Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropské prodeje elektromobilů rostou. A co na to říká český trh?

Nejprodávanějším elektromobilem v Evropě je letos zatím Renault Zoe. Českým prodejům elektroaut naopak vévodí Volkswagen e-Golf.
Zpět na článek
8. 5. 2017 15:06
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
Děkuji, že mi říkáte blb. Vůbec mě neznáte, nemáte tušení, proč jsem si to auto koupil (i3), ale máte hned ve všem jasno. A ne, nikdo mi to nedotoval. Takové jako vy miluji. Brouci Pytlíci.
8. 5. 2017 14:48
Rostou, rostou,
zkrátka je stále více blbů, kteří mají dost peněz na to, aby si dráž koupili vehikl, co má výrazně menší užitnou hodnotu, nežli jakékoliv auto. A český trh? No, ten zůstává pozadu, protože Češi pořád za stejnou práci berou zlomek platu svých uvědomělých, západních spoluevropanů. Jinak by se jistě našel přiměřený podíl prosťáčků, kteří se provozováním "zero emission" káry, napájené zaručeně zelenou elektřinou z tepelných elektráren, podílejí na záchraně ledních medvíďat před utonutím. A ten pocit morální nadřazenosti nad čmoudícím davem? K nezaplacení... Zvlášť, když jim ten hloupý dav ty jejich elektrokrámy zadotuje ze svých daní.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 15:33
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
Koupit si za 1,2-1,4 mega obludnou nákupní elektro tašku a chlubit se s tím na auto serveru značí že:

1) jste pouze osoba přepravující se z A do B
2) musíte mít nutně neco cool moderního co je právě IN
3) vůbec tomu nerozumíte a někdo Vám to vnutil
4) máte hodně zvrácený vkus
5) nebo nemáte všech 5 pohromadě

>:D >:D >:D
Avatar - _Karel_
8. 5. 2017 22:16
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Navrhuju ho veřejně upálit. Minimálně se přimluvit u Machaly, aby mu zrušil účet. Protože koupit si i3, a navíc se za to nestydět, a dokonce tu ani neprosit Barichella a spol. o odpuštění, a ještě drze psát, že mu auto vyhovuje, to už je fakt moc.
Možná by jste kluci mohli sepsat nějakej seznam, co jako si můžou ostatní diskutující kupovat, než sem vlezou. Barik už nahoře začal.

;-\
Avatar - zaplosak
8. 5. 2017 15:39
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
je to jeho věc, jen jeho.... ;-\
Avatar - CHerokee
8. 5. 2017 17:20
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
To je, ale více méně má Barrichello pravdu ;-)
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 16:53
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Na ježdění výhradně po městě je nejlepší MHD >:D

Je to nejvíc ekologický a dost často nejrychlejší.

A pro ty co musí mít nutně nákupní tašku a sní korzovat Prahou, Brnem atd a dál už nevyjedou stačí Smart, I10, Panda, Fiesta atd a kdo chce být mermocoí stylovej tak třeba Fiátek 500 :-)

Jakmile vyjedeš mimo město je na jakoukoliv další jístu rozhodně lepší 370Z, Focus, Genesis, Volvo nebo ameriky :-)
Avatar - CHerokee
8. 5. 2017 15:03
Re: Rostou, rostou,
Jsou i jiné příčiny. V zemích, kde prodeje rostou jsou dotace a na druhé straně velké daně na ostatní auta - vždyť v Holandsku v přepoštu Mustang s 8 válcem vyjde na 3,1 milionu. No a pak je nejroztomilejší elektrický průkopník Norsko, které celý ten cirkus dotuje z těžby ropy. Tomu říkám pozérství na státní úrovni >:D ...boj za čistý vzduch tím, že ho jinde zkazím (teda pokud té pohádce věří).
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 15:45
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Kdo dá přednost I3 před tímhle (to vše jde pořídit za cenu I3 je hoodně divnej pavouk)

Focus RS [odkaz]
Nissan 370Z [odkaz]
Mustang GT 5,0 V8 [odkaz]
Challenger RT 5,7 V8 [odkaz]
Camaro 6,2 V8 [odkaz]
Volvo S60 Polestar [odkaz]
Charger 3,6 V6 [odkaz]
Hyundai Genesis 3,8 V6 [odkaz]

a další obrovský výběr je v mírně jetých předváděčkách, namátkou [odkaz]

Každý kdo si místo některého z těchto aut vybere I3 u mě nemůže mít rád auta :-) :-)
8. 5. 2017 16:10
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Vzít si na ježdění po městě Camaro 6,2 V8 je asi stejnej úlet jako vzít si elektromobil na ježdění po dálnici.
8. 5. 2017 19:32
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Uvedl jsi "Do zmíněné pidimezery já bez problémů zaparkuju Golfa." - Tím nezpochybňuješ parametry i3, ale tvrdíš, že Golfa tam zaparkuješ.
Nevím, kde jsi vzal, že to byl ROZHODUJÍCÍ parametr pro výběr i3. Je to jen z parametrů (ale důležitý pro city-car)
Já zase nechápu nákup muscle cars, kabrioletů, sedanů, veyronů, atd. Ale chápu, že pro někoho to význam má.
Chce to osobní zkušenost. Jak jsem psal, když si mám každé ráno vybrat mezi Q7, V-Klasse a i3, tak pokud jezdím ten den jen kolem komína (Plzeň a okolí), tak jednoznačně vítězí i3.
Váš problém je, že nemáte žádné zkušenosti, ale už víte, jaké to je. Já už vím, jaké to je. A vyhovuje mi to. Koupě nelituji.
Avatar - CHerokee
8. 5. 2017 17:22
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
I nakupovat se dá jezdit stylově. U Globusu pravidelně potkávám třeba Toyotu GT86...sice široko daleko jediná, ale je.
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 17:02
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
a tak jsi do toho musel dát mega abys mohl dobře parkovat
gratuluji Ti za skvělý kup >:D >:D >:D >:D >:D
8. 5. 2017 14:31
Až budou za 1/2
proti normálním s možností vrácení po roce. Tak si jedno vezmu, na zkoušku. :-)
8. 5. 2017 17:11
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
No a? I kdybych prodal barák, prachy spálil v krbu, co ti je do toho?

Jinak pokud bys vychodil základku a uměl porozumět psanému textu, tak bys pochopil, že je to jedna, ne jediná, vlastnost, která mi na tomto autě vyhovuje. Ale to už tady chci příliš...
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:21
Re: zatim kape
Ty si myslíš že cena elektřiny bude neustále klesat, když spotřebu neustále poroste? Ale jdi ty kujone.

Nebo že současná přenosová soustava Evropy bez investic v řádu tak 300 miliard euro a zvláště při odstavení jaderných a uhlených elektráren, co plánují jistí zelení (bez)mozci v jistých nejmenovaných zemích zvládne nárůst spotřeby o třeba 1500%???

A pokud neuděláš investice na změnu výrobních prostředků eletřiny a přenosové a distribuční soustavy, že musí nutně dojít k blackoutu?

A pokud uděláš, kdo to asi tak zaplatí?

No tak šmudlo, kdo je tady retardovaný? >:D
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:07
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Jo a proč nemůžeš jet Smartem? Přeci potřebuješ co nejkratší auto do města nee.

Fanda aut (petrolhead) evidetně nejsi, ty si nekupujou I3.

Takže si zapálený ekolog? Proč nejezdíš MHD? Nebo jezdíš po Praze jenom v 6 ráno a po 6 večer? Protože co sem jel poslední týden trasu autem po 7:30 ráno, tak to jede autem v kolonách 45 minut a MHD 51 minut. To je úspora času jak stehno >:D >:D

Nebo si podomní prodejce olova a v batohu by si to MHD neuvezl?

Mě to člověče hrozně zajímá, co vede uvědomělého občana ke koupi I3 >:D
8. 5. 2017 16:43
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Definuj "užitnou hodnotu", prosím...
Ono totiž užitná hodnota auta je pro někoho obsah kufru, obsah motoru, vítr ve vlasech, pohon 4x4, tichá jízda, uřvaná jízda, atd., atd.
Asi jsi příliš mlád, když si myslíš, že ty tvoje "hodnoty" musí automaticky sdílet všichni ostatní.
Takže pokud je majitel se svým výběrem spokojen (a je jedno, zda je to EV, cabrio, SUV, combi, sedan, atd.), tak pro něj je uspokojení užitné hodnoty auta splněno.
Jsem majitelem i3, ale rozhodně ne kvůli zero emission či záchraně ledních medvědů. Je to pro mě zábavné (a bezstarostné) city-car pro denní ježdění a na víkendy na výlety a dlouhé cesty mám rodinnou dodávku.
Až začneš trochu vydělávat, tak to pochopíš...
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 15:30
Re: zatim kape
Spíš tu nikdo nebude diskutovat, nebot až elektřina 30x zdražší, bude blábolení v diksuzi velkým luxusem popř budou tak časté blackouty, že s nikdo nic nenabije >:D >:D >:D A jestli budou mít elektrokáry i bengálci, tak se bude krásně rabovat, souseda kterého nemáte rádi vezmete v noci kladivem, protože nikdo nepřijede bo nebude mít čím, to bude krásná doba. >:D >:D >:D A co neudělaj místní, dokončí imigranti >:D
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:26
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
Jistě že mam pravdu.

A pokud jsem jen uživatel a auto sou mi jinak šumák, nelezu na auto server.

Já sem taky uživatel zahradního traktůrku, ledničky, televize, vodárny, mixéru, kávovarů nelezu na fora zahrádkářů, domácích kutilů, milovníků kávy atd protože sem prostě jen uživatel a jinak je mi to šumák.

Jako pána zajímá jen kde zaparkuje a zda se vejde do díry tak mě zajímá jestli to poseká trávník, udělá dobrý kafe a jestli mi to natlačí vodu do kohoutku.
Avatar - Blue Sun
8. 5. 2017 16:42
Re: zatim kape
Proč máš takovou potřebu neustále dokazovat, že jsi retardovaný?
8. 5. 2017 20:00
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
I elektromobily dokáží pobavit. Jak jsem kdysi napsal, i s golfovým vozíkem může být prča. A zrovna do města se hodí. Jen ti nesmí být líto těch peněz, protože v tak malém autě bude cenový rozdíl propastný. I když, srovnání s obdobným Mini by mohlo být zajímavé. Vzhled je jasný, ale tenhle prcek není zrovna levný (a v poslední generaci je trochu opuchlý).
8. 5. 2017 19:21
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Já netvrdím, že nacpu Golfa do menšího prostoru než se vejde i3, ale že Tebou uvedený parametr, rozhodující pro její výběr, tedy podélná mezera 4,5m, je chabý. Ale to nic nemění na tom, že opravdu nákup elektroauta, jakéhokoliv, nechápu. Zvlášť pokud, jak tvrdíš, nejsi "ekologický" nadšenec. Možná, že je v tom nějaké speciální kouzlo, které elektrovehikly mají. Nevím. Neznám. Jediný elektromobil, na kterém jsem jel je Segway.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:02
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Focus je delší o 40 cm ;-)

A zaparkovat se dá se vším, třeba i s Chargerem, jen to nechce se tím rvát někam do historického centra nebo nebýt línej obejet blok a jít pěšky 400 metrů >:D

A jestli hledáš nejkratší auto, proč sis nekoupil Smart? Mohl si mít tři za cenu I3. A než se projezdí ve Smartu 800 táců, to můžeš jezdit i na WC a budeš jezdit hooodně dlouho zadarmo.

A nemusíš heldat dobíjecí stanici, někde čekat, tahat prodlužku jak tydýt a čerpat ekologickou, zelenou elektránu vyrobenou v Uhelný elektrárně, kde nejdřív někdo musít vytěžit uhlí, opracovat, dovézt ho do elektrárny, dopravit ho až prímo na místo kde se spaluje, spálit a pak je elktřina popř vyrobit v atomovce, kde nejdřív musíš vytěžit surovinu, z tý udělat palivo, dovést do skladu, ze skaldu do bloku JE a pak vyřazený někde uskladnit. Taky ekologie jak cyp >:D
8. 5. 2017 19:04
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
No, bravo. Do zmíněné pidimezery já bez problémů zaparkuju Golfa. Je vidět, jaká sorta "řidičů" si ty i-strojky kupuje. >:D
8. 5. 2017 18:57
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
To je mi fuk. Já si kupuju auto tak, aby vyhovovalo především mně a mé rodině. Jestli si to kupují další lidé/fandové/kdovíkdoještě je mi jedno. Jestli si kupujete auta podle toho, jak moc si je kupují ostatní, tak to je váš problém.
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 18:31
Re: zatim kape
Tentokrát se Tě musím zastat. Navíc by se muselo vytěžit a zpracovat až 30x více materiálů potřebných k výrobě masy EV a hybridů. nebude to trvat dlouho a všechny tyto materiály nebudou s masovou výrobou zlevňovat ale naopak budou zdražovat. Když je něčeho málo, tak to zdražuje. Lithium zdražuje každý rok násobně u po dlouhou dobu.
8. 5. 2017 17:35
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Spíš mám problém v tom, že míchají hrušky s jablky. Že se i3 nelíbí každému, to chápu. Mě samotnému přijde i3 jako zezadu oprcaný (a zdrclý) kombík trojkové řady. Ale stejně, pokud si mám ráno vybrat mezi auty novou Q7, V-Klasse či i3, tak na denní ježdění vyhrává i3. Kdo nejezdil, nepochopí...
8. 5. 2017 17:46
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
To víte, někdo řeší každý chrchlák jako vy a někomu to je prostě jedno. Holt nemůže každý obracet každou korunu. Někteří i nějaké ty peníze mají...
8. 5. 2017 17:31
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ztráta hodnoty při prodeji mě opravdu nepálí. Kupuji si auta pro radost, ne kvůli tomu, abych ho za 3 roky prodal za co nejvyšší cenu.
Avatar - CHerokee
8. 5. 2017 17:27
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Proč se divíš, že se k tvé volbě elektrické ošklivky za mega kvůli parkování ostatní vyjadřují? nejsi na kuchyňském fóru, ale fóru o autech...
Avatar - CHerokee
8. 5. 2017 15:05
Re: zatim kape
Snad ne. Spíše nám zdrahnou počítače a elektronika, protože se z lithia stane nedostatkové zboží...a elektrická auta budem ještě proklínat.
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 17:16
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
to nebylo moc vtipné >:D je hezké že máš o mne starost >:D a až to budeš prodávat tak tě jistě rozveselí ztráta hodnoty >:D
ale ty na to máš takže tě to jistě nezkruší a půjdeš ještě do nějakého moc moc moc více pokrokového EV vozidla se kterým se bude dobře parkovat >:D

ps - díky za radu >:D běžím si základku dodělat, včera mi Fero říkal že je to dobrej nápad, že slyšel že čórovat se má sofistikovaně >:D - říkal že sice neví co to je ale že to dobře zní
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 16:54
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Hele a nechceš jít řídit tramvaj nebo trolejbus? To prej je taky zábava a ještě za to dostaneš vejplatu >:D >:D

U DPP pořád hledaj.....
8. 5. 2017 14:52
zatim kape
do 10 let ale zacne prset, a diskuze budou plne pocuranych jedincu z toho jak jim ubejva vyber z fosilnich autaku
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 20:06
Re: zatim kape
no já to dost sleduju, je na to opravdu dobrý server www.greencarcongress.com, a nevypadá to na žádný průlom
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 18:45
Re: zatim kape
Musk by bez dotací dávno krachnul.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:50
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
A mě taky.

Ale fanda aut s I3 - to mi hlava fakt nebere.

To je asi jako fanda sýrů co jí polský eidam, fanda do kávy s kávou Jihlavanka, fanda kvalitního pochození v botách Prestige a fanda lahodných zmrzlin kupujících sorbent v Kaufláči >:D >:D >:D
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:33
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Aha.

Takže nechceš nejkratší auto, zapálený ekolog nejsi, kvůli úspoře čas to taky dělat nemůžeš, protože si neřekel že jezdíš jenom do 6 ráno a od 6 večer do města (v ostatní časy je auto k ničemu bo je rychlejší jak MHD o 5 minut nebo dokonce pomalejší) , olovo taky asi nevozíš......takže pak mi uniká proč nejezdit MHD (pokud chci být v centru rychle) nebo proč si místo I3 nekoupit dejme tomu Fiat 500, Fiestu atd.

Pořád sem nepřišel na výhody té I3 proti normální nákupní tašce v benzínu , stylové nákupní tašce v benzínu anebo MHD.
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 18:33
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
jo mají tak ať je vyhazují z okna hlavně že je to baví
mimochodem prodeje i3 v Německu silně poklesly, boom se vyčerpal, zásobárna těchto fandů je vyčerpána
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:14
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Nemyslím si auta se spalovacím motorem sou ekologická, ale rozhodně je třeba víc ekologické provozovat 20 let staré auto, které už je dávno vyrobeno a které i při zvýšené spotřebě a produkci emisí zatíží přírodu několikrát méně, než výroba nového elektroauta,na které musíš vytěžit suroviny, zpracovat, vyrobit auto, vyrobit baterie, pak ho po 10 letech zrecyklovat vč baterií, bo to už bude na odpis, vyrobit za těch 10 let provozu pro něj elektrárnu v ekologických věcech jako je uhelná a jaderná elektrárna >:D

Myslím že tento proces zatíží přírodu víc, než 20 let starej Mercedes, amerika nebo nevím co s 5 litrovým osmiválcem co žere 15 litrů na sto >:D >:D
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 18:50
Re: Rostou, rostou,
Norsko se chová stejně jako chlapíci s eko-egy co mají nadbytek peněz.
Dělají nesmyslná ekologická gesta.
Kdyby měli Norové tolik peněz jako Češi, přestali by blbnout.

Komické je jak si sami odbourali největší výhody - 3. pruh (volný pruh) a parkování zdarma. Tak to vždycky skončí podobně jako s málo zdaněnou elektřinou, je to jen na pár chvil.
9. 5. 2017 09:26
Re: Parkování drobnost ??
Kdybych bydlel v Praze, tak by zóny byly silným argumentem. Otázka je, jak dlouho tahle výhoda vydrží.
9. 5. 2017 08:36
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Hele, snaž se taky pochopit, že někdo musí taky jezdit v něčem, co odpovídá jeho statusu. Těžko budeš majiteli Rolls-Royce doporučovat, že si má vozit zadek v Superbu. Můžeš mu maximálně doporučit změnu na Maybach.
Totéž je to i s i3. Konkurence i3 není Polo nebo Fiat 500, ale Audi, MB, atd. A když si slušně vybavím Audi A3, tak jsem na podobných cenách.
Fiat 500, ani Polo není konkurence, zvláště z pohledu vnitřního prostoru. V i3 se odvezou pohodlně 4 dospělí chlapi, v těch ostatních ne.
K elektromobilům se musíš stavět jako k motorce. Manželce také nevysvětlíš, proč si musíš koupit motorku, když si můžeš za tu cenu koupit auto a v dešti nemoknout jako na mašině. :-)
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 20:54
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
evidentně tu jeho důvody ke koupi nechápe víc lidí
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 18:30
Re: zatim kape
stačí se podívat jak se těží lithium nebo nikl.

Takový Norilsk je krásné a ekologické město >:D >:D >:D Hned bych tam každého přiznivce baterek poslal na půlroční dovolenou >:D
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 17:06
Re: zatim kape
on totiž nikdo nespočítal, ani se nepokusil - kdyby se snažili zjistili by že by kvůli lithiu a mědi museli rozvrtat a zaneřádit matičku zemi tak jako nikdy před tím
ono je kvůli baterkám taky těžit fosfor a fluor a to už jsou i s lithiem opravdu řádná svinstva
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 16:49
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Proti I3 je Polestar super kára >:D I s tím dvoulitrem
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 18:42
ICE se jen tak nevzdají .....
Internal Combustion Engines se jen tak nevzdají jestli si to někdo snad myslí.
EV, BEV, PHEV a HEV dále pěkně kanibalizují vozidla na LPG a CNG.
No a za pár desítek let, až bude EV více na silnicích, na ně státy vlítnou se stejným zdaněním jaké je dnes uplatněno na benzín a naftu.
Je spousta nových "features" - česky "bazmeků" které již pomáhají ICE s emisemi a spotřebou.
Avatar - CHerokee
8. 5. 2017 18:42
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ale to já tě chápu, taky máme větší auto na delší cesty a radost a menším jezdím do centra do práce...ale i to dělá radost.
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 17:03
Re: zatim kape
já ti to za 10 let připomenu elektrošamane
8. 5. 2017 19:14
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
A jéjej, tady si chce někdo přeměřovat pindíky. Tak jo. Moje auto má na délku 399 cm, průměr zatáčení něco přes 9 metrů, velmi krátké převisy vpředu i vzadu. Můžem se sejít (Praha/Plzeň) a udělat soutěž, kam se až vecpeme. A jestli to ten tvůj Golf dá.
EDIT: Mimochodem, teď jsem si vygoogloval, že Golf má na délku 425 cm a průměr otáčení přes 10 metrů. To jednoduše do mezery 4,5 metru prostě nedáš (abys to dal třeba do půlminuty, aby za tebou další řidiči dlouho nečekali).
Jednoduše kecáš.
8. 5. 2017 19:13
Re: zatim kape
30x zdrazi elektrina? a proc? dalsi "inteligentni" odpoved dalsiho "inteligentniho" diskutera, spocital sis vubec ten nesmysl s 30x drazsi elektrinou, nebo mas tak zatmeno ze proste napises prvni nesmyslnou cifru co te napadne? vis co by znamenalo 30x drazsi elektrina v cislech financi? tak ted se podrz za pindika, proste tvejch 30x drazsi elektrina by znamenalo ze by se vybralo na elektrine v CR misto lonskych cca 150 miliard tvejch uzasnejch 4.5 bilionu, je ti doufam jasne ze cela CR ma rozpocet asi 1.2 bilionu >:D

jako fakt panove mate stale lepsi a lepsi argumenty >:D
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 18:40
Re: zatim kape
Vše po čem je poptávka zdražuje. Princip kapitalismu - pokud je o něco zájem, je potřeba na tom vyrejžovat co nejvíc.

Příklad pro 5 leté dítě - pokud se najde idiot co dá za rohlík 150 Kč, tak proč mu ho neprodat. Dokud je poptávka....
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 18:28
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Já mam trošku jiné informace, cena baterií do aut je už asi 7 let furt stejná, pouze se navyšuje kapacita baterií. Takže ujedeš trošku víc, ale prostě když vytáhneš baterku z 2010 Peugeotu a dáš tam novou nebo z 2017 něčeho aktuálního, koštuje to naprosto stejně. Propad ceny se nekoná.

A ta Kuba byla o tom, že servisovat auta tak, že do servisu narvu 50% tržní ceny nebo vyměnním půlku auta za nové(jiné) díly se dá i 70 let starej veterán.

Mě zajímá kolik vydrží ta Tesla nebo I3 bez záadsních investic, bez výměny baterií a při podobném nájezdu. Staré auto furt umí jezdit dlouhé trasy. Aby mi tu zas někdo nepsal že baterky vydrží 15 let, ale zapoměl dodat že dojezd klesne z 400 km na 110 km >:D >:D
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 18:04
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ano, takže v elektro autě za plácnu 7 let jenom vyměnínem baterky, nápravy a možná ještě elektromotor(y) a jedem dál.

Hele na Kubě jezdí 65 let starý auta a jenom v tom vyměnili motor, převodovku a nápravy. Kastle je furt stejná, taky to furt jezdí.

Kolik stojí nový baterky do Tesly? 600 tisíc? >:D >:D >:D
8. 5. 2017 17:47
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Vzhled je subjektivní věc, cena je ekvivalentní jinému stejně rychlému a vybavenému BMW a co se týče parkování, to je naprostá drobnost. A jestli se to někomu nelíbí, tak to chápu, ale vadí mi styl vyjadřování >:D
8. 5. 2017 17:38
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
A holt asi nepřijdeš...

A je mi to u pr*ele. ;-)
8. 5. 2017 17:24
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ne. Jak jsem psal, nepotřebuji nejkratší auto. Máš problém s porozuměním psaného textu.

Jsem fanda do aut a nevím z čeho usuzuješ, že by si fanda nemohl koupit i3 jako city-car. Opět, podle sebe nesuď ostatní. To vede ke špatným závěrům.

Nejsem ani zapálený ekolog. To bys asi jezdil na kole a mhd, ne?

Co mě vedlo ke koupi, toho je hodně. Především osobní zkušenost, kterou si nekoupíš ani nepřečteš.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:36
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Jo klidně budu. a až mi to někdo zakáže, tak mu omlátím jeho ekologickou hlavinku o kastli jeho elektrického vozítka a vypíšu mu co bylo potřeba vypustit do přírody při jeho výrobě, provozu a recyklaci a taky malinký faktík, že zatímco to dnes 20 let staréa uto bude ještě dalších 15 let jezdit, tyhle ekom*dky budeš za těch 35 let muset mít 4 >:D >:D

Takže v reálu bude víc ekolickej i 40 let starej ruskej nákladní ZIL na benzín, co žere 60 litrů na 100 >:D >:D >:D
8. 5. 2017 17:29
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Jestli si chceš jezdit 20 letými popelnicemi, tak si klidně jezdi. Já jsem holt na auta, co voní novotou.
Avatar - CHerokee
8. 5. 2017 17:19
Re: Rostou, rostou,
Ono hlavně víc než ta auta, nasviní ty tankery, co tu ropu vozí, ale to zelení maniaci nechcou slyšet. Norsko je opravdu zvláštní v mnoha ohledech...
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 17:10
Re: Rostou, rostou,
Nizozemsko - minulý rok propad prodejů EV o 70%, to nějak zapomněli sdělit
každý rok tam zelení šílenci ve vládě šachují s dotacemi a podporami a daněmi tak že dealeři neví co stáhnout z prodeje dřív, a potom zase vracet - ti stávající vládu tedy opravdu nemilují (vládní slepenec)

Norsko, škoda mluvit, to čisté si berou od sebe (vodní zdroje), to špinavé ponechávají v zemích těžby a výroby.
Příští rok některé úlevy odpadnou a pruh pro busy/cyklo/taxi/EV už nestačí, parkovat už taky není kde
Boom v Norsku skončí velice brzy.
8. 5. 2017 21:09
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
No, jak bych vypadal, když by dvoumetrový chlap, co váží přes 120 kg vylezl z malého fiátku, který je vzhledově jasně určený pro ženy nebo ***y? :-)
To už radši Fabie nebo Golf, když už by nebylo zbytí... :-!
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 20:04
Re: ICE se jen tak nevzdají .....
Já nejsem hoši. Jsi nějak popletený nebo tvou logikou, hoši jste nějak popletení... >:D
8. 5. 2017 17:09
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ty mi nebudeš říkat, kde a jak mám parkovat. Prostě se chci vejít do 4,5 m mezery a jsem rád, že s i3 se tam vejdu.

Nehledám nejkratší auto, proto nejezdím se Smartem. Měřím 202 cm a pokud se podíváš na velikost interiéru Smartu a i3, tak pochopíš, proč nemám Smart.

Žádné nabíjecí stanice nehledám. Jelikož mám nabito každý den plnou, tak si vystačím s dojezdem, co mi poskytují každé ráno plné baterie.

Co se týče ekologie, netvrdím, že EV je k přírodě šetrné (pokud chci ušetřit přírodu, tak si nekoupím žádné auto), nevím, proč tady předhazuješ nějakou ekologii. Nebo si snad myslíš, že auta se spalovacím motrem jsou šetrnější a ropa v podobě benzínu/nafty se sama dopraví do pistole u pumpy?
Avatar - fOE
8. 5. 2017 16:02
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Nakupni taska do mesta i3 a ty takovemu cloveku radis vzit misto toho Nissan 370z, Focus RS, V8 ameriky? To je i na tebe hodne slusne. >:D
Avatar - Blue Sun
8. 5. 2017 18:54
Re: ICE se jen tak nevzdají .....
Hoši, připomínáte mi dělníky za průmyslový revoluce, když házeli klacky do strojů a rozbíjeli je kladivem, protože se báli, že jim mašiny seberou práci...
8. 5. 2017 16:55
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Se mi líbí, jak ostatním určuješ, co jim musí stačit. :-)
A proč to třeba neomezíš jen na Fabii nebo Yaris? Není ten tvůj povolený výběr příliš benevolentní?
Avatar - _Karel_
9. 5. 2017 12:07
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Pokud ti to přišlo jako "normální slušná diskuze o i3" , tak to hodně vysvětluje. Já tady spíš čtu jakej je to i.diot, že si vybral i3.
Avatar - _Karel_
9. 5. 2017 11:51
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Asi se mi dá vyčítat hodně věcí, ale že bych sem chodil "prezentovat svoje ego" ?
9. 5. 2017 09:22
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Nebyl to on, kdo napsal, kdo nezkusil, nepochopí? Pokud dobře odhaduji, na co naráží, tak bych řekl, že kdo chce, dokáže si to představit. Odpich to má jako auto s celkem velkým motorem; větším, než co se do malých aut dává. Přitom je to tiché, ta síla tedy působí velmi samozřejmě. A o řazení nevíš, protože to převodovku nemá. Když to dobře zvládnou, tak se pak klidně budeš bavit rekuperací, úspornou jízdou, protože lidé reagují na odměňování. A pokud má dobrý podvozek, ani na okreskách to nemusí být marné.

Může mít samozřejmě jiné/ další důvody. Ale tohle je podle mne příjemné a snadno pochopitelné. Je to jen otázka peněz.
9. 5. 2017 08:42
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Aj auto na elektrinu je auto, ty benzínový somár.
Avatar - Zetti
9. 5. 2017 08:24
Re: Parkování drobnost ??
Ja se svezl elektrickym Mercedesem B, tak fajzimu rozumim. Neco to do sebe ma, je to hodne prijemny svezeni.
Avatar - Enthusiastic.driver
9. 5. 2017 08:11
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
To je svět podle Barika. Barik nepřipouští, že by mohli mít jiní lidé jiné potřeby a pohybovat se v jiných situacích.

Prostě máš po městě jezdit v MHD, dítě dát do nejbližší školy a své nadšení pro auta vyjadřovat jedině skrze V8. Tak je to správně, tak to má byt. :-)
Avatar - Zetti
9. 5. 2017 06:32
Parkování drobnost ??
Tady je zase plodna diskuse.

Elektromobilisti parkujou v Praze ve všech zonach za smesny poplatek asi 100 CZK, navic bez nutnosti v placenych zonach bydlet. Ja teda todle za drobnost nepovazuju a pro toho kdo potrebuje mit pruzny spojeni s Prahou je elektromobil hodne dobry reseni.

Pri pohledu na ceniky [odkaz] je volba elektrickeho auta vcelku jasna.

Oponent ma argument, dement minus
8. 5. 2017 23:10
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
>:D >:D :yes: :yes: :yes:
8. 5. 2017 23:08
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Flajzi ti napísal cenu a postup výmeny,, ale ty máš iné informácie. Máš aj nejakú konkrétnu skúsenosť?
8. 5. 2017 23:07
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ono zrovna Barík nie je vzorka. Sám najazdí dokopy nič, všade deklaruje úžasne nízku spotrebu svojich 6, alebo 8 valcov, vypisuje ako sa kochá jazdou - jazdí na spotrebu.Ak by si kúpil namiesto tých 8valcov jednu fábiu tak
1. ušetril by na prevádzke
2. nemusel by sa báť šlápnuť na plynový pedál - nezožralo by ho to za živa
3. po diaľnici by mohol chodiť 130 (viď bod 2)
4. pri jeho nájazde by mu jedna kusy vydržala 15 rokov
:-! :-! :-!
8. 5. 2017 23:01
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Priusy sú na svete už veľmi dlhú dobu a že by padali kvôli batériam som sa nikde nedopočul, ani nedočítal....
8. 5. 2017 22:56
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Zase si nám oznámil čo robíš ty :-!
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 18:38
Re: zatim kape
No jsou místa v Číně kde je to ještě horší.
Potom se ovšem baterry pack převeze do USA a tam se "čistě" upne do EV značky Tesla.
Zaměstnanci gigafactory se ovšem každý den vozí do práce 6- a 8-válci, ono je docela blbý když Ti v poušti dojde elektrošťáva.
A Tesla je v USA vlhkým snem pouze pro neoliberály, herce, část politiků a všechny ty, kdo si tím posilují své eko-ego.
Za Trumpa to nebude mít Musk tak lehké. nebude mít žádné výhody.
9. 5. 2017 10:16
Re: zatim kape
Ďalší, čo prd vie ale pozná všetko vopred?
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 18:27
Re: zatim kape
Nie som tvrdo ortodoxní, jsem prostě Win Diesel. Prosím neplést s Vinem Dieselem, jakkoli trošku inspiroval.
K těm recyklacím - čirou náhodou jsem chemik jako Kalousek :-) 15 let jsem dělal v ostré chemii a něco jsem se těch jedů načuchal, žádná ventilace v chemických provozech není 100%. Ani recyklace nejsou 100%. Ke znovuzískání jedů potřebuješ louhy, kyseliny.
Charakteristika Lithia:
Jed, silná alkalická žíravina, silně výbušná a hořlavá ve styku se vzduchem a vlhkostí
Charakteristika Fosforu:
Existuje ve 3 variantách, 2 jsou silně jedovaté, výbušnina, silná hořlavina
Charakteristika Fluoru:
Nejsilnější žíravina v přírodě, jed

Půjdeš se nechat zaměstnat do recyklačního provozu?
Už recyklace olova není nic přitažlivého.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 18:08
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
na oběd chodím pěšky a 14 km do práce jedu MHD, autem jen pokud něco převážím nebo pokračuju dál.

Je to nejvíc ekologický a taky nejrychlejší, pokud nechci vstávat v 5:30 ráno jako kolbenkáři z montovny nebo náplavy ženoucí se do Prahy z Horní dolní 50 km, ono pak jaksi ztrácí smysl pracovat od 8:00 :-)

A automat co neumí řadit v zatáčce díkybohu neznam. To asi bude tím že v turbomotoru ze sekačky sem nikdy nejel a nemam to nějak v plánu >:D
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 17:25
Re: zatim kape
Ale mohu to zkusit nahrubo:
Dnes jezdí v EU a v US do 3% EV.
Nároky na EV, hybridy a další částečně elektricky vybavená vozidla poroste raketově.
Ale kdybychom chtěli 30% EV, muselo by se vytěžit 10x více surovin než dnes.
kdybychom chtěli třeba 60%, muselo by se vytěžit 20x více surovin, někde zpracovat.
Železa je myslím vcelku dost, ale mědi ne a lithia už vůbec ne.
O ropu se každý stará kdy dojde ale že se 35% mědi těží v Chile a že tyto doly asi taky nemají nekonečnou výnosnost .............. to nikdo neřeší.
Výroby EV a hybridů bude nějakou dobu levnější a potom se začne opět prodražovat, nebude dostatek surovin nebo budou v rizikových oblastech.
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 17:20
Re: zatim kape
Teď jsi mne dostal - na to jsem moc líný. Přiznávám že čísla sem nehodím a že jsem prudil. :-)
Ale na netu byl hezkej článek o těžbě uranu u nás a jak se to moc vyplatilo >:D a jak se to ještě dlouho bude vyplácet - moc hezký, čtivý a poučný
PS - mimochodem uran se těží jako odpad při těžbě lithia - je to všechno v Krušných horách
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 20:11
Re: zatim kape
jestli má nějaké jiné cíle pak nechápu proč na to nejde přímo ale pro na to je přes auta. pokud chce prodávat baterie v různém provedení, jde to i bez aut
a vzbudit zájem o baterie výrobou vozidel které je vyžadují je opravdu velice složitý způsob ...
ostatně až zkrachuje, Mercedes nebo někdo jiný si to co po gigatovárně zbyde koupí za hubičku
Avatar - WinDiesel
8. 5. 2017 20:08
Re: zatim kape
a ty jsi chytrolíne dokázal co že si osobuješ právo ostatní peskovat?
8. 5. 2017 18:01
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Tak baterku během 2 hodin v servisu vyměníš. Kus za kus. A jedeš dál.
V klasickém autě je snad doživotní baterka? Nebo třeba turbo je také doživotní součástka? V klasickém autě se nic nemění, nic se nekazí?
8. 5. 2017 18:01
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Hele opravdu to není tak blbý. Dost se mi líbila okamžitá odezva na plyn. V určitých okamžicích to mělo opravdu slušnou reakci. Třeba dnešní automaty neřadej v zatáčkách a když k tomu máš nějakej malej motůrek s obřím turbem, tak v zatáčce přidáš plyn a auto se rozjede až hodně daleko za ní. To u Egolfu není, reaguje to hned.
Navíc rekuperace je docela zábavná.
Jasně že to není auto na okresky, ani na cestu na dovolenou, ale na dojezd 15km do práce a na oběd to není špatný.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:58
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
tipni si jakou živnotnost mají baterie a jakou životnost, plánovanou výrobcem mají moderní auta. Schválně zkus to >:D >:D
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 17:51
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Víc jak 35 let ty 4 eletrokáry dohromady nevydrží >:D Tak myšleno
Avatar - Blue Sun
8. 5. 2017 21:21
Re: ICE se jen tak nevzdají .....
Vážně? Ale ty moc dobře chápeš, co jsem tím myslel... jen zase zkoušíš svou klasickou manipulaci.
8. 5. 2017 20:18
Re: zatim kape
Vypadá-nevypadá... Čo ty vieš? Ja skôr čakám, že je niekde niečo v šuplíku a vytiahnu to, až keď "dozrie čas"... Všetko je o peniazoch, o ničom inom. Skrížiť plány im môže nejaký vynálezca-šťastlivec, ak bude tak šťastný, že taký prelomový objav prežije. Ale skôr si myslím, že keď bude nejaký objav na spadnutie, "zázračne" na to rýchle príde niekto iný a prašule potečú tam, kde je to naplánované...
8. 5. 2017 19:31
Re: zatim kape
ja ty cisla radsi nahodim za nej, protze on by zas hodil nejakou uzasnou cifru co by si jin vycucal z prstu :-)

na Cinovci jsou zasoby lithia odhadovane na 1.4 milionu tun bateriove kvality, ze kterych se da vyrobit cca 3.5 miliardy 100kWh baterypacku (3.5 miliardy Tesel 100), a to jsou zasoby lithia na Cinovci udajne asi 6% svetovych zasob pro primou pozemni tezbu ;-)

lithium se z akumulatoru da zpet recyklovat ve 100%, a tezit se da kuprikladu i z morske/oceanske vody :-) zasob mame tedy na Zemi opravdu dost, dost na nekolik tisic let >:D
8. 5. 2017 17:52
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
To, že ti to hlava nebere, to jsem z tvých příspěvků pochopil. ;-)
Avatar - _Karel_
8. 5. 2017 21:57
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
A hlavně se měl zeptat známého odborníka Barichella, ten ví přesně, co si mají ostatní kupovat a hlavně - co si kupovat nemají. Takový zdejší Felix Holzman.
8. 5. 2017 20:51
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
>:D no možná to egoistický ovado by sedělo líp co říkáš? ;-)
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes:
8. 5. 2017 20:03
Re: zatim kape
Stále sa na to pozeráš tak, ako keby súčasný stav technológií bol trvalý. Pokojne sa môže stať, že o 10 rokov nebudeš na baterku potrebovať ani gram lítia alebo iného svinstva.
8. 5. 2017 20:21
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Manzelka ma jako city car fiat 500. Porad hledam ten smysl i3, pokud jim neni protoze chci...
10. 5. 2017 11:09
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Na 3 děti jsou hlavně dobré šoupačky. Takže, z vlastní zkušenosti, buď Dodge Grand Caravan nebo Sharan.
Kdo jednou s dětmi vyzkoušel šoupačky, nechce jinak. :-)
Ale ty bys mu měl doporučit jezdit vlakem, když se tě jinde někdo ptá na auto do města a ty mu doporučíš MHD... :-!
10. 5. 2017 10:32
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Hele, já si to nevymyslel. Až bude tvá žena dělat pro automotive (nejlépe německý), tak určitě nebude jezdit do Mnichova s Fiatem.
Buďte rádi s manželkou, že to řešit nemusíte.
Kamarád, doktor na malém městě, zase řeší opačný problém. Miluje Mercedes a nemůže si ho koupit. Protože závistiví lidé na malém městě by si začali říkat "ten nás okrádá, že si vydělá na Mercedes, tak to k němu přestanem chodit". Takže jezdí octávkou za milion, má v tom všechno, co lze objednat a lidi jsou "spokojený", protože octávka nevzbuzuje tolik emocí jako Mercedes.
9. 5. 2017 21:41
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Stejně tak jako tobě, že si nechci kupovat 20 let starý popelnice, ale moderní auta.
9. 5. 2017 19:36
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ano, pokud tě (resp. tvoji firmu) z 60% živí BMW, Mercedes či VW, tak nepřijedeš do Mnichova na prodloužení kontraktu třeba v Japonci.
Já to neobhajuji, tak to prostě v určitých sférách chodí.
Jinak konkrétně i3 mi dá něco podobného jako motorka. Zábavná zadokolka, která mi přes den slouží jako city-car.
V zimě jsem vypnul všechny asistenty a jak jsem se vyřádil na zasněženém parkovišti...
Nebo tady ti to také ukazují:
[odkaz]
9. 5. 2017 19:32
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Totéž můžeš tvrdit o všech technologiích - automatu, tempomatu, dešťových senzorech, atd.
Např. když bych sednul do vejtřasky, tak nevím, zda bych byl schopen dávat včas meziplyn...
Avatar - Hammunasakra
9. 5. 2017 17:27
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
Ne = to je rozšířenej omyl. Norsku ropa samozřejmě pomáhá ale i bez ní by na tom zřejmě bylo líp než Německo = a to je v ku.ňa dobrym stavu

Jo to česko bohužel jo :-|
9. 5. 2017 16:48
Re: zatim kape
my jsem snad Nemci? ne my jsme Ceska Republika ;-) ani jaderne elektrarny a ani uhelne se u nas prozatim odstavovat nebudou ;-)

zase tu pises dalsi blbost
9. 5. 2017 16:36
Re: Parkování drobnost ??
A to ten Mercedes je ještě jedno z méně použitelných aut. Postrádá totiž rychlonabíjení.
9. 5. 2017 14:00
Re: VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDE-VOTROKŮ IMRVÉRE NALITÁ??
tak já taky nepočítám energetický náklady na těžbu / přepravu / zpracování ropy. Nebo snad myslíš že ty elektromotory elektročerpadel PARNÍCH KOTLŮ dělaj za hubičků?? Ja myslím že nejseš tak VELKÝ DEMENT abys takový základy nevěděl když to tady nejmíň 3 roky furt dokola vomíláme zdejším AUTOZAPRODANCŮM ;-) >:D >:D >:D >:D >:D >:D
9. 5. 2017 12:58
Re: zatim kape
jj, holt zdejsi uskupeni nekterych diskuteru jako WinDiesel, Barrichello a CHerokee zacinaj radit a rozjeli kampan "lzeme o vsem ohledne elektromobilu"

pritom jim to nijak nepomuze, nijak veci ohledne elektromobility nezpomalej ani nezastavej, naopak spis tema svejma kecama pomuzou k tomu ze se o tom lidi vice dozvedej a zjistej jaky ignoranti pisou proti elektromobilum >:D uplne stejne tohle bylo na forech v USA nekolik let pred tim nez krachla uhelna lobby, zastanci co meli spoustu argumentu proti plynu a jak je uhli lepsi, a pak to krachlo behem asi 5 let uplne ha hubu a uhli v USA vpodstate skolabovalo
9. 5. 2017 12:42
Re: zatim kape
pokryvame panely a vetrem celej dum a to nonstop, a to hned u dvou projektu cinzovnich domu na ustecku ;-) ty proste neumis pocitat a jen tak hazis nejaky cifry a doufas ze nejaky blbec se tech cisel chytne a uveri jim? v tom pripade jsi blbec ty sam ;-)

mimochodem trakcni baterie pro ostrivni systemy maj bezne zaruku 8-12 let, takze pokud ma tvuj kamos nejake co maj zivotnost 5 let, tak si bud vymejslis alzes, a nebo to nejsou trakcni baterie urcene pro ostrovni system ;-)

v baraku mame trakcni ostrovni baterie pro solarni system OPzS o kapacite 57kWh, zakoupene pred 6 lety a stale je na ne prez rok zaruka, prozatim hlasi diagnostika plnych 168 cyklu, zivotnost vyrobce udava 2-2.5 tisice pri polovicnim cyklu, takze na cykli by baterie meli dat jeste 30-35 let provozu, coz nedaji, ale k 20 letum se vpohode dostanou ;-) tenkrat ten set stal prez lehce prez 300 tisic, dnes se stejny da poridit pod 200 tisic s dani
9. 5. 2017 12:37
Re: zatim kape
to ze elektriny mame dostatek jsem ti tu psal jiz nekolikrat, opet pises ze ji nekde budeme muset vzit >:D proc mas potrebu stale dokola psat stejne texty? to ti tak ty elektromobily lezej v zaludku ze musis stale dokola ze sebe delat vola?

z normalne pisiciho jedince se z tebe stal vpodstate retard ktery neustale pise to same co jiz bylo nekolikrat vyvraceno

ty opravdu neumis pociatt ani malou nasobilku ze nedokazes spocitat ani tak banalni vec jako obnova vozoveho parku CR? 900 tisic BEV tu bude mozna tak za 20-25 let, schvalne v jakem stavu byli site a vyrova v CR elektriny pred 25 lety? opravdu nad vasima argumentama panove, to by jeden brecel
9. 5. 2017 11:06
Re: zatim kape
Když si spočteš čísla, zjistíš, že ten problém je za naprosté většiny virtuální. I kdyby se teď z hodiny na hodinu přestaly prodávat spalováky a začaly se prodávat jenom elektromobily, tak stejně bude trvat 15 let (průměrné stáří vozidel), než se jejich počet srovná se spalovákama. Z hlediska stávajícího růstu prodeje to bude trvat let spíše 100 a nebo taky nikdy. Koexistence všech druhů pohonů je podle mě zaručená ještě na hodně dlouho. A třeba nákladní auta a elektro je podle mě zatím šlápnutí úplně vedle.
9. 5. 2017 10:16
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
i3 se v Německu neprodávají, protože se čeká na novou generaci s větší baterkou a hlavně na Opel Amperu. Na tom není nic divného.
9. 5. 2017 10:00
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
když to tak ctu, splňuju kritéria :-)
jeste by tam mohlo bejt, ze nevadi, ze se do toho spatne leze a kazdej kaminek ti zpusobi otres mozku :-)
8. 5. 2017 22:54
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Môžeš si kúpiť auto za 10000€ alebo za 30000€. Je to len o tom, koľko peňazí máš a si ochotný minúť. Ja by som ako druhé auto, niekedy som dve prevádzkoval, kľudne zariskoval a zobral nejaké elektro ( v mojom prípade vylietané, ale v tom sme si za rovno). Na poskakovanie do obchodu, do školy, alebo cestu manželky do práce to úplne stačí. Že to nechápeš je tvoja vec :-)
8. 5. 2017 22:51
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Mne sa páči tvoje generalizovanie a tvoje videnie okolitého sveta. Predstav si, že dcéra chodí do školy na opačnú stranu mesta, takže ráno sadám do auta, hodím dieťa do školy ( v mojom prípade je to ca 17-25 minút podľa dopravnej situácie), odtiaľ sadám naspäť do auta a idem do práce (u mňa tak 8-15 minút). Extrémy, kedy to nestihnem ani za hodinu nerátam, ale stačí nejaká havária a je to. Poobede mám to isté len v opačnom poradí a za dobrých podmienok to trvá 50 minút, v trochu horších podmienkach 90...
Čas cesty ráno do školy podľa plánovača MHD: 37-51 minút a 2-4 prestupy
Čas cesty zo školy do práce:25-28 minút, 1 prestupy
Si bystrý chlapec, tak si to nahádž do kalkulačky a porovnaj rozdiely :-! . A mimochodom, mať zbytočné peniaze , tak ako druhé auto (dávno som prevádzkoval dve súkromné) by som na tento účel zobral nejaký Leaf, alebo egolf. 4-5 ročné kusy sú finančne celkom dostupné ;-)
8. 5. 2017 20:26
Re: zatim kape
Že to trápi zrovna teba, zarputilého kritika. Kde vidíš že "ostatní" peskujem? Napísal som len jednému hlupákovi, pretože fakt píše hlúposti, ktoré tu už boli viackrát vyvrátené. Potom sa nedivím, že tu bol socializmus 40 rokov, kritizovať vývoj a nové nápady, šikovného zdrbávať a kritizovať aj keď všetko čo robí je legálne, na to vás je...
8. 5. 2017 19:47
Re: zatim kape
Teba som fakt nemal za hlupáka... Čo tomu Muskovi závidíš, že je šikovný? Čo si dokázal ty, trumbera? Okrem mudrovania.
9. 5. 2017 10:28
Re: zatim kape
To není pravda. Komerční likvidace li-ion akumulátorů z mobilů apod. funguje běžně. Ostatně aby ne. Podíl baterií v emobilech a různých zařízeních je zatím asi 1:100.
Avatar - Hammunasakra
8. 5. 2017 22:46
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
Norsko je mimořádně skvěle spravovanej stát = má HDP na hlavu vyšší než Německo. My máme dluh asi 2 biliony t.j. na hlavu asi 180 t. kč [odkaz] naopak norové maj přebytek asi desetinásobku našeho státního rozpočtu ;-)

Chtěl bych aby to tady bylo podobně zvláštní >:-[]
Avatar - Hammunasakra
8. 5. 2017 22:08
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Mít prachy koupil bych tohle [odkaz] ;-)
8. 5. 2017 17:54
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Máš osobní zkušenost, že to tu dáváš jako fakt?
8. 5. 2017 17:10
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Vidíš, a to čo si napísal zase znamená len jedno - že si trúbka. ;-)
8. 5. 2017 19:08
Re: zatim kape
i v tom nejnadupanejsim notebooku co se baterie tyce kde je cca 100Wh baterie je asi 40g lithia, tedy pri soucasnych cenach asi 10 korun, jooo to ti opravdu tu elektroniku faaakt prodrazi >:D

ach jak stupidni argumenty nekteri odpiraci elektromobilu maji, kam na tyhle blbosti lidi chodite?
8. 5. 2017 18:17
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Tímto příspěvkem diskuzi končím, protože to fakt nemá cenu. Ale naposledy, bod po bodu:

Baterky vydrží víc jak 7 let. Viděl jsem servisní menu některých amerických i3 z roku 2013, které mely najeto 100 tisíc mil. Pokles kapacity z 19,5 kWh na 19 kWh byl největší pokles, co jsem zaznamenal. Takže pochybuji, že to 7 let baterka nedá. Nevím, proč do toho motáte nápravy (ty se snad oproti klasickým autům více kazí?) a elektromotor, který je z principu výrazně jednodušší a spolehlivější než spalovací motor.

To s tou Kubou nechápu, zda tím chcete podpořit svůj argument "zatímco to dnes 20 let staréa uto bude ještě dalších 15 let jezdit", protože si spíše protiřečíš, když jsi předtím argumentoval s tím, že klasické auto vydrží výrazně déle.

Kolik stojí nová baterka do Tesly? To nevím.
Nový modul (je jich v i3 celkem osm, ale měníte jen ten vadný nebo odešlý) stojí dneska pro aktuální i3 1635€ bez DPH. Cena každý rok klesá. Prvních 8 let je v záruce, pokud po 8 letech bude nutné některý modul vyměnit, tak ta cena bude asi výrazně nižší než dnes.
8. 5. 2017 17:13
Re: zatim kape
No tak hoď čísla, možno ma presvedčíš. ;-) Musel si topočítať, inak neviem ako by si na to prišiel.
Avatar - twistedTSD
8. 5. 2017 16:13
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Že zrovna ty budeš někomu vnucovat Polestar bez motoru, bych nečekal.
8. 5. 2017 20:59
Re: zatim kape
Nic zazracneho, co by umoznilo nacpat do stejneho objemu baterii vice energie, neprijde. Nejaky pokrok samozrejme nastane, ale nic zasadniho. Kdyz si vezmu, ze Tesla S ma 540 kg baterek a dojede na ne kolem 300 km, zatimco prumerny naftak na 50 kg nafty ujede v klidu 1000 km, tak by bylo treba navysit hustotu energie radove a to proste nejde.
8. 5. 2017 20:01
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
A proc se nepodelis o duvody, ktere te vedli k tomuto vyberu?

Me by to taky zajimalo.
8. 5. 2017 17:38
Re: zatim kape
Celý svet nie sú Krušné Hory. A ťažobníkovi je jedno, komu to predá... neminie sa na baterky do áut, minie sa na iné baterky.

Myslím, že všetci odporcovia elektriky v autách zabúdajú na jednu vec - na recykláciu. Dnes to už bez nej nejde a v záujme ekológie sa celosvetovo pretláča viac a viac. Preto si myslím, že tie baterky do áut až taká pohroma nebudú, časť materiálov sa po čase vráti späť. Na oplátku autá na elektrinu zase neprodukujú staré oleje, filtre, katalyzátory... Všetko má plusy aj mínusy.

Na nete nájdeš články za elektromobily, aj proti nim. B obidvoch nájdeš zdanlivo neochvejné argumenty, záleží na tom, čo si vezmeš za svoje a k čomu sa prikloníš.
Proti elektrine, vynechajme teraz emisie, je relatívne krátky akčný rádius a dlhá doba nabíjania. A cena, ktorá sa ale nezníži bez väčšieho ropzšírenia elektromobility aj za tie veľké peniaze - paradoxne, bohatí musia kupovať drahé, aby to neskôr bolo lacné pre všetkých. Ale tak to bolo vždy, tak začínali aj klasické autá so spaľovákmi.
Vývoj sa po storočnom prakticky spánku konečne zase rozbieha. Spaľovacie motory majú náskok. Preto si myslím, že dojazd v najlepšom prípade do 500 km a nabíjanie za 20-30 minút na 70-80% budú v krátkom čase prekonané. Nakoniec, voči dojazdu slabo cez 100 km z doby celkom nedávnej je to vcelku pokrok.

Čo tu predvádzaš občas Ty a pár ďalších (počítam len vás, čo máte rozum;-)), to rátam len za akúsi zotrvačnosť. Zvyk je železná košeľa. ja som jazdieval skoro bez výnimky benzínom, teraz mám súkromne naftu, a ďalšie auto asi bude opäť nafta. Na dlhé trasy je proste neprekonateľná, aj keď ich nerobím veľa. V zásade by mi mohol stačiť aj elektromobil, pravidelný denný nájazd mám cca 100-120 km, ale takto mám rezervu navyše (človek nikdy nevie), auto na výlety, dovolenky, proste na všetko. Druhé auto má žena (Yaris 1.0), tých 10-20 km čo spraví po meste denne, by elektromobil skvele zastal. Zatiaľ je pre nás drahý, nedovolím si dať dvoj až trojnásobok ceny bežného malého auta za elektromobil. Ale kto na to má a chce, tak podporím a budem držať palce, prečo nie. Do mesta sa elektroauto skvele hodí. Myslíš, že nie?

Ak si to ešte neskúšal, odvez sa Teslou. Ten zážitok stojí aj za malú investíciu. Možno trochu pozmeníš názor, alebo nebudeš tak tvrdo ortodoxný. ;-) Lebo inak mi prídeš ako rozumný chlap.
8. 5. 2017 16:53
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Mám i3. Dokážu s ním podélně zaparkovat ve městě 4,5m mezery. Velmi mi tato vlastnost vyhovuje při denním ježdění po centru.
S kterým autem, které jsi tu vyjmenoval, to dokážu také?
8. 5. 2017 16:33
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Hele třeba já bych si vzal radši Egolf, než tebou vyjmenovaný auta. Dokonce přemýšlím, že si ho vážně koupím. Auto na běžný ježdění mám (Passata, teď budu mít na půl roku Kodiaq), ale tyhle auta si moc nevybírám. Mám k tomu i starý kabrio s velkým motorem a máme doma i Hothatch s atmo 180k dvoulitrem. A k tomu by se mi hodil Egolf do města, protože bych mohl parkovat na modrejch. Navíc ježdění s tím překvapivě je docela zábava.
Akorát teda zatím se víc přikláním k ojetý SL63 amg s Atmo 6,3 litrem:))
8. 5. 2017 20:46
Re: JÁÁÁK jako NORMÁLNÍM ?? SPALOVÁK POPELNICE má 60% ZTRÁTY
jj
SPALOVACÍ POPELNICE [odkaz] [odkaz] MAJÍ 30% teplo + 30% exhalace = 60% ENERGETICKÉ ZTRÁTY ;-) který se projevují:
1) ZDE [odkaz]
2) a ZDE [odkaz]
ELEKTROMOBILY JEDINĚ SOUDRUZI AUTOPRŮSERÁŘI [odkaz] [odkaz] ;-)
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes:
8. 5. 2017 20:15
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Hele hochu, kdyz se te nekdo zepta proc sis ho koupil neodpovis, kazdej je u tebe prostacek...
Ty mas asi velkej problem, co?
Co kdybys sel nekam, kde jsou z tebe na vetvi?
Tady to nedopadne ;-)
8. 5. 2017 17:09
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Jeden úplný blb sa nám práve predstavil. BRoy, poznáte ho? >:D
Avatar - Barrichello
15. 5. 2017 00:03
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Nemáš zač.

S elektromobilem je těžké být petrolhead nebo car enthusiast no - stejně jako s tříválcovou Fabií s nápisem "tř válce stačí, když turbo tlačí". Vony většinou totiž nestačí, spolu s řadou čtyřválců ani na ty 20 let staré veterány s letargickým automatem a zdechlým ignotem V6 či V8

>:D >:D >:D
14. 5. 2017 20:04
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Aha. Díky za vysvětlení. Takže fanda do aut je pouze ten, kdo se vejde do tvých mantinelů.
Pak je vše jasné.
Avatar - Barrichello
14. 5. 2017 13:50
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Nejezdil, já mam takovou divnou vlastnost že auta která se mi nelíbí, nejsou pro mě zajímavá ((emá to žádný zvuk a převodovku a elektromor mě nebere) nemam potřebu zkoušet.

Fanda do aut je pro mě někdo s veteránem nebo zajímavou károu, sedanem, kupé, kabrioletem, sportákem, vyšlechtěným offoradem nebo pak maldí kluci s nějakou károu za 50 co v tom leží od rána do večera a opravují, vylepšují, jezdí na srazy, akce.

to jsou u mě fandové do aut.
11. 5. 2017 11:21
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Můžeš mi dát definici, která auta si člověk může pořídit, aby byl, z tvého pohledu, fanda do aut?
Rozlišuješ to pohonem (elektrika/cng/benzín/nafta) nebo snad koncepcí (sedan/kombi/kabrio/city-car) nebo jen počtem válců? Jako že fanda do aut si nikdy nekoupí motor pod V6 a už vůbec ne naftu?
A ještě jedna otázka. Já tvrdím, že i3 je zábavné auto, dá se s jeho zadokolkou dobře blbnout. Postnul jsem tu video, kde další lidi tvrdí, po osobní zkušenosti, že se s tím dá zábavně jezdit. Ty tvrdíš, že to tak není, že fanda do aut si to nemůže pořídit. Máš osobní zkušenost? Jezdil jsi s tím?
Avatar - Barrichello
10. 5. 2017 20:00
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Mě je šumák v čem jezdíš, ale nemůžu pochopit jak může dát někdo 1,4 mega za trolejbus a považovat se u toho ještě za fandu do aut >:D
10. 5. 2017 19:00
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ty sice netušíš, ale hlavně že víš, v čem nemám jezdit já. >:D
Avatar - Barrichello
10. 5. 2017 11:30
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ten dvoulitr má výkon jak řada V6. Pokud se ti 4válec za tu cenu nelíbí, dal sem tam další auta s V6 či V8>:D
Avatar - Barrichello
10. 5. 2017 11:29
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Haha. Jistě že pokud někdo jezdí v 1 a čistě v městě doporučím mu MHD.

Pokud vozí 3 malé děti (nebylo definovávno počet dětí věk atd) nebudu mu cpát MHD.

Tam záleží jak to má nevím, jestli má 1-2-3 děti, nebo 5 nebo sou Hujerovic a je jich 35, jestli má kojence nebo 12 leté puboše, nemam vstupní informace.

Takže netuším jestli mu doporučit Fiestu, Grand Caravan nebo autobus Karosa >:D
10. 5. 2017 10:59
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Hele, tak mi něco vyber. Neřeš cenu, protože tu má každý nastavenou jinak. Jen mi něco doporuč.
Moje požadavky (od kterých se nehodlám distancovat, protože to prostě chci a/nebo jsem na to zvyklý) jsou:
1) Zvenku malé (ideálně do 4,2 m), vevnitř prostorné na úrovni Octavie, BMW 3, MB-C, atd.), aby se tam dali odvézt 4 normální dospělí nebo já (202 cm) a dvě děti.
2) Co nejmenší rejd. Ideálně do 10 metrů.
3) LED nebo bi-xenony.
4) Adaptivní automat a k tomu elektrická parkovací brzda (kvůli adaptivnímu automatu)
5) Široký přístup na zadní sedačky
6) Výkon motoru min. 100 kW
7) Automatická převodovka (dvouspojka nebo HDM, ne robotizovaný manuál nebo CVT)
8) Parkovací kamera
9) Automatický klimatizace
10) Drobnosti typu loketní opěrka, tlumená zpětná zrcátka (el. ovládaná), dešťový senzor, DAB tuner
11) Lepší hi-fi audio (je jedno jestli Boss, Harmann, atd., ale nesmí to být nějaké pasivní repro - chrastítka)
12) Nezávislé topení

Jelikož to bude spalovák, vyhodím požadavky, které může splnit jen elektrovůz (využívat plný výkon hned po startu, nejezdit na servis, neřešit olej, nezávislé chlazení, atd.)

Za co budu rád, když to tam bude, ale nijak na tom zvlášť netrvám:
1) Integrovaná navigace se zobrazením trafficu od Google map.
2) Hlídání chodců před vozem
3) Vyhřívaný volant (to nemám teď, ale uvítal bych to)

Na prvních 12 bodech trvám. Přes to u mne nejede vlak a nehodlám z nich slevit.
10. 5. 2017 09:58
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Podla mna sa nepytas dobre. Zakazdym najdes auto, ktore bude lacnejsie a teoreticky splnat to, co clovek ocakava az sa dopracujes k uplnemu lowendu v danej triede. Popripade sa znovu pouzije nejaky "argument" a si v inej triede.
Podla mojho jedneho znameho som si mal kupil Logana MCV, pretoze to z jeho pohladu staci a vsetko ostatne su vyhodene peniaze. To, ze to auto ani v najvyssej vybave nesplna ani jednu z mojich 5 zasadnych podmienok (a to staci jedna na diskvalifikaciu) pre neho nie je argument.
Rovnako ako pre Teba nebude dobry akykolvek argument, ak mas ine predstavy, hoci on ich povazuje za podstatne.
KEd som vyberal auto, tiez som siel s nejakym triezvym nazorom a racionalnym uvazovanim o cene. Napriek tomu som si vybral auto drahsie, lebo som mal z neho lepsi pocit ako z toho lacnejsieho A o tom to je tiez - auto stoji vela penazi a ked uz kupujes, tak snad nieco co ta najviac oslovi.
10. 5. 2017 09:43
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
to je reklama ty pako...

hele I3 do města OK.
stále si neuvedl nic, co by ti jina levnejsi city auta nenabídla. Ani tu tvou touhu budovat si image to podle mého nazoru neplni.

Zajimaly mne duvody a o tech se s tebou normalne bavit neda.
Avatar - Barrichello
10. 5. 2017 08:55
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Na 3 děti ti doporučím Ford S-MAX, Renault Espace minulé generace nebo Dodge Grand Caravan >:D >:D >:D
10. 5. 2017 07:33
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Máš krátkodobou osobní zkušenost aspoň s jedním z nich?
10. 5. 2017 07:31
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
On hlavně nechápe, že lidé okolo něj mají jiné priority a potřeby.
A na dotaz "Jaké auto koupit, aby se se do něj vešli 3 dětské sedačky vedle sebe?" je schopen odpovědět ve stylu "Jedno dítě utrať a problém vyřešen."
10. 5. 2017 07:22
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Existujú prípady, kedy si školu nevyberieš, alebo nemáš výber, ale to by si asi nepochopil :-! :-!
9. 5. 2017 22:03
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Aha. Já tvoji větu "Za cenu tvého city car mam 15 aut" jsem pochopil jinak. :-) Tak tohle beru zpět.

Ty nechápeš jednu věc. Já potřebuji především city-car. A že se s tím dá blbnout je příjemný třešnička na dortu. Ani jedno z tvých navrhovaných aut se nehodí na dennodenní vození do školy, proplétání se městem a parkovaním na malých parkovacích placech. Tím samozřejmě nepopírám, že s nima nemůže být zábava.
Zkus mi mezi těmi tvými auty najít auto, která má délku kolem 4 metrů, průměr otáčení pod 10 metrů, široký přístup na zadní sedačky.
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 21:06
Re: zatim kape
Já sem psal že eltrika zdraží 30x proti dnešku, nepsal sem kdy. Takže jestli to bude v roce 2040 nebo 2190 ti momentálně nejsem schopen říct >:D
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 21:04
Re: zatim kape
Jasně, my jsme pupek světa a pokud kolem nás třeba Francie a Německé odstaví jaderné a uhelné elektrárny, nás se to nedotkne.

Ted bych prosil tu o červený karkulce, o budulínkovi už sme slyšeli >:D >:D
9. 5. 2017 19:42
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Já měl třeba radost v zimě. Vypnul jsem všechny asistenty a krásně zadriftoval na zasněženým parkovišti. Nádhera. S kterým city-car se dá takhle zablbnout?
A tady pán to vidí úplně podobně: :-)
[odkaz]
9. 5. 2017 19:07
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Píšem o energetickej náročnosti ...
9. 5. 2017 17:07
Re: zatim kape
proc to zase tocis smerem od toho tveho nesmyslu se zdrazenim elektriny 30x? od toho se to cele odvyjelo, a kdyby elektrina zdrazila i jen 5x, tak se jiz prave extremne vyplati investice do takoveho ostrovniho systemu s obri baterii ;-)

prumerny rodinny dum rocne na elektrine projede asi cca 18 tisic korun, prumerna domacnost v cinzovnich a panelakovych domech pak cca 12 tisic korun, jen hole nasobeni 5x z toho dela cifry 90 tisic a 60 tisic korun, pri investici na dobu 10 let to mame 900 a 600 tisic korun, za ktere se da porodit sakra velka hybridni instalace a sakra kapacitni baterie ;-) v prvnim pripade neni ani problem s mistem, neb zastavena plocha domu se da vetsinou minimalne z poloviny vyuzit pro fotovoltaiku na strese, i kdyby jen 40m2, coz je hodne malej baracek zastavene plochy 80m a spotreba by byla znatelne nizsi, tak se bavime o 5-6kWp instalaci v cene asi 220 tisic vcetne menice, stridace a rozvadece, k tomu baterie na 5 nasobek denni spotreby coz u takoveho baracku bude do 10kWh, tedy baterie 50kWh, ta stoji pro ostrovni systemy s tpouto kapacitou do 200 tisic, pokud chce clovek designovku tak do 400 tisic, porad je tedy navratnost pri jen 5x xdrazeni elektriny na nejakych 6 letech max ;-)

jeste neco mas k tem tvejcm 30x drazsi elektrina? zdrazili snad v Norsku elektrinu kdys jim tam jezdi jiz prez 100 tisic aut do zasuvky (podil cca 3.7% vsech aut v Norsku)? ne nezdrazila, ale Barrichello nam tu bude tvrdit jak se elektrina zdrazi 30x >:D
Avatar - twistedTSD
9. 5. 2017 15:17
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Každopádně se za ty peníze člověk nemusí spokojit s dvoulitrem, který (samozřejmě velmi nadneseně řečeno) žere a nejede.
9. 5. 2017 14:11
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
NORSKO ZBOHATLO Z ROPY !!
ČESKO ZCHUDLO ZE SOSIÁLNÍCH GAUNERŮ !!
A JAPKA SOU NA TOM HŮŘ = 270% HDP amen
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
9. 5. 2017 14:08
Re: HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉ
HELE PTÁKU VOTVÍRÁKŮ VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDEVOTROKŮ IMRVÉRE NALITÁ??
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
9. 5. 2017 14:06
Re: VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDE-VOTROKŮ IMRVÉRE NALITÁ??
co to tady meleš za bludy tyoe. Ílon Mlask alespoň nějaký pokrok zařídil, kdežto ta tvoje armáda konzervích vymaštěnejch managérů na šádevotroky jako ty leda zvysoka a hawaj. Tynevotročej na 3 směny, pardon vsoučasnosti vlastně na 18cti směný uchylný režim >:D >:D >:D >:D Pověz je to na flašku co každý den chodit do zasrr práce ;-) Však je taky KAŽDODENNĚ PŮLKA ŠÁDE IMRVÉRE NALITÁ !! aby přežili druhýho dne >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
9. 5. 2017 12:32
Re: zatim kape
LiFePo, životnost asi 20 let, pokud uživatel něco nepodělá.
9. 5. 2017 11:09
Re: zatim kape
LOL. Kdyby to stálo jenom 200 tisíc, tak to je v pohodě ;) Pořádná instalace, co vydrží i přes zimu, bude stát spíš 800 litrů. To je 30 kWh v bateriích (400 tisíc v maloobchodních cenách), 150 tisíc za měniče a regulátory, 150 tisíc za panely (překvapivě marginální částka, za 150 tisíc se dneska dá pořídit tolik panelů, že by na to nestačila střecha kravína) a zbytek za další materiál.
9. 5. 2017 11:04
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Rozdíl je překvapivě velkej. Zvláště u i3. Ta má totiž jednopedálový ovládání. Brzda není vůbec potřeba, jenom v situacích, kdy člověk něco podcení. Obecně jízda takovým autem svádí ke klidné jízdě. A to auto se taky samo nerozjíždí jako většina automatů, ale po zařazení D stojí do sešlápnutí plynu. Všechno relativně drobnosti, které se ovšem po sečtení docela projeví.
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 10:36
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
1) neklamu, pošlu ti naskenovnaou účtenku od pumpy, chceš? >:D
2) drandil sem s tím 120 a po dálnici to fakt nebylo
3) ????
4) v neděli sem najel jenom 10 km, ale v sobotu sem byl na srazu s klukama a nalítal sem 120 s Camarem

ve čtvrtek sem jel s CTS a předtím v sobotu taky s CTS

Jezdím kam chci a potřebuju, nemam potřebu s tím najíždět ročně 30 000 km, nevím kam bych jezdil. A nejsem typ co strašně rád jezdí 15 let na jedno a to samý místo.
za to dobu co jezdím sem toho po čechách viděl myslím dost, od Grabštejnu po Šumavu, od Mariánek po Ostravu.....
9. 5. 2017 10:32
Re: Parkování drobnost ??
Ukažte mi srovnatelně vybavené auto srovnatelně prestižní značky, které stojí o 600 tisíc méně než i3 a má obdobné jízdní schopnosti a vlastnosti.
9. 5. 2017 10:30
Re: zatim kape
Hlavně lithium nikdy nebylo hlavním problémem. Tím je hlavně nikl, měď a další cenné kovy. A ty se samozřejmě taky dají a budou recyklovat.
9. 5. 2017 10:27
Re: zatim kape
Elektřina 30x nezdraží. Už při 5násobném zdražení by se totiž vyplatilo si ji zcela výhradně vyrábět sám fotovoltaickým případně kombinovaným ostrovem. Už dneska jsou samodomo FVE instalace docela dobře rentabilní. V případě 5násobného zdražení půjde návratnost na 1 rok. A v případě 30násobného zdražení nebude problém pořídit k FVE třeba i 30 kWh baterkárnu, protože se i tak vrátí za rok.
9. 5. 2017 10:20
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Důvody koupě i3 vám rád sdělím. Jsem nadšenec do nových technologií (generace X), manželka je mnohem jistější při řízení auta, které má co nejjednodušší ovládání. To i3 splňuje bezezbytku. Nic jednoduššího není. Není pak postrach silnic, nebojím se jí poslat samotnou do města s dětma, prostě jsem v klidu. A nechtěl jsem ji kupovat X5, aby byla postrachem okolí. Navíc jsem zrovna měl volné peníze a třeba do budoucna nebudou a pak by mě údržba X5 sežrala zaživa. i3 údržbu v podstatě nepotřebuje, maximálně podvozek, brzdovka a kabinový filtr, ale to je u každého auta. A že mi to auto nesmrdí každý ráno pod oknem, to je taky plus. Na delší cesty máme s-max.
9. 5. 2017 10:14
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Zpravidla u druhýho auta tankuju přes 60 litrů nafty. Druhý auto je totiž S-max. A první i3. Hlavně kvůli manželce. Ale to asi nikdo bez rodiny, bez dvojčat, bez manželky
a bez peněz nepochopí.
9. 5. 2017 10:13
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ešte si zabudol, že na tú ťažbu, výrobu a distribúciu palív sa tiež minú kvantá tej strašne zlej a špinavej elektriny. Plus výsledný produkt, ktorý je už pri vyrobení násobne väčším svinstvom ako elektrina, ešte spálime a bordel púšťame výfukom do ovzdušia...
9. 5. 2017 10:10
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
1. klameš
2. klameš
3. trepeš
4. 30 km v nedeľu, áno, to zodpovedá
Avatar - JiVi
9. 5. 2017 09:49
Re: VÍŠ PROČ JE PŮLKA ŠÁDE-VOTROKŮ IMRVÉRE NALITÁ??
Účinnost přeměny energie je dosud nízká - i v nejmodernějších elektrárnách se pohybuje nejvýš kolem 50 %.

takze asi taky zadna moc velka vyhra, co? .. a nepocitam ztraty na prenosove soustave, ztraty na akumulatorech ...

[odkaz]
8. 5. 2017 22:59
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Do toho historického centra niekto chodiť nie len chce, ale niekto aj musí. Tých 40 cm rozdielu si strč, koľko krát krúžim v bratislave v centre, všade sú rezidentské miesta a ostatné sú v mnohých prípadoch beznádejne plné. vtedy je tých 40 cm naviac prúser, skrátka nevlezieš a hotovo. Plus v pár častiach nie je dostupné ani to platené parkovanie a vtedy ti je prd platné, že nemáš problém si prešlapať xyz metrov.........

A mimochodom, je pekné vypisovať o ťažbe uhlia, transporte, spálení a premene na el. energiu, ale zabudol si na ťažbu ropy, transport, energetickú náročnosť premeny na palivo a jeho transport na čerpačku :-! :-! Ja nedisponujem údajom o tom, ktoré z toho je väčší humus, ale pri svojej úvahe si polovicu cesty a výroby a transportu bežných palív akosi zabudol spomenúť
8. 5. 2017 21:00
Re: zatim kape
Jenze komercni recyklace Li-ion akumulatoru jaksi stale neexistuje.
8. 5. 2017 20:48
Re: zatim kape
No a víš k jakým účelům se nikl většinou používá?
Baterie to zdaleka nejsou, to opravdu ne.
Co kdyby se lidé kteří tvrdí,že je něco špatné,snažili tyto prvky nevyužívat.Jo to by byl svět náhle čistý.
Stejně,když se protestovalo proti Temelínu.
8. 5. 2017 19:58
Re: zatim kape
V tomto súhlas. Už sa to niekde písalo, Musk má iné ciele. Výroba áut medzi ne zrejme nepatrí. je len prostriedkom ako sa k cieľu dostať.
8. 5. 2017 19:57
Re: zatim kape
A ako sa ťaží ropa? Platina? Olovo? Ty žiadne baterky nepoužívaš?
10. 5. 2017 09:37
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
uplna motorka... ted uz je to dokonce auto na vyblbnuti...

v určitých sférách... moc dekuji za vhled do určitých sfer. to vis, my prosťáčci nemame vůbec poneti.

Moje zena je ředitelkou farmaceuticke firmy a jezdi fiatem 500... a nikdy s tim nemela problém. Ale to clovek dohanejici status autem tezko pochopi.
>:D
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 21:49
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Moderních fungl nových aut za cenu I3 sem ti tam vypíchl asi 8 a v rok starých předváděčkách je jich asi dalších 7 s trošku jiným výkonem, komfortem, stylem a jízdníma vlastnostma >:D >:D
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 21:09
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Za cenu tvého city car mam 15 aut s kterýma si zadriftuju na zasněženým parkovišti a vůbec nemusím nic vypínat. Na narozdíl od tvého city car to má zvuk, duši a tradici :-)

Ale to je těžký tobě vysvětlovat
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 15:20
Re: zatim kape
Vypadla ti psaáž kde tu elektrinu vezmeš, až odstavíš uhelné a jaderné elektrárny jak to chcej udělat nemci a další.

Čekám na odpověd >:D
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 15:18
Re: zatim kape
Tak kámošovi ten kdo mu dodával panely a příslušenství baterie nedodával. Takže baterie se kupovaly mimo normálně u dodavatele baterií a tam byla záruka 3 roky na baterii. A protože má systém na chatě, která nemá plochu středchy na 100 panelů tak to má vcelku logicky v zimě při špatném počasí dost problém se dobít, takže to dobíjí vojenskou elektrocentrálou, když to panely v zimě nestíhaj.

Jestli to maj jiné systémy jinak je fajn, ale on každej neche investovat do systémů mega nebo to nemá kam dát nebo si nechce zabrat panely půlku zahrady >:D
9. 5. 2017 12:37
Re: zatim kape
Presne tak:
elektromobily su cenovo nedostupne, hybridy predrazene, ale tak snad ked bude mat kazdy vyrobca nejaky ten hybrid, tak pojdu ceny nizsie.

Akosi nikto neberie do uvahy, ze spalovaci motor davno nepovedal posledne slovo a stale je tu moznost vylepsenia:
- moderny kompakt ma spotrebu do 6,5 litra
- hybrid 4. generacie prius resp. coskoro novy auris do 4,5
- HCCI technologia mazda 2018, nissan 2020, H/K to do 5 rokov zrazi pod 4,5 litra bez hybridu
- kombinacia HCCI a hybridu to zrazi do 3,5...

Ked moze mat clovek kompakt so spalovacim motorom a spotrebou 4,5 litra pod 20000 EUR s prakticky neobmedzenym dojazdom, naco by kupoval elektromobil za 30 a viac tisic?
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 11:30
Re: zatim kape
400 táců v baterkách? Slušnýýýý. To jsou nějaký spešl nebo obyčejný trakční jako má kámoš? Protože ty trakční maj životnost max 5 let, už je jednou měnil >:D
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 11:29
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Takže to v podstatě vytváří špatné návyky a až si bude dotyčná z nějakého důvodu nucena sednout do normálního auta, nebude s tím umět jezdit.

Taky dobrý ;-) >:-[]
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 10:45
Re: zatim kape
Aby s těmi panely v zimě pokryl celý dům, tak musíš mít panely, baterie + instalaci tak v hodnět 200 tis minimálně >:D Když si koupíš šiditíko za 70 litrů, tak až bude zataženo budeš mít dost smůlu a budeš potmě nebo budeš muset vytáhnout elektrocentrálu a baterky dobít.
Avatar - 3_diamanty
8. 5. 2017 19:02
Re: zatim kape
na druhej strane zrovna auta nie su podla mna uplnou prioritou pre teslu... defakto su stale kusok akoby takou bokovkou ( popri tych jeho inych programoch )..
Avatar - 3_diamanty
8. 5. 2017 18:27
Re: zatim kape
za 10 rokov tych cistych elektovozov podla mna zase az tolko nebude ... ale dovtedy verim ze bude uz aspon tych hybridov ( benzin + elektormotor ) dost na to aby som si potom nieco v dobrej cene vedel uz vybrat ... momentalne jedine maly yaris je ako tak "dostupny" pre vacsinu zakaznikov o nove hybridne auto ... inak slabota... vsetko je este drahe jak cert... ;-\

povedzme take hybridne niro sa mi nahodou paci ( aj kvoli vyssej svetlosti a rodinnemu zameraniu ) ale dat za auto velkosti ceedu aj vykonovo ako ceed s gdi nejakych 20-25 tisic eur je ozaj odvaha a hlavne to chce uz velmi slusne zarabat ... no a elektrovozy su cenou este o level vyssie... takze najprv ocakavam rozmach hlavne hybridov... a ich coraz vacsie cenove priblizenie sa zakaznikom.. naopak elektrovozy sa podla mna este nejak masovo v blizkej dobe nerozsiria... kedze nie je to len o samotnom elektrovoze ale aj o infrastrukture a nabijani aj rieseni likvidacii autobaterii a dalsich veciach ktore su pri elektrovozoch ( budme uprimni ) stale este v plienkach... ono ja fandim hlavne hybridom... podla mna tu pojde cesta dalsich 10-15 rokov... lebo elektrovozy nejaku vitaru ci octavku alebo fabiu combi v praxi ako auto na kazdy den asi tak skoro v rodinach nenahradia.. to je otazka aspon dalsich 30 rokov... ale je to len moj pohlad... cas ukaze nakolko som sa pomylil
9. 5. 2017 11:56
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
v tom pripade nechapu, proc shazujes normalni slusnou diskusi o tom, proc si někdo vybral I3?
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 10:44
Re: zatim kape
Protože až budeš místo 1000 elektromobilů nabíjet 900 000 eletromobilů, budeš pro ně muset někde vzít tu elektřinu, navíc když si každej druhej kupuje klimatizace, čerpadla, pohony vrat, neustále nabíjí tablety, mobily, notasy atd takže spotřeba elektřiny stoupá.

Po čem je zvýšená poptávka u toho obvykle stoupá cena. A někdo bude muset zaplatit to odstavení uhlených a atomových elektráren, ejjich nahrazení něčím jiným a kompletní přestavbu distribuční a přenosové soustavy.
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 10:40
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Jaký je rozdíl v ovládání elektromobilu a auta s automatem?

To by mě hrozně zajímalo.
Obojí má volant, brzdu a plynovej pedál.

Takže pokud není dotyčná lady postrachem za volantem elektromobilu, tak nebude ani za volantem auta se spalovacím motorem v automatu.

Nadšenec do nových technologií - no vidíš. to si mohl napsat hned a bylo to.

Já sem zas nadšenec do starých technologií :-)
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 09:41
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Povolené jsou i šestiválce, jinak si to vystihl naprosto přesně >:D >:D >:D

Kdo je nadšenec do aut si totiž koupí nepraktické auto, do kterého se mu nevejde celá famiílie i s 2 kočárkama, 3 kočkama, pytlem rašeliny a nevím s čím ještě, koupí si auto co má velkou spotřebu, špatně se s ním parkuje atd.

Koupí si ho proto že se mu líbí, že si ho vybírá srdcem, že je to po čem toužil, že to byla láska na první pohled, že cche jezdit rychle nebo se naopak kochat a užívat pohodlí.
To dělá nadšenec a fanda.

ostatní sou uživatelé přepravující se z A do B a jde jim jen o užitnou hodnotu, ušetřené prachy a prestiž, jinak je jim fuk co za škatuli to je. Hlavně že to jezdí levně, zaparkují s tím v zoně a má to logo BMW, Mercedes atd.
Avatar - Barrichello
9. 5. 2017 09:33
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Ne to je trolejbus bez troleje, zábava je s ním jako v prosinci na náměstí v Horní Lhotě >:D
Zvuk motoru žádnej nebo maximálně z repráků, zrychleuje to jak trolejbus jen poněkud rychleji, designově je to obludná škatule pokud se bavíme o I3 a je to předražený >:D
9. 5. 2017 07:27
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Treba polo, stale tezko pochopit duvod dat 1.2 mega za i3.
Kdyby stalo strjne a tobe stacil dojezd, pak to dava smysl, ale takhle?
Ja taky zvazoval vymenu za fiat 500e, ale stoji taky skoro dvojnasobek a to proste nedava smysl ani z pohledu provoznich nakladu, ani zvyseneho komfortu (vytopene auto v zime), ani parkovani v modre zone v Praze.

Proto me zajimaly tve duvody...

Fiat 500 pro chlapa je samozrejme preslap. Trpim, kdyz ho vezu do servisu.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 23:36
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
1) nepotřebuju šetřit na provozu (v sobotu sem tankoval 41 litrů, tolik ani někteří nemáte celou nádrž ve vašich zázračných tříválcích)
2) nebojím se šlapat na plynový pedál
3) vůbec nepotřebuju jezdit po dálnici, já mam radši okresky, tam se projedu nejvíc a bez radarů
4) o můj nájezd se nestarej, jezdím s tím každej týden
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 23:34
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Když máš potřebu mít dítě na druhém konci města a rád řídíš trolejbus, tak proti gustu >:D >:D >:D

Já přestupuju 3x a přesto je to auto ve špičce rychlejší max o 10 minut, když chytneš jo kvalitní kolonu nebo se stane bouračka tak i je i auto pomalejší.

Nechceš změnit forum? Prej u trolejbusů maj málo členů >:D >:D
Jste uživatelé přepravující se z A do B a cintáte tu jak máte rádi auta, ale nikdy byste si žádný auto o kterým jste jako puboši snili nekoupili, protože je nepraktický, má velkou spotřebu, nemůžete s ním zaparkovat a bla bla bla
8. 5. 2017 23:33
Re: JÁÁÁK jako NORMÁLNÍM ?? SPALOVÁK POPELNICE má 60% ZTRÁTY
Albert Anšťaijn: Člověk se vydal špatnou cestou, místo, aby rozvíjel sám sebe, rozvíjí své nástroje." Elonor Dlasková přeběhla dobu s dalším nápadem, naloží člověka do auta a auto do tunelu a tunel přepraví na předem určené místo. Zbytek dojdeš pěšky. :-(
8. 5. 2017 20:09
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Samozery nemusim
9. 5. 2017 09:39
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
no vidíš,

ted se k tomu dostavame...
status, povídáš...

no nevim, asi mi o status nikdy neslo, tak tomu asi moc nerozumim...

to srovnani s motorkou dost pokulhava. motorka ti da to, co zadny auto. Pro me tedy je to opet funkce a zážitek. Ale uznavam, ze minimalne 70% lidi si dnes koupi motorku kvůli statutu, protože na tom neumej jezdit...

holt je takova doba. Kazdej nejvic kouka, co na to říká soused, obchodni partner apod.
Mne je to u zadku. jen nesmim svým autem jezdit do práce... mam zakaz :-)

BTW odpoledne nebudu psat.. pojedu s Porsche do centra, budovat status, nevedel jsem, ze je to dulezity...
9. 5. 2017 07:32
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Kajo, tohle je diskuse a jsou i lide, kteri sem nechodi prezentovat sve ego jako ty, ale diskutovat. Pokud ti pripada divne, zeptat se majitele i 3 na duvody jeho koupe, tak ti moc nerozumim. Take nerozumim tomu, proc je dotycny proste neuvede a svym vystupovanim ve stylu: ja si kupuju kazdy rok novy auto a vy prostacci jen cekate az ho prodam, tu zaklada flame.
Avatar - Barrichello
8. 5. 2017 23:37
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
O tom co je dobré rozhodujeme My >:D >:D >:D
9. 5. 2017 07:42
Re: Parkování drobnost ??
Ne kazdy potrebuje parkovat na zonach...
Ja treba vubec. ;)
Pokud je to hlavni duvod pro fajziho, stacilo to napsat.
Vzhledm k tomu, ze dal za auto o 600t vic nez za v mnoha ohledech lepsi auta je samozrejme jeho volba, me zajimaly ty duvody.
8. 5. 2017 20:12
Re: zatim kape
Brzdi. Podľa teba ide 100% súčasnej ťažby surovín na EV a hybridy? Ke´d to jednoducho všetko násobíš desiatimi? Zabudol si uviesť, koľko z celkového množstva ťažby ide na EV a hybridy. Keď to silne, naozaj silne nadhodnotím a prižmúrim obidve oči, aj tak sa nedostanem ani na 1%. Súčasná výroba elektromobilov a hybridov je v ostatnom, najmä elektrotechnickom priemysle, ktorý spotrebúva tieto suroviny, len kvapkou v mori. Takže sa ťažba musí zvýšiť max. 1.1x a nie 10x, čiže o 10%, nie o 1000... ;-)
8. 5. 2017 19:53
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
My celkom dobre chápeme, že zrovna ty nechápeš
8. 5. 2017 17:46
Re: Barrichello NEJSI TY (náhodou) SAMOLIBÝ DEBÍÍL ?? ;)
Za 35 let jen 4? Ty vole, tak málo? Já za posledních 10 let měl 4 nový auta, moje okolí vždy dychtivě čeká, kdy svoji novou káru pustím do světa jako ojetinu (někdo ten trh ojetých aut musí zásobovat, že...) a ty mi povolíš JEN 4 auta za 35 let?!? To až řeknu klukům, tak z toho budou fakt smutní... :'-(