Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ministerstvo dále brojí proti filtrům pevných částic. Servisy budou žalovat!

Novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích usnadní vlastníkům a provozovatelům vozidel kontakt s úřady.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
25. 5. 2017 09:46
Podle sebe soudím tebe
ANO si představuje, že všichni jen podvádějí. Babiš myslel, že všichni podvádějí jako on, ale nakonec EET přineslo nárůst jen 8% a to nepokryje ani náklady. No a teď si Ťok myslí, že v servisech tajně vyřezávají filtry. Jenže reál je takový, že i v té nejhorší garáži ti řeknou, jestli chceš trubku za 750 i s prací nebo fitrl za 50 000,--. 99% majitelů ví, že filtr mají vyřezaný.
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:13
Re: Zatímco přímovstřikové benzíny v klidu emitují částice .
Ty jsi taky jeden z toho přemnožení. A když o tom nesmíš mluvit tak o tom nemluv chytrolíne, popíráš sám sebe >:D
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:55
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Šášo Tebe zase v ústavu pustili k PC?
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:25
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Hele kdo příšel? Šáša Kharl! Už jsi se dnes pomodlil ke svému bohu Tesle a jeho proroku Elonovi Muskovi? >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:23
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Problém leží v emisích velmi jemných částic. Jak známo (Tobě to možná známo není), diesely bez filtrů emitují velké částice o velikosti cca 10 mikronu. které se dají vykašlat, benzíny emitují velmi jemné částice na úrovni 1-2 mikronu. Ty se vykašlat nedají a berou sebou organické jedy do krevního řečiště, nakonec skončí v játrech.

A jinak jsi trochu mimo. Už od konce Euro 3 dostávají některé diesely, s Euro 5 většina, s Euro 6 všechny DPF. Benzíny dostávají kulový.

A místo kydů o kapesníčcích si sáhni do výfuku nějakého TSI.

A mimochodem, tady se jednalo o porovnání dieselů s DPF a benzínů bez DPF. tak do toho laskavě nezatahuj diesely bez DPF. Vytloukání DPF se musí řešit a řeší se, benzíny emitují svinstva a neřeší je nikdo.

A problém je to veliký, jinak by Mercedes a VW už filtry BPF nezaváděly. Nové normy Euro 6d totiž tyto benzíny bez DPF nesplní takže v roce 2019 je budou muset mít. A můžeš se vztekat jak chceš.
25. 5. 2017 09:22
Servisy vykutálený
Zdravím. Dělal jsem 10 let po autorizovaných servisech a je jen dobře, že se chystá nástroj proti jejich zlodějnám. Neautorizované servisy - to je ještě horší. Lidi tam jezdí s dobrými úmysly a účtují se v klídku položky, které na autě nedodávají, úplně běžně. Je to zlodějna. Dopředu si nahrabaly a tak jim nemusí nějaká ta pokutka vůbec vadit. Omlouvám se všem, co si nyní myslí, že přeháním a všem svatým majitelům vyřizuji: jste všichni stejní. Odřít zákazníka je na prvním místě. Metr na vás je jen dobře. Zde v Čechách je ta zlodějna do nebe volající. To si jinde ve světě nedovolí a služby tam jsou opravdu služby. Měli bychom se stydět a při tom jsme automobiloví srdcaři, jak zde čtu. Nechtějte vědět, co např. zákazníkům jsme účtovali v Toyotě za nesmysly.
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 09:16
Zatímco přímovstřikové benzíny v klidu emitují částice ...
Nezachycené jemné částice vynášejí z výfuků přímovstřikových benzínů organické jedy, bez výjimky karcinogeny. Zde je seznam testovaných vozidel (testoval tým švýcarských odborníků) Ano, zatímco Euro 5 diesel emituje 45 jednotek, průměr přímovstřikové flotily je přes 700. Samozřejmě je třeba hnát ke zodpovědnosti lidi co demontují DPF z dieselů ale co s těmi benzíny? Toto jsou velmi tvrdá data usvědčující státní orgány a orgány EU, EC z nečinnosti.

Mitsubishi Carisma 1,8 Euro 3 1700
VW Golf 1,4 Euro 4 1200
Opel Insignia 1,6 Euro 5 1000
Volvo V60 1,6 Euro 5 300
Opel zafira 1,6 Euro 5 270
Citroën C4 1,2 Euro 6 380
VW Golf VII 1,4 Euro 6 290
průměr flotily GDI 750

Peugeot 4008 1,6 Euro 5 45

benzíny emitují 10x až 100x více jemných částic než diesely
nejlepší z benzínů emituje 6x více jedovatých organických sloučenin než diesely
jemné částice z motorů GDI, TSI, Ecoboost a podobných vynášejí tyto organické jedy:
naftalen, chrysen, benzol(b)fluoranthen, indeno(1,2,3-cd)pyren, benzo(a)antracen, benzo(k)fluoranten, benzo(a)pyren, dibenzo(ah)antracen

řvu smíchy - Ecoboost, aneb jak naturbovat množství vypouštěných nebezpečných zplodin ze zážehových motorů s přímým vstřikem paliva
25. 5. 2017 11:53
Re: Servisy vykutálený
Po dobu 25ti let v Západní Evropě ;-) Zákazník svěří svůj vůz servisu tak, že ho ponechá na smluveném místě s klíčky a je mu naúčtováno po výkonu jen skutečný materiál. Nikdo nic neukradne, auto může nechat otevřené s věcmi uvnitř. To je co?
25. 5. 2017 12:32
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Myslel som auta do strednej tr. Nemozem ti dat rozpis nakladov do 250 t.km.
1. Nikdy som turbodiesel nemal
2. 250 t.km je pre mna nezaujimava vzdialenost.
Na predoslom aute (fabia2 1.2 htp) som za 9 r. najazdil 418 000 km a motora som sa nedotkol (len bezna udrzba). Pracujem vo vacsom kolektive vodicov a vecsina z nich prechadzaju z dieslov na benzin. Dovodom su tie serv. nakl. To by bolo na dlho.
Avatar - white label
25. 5. 2017 12:26
Nadpis
Proboha, co to je za debi.lní nadpis???
Ministerstvo brojí za to, aby filtry pevných částic mizely z automobilů, nebo přesně naopak, aby z nich nemizely? 8-s
Logicky správně by bylo:
"Ministerstvo dále brojí proti (nelegálnímu) odstraňování filtrů pevných částic"
25. 5. 2017 11:29
Re: jeste mi chybi moznost
Takže ty bys nechal někomu sešrotovat auto, protože má černou koncovku výfuku, ale přečipovaná tédéíčka hulící při akceleraci jako sestřelený Messerschmidt jsou OK?
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:27
Re: Podle sebe soudím tebe
na tyto nabídky už dávno měl někdo skočit. jedná se o poškozování veřejného zdraví. Ovšem nic se nedělo a nic se nestalo po dobu skoro 10 let.
A najednou, těsně před volbami je ČáryŤuk velice aktivní.
Avatar - Đawson
25. 5. 2017 09:45
Re: Zatímco přímovstřikové benzíny v klidu emitují částice .
A už ses někdy udělal nad hrníčkem nafty ? >:D
Ještě mi tu chybí nick lordnatural, ten začne psát jak se koupe v benzínu aby byl hezčí a můžem zavřít krám.
Směšné to obhajování paliv.
Realita je taková, že je uplně jedno co kdo vypouští, dnešní motory už zkrátka vypouští minimum a je jedno na co jezdí. Mnohem větší zlo je dnešní doba, přemnožení lidí a zákaz jejich regulace či množení. Ale o tom přeci mluvit nesmím, pak se "společnost" zlobí.
25. 5. 2017 11:15
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Tosku odbocim a chcem sa Ta spytat, co ta tolko fascinuju diesle? Preco ich tak obhajujes? Ved su drahsie, narocnejsie na servis, maju horsie jazd. vlast.( vyssia hm. na pr. naprave), pri rovnakom obj. s benz. su slabsie, a este zopar veci co ma teraz nenapadne. Neprovokujem, len ma to zaujima.
25. 5. 2017 14:03
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Mne su dialnice ukradnute, ja jazdim 90% mesto. Preto preferujem obratnost a lepsie jazdne vl.
25. 5. 2017 12:23
Re: Servisy vykutálený
Podle mě je nejlepší si najít solidního mechanika, kterýmu budu důvěřovat a kde se třeba o průběhu práce na opravě auta můžu osobně přesvědčit. Nechat se jezdit okrádat do autorizáku může leda blázen. Z tvého příspěvku soudím, že Toyota jsou stejný gauneři a zloději jako autorizovaný Škoda servisy. No ne že by mě to vyloženě překvapovalo >:D
25. 5. 2017 12:35
Re: Nadpis
Také jsem se smál. :-) Asi by je Ťok rád nechal všechny vykuchat a zlikvidovat.
25. 5. 2017 12:29
Re: Podle sebe soudím tebe
Přitom by stačilo, aby STK fungovaly. K čemu jinak jsou?
25. 5. 2017 12:19
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Mohl by si nějak rozvést to tvoje tvrzení, že furt se sem tahají další? Nějak nevím o tom, že by si lidi dojeli koupit za hranice horší auto než to který mají doma. >:D A když nahradíš 20 let starou šunku 6-8 letým autem, tak je to výrazný posun k lepšímu i co se týká ekologičnosti provozu a ochrany ovzduší.
25. 5. 2017 10:16
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
zatímco Euro 5 diesel emituje 45 jednotek, průměr přímovstřikové flotily je přes 700
a Euro 0-4 diesel a taky vykuchany diesel produkuje 250 000 jednotek. Takze 700 jednotek je na urovni statisticke chyby. Na testovacim papirovem filtru se to projevi jako slabe seda barva, o neco slabsi je DPF diesel a vyrazne cerna je nefiltrovany diesel a to je ten problem, tech je tady nejvic a furt sem tahaji dalsi.
25. 5. 2017 11:22
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Sú drahšie a náročnejšie na servis - skús svoje tvedenie seriózne doložiť rozpisom servisných nákladov na cca 250kkm a pozri si ceny nových vozidiel a porovnaj. Hlavne v lux kategórií je to pre ten benzín triesnivé... Komplikovanosťou sa benzín hodne priblížil k dízlu
25. 5. 2017 10:27
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Hele kdo příšel? DÍZLPRASE co si píše WinDiesel ! Už sis ho dneska brmbrm?? ;-) >:D >:D
25. 5. 2017 10:23
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
jj
TEN KOMU JDE JEN TROCHU ČERNÝHO ČMOUDU Z LAUFU je TERČ !! >:D >:D
Fotodokumentace černočmoudých dízlpopelnic [odkaz] se jaksi už dlouho standartně posílá:
1) jako podnět k prošetření technický způsobilosti Policii ČR - no ta si je vyčíhne
2) kopie stanicím technický kontrol v okolí - s vykuchaným DPF nemá na silnici co dělat
3) kopie dopravnímu na několika městských úřadech v okolí - je to v jejich kompetenci
4) no ten zbytek .. nejspíš tam je i hekerský nespecifikovaný únik dat .. tovíš není to žádný esróčko a lidi jsou všelijaký některá i tůze nasrrr cihla do předního ... >:D
.... spousta takovýhle křápů už se za poslední roky dostalo ze silnice kde ostatně nemají co dělat ... prostě a jednoduše zmizeli, to je v tomhle státě naprosto noumální Úďo
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes:
25. 5. 2017 22:31
Re: Nadpis
... smutné, že jen podle nadpisu už to vypadá že článek psal negramot..... proč se pak zabývat obsahem..... 8-s

Vrcholem této stupidnosti je iDnes, který tuším včera přišel s nadpisem "Button v tréninku na GP Monaka sjel do vody" a v článku se ukázalo že trénoval na simulátoru na PC..... >:D :*) :-O
Avatar - twistedTSD
25. 5. 2017 16:45
Re: Podle sebe soudím tebe
Hlavně, že se vyhazuje za kdejakou homologační nálepku na okně, motor zamazaný od oleje a podobné hovadiny.
Avatar - twistedTSD
25. 5. 2017 16:37
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
To bych neřekl. Jako nejsem zas tak technicky zběhlý a u nejmodernějších, vysokovýkonných benzínových motorů by se dalo polemizovat, ale v současnosti stále platí, že přímý vstřik (s drahými a na kvalitu paliva citlivými vstřikovači), turbo/a, dvouhmota, drahé DPF, aditiva a podobné srandy jsou pravidlem pro diesely, ne pro benzín.
25. 5. 2017 14:16
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
WinDiesel je prasárna, že vzduch zamořují diesely s odmontovanými filtry!
25. 5. 2017 12:41
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Takze vyssia ucinnost je dolezitejsia ako jazdne vlastnosti?
25. 5. 2017 12:29
Upozornění zákazníka není žalování ! Nebo je ?
Máte to v redakci trošku popletené pojmy a životní morální hodnoty, nebo si je vykládáte trošku svérázně, zdá se mi..... aby se chudák zákazník nemohl vymlouvat, že ho servis podvedl a provedl co nechtěl, je upozorněn.
25. 5. 2017 12:14
Re: Servisy vykutálený
Já jsem si sám Čechy neznechutil. Byl jsem součástí. Fakturoval jsem výkony např. v Toyotě Tsusho. Okrádal jsem Čechy nehorázným způsobem. Nyní jsem, díky Bohu, již jinde. Byla to strašná prasečina.
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:56
Re: Podle sebe soudím tebe
Ve středověku se to řešilo tak že se okrajovaly zlaťáky
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:55
Re: Podle sebe soudím tebe
To mě po-s-er >:D
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:16
Re: Podle sebe soudím tebe
To sis tedy dovolil dost, Andrejko na Tebe pošle nějakého siláka aby Ti to vysvětlil !!! >:D Takové nepochopení EET !!!! Na jiném webu se dneska píše že je to vlastně skvělé, soukromníci byli donuceni používat internet a teď mohou používat bitcoiny k nákupům a prodejům !!!
A jsme tedy velice ale velice progresivní!

Já bych tedy rád věděl jak platit bitcoinem když 1 stojí 2300 USD. Bratru cca 50 000 CZK a co když budu chtít nakoupit něco za 1000 Kč, to zaplatím 0,05645879 bitcoinu? >:D
Avatar - Wojta101
25. 5. 2017 10:12
Re: Převod
Ale kulový. Pořád musí bud oba na úřad nebo jeden s plnou mocí druhého, ale můžou to udělat kdekoli v republice. Ale stane se, že v dobré víře dáš plnou moc nějakému vikukovi a on to nepřihlásí, tak zajdeš na úřad a řekneš jim: prodal jsem auto tomu a on si to nepřihlásil, oni ho vyzvou za tebe, ale pokud tak neučiní, a nedokončí převod, tak to převedou sami a pošlou mu papíry a účet.
25. 5. 2017 16:32
Re: jeste mi chybi moznost
No tak jestli je to co píšeš pravda, tak je to zářný příklad jak jsou amíci v některých věcech daleko za náma. Tohle už máme za sebou a je to jedna z mnoha chyb předrevoluční doby. Vychází to sice z přirozený lidský závisti, ale aby to režim podporoval to je fakt hnus. Pozoruju ale celkem často jak západ dělá chyby, kterými jsme si už prošli za komoušů, takže je to možná holt normální. Každá generace si asi musí udělat stejný chyby jako ta před ní, aby se z nich poučila >:D
25. 5. 2017 12:27
Re: jeste mi chybi moznost
Je vidět, že některým lidem ta totalita a metody Stb vyloženě chybí. Ty ses čoveče narodil ve špatný době >:D >:D
Avatar - KANKUNEN
25. 5. 2017 11:30
Re: jeste mi chybi moznost
To jako budeme bonzovat my lidi sami sebe, protože nenažraná cháska není schopna uzákonit takové kraviny, jako je zápis počtu kilometru na STK a kontrola filtru na emisích.
Pak by se dalo hůře švindlovat a to by nevonělo špinavým kamarádům politiků.
Avatar - WinDiesel
25. 5. 2017 10:29
Re: jeste mi chybi moznost
Zastavit, sáhnout do výfuku. Podívat se do papírů. Pokud auto nemá mít DPF, poslat na technickou. Pokud má auto mít DPF a nemá ho nebo je proděravěný - auto odstavit, napařit pokuty a donutit majitele sjednat nápravu a potom na kontrolu na technickou.
25. 5. 2017 10:21
Re: Podle sebe soudím tebe
Napriklad autokelly servis ma (mel kdyz jsem se dival) vyrezavani DPF primo na svych stranakch. Melo by se zavest pravidlo, ze DPF tam musi byt bez vyjimky - na sportovni ucely, do terenu,... takze nikdo nebude mit potrebu nic vyrezavat, nebo se tim obhajovat.
Avatar - Hittman
25. 5. 2017 12:32
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Nehledě na vyšší účinnost, nižší spotřebu a větší krouťák, tím pádem i pohodlnější jízdu, kdy nafta má více síly odspodu atd.
Avatar - Hittman
25. 5. 2017 12:28
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Obdivuji tvou snahu osvětit tady tu místní takzvanou zelenou ekodebilitu...
25. 5. 2017 10:26
jeste mi chybi moznost
Kdyz jdu po meste a vidim 4 roky stary Mercedes, teplakovy typ a cerne koncovky CDI, Vyfotit znacku a vyfuk, poslat to policii, nebo pockat na miste a do 15minut prijedou, udelaji zakladni obhlidku a pokud se potvrdi, eskortuji ho na nejblizsi STK. Kdyz se problem potvrdi, tak minimalne 50tisic pokuta nebo sesrotovani.
Avatar - Hittman
25. 5. 2017 12:31
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
Jsou zatím dražší, ovšem ne náročnější. Konstrukce dnešních motorů je téměř shodná (třeba viz BMW či v budoucnu i MB), nehlědě třeba u benzínu na dvojí vstřikování (přímé - nepřímé) a i dvojí časování ventilů, k nimž se přidává i filtr pevných částic. Takže keci o dražším servisu je utopie.
25. 5. 2017 16:26
Re: jeste mi chybi moznost
Tak to si vystihnul >:D >:D :yes:
Avatar - hedvin
25. 5. 2017 15:02
Re: Převod
škoda že to nebylo před 2 lety, ušetřilo by mi to tak 5 tisíc a trochu nervů
Avatar - white label
25. 5. 2017 13:50
Re: Servisy vykutálený
"...čórknutou u mne v servise..."
Takže je ti jasné, kdo z vás dvou je za většího hlupáka... :*)
Avatar - Hittman
25. 5. 2017 12:48
Re: PRASKNIDIESEL.cz / s DÍZLKURVAMA SE LID VYPOŘÁDÁVÁ PO
>:-[] >:-[] Jaké jízdní vlastnosti? Myslíš ve 160 km / hod na dálnici, kdy to sedí jako přibité? Nebo jako že bych se honil po okrskách s fábií či benzínovým hyundaiem? Z toho většinou dětska vyrostou a pak již mají jiné preference než blbnout v psí boudě jednou za měsíc na polňačce. PS. ale nikomu to neberu, díky Bohu za ten výběr, že si můžu koupit co chci.
25. 5. 2017 12:40
Re: jeste mi chybi moznost
Možná je to jen Američan. :-) V USA se to totiž dělá. Nestačí tedy černá koncovka; pokud vím, musíš vidět, jak nadměrně kouří.
25. 5. 2017 12:33
Re: Servisy vykutálený
Gauneři jsou ve všech servisech. Soused a kamarád (bývalý) mi měl udělat výměnu brzd. kapaliny jako soukromý garážník, co neplatí daně. Za dvě hodiny si nechal dát pětikilo a za kapalinu né, že ji má stejně čórknutou u mne v servise. Vlezl jsem pod auto a s odvzdušňovákama ani nehnul, byly stále stejně zablácené. Kapalinu si ušetřil pro někoho jiného a nebo jí měl na památku. :-)
25. 5. 2017 12:05
Re: Servisy vykutálený
To jo. Netreba tedy dale spekulovat, tva zkusenost je jasna a mrzi me, ze sis takhle znechutil Cechy, byt to samozrejme chapu. Ma zkusenost jest kapku jina, coz neznamena, ze si kdokoli z nas vymysli..
Avatar - lyon667
25. 5. 2017 10:26
Re: Podle sebe soudím tebe
Zaplatíš 0.05645879 BTC, nebo-li 56.45879 mBTC ;)
25. 5. 2017 10:03
Převod
Přiznám se, že mi to s tím převodem auta není úplně jasné. Původní vlastník tedy bude moci kdekoliv auto odhlásit (přesněji řečeno převést) na nového kupujícího. Kupující pak do 10 dnů musí auto kdekoliv přihlásit, pokud ne, registr ho převede automaticky, vystaví nový techničák a pošle mu ho, nejspíš se složenkou.
Je to opravdu tak? Evidenčka bude potřeba už k odhlášení nebo až pro přihlášení?
Jsem z toho popravdě nějaký zmatený...
Avatar - white label
25. 5. 2017 12:32
Re: jeste mi chybi moznost
Ideální kandidát na PS VB. ;-)
25. 5. 2017 11:24
Re: Servisy vykutálený
Jo, jasny, tady je ta zlodejina do nebe volajici a nikde na svete se nic takovyho nedeje. Jak dlouho a v jakejch zemich jsi to prosimpekne porovnaval?