Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Poslední kus dálnice D8 se dnes konečně otevírá. Na řidiče ale čeká omezení. Jaké?

Řidiči se dnes konečně dočkají, problémový úsek dálnice D8 se jim konečně otevře. Tak jednoduché to ale nebude...
Zpět na článek
17. 12. 2016 09:44
17. 12. 2016 14:11
17. 12. 2016 19:07
17. 12. 2016 19:51
17. 12. 2016 20:23
17. 12. 2016 22:52
17. 12. 2016 11:20
Avatar - Floyd
17. 12. 2016 09:44
Jedu tam
Valíme do Německa, tak jsem docela upřímně zvědavý, o kolik se zkrátí cesta. A jestli fakt na otvíračku dorazí prezident Zeman. Dám vědět.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Bully_
17. 12. 2016 14:11
Re: Jedu tam
Rikali ve zpravach, ze tam na otviracce stejne jenom tak na cumendu zaparkujes a dalnice se skutecne zprovozni az pozdeji. Jestli chces usetrit cas, tak jed jako doposud jinudy :-)
Avatar - Floyd
17. 12. 2016 19:07
Re: Jedu tam
Tak jsem zpět a vyzkoušeno na vlastní kůži:
Otevření nového úseku dálnice zkrátí cestu o 15 kilometrů a při dodržování rychlostních předpisů na obou trasách o 18 minut, což je pozitivní. Nicméně ten problémový úsek má hned první den zvlněný povrch, docela pěkně se pohoupete. A provoz je stažený v každém směru do jednoho jízdního pruhu s omezením rychlosti na 60 km/h.
Za to, že se i přes velký odpor Zelených podařilo dálnici zprovoznit :yes: :yes: :yes: Občané dotčených obcí na objízdné trase si jistě oddechnou a určitě se jim zase bude líp žít, když jim pod okny nebudou neustále proudit kolony aut a smradit a čoudit kamiony.
Avatar - WinDiesel
17. 12. 2016 19:51
Re: Jedu tam
spechali tak se s kvalitou asfaltu asi moc nes-ali
Zeleny bych nechal skvarit na rozni
17. 12. 2016 20:23
Re: Jedu tam
Taky jsem právě projel trasu Teplice-Praha a za mě naprostá spokojenost.
Zvlněný to trochu je, ale ve srovnání se serpentinama mezi Bořislaví a Paškapolema je to pořád pohádka - na druhou stranu mě trochu mrzí, že už nebudu vídat památník v podobě neodklizeného vraku Astry u odbočky na Bílku, to člověka vždycky trochu probralo.
Avatar - Floyd
17. 12. 2016 22:52
Re: Jedu tam
Ráno jsem na něj naposledy taky mrknul >:D >:D >:D
Avatar - Ham.
17. 12. 2016 11:20
Světový unikát
a velkolepý majstrštyk českého dálničního stavitelství bude dnes otevřen. Dosud dálnice stály na místě jak oslíci a auta se po nich pohybovala, to se dnešním dnem zásadně mění, protože český revoluční počin boří stará dogmata a nastavuje nová měřítka všem zaostalým stavebním postupům, dálnice se pohybuje i s auty a to za cenu běžné dálniční známky. >:-[]
Rozbalit vlákno
6
Avatar - woody-alien
17. 12. 2016 12:16
Re: Světový unikát
Kdyby se mě (a desítek, možná stovek tisíc dalších lidí) to osobně nedotýkalo, snad bych se tomu i zasmál. Takhle ve mně ovšem představa, že to zase zavřou a desítky let (ne) budou řešit, vyvolává touhu vraždit. Nebo emigrovat. Nebo obojí. 8-s
Avatar - Ham.
17. 12. 2016 12:29
Re: Světový unikát
Upřimnou soustrast, ale obávám se, že jediné řešení je začít budovat novou trasu podle doporučení geologů, protože udržovat toto veledílo v provozu bude možná stát víc než všechny dálnice v ČR dohromady vzhledem k nutnosti neustále jej monitorovat a permanentně dělat zásahy spojené s obrovskými objemy zemních prací v okolí. Nejsem ten, kdo by volal po nějakém lynčování, ale za tohle by ten, kdo vybral tuto trasu i když věděl od geologů, že je to průšvih, měl viset za koule v průvanu.
Avatar - _Karel_
17. 12. 2016 12:44
Re: Světový unikát
Ač jsem mimořádně skeptický ke schopnostem našich úředníků, tady bych to tak jednoznačně neviděl. Nejsem si moc jistý, že geologický průzkum musel odhalit co se může stát. V našich podmínkách asi není úplně snadné změnit trasu dálnice z roku na rok (spíš ze století na století), a když to zjistíš téměř po dokončení stavby, asi se spíš snažíš opravit než zbourat a postavit jinde. Podle mě spíš smůla.
Avatar - woody-alien
17. 12. 2016 13:09
Re: Světový unikát
S trochou nadsázky bych si troufal tvrdit, že se během výstavby D8 i na vykořeněném, ateistickém severu republiky přece jen zvýšil počet věřících, nebo aspoň těch, co chodí do kostela a modlí se. A to zejména mezi obyvateli přímo postižených obcí, jejichž dětem denně "utírají nos" tisíce kamiónů.

Ač já sám touhle situací nejsem postižen přímo, bohužel se jí při 90% mých cest vyhnout nemůžu. Zkusil jsem snad už všechny objízdné trasy (bez ohledu na časovou ztrátu), jenže samozřejmě nejsem sám a výsledkem je, že si čím dál víc začínám připadat jako zvíře zavřené v kleci. V této souvislosti pak vyloženě jako humor z nejčernějších vyznívají plány Ústeckého kraje na zahájení opravy mostů v Ústí (Benešův most), Štětí a Roudnici, které mají být zahájeny příští rok a trvat tak cca 18 měsíců. Počítám, že to spustěj pokud možno najednou, protože někde normálně přejet Labe by přece byla houno sranda.
Avatar - WinDiesel
17. 12. 2016 15:09
Re: Světový unikát
tuhle jsem jel do ústí a přejel jsem odbočku
tak jsem jel asi o 5 km dál a potom jsem přijel od severu
vcelku to šlo
je jasné že s opravami čekali na zprovoznění celé dálnice
Avatar - Hammunasakra
18. 12. 2016 23:08
Re: Světový unikát
V žádnym případě smůla! Za geologicky problematický je tohle území označený někdy od roku 1880!
Všechny průzkumy před začátkem stavby byly jednoznačně proti!

Prostě byl úmysl postavit dálnici co nejdelší a úmyslně přes problematický území = píše se o tom desetiletí nedávno se to probíralo i v OVM

Kdo by chtěl jezdit o 8 km kratší geologicky bezproblémovou trasou když to de blbější a delší žejo :yes: >:D >:-[]
Avatar - praděda7
17. 12. 2016 12:47
Kdo ví jak to doopravdy je...
Je docela možné, že si pár geologů zajisťuje práci až do důchodu... ;-)
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Bully_
17. 12. 2016 14:17
Re: Kdo ví jak to doopravdy je...
Geologove chteli stavet dalnici jinudy, tohle je zalezitost konkretnich politiku a byznysmenu (nejenom) u RSD.
Avatar - praděda7
17. 12. 2016 16:52
Re: Kdo ví jak to doopravdy je...
Ale ano, původně ano, ale teď se jim ta nová situace docela hodí, ne? A mají vystaráno...a zdá se že nadlouho.... ;-) .....budou pozorovat svah.... ;-)
Avatar - Bully_
17. 12. 2016 17:14
Re: Kdo ví jak to doopravdy je...
?? No, budou doufam dal delat svou praci.
Avatar - praděda7
17. 12. 2016 17:33
Re: Kdo ví jak to doopravdy je...
No šak ano...budou pozorovat svah... ;-)
Avatar - _Karel_
17. 12. 2016 18:15
Re: Kdo ví jak to doopravdy je...
Pokud to tak opravdu je, pak by to chtělo hmotnou zodpovědnost. Ale to je utopie.
Avatar - praděda7
18. 12. 2016 05:14
Re: Kdo ví jak to doopravdy je...
Přesně! Tady v tomto státě....s takovými politiky a národem, který je volí.... :-(
Avatar - Hammunasakra
18. 12. 2016 23:13
Re: Kdo ví jak to doopravdy je...
Bohužel to tak fakt je :-|

Kdo by chtěl jet rovně bezproblémovym územim když to de obrovskou objížďkou přes geologicky silně problémový území [odkaz] >:D

A nejde jen o čas = v tom počtu aut taky o spotřebovaaný miliony litrů :yes: :yes: >:-[]
17. 12. 2016 16:06
Konečně, varianta je to sice pekelná, ale nejlepší možná..
Nad dálnicí se nachází problémový svah délky několika stovek metrů, i kdyby se měl celý odtěžit, což je naprostý nesmysl, vyšlo by to levněji než výstavba tunelu Kubačka. Tunel měl vést přímo pod kamenolomem, nejsem si vůbec jistý, jestli je to v ČR možné. Protože provozovat dvě důlní díla nad sebou mi přijde nesmyslné. Krom toho měl mít výdechy v hodně chráněných oblastech.
Jen tak mimo chodem, návrhový příkon ventilace nuceného větrání tunelu měl mít 3,5MW. Na kolik vyjde den větrání se dá jednoduše spočítat. Kupříkladu na Strahovském tunelu je instalovaný příkon větrání 11MW! Kolik uhlí se musí spálit kvůli větrání tunelu..
Takže jsem přesvědčený, že monitorování svahu nad dálnicí určitě vyjde levněji, než větrání tunelu. O cenách výstavby dálničních tunelů u nás bych ani nemluvil.
Každopádně jsem rád, že je to konečně otevřené. Teď alespoň dokončit 511, 518 a 519 a dálnici D3.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - WinDiesel
17. 12. 2016 19:53
Re: Konečně, varianta je to sice pekelná, ale nejlepší možná
ja bych rad videl hotovy obchvat Prahy
17. 12. 2016 22:07
Re: Konečně, varianta je to sice pekelná, ale nejlepší možná
SOKP 511 jsou Modletice-Běchovice
SOKP 518 je Ruzyně-Suchdol
SOKP 519 je pak Suchdol-Březiněves
Podle mého nejduležitejší silniční stavba v ČR a pro její funkci je naprosto nezbytné zachovat původní trasování.
17. 12. 2016 23:53
Re: Konečně, varianta je to sice pekelná, ale nejlepší možná
Z okruhu je nejdůležitější 511 a 520, které spojují D1 a D8, které jsou nejvytíženější tranzitem. 518 a 519 spojuje D7 a D8, tranzit je tam minimální. Tuto část využijí spíš místní a z okolí, což zase tak nehoří. Pokud bych měl vybrat 5 staveb, tak:
D0 (511 + 520)
D3
D35
D52
D11 (v záloze D48)
17. 12. 2016 23:10
Re: Konečně, varianta je to sice pekelná, ale nejlepší možná
Zdržanie kvôli závalu, financovanie jeho odstránenia, to berieš do úvahy? A keď sa svah dá opäť do pohybu, aj to bude lacnejšie?

3,5 MW je asi príkon pri maximálnom výkone, v prípade požiaru.