Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Víte, jak správně vyplnit záznam o dopravní nehodě?

Vzorový záznam o nehodě by měl v autě vozit každý řidič. Povinný sice není, usnadní ale záznam o okolnostech havárie. Víte však, jak jej správně vyplnit?
Zpět na článek
31. 8. 2022 14:35
Avatar - Ada je zase tady
13. 12. 2017 11:23
Zkušenost mám takovou
že je vhodné nejprve vytáhnout mobil a fotit, co se dá! Nezřídka ten, kdo nehodu zavinil, není poškozen a odjede. Pokud nemáte fotku jeho auta a řidiče, prohráli jste. Teprve potom něco vyplňujte. Počítejte s tím, že viník nehody spolupracovat nebude a fotky budou ten jediný důkaz, že jste nehodu nezavinil sám.
Rozbalit vlákno
6
13. 12. 2017 11:44
Re: Zkušenost mám takovou
S tým sa dá súhlasiť. Pamätám si aj nehodu, kde vinník v poisťovni podpíal čestné vyhlásenie, že to bolo inak a hotovo. V tej chvíly pomôže (aj pomohla) len podrobná dokumetácia......
Avatar - Uživatel_5340709
13. 12. 2017 12:02
Re: Zkušenost mám takovou
Fotit si můžeš co chceš, předpokládám že pokud odjede, tak ti ani nepodepíše záznam o nehodě, a pokud není nehoda v tomto případě šetřena policií, tak můžeš předložit pojišťovně fotek kolik chceš, třeba i fotku anglické královny a nic nedostaneš. A i když ti to podepíše, tak pořád nemáš vyhráno, pokud viník sám nepotvrdí pojišťovně co se stalo a nedá souhlas k události. Ale vždycky vše nafotit se určitě vyplatí pro případné komplikace.
Avatar - Ada je zase tady
13. 12. 2017 14:41
Re: Zkušenost mám takovou
Fotky a svědek pomohou.
Avatar - Uživatel_5340709
13. 12. 2017 14:49
Re: Zkušenost mám takovou
Jasně, jak kdy.
13. 12. 2017 12:12
Re: Zkušenost mám takovou
Ja by som dodal ze volat policajtov. Vzdy! Usetri to neskor dohadovanie s poistovnou o tom, kto je vinnik (o tom nech rozhodnu policajti, nie poistovna), ci sa nehoda vobec mohla tak stat, a ci to poskodenie naozaj vzniklo nasledkom nehody.

A co sa tyka toho zaznamu o nehode, tak v Allianzi mi povedali ze to ich nezaujima, to si mozem nechat a vsetko znova zapisat do ineho tlaciva ktore tam na to maju. Takze tak...
Avatar - twistedTSD
13. 12. 2017 12:49
Re: Zkušenost mám takovou
Nejlepší je mít nehodu natočenou na autokameře.
13. 12. 2017 22:00
Vážená redakce, víte že čtenáři umějí číst?
Víte jak správně nastoupit do automobilu?
Víte jak správně nastartovat?
Víte jak správně zasunout tankovací pistoli do hrdla nádrže?
Víte jak správně uchopit kabel nabíječky elektromobilu?

Tohle fakt odmítám číst

Vážená redakce, při vší úctě, už nadpis je poněkud urážející. Návod na vyplnění formuláře, kde jsou všechny kolonky nadepsané, to je přímo investigativní žurnalistika... :no:
Rozbalit vlákno
0
31. 8. 2022 14:35
Nehoda
Bohužel také jsem se před pár měsíci do jedné dopravní nehody připletl. Problém byl v tom, že dokázat, že vina nebyla na mé straně bylo opravdu těžké Autokameru v autě bohužel nemám a ten, s kým jsem nehodu měl také ne. Ten ovšem trval na tom, že jsem nehodu zavinil já. Nakonec to došlo tak daleko, že jsem byl nucen to řešit s tímto právníkem - https://www.cikr.cz/
Rozbalit vlákno
0