Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alfa Romeo Stelvio je tady! Vypadá jako giulia na podpatcích

Dlouho očekávané SUV automobilky Alfa Romeo je konečně tady. Značka představila nový model Stelvio při příležitosti autosalonu v Los Angeles.
Zpět na článek
Avatar - sendador
16. 11. 2016 09:41
Re: HNUS
slušnej mindrák. Je to jen auto :-)
16. 11. 2016 08:57
QV
QV - Antikubanovsky dokonaly exterierovy dizajn,brutal motor,nadherny interier..auto snov
Alfa Romeo :yes:

..a hlavne Stelviu nebudu robit problem obrubniky >:D
[odkaz]
16. 11. 2016 09:44
Re: Konkurenční výhoda
AS na Primě je zločin proti fanouškům aut. Všem by měli doživotně zakázat o autech cokoliv mluvit, psát, natáčet...
16. 11. 2016 11:15
Re: Konkurenční výhoda
K tomu testu na Prime:
1.Zhodné poznatky od veľkého množstva renomovaných automagazínov a motoristických novinárov z celej EU.
2. Expert bezdomovec Pepa

Palubný infotainment:
1.Štandardný bezproblémový plne grafický systém, ktorý ale úrovne a rýchlosti nemeckej prémie nedosahuje.
2. Kritika prezentovaná, ako keby išlo o najhorší systém na trhu

Automat:
1.Od spoločnosti ZF, radí krásne hladko a rýchlo a zobrazenie zaradenej rýchlosti v kaplnke si treba nastaviť v menu, ale zobrazovanie je nastavené defaultne, navyše priamo na voliči svieti označenie zaradeného stupňa. Zladenie motora a prevodovky jedno z najlepších na trhu vôbec.
2. Všetko zlé, on vlastne ani nevie, aká je tam zaradená rýchlosť! Vráťte sa radšej do divadla, pán „Pepa“.

Divný zvuk pri poklopaní na kufor, ktorý navyše nemá žiaden vplyv na auto:
1. Použitie hliníkových zliatin a v nebývalej miere uplatnenie extrémne pevných uhlíkových a hliníkových kompozitov.
2. Zvuk ako z hrnca, bod dole!

Priestor vzadu:
1.Štandard triedy, celá nemecká trojka ho má menej, ale je pravda, že skoro všetci kritizovali nastupovanie a vystupovanie dozadu, je nízko a dvere majú malý uhol.
2. Objektívna kritika

Štruktúra plastov:
1.Často je spomenutý fakt, že napr.voči BMW 3 ide doslova o Rolls Royce a obzvlášť chválená štruktúru plastu na hornej palubnej doske, príjemnú na dotyk a na ohľad, zároveň kritika za veľa plastových detailov, napr. páčka otvárania dverí, hlavica riadiacej páky.
2. Nevkusná štruktúra plastu na palubnej doske, nepekný volič automatu, čo je skutočne subjektívna záležitosť

Štart stop systém:
1.Plne vypínateľný a v menu nastavovateľný v niekoľkých režimoch, kedy a za akých okolností motor naskočí
2. Kritika celého systému na základe amaterizmu testera, ktorý si nevie prečítať manuál

Stabilizačný systém:
1.Vrámci plnehviezdičkovej bezpečnosti a s tým spojenej metodiky, má Giulia hneď po Volve najlepšiu aktívnu ochranu v triede, vypínateľné ESP hodnotenie znižuje. Výnimkou sú športové verzie, prípadne čisté športiaky. Toto je vec homologizácie.
2. ESP mu ztrpčuje život a stále zasahuje do riadenia. Pán „Pepa“ ESP je tam na to, aby Vám pri prejazde zákrutou hraničnou rýchlosťou zasiahlo do riadenia, na to bolo totiž vymyslené.

Jazdné vlastnosti:
1. Spolu s Jaguarom XE a BMW3 špička na trhu, strmé a presné riadenie, kritika odhlučnenia.
2.Jazdné vlastnosti spomenuté v jednej vete, zároveň kecy o automobilke ktorá 15 rokov nasiera zákazníkov. WTF!

Výplod chorého a nedostatočne zaplateného mozgu, ktorý z nepochopiteľných dôvodov miesto divadla strpčuje život na obrazovke. Neuveriteľne tendenčne ladený test, ktorý mal evidentne na objednávku za každú cenu ak nie poškodiť, tak aspoň zosmiešniť auto. Nechcene, ale opak sa stal pravdou, čaro a sila internetu zaúradovala. Jeho nepochopenie automatu je predmetom diskusií na niekoľkých zahraničných autoserveroch, zbytočne (ale určite nie zadarmo) zo seba urobil dementa, ktorý by sa mal venovať čomukoľvek inému, len nie testovaniu áut a tv Prima by mala ohlasy ľudí zvážiť. Tu totiž nejde o kritiku ako takú, ktorá ak je opodstatnená, je na mieste a samozrejme aj na Giulii je čo kritizovať, ale zaujatosť v tomto prípade bola tak evidentná, že som mal miestami pocit, či nejde len o žart.
16. 11. 2016 10:33
Re: Konkurenční výhoda
"Expert" Pepa je nejhorší motoristický novinář planety.
Avatar - maxi!
16. 11. 2016 11:30
Re: Konkurenční výhoda
ja praveze pravidelne sa divam, lebo taku zbierku idiotov nikde neuvidim!

co ten nechutny cloviecik tam vyvadza, tie jeho trhave pohyby ( on si mysli, ze je nejaky akcny hrdina ?) a jak riesil Giuliu v poslednom diele - tak to komedia!!! :-!
16. 11. 2016 11:12
Re: HNUS
Hnus jseš tady jedině ty, Stevio je zatím nejkrásnější SUV, jaké bylo vyrobeno! :-)
16. 11. 2016 11:19
Re: HNUS
Alfa Romeo 159 SW, 1.9JTDm, Automat, rok 2007. Kupované po troch rokoch, v tom čase skutočných 77 000. Jazdím 6 rokov, mením náplne, jeden krát komplet rozvody, brzdové platničky, niekoľko krát menené žiarovky. Tankujem naftu, užívam si jazdenie, o nič iné sa nestarám. Čoskoro bude mať 10 rokov života bez jedinej závažnej poruchy. Prajem pekný deň
Avatar - pumpkin
16. 11. 2016 09:33
Wau!
Trochu som sa obával, čo z toho nakoniec vzíde, ale vyzerá to super. Taký prerastený športový hatchback. :-)
16. 11. 2016 11:23
Numero Uno
Giulia je svezi vitr, o tom zadna, dle všech ohlasu jezdi skvele, a to nejen ve vrcholove verzi, zadokolka v takovem v tom vzduchoprazdnu mezi mainstreamem a premii (tady můžete debatovat argumentovat, ale vicemene to takhle vychazi), ale videl jsem to auto hned po premiere ve Frankfurtu, provedeni QV doda jisty drsny look, ale celkove na muj vkus není to designova hitparáda.

Ted k Stelviu, ac nemam rad uniformizaci designu, ani u Audi ani stejny snahy BMW, ale musim rict, ze tady jsem rad ze jak predek tak i zadek byl en bloc preoperovan na SUV, protože tu vypada mnohem lip nez na predloze, rozhodne ma k dokonalosti bliz. Interier aspoň vizuelne je o krůček asi taky lepsi, usporadani a prispusobeni pristrojove desky ke kabine SUV sedi vic k tomuto designu interieru.

Nebyl bych prekvapen, kdybychom Stelvio videli na cestách sacteji nez Giulii.

Jednoznacne :yes:
16. 11. 2016 09:19
krasa
za mna krasa, az sa mi srdce rozbuchalo ked som pozeral tie obrazky :-)

drzim Alfe palce :yes:
Avatar - removed
16. 11. 2016 11:28
Re: Konkurenční výhoda
Ber to tak, že Pepa je spíš Jéňa... a nekoukej na to. Ušetříš elektrickou energii a (dle tvého rozčarování) evidentně i nervy
16. 11. 2016 10:21
Re: HNUS
Neni to skoda, že. Pre redaktorov Skodofilov :-!
Avatar - Jaros71
16. 11. 2016 12:28
Parádní SUV !
Na SUV je to auto nádherné !! :yes:
Svěží vítr proti těžkopádnému Kodiaqu.. ale ty auta nejsou pro sebe konkurence , jen srovnání designu je jasně pro itala :yes:
Avatar - Jaros71
16. 11. 2016 12:23
Re: HNUS
Sorry , jsi nějaký pomatený..nesnáším Fiat?
Nemám rád Alfu Romeo...ještě napiš , že Ferrari nedělá nejlepší auta na planetě a zařadím Tě na čekatele umístění v Bohnické léčebně duševně chorých. >:D
Italové auta vždy uměli a umí.. :-)
Avatar - maxi!
16. 11. 2016 11:32
Re: Konkurenční výhoda
pravdu mas, predsedo!!!
a potom tam bude chvalit nejaku kravinu, co mu zaplatili alebo? :-!
Avatar - Enzo
16. 11. 2016 20:00
Re: Alfa Romeo za zenitem
To je věc názoru, v garáži mi odpočívá 156 v rudý alfa rosso a je krásná, ať navenek, tak uvnitř. Navíc je krásná i pod kapotou, je tam 6 chromových kolen a nápis na sání se pišní zkratkou GTA. Opravdu je krásná....
16. 11. 2016 17:47
Re: Alfa Romeo = Jsou škaredý auta a tohle není výjmkou
Že na takové dětsky tupé žvatlání vůbec reagujete... Je to ubožák a je mi ho líto ;-)
16. 11. 2016 12:12
Re: Konkurenční výhoda
Taky na to občas kouknu, prostě v sobě někdy neumím potlačit touhu vidět něco neskutečně bizarního. >:-[]
Avatar - dewill
16. 11. 2016 09:10
Konkurenční výhoda
Pokud se Alfě podaří vyhnout se typicky "italským" problémům, tak ten vrcholný motor by mohl být silnou konkurenční výhodou oproti např. čínské konkurenci, jenž tvrdí, že vrcholem dokonalosti je turbo 2 litry....

Interiér je nádherný, vnějšek mne nechává chladným jako všechna SUV...
Avatar - Jaros71
16. 11. 2016 12:32
Re: Konkurenční výhoda
Pepa je někdy docela vtipnej chlápek , test Alfy byl asi jen vtip.. >:-[]
To se mu tedy fakt nepovedlo..Alfu si koupí promárně lidi , co je baví řídit , a líbí se jim designem.
Jízdně a řazením je Alfa TOP ve třídě.
Start stop je kravina , kterou ihned vypínám když nastaruji..nevím co řešil ;-)
Vzadu asi nikdo jezdit nebude , možná občas nějaké to děcko..
Autosalon by se měl někdy nad tendenčními názory redaktorů zamyslet..není to TOP GEAR. :-!
16. 11. 2016 14:23
Re: Alfa Romeo za zenitem
"Alfa 156 fakt není hezká." To je asi stejné sdělení, jako kdybys tvrdil "Pětadvacetiletá Ornella Mutiová byla fakt šeredka". Vyslovit takový soud jistě můžeš, ale 99,9 % lidí si pomyslí, že jsi se buď totálně pomátl, nebo že jsi tento nádherný a neopakovatelný přírodní úkaz nikdy v životě neviděl. >:-[] >:-[] >:-[]
P.S. Zatím jsem prostě neviděl krásnější sedan než Alfu 156 (samozřejmě Walterův originál a ne ten podivný trucfacelift od Giugiara) a že se o auta sakra zajímám. Ale do budoucna to samozřejmě nevylučuju. ;-)
16. 11. 2016 11:10
Re: Konkurenční výhoda
No, oni jsou tam vůbec všichni "experti"! A proto se na tento pořad zásadně nedívám. Výrazně mi to šetří nervovou soustavu! >:D
16. 11. 2016 16:29
Re: Konkurenční výhoda
Pěkně napsáno, já bych mu koupil červený nos, mohl by dělat třeba nemocničního klauna, myslím, že by to zvýšilo míru jeho seberealizace
16. 11. 2016 13:13
Re: Alfa Romeo = Jsou škaredý auta a tohle není výjmkou
no potrolluj si troska, snad sa ti ulavi ;)

aj taka dacia duster je krajsia nie?
16. 11. 2016 10:36
Re: Očekávání...
Mě by k současným Alfám víc seděl ostřejší a hranatější design navazující na 159. Ale díky aspoň za to, že zmizely ty vykulené oči ve stylu 8C.
16. 11. 2016 11:58
Re: Očekávání...
Na 159 byly přešlapem motory a hmotnost, ale určitě ne design, ten byl velkou předností.
16. 11. 2016 14:28
Re: HNUS
tady se musím st.paula zastat - problém byl totiž v tom, že až do příchodu čtyřválce 1.8 Turbo (1750) Alfa 159 žádný přiíjatelný benzinový motor nenabízela. ;-\
16. 11. 2016 09:41
U mně dobrý:)
jen kola bych snesl klidně i větší :-)
16. 11. 2016 09:21
Re: Konkurenční výhoda
Taktak. Na Primacool v Autosalone giuliu slušne spucovali za úplne diletantské zbytočné chyby. Treba dúfať, že toto SUV sa im zďaleka vyhne. Vyzerá ale úžasne, a to ja na SUV niesom. Som rád, že sa nájdu výrobcovia, čo dajú velký displej na stredový tunel nad výduchy klimy a zvládnu jeho ovládanie aj inak ako dotykmi.
16. 11. 2016 12:33
Alfa Romeo za zenitem
AR svoje nejkrásnější auta už na trh dodala. Byly to 156 a 159. Firmě to nepomohlo. Guilia je sice OK, ale designové DNA alfy postrádá naopak přebírá některé banální linie umělé prémie jako infinity. A stelvio je už úplně mimo. To by mohl klidně být japonec (Mazda?). Navíc bachratý. :-(

A když už nedělají originální auta, tak tu automobilku nikdo nepotřebuje. Zajímavějších aut je natrhu kopa. :no:
16. 11. 2016 10:14
Re: Konkurenční výhoda
Ale no. Tuším ti expert Pepa siahol na pravnučku.
16. 11. 2016 14:50
Re: HNUS
Zbytočne silné reči. Za prvé som nepotreboval športové auto, čo model 159 nikdy ani nebol a napriek tomu, že mám radšej benzín, vzhľadom k zraneniu ľavej nohy som potreboval automat, ktorý bol v tom čase dostupný len s dieslami a 6 valcovým benzínom. Jeho spotreba bola ale naozaj tragická, vyhral zdravý rozum a rozhodne neľutujem. Q-Tronic je okrem zbytočne dlhej jednotky ukážkovým meničovým automatom, s dieslami navyše výborne naladením. Navyše, japonský AISIN, ktorý ho vyrábal vyniká aj spoľahlivosťou. Osobný ideál vrámci modelu 159 vidím v benzíne 1,75 TBi, ten ale prišiel, myslím až v roku 2009.
Avatar - Stejsn
16. 11. 2016 14:11
Re: Alfa Romeo za zenitem
Ne, nejkrásnější alfa je Arna ;-)
16. 11. 2016 14:30
Re: Alfa Romeo = Jsou škaredý auta a tohle není výjmkou
i Ssang-Yongy se ti líbí víc? A byl jsi s tím u lékaře? >:-[] >:-[] >:-[]
16. 11. 2016 14:19
Re: Alfa Romeo za zenitem
>:D >:D >:D Tak to s tou Arnou byl fakt kameňák týdne! :yes: :yes: :yes: >:D >:D >:D
16. 11. 2016 14:17
Re: Očekávání...
156 designově nejnepovedenější Alfa střední třídy? No minimiálně 680 000 lidí, kteří si ji koupili (vč. mé maličkosti) má zejvně zcela odlišný názor! :-) :-) :-)
16. 11. 2016 09:42
Očekávání...
...jsou u italských aut vždy obrovská. Problém je, že se mi z nových generací nebo modelů vyloženě líbí jen Ghibli. Giulia je zajímavá a z některých pohledů hezká, ale nejde o žádný majstrštyk á la 156 nebo 159. Levante naživo působí dobře, ale nikdy ne krásně a tady mám pocit víceméně stejný.
Připosražená záď, tučné boky a nesedící červená barva mi nijak neimponují. Omluva Callumovi za včerejší kritiku I-Pace ;-)
Avatar - flyboyeda
16. 11. 2016 09:22
HNUS
Někdo na Alfa Romeo nedá dopustit, já mezi tyhle blázny nepatřím, za prvé je to vážně škaredý a navíc se to brzy pokazí , protože je to Alfa Romeo, ideální auto pro mechaniky, protože na ní můžou furt něco měnit, nesnáším Alfa Romeo a i kdybych bylzaujatý , tak se mi to nelíbí, X6 , kterou fakt nemám rád vypadá líp jak tohle
Avatar - Plautus
17. 11. 2016 03:49
Re: HNUS
Okrem Fabie I RS a Golfa v TéDéIí zásadne áno! >:-[] To sú jediné povolené výnimky "športového auta" s naftou...pre uhrovitého puberťáka >:D
A potom títo odrastení puberťáci pretavili svoj sen s okruhovým Audi v nafte na pár víťazstiev vo vytrvalostných pretekoch v Le Mans...
Ale blížia sa časy, kedy prevezmú taktovku hybridy (benzín-hybridy) alebo aj čisté elektro... Taká Tesla S P90D v zrýchlení zadupe kdejaký benzínový športiak. Ovšem potom príde zákruta a tie baterky sú ku.vaťažké...navyše komu vonia benzín, ten bude mať ťažké srdce na auto bez výfuku.
Avatar - Avanti
16. 11. 2016 15:47
Re: HNUS
Sportove auto musi mat benzin? Nevedel som..
16. 11. 2016 15:23
Re: Numero Uno
[odkaz]

ty zase píšeš kraviny

jinak Alfa má říjen +39% v Evropě, +2tis ks což by mohla být Giulia
16. 11. 2016 23:11
Re: Alfa Romeo za zenitem
Hmm, a to jsi ještě nepopsal tu zvukovou nirvánu po nastartování! Busso v nejlepší formě... :-) :yes: :yes: :yes:
16. 11. 2016 08:57
Boubelka
Začínáme se učit italsky. První lekce - stelvio=boubelka. :-)
16. 11. 2016 18:15
Re: Očekávání...
Na druhú stranu už 156 sa tak vydarila, že by to musel byť macher dizajnér, aby dokázal na Silvovu vlnu trvale nadviazať. Okrem toho SUV je SUV a to bude istým spôsobom "bachraté" vždy. Macan je tom podobne, akurát namiesto emócií vsádza skôr na technokratický štýl. Kto z nich osloví viac, je subjektívna záležitosť a ukáže čas. Výsledok sa ale dá predpokladať, Porsche má v súčasnosti predsa len iný zvuk ako Alfa Romeo.
16. 11. 2016 18:13
Re: Wau!
Tieto pseudoterénne autá príliš nemusím, ale vyzerá to lepšie ako drvivá väčšina SUV na trhu. Bez ohľadu na triedu Kodiaq je proti tejto Alfe len nevkusná ťažkopádna krabica. Mohli si odpustiť ten hnusne čierny interiér, lebo inak vyzerá fakt dosť dobre.
Napriek tomu však od Alfy očakávam skôr športových plnokrvníkov ako toto.
16. 11. 2016 15:23
Re: Alfa Romeo za zenitem
Pokud to myslíš jako galerii největších šeredek, tak ok. Ale jinak :no:
16. 11. 2016 13:41
Re: HNUS
Tankujem naftu. Tym by si mohol aj skoncit. Naco ti je Alfa na naftu? Bud potrebujes preorat zahradku alebo jazdit na sportovom aute. Nic take ako sportovy traktor neexistuje.
Avatar - Stejsn
16. 11. 2016 12:06
Vypadá jako
Giulia pod kterou dali petardu. Mně se to nelíbí.
Avatar - Dinar
16. 11. 2016 11:02
Re: Očekávání...
To ano, díky za to, ale i tak to nebude stačit. Sice všichni při testech Giulie povinně žasnou nad krásou (je to přece alfa), ale je to bohužel jen klišé, julča prakticky ještě ani nevyjela na silnice a její design už je okoukaný, také proto, co zmiňuješ, příliš kulatosti. 159ka dostat odiodovaná světla, můžeš ji do světa pustit jako novinku, její design hrozně moc odhaluje aktuální designovou alfa neschopnost. Stelvio dopadlo stejně, je to zdrclá julča na větších kolech. Nic nepovedeného, ale taky nic, nad čím oko zaplesá, Macan ji roztrhá na kusy... ;-)
Avatar - Plautus
17. 11. 2016 08:54
Re: Očekávání...
Stelvio je oproti Jaguaru dizajnový skvost. Neporovnávam so štúdiou I-Pace, ale s F-Pace. Je možné, že Jaguar bude priestorovo na tom lepšie, ale dizajnom exteriéru a najmä interiéru je to oproti Alfe o dosť slabšie. A platí to aj v prípade, keď človek vedľa seba postaví Giuliu a XE. Spomínané Jaguary sú pekné autá, nie, že nie, ale pri týchto nových Alfách, v priamom porovnaní razom blednú... ;-)
Avatar - Plautus
17. 11. 2016 03:36
Re: HNUS
Tak odporúčam pozrieť sa aj na fóra BMW a iných značiek, aby si zistil, že to DPF a jeho "amputácia" je predmetom diskusií mnohých "dieselheadov" ;-) 8-s Ty "lešenárska trubka".
Navyše na tých BMW fórach sa mnohí vlastníci dvojlitrových naftových popolníc, ktoré ti tak ležia v žalúdku, potľapkávajú akoby vlastnili okruhové špeciály >:-[]
Tak sa tu st.paul neprezentuje.
16. 11. 2016 16:01
Re: Konkurenční výhoda
Asi tak, na druhou stranu, ocekavam, ze v zakladnich motorizacích bude aspoň o 200 litru niz nez zminena konkurence z premie, jinak to muzou rovnou zabalit.
16. 11. 2016 13:38
Re: Konkurenční výhoda
To je ten, co ma ty bryle DIESEL?
Avatar - euro89
16. 11. 2016 13:24
Re: Konkurenční výhoda
Koho vnimas jako konkurenci pro Stelvio? Ja myslim, ze kdo uvazuje o Stelviu, ten si na Volvo ani nevzpomene a naopak. Podle me Stelvio cili na F-Pace, X4 a v lepsich verzich na Macan. Za velkou louzi pak bude konkurovat i SRX.
16. 11. 2016 12:01
Re: konkurence
a není to už teď tak, že prostor jako BMW 3 nabídne X1 a prostor jako BMW 5 nabídne X3? Přeci jen ta SUV značně povyrostla
Avatar - removed
16. 11. 2016 11:30
Re: Očekávání...
Teda teď jsi mě překvapil... popravdě jsem očekával pozitivnější reakci od tebe.
Avatar - Skipper
16. 11. 2016 10:45
Já nevim
Nějak jsem u Alfy na rozpacích a nebudu soudit. Giulia se mi na první dojem nelíbila vůbec, světla mi připomínala (a pořád připomínají) světla z BMW E60, nasazené naopak. Ale časem se první dojmy otupili a auto se mi začalo docela líbit. Tady? Ty svalnaté tvary natažené do výšky zatím nic moc, ale definitivní verdikt si nechám až za pár měsíců.
16. 11. 2016 10:35
Re: konkurence
Vzhledem k tomu, že vychází z Giulie, tak spíš X3.
Avatar - Twingo
16. 11. 2016 18:24
Re: Konkurenční výhoda
On to tam vysvětlil ale dobře. Pokud chce alfa uspět a zvednou se ze dna na kterém je tak by měla alespoň trochu zapracovat a být alespoň stejně tak dobrá jako konkurence ne li lepší protože u auta za milion a čtvrt za střední výbavu by se mělo jednat o perfektně spravovaný automobil.
Avatar - 3_diamanty
16. 11. 2016 12:42
Re: Parádní SUV !
toto bude ( na rozdiel od giulie ) predajmi ozaj frcat :yes:

aj mne ten dizajn tu proste uz sedi.... kym na giulii mi to pride rozplacnute a kusok roztecene a neforemne nekompaktne .... tak svalnate SUV potrebuje prave takyto macho dizajn .. stelvio bude pecka ( pripomina mi to kusok aj to SUV levante od maserati .. ktore som tiez hodne vychvalil )
16. 11. 2016 18:14
Re: U mně dobrý:)
Zvlášť pre teba budú robiť edíciu s väčšími výrezmi na 30"... ;-)
Avatar - 3_diamanty
16. 11. 2016 12:24
Re: Alfa Romeo = Jsou škaredý auta a tohle není výjmkou
pri SUVeckach ide krasa neraz bokom .... ludia pozeraju pri tychto vozoch proritne uz na ine veci....
Avatar - Twingo
16. 11. 2016 18:27
alfa?
Alfa umí opravdu nádherné auta ale někdy se hold sekne a moc hezké to není no a tohle alespoň podle fotek je ten případ.
16. 11. 2016 11:15
Re: Očekávání...
S potřebou hranatějšího designu určitě souhlasím, ale ne ve stylu 159. Její přehnaně dlouhá a š***tá příd s trojicí parabolek se mi fakt nelíbí. 156 před faceliftem to auto rozhodně není rovnoceným partnerem. Slovy klasika ve svetru: " 159 byla přešlap. :'-(
Avatar - flyboyeda
16. 11. 2016 12:04
Alfa Romeo = Jsou škaredý auta a tohle není výjmkou
nejhnusnější SUV co jsem viděl
Avatar - flyboyeda
16. 11. 2016 09:53
Re: HNUS
Je to Fiat a Fiat není auto, takže to není auto ;-)
24. 11. 2016 20:51
Re: Alfa Romeo = Jsou škaredý auta a tohle není výjmkou
Pro mě je zase nejhnusnější Audi Nanuk a A2 >:D
Avatar - Ja Prvni 123
18. 11. 2016 17:46
Re: QV
Vektorování točivého momentu není uzávěrka... a Gulia v této specifikace je ryze sportovním autem, kolik sportovních aut vyleze na takovej obrubník že jedno kolo zůstane ve vzduchu?

Ale chápu - místnímu fanklubu to pro radost stačí.
;-)
17. 11. 2016 18:12
Re: Alfa Romeo za zenitem
Proste tak má vyzerať Alfa... :yes:
Avatar - Plautus
17. 11. 2016 03:10
Re: Konkurenční výhoda
Pekný rozbor, vystihol si to presne!
Napriek tu prevládajúcim negatívnym názorom na Autosalón sa naň čas od času pozriem vcelku rád, hodnotenia beriem s nadhľadom, Pepo je komik, niektoré veci mu vyjdú, ale toto bolo poňaté tak tendenčne a od začiatku s cieľom za každú cenu zhodiť to auto, až sa z toho človeku, ktorý si to auto už mal možnosť minimálne preliezť a videl nadšenie iných novinárov práve z toho, o čom je pre každého nadšenca auto, a to je samotná jazda (riaditeľnosť, ovládateľnosť, ...), muselo spraviť nevoľno. Povedal som na to po vzhliadnutí v duchu pár škaredých slov, pozrel zase testy iných skutočných redaktorov na webe a skonštatoval som, že na Prime zaznel len názor "malého Pepíka" (bez urážky kolegovia ;-) ).
Nielen v našej kotline sa novinári prevažne zhodujú, že Alfa je späť. Žiadna Alfa Omega, ale Alfa Romeo. Je konečne zase taká, akú ju chcú mať ľudia, ktorí ešte vedia, čo je to radosť z jazdy. A čo je dobré, tak tá nie je zapovedaná ani bežným verziám. Aj keď je pravda, že ceny sú momentálne z pohľadu automobilky optimistické, no každý špás niečo stojí :-)
A Stelvio? Vyzerá podľa mňa výborne, na SUV je to pecka! Pokým má spoločné DNA s Giuliou, tak to bude v rámci triedy aj super zvezenie.
16. 11. 2016 16:12
Re: Numero Uno
Na druhou stranu, koho porazila? DS5? Lexus IS, nebo Infiniti? Uprimne, az na totálního exota a mozna nedoceněného Citroena vůbec nejde o modely, ktere by vylozene cilily na evropsky trh. Takze, Jag ma 2800 takze rozdil je cca 100 kusu a to tak, ze pokud se nemylim, tak ani Jag zatím nenabizi kombi XE... a nad nima jsou pad modely v uplne jiné dimenzi, na které Giulia v tomhle modelovem cyklu nedosáhne, nerikam, ze za predpokladu stabilne dobrych vykonu a nastupce v podobe ještě o stupin ek lepšího auta, nebude atakovat alespoň prodeje kolem 5000, ale na to si ještě nejakou dobu počkáme.

Je otazne, zda takhle jednoznacne deklarovany vstup do premiove tridy je prinosem pro ne, nebo ne. Pokud predchudce 159, auto sice designove hezke ale ve všech ohledech spise prumerne a oproti Giulii o několik levelu min zajimave v dobe existence 2004-2011 si domu odvezlo 240000 tisíc zakazniku (byt vcetne kombiku), tak z tech cisel Giulie nejsem nijak extra odvarenej...
16. 11. 2016 15:57
Re: Konkurenční výhoda
Ono zase není to tak horke, pokud myslis VOLVO, jednoznacne se ukazuje, ze svým zakaznikum dokaze dat presne to, po cem touzi. Muze par fanousku pindat, muze brečet nad absenci alespoň petivalce, ale to je asi všechno. Naprosta většina kupujících ani netusi co maj pod kapotou a uprimne, je jim to putna.

Navíc, ten pomyslny stejny ring, ve kterem se Alfa potka s Volvem v boji o srdce zakazniku, bude hodne maly, jelikož cilova skupina obou znacek je hodne rozdilna. Jestlize tedy zadokolka a silny vicevalcovy motor bude konkurencni vyhoda, tak to leda tak oproti mainstreamu a mozna se veme v potaz při rozhodovani mezi oturbenou BMW a vrcholem od Alfy. Nicmene, ten vrcholny motor je uz v celkem vysoke cenove kategorii, konkurencni výhodou by mohl byt 6valec s vykonem nekde kolem 300 koni a vys, ale takovej motor zatím nemaji pokud se nemylim.
16. 11. 2016 13:50
Re: konkurence
Nejde jenom o prostor, jde o techniku.
16. 11. 2016 10:34
konkurence
Čemu má tohle auto konkurovat? Když vezmeme BMW - je to velikostně jako X3 nebo X1?

Díky!
16. 11. 2016 09:54
Re: Boubelka
A ještě jedna tematická: "donne al volante pericolo costante" :-)
Avatar - euro89
16. 11. 2016 13:34
Re: Očekávání...
Budu-li hodnotit ciste design, tak je Giulia vyrazne hezci nez 156 a zhruba na "plichtu" se 159. Spousta lidi se mou bude nesouhlasit, ale 156 je pro me designove nejnepovedenjsi Alfa Romeo stredni tridy. Nejhezci design pro me mela Alfa v 70. a 80. letech. Giulietta a 75 jsou proste nej. :yes: Klinovity design nemel chybu a v dnesnim automobilovem svete mi dost chybi.
16. 11. 2016 15:19
Re: HNUS
A co problematicky DPF v tomto modeli? 13 rocni borci na Alfa fore vykupili vsetky lesenarske trubky, ten clovek na Morave co im to demontuje uz zo zarobku musel postavit dom.
Avatar - 3_diamanty
16. 11. 2016 11:30
dizajn
nech si uz kazdy spravi na vizaz tejto alfy akykolvek nazor... jedno je podstatne... toto auto sa bude v eu ( a nielen tu ) predavat urcite daleko lepsie ako kraska giulia .... takze za mna az stelvio je to co alfa ozaj uz potebovala k "nakopnutiu" ( nechcem pisat ze zachrane ) ... ozaj teraz podla mna alfa uz pekne porastie a citelne sa zvysi jej povedomie v ociach zakaznikov .... nadupane SUV budu vzdy v kurze... a nejeden solventny zakaznik ktory sa v minulosti prehanal v naslapanom sedane dnes uz jazdi v f-pace alebo macane pripadne v rr sport... ;-) ... a som rad ze alfa si to vsimla... lebo giulia akakolvek je krasna ( mne sice kraska nepride ) a rychla... alfu predajmi urcite nespasi

na giulii mi tento rozteceny styl a nahananie BMW 3 nesedi... ale stelvio je razom iny level... toto sa podarilo .... na SUV tento nafuknuty dizajn uz hned inak a lepsie vyzera... tu je uspech uz zaruceny :yes:
Avatar - flyboyeda
16. 11. 2016 23:03
Re: Alfa Romeo = Jsou škaredý auta a tohle není výjmkou
Ano Duster je s porovnáním s tímhle opravdu krásný a to myslím scela vážně
Avatar - euro89
16. 11. 2016 13:55
Re: Alfa Romeo za zenitem
Co furt vsichni mate se 156? Ja vim, ze je design ciste subjektivni zalezitosti, ale to auto opravdu neni hezke. Nejkrasnejsi Alfy Romeo byly a jsou Alfetta, Giulietta, 6, 75, 90 a SZ/RZ. :yes:
Avatar - 3_diamanty
16. 11. 2016 12:13
Re: Numero Uno
giulia sa podla mna zatial predava hodne slabo ( viac napovie left lane ) .... a to ma dokonca aj par dizlov hned v ponuke ( tadial cesta k vyraznejsiemu uspechu nepojde ) ... ako na nejaky trhak a zachrancu to ozaj nevyzera co ma ani neprekvapuje a ratal som s tym .... jednoznacne to co alfa potrebovala ako sol je poriadne SUV ... konecne na to prisli..... ved take porsche by tiez vedelo rozpravat co im najlepsie frci ;-) no skus hadat... len naznacim ze carrera to nie je ani panamera
Avatar - flyboyeda
16. 11. 2016 23:00
Re: HNUS
Ferrari nedělá ani náhodou nejlepší auta na světě
16. 11. 2016 11:22
Re: Očekávání...
Je to, bohužel pro Alfu, přesně tak.