Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Fiat Tipo hatchback Opening Edition: Na českém trhu stojí nejméně 467.500 Kč

Verze Opening Edition zahrnuje pouze dva agregáty. S přeplňovanou čtrnáctistovkou se základní cena šplhá k pěti stům tisícům korunám.
Zpět na článek
Avatar - rohYpnol
9. 7. 2016 15:24
Re: Cena?!
Letmým pohledem Rapid 1.4 TSI AP Czech Team jako superextraobervýhodná nabídka je za 452.900,- Ano, má sice "automatickou převodovku", jenže to je v případě suché DSG nevýhoda velká jak zaocenánský parník... A to se bavíme na rozdíl od Tipa stále o lowendu >:-[]

Zkrátka 467.500,- papírků adekvátních kvalitám toho, co automobil nabízí. O tom, že Čech stejně skončí u Hyundaie případně Škody, samozřejmě žádná. Fiat zde kupují ti, co skutečně vědí a chcou :-!
Avatar - rohYpnol
9. 7. 2016 15:29
Slušný rozjezd
Fiat se vrací do hry :yes: :yes: :yes: Zatím jen pro ty, kteří skutečně vědí co přesně chcou, výbavy value for money přijdou nepochybně později.

Ve třídě kompaktů je Tipo jako živá voda, konečně opět trochu italské krásy :yes:
9. 7. 2016 19:44
Dost dobré auto
Z praktického hlediska dokonalé auto. Projel jsem se sice s 1.4 Tjet, ale až bude pod kapotou 1.4 atmosféra, není co řešit. Motor, který nemá: turbo, přímé vstřikování paliva, EGR ventil, StartStop a navíc prostorově umožní parádní přístup k žárovkám předních světel se dnes hledá jako jehla v kupce sena. Dále je to auto bez dvouhmotého setrvačníku a s nepřímým měřením tlaku v pneumatikách - tedy bez nákladných snímačů tlaku, je dnes skoro zázrak.
9. 7. 2016 15:41
Re: Cena?!
Ochrana českého trhu funguje výborně! Až bude kusrt koruny skutečně tržní (1E=cca20-22kč) bude to vypadat jinak. Dnes platí, že kdo chce u nás prodávat, musí tu také vyrábět..
9. 7. 2016 16:34
Re: Cena?!
Ty jsi teda slusne mimo :-)
Takto (plne)vybaveny sedan v konfiguratoru vyjde pod 400 tis. s 1.4 motorem.
Opravdu si myslis, ze ta 1.4T (ktera ma stezi parametry druhych nejhorsich motoru u konkurence - napr. VW, Opel) a mozna par uprav detailu v interieru snesou priplatek 80 tis?
A to jeste budou chtit pocitam 20 tis. priplatek za kombik, no proste mimo, Fiat - bohuzel - nezklamal :-|
9. 7. 2016 18:07
Re: Cena?!
No to určitě. Ukazuje to akorát ze u fiatu mají v hlavě místo mozku špagety. Golf maraton edition je o 2.000 Kč levnější!!!! Vzdyt tohle je priblbly Low cost. Takže dokud to v tyhle výbavě nebude stát 350, tak není důvod o to vůbec zavadit. A až to těch 350 stát bude tak si člověk řekne OK, ale radši si koupím leona. :-)
Avatar - miromen
9. 7. 2016 19:43
Re: Cena?!
:yes:
Pokud pujde u dealera snižit cenu za tenhle lowendovy fiat cca o 70tkč pak OK. Jinak je ta cena těžce mimo.
9. 7. 2016 15:26
1.6 L = 531.100
Jo to neni v italskych lirach, ale korunach ceskych? >:D >:D >:D >:D
Prooser! :-!
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 15:32
Re: Cena?!
:-)

Jo jo, napsal jsem tp pod 124, ještě dokud tady tenhle článek nebyl.
A už se mi to nechce opakovat.
:-(

Takže jen shrnutí: za mě super auto za dobrou cenu.
Ale ne pro mě... počkám si na jednodušší výbavu, ale pořád s tímhle motorem.
Pokud dřív neodkývu to iXko.
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 18:22
Re: Cena?!
Ano.. někdo tady je mimo....

lze to říct i naopak:

Golf je i ve zcela speciální edici, s deklarovaným cenovým zvýhodněním bezmála 90 tis Kč, se slabším 1.2 TSI motorem a s neúplnou výbavou levnější JEN o dva tisíce!

Takže ta cena u Fiata je úplně SUPER.
Avatar - 3_diamanty
9. 7. 2016 21:24
Re: Slušný rozjezd
tak samozrejme ceed sa uz cely trasie pred tipom ... to je pravda... jeho zlate casy pocas ktorych lovil zakaznikov od golfu alebo focusu uz ale s prichodom tipa urcite skoncia ...
Avatar - M1chal
9. 7. 2016 17:57
Cena hatchback
Autor asi četl diskusi vedle u 124 Spider :-)

Na první pohled je to asi vyšší cena (dobrá výbava), ale myslím, že u dealera dostanete jinou cenu :-)
Fiat :yes:
9. 7. 2016 21:06
Re: Dost dobré auto
Ano. Takový low cost na úrovni konce 90. Let. Akorát za cenu high. Tohle auto je úplně na stejně umístěné jako předchozí linea. Nic jiného to není. A taky si moc dobře pamatuju jak místní špagety fans předvídali linee mega úspěch. No nedostavil se. Ani u tohoto středu se nedostavi.
9. 7. 2016 18:17
Re: Cena?!
Leon je jistě skvělá volba, ale Tipo taky vůbec není špatné! :-!
9. 7. 2016 21:50
Tohle?
S tímhle chtějí jít proti korejcům? To jsou ze startu bez šance. :-!
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 16:50
Re: Cena?!
Zkus to ještě jednou.. beze spěchu.
Srovnej celkové technické řešení.. a dostupnou výbavu sedanu a 5porte...

Už?

:-)
10. 7. 2016 00:19
Re: Cena?!
hm fakt, potom ale nechápu cenu oktávku nebo spíš to že to někdo s tou (ne)výbavou za ty peníze kupuje...
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 15:35
Re: No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný
Kdo koupí original Fiat kola v 17"?
:-)
9. 7. 2016 23:01
Re: Tohle?
Jestli čekáš, že tento lowcostový HB bude stačit na i30 nebo Ceed, tak o autech nic nevíš.
9. 7. 2016 22:44
Re: Cena?!
Ridim fiat. Mam docela rad fiat. Ale mam mozek. Ty evidentne ne.
Tak jeste jednou racionalne a dal uz nebudu reagovat.
Chci hatch nizsi stredni, nemam penize, koupim za 380 kiu v podstate plne vybave (ano ma trochu horsi motor atd...) 100 TISIC ROZDIL.
Nechci setrit vezmu za 500 COKOLIV, co budu chtit s prvky vybavy, ktere tipo ani mit nemuze. Klasicky bych zminil napr. dvouzonovou klimu.
Tohle lidem ve fiatu dojde, ale jelikoz je centrala v Budapesti, tak pocitam tak po prvnim roce (ne)prodeje.
Jo a jestli je pravda, ze 124 je u nas drazsi nez v dojclandu, tak to uz je fakt vylozene vtip.
S tim sedanem opravdu mile prekvapili, tohle je epic fail.
A ted mi zas napis, jak vymazlili interier, ten plast nad vyplni dveri vypada hur nez v mym stilu a to je co rict....
10. 7. 2016 09:10
cena
Cena je tak vysoká , že za kvalitu Fiatu vůbec neodpovídá ....
Mám Fiat 500 X a problémů XXX, zadni spojler 5 dveří špatně podlepen těsněním, hrana spojleru naráží na C sloupek ,dře lak,odskočen vnitřní plast B sloupku u řidiče, nejde natlačit ani narazit, klika spolujzdce neraguje na keyless klíč, nejde zamykat ani odemykat, funkce na uconnect nejde.
Co víc dodat , 20 jdu na prvni garanční prohlidku , jsem zvěda, co udělají ....
Re: Slušný rozjezd
Tebe tiež nie... Taliani robili kvalitné autá ešte keď ti mama prala plienky... :-!
Avatar - AUDIRS6
9. 7. 2016 21:27
Re: Slušný rozjezd
Teda dnes mu nakladas slusne aj sam ! >:D >:D >:D >:D :yes:
Ked je niekto talian, nepomoze ani svacena voda. :-!
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 21:07
Re: Cena?!
Tak na tohle už fakt není co říct...
Avatar - 3_diamanty
9. 7. 2016 20:53
Re: Slušný rozjezd
za hravy dizajn povazujem ten na mazde 3 .. civicu.... alebo ceede ... ale z tipa doslova srsi nizkonakladovy jednoduchy a ucelny dizajn .. o nejakej hravosti by som tu teda nerozpraval .. vidim tipo denne vo verzii sedan ... a ver mi ze aj ten predosly vajickovy "alteovsky" leon vyzera hravejsie a lepsie a neporovnatelne dospelejsie ako sucasne tipo ;-)

mas pravdu.. zlata era bravy/brava a marey sa nevracia.. a to je podla mna velka skoda... lebo fiat by potreboval v tejto triede nieco poriadne.. s cim by kludne mohol brat zakaznikov od 308 alebo leonu alebo golfu.... ale s tipom to podla mna fakt nepojde...
9. 7. 2016 20:53
Re: Cena?!
No to určitě. Dyt to nemá v nabídce ani dvouzonovou klimu, kterou ma každy golf v základu. Tipo je takovej trochu hezčí ale v ostatních ohledech trochu horší rapid. S normálníma kompaktníma hatchbackama se nemůže měřit. Takže cena je jen pro italofilni kafky. Naštěstí jich v Čechách moc není.
Avatar - rohYpnol
9. 7. 2016 15:45
Re: No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný
Je spousta bláznů. I když je vlastně pravda, že ti blázni co nasypou nesmyslný rozměr, většinou jezdí v Oktávkách, Superbech, Golfech a Passatech >:-[] >:-[]
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 16:29
Re: No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný
Jo, pokud mas Range Rovera, pak je to v poradku.
:-)

Koneckoncu - hlavne, ze je plnoleta, ne?
;-)
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 15:34
Re: ten benzin
Ne, proč?
Na 1,4 s turbem je to úplně ok... navíc s hezkým momentem.

[odkaz]

Výkonější podobné motory mají ten výkon stejně "ujetej" mimo vrchol momentu - takže jsou nepraktický.
To je osud turbomotorů...

[odkaz]
Avatar - rohYpnol
9. 7. 2016 15:31
Re: No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný
Koupíš se 17p výhodně, ty pak prodáš a dáš si 16p jaké se ti zlíbí a ještě na tom vyděláš... ;-)
Avatar - LuCZiano
10. 7. 2016 09:43
Re: Dio con te Fiat...
Neco podobneho mi probehlo hlavou, kdyz jsem docetl clanek... jeste bych dodal non é normale.

Kazdopadne ta cena je uplne mimo realitu. Takhke kdysi prodavali Stila. Nabouchali to vybavou, dali obri cenu a divili se, ze se to neprodava. Opening edition mela byt 1.4 atmo a chudsi vybavou s cenou pod 300...
9. 7. 2016 23:57
Re: Cena?!
Ano, Golf má na českém trhu dvouzónovou automatickou klimatizaci v základní výbavě.
Avatar - Jaros71
10. 7. 2016 00:53
Cena !!!!
Tak je to moc pěkný hatch...
Ale cena musí dolů...jako kdysi u Rapida.
A pak se bude prodávat dobře.
Avatar - AUDIRS6
9. 7. 2016 23:04
Re: Slušný rozjezd
ved mozno prave vtedy naposledy. >:D >:D >:D >:D
Nic, keby si nebol antikoncernovo zaslepeny ( a pritom ja dokazem pochvalit aj inych ), vedel by si, ze okrem vsemoznych klonov 500-ky nemaju nic poriadne. Budto low-cost, alebo japonsky rebrand. :-! Smutne, po takej dlhej a uspesnej hostorii... ;-\ :-!
Avatar - rohYpnol
9. 7. 2016 20:05
Re: Slušný rozjezd
Fiat má jako jeden z mála, snad jediný, hravý design v mainstreamu. Prostě takový italský mini "pro chudé". Pro někoho to může působit nedospěle, ale jde výhradně o styl. nelíbí? v pořádku. Ale naopak za materiály a zpracování Fiat v nových modelech sklízí jen samou chválu.

Tipo sedan... ano, pro mě je taky vzhledově TOP a není se čemu divit. Tipo bylo jako sedan vyvinuto od prvopočátku, sedan nevznikl odvozením z HB.

Samozřejmě, že prodejní čísla budou pravděpodobně hluboko za Korejci, ale důležité je to, že Fiat má opět zástupce v klasickém segmentu, o kterém má smysl uvažovat. Zlatá éra Bravo/Brava/Marea se nevrací, ale i tak je to zdařilý krok správným směrem.

Já bych si stejně Tipo nekoupil a šel bych zřejmě do 500L, protože je o řád praktičtější a stylovější, takže když Fiat, tak Fiat se vším všudy. Ale vybírat čistě v kategorii kompaktů, rozhodně jej nevynechám z výběru.
Avatar - 3_diamanty
9. 7. 2016 18:58
Re: Slušný rozjezd
ten interier tipa vyzera ako v malom aute... pride mi ze aj rio ho ma o hodne dospelejsi ... o interieri golfu, P308, mazdy 3 alebo astry uz ani nehovorim... tie vsetky su uz na pohlad tak 2 levely nad tipom ... ale vzhladom na nizkonakladovu orientaciu tohto vozu to nie je zase az take zle a tipo si iste svojich spokojnych nenarocnych zakaznikov najde :yes:

a navrat do hry? no som hodne zvedavy ako tipo hatch v europskych predajoch ohrozi golfa alebo astru ci povedzme aspon P308 ... ale nieco mi vravi ze ich neohrozi vobec ;-)

a popravde sa mi viac paci tipo sedan ako hatch .. takze zda sa ze ja to s tipom vidim opat vo vsetkom uplne inak ako ty ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
11. 7. 2016 17:30
Re: Slušný rozjezd
a vylešti svou angličtinu... "boast" neznamená pochlubit se, ale vychloubat se... jako chvástat se.
Vnímáš ten rozdíl?
:-)
Avatar - Ja Prvni 123
11. 7. 2016 15:00
Re: Cena?!
Už sis to po sobě přečetl?
A není Ti nic divnýho....?

Říkáš, že Ti nevadí, že to má horší motor... a takový ty ostatní nepodstatný věci... to je teda jako převodovka, brzdy.. a tak?

Ale má to lepší plast na zakončení výplně dveří... >:D

No, to je tady fakt docela síla.

Nemluvě o tom, že tenhle Fiat vybavenej na úrovni toho "Full" bude stát tak 360.
Avatar - Ja Prvni 123
11. 7. 2016 14:55
Re: cena
Dneska jsem iXko objednal.. tak uvidíme, jak se povede to moje.

Ale poměrně snadno lépe, než ten minulej - Passat...

>:D
Avatar - Ja Prvni 123
11. 7. 2016 14:53
Re: Tohle?
Jako proti i30 s mizernou 1.6 za 410tis... co už nemá žadnou další nabídku, vedle té sady "trikolora", nebo jak se jmenuje?
poměrně snadno...

:-)
Avatar - Ja Prvni 123
11. 7. 2016 14:52
Re: Slušný rozjezd
No Ceeda ani neřeším, to je úplná plečka... ale proti tomuhle by mohla být i30 s 1.6 benzínem... základně vybavená za 410tis... no vlastně úplně vybavená, protože nic víc už prostě nenabízí... tak jo, tu přesně myslím.

Bude to mít o hodně těžší.

:-)
10. 7. 2016 14:03
Re: ten benzin
protoze uz to opravil. puvodne tam bylo 500
Avatar - twistedTSD
10. 7. 2016 12:05
Re: Cena !!!!
Je to zvláštní strategie, prodávat jen nabušené open editions, když cena asi bude jedním z hlavních plusů Tipa.
10. 7. 2016 11:55
Re: Cena?!
"Vzdyt tohle je priblbly Low cost. "
The Lowest cost with has-been logo on the hood.... :-!
10. 7. 2016 11:49
Re: Cena?!
"Ridim fiat. Mam docela rad fiat. Ale mam mozek. ...S tim sedanem opravdu mile prekvapili, tohle je epic fail."
Diky za objektivni hodnoceni. Vidim to zrovna tak - epic fail. :yes:
... The Tipo uses a great number of parts shared with other Fiat and Chrysler group cars in an attempt to keep production costs as low as possible.
10. 7. 2016 11:43
Re: Cena?!
"Leon je jistě skvělá volba">:D
A ta nejskvelejsi volba je i30.
10. 7. 2016 11:33
Re: Cena !!!!
"Ale cena musí dolů...jako kdysi u Rapida."
Staci vydelit dvema.
Pak koupim dva, snad to vyjde jezdit s jednim zatimco ten druhy je v servise? :-!
10. 7. 2016 11:32
Re: cena
"prvni garanční prohlidku , jsem zvěda, co udělají ."
Daji ti nove auto? ;-)
10. 7. 2016 11:30
Re: Tohle?
".. tento lowcostový HB bude stačit na i30 nebo Ceed..
>:D :yes:
Nestaci a ani nebude..

FIAT Tipo Station Wagons:
Tipo Entry spec 1.4 95PS: Ł13,995, by bylo pri 31.71 asi 444 "klacku" ceskych.
Neprodejne. :-!
10. 7. 2016 11:24
Re: Dio con te Fiat...
Ja to videl psat zkracene: vaffanculo ..ale preji mu to zrovna tak >:D
10. 7. 2016 11:17
Re: Dost dobré auto
"Tohle auto je úplně na stejně umístěné jako předchozí linea."
Psst! To se tu nesmi psat! >:D >:D
Jasne, ze mas pravdu. Oboji jsou trhaky.... v Otomanske risi. :-!
[odkaz]
10. 7. 2016 11:14
Re: Slušný rozjezd
"ved mozno prave vtedy naposledy."
>:D >:D >:-[]
"Smutne, po takej dlhej a uspesnej hostorii.."
Stromy nerostou do nebe, hm? :-!
10. 7. 2016 11:10
Re: Slušný rozjezd
"...tak samozrejme ceed sa uz cely trasie pred tipom"
>:D
tak.. tak.
Z anglicke recenze na Tipo HB dostalo 6.2 bodu hodnoceni:
Rivals such as the Hyundai i30 boast better materials and superior build quality.
[Konkurence jako H/i30 se muze pochvalit lepsimi materialy a nadprumernym zpracovanim]
Uvidime jak se lidi poperou u vrat FIAT dealeru krecovite svirajic keshovku pro tento 470 tKc HB. Jen ten holobyt za 280 'klacku' ma cenu zvazovat proti Dacia.
10. 7. 2016 09:09
Počkejme
Tak počkejme na ceník kde bude 1.4 bez turba. Odhaduji o 30 tisíc více než u sedanu. Vzhledem k odlišné výbavě.
Pro všechny příznivce a majitele nového Fiat Tipo.
facebook.com/…ups/Fiat.Tipo.CZ
9. 7. 2016 23:34
Re: Cena?!
Gofl má dvouzonovku v základu? Mám se kouknout do ceníku? A rozdíl doplatíš jo? >:D
Avatar - speedfred
9. 7. 2016 17:56
Re: No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný
1) obyč sedan
2) >:D >:D >:D už aj presluhuje
9. 7. 2016 21:49
Re: Cena?!
To nie je auto na zapad o Ciech...a myslim zevuz aj u nas/Vas bude mat problem...to auticko je jednoducho 10 rokov pozadu uz teraz. Ale v zasade to robi Fiat spravne, netlaci sa znackou fiat niekam kam ho nechcu a kde je pretlak. Robi but image auta s obrovskym priplatkom (X500...) alebo auta ktore su zastarale no pekne zabalene...punto i prave toto vozitko. V segmente lacnych aut trosku pomiesa-ale obdobie kedy Fiat tlacil na najlepsich su za nami...
Avatar - AUDIRS6
9. 7. 2016 21:25
Re: Dio con te Fiat...
puttane italiane ! >:D >:D >:D >:D
Avatar - rohYpnol
9. 7. 2016 20:06
Re: No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný
tak jistě, když kempuji na D1 u Vyškova, tak můžu mít klidně 21", že >:-[]
Avatar - speedfred
9. 7. 2016 16:07
Re: No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný
Ja jazdím na 19 od výroby a celkom fajn aj na D1 :-)
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 21:11
Re: Dost dobré auto
Tenhle to nepochopí... pro jistotu, aby se mu nestalo, že se mu v hlavě objeví špagety, tak už to tam kompletně obsadil ptačím trusem...
:-)
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 15:53
Re: No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný
No, to taky... ale i tak - 17" si koupí mladej kluk, co si v bazaru koupil Bravo z roku 1998... a ten za ty kola dá asi tak 2tis dohromady.
A i tak je to 10% ceny vozidla.
:-)

A to že VŮBEC nic nemám proti původnímu Bravu! S 1.2 16V to náhodou bylo parádní svezení...
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 21:17
Re: Slušný rozjezd
každý ať má vlastní názor, to mi nevadí... ale dost mě irituje, když jeden pseudonovinář napíše, že Tipo je nízkonákladové... a dav označí za nízkonákladové úplně všechno!

Včetně designu.

A nedá se přehlédnout, jak úzkostlivě se ve výčtu těch, co bude Tipo lovit v jejich vodách, vyhýbáš H/K... a přitom jsou první na řadě.
:-)
Avatar - Ja Prvni 123
9. 7. 2016 15:30
No, snad jen, že ty chromový lišty u Extra nejsou stejný...
ale pořád jsou to jen lišty.
Takže podstatný rozdíl je 17" kola - a děkuji, nechci. I když jsou s příplatkem "jen" 3.600,-.
Považuji je za nevýhodu, takže bych byl ochoten si i něco připlatit, abych se jich zbavil.
;-)

Ale pořád platí, že auto takhle plný elektronických nesmyslů nechci... takže čekám dál.
;-)