Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zákaz vjezdu kamionům hrozí vedle Prahy i v části středních Čech

Cílem opatření, k nimž hodlá přistoupit Praha, podle Dolínka není vytlačit kamionovou dopravu do obydlených částí středních Čech.
Zpět na článek
14. 6. 2016 09:12
14. 6. 2016 09:22
14. 6. 2016 09:50
14. 6. 2016 10:22
14. 6. 2016 10:56
14. 6. 2016 10:43
14. 6. 2016 10:58
14. 6. 2016 14:49
14. 6. 2016 16:12
14. 6. 2016 09:42
14. 6. 2016 23:19
14. 6. 2016 09:12
???
Si dělaj * ne? A kudy máme jezdit? Ať si to klidně zakážou, ale až bude hotovej velkej okruh. Už teď kdykoliv jede člověk v okolí Prahy, tak najede desítky kilometrů navíc kvůli zákazům.
A nevím kde chtěj v Praze dávat zákazy, když se stejně v Praze může jenom po malym okruhu od Čerňáku na Spořilov....
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Ozzman
14. 6. 2016 09:22
Re: ???
Jako rezident, kdy nám kolem baráku denně projelo desítky kamionů s tím souhlasím (nyní už mají zákaz, protože dříve si zkracovali cestu mimo dálnici, aby neplatili mýtné), ale chápu druhý úhel pohledu. v Zázemí Prahy vyrostly desítky skladů a nějak se to zboží musí dostat pryč, proto by místo samých omezení měly krajské orgány rozvíjet spíše dopravní obslužnost a napojení na dálniční tahy. A s tou Prahou a centrem - už mockrát jsem potkal velké kamiony jedoucí kolem Anděla, nebo i na nábřeží, většinou s cizí MPZ .... ti fakt nemají v centru co dělat a za to by měla hrozit tvrdá pokuta, stejně jako v centrech měst, kde to nanejvýše maximálně ucpou a neprojedou.... a to hlavně Poláci a jiní řidiči z východní Evropy...
14. 6. 2016 09:50
Re: ???
Tak samozřejmě, ale tam zákazy pokud vim jsou, takže tam nemaj co dělat. Pokud budete cestou po Praze dávat pozor na zákazové značky pro kamiony, tak zjistíte, že zákaz je skutečně všude, mimo části hostivaře, která je hlavně průmyslová, pak několik dalších průmyslových oblastí, a mimo větší části malého okruhu.
Já chápu, že jako rezidenti to máte těžké, proto taky nechápu jak může nebýt dostavba Pražského okruhu mezi jedenácti nejdůležitějšími stavbami, to by snad měla priorita číslo jedna, Těch pár kilometrů co chybí mezi D1 a D11 by tak nesutečně ulehčilo Praze, hlavně spořilovu a jižní spojce.
Ale když zakážete vjezd na malý okruh o kterém se hovoří, tak kamiony prostě nebudou mít kudy jet. Dostat se z D11 na D1 je jinudy nemožné.
14. 6. 2016 10:22
Re: ???
nektere kamiony u Andela tam maji povoleni na vjezd protoze zavazi zbozi do marketu, nadrozmery se taky daj videt smerem od Andela do arealu na Krizove, a dostat se tam s kamionem je docela orisek, vpodstate to jde jen prez mesto

dostavbu okruhu mezi D1 a D11 by mela bejt priorita cislo 1, jizni spojna proste napor aut nezvlada, zacpa je tam minimalne 2x denne a to ikdys se zrovna nestavi na cernaku smer na liberec
Avatar - Ozzman
14. 6. 2016 10:56
Re: ???
No, já nemluvim o zásobovačích, ale vyloženě o někom, kdo si tam zkracuje cestu, zažil jsem i asi 3 myslim Turky, co normálně dole na Plzeňské (někde cca u Bertramky) stáli v jednom pruhu a čekali na sebe, za plného provozu v odpolední špičce, zablokovali to tam na 30 minut.

Osobně bych ještě dostavěl severní obchvat Prahy (od D11 přes D8 na D7), tam je to taky hrůza, všichni co teď jezdí do Blanky tak se nacpou buď Evropskou (ta mi přijde ale pořád průjezdnější než dřív, protože jeden pruh omezili jen na MHD a to hlavně nahoře) a pak směrem po Karlovarské tam i zpět, kolem Vypichu a Bílé Hory.... děs a hrůza...
Avatar - wakantanka
14. 6. 2016 10:43
Re: ???
Tipujem, že tí cudzinci ktorých spomínaš sa tam motajú hlavne preto, že na dodáku má len adresu a tam ho vedie navigácia. A neboj tomu šoférovi určite tiež tečie pot po chrbte. Motať sa v širšom centre Prahy v kamióne nie je žiadna sranda. >:D A najlepšia sranda je tá, že keď na tú adresu konečne dorazí, zistí že je tam max. nejaká kancelária vyššieho manažmentu, resp. nejaký byt kde je firma registrovaná. A odtiaľ ho pošlú niekam na druhý koniec Prahy do skladu. I mne sa svojho času také stalo, síce nie v Prahe ale v Bratislave, ale princíp rovnaký. >:D
Avatar - Ozzman
14. 6. 2016 10:58
Re: ???
Já to chápu, ale snad je řidič dost inteligentní na to, aby se zeptal, kde to má složit ne? Vím, že vždy to nejde a lidi to neví, jenže šéf by měl vyzjistit kam má svuj kamion poslat a když vidim, že mě to žene do centra Prahy, tak je asi něco zvláštní a nevjedu tam ne? >:D Od čeho mam telefon.
Avatar - wakantanka
14. 6. 2016 14:49
Re: ???
Ano telefon. Kebyze mas kam zavolat tak to urobis. Ale ani ti nehovorim kolko krat som dostal pri nakladke len cmr a dodak bez tel.cisla. Ak si to clovek vcas vsimne vie zavolat sefovi ci spediterovi aby ti ho poslal. Ale vacsinou ti poslu cislo kde nikto neberie a pod. Potom si odkazany sam na seba resp.na kolegov s ktorymi sa spojis cez CB radio a dokazu ti poradit. A niekedy ti proste nepomoze vobec nic a dopadnes tak ako som pisal vyssie.
14. 6. 2016 16:12
Re: ???
Ten kratky usek dokaze zasekat celou Prahu a vytlacuje auta do obytnych zon mestskych casti - je to kazde rano peklo, kdy se kolem rodinnych domku a detskych hrist honi vystresovani manageri a managerky se zpozdenim do prace. My tady v D. Pocernicich mame pesi zonu, ve ktere je umeni prejit ulici kolem 8 rano kvuli paralelnimuj provozu k streboholske spojce a Ceskobrodske. Je to tu skutecne zoufale.
Avatar - Hittman
14. 6. 2016 09:42
Na místo
Sypání si popela a urychlení dostavby přijde buzerace... já tecu u chybějících 3 km dálnice u globusu v Olomouci, kde se sjíždí z dálnice na kruhac a věčně jsou tam zácpy..
Ps. Kdyby se jak Praha chovala i ostatní města tam, kde dodnes nejsou dálnice či alespoň obchvaty, tak by tu nikdo nedovezl nic nikam...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barry Lyndon
14. 6. 2016 09:48
v ČR zřejmě není důležitější kousek dálnice než propojení D1
pokud ji stát není schopen postavit, tak se pražským o***nům nedivím - zoufalá situace si žádá zoufalý čin...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - S8
14. 6. 2016 23:22
Re: v ČR zřejmě není důležitější kousek dálnice než propojen
Určitě to není nejdůležitější úsek, ale jaksi náš (Královéhradecký) kraj je hodně opomíjený. Přes Náchod nám jezdí i 20.000 kamionů za den. Dálnice před Hradec po sto letech, dál v nedohlednu, dálnice na Moravu? To budou auta dřív lítat než bude dálnice Hradec - Olomouc a cca Moravská Třebová - Brno. Ať jedeme kam jedeme kromě směr Praha, je to zoufalé a na dálnici přijedeme za 2 hodiny jízdy nejdříve a z některých částí kraje i za 3 hodiny nájezd na dálnici. Obchvat to nevyřeší, tahle vláda už vůbec ne, takže bohužel budeme mít i nadále silnici s nejvyšší úmrtností v ČR (Hradec Králové - Náchod).
Avatar - praděda7
14. 6. 2016 11:11
Vidíte blbečci,
kdyby jste dali na Baťu a postavili dálnici páteřní, tak jste ty problémy neměli. :-!
Rozbalit vlákno
1
14. 6. 2016 14:55
Re: Vidíte blbečci,
Ono by stačilo, kdyby se nekecalo a stavělo.
14. 6. 2016 23:19
Prazsky okruh
Podle me, se mel zacit stavet prazsky okruh hned po revoluci, ale ne tam kde je ted, ale na urovni Kladna, Berouna, Tynce nad Sazavou, Ceskeho brodu, Lysa nad Labem, Brandys a Melnik. Urcite by to slo. Podivejte se na Berlin, nebo M25 kolem Londyna. Ta je vzdy triproudova a nekdy i vic... A dostaveli to v 1986.. Tak mi nerikejte, ze by neslo neco podobneho - mensi - kolem Prahy...
Rozbalit vlákno
0