Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Budoucnost Audi podle designérů

Krátce po tom, co AutoBild zveřejnil na svých stránkách článek o designu Audi, rozšířily se oficiální skici po celém internetu.
Zpět na článek
29. 10. 2008 14:12
Re: Jen tak dal!
Ano, ale to byla zmena, ktera proste prisla v dusledku casu. BMW praktikovalo predtim jeden designersky smer dlouhou dobu a potrebovali zkusit neco noveho. Tady se podle me jednalo o nahlou (sokovou) zmenu. Jinde to ale delaji postupne, casem prichazeji s novymi a novymi prvky, ktere pouzivaji na nove modely a po urcite dobe se z toho vyvine uplne novy design. Tak to je podle me prave u Audi. Vzdyt rozdily mezi Audi 90. let a soucasnymi modely je stejny jako treba u BMW 90. let a soucasnymi modely. A popravde, z Bangla u Audi bych nebyl moc nadseny >:D Stacilo mi, co udelal s BMW (netvrdim, ze udelal neco spatne, ale udelal spoustu BMW, ktere se mi nelibi, netvrdim ale, ze je to spatny designer).
Avatar - delphino
29. 10. 2008 08:58
Re: Jen tak dal!
podle mě se bangle taky opakuje. rozeznat 1er od 3er je snadné protože 1er ha hatch ale poznal jsme pár lidí kteří nerozeznali 1er kupé od 3er kupé... rozfíli byli jen v detailech, jako třeba 5er měla fakt divný světla podle toho ji poznal každý, a 6er je zase podle mě nejhnusnější kupé od BMW a protoho pozná taky každý

navíc člověk co má oči a nezůstane pohledem jen u singleframe tak pozná že se všechny modeli od sebe liší spoustou podobných detailů. bohužel spousta lidí zůstane jen u tohoto dominantního prvku a pak nějak zaregistrují možná velikost
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
29. 10. 2008 00:50
Re: Jen tak dal!
Sice jsou Audi čím dál tím hezčí, ale stále se drží jednotného stylu na téměř všechny vozy. Možná je to dobře, možná nikoliv...
Avatar - T613
28. 10. 2008 22:17
Re: Jen tak dal!
stačí si porovnat BMW před a po nástupu Banglea ;-)
28. 10. 2008 21:27
Jen tak dal!
No ja zacinam mit pocit, ze se BMW hlavne zepredu zacinaji podobat cim dal tim vic. Ale ano, jsou podstatne svebytnejsi nez modely Audi, to uznavam, naprosto ale nesouhlasim s tim, ze se modely Audi nedaji rozeznat. Snad jen laik ne, ale ten nerozezna ani to BMW 3 od 5 (vim z vlastni zkusenosti >:D ). To jest muj pohled na vec. A opet musim zopakovat, ze ja si na Audi i pres tu jistou unifikovanost, cenim toho, ze predstavuje porad pekne modely s zadnymi silenymi vystrelky, coz se podle me u BMW rici neda. Protoze nedokazu jinak nazvat BMW 5er, 3er po faceliftu. To jsou auta, ktera ve mne prilis luxusni dojem nenavozuji. Naopak, 1er a nova 7er se mi docela libi. Ale to je to, proc ja mam k BMW spis takovy odmereny vztah. Oni jsou schopni prijit s opravdu zajimavym peknym autem, ale pak prijdou s necim, na co se jen velmi nerad divam.

Toto melo byt jako reakce na prizpevek VDC z 21:06, ale hodilo to jaksik dolu.
28. 10. 2008 21:21
Re: Jen tak dal!
Pokud to ale vidis takhle, nemuzes to vycitat jen Audi. Popis mi pls tu zmenu stylu BMW trochu bliz, nejak nevim, o co presne se jedna. Kazda automobilka se jednou prece dostane do faze, kdy prijde s necim novym a zacne aplikovat danou vec na dalsi modely. Nekdy je to sokove, nekdy je to postupne. Ale zadna automobilka prece nerazi stejny designovy smer porad. Vzdyt si staci srovnat auta z pred 10 let a soucasna auta. A to se tyka snad vsech automobilek, si myslim.
Avatar - T613
28. 10. 2008 21:08
Re: Jen tak dal!
ona bude trvat do té doby, dokud budou přijatelné prodeje. zatím na to nemusejí šahat.
Avatar - T613
28. 10. 2008 21:07
Re: Jen tak dal!
právě od prodejů cítím onu stagnaci. Proč měnit něco co je úspěšné? O to více je třeba cenit odvahu BMW, která od základu změnila své pojetí designu.
Avatar - VDC
28. 10. 2008 21:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 10. 2008 20:37
Re: Jen tak dal!
No pockat, nedaval bych do spojitosti to, ze Audi ma svou filozofii designu jako postupnou evoluci a odvazovani se designeru. Oni totiz se designeri podle me neodvazuji ani u dalsich prestiznich znacek. Nevidim zadny odvaz u MB, BMW, Lexusu a dalsich. Je to asi taky dost o tom, co povazuje kdo za odvaz. Pro me je odvaz aktualni generace Hondy Civic, modely znacky Infinity, .. Audi je proste konzervativni automobilka, ktera nevytvari extravagantni auta, ktera ma svou jiz zabehlou klientelu, ktera nechce zadne odvazy. Tot muj nazor. Audi si drzi svuj elegantne-sportovni (nekdo rika technicistni) styl, ktery se nekomu muze zdat nudny, ale nikdo ho nenuti si Audi kupovat. Prodeje jasne mluvi pro Audi.
Avatar - T613
28. 10. 2008 18:55
Re: Jen tak dal!
Je ovšem otázkou do jaké míry je to ještě evoluce nebo už stagnace. Pokud se designeři nedokáží odvázat ani na papíře..
28. 10. 2008 18:08
Re: Jen tak dal!
Ja si to nemyslim, naopak, som rad, ze Audi pouziva tento styl "jemnej evolucie". Nikoho nenutim, aby sa mu to pacilo a suhlasil s tym, to je jeho vec, ja som ale proste rad za to, ze Audi predstavuje stale velmi pekne a elegantne auta a nerobi take ulety ako BMW s 5,3, ktore su podla mna naozaj nie prilis pekne (je to moj subjektivny dojem). A ano, uznavam ze jednotlive modely Audi sa dost podobaju (rozhodne ale nemam problem ich rozlisit), ale nepovedal by som, ze je to stale to iste dokola. Ved kolko automobiliek dnes ma kazdy model iny? Naozaj len velmi malo, zbytok ma tiez svoje typicke znaky, ktore su pouzite na jednotlivych modeloch (ked uz som zmienil BMW, tak tam zacinam mat pocit, ze predky BMWciek sa tiez podobaju stale viac a viac napriec celym modelovym radom). Uznavam, ze ale v tomto je Audi trosku v extreme a mohli by modely viac rozlisovat. Ale pokial budu stale vytvarat tak krasne auta, tak im tento maly prehresok kludne odpustim.
28. 10. 2008 15:23
Re: Jen tak dal!
V tomto duchu sa nesie Audi stále. Už by mohli začať variť aj niečo trošku iného, nie stále dookola to isté.
28. 10. 2008 11:53
Jen tak dal!
Velmi pekne skici, pokud se pristi Audi ponesou v tomhle duchu, bude to super :-) Jasne, pro nekoho je to mozna az prilis maly rozdil proti soucasnosti, ale o tom je filozofie Audi. Mne to tak vyhovuje, u Audi aspon clovek vi, co cekat a Audi je z nemeckeho premioveho tria jedina znacka, ktera me zatim neprekvapila (v negativnim slova smyslu) nejakou obludou, ktera se na nakonec dostala do vyroby. Takze jen tak dal, Audi :yes:
Avatar - VDC
28. 10. 2008 11:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.