Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Něco pro Semira. Brutální bouračky ze slovenských silnic!

Krátkou kompilaci dopravních nehod zveřejnila slovenská Národná diaľničná spoločnosť. Nad některými případy zůstává rozum stát.
Zpět na článek
29. 8. 2016 21:44
29. 8. 2016 21:55
30. 8. 2016 10:39
30. 8. 2016 16:18
29. 8. 2016 22:10
29. 8. 2016 22:47
30. 8. 2016 07:24
30. 8. 2016 08:49
29. 8. 2016 22:19
29. 8. 2016 22:58
29. 8. 2016 23:25
30. 8. 2016 07:35
30. 8. 2016 15:46
30. 8. 2016 21:31
29. 8. 2016 22:24
29. 8. 2016 22:30
29. 8. 2016 22:27
30. 8. 2016 07:25
30. 8. 2016 16:17
29. 8. 2016 21:44
Slováci
Není se čemu divit. Pořád nevidí rozdíl mezi ovcí a autem.
Rozbalit vlákno
13
29. 8. 2016 21:55
Re: Slováci
To povie tupa vylizana ovca co si dosadi do vlady Slovaka co vas doji a striha ako tie ovce >:D >:D >:D
Avatar - Cuba66
30. 8. 2016 10:39
Re: Slováci
Máš úplnou pravdu! Na financích máme Bureše a v Praze nám primátoruje slovenská Krnda....
To jsme to dopracovali...velebnosti, jdu blejt!

P.S.: Kadze to len idě.... :-)

P.P.S.: koko*i se najdou všude, bohužel. Naštěstí nás normálních, který se nacionalistům smějou je většina.
Avatar - lamal
30. 8. 2016 16:18
Re: Slováci
co sa vrusujes ? primitiv
Re: Slováci
Tak, kamoši Češi, nezávidím vám, že musíte medzi sebou trpieť aj takéhoto vypatlanca. Dobré meno Čechom nerobí.
Avatar - pumpkin
29. 8. 2016 22:10
Re: Slováci
Len nejaký úbohý troll. :-)
Re: Slováci
Tak aj medzi Slovákmi sa pár bezmozgových nájde, a aj mne (asi ako každému) sa tiež občas podarí trepnúť blbinu, ale tento exemplár je unikát.
Avatar - Ada je zase tady
29. 8. 2016 22:41
Re: Slováci
To je pravda. Někteří dokonce jezdí rendlíkem.
Avatar - pumpkin
29. 8. 2016 22:47
Re: Slováci
Síce už Renault nemáš, ale zjavne ti to mozog už nevráti.
Avatar - wakantanka
30. 8. 2016 13:19
Re: Slováci
ťažko sa dá vrátiť niečo čo nikdy nemal >:D
29. 8. 2016 22:49
Re: Slováci
Ponekud jsi přestřelil, hlupaku
Re: Slováci
Tak vieš, niekto nemá danosti na to, aby rozoznal kapsľu od atómovky... ;-)
30. 8. 2016 07:24
Re: Slováci
Ostuda, že něco takového jako ty se naučilo psát.
30. 8. 2016 08:49
Re: Slováci
Úplně stejně to bude vypadat na českých silnicích. Problém je že při vydávání řidičskýcho průkazu se vůbec nedbá na to jestli dotyčný umí řídit a ovládat auto. Tyhle videa je jedna amatéřina za druhou. Sedět v těch autech normální řidiči, tak se ty nehody nestaly. Vyjma toho prvního, který asi omdlel, protože bylo vidět, že jede pořád stejnou stopu a nesnaží se brzdit.
Avatar - pumpkin
29. 8. 2016 22:19
Tragické
To tam ešte nie sú zaradené videá z Tunela Branisko. Je to stále len jednorúrový tunel s obojsmernou premávkou a tam sa už odohralo pár tragických nehôd.

Ako vidieť, asi najčastejšie dôjde k nehode, keď auto náhle prejde z mokrého povrchu na suchý. Tu je ešte jedno ďalšie video z Tunela Sitina, ktoré zachytáva hromadnú nehodu.
[odkaz]
Rozbalit vlákno
13
Re: Tragické
Hlavne je tam osemdesiatka už niekde 100 metrov pred tunelom - ak ju dodržíš, tlačia sa na teba aj kamióny. Na tomto mieste by som schválil permanentné meranie a tvrdé represie, aby sa každý bál do toho tunela vletieť stovkou, ako sa to robí bežne.
Avatar - wikinko
29. 8. 2016 22:58
Re: Tragické
permanentne meranie tam je, ale iba smerom z PO. malokedy sa mi stane ze tam nemeraju, su tam 7 dni v tyzdni, minimalne 4 hodiny kazdy den. Smerom z PP nemeraju nikdy.
Najvia ma vsak sokuje to, ze ludia v tuneloch nezapinaju stretavacie svetla. Najma Kie a Hnojdaje maju asi vadne cidla na tmu, kazdopadne este nikdy som v branisku nevidel sportage/ceed/i30/i40 a pod so zapnutymi svetlami, vsetci odu len na kolotocarskych dennych diodkach, vzadu damozrejme bez svetiel. Ked predo mnou ide takyto cocot a nereaguje na blikanie tak volam policajtov a nadiktujem spzku aby mu vysvetlili ze ma zapnut svetla. pocas jednej cesty braniskom mi oproti vzdy ide minimalne 10 aut na ciganskych diodkach. nechapem preco to este stale policajti vobec neriesia.
Re: Tragické
V tuneli Sitina nemerajú snáď už vôbec, neviem či som videl raz radar, aj to až za tunelom...
29. 8. 2016 23:25
Re: Tragické
Možno tým telefonovaním riskuješ viac ako oni. Aj s handsfree.
Avatar - wakantanka
30. 8. 2016 13:24
Re: Tragické
To že sa pomáhači a chrániči postavia 200 m pred tunel a merajú nie je pernamentné meranie. To by tam musel byť ten radar napevne, prípadne úsekové meranie, ktoré mi príde zmysluplnejšie. No a k tým denným svetlám, tiež mám v jednej KII auto svetlá a je pravda, že mu to trvá dlhšie kým to prepne na predpísané osvetlenie. Skôr to vidím tak, že väčšina to nemá vôbec, resp. to nemajú prepnuté do polohy auto. >:D
Re: Tragické
Tak ako píšeš. A čo sa permanentne nekontroluje, to sa nedodržiava. Tu ide vyslovene o nebezpečné úseky, je to jeden z mála prípadov, kde kontrola má zmysel.

Denné svetlá kritizujem od samého začiatku. Biele diódy vpredu, to je hovadina na kvadrát. Klasické krátke svetlá urobia lepšiu službu. Neoslňujú, čo sa o diódach často povedať nedá (najmä pri zamračenej oblohe, za mierneho šera alebo pri rannom opare zvlášť). Navyše pri zapnutých denných svetlách nesvietia koncové, ktoré sú tiež prínosom pre bezpečnosť. Tiež často vzniká zbytočná oštara s prepínaním denných a nočných svetiel. Nakoniec sú denné svetlá len ďalším nadbytočným systémom v aute, ktorý treba zaplatiť a tiež ide o ďalší potenciálny zdroj porúch navrch.
30. 8. 2016 07:35
Re: Tragické
no vidis, tak treba ten prvni letec je prikladem chudaka, ktery (dost mozna vlivem nizke rychlosti) za volantem usnul. pak je ram par dementu, co jezdi v tunelu rally bokem (to zase ma pramalo spolecneho s maximalkou, ale s tim, ze jsou to idioti), potom tam mas zabery dementu, co jedou v mrtvych uhlech a dalsi pitomci jim zkrizi cestu - tohle je zase produkt rychlostniho omezeni, kdy ta auta jedou prakticky stejnou rychlosti namackana vedle sebe. no a pak je tam jeden komik, ktery presprilis brzdi kvuli protijedouci sanitce a dalsi komik za nim, ktery vlivem ukolebani (nizkou rychlosti) necumi/nereaguje a zastavi o nej. ja si osobne myslim, ze tvoje zavery ohledne rychlostniho omezeni a mereni jsou chybne. urcite by bylo vhodne delat tunely sirsi (odstavny pruh v cele delce), eliminovat ostre hrany v tech zakoutich (jak to tam jeden do toho naprazil, to bylo drsne), v kazdem pripade je potreba delat rovnou obe roury (je tam i zaber z obousmerneho tunelu) a urcite bych nesnizoval rychlost na nesmyslnych 80 km/h. nejakou regulaci rychlosti v tunelech schvaluju, ale ze 130-ti na 80 je zbytecne velky rozdil.
Avatar - wakantanka
30. 8. 2016 13:27
Re: Tragické
Netreba žiadne odstavné pruhy ani zvyšok čo navrhuješ. Treba len jedno - venovať sa šoférovaniu. Nelepiť sa na toho pred sebou a vedieť trošku čítať premávku. :-)
30. 8. 2016 15:46
Re: Tragické
hm, aha, tak na co tam v tom tunelu jsou svetla, pruhy na silnici a vubec osteni... chyby se bohuzel stavaji a kdyz je tunel (a nejen tunel) navrzen lepe, umi jich velke mnozstvi odpustit. z prilozeneho videa jsou patrne minimalne tri silenosti (autom v letu kosi kameru, v obousmernem tunelu se srazi dve auta kvuli zachrance, auto natvrdo rozbite v hranatem tunelovem vybezku), ktere by pri lepsim technickem reseni bud vubec nenastaly a nebo by jejich nasledky byly vyrazne nizsi. takze ano, je potreba davat pozor, ale je zaroven rozumne konstruovat silnice tak, aby pripadne chyby ridicu mely co nejmensi nasledky.
Avatar - wakantanka
30. 8. 2016 21:13
Re: Tragické
No ja netvrdím, že nie je možné to postaviť lepšie, ale stavať to systémom co by kdyby je nezmysel. Vždy sa nájde nejaký kandidát na Darwinovu cenu čo všetky opatrenia postaví na hlavu. Na margo tej sanitky to je taký dobrý zvyk niektorých tiežvodičov prudko brzdiť keď zbadajú majáky v protismere, aj keď ten s majákmi má prádznu svoju časť vozovky. Ten čo to napasoval do brzdiča, tiež nedodržal bezpečný odstup, lebo cez ten pick-up očividne nevidel čo sa deje vpredu a preto nedobrzdil. Hranatý ostrovček beriem, ten mohol byť zaoblený s menším sklonom, ale proste kto sa venuje riadeniu takto nedopadne. Škoda že kým som jazdil profesionálne som nemal kameru, to by človek občas neveril čo všetko ľudia v autách za jazdy robia namiesto toho aby čítali premávku a tomu prispôsobovali svoju jazdu.
30. 8. 2016 21:31
Re: Tragické
ja tady ale vubec neobhajuju ridice, co udelaji chybu (jakoze ty smyky, jejichz puvod nebyl obvykle ze zaberu patrny, jsou fakt silene) jen konstatuju, ze jsou zde okolnosti, pri jejichz splneni by dane chyby mohly koncit s mensimi nasledky (napr. urcite by tam nemusel byt skokanek, ktery vyhazuje auta na obeznou drahu, pricemz by stavba nestala ani o korunu vice).

jinak z videa tezko soudit, ale ten, co to napasoval do toho brzdice pred sanitkou, mel podle me odstup dostatecny, pouze spatne a pozde reagoval. sanitku videt musel, resp. to jeji blikani zvlast v tunelu je videt i periferne, i kdyby zrovna cumel na radio, asi spis necekal toho trola pred sebou, ktery prakticky nesmyslne zastavil. takze dve blbe reakce se sesly, policajti daj vinu samozrejme jen tomu vzadu.
29. 8. 2016 22:24
Re: Tragické
Ak tragické = s mŕtvym, tak v Branisku sa stala jedna. Autobus s osobákom, dvaja mŕtvy, asi mikrospánok. Ale možno som nejakú nezachytil.
Avatar - pumpkin
29. 8. 2016 22:30
Re: Tragické
Boli minimálne dve tragické. [odkaz]
Avatar - boost.
29. 8. 2016 22:27
Nadpis.
Pěknej bulvár a clickbait. Humus. Tady už nemá cenu nic číst. :no:
Rozbalit vlákno
1
30. 8. 2016 07:25
Re: Nadpis.
Vlastní to Blesk, kluci podle toho pracují. Mě přijde mnohem horší hondařův test A3 ;-\
Avatar - lamal
30. 8. 2016 16:17
hah
Jeden vtipny prispevok na uvod a Slovač na seba nenechala cakat, ovce >:D
Rozbalit vlákno
0