouka hlavne na cenu, pripadaj si pak skoro jako v CR
Avatar - Ozzman
7. 6. 2016 12:25
Re: ovce
Přesně tak! Já tam občas rád jezdím a letos se tam taky chystám. Sice nejedu Oktavkou ( ale pro ten vlasteneckej pocit jsem si ji chtěl od kolegy v práci na chvíli vyměnit :-) ) , nepiju pivo, nesmazime rizky, ale pastiku si sebou vezmu protože ji mám rád :-) Pak se tam dá najít spousty malých pláží bez otravných čechů a slováků,které jsou pohádkové a nádherné čisté moře. Byl jsem u moře skoro v celé Evropě a te dostupnější části Afriky s chorvatské pobřeží radim mezi to nejlepší.( nejlepší z Evropy jsou asi Řecké ostrovy dle mého nazoru) . když se vyhnes turistickým centrum. Ještě má krásné pláže Irsko, ale tam se nikdo nekoupe.... Teda až na mě :-)
Re: ovce
O to ide - proste musíš si nájsť to svoje miesto. Peknú pláž aby človek pohľadal, pieskovú skoro vôbec nenájdeš, a kam sa otočíš, tam je našinec. Už vôbec nepochopím tých Čechov a Slovákov, čo si objednávajú v Chorvátsku na dovolenke držkovú a vepřo-knedlo-zelo, keď to doma majú 3x lepšie...
Avatar - Ozzman
7. 6. 2016 15:10
Re: ovce
No to mi taky hlava nebere, když jsem v cizině tak právě zkouším lokální kuchyní a nejsem zvedavej jíst u moře guláš a pít český pivo... Já mám teda ještě hruzostrasnou zkušenost z egypta, kde celý náš resort snad ubytovaval půlku československa. Dnes moc na výběr není. Evropské destinace dostupné letecky podražily, dostupné arabské země jsou dost nebezpečné a na výběr pak v rozumném rozpočtu moc není. Dříve bych uvažoval nad sev. Afrikou letecky i přes můj odpor k létání.... I když asi bych už fakt neměl létat, pri poslední cestě mi teroristi dali za vyucenou a zpět sem musel autem >:-[]
Avatar - _Karel_
7. 6. 2016 15:48
Re: ovce
Pěkné pískové pláže jsou na Rabu, ale je to asi opravdu jedna z vyjímek.
Avatar - _Karel_
7. 6. 2016 15:47
Re: ovce
Já byl v Evropě taky na dost místech (koupal jsem se i na Nordkapu- nejsevernější místo Norska, voda 2st, brrrrr), a v Chorvatsku spokojenost, ale je třeba trefit hezký místo. První chorvatsko Krk, a zapřísahal jsem se, že už tam nepojedu.
V Řecku mě nadchlo, že si čechů dokážou vážit. Což vidím jako největší vadu chorvatů. :-)
7. 6. 2016 16:48
Re: ovce
Či nie je problém v tých Čechoch. Poznáš to, "hele Chorvate, já beru vo 50€ mesíčne víc než ty, tak se mi klaň". Ale inde, "na zápde", v Grécku, Taliansku, drží hubu a krok :-)
Avatar - _Karel_
7. 6. 2016 18:30
Re: ovce
To si nemyslím. Spíš nás berou (ne všichni,samozřejmě) jako póvl, co u nich utratí míň, než němci.
V řecku jsem zažil, že na nás zkoušeli česky, a měli radost, že máme radost. Chorvati- to se mi nestalo. Ale uznávám, že není chorvat jako chorvat.
11. 6. 2016 13:17
Re: ovce
Řekové vědí, že jsme jim ještě za socíku pomohli. Mají nás rádi a dávají to najevo. Do Chorvatska mě už nikdo v sezóně asi dobrovolně nedostane. Pokud máš malé děti, tak se těžko hledá důvod, proč autem pokračovat z Rakouska dál na jih.
Avatar - _Karel_
11. 6. 2016 20:25
Re: ovce
No, to si můžu říct- proč jezdit do Rakouska? Když je u nás taky hezky.
My máme moře rádi. A v Chorvatsku je hezky, ne že ne. Věci okolo to u někoho můžou přebít, u mě (zatím ještě) ne.
Avatar - Ronault.
10. 6. 2016 15:09
Re: ovce
Já projel Chorvatsko od Rijeky po Dubrovnik předloni v září a musím říct, že ačkoliv jsme střídali apartmany a 2 noci, tak všude se k nám chovali moc příjemně. Vůbec, v září tp bylo asi dosud nejlepší Chorvatsko, co jsem byl...přednější pláže, památky bez umorneho vedra v poledne...
Avatar - Rojin
11. 6. 2016 22:14
Re: ovce
Ahoj kamaráde :-) :yes:
Čoveče ty se šklebíš pořád stejně >:D
Jak to jde, vidím, že ti trošku rozkvetly recenze ;)
7. 6. 2016 12:57
Re: ovce
Hm, tož mi řekněte, kam byste jel vy, když chcete jet co nejkratší vzdálenost s malými dětmi k teplému moři a letadlo nepřipadá v úvahu?
Re: ovce
Je to paradox ale malé deti vydržia dlhú cestu lepšie ako tie veľké. Vlastná skúsenosť. ;-) Ja tento rok ťahám čiaru do Primorska. Teplé a živé more, piesočné pláže a skvelá kuchyňa za nepremrštené ceny.
7. 6. 2016 15:28
Re: ovce
sou taci, co tvrdej, ze bulharsko...
no, ja tam byl před cca 3 lety, dalnice za sofii katastrofa (zlata D1), mezi srbskem a bulharskem chybela uplne, i když itinerare tvrdily ze se jede celou cestu po dalnicich, na plazich neskutecnej bordel (a to jsme byli ve vyhlasenem mestecku unesco). a ze by to bylo tak cenove zajimavy, vzhledem ke sluzbam, a tomu bordelu, tak to ani nahodou. mozna jsme ale byli v nejakym jinym bulharsku.

ale jsou taci, co bulharsko opevujou. kazdej je ale zvyklej na jinou uroven. asi plati, ze cim vic je clovek na vychod, tim vic se mu v bulharsku libi a naopak

a zapomen na to, ze z cech das bulharsko s ditetem na jeden zatah za 16-17 hodin. to ani nahodou. i maly dite se potřebuje probehnout a sezeni v aute ho prestane bavit.
na druhou stranu chorvatsko nekam ke stredni dalmicii se da na jeden zatah dat i s malym dítětem když vyjedes na noc a většinu casu dite prospi.
7. 6. 2016 16:49
Re: ovce
Do Bulharska spíš letadlem... dá se to zvládnout rychle, ale to pak jedeš jako prase a to bych s malým dítětem neriskoval...
7. 6. 2016 17:34
Re: ovce
když se nechces jen valet na plazi, potrebujes auto. samozrejme, auto si muzes pujcit, ale to pak uplne pada ta urcita cenova vyhodnost bulharska.

když jedes autem, je to tak daleko, ze to nenaplanujes tak, aby ses nekde nedostal do spicky. navíc když jedes pres srbsko, který není v EU, cekaji te 2 celni kontroly. takze konkretne, my jsme hodinu stali na hranicich madarsko-srbsko, pak jsme dobu popojizdeli belehradem, ten kousek co před bulharskem není dalnice jsme jeli krokem snad 2 hodiny v prutrzi mracen, dále pul hodiny na hranicich srbsko-bulharsko, pak zoufalej prujezd sofii v podvecerni spicce, a pak az na tu dalnici prvních 200km za sofii to celkem slo. nazpátek jsme vyjeli před pulnoci, takze uplne bezproblemovej prujezd centerm sofie, na hranicich bez problemu a po 6 rano jsme byli vpohode za belehradem a pak jsme uz zadny zdrzeni ani necekali a ani neprislo.

když jedes do chorvatska, cestu muzes naplánovat tak, ze všechny nekrizovejsi useky projedes v době, kdy není vpodsate zadny provoz
10. 6. 2016 14:25
Re: ovce
co chceš vidět v Bulharsku?
Avatar - Ronault.
10. 6. 2016 15:10
Re: ovce
Jsou tam památky, ne mraky jak v Itálii, ale jezdit se tam dá
Avatar - 29radek
8. 6. 2016 07:25
Re: ovce
Jen k tomu Bulharsku..v loni jsme se po 15sezonach v Chorvatsku rozhodli pro změnu a zkusili Bulharsko a jediný co mají Chorvati lepší je jen moře..jinak jsme byli Bulharskem nadšeni,hlavně nás překvapila ochota Bulharu.Cestu jsme si rozdělili na dva dny,tam přes Srbsko(téměř pořad po dálnici) a zpět přes Rumunsko(přes karpaty,nádherná příroda).Jo a dálnice jsou v dobrém stavu.V Rununsku jsou supr a ze Sofie na Burgas je z části nová a je tam povoleno jet 140. Chorvatsko je krásný,ale každý rok dražší a dražší a téměř žádné služby k tomu.
8. 6. 2016 08:51
Re: ovce
ochota bulharu?
2x sem se ptal na cestu, 2x me poslali do pr*ele, protože ze me nic nekoukalo. policajti se na me chteli napakovat za neexistujici dopravni prestupek, po ctvrthodine dohadovani kdy uz peníze najednou nechteli, ale tvrdili, ze mi musí sebrat ridicak a zaplatit musim v bance, která ma zavríno (bylo 8 vecer), sem jim rek, ze to mam na kamere a ze se na to podivame, tak me hodili doklady na zem a odjeli... ale byl jsem prekvapenej, ze umeli obstojne anglicky a anglicky jsme se dobře domluvili i s pokladni v obchodaku...
provoz v bulharsku hodne divokej a velky cerny auta si absolutne neberou zadny servitky, predjizdeni do zatáčky kam není videt a v kolone uplne bezny...

před téma 3-4 rokama v rumunsku chybely podstatne casti dalnic, ale rumunsko jsme zvazovali uz jen kvůli tomu ze je v EU a ze ma hezkou pritodu, nakonec tam i zpet přes srbsko. ten bordel na plazich, o tom mluvi deti stále a to jim byly 2 a 4roky. docela dost arogantních rusaku, kteří nas stále povazuji za svoji kolonii.
prvních 200km dalnice od sofie na burgas byl v hodne hodne spatnym stavu, pak byla hodne slusna, tak to maj opravene...

obycejny vino jsme v obchodaku pod 150kc na nase nesehnali. ve stejnym retezci jako u nas ty samy výrobky o cca 30% drazsi. vyrazne drazsi mlecne výrobky nez u nas. obycejnej obed hotovka 2dospeli + 2 maly deti byl problém v tom levnem bulharsku poridit do petistofky na nase, vecere minimalne 700. zelenina ve stancich predrazena, bez chuti a evidentne nakoupena v obchodakach, takze rajčata mozna dovoz z holandska.
vůbec nechapu, jak tam prumernej bulhar s 10tis mesicne na nase muze vyjit.

ja porad rikam, ze jsme byli asi v nejakym jinym bulharsku, protože kazdej basni jak tam je hezky a hlavne levne. ale verim, ze se to rok od roku zlepsuje, ale ty novy uzavreny arealy, to byl jeden velkej hnus a kyc uz z dalky ...
Avatar - _Karel_
8. 6. 2016 13:06
Re: ovce
Ohledně chorvatska souhlas, jenže to hezký moře není slabej protiargument.
Avatar - Ozzman
7. 6. 2016 16:37
Re: ovce
Krk sem vloni projel a dá se taky najít super koupání. Hlavně na jihu ostrova jsou zapomenuté plazicky v horách akorát jak je tam voda z šireho moře,tak je trochu chladnější než ze západní strany od pevniny :-)
7. 6. 2016 18:38
Re: ovce
A proč co nejkratší vzdálenost s malými dětmi??? Já jezdím do Francie k Marseille, cesta cca 15h, a nikdy si děti nestěžovaly. Vyjedu na večer, a ráno jsem tam. Děti to prospí a je klid. A nikdo se tam ke mně nechová jako k póvlu, já si tam nepřipadám ani jako king, ani jako *, a je tam krásně. Nádherný Azurový pobřeží, prázdný pláže, spousta míst k výletům... Ale jo, cesta dražší, to beru.

Ty řeči o tom, jak se s dětmi nesmí jezdit daleko, jsou nesmysl.
Avatar - _Karel_
7. 6. 2016 19:12
Re: ovce
Pro mě je cesta 700 a víc km utrpení, ty a jiní dáte bez mrknutí oka Francii. S dětmi je to podobné- některým to nevadí. Naše tedy 15h rozhodně neprospí a po takové době je běžné být sakra rozlámaný, bez ohledu na kvalitu auta nebo i autobusu.
8. 6. 2016 22:57
Re: ovce
Nejak tak. Tiež som v Chorvátsku stretával fotrov, čo z Oravy, Popradu, ... išli celú noc. A potom po tejto štreke dva dni ležali na pláži ako zdochliny. Že aká super dovolenka. ;-)
9. 6. 2016 10:06
Re: ovce
No jo ale nemusí to být pravidlem :-) Odpoledne vyjedeš, děcka mají knížky, tablety, mobily apod. což je zabaví a pak v noci spinkají a ty máš klid na řízení - ráno se probudí a jsou tam, ty odfrkneš pár hodinama spánku než žena vybalí a pohodička užíváš si dovolenou >:-[]
10. 6. 2016 14:25
Re: ovce
Práve, že nie. Píšem o starších pánoch, ktorý majú už svoj režim a najďalej boli na aute v okresnom meste. Manželky ich celý deň naháňajú po nákupoch, potom ich prinútia poobede sa na dve hodinky prespať a na noc - marš za volant.
P.S. Ináč, skladám poklonu šoférom z DDR a Poľska, čo na tých "tragačoch" jazdili v skupinke a dali štreku od Baltu až do Bulharska. ;-)
12. 6. 2016 06:32
Re: ovce
A to je ten problém, ze tam autom vyrazia sviatočný vodiči. Ja jazdievam veľa v noci síce menej, ale keď sú dobre cesty, tak nemám problém potiahnuť tisíc km na len s par krátkymi prestávkami. Keby som nejazdieval pravidelne dlhé trasy, tak by som volil dovolenku letecky, ale takto radšej využijem flexibilitu cesty autom.
12. 6. 2016 08:54
Re: ovce
No jenze jsou deti, kterym se dela pri cteni nebo hrani na tabletu spatne, takze pripadaji v uvahu jen pohadky v LCD operkach. To jim vydrzi na 2 - 3 hodiny. Mezitim to treti nejmensi je unaveny, zacne brecet, pak rvat a nic nepomaha. To vadi tem starsim, ktere na ni zacnou kricet, aby byla ticho, coz ma samozrejme opacny efekt. Nakonec vscihni usnou, teda krome ridice. U nas je i problem s tim, ze maminka neusne v aute, takze po dojezdu na misto je stejne unavena jako ridic tatinek. Jo neumim si predstavit idealnejsi zacatek dovolene.
Podruhe jsme cestu rozdelili na dva cca stejne useky (Madarsko termalni lazne 5 dni, Chorvatsko 5 dni) a cesta zpatky se proste nejak pretrpela.
11. 6. 2016 13:21
Re: ovce
Tak jeď do Korutan nebo do Tirol. Pro děcka určitě mnohem zajímavější dovolená. A je to ještě blíž.
Avatar - Jaros71
12. 6. 2016 14:31
Re: ovce
Itálie...s malými dětmi ideální z Brna kolem 650-700 km.
Letoviska s krásnými písečnými plážemi , preferuji italské Miami :
Lido di Jesolo-Cavallino , dále Caorle a i Bibione je fajn lázenské městečko.
7. 6. 2016 16:38
Re: ovce
Máš pekné spomienky >:D
8. 6. 2016 05:54
Re: ovce
No u nás to je asi takto: "Mámo, tak máme to nové BMW M3 na hlinách v eršestce, tak nasmaž řízky a jedeme do Chorvatska. Takže nás to čeká v pátek. Celkem 631 koní pojede do Chorvatska ;-)
9. 6. 2016 22:37
Je dobré mít asistenční službu
Asistenční služba Vám pomůže v případě poruchy i havárie vozidla, ale i v mnoha jiných situacích které mohou nastat. Jsou různé asistence k pojistkám, ale " Asistenci bez starostí " od Vinprintu Vám platí na celý rok a dají vám vždy náhradní vozidlo zdarma a vaše porouchané Vám odtáhnou zpět do ČR do vašeho servisu, toto žádná jiná neposkytuje. Lze ji obědnat na jejich webu. Můžu jedině doporučit..
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Londonbridge
10. 6. 2016 10:50
Egypt...
Teraz su vyhodne zajazdy do Egypta ....lacnejsie ako Balaton...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jaros71
12. 6. 2016 13:48
Raději do Itálie..
Na balkán se moc nyní nehrnu..taky s malými dětmi ty šutry na plážích nejsou žádná výhra.
Píseček je na stavění hradů ideální.. ;-)
Navíc cesta přes Brno-Víden'-Klagenfurt-na Benátsko je ideální a krátká.
Za 7 hod. u moře.. :yes:
Rozbalit vlákno
0