Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Na mýtu něco smrdí. Bylo zahájeno správní řízení s ministerstvem

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli prodloužení smlouvy se společností Kapsch na provoz mýtného systému bez soutěže.
Zpět na článek
13. 9. 2016 10:20
13. 9. 2016 22:48
Avatar - Jenik3
13. 9. 2016 10:20
stat podnikatel
Mel jsem za to, ze jsme si 40 let zkouseli, jak stat podnika a v roce 89 jsme dosli k zaveru, ze mu to vubec nejde.
Vystavba a provozovani silnic neni nic jineho nez podnikatelska cinnost. Necht tedy, vykupuji, stavi a provozuji ti, kteri to umi a MD/RSD muzeme smele rozpustit. Tim se snizi naroky na statni rozpocet o nejaky x desitek mld Kc.
Vetsi armagedon bobtna v duchodovem (ne)systemu a to je treba solidarne resit. Podnikani v doprave stat resit nemusi.
Rozbalit vlákno
3
13. 9. 2016 10:34
Re: stat podnikatel
...pokud byl čtyřicet let základem pro ekonomické vzdělání Marxův Kapitál... ale teď vážně
Výstavba dálnic a silnic a železničních koridorů je pro ekonomiku nutná a žádoucí. Šetřením ještě nikdo nezbohatnul.
Vždyť přece i Kája čtvrtej nechal postavit hladovou zeď, aby se nezastavil tok peněz...
ale nerozumím tomu moc, jsem vzděláním spíše přírodozpytec...
Druhá věc je samozřejmě rozhazování ( i rozkrádání) peněz, které měly být proinvestovány...
co se týká důchodového systému...to mi opravdu hýbe žaludkem jak ve výtahu na Eiffelovce

Co se týká mýtného... budu rád, když někdo zdůvodní to věčné odkládání soutěže až "do ztracena". To se však nestane... protože chobotnice
Avatar - Fána
13. 9. 2016 11:45
Re: stat podnikatel
No proč odkládaj? Přece nebudou škubat zlatou slepičku když dobře snáší?
Avatar - _Karel_
13. 9. 2016 20:51
Re: stat podnikatel
Myslíš podobně, jako stát přestal podnikat s vlastní vodou? Děkuji, nechci.
To je taková pěkná výmluva- stát neumí podnikat, dáme to nějakému soukromému subjektu. Vařit pivo- proč ne.Provozovat silnice- ne. Výstavba a provozování silnic je věcí, kterou dělá stát už od dob Říma. Když tento monopol předáme soukromníkům, dočkáme se téhož jako u vody- od státu za 2 koruny, spotřebiteli za 35. A ještě je jim to málo.
Avatar - Cuba66
13. 9. 2016 13:34
Svoboda a Hudeček..
.. dostanou v OpenCard podmínky a tady Ťok se nám snaží namluvit, že s Kapschem je to OK, že jako bez výběrovýho řízení je to v pohodě?

P.S.: Zajímavá strana to ANO...jeden si lebedí na financích a o čemkoli, co proti němu kdo řekne prohlásí, že to je očerňování v rámci předvolebního boje. A přitom tam má lidi jako je Ťok nebo ten jahodovej magnát z Prahy 5, kterej vydává cizí jahody plný chemie za český a ještě likviduje konkurenci.

Omlouvám se za komentování politiky, nepatří to sem, ale co se dá dělat, nemohl jsem si pomoct...
Rozbalit vlákno
1
13. 9. 2016 14:04
Re: Svoboda a Hudeček..
Vždyť je to politickej článek. Neomlouvej se, řekls to ještě slušně :-)
13. 9. 2016 22:48
Smrad v Mytu
Maj recht. V Mytu to vzdycky smrdelo. Nejvetsi smrad byl kolem ty fabriky na orisky.
Rozbalit vlákno
0