Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Odbyt aut ze skupiny Volkswagen v červenci nepatrně klesl

Koncern Volkswagen zaznamenal propad zejména v Německu a USA. Radost mu však může dělat situace v Číně a ve východní Evropě.
Zpět na článek
13. 8. 2016 10:57
Avatar - Joky
13. 8. 2016 10:44
Celozávodní dovolená
To jsou zase ultra lži, copak auto
Je rohlík který se ráno vyrobí a ten den prodá?
Rozbalit vlákno
1
13. 8. 2016 11:15
Re: Celozávodní dovolená
Samozrejme že celozavodna dovolenka má vplyv na predaje. Ale nie na medziročnú zmenu predajov.
13. 8. 2016 10:57
Mali by ste..
..si pani z auto.cz premenovat web stranku na avwto.cz ;-)
Rozbalit vlákno
0
13. 8. 2016 11:38
Zřejmě jediný koncern, který SM/AT a ACZ zná
Pánové z redakce, domníváte se, že čtenáře nezajímají jiní výrobci vyjma VWG?

Začíná to být opravdu tristní. ;-\
Rozbalit vlákno
4
13. 8. 2016 15:11
Re: Zřejmě jediný koncern, který SM/AT a ACZ zná
Mne už ani nebaví to pod takový články psát. Tady to lepší nebude. A redakce jen mlčí a směje se nám svými "nezaujatými" testy do ksichtu...
13. 8. 2016 19:42
Re: Zřejmě jediný koncern, který SM/AT a ACZ zná
Stále ve srovnání s AF je to o vesmír jinde a AR má sice podle mě nejobjektivnější testy, ale i to zmizí...už je to s ACZ pod jednou střechou a je tam nepřehledná diskuze.
Avatar - Barrichello
13. 8. 2016 19:25
Re: Zřejmě jediný koncern, který SM/AT a ACZ zná
No je dobre ze uz to leze na nervy i lidem jako jsi ty :-)
13. 8. 2016 19:40
Re: Zřejmě jediný koncern, který SM/AT a ACZ zná
Psal jsem to tu několikrát. Mám rád auta obecně, na klubový stránky ať si chodí každý dle libosti.
Avatar - Ja Prvni 123
13. 8. 2016 11:51
No, a pořád je to málo...
co svět potřebuje?

Sníženou produkci aut asi tak o třetinu, minimálně... a víceméně harmonicky rozdělenou výrobu mezi několik, zhruba stejně silných skupin, ještě k tomu "lokálně orientovaných" = v Evropě evropští výrobci, v Americe američtí, v Asii asijští...

To je to, co svět potřebuje.
Rekordní prodeje potřebují jen akcionáři... a prodeje jednoho koncernu jen akcionáři toho koncernu.
Rozbalit vlákno
16
13. 8. 2016 12:02
Re: No, a pořád je to málo...
To co jsi napsal by byl hodně, ale hodně smutný autosvět. ;-\
Avatar - Ja Prvni 123
13. 8. 2016 12:29
Re: No, a pořád je to málo...
Co by na tom bylo smutnýho?

Proč se vyrábí mizerný auta, která se po pár letech vyhazují a nahrazují jinými, mizernými auty?

Proč Ti přijde autosvět veselejší díky záplavě levných korejských aut, která vydrží ještě o něco méně, než zhoršená evropská...?

;-)

Mám dobrého známého v Anglii... je v důchodu. Byl viceprezidentem Unipartu, takže asi není ekonomicky sužován... a má tři auta. Jako veterána uznává jen Triupha Staga z roku 72, ale i tak s ním normálně jezdí.
Pak má Jaguara XJ z let devadesátých a o málo mladší Land Rover Discovery... o kterých mluví jako o nových autech.
Všechna ta auta normálně jezdí.
Ta dvě "nová" auta mají abs, klima, pytle... a normálně fungují.

A to je to, co tenhle svět potřebuje.
;-)
Aby nová auta vydržela 20 let a milion kilometrů... byla tak vyprojektována a vyrobena.
Protože nejekologičtější je materiál a energie, kterou jsem vůbec nespotřeboval.
13. 8. 2016 13:14
Re: No, a pořád je to málo...
Kvůli tobě a tvému známému si nemoci koupit auto jaké chci? To už tady jednou bylo. Děkuji...nechci.

Tohle kopání do korejců mi připomíná kopání do Fiatů od VWfilů a naopak.

Chceš-li auto na 20 let a milion km, pak zruš obecně vývoj aut, vrať se ke kovadlině apod.
Avatar - Hammunasakra
13. 8. 2016 16:40
Re: No, a pořád je to málo...
Víš co je to průměr žejo [odkaz] ? :-)
13. 8. 2016 17:33
Re: No, a pořád je to málo...
?
Avatar - Hammunasakra
13. 8. 2016 17:36
Re: No, a pořád je to málo...
Nevíš? No když je u nás průměrnej věk auta přes 15 let = je potřeba aby vydržely aspoň těch 20 :-)
13. 8. 2016 19:49
Re: No, a pořád je to málo...
Víš jak je to třeba s průměrným platem ;-)
Avatar - Hammunasakra
13. 8. 2016 20:20
Re: No, a pořád je to málo...
Vim většina lidí má míň protože jeden statisícovej nebo milionovym plat s tim dost hne = u aut je to jen a jen věk = s děsnym výsledkem stáří 15,1 let
Avatar - Ja Prvni 123
13. 8. 2016 16:52
Re: No, a pořád je to málo...
Korejec byl příklad... a vnucuje se proto, že je extrémně spotřební.

Každej extrrém je nezdravej! Takže doba, kdy sis mohl koupit škodovku nebo trabanta... a když jsi měl známýho, tak wartburga nebo žigulíka, všechny konstrukčně 20 let zastaralý a výrobně odfláknutý byly špatně, o tom žádná.

Navíc neříkám, že se ty auta mají zakázat. Kup si co chceš!
Japonec si taky může koupit BMW... ale opravdu dost draho ten import zaplatí.

Ale to jsme odbočili od podstaty: všichni žvatlají o ekologii a přitom podporují vzsokou, nepotřebnou výrobu.
Jak píšu - jedinej, kdo ji "potřebuje" jsou akcionáři výrobce.

Howgh.
13. 8. 2016 17:30
Re: No, a pořád je to málo...
Nemám rád, když někdo mluví za všechny ostatní. Můj názor je naprosto odlišný...

Howgh ;-)
Avatar - Hammunasakra
13. 8. 2016 17:38
Re: No, a pořád je to málo...
Naprosto odlišný? To by mohlo znamenat = velmi mylný ;-)

Howhg :-)
13. 8. 2016 19:13
Re: No, a pořád je to málo...
Tvoje všudypřítomné "by" a obecně podmiňovací způsob vylučuje mýlku. Ale představuje neschopnost vlastního úsudku ;-)
Avatar - Hammunasakra
13. 8. 2016 19:17
Re: No, a pořád je to málo...
Ty popleteš prostě všechno :yes: :yes: >:D

Tak bez by = dobrý? :-)
13. 8. 2016 19:44
Re: No, a pořád je to málo...
Lepší, mnohem lepší. To myslím vážně, obsah mě upřímně příliš nebere, ale jednoznačnost se cení ;-) :yes:
13. 8. 2016 15:09
Re: No, a pořád je to málo...
Jestli je pánovi, přes 70, má 3 auta, která nějak střídá, tak se fakt nedivím, že všechna jezdí. Já měl po dědovi Škodu 440 Spartak, a taky jezdil. A to je tak všechno.

Raději budu po cca 5ti letech měnit auta, a vozit rodinu bezpečně, než udržovat letitý auto a doufat, že kdybych náhodou ty pytle (např.) potřeboval, tak že bouchnou a jen se nevyfouknou... Auto je spotřební zboží. Jako televize atd. A určitě taky doma nekoukáš na Teslu Rubín jen proto, že je barevná a hraje...
Avatar - Ja Prvni 123
13. 8. 2016 16:58
Re: No, a pořád je to málo...
Vy jste fakt všichni těma reklamama v televizi úplně vymydlený... proto nemám ŽÁDNOU televizi.
Žiju svůj život - nepotřebuju se vézt na nějakých cizích.

Pokud dokážeš napsat to, cos napsal, tak je 100%, žes nikdy nejel slušným autem z devadesátých let, a začátku tohoto tisíciletí.

Většinu z toho, co dělá ten Jaguar "moderní auto" nikdy neumělo... najdi si nějakýho a odkrokuj si déleku mezi předním nárazníkem a sedačkou řidiče.
U moderního auta, kterým jezdí většina lidí, to raději nedělej, byl bys deprimovanej.

Jasně, je to třídou auta. Ale pak tedy neměj řeči o bezpečném vožení rodiny. V tom Jaguaru (například) je mnohem bezpečnější, než ve Fabiích, Oktávkách... a všech Hyundaích a Kiách...

Jediný co skutečně říkám je, že planeta potřebuje auta, co vydrží asi dvojnásobek toho, co ty dnešní... a vyrábět polovinu aut.

Howgh.
13. 8. 2016 12:03
Dopad dieselgate...
... je vlastne nula. Amici podojili VW aby mohli nadale sponzorovat Teslu a karavana tahne dal. Bohuzel diky obri pokute zrejme zpomali nastup novych technologii u VW a i to byl zrejme zamer. Presne dle predpokladu, bylo dieselgate jen vdecne novinarske tema, ale skutecni kupujici, tedy nikoliv diskusni zvanilove, kupuji nadale co chteji a ne to, co by Amici radi. Uz po vzniku teto kauzy jsem si rikal, proc by me takova zalezitost mela odradit od koupe vysneneho vozu. Budeme-li hovorit o podvodu, tak na uredniky ne na zakazniky a cas ukazuje, ze to tak vnimaji i kupujici.
Rozbalit vlákno
17
Avatar - Ja Prvni 123
13. 8. 2016 12:31
Re: Dopad dieselgate...
No to jsou kecy... "vnímají to tak kupující".. v germanizované Evropě. Hitler by měl radost.

Nikdo jinej ty srračky nekupoval ani před tím - proto ten dopad není moc vidět.

Howgh.
13. 8. 2016 13:50
Re: Dopad dieselgate...
Jistěěěě... >:D
13. 8. 2016 15:05
Re: Dopad dieselgate...
Koupě vysněného vozu... To jako VW? >:D Dobrý. >:D
13. 8. 2016 17:33
Re: Dopad dieselgate...
Ale to je přece každýho věc. Tohle nemá ani cenu řešit. Stejně jako germanizovanou Evropu a vše vyjma Fiatu jsou srr.čky.

;-)
13. 8. 2016 19:12
Re: Dopad dieselgate...
Já to teď nemyslel nijak zle. Jen mne pobavilo to "vysněný" VW. Ale asi to TommII myslel jinak. :-)

No ale pokud má vysněné VW, pak jde o skromného člověka a smekám před ním. ;-)
13. 8. 2016 19:13
Re: Dopad dieselgate...
:yes: ;-)
13. 8. 2016 21:30
Re: Dopad dieselgate...
Zcela vazne, je znacny rozdil mezi vysneny vuz a koupit vysneny vuz. Pokud se budu bavit o imaginarnim snu, pak mas zajiste pravdu, nebude to VW, ale klidne neco z koncernu VW to byt muze... Pokud si vsak pujdu koupit vuz, pak se bude jednat o realisticky vysneny vuz a tech u VW potencionalne par je. Aktualne by to pro me mohl byt Tiguan R-line v sede metalize. Ano, neni to Aston Martin, ale na rozdil od Astona dokazi na Tigouse usetrit. Chapeme se...? ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
13. 8. 2016 19:23
Re: Dopad dieselgate...
Jen pro pořádek: to o tom Fiatu jsou ale Tvoje slova, ne moje.
Nikdy jsem nic takovýho neřekl.

Opakovaně a do zblbnutí tvrdím jediné: VW koncern vyrábí podprůměrná, max průměrná auta a prodává jich hodně a draho jen díky marketingu.

Ano, Fiata se zastávám v tom smyslu, že nevyrábí špatná auta, jen je, zejména u nás, špatně prodává.
Je jeden z mála, kterej ještě vyrábí i ty "kovaldiny", co se do nich trefuješ nahoře.

A svá slova jsem doprovodil i skutkem - a víš co? Zatím jsem příjemně překvapen.

A už jdu fakt ven. Je tam krásně, sluníčko svítí, ale není horko... pohoda klídek. Bez televize.
13. 8. 2016 19:48
Re: Dopad dieselgate...
Jaké nadprůmerné nabídne Fiat proti Golfu, Passatu, Touaregu, Tiguanu atd? Mě tohle zobecňování prostě vadí.
Fiat nevyrábí kovadliny. Tou bych nazval dejme tomu ještě Cromu. ;-)

Určo běž, bylo dnes super :yes:
Avatar - _Karel_
14. 8. 2016 11:49
Re: Dopad dieselgate...
:yes: :yes: :yes:
Avatar - Barrichello
15. 8. 2016 08:27
Re: Dopad dieselgate...
Na kovadliny maj Dodge a RAM
Avatar - Barrichello
13. 8. 2016 19:22
Re: Dopad dieselgate...
Amici kupuji co chteji. Jasne ale VW to neni to tam ma mezirocni pokles uz treti rok po sobe :-)
13. 8. 2016 21:32
Re: Dopad dieselgate...
Amici jsou proste divny, souhlasim... :-)
Avatar - Hammunasakra
13. 8. 2016 21:42
Re: Dopad dieselgate...
Jj sou [odkaz] >:-[]
13. 8. 2016 23:15
Re: Dopad dieselgate...
>:D jak rikam, jsou divny. Susej kocky v mikrovlnce a divi se, ze je kafe v mekaci horke... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
14. 8. 2016 07:35
Re: Dopad dieselgate...
A místo 2.0 TDI radši používaj benzín a šesti a osmiválce = divnej kraj >:D

Ale přece jen něco máme společnýho [odkaz] >:-[]
14. 8. 2016 13:03
Re: Dopad dieselgate...
>:D :yes: