Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Fabia na zemní plyn? Podle všeho již brzy!

Po nahrazení motoru 1.2 TSI motorem 1.0 TSI zůstaly v nabídce Škody Fabia pouze tříválcové motory. Jeden z nich už bude brzy spalovat stlačený zemní plyn.
Zpět na článek
17. 3. 2017 18:41
Re: skoda cng
Přesně, CNG je tisíckrát lepší alternativa, než elektrophon. Když bude nejhůř, jsem schopen si představit, že bych si auto na CNG koupil a provozoval. :-! A na rozdíl od dieselu CNG hnusně nesmrdí a neplive saze! :-) :yes:
Avatar - praděda7
17. 3. 2017 14:38
Pohon Fabie pouze na tři válce...
V souvislosti s přeplňovaným tříválcem se však dočkáme ještě jedné novinky – pohonu na CNG................pohon na zkroucenou neoprenovou gumu se neodvratně blíží.... >:D
17. 3. 2017 14:43
skoda cng
nechapem to neustale nadsenie skodovky pre cng, preda sa toho minum a stoji 1,5 nasobok benznu, je slaba siet cerpaciek, oproti lpg a v principe sa neustale vozite na natlakovanych bombach, uz aj citron to pochopil a novu c3 viete kupit s tovarnym lpg, dacia predava svoju 0,9lpg ako na beziacom pase, len skodovka chce byt nieco extra
Avatar - praděda7
17. 3. 2017 22:10
Re: Pohon Fabie pouze na tři válce...
Neřeš to. Je to dlouhá historie.
17. 3. 2017 17:29
Alternativní paliva
Osobně moc nechápu, proč se vozidel na LPG popř. na CNG neprodává řádově více?

Sám mám Leona na LPG a nemůžu si to vynachválit. Když jedu jako prase, tak mě kilometr stojí 1,3 koruny, když jedu na spotřebu, tak 0,9 korun a v tom případě ujedu na nádrž skoro 500 km.

A když mi odešly vstřiky LPG, tak jejich výměna za nové stála tři tisíce.
17. 3. 2017 17:07
Re: skoda cng
Ja nechápu tvůj příspěvek, kde je spousta zavádějících věcí, tak je narovnáme:

1.) Octavia na G-Tec je ve všech výbavách levnější než 1.6TDI
2.) 1kg CNG stojí 24-26kč/kg, kdežto nafta i benzin přes 30kč/litr
3.) průměrná spotřeba u té 1.4 je 4,5 kg/100km = 1,1Kč na km, o tom se ti může jen zdát u ostatních motorizací, např na benzin jezdí za 6,5-7l.
4.) CNG už může i do podzemních garáží, pokud mají dobrou vzduchotechniku, jelikož je narozdíl od LPG lehčí než vzduch a tudíž odvětratelné. LPG ne.
5.) oba plyny ti zmenší obsah kufru, CNG víc...
6.) Plniček CNG přibývá jak hub po dešti, jen do konce roku ji bude mít v ČR každá Benzina plus a MOL, což je v pohodě. Nyní je je cca 250 plniček v republice, víceméně je v každém okresním městě a v Praze je jich dost.
7.) OIII jede stejně dobře na plyn i benzín
8.) výrazně nižší emise než konvenční paliva

A teď nevýhody:

Omezený dojezd na plyn cca 300km, tj časté tankování + normální 50l nádrž na benzin.
Omezený kuft o 100l - na dovolenou to chybí.

Podtrženo se sečteno, více plusů než mínusů, diesel už doma nechci ani zadarmo.

Tj Fábia na CNG už tu měla být dávno :yes:
10. 4. 2017 22:52
Re: Alternativní paliva
co sem někdy dávno četl tak nějaký normalní obsah což je 2.0 CNG má byt Audi a4 ale nikdy bych nekoupil nic pod 1800 ccm
Avatar - chetoos
18. 3. 2017 12:09
ŠKODA CNG
Je to dobrý nápad, ale dle mého názoru je to zbytečné. Moc aut se na CNG neprodá, navíc oproti LPG je stále malá síť stanic na CNG. Navíc stále dostanete holou Fabii za ještě více peněz jen s tím rozdílem že jezdí na CNG. Takové Dacii s vozy na LPG se daří více.
Avatar - Bazalt
18. 3. 2017 09:01
Re: skoda cng
Ahoj, díky za vysvětlení pro ty, co o cng toho moc neví a jen reptají...

Sám mám s cng najeto pár tisíc kilometrů, půjčuju si auta od plynárny a začal jsem už v době, kdy bylo v ČR sotva deset plniček.
Hodně jsem toho najezdil s Pandou, která má nádrže vyřešené tak, že nezabírají z kufru nic (jsou pod autem).
Loni jsem s Octávií projel za dva týdny celé Alpy. Při rozumné jízdě (tím je myšleno hlavně rychlostí limity) se dá najet přes 400km na jedno plnění. Kufr přišel o tu hlubší část, ale u Octávky to moc nevadí. Výhody jak píšeš, za prvé pořizovací cena (levnější jak nafta) ale hlavně naprosto klidná a tichá jízda. Ve firmě máme OIII 1.6 TDI a pokud mi někdo říká, že jsou už utlumené tak proti benzínu a cng je to pořád traktor.
Zákazy parkování v garážích a parkovacích domech jsou pakárna a často výmysl provozovatelů. Cng se nechová jako lpg. Občas mám pocit, že je to opět jedna ze specialit ČR.

[odkaz]
18. 3. 2017 00:25
Re: skoda cng
Přesně, bál jsem se toho a dneska už mám najeto 60tis km za 1,5 roku. Za diesel bych to rozhodně neměnil ;-)
17. 3. 2017 18:36
Příští Fabie bez TDI
Takže pod kapotou na osobního vozů u fabie nepatří diesel :-!

Příští Fabie o motoru 1.0 TSI a MPI spalujícím vedle benzinu také zemní plyn CNG :yes:
Avatar - praděda7
17. 3. 2017 17:45
Re: Pohon Fabie pouze na tři válce...
Hochu, nevíš o čem je řeč.
Avatar - JiVi
17. 3. 2017 17:21
Re: skoda cng
s tim omezenim je to ale porad lepsi nez elektro ..
Avatar - removed
17. 3. 2017 14:48
Re: skoda cng
najdi si na netu informace o dotacích v oblasti CNG. Jsou, ale málo se o nich mluví...
17. 3. 2017 20:03
Re: Pohon Fabie pouze na tři válce...
A o čem je řeč?
17. 3. 2017 17:33
Re: Pohon Fabie pouze na tři válce...
"pohon na zkroucenou neoprenovou gumu se neodvratně blíží...."

Připadáte si vtipný? Podle údajů o nové Ibize má mít 1.0 TSI CNG 90 koní.